(jToen ZjwarLrJexels in het harL, PaardenIlefhebbers kwamen volledig aan hun trekken CJ m ffiÊSti# I Zwemtocht naar Razende Bol was zware opgave ^Spaardepositos tot BKllillll - WÊÈSËSËkm&j Concours tV élégance absoluut hoogtepunt 11-jarig jongetje aan strand gestikt gemakkelijkeen adres voor al uw geldzaken IdINSDAG 23 JULI 1974 TEXELSE 87e JAARGANG No. 8894 Uitgave: B.V. v/h Langeveld Do RoolJ pottbus 11 - Den Burg, Texel Telefoon 2741 Ridaktle: tijd. Tom Engel, Rozend(Jk 29, Den Burg en Alex Verburg, RozendIJk 37, tel. (02220) 3652 COURANT Verschijnt dinsdag» en vrijdags. Postgiro 652. Abonnementsprijs f7,75 p. kw. 60 cent Incasso; los 35 cent. Bank: Amrobank, Ned. Mldd. Bank, Rabobank Advert. 31 ct. p. nrni axel. 4% BTW Ot elegantste combinatie: Renault 16 van Garage Drost aan hel stuur W. v. J. Linden en op het paard Arjo Kikkert, beide op dit Spaans. door mevrouw A. Bakker-Witte. Na moedig haar strijd gestreden te hebben, kreeg ze een ererondje met als partner in het rijtuig Joh. Roeper. Tweede werd de door mevrouw G du Porto- Dros be reden Keliza van H. Spigt sr., derde Katja van J. C. Roeper, bereden door mevrouw G. Roeper-Keijser. Kampioen ringsteken van Texel is ge worden de heer W. Bakker met echtge note uit Den Hoorn. De tweede en derde prijs gingen naar H. Spigt sr. met me vrouw Wittc-Rozendaal en D. J. Keijser met echtgenote. Concours d'Elégance hoogtepunt „Vroeger was een auto een luxe, nu is een paard een luxe". Met deze woor den leidde commentator Liefrinck het Concours d'Elégance in, waarbij magni fiek versierde wagens, geklankeerd door fraai uitgedoste dames te paard de ron de deden. Liefrinck vertelde ons na het concours, dit veruit het beste onderdeel te hebben gevonden. Vol lof liet hij zich uit over de aandacht die de Texelse ga ragebedrijven (Schoorl, Kaczor, Gris- nigt en Dros) hieraan hadden besteed. En met recht. Kleur en kleding vorm den een boeiend en hoogst „elegant" schouwspel. Om zijn originaliteit ging de „oor- spronkelijkheidsprijs" naar de rode Daf van Garage Grisnigt, die terzijde werd gestaan door Hollands glorie in kleder dracht. De eerste prijs was voor de paarse Renault van Garage Dros uit Eierland, waarnaast een schone Spaan se in sierlijke kledij te zien was. De Peugeot 504 eveneens van Grisnigt kreeg de tweede prijs. Tweespan Bij het concours van tweespannen landbouwtuigpaarden voor luxe rijtuig (open klasse) werd speciaal gelet en be oordeeld op grond van de aanspanning, de kledij en de draf; „bij tweespannen gaan kleur, aftekening, gangen en hou ding van de paarden eveneens een har tig woordje meespreken", aldus de vrienden van het paard. Eerst werd Fri- ganta met Gaaike van P. Rozendaal, be reden door P. Daalder, tweede: Jora met Minerva van en bereden door Jac. de Graaf en derde de door D. J. Keijser bereden Gea en Bea. Nummer 1 bij het springcoucours voor paarden werd mej. Rommel met Rodina, die een foutloos parcours reed, terwijl haar rivaal W. v. d. Linden met Arche zich acht strafpunten op de nek haalde. Rodina was ook verreweg het meest geschikt als springpaard. Op de derde plaats kwam Renée Rigters uit Bloemendaal met Borus. Voor de eerste en tweede plaats moest een barrage ver reden worden. De eerste, tweede en derde plaats bij het concours van tweespannen land bouwtuigpaarden voor de landbouwwa- gen werden respectievelijk ingenomen door Gea en Bea van D. J. Keijser, Latona en Hieja van A. J. Goeman en Felicia en Suzanna van A. J. Lap. „Uniek" was het commentaar van L. U;/. Biesheuvel uit Haarlem, advi serend bestuurslid van de Vereniging voor Vrienden van het Paard. Hij prees de kwaliteit van het program ma, het enthousiasme van de deelne mers en de inzet van Joh. Roeper. Van dergelijke strekking waren de woorden van de heer Liefrinck. Hij vond dat het concours tn tien jaar niet zo goed was geweest en dat vele plaatsen in Nederland hieraan een puntje konden zuigen. Uit pure dankbaarheid liet hij ons de primeur, dat de NCRV met het paardensportprogramma „Trofee" te gen eerder gedane berichten toch doorgaat. Al met al kan de Vereniging voor Vrienden van het Paard terugkijken op een zeer geslaagd concours, waar voor opmerkelijk grote belangstelling bestond. Met heldere stem werd zaterdagmiddag het Texelse Concours Hippique '74 door NCRV's „hippisch reporter" J. Liefrinck uit Eefde op een met geluidsinstallaties, springhekken, reklameborden en eettentjes gedekoreerde speelweide aan de Emmalaan becom mentarieerd. Ondanks het frisse en dankzij het droge weer was het best uit te houden op de uitpuilende tribune. Het programma zag er bont en rijkelijk met muziek gevuld uit en werd begonnen met een openingswoord van de Oosterender voorzitter van de Ver eniging voor Vrienden van het Paard, de heer Joh. C. Roeper. Deze heette de genodigden en juryleden welkom en dankte de gemeente Texel voor het gratis beschikbaar stellen van de speelweide. door het gemeentebestuur Texel, en ge kenmerkt als dè ereprijs, is dit jaar door wethouder C. Joustra uitgereikt aan de heer H. Spigt sr., met zijn vos Keliza. De tweede en derde prijs gingen respec tievelijk naar P. Daalders Lyanneke en A. Ruighavers Zwarte Tornade. Het ochtendprogramma ,dat om ne en uur begon, was geheel gewijd aan e keuringen van het Warmbloed Paar- nstamboek Nederland, afdeling 'Oordholland. Tot de beste merrie van exel, met veulen, werd uitgeroepen atona van A. J. Goeman uit De Waal; e vader van haar veulen Patricia veneens van de heer Goeman is de fcfaamde hengst Identiek 17. Latona erd tevens tot de beste gerekend on er de 4- tot 7-jarige merries op het iland. De beste 1-jarige merrie werd Hinda van M. J. Kikkert IJsbr.zn. uit [en Burg, de eerste onder de 3-jarige jardy van Jac. de Graa.f uit Den 'oom. Florerend Om een uur 's middags werd het con curs van eenspannen landbouwtuig- aarden (nieuwelingen) voor tweewieli- e voertuigen verreden. Paarden, die *ds eerder een prijs hadden gewon- n, mochten hieraan niet deelnemen. De bestaande uit L W. Biesheuvel 'I Haarlem (lid van de keuringscom- ■issie stamboek- en locale premiekeu- jng), C. Blankendaal uit Bergen en Jn. Mop uit Nieuw-Vennep kende de •rste plaats toe aan de 3-jarige Torna- D (eigendom van en bereden door A wghaver), de tweede aan de 12 jaar pelix (eigendom van mevrouw K. kkert-Lap, bereden door mevrouw A. tokert-Breekeveld) en de derde plaats 4-jarige Goudster van P. Dros Nzn e hem ook bereed. Felicia van A. J. «P en bereden door Jac. Lap, ver- heen te laat voor de jury en Figranta van P Roozendaal weigerde ook maar één stap te verzetten. „Florerend" noemde Liefrinck pony club „De Kloppertjes", die onder leiding van Ans Blom-de Graaf, Corry Dros, Ans Roeper, Anne Marie Schoorl en Maria Witte verscheidene optredens en demonstraties verzorgde. De officiële opening van het concours hippique geschiedde om half twee met de openingsmars door het Koninklijk Texels Fanfarekorps o.l.v. de heer P. Heertjes en de drumband D.E.K. o.l.v. de heer S Zijm. Daarop volgde de fraaie W.P.N. parade. Zilveren zweep De door velen fel begeerde „Zilveren Zweep", de wisselprijs, aangeboden Het viel de jury zwaar een keuze te maken. Een extra strijdronde tussen Keliza en Lyanneke moest de beslissing brengen. Het individueel springconcours pony's is gewonnen door Henk Broekman met Alex. Samen met Dorethé Slots schim mel maakte hij een foutloze rit met een 7 voor stijl. De strijd moest daarom worden uitgevochten in een tijdronde, die Henk overtuigend won met 35 te gen 41 seconden, wederom foutloos. De derde plaats veroverde Kitty Bakker met Felix. De jury bestond uit mevrouw S. M. de Lugt-Parlevliet, J. de Breuk uit Nieuw-Vennep en K. du Porto uit De Waal. Dames zonder heer Het „concours van eenspannen land bouwtuigpaarden voor luxe rijtuig, ge reden door dames, zonder assistentie van een heer" werd gewonnen door P. Daalders Lyanneke, die werd bereden H Sp'gt sr en wethouder C. Joustra na de uitreiking van de Zilveren Zweep". Zaterdagochtend in alle vroegte gingen Jaap en Jan Noorda naar de dijk in Den Helder om het weer en de zee te beoordelen. „Het was een wurggeval", vertelde Jan toen alles voorbij was, „maar we besloten toch te gaan". De 40 enthousiastelingen hebben het geweten. De meesten hebben de Razende Bol bereikt; 11 zwemmers moesten worden opgenomen in een volgbootje omdat ze voorbij de bank dreigden te worden gesleurd door de sterke stroming. Eén zwemmer bereikte de eerste boei in het Westgat, hij had eigenlijk een veel grotere afstand gezwommen dan nodig was. Voor gehoorapparatenservice ELECTROHUIS Het verschil met de zwemtocht van vorig jaar was groot. Toen was het een pleziertocht door een rimpelloze zee, waarna nog enkele prettige uren op de Razende Bol volgden. Ditmaal hadden de zwemmers veel moeite om de presta tie te volbrengen. Door de wind, die een aan de stroom tegengestelde richting had, ontstond een korte, felle golfslag Het water was allesbehalve warm (15 graden). Vorig jaar legde men de aanzienlijke afstand af binnen een uur, nu deed men er een uur tot anderhalf uur over. Bo vendien was het niet prettig toeven op de Razende Bol, zodat omstreeks 13.00 uur iedereen weer terug was op de Hel- derse wal. Alle deelnemers, waaronder 6 Texelaars, konden terugzien op een behoorlijke prestatie, door in deze slech te omstandigheden het Marsdiep over te steken. Zondag 4 augustus gaat men opnieuw te water, ditmaal voor een oversteek rechtstreeks naar Texel. Belangstellen den kunnen zich nog opgeven bij de ge broeders Noorda, Wilhelminastraat 8, Den Helder, telefoon (02230) 23825. De organisatoren vroegen ons in dit artikel een oproep te plaatsen aan Texelse booteigenaren, aan welk verzoek we graag voldoen. Men heeft nog een ge brek aan volgbootjes en het is in Den Helder tamelijk moeilijk gebleken om voldoende medewerking te krijgen. Wellicht zijn er op Texel vlet-eigenaren die even naar het genoemde adres wil len telefoneren voor nadere informatie. Op ongeveer tweehonderd meter ten zuiden van paal 17 is zondagmiddag het 11-jarig jongetje Uwe Linthammer uit het dichtbij Hannover gelegen Seelze door verstikking om het leven gekomen. Het knaapje was met zijn ouders en 6-jarig broertje zondagochtend op Texel gearriveerd. Het gezin trok meteen naar het strand, waar Uwe bij kennissen mocht blijven, toen zijn ouders in hun vakantieverblijf in bungalowpark „Vrc- delust" orde op zaken zouden stellen. Toen zij om ongeveer twee uur terug kwamen, was Uwe in geen velden of wegen te bekennen. De badmeesters werden ingeschakeld en riepen tegen half vier de hulp van de politie in, om dat Uwe nog steeds spoorloos was. Terwijl de politie om kwart voor ze ven bezig was groot alarm te slaan, werd Uwe door de kennissen van de Linthammers gevonden. Hij lag hon derd meter achter de strandhuisjes on der zand bedolven. Zijn schepje had hij nog in zijn hand. Vermoed wordt, dat de kuil die hij had gegraven is ingestort op een moment dat hij er zelf inzat. Een misdrijf wordt vrijwel uitgesloten ge acht.

Texelsche Courant | 1974 | | pagina 1