20°/„ Een jongen beneden haar stand Möord Afrika 'n Geheim uit het Verre Oosten AIMANTE W. Mets korting Tentoonstelling A.O.T. ook woensdagavond Indeling S.V. Texel 1974-75 Laatste wielerwedstrijd in zomereompetitie Bel bij brand 2066 PUBLIEK VERKOPEN 597,40 Opal onze ROKKEN, BLOUSES DAMESJAPONNEN NU Rheuma Spit Spierpijn Stijve schouders Oververmoeidheid Hoge bloeddruk Zenuwpijnen feuilleton door Tom Lodewijk 14. Toen Bertiha even 'later in de keu ken kwam, ongerust waar haar vader bleef, vond ze hem, languit, vóórover gevallen. Langs zijn lijkbleek gezicht stroomde een klein straaltje bloed, waar hij zijn voorhoofd had gewond aan de punt van de keukenstoel. De dokter had bedenkelijk gekeken. „Uw vader zal opgenomen moeten worden" had ihij tegen Bertha gezegd, die de zaken dn handen had genomen. Moeder was helemaal van de kaart „Strikt genomen is het een operatie, de nierenwe zullen hem eerst een tijd je in observatie moeten houden Maar dat is het niet alleen. Hij lis overwerkt, zijn hart is in slechte conditie. Hij zal voortaan voorzichtiger moeten leven en allereerst goed uitrusten". „Vader. uitrusten!" Haar toon deed horen, hoe absurd die gedachte was. „Zelfs al ligt vader op bed, dokter, dan is hij nóg dn de zaak. Hij heeft zich zelf nooit rust gegund". „Daarom is het goed, dat hij niet hier blijft" meende de dokter, „want dan rust hij beslist, met. Dan is er ook nog de onmacht om zich te bemoeien met alles wat hij hoort en ziet gebeu ren". „Maar vader kan niet gemist!" Het klonk als een noodkreet. „Dat denken ze allemaal" peinsde de dokter hardop. „Niemand kan gemist worden. Als zij er niet zijn, loopt het mus. En dat denken ze net zolang, tot het met henzèlf misloopt. Dan móeten ze rusten'als ze de kans nog krij gen. Met uw vader is het nog niet zó érnstig" voegde hij er aan toe „maar als hij er mee blijft doorlopen kan hij zichzelf wel opschrijven. Dan is hij met een paar jaar uitgerangeerd, en is het zeer de vraag of hij dan nog de kans krijgt, te rusten. tenzij voorgoed". Hij zag hoe het meisje ineenkromp onder zijn woorden. „Ik zeg het hard, juffrouw Wagen borg" voegde hij er op milder toon aan toe „maar zo is het toch. De mensen vergen te veel van zichzelf. Overal heb ben ze tijd voor, behalve voor zachzelf. Overal zorgen ze voor, behalve voor zichzelf. Dan komt er opeens een harde waarschuwingen gelukkig als ze die opvolgen, dan behoeft het nog niet te laat te zijn" „Vader heeft niemand die zijn taak kan overnemen". ,,Dat is een beleidsfout" antwoordde de dokter „ieder die aan hét hoofd van een bedrijf staat, moet er voor zorgen dat iemand voor hem kan inspringen. Maar ik denk dat u zichzelf onderschat, juffrouw Wagenborg. U 'lijkt me capa bel genoeg om bij uw vaders afwezig heid „O nee", weerde Bertha verschrikt af. Zij het bedrijf leiden? Zonder vader, die de duizend-en-één beslissingen nam, die de grote lijn bepaalde? Nee, dat kón ze niet. De dokter haalde de schouders op. Het gewone drama van de middenstan der, die zichzelf omhoog werkte, zijn zaak uitbreidde, er dag en nacht voor zwoegde, en dan uitvielen het moest overgegeven. Hij had het al zo vaak meegemaakt. Maar toch had hij met zijn patiënt en met 'dit meisje te doen. „De kop d'r maar vóór houden", zei hij bemoedigend, „misschien loopt het allemaal nog wel los. Het is ibest moge lijk, dat de rust uw vader zó goed doet, dat hij niet eens geopereerd behoeft te worden". Maar het klonk niét overtuigend, en dat hoorde hij zelf. Jaap Borst ontmoette Liesbeth hal verwege de Singel. „Ah!" zei hij en zijn ogen lichtten op. „Dag Jaap", begroette 'het meisje hem, maar het klonk niet zo blij als anders. Hij hoorde het meteen. „Is er wat, Liesbeth? Je kijkt zo Opeens zag hij haar ogen vreemd glin steren. „Wat is dat huil je?" „Nee. .nee", antwoordde ze haastig, beschaamd „maar o, Jaap, vader moet naar het ziekenhuis. Hij is vanmorgen in de keukenhij lag languit op de grond, toen Bertha binnenkwam". „Zo" zei Jaap en probeerde zijn toon meelevend te 'doen klinken In werke lijkheid deerde hem het lot van vader Wagenborg niet zozeer. Hij wist, dat de ze man zijn tegenstander was. dat hij stond tussen Liesbeth en hem. En nu. nu moest hij naar het ziekenhuis. Laat hem óók eens de narigheid meemaken, hij had al lang genoeg voorspoed en geluk gekend, dadht de jongen bitter „Het klinkt niet of je het erg vindt", constateerde Liesbeth koel. „Wat dacht je", antwoordde hij, „dat ik in snikken uitbarstte? Zó na ligt je vader mij niet aan 't hart, daar heeft hij wel voor gezorgd". ,,'t Kan je 'dus niet schelen om mij" „Och ja, natuurlijk". Liesbeth was bitter 'teleurgesteld. Ze had haar stappen veihaast, toen ze Jaaps bekende gestalte dn de verte zag. Bij hem kon ze tenminste alles zeggen, hem kon ze deelgenoot maken van de zorg en de angst die nu rondwaarden in den huize Wagenborg. Maar er was bij hem geen weerklank, zijn stem was hard en oiwersdhillig, als deerde het hem niet. Bezeerd zweeg ze, liep traag naast hem voort. Rond de hoek zwaaiden de lichten van de bus. Opeens greep hij haar arm. „Kom", beval 'hij. „Wat. waar ga je. „Kom mee", zei hij. „we gaan naar de stad. Ik moet ergens rustig met je zitten. Hier kan ik niet praten". „Maar weerstreefde ze. Doch hij luisterde niet, had haar arm gegrepen en trok haar voort naar de halte vlakbij. Even later zaten ze naast elkaar in de bijna lege bus, die hen 'binnen een kwar tier in de stad zou brengen. „Waarom nou Jaap?" vroeg ze. „Ik kan zo lopend niet met je pra/ten" zei hij, „we stappen bij de Poort uit en dan kunnen we tenminste rustig zitten". In een flits van inzicht begreep ze, dat er méér te bepraten viel, die avond, dan de ziekte van haar vader. Bezorgd keek ze voor zich uit. Dit werd een moeilijke avond. De hele rit spraken ze beiden geen woord. Toen ze in het restaurant „De Poort" aan een 'tafeltje zaten, waarop een klein lampje een zacht licht verspreidde, en keken naar de damp die van de koffie omhoog kringelde, was het Jaap, die het eerst sprak. „Neem me niet kwalijk, lieverd", zei hij en in zijn stem was opeens weer al de oude warmte. „I'k ben een beer van een vent. Maar 'ik liep met zoveel eigen zorgen, en ik was zo blij dat je kwam, want ik moest me je praten.en toen overviel jij me met jouw problemen. „Praat jij maar éérst" zei ze. „Waarom? Jij bent belangrijker". Ze glimlachte. „Nee En als jij het van je af gepraat hebt, 'daar ben je weer de oude Jaap, en dan verstaan we mekaar". Hij legde zijn 'hand op de hare. „Won dert ijk" zei hij en zijn Stem was nu heel zacht „zoals jij met een paar woorden opeens iemand rustig kunt maken O. Liesbeth, ik hou zóveel van je. „Dat heb je wel eens vaker gezegd" zei ze met een ondeugende glimlach „maar nu ben ik toch blij het weer eens te horen. Kom op Jaap, wat is er?" En toen vertelde hij. Liesbeth, dap per de eigen zorgen naar de achter grond dringend, luisterde aandachtig. (wordt vervolgd) De door Artistiek Overleg Texel in de expositieruimte van het raadhuis ten toon gestelde werken zijn ook woens dagavond van zeven uur tot half tien te bezichtigen. Verder is de tentoonstelling dagelijks geopend tijdens de werkuren van het gemeentehuis. Het eerste voetbalelftal van Sport vereniging Texel is voor het seizoen 1974-'75 ingedeeld in de 4e klasse B KNVB (109): Flevo, Grasshoppers, Hel der, Hollandia, KGB, RKVVS, SC Spi rit, Texel, WW, West-Frisia, Zeemacht, De Zouaven. Nieuwe gezichten in deze afdeling zijn KGB (Bovenkarspel), Zee macht, De Zouaven en West Frisia (ge degradeerd uit de 3e klasse). Op het oog een overigens zware afdeling. Het secretariaat van S.V. Texel is met ingang van deze maand overgedragen aan de heer C. Schermer, Wilhelmina- laan 7, telefoon (02220) 2451. Op een hellend parcours werd dit weekend de laatste zomercompetitie wedstrijd van de Wielervereniging Texel gereden. Met de wind in de rug passeerden de renners op topsnelheid de eindstreep. Het eindklassement A junioren. Tus sen haakjes de uitslag van de sprint wedstrijd. 1. D Bakker 4 wedstr. 37 p. (1) 2. L. van Elk 3 wedstr. 29 p. (3) 3. S. Jimmink 3 wedstr. 28 p. (4) 4. H. Koorn 2 wedstr. 19 p. (2) Het eindklassement B senioren: 1. A Terpstra 4 wedstr. 41 p. (1) 2. A. Huisman 4 wedstr 36 p. (4) 3 S. de Boer 3 wedstr. 27 p. 4. W Koorn 3 wedstr. 24 p. (3) 5. G. Koorn 2 wedstr. 19 p. (2) 6. C. Vleugel 3 wedstr. 16 p. 7. N. Welboren 2 wedstr. 14 p. 8. B. Drinkwaard 2 wedstr. 13 p. Vier renners hadden maar één wed strijd gereden zodat hun klassering niet van belang is. Het eindklassement A junioren: 1 André Smit 4 wedstr. 42 p. (2) 2 Dirk Zuidewind 3 wedstr. 32 p. (1) 3. Paul Gebink 1 wedstr. 9 p. (9) Het eindklassement B junioren met de uitslag van de sprintwedstrijd is als volgt: 1. Albert Winter 4 wedstr. 43 p. (2) 2. Barend Bakker 4 wedstr. 43 p. (1) 3. Ronnie v. Boven 4 wedstr. 30 p. (4) 4. Edo Kooiman 4 wedstr. 30 p. (7) 5. Rob Jas 3 wedstr. 27 p. (3) 6. Alfred Bakker 4 wedstr. 23 p. (6) 7 Martin Koorn 3 wedstr. 20 p. (5) 8. Menno Koorn 3 wedstr. 13 p. (8) Over drie weken wordt de Ronde van Cocksdorp gereden. De Ronde van Texel wordt in het na jaar gehouden. Bij brand altijd bellen: (02220) 2066 Dit geldt voor alle dorpen, zowel over dag als 's nachts. NOTARIS J. R. VAN WIJLAND te Texel zal op vrijdag 12 juli 1974 te 3 uur n.m. in het hotel „De Zwaan" te Den Burg op Texel ten verzoeke van A. de erven van de heer P. L. S. Stechweij Een woonhuis aan de Keesomlaan 3 met aangrenzende garage aan de Slingerweg, alles met onder en bijgelegen grond te Den Burg op Texel, groot 1 are 36 centiaren. Het woonhuis omvat: entree, gang met trapopgang, ruime woonkamer, keuken, achterentree met toilet. Boven: overloop, 2 royale slaapkamers, 1 kleinere slaapkamer, toilet met douche, begaanbare vliering via losse trap. B. de erven J. R. Rieswijk-Buisman. Een woonhuis met onder en bijgelegen grond aan de Weverstraat 66 te Den Burg op Texel, groot 68 centiaren. Omvattende: entree, voor- en achterkamer keuken met trapopgang, toilet buiten. Boven: slaapkamer en zolder. Bezichtiging van beide panden zaterdag 22 en 29 juni en zaterdag 6 juli a.s., telkens van 3 tot 5 uur n.m. Aanvaarding van beide panden, geheel vrij van huur en gebruik, na betaling van de koopsom. Betaling koopsom uiterlijk op 23 augustus '74 Nadere inlichtingen worden verstrekt ten kantore van voornoemde notaris, tel. (02220) 2014 en 3110. 2 PK INCL B.T.W. Ook op het C if water bewijst J Yamaha z'n klasse Yamaha snel slartend, kompakt, licht in gewicht zuinig met brandstof, 2 jaar garantie en de prijzen van motoren en onderdelen zijn voor iedere beurs x betaalbaar BUITENBOORDMOTOREN VAN 2 TOT 55 PK Watersportcentrum GEBR. DUINKER Oudesóhild. tel. (02220) 3831 Land van de 1001 nacht. Namen als Tanger, Casablanca, Djerba, Sousse, Hammamet. De prijzen zullen U beslist meevallen Weverstraat 26, Den Burg - Texel, telefoon (02220) 3408 lllllllllllllllllltllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllHlllllllllllllllllllllllllllllllllilllllllHllllljü Ook 's avonds geopend van 7 tot 9 uur. HiiiiiiiiuiifiniiuuiiiininmifTniiiiiiinuiiiiniiinmiiuiJiiiiiiiHiiiiiiiiiniiiiHUiitiiiiiiiiit magnetische gezondheidsarmband brengt verlichting bij Iedere armband is voorzien van 'n certificaat afgegeven door het Japanse Ministerie voor Volksgezondheid. Dorpsstraat 12 De Koog, telefoon (02228) 406

Texelsche Courant | 1974 | | pagina 4