Cjrom "ZwartsJexels in het bezwaarschriften tegen nieuw estemmingsplan voor De Koog I TAXI 2323 Groeiend protest tegen appartementenhotel ;emeente zoekt samenhang taatshosbeheer: Geen huizen op duinen Geen aktie tegen gemeente The Lighters op Texel IN REKREATIEBELEID ILHELMINALAAN 4-5 Zaterdag ronde van Den Burg TAXI (02220) 2000 maandag Fm vrijdag tot 21.00 uur en zaterdag tot 18.00 uur. 87e JAARGANG No. 8885 rEXELSEWCOURANT Uitgave: B.V. v/h Langeveld Do RoojJ 11 - Den Burg, Texel - Telefoon 2741 jjlftie: tijd. Tom Engel, RozendIJk 20, Den en Alex Verburg, RozendIJk 37, tel. (02220) Verschijnt dinsdags en vrfjdags Postgiro 652. Aboanementspr(Js ƒ7,25 p. kv». 50 cent Incasso; loe 30 cent Bank: Amrobank, Ned. Mktó. Bank, Rabobank Advert. 27 et p. mm. excl. 4% BTW Tegen het ontwerp-bestemmingsplan De Koog dat vanaf 25 maart gedurende maand ter visie heeft igelegen zijn 11 bezwaarschriften ingediend. Na afloop trden nog drie bezwaarschriften ingediend en gaf de Werkgroep Landschaps- irg Texel een toelichting (met nieuwe bezwaren) op het eerder ingediende pro- st. Deze vier geschriften werden niet ontvankelijk verklaard. Tijdens een op mei gehouden vergadering in het raadhuis werden met betrokken partijen en commissie ruimtelijke ordening, onder voorzitterschap van burgemeester jenger, de bezwaarschriften besproken. en W. namen voor die vergadering voorlopige standpunt in dat de be- lingen dagwinkels, recreatie-ap- ïenten, garage en speeltuin zou- worden samengetrokken tot één be ning: recreatief gebied. Er mogen it gebied maximaal 144 appartc- iten komen met een oppervlakte van iddcld 70 m2 per appartement. De |te ervan mag maximaal 3 lagen igen (ten hoogste 9 meter) en bo- lien mag het hoogste gedeelte its 30°/o van de bebouwde opper- te >edragen. De situering van de irtenienten moet zo zijn dat de be den van „De Schutteboe" ongehin- I van de zon kunnen blijven genie- Het standpunt van B. en W. hield Ier in dat de vloeroppervlakte der rinkels in overleg met het Centraal ituut voor Midden- len Kleinbedrijf It vastgesteld en dat in het plan bare en bijzondere gebouwen en rale recreatieve voorzieningen, zo- kinderboerderij, zwembad en ak- nodatie voor binnensport kunnen len opgenomen. De gebouwen hier- mogen niet hoger gebouwd worden Vi meter (twee bouwlagen). Ten- e zal het in het plan opgenomen argebied ook de deelbestemming irkering krijgen. ermee hadden B. en W. al conces- gedaan in de ridhting van een aan- ran de ingediende bezwaren In een te toelichting voor de raadsverga- cg v-an komende dinsdag worden al- rawaarsdhriften apart besproken. Appartementen .er het bezwaar tegen de uitbrei- van hotel „Opduin", ingediend de Oranjevereniging-do rpscom- ie van De Koog zegt het college dat bestaande hoofdgebouw al uit 4 la- bestaat, zodat verhoging is uitge- n. Tegen de bouw van woningen en dementen was van verschuilende en geprotesteerd De Oranjevereni- dorpscommissie, de Landelijke inging tot Behoud van de Wadden- Contact Natuurbescherming Noord- ind en de Werkgroep Landschaps- Texel hadden o.a. bezwaar tegen dementen bij de Nikadel, apparte- Ékn op de hoek Boodtlaan-Badweg, irkoop van gronden voor de bouw tweede woningen aan de Orchis- 1 en de omvang van de gronden, geven voor woningbouw. a aanzien van de bouw van appar aten bij de Nikadel stelt het colle- it de mogelijkheid en het aantal gebaseerd is op de wensen van de lïng, uitgesproken tijdens de hoor ei van 19 januari 1971. De uitbrei- van het aantal slaapplaatsen is, ge bet door de raad in het Recreatie- plan vastgestelde maximum aan- Maapplaatsen, in 1985 relatief ge- ■Tijdenis de vergadering van 30 mei raadhuis wees de 'heer P. A J. W. T Üde (Land Ver. tot Behoud van de lenzee en Contact Natuuihesdher- NbordhoHand) er op dat er princa- bezwaren zijn tegen uitbreiding Je recreatie. Hij was overigens blij baximum aantal en hoogte van de ftementen zijn verlaagd. In hun toelichting bij het pre-advies stellen B. en W. ook nog dat ze gesitueerd zijn in het minst aantrekkelijke deel van De Koog. Tweede woningen Het is weinig zinvol tegen de gevoer de procedure en de bouw van de appar tementen op de hoek Boodtlaan-Bad weg nog bezwaar te maken, aldus het gemeentebestuur. Men is nog niet tot afgifte van een bouwvergunning over gegaan doordat nog niet wordt voldaan aan enige technische eisen. Het ligt in het voornemen van B. en W. de mogelijkheden te openen voor gronduitgaven voor de bouw van twee de woningen aan de Ordhiismient Op het ogenblik is gebruik anders dan voor permanente bewoning uitgesloten. Van de tihans nog te bouwen ca 85 wo ningen zijn er 76 bestemd voor perma nente bewoning. „Wegbestemmen" Een aantal eigenaren van woningen op de duinen aan de Badweg had een bezwaarschrift ingediend tegen het feit dat hun huizen „wegbestemd" waren (niet in het bestemmingsplan voorkwa men). Men had het idee dat hierdoor de positie t.o.v. Staatsbosbeheer, eigenaar van de grond, zou verzwakken Staats bosbeheer heeft te kennen gegeven na 1992 de erfpacht niet te willen verlen gen. De gemeente ging niet in op deze privaatrechtelijke aangelegenheid. Het college gaf als reden voor het weg stemmen": „De bestaande bebouwing op de duinen wordt niet meer positief bestemd omdat deze strijdig is met en afbreuk doet aan de funktie en waarde van de duinen ter plaatse" Overigens is in de betrokken gevallen sprake van overgangsrecht. Wat in de duinen staat mag er blijven staan, er mogen zelfs kleine uitbreidingen plaatsvinden. Uitbreiding „Opduin" De hoofdingenieur-directeur van de Landinrichting te Haarlem had een be zwaarschrift ingediend tegen de moge lijkheid tot uitbreiding van hotel „Op- duin". Hoewel hét bezwaarschrift na de termijn was ingediend hebben B. en W. toch geantwoord. De voorgenomen uit breiding omvat ondermeer een zwem bad, waarmee de eigenaar verlenging van het seizoen tracht te bereiken. De uitbreiding komt gedeeltelijk in het ver lengde en gedeeltelijk ten noordwesten van het bestaande hoodgebouw. De plannen passen, aldus het college, in het streven naar seizoeniverfereding en ver schuiving van de kampeersector naar de hotelsector, zoals dat o.a in het Re create ebasispflan is vastgelegd. De gemeenteraad wordt gevraagd de bezwaarschriften van Rijkswaterstaat en de Algemene Texelse Middenstands- vereniging gedeeltelijk gegrond te ver klaren. Voor de indiening van het voor- Stel om het bestemmingsplan vast te stellen zijn bouwplannen ingediend die het bestuur noopten wijzigingen aan te brengen. Het gaat om de plannen van Koorn en hotel-pension „De Branding" voor bowlingbanen en het plan van de N. H. kerkvoogdij om achter de Her vormde kerk een gemeenschapsakkom- modatae te bouwen. Met het nieuwe bestemmingsplan wordt getracht een samenhang te creë- Een recente opname van „The Lighter ren in de ontwikkelingen in De Koog. De samenvoeging van recreatieapparte menten, gemengde bebouwing met bij behorende erven, speeltuin en dagwin kel tot „Recreatief gebied en centrale voorzieningen" is hiervan een voor beeld. ,,Een belangrijk punt is hierbij dat voorzieningen, die een batig saldo zullen hebben, zoals recreatieappartc- menten, kunnen worden gekoppeld aan voorzieningen die naar verwachting een negatief saldo gaan krijgen, zoals cen trale voorzieningen", aldus het college van B, en W. in de toelichting bij de voorgestelde wijzigingen. Hoewel de bijeenkomst in 't Asiel dinsdagavond niet bijster goed werd bezocht (de voetbalwedstrijd op de te levisie zal hieraan debet zijn geweest) ziet het er naar uit dat er een flinke aktie op touw wordt gezet tegen het appartementenhotel dat de Exploitatie Maatschappij Flakkce bij De Koog wil gaan bouwen. De ongeveer 15 aanwezi gen, waarvan een deel \ook ouderen, zijn met aktivitciten gestart van velerlei aard en bereik. De stemming onder de aktivdsten was overigens matig optimistisch. Men is bepaald niet zéker van succes. Wettelijk valt er namelijk vrijwel niéts meer te gen het plan te 'doen. De enige sta-in- 'de-weg voor Flakkee is nog de welzij ns- commissie en die heeft in 1972 al een goedkeurend 'geluid laten horen. Drie bezwaarschriten ■Het hotel, met 88 eenheden en 4 woonlagen, wordt voor Texelse begrip pen bijzonder groot Het zal zeer in het oog vallen in höt ter plaatse fraaie land- Het terrein aan de Schumakersweg waar EAIF gaat houwen schap aan het eind van de Schumakers weg. Procedureel valt er niets tegen te doen. Voor dit gebied geldt nog het uit- 'b reidi ngspl a n^i n-onld e rd el e n uit 1962, toen men over het toerisme totaail ande re denkbeelden had. In de krant van 21 december 1962 valt te lezen: „Ten aan zien van de plannen bij De Koog waren drie bezwaarschriften binnengekomen, t.w. van de heren Zwan en v. d. Kerk hof en de VW. B. en W. adviseerden de drie bezwaren ongegrond te verkla ren Zowel de heer Zwan als v. d. Kerk hof hadden naar voren gebracht dat bij een verder bebouwen van het bedoelde terrein een te grote concurrentie zou ontstaan, die gepaard zou gaan met te veel rustverstoring. De heer Zwan imerlkte hierover op dat hij het beleid van B. en W. in deze gelegenheid een grote ommezwaai had zien maken. De ivoórzitter kon zich niet voorstellen, dat nu juist die capaciteitsuitbreiding met ongeveer 200 bedden veel invloed kan hebben op de rust ter plaatse. In (Vervolg van pagina 2) %V: /•- V v- Na de vele enthousiaste reacties na het optreden van het Gospclteam „The Lighters" verleden jaar september in de Gereformeerde kerk in Den Burg, is deze groep opnieuw Uitgenodigd om Texel te bezoeken. Juist terug van een tournee door Duitsland, zullen ze Texel op 22 en 23 juni bezoeken. Het gospelteam bestaat uit 16 jonge ren, die ieder weekend vaak 3 of meer keren optreden in kerkdiensten, koffie bars, festivals en andere bijeenkomsten in 'binnen- en buitenland. Ze stellen zich ten idoel de boodschap van Jezus Christus op een eigentijdse wijze be kend te maken. 'Hun repertoire bestaat uit voornamelijk Nederlandse liederen in diverse moderne stijlen. De teksten zijn merendeels hun eigen werk. Van hun werk zijn inmiddels diverse gram mofoonplaten verschenen, o.a. de LP's „The Lighters 1ste" en ,,Op zoek". Ook een plaatje met Duitse liederen is nu klaar. Onlangs waren ze op tournee in Duitsland. Op Texel hopen „The Lighters" za terdagmiddag in 'De Koog op te treden vanaf 2 uur in de kantine „De Kaaps- nol". Dit optreden staat onder verant woordelijkheid van de Raad van het Zomerwerk, de overkoepeling van de 4 kerken, die in de „Schuilhut" het ker kelijk recreatiewenk verrichten. Zondagmorgen, 23 juni, zullen „The Lighters" meewerken aan de beide morgendiensten in de Gereformeerde kerk in Den Burg. Deze diensten begin nen om 9.00 uur en om 10.30 uur. Vóór beide diensten zal er reeds samenzang zijn, samen met het gospelteam. Deze beide diensten zullen in het teken staan van het thema „Op zoek waarover de plaatselijke predikant van de Gere formeerde kerk, ds. Douwes, ook hoopt te spreken Terwille van de gasten zal tijdens beide morgendiensten achter de kerk een kindercrèche gehouden wor den. De toegang tot hét optreden in de „Kaaps-nol", evenals de toegang tot de kerkdiensten is vrij en iedereen is na tuurlijk van harte welkom. Voor de tweede maal organiseert de Texelse wielersportvereniging een wed strijd in Den Burg. Het parcours over de Bernlhardlaan en de Thijsselaan, met een lengte van ongeveer 1 kilometer, moet zo'n 40 tot 50 maal worden afge legd. Om half drie gaat eerst de groep jongeren (8 - 16 jaar) van start. Na een half uur begint het grote werk. Onder de deelnemers uit Den Helder en van Texel is ook de winnaar van vorig jaar aanwezig. MARTIEN VAN DE WETERING Ook voor rek. van Ziekenfonds Onze zaken zijn vanaf 24 juni geopend van Winkeliersvereniging Den Burg.

Texelsche Courant | 1974 | | pagina 1