(jroen Zjwartsjexels in het karL Puim 5000 toeschouwers genoten van dertiende autocross AGENDA ^Buiteqlands geld f /paarbank m Piet Witte als eerste uit de bus Reischeques Reis- en bagageverzekeringen Programma Sarasani Bel bij brand 2066 Gevaarlijke muyen eisten bijna 4 mensenlevens mmwm Bromfiets gestolen en van onderdelen beroofd Inbraken Olievlek was loos alarm Laveloos op vluchtheuvel Rotterdammer aangehouden gemakkelijkéén adres voor al uw geldzaken wézZ we/t naderfand IflSDAG 16 JULI 1974 87e JAARGANG No. 8892 r EX ELS E1^1 COURANT Uitgave: B.V. v/h Langoveld De Roo(J itbua 11 Den Burg, Texel - Telefoon 2741 fictie: tijd. Tom Engel, Rozend(jk 28, Den ,g en Alex Verburg, RozendIJk 37, tel. (02220) Verschijnt dinsdag# en vrijdags. Postgiro 652. Abonnementsprijs f7,75 p. kw. 50 cent Incasso; los 35 cent. Benk: Amrobank, Ned. Mldd. Bank, Rabobank Advert. 31 ct. p. mm excl. 4% BTW w.- 0 L| OOSTEREND Op het aanvankelijk zeer gelijkmatige terrein van N. Dros, larkebuurt te Oosterend werd zondagmiddag voor een dikke vijfduizend toe- chouwers de jaarlijkse Texelse autocross gereden. Het was de dertiende race, naar desondanks een erg gelukkige. Alles verliep tamelijk soepel en aan de i.odige tuimelingen en slippartijen ontbrak het niet. Veel „oh's" en „ah's" ont lokte Piet Witte uit Den Burg met uitgesproken spectaculaire stunts Naar hem ;mg ook de wisselbeker, overhandigd door het bestuur van de MAB-club Texel, deze trofee voor de wedstrijd had teruggekregen van ex-kampioen Henk iieze uit De Cocksdorp, die nu derde werd. Tweede werd Toon Jansen uit Oos terend. De grootste stunt van de winnende areur was wel de inhaalmanoeuvre onen door, waarbij hij met de linker- ielen van zijn 6 cylinder Mercedes er de langs het parcours gelegen stro ten reed. Tot slot presteerde hij het de finale de vijf voor hem rijdende igens in te halen. Minder gelukkig onder de 45 deelne- :rs was I. Daalder uit Oudeschild: hij 'am met zijn Ford in de sloot terecht e foto). Daarachter belandde Kees ogenraad, na een sensationele kante ling. Beiden kwamen er zonder kleer scheuren vanaf. De enige die een (klei ne) verwonding opliep was Wim West dorp uit De Cocksdorp. Ook hij reed de sloot in en raakte met de onderkant van zijn kaak het stuur. Vijftien personen namen deel aan de in de pauze gehou den „keverrace". Voorheen mochten hier uitsluitend dames aan meedoen, nu streden ook de heren mee Eerste werd Jaap Witte, tweede Henk Gieze en derde Meijert de Waard. .fom yj De dertiende Texelse autocross enkele secon den na het startschot. (foto Ben O ostra) Voor de komende dagen ziet het pro gramma van Sarasani er als volgt uit: Dinsdag 16 juli Alquin Woensdag 17 juli discotheek film Donderdag 18 juli Earth and fire Vrijdag 19 juli Veronica drive in dis cotheek Zaterdag 20 juli discotheek film Zondag 21 juli Sjefke van Oekel en de Barend Servet show Maandag 22 juli Kobo string band Dinsdag 23 juli Solution Woensdag 24 juli Earth and fire Donderdag 25 juli Supersister Vrijdag 26 juli Kayak Bij brand altijd bellen: (02220) 2066. Dit geldt voor alle dorpen, zowel over dag als 's nachts. De geulen tussen de zandbanken aan t strand, muyen, zijn vooral met val- tij bijzonder gevaarlijk. Dat bleek 1 afgelopen weekend, terwijl ook vo- week de badmeesters in aktie wsten komen om afgedreven zwem- ers te redden. Hoe smaller de muy, des te sterker de room. Dit merkte een groepje van zes idgasten bij paal 21 zondagochtend istreeks 10.00 uur. Vier van hen kon- 0 na de waarschuwingen vanaf het rand nog bijtijds aan de stroom ont wen. maar voor twee was het te laat. it een dubbele lijn werden ze gered, so van hen was op het strand even bui- n bewustzijn. De reddende badmecs- rs waren de Utrechtse studenten Ar- i'i ld van Andel en Willem Hemelraad. Bij paal 17 gebeurde vorige week een intiek ongeval, eveneens zonder ge lgen voor de badgasten. Het is duide- 1 hoe gevaarlijk de muyen zijn, ook aen het ongeval bij Egmond, waarbij langs twee personen het leven lieten. zij werden meegesleurd in een De badmeesters verzochten ons andbezoekers te verzoeken niet te aderen bij het reddingwerk. Het komt ?elmatig voor dat iedereen te water at als een reddingspoging wordt on- niomen. Dit hindert de badmeesters tuurlijk bijzonder. Daarentegen, als a verzoek wordt gedaan om assisten- 7 blijken veel badgasten zozeer met ünheid geslagen, dat niemand een ad uitsteekt wellicht kan dit ook ders, aldus de badmeesters. Zaterdag meldde een Texelaar bij de politie dat zijn brommer was gestolen. Het rijwiel werd later teruggevonden, ontdaan van vrijwel alle onderdelen. Slechts het frame, de wielen, het stuur en het zadel restten nog. In de fietsenstalling bij de veerhaven van 't Horntje werd vrijdag een merk waardige grap geconstateerd. Hier was geen sprake van diefstal, maar van een hinderlijke toevoeging. Een Texelaar die zijn brommer wilde halen vond zijn eigendom beveiligd door een hem vol komen onbekend slot. Het zaagwerk kostte heel wat zweetdruppeltjes. Uit ,,De Karseboom" in Den Burg is gemeld dat er een antiek dolkmes werd ontvreemd. Bij de Openbare Lagere School aan de Keesomlaan werd een raam ingesla gen. Men vermoed dat hier werd inge broken; er is tot nu toe echter niets ver mist. Hoewel het nieuws zelfs de televisie haalde, bleek het gerucht dat ten zuid westen van Texel een olievlek dreef, loos alarm. In eerste instantie kon geen bevestiging worden gegeven of het al dan niet om een olievlek ging. Vanaf vliegveld Valkenburg is men op onder zoek uitgegaan (zondag). De burgemees ter kon tenslotte meedelen dat het slechts een dun vliesje afvalwater be trof, dat door een tot nu toe onbekend schip is geloosd. In de nacht van zondag op maandag (00.10 uur) trof de politie op de vlucht heuvel op de hoek van de Kogerstraat en de Georgiëweg een dronken jonge man aan. De 20-jarige toerist had der mate veel gedronken, dat hij zich de volgende dag, toen hij ontwaakte op het politiebureau, niet eens kon herinneren 's nachts opgepakt te zijn. Zondag werd op een Texelse camping een toerist uit Rotterdam aangehouden. Op verzoek van de Rotterdamse rivier politie werd de bouwvakker J.H.S. (21) maandags naar de havenstad gebracht Hij werd gezocht in verband met een sigarettendiefstal ter waarde van ƒ300.000, MEVROUW JANSSEN IN „DE WORSTELT ENT" Tijdens een bezoek dat wij onlangs aan restaurant „De Worstel/ent" aan de Rozen djk brachten, merkten tve op dat het etablis sement smaakvol is „aangekleed" met een I aantal schilderijen van mevrouw A. Janssen- van Esch uit OudeschildMevrouw Janssen, bekend door haar aktiviteiten in verband met de handwerk- en hobbyclub „Athend toont een aantal schilderijen, waarvan de meeste nog met eerder op exposities te zien waren. Ondanks haar aan de weg timmerende ak tiviteiten vindt mevrouw Janssen nog gele genheid voor zichzelf te schilderen. Ze doet dit duidelijk met overgave. In weerwil van een zichtbaar gebrek aan techniek ontstaan boeiende schilderijen, niet in de laatste plaats door de individualistische aanpak. He, zijn eigen schilderijen, die getuigen van vol strekt aparte ervaringen Ander werk laat haar band met de mensen om haar heen, speciaal de kinderen, zien. Mevrouw Janssen bedoeld met haar schil derijen ook een groet aan degenen die hei bekijken of kopen; ze signeert met „AVE'\ (Annie van Esch), hetgeen haar menselijke aanpak nog het best illustreert T.E. Dinsdag 16 juli: Voor 16 jaar en ouder is een volleybal- tournooi dat om 19.00 uur op de Ko- ger speelweide wordt gestart. Om 19.30 uur begint daar het volksdan sen. Van 19.00 tot 21.00 uur wordt aan de Badweg te De Koog een hengelwed- strijd voor gasten en Texelaars ge houden. Woensdag 17 juli: Op de Badweg te De Koog begint om 10.00 uur strandgymnastiek, waaraan iedereen kan meedoen. Voor de 6- tot 14-jarigen worden om 11.00 uur opdrachtspelen op de Groe- neplaats te Den Burg gehouden. In het centrum van Den Burg wordt de folklore gehouden, met o.a. 's mid dags de boerenkapel en 's avonds een dansgroep en oude ambachten. Donderdag 18 juli: Op de speelweide te De Koog is voor de jeugd van 6 tot 14 jaar een creatief programma, durend van 10.00 tot 16.00 uur. Opdrachtspelen worden gehouden bij het VVV-kantoor te De Cocksdorp, eveneens voor de 6- tot 14-jarigen. Aanvang 10.00 uur. Voor kinderen in dezelfde leeftijdsgroep wordt bij de vuurtoren van De Cocks dorp een strandspel georganiseerd. Op het SVC-terrein te De Cocksdorp begint om 19.00 uur een voetbalwed strijd voor iedereen. In het Groene Kruisgebouw op de Wit te Kruislaan wordt een algemene le denvergadering van de Groene Kruis vereniging Texel belegd. Op het sportveld te Den Hoorn vindt de zg. herhaling van het WK-kam- pioenschap voetbal Nederland-Duits- land plaats. Aanvang 19.30 uur. Vaste data: Iedere maandag om 20.00 uur klaver jassen in hotel „De Zwaan" te Den Burg. Iedere maandagavond 20.00 uur open bridgedrive in hotel „De Lindeboom- Texel". Iedere maandag is men tussen 20.00 - 21.30 uur welkom op NVSH-informa tiecentrum en -bibliotheek in het Groene Kruisgebouw; ook voor mid- dèlenverkoap. iedere dinsdag, donderdag en vrijdag komt de handwerk- en hobbyclub „Athena" bijeen op de De Ruyter- straat 104 te Oudeschild, van 9.00 - 12.00 uur en van 14.00 - 17.00 uur. In de Nederlands Hervormde kerk te De Cocksdorp worden iedere dinsdag dia's vertoond van „Mooi Texel". Aan vang: 20.00 uur. Iedere woensdag 15.00 uur bejaarden- zang in de Landbouwschool te Den Buig. Zang en bijbelstudie iedere donderdag avond 8.00 uur bij de familie Brouwer Warmoesstraat 42, Den Burg. Zendtijd Bejaardenomroep De Texelse Bejaardenomroep valt in de bejaardenhuizen van Den Burg te be luisteren op iedere maandag van 18.30 tot 19.30 uur en iedere woensdag en donderdag van 18.30 tot 19.15 uur De Texelse handboogvereniging „De Ei- landschutters" komt iedere vrijdag avond om acht uur bijeen in het Ce- becogebouw op Bernhardlaan 172 te Den Burg. Het magazijn van het Groene Kruis aan de Witte Kruislaan is van maandags tot en met vrijdags geopend van 17.00 tot 18.00 uur. Voor gehoorapparatenservice ELECTROHUIS Ci

Texelsche Courant | 1974 | | pagina 1