Cjrom Twarts jexeh in het harL, Gemeente verliest kort geding TAXI 2323 /paarbank Peuter zwaar gewond bij aanrijding op Pontweg Groot appartementen hotel bij De Koog verhoogde rente tot u uue/t nederland we/t nederland lamMolanus moet huis weer verlaten v* Inbreker betrapt Voor Politie rustig Pinksterweekeud Redakteur met vakantie Vier bouwlagen, 88 eenheden, 12 m. hoog Abonnementsgeld wordt verhoogd „Texelstroom" redde drenkeling WILHELMINALAAN 4< topen boek TAXI (02220) 2000 •ARTIEN van de wetering Relax Mobilebouw Den Helder Uw reis wordt pas goed met BUITENLANDS GELD - REISCHEQUES EEN REIS- EN BAGAGEVERZEKERING verzorgd door de fBIJDAG 7 JUNI 1974 87« JAARGANG No. 8881 TEXELSEWCOURANT Uitgave: B.V. v/h Langeveld De Rooy Postbus 11 - Den Burg, Texel - Telefoon 2741 iRedaktie: tijd. Tom Engel, Rozendijk 29, Den lu,g en Alen Verburg, Rozendijk 37, tel. (02220) VersohIJnt dinsdags en vrUdags Postgiro 662. Abonnementsprys f7.25 p. kw. 50 cent Incasso; los 30 cent Bank: Amrobank, Ned. MlCó. Bank, Rabobank Advert. 27 ct p. mm. axel. 4% BTW ALKMAAR Dinsdag 4 juni heeft rechter mr. H. F. van der Haak, president van de Arrondissementsrechtbank te Alkmaar, uitspraak gedaan in het kort ge ding dat tegen de gemeente was aangespannen door mevrouw M. J. Peters- Harmsen inzake de woning Hoofdweg 101 in Midden-Eierland. De gemeente, die was overgegaan tot vordering van het pand en het ter beschikking had gesteld aan de familie Molanus, moet die vordering weer ongedaan maken. Bovendien moet men de heer L. Peters opnieuw een woonvergunning voor het perceel ge ven: dit moet uiterlijk binnen zes dagen na de betekening (officiële bezorging dcor deurwaarder) gebeuren, op straffe van een dwangsom van ƒ500,voor iedere dag dat men te laat is. Tenslotte moet de gemeente ook de proceskosten betalen. -Wt" r - - •r' - - - i 'i! De 'heer Peters stel't in zijn beroep schrift dat er vóór een uitbreiding van de woning (mei 1973) al een zomerhuis je stond. De gemeente stelt dat daar voor nooit vergunning was gegeven, zo dat het nu niet terzake doet. Tenslotte ontkent het gemeentebesuur eveneens de relevantie van het derde argument van de heer Peters omdat het betrek king heeft op de intrekking van de woonrmmtevergunning en de weigering tot opneming in het bevolkingsregister van Texel. B. en W .adviseren de raad dan ook het 'beroepschrift ongegrond te verklaren. Bij het ter perse gaan van deze editie was nog niet bekend of de uitslag van het ikort geding de mening van het ooi lege in deze heeft beïnvloed. Ook is nog niet zeker of de gemeente in beroep zal gaan. Voor de familie Mo lanus al met al een spannende zaak, want de mogelijkheid bestaat dat wan neer de gemeente in beroep gaat, het huis nog ter beschikking blijft van het Texelse gezin. 10 .V DE KOOG In de nacht van zater dag op zondag, omstreeks 1.00 uur, be trapte de heer L. Daalder op het terrein van Daalders supermarkt een jonge Duitser die er met een krat bier van door wilde gaan. De Duitser werd over geleverd aan de politie. Hij verkeerde enigszins onder invloed van alcohol, maar had kennelijk nog meer dorst. De redacteur van de Texelse Courant, Harry de Graaf, is de komende tijd met vakantie. De redactie bestaat tijdelijk uit Tom Engel, Rozendijk 29 en Alex Ver burg, Rozendijk 37 (tel. 02220- 3652). Men wordt verzocht voor contact met de redactie zich uit sluitend in verbinding te stellen via Langeveld De Rooij (tele foon 02220-2741) of telefonisch met Alex Verburg. Tijdens het kort geding werd tegen de nieente ingebracht dat de intrekking de woonruimtevergunning van de Er Peters op 19 februari ten onrechte I is Ook werd gesteld dat de gemeente I {ens mevrouw Peters als eigenaresse I rechtmatig is opgétreden, misbruik V 5 gemeentelijke bevoegdheden heeft maakt en in strijd met de algemene ginselen van behoorlijk bestuur heeft nandeld Onvoldoende bewijzen De gemeente had de woonvergunning stijds ingetrokken omdat die volgens ar was verleend na onjuiste en on- fiedige gegevens, verstrekt door de •r Peters. Dit betrof ten eerste de rsoonlijke omstandigheden die de Peters noopten de aanvraag in te Enen en ten tweede het feit dat de ge nie van mening was de heer Peters huis niet permanent bewoonde De iter was van oordeel dat er te wei- bewijzen waren voor de gemeente aan te nemen dat de gegevens over persoonlijke omstandigheden jast of onvolledig waren. Naar het rdeel van de rechter Ikon de gemeente niet voldoende aantonen dat het is niet permanent bewoond werd. Hij twistte de bewijswaarde van de con ies die de gemeente heeft verricht, a conclusie was zelfs dat eerder moet &n aangenomen dat het huis als ïïianente woning werd gebruikt, dan, lis de gemeente vond, dat het als wie woning werd gebruikt, ür werd geen uitspraak gedaan over al of niet sprake zijn van schending de algemene beginselen van be- «iijk bestuur. Wel merkte mr. Van Haak op dat de gemeente de ndeu- richtlijnen van het ministerie van westing en ruimtelijke ordening *cht$ in het uiterste geval" dient te riiken Hij twijfelde aan de rede nd van de vordering van de wo- van Peters, temeer daar bij de I De rustiek gelegen woning aan de Hoofd leeg in Ei er land waar het allemaal om draait rechtzitting naar voren was gekomen dat vlak naast het bewuste pand een huis, eigendom van wethouder Dros, al enkele maanden leeg staat, in afwach ting van de komst van een nog aan te trekken werknemer. Om het echtpaar Molanus met hulp van de gemeente ge legenheid te geven andere woonruimte te vinden, werd de termijn waarbinnen ontruiming moet plaatsvinden, verlengd tot zes dagen (normaal twee dagen). De ze termijn gaat binnen afzienbare tijd Raadsvergadering De zaak zal tijdens de raadsvergade ring van donderdagavond naar alle waarschijnlijkheid aan de orde komen, in verband met het beroepschrift dat de heer Peters heeft ingediend tegen de weigering van de gemeente om hem een bouwvergunning voor een zomerhuisje naast het huis aan de Hoofdweg te ver lenen. De gemeente weigerde de bouw vergunning omdat het huis niet voor permanente bewoning werd gebruikt. Ondanks de grote hoeveelheid ver keer op het eiland tijdens de Pinksterdagen, heeft de politie het vrij rustig gehad. In vergelijking met vorig jaar is er zelfs opmerkelijk wei nig gebeurd. De politie heeft zich wel eens moeten ontfermen over al te dron ken personen, die bijvoorbeeld opschud ding veroorzaakten door volkomen uit geblust op fietspaden of het strand te gaan liggen, maar wat betreft de ver keersongevallen is het allemaal meege vallen. Zaterdag 1 juni kwam de 16-jarige bromfietser D.J.v.d.G. om 0.15 uur op onverklaarbare wijze te vallen Langs de Pontweg verloor hij de macht over het stuur; hij kon met schrammen en builen naar huis. In De Koog vond om 22.50 uur een aanrijding plaats op de hoek Nikadel- Boodtlaan. J.C.G.B. nam de bocht te krap en raakte de wagen van een toe rist uit Dantumerdeel Hierbij ontstond lichte schade. Zondag werd de drie-jarige Mark Pool van hoeve „Annie" (Pontweg) het slachtoffer van een nare aanrijding. Op zijn driewieler werd hij geschept door een bromfietser. Met ernstig hoofdlet sel, een kaakfractuur en een gebroken pols moest hij naar een ziekenhuis in Amsterdam worden vervoerd. Bij het ter perse gaan van deze krant ging het gelukkig al wat beter met Mark. Diezelfde nacht heeft in De Waal een passerende auto een stilstaande auto ge raakt. Resultaat: lichte schade (23.15 uur). Tijdens de Pinksterdagen is ver der niets voorgevallen. Komend uit de Eierlandse polder nam dinsdagmiddag rond half vijf een 23- jarige Duitse toeriste met haar Volks wagen de bocht bij het gemaal Waal- eriburg zo ruim, dat zij van de weg af raakt en bijna met haar medepassagier van het drie a vier meter hoge talud aftuimelden. Zij belandden echter op een betonnen paal, achter de schrikhekken en konden daarna metlidhte materiële schade hun weg naar Den Burg vervol gen. Begin volgend jaar zal worden begonnen aan de bouw van een naar Texelse begrippen reusachtig appartementenhotel nabij De Koog. Het Z-vor- mige gebouw omvat 88 appartementen (44 2-persoons ten 44 3-persoons) en evenzoveel garages. Het bijna 12 meter hoge complex (vier bouwlagen) zal verrijzen op een terrein van 1,8 hectare aan de Bosrandweg bij de kruising met de Schumakersweg. Opdrachtgever is De B.V. Exploitatiemaatschappij Flakkee (EMF) te Melissant, die deze week de gemeente om bouwvergun ning heeft gevraagd. Met ingang van 1 juli 1974 zul len de abonnementsprijzen van alle nieuwsbladen met ƒ0,02 per nummer of ƒ0,50 per kwartaal worden verhoogd. Dit betekent dat de abonne mentsprijs van onze courant wordt gesteld op 7,75 per kwar taal bij vooruitbetaling. Deze verhoging is in het bijzonder het gevolg van de dit jaar opgetreden uitzonderlijke prijsstijgingen van krantenpapier, rijke grondstof: krantepapier. De abonnees die automatisch betalen delen wij mede dat de be dragen door de postcheque en gi rodienst en de banken zullen wor den aangepast. De prijs van losse nummers wordt met ingang van dezelfde datum met 0,05 verhoogd. De directie Zondagochtend omstreeks 12.00 uur meldde een pasagier van de „Marsdiep" dat een zeilschip in de buurt van de veerboot was omgeslagen. Men waar schuwde de reddingdienst in Den Hel der, maar het was de Texelstroom" die de heer H. Nieuwenhuizen uit 't Veld oppikte. Zijn Katamaran (een zeil schip met meerdere drijvers) was omge slagen. Hij kon zich nog even staande houden op het scheepje, maar voor hij werd opgepikt ïnoest hij zich zwem mend redden. Kapitein S. Broersma van de Texel stroom" hoefde slechts enkele minuten om te varen om de drenkeling te berei ken. Door de zijdeur van de veerboot werd de heer Naeuwenbuizen opgepikt. Hij bleef nog enkele reizen aan boord om weer wat op te kikkeren, hoewel hij verder ongedeerd uit het water kwam. Het scheepje werd opgehaald door een sleepboot van de marine. Nieuwen huizen was omgeslagen door onbekend heid met het wad. Een ongelukkige sa menloop van omstandigheden werd hem noodlottig: hij verkeek zich op de stroming, de golfslag en de wind. Hij heeft al aangekondigd het schip te ver kopen en er een goede fiets voor in de plaats aan te schaffen. IEK VAN DE MAAND *t het oog op onderweg", een tocht *oord en beeld langs monumenten Nederland. 7 juli 12,50, daarna 22,50. 'loon 3657. tok voor rek. van Ziekenfonds Het gebouw is niet strijdig met het geldende bestemmingsplan en B. en W. zullen dc bouwvergunning dan ook niet kunnen weigeren. Hoogstens zal enige vertraging kunnen voortvloeien als ge volg van eisen van de welstandscom missie. De totale bouwkosten van het uit geprefabriceerde betonelementen te maken complex worden geraamd op 3,5 miljoen. Ongelukkig Bij de gemeente is men overigens ver re van gelukkig met dit appartementen hotel. Ondanks de Z-vorm wordt het een zeer in het oog vallend geheel dat in het ter plaatse fraaie landschap sterk zal domineren, vooral door de hoogte. Het treft bijzonder ongelukkig dat het gebouw juist aan het eind van de Schu makersweg komt. Pogingen zijn nog gedaan om het gebouw wat op te schui ven, maar dan kwam men binnen de in het bestemmingsplan vastgelegde 100 meter afstand van bestaande bebou wing Er zou dan een artikel 19 proce dure nodig zijn. die alleen ten gunste van de EMF zou verlopen als niet ge protesteerd zou worden. Toen het er naar uihzag dat zeker op protest kon worden gerekend, koos de EMF voor de oorspronkelijk gekozen „veilige" plaats. Het bouwplan is overigens ai enkele jaren in discussie. Van de oorspronke lijke initiatiefnemer werd het plan ver kocht aan de N.V. Coöndinatiebouw. Deze ondernemer zag er echter geen brood in en deed het over aan de EMF. Met restaurant Architect P. R. Boots uit De Waal, die het hotel voor de EMF heeft ontworpen zegt niet op ernstige welstandsbezwa- ren te rekenen omdat de welstandscom missie al in 1972 een goedkeurend ge luid heeft laten horen. Volgens Boots wil de EMF de appartementen verhu ren, dus (voorlopig) niet verkopen De appartementen omvatten een woonver blijf met eenvoudige kookgelegenheid, badkamer en één of twee slaapkamers. In het complex is verder een zelfbe dieningsrestaurant, wasserette en be heerderswoning opgenomen. Alle ap partementen zijn centraal verwarmd. De EMF is voornemens het hotel later te voorzien van een park met zwembad. Of een Texelse aannemer voor de uit voering van het plan in aanmerking kan komen, is nog niet te zeggen. Permanente show van de vele modellen KIP toer- en stacaravans bij' S de officiële KIP-dealer. Industrieweg 7-Tet02230-15Ó28.

Texelsche Courant | 1974 | | pagina 1