Cor Ellen op de Russische toer Henk Borghuis 1 Voetbal en lampionoptocht in Den Hoorn Weinig ongevallen dit weekend Paalgevecht in „Molenkoog" Voetbalwedstrijd De Cocksdorp T-SHIRTS VAMOR rijschool T. Jansen Zündapp G.T.S. CHEMISCH REINIGEN de Postweg tussen Slufterweg en de Oorsprongweg voor al het doorgaande verkeer wegens werkzaamheden gesloten is. WINKELMEISJE OF VROUW ENKELE MEDEWERKSTERS RESTAURANT „T IJSBEERTJE" BINNEN 2 DAGEN RETOUR STOMERIJ NEPTUNUS Zo valt er bij Cor Ellen veel te bele ven. Een rondleiding duurt meestal een uur, voor een belangstellend gehoor kan het best wat uitlopen. Vrijwel de hele kollektie voorwerpen is afkomstig van het strand of regelrecht uit zee, naar OOSTEREND Gemeenteraadslid en strandjutter Cor Ellen houdt deze zo mer in zijn tuin aan de Achtertune in Oosterend weer rondleidingen. Men loopt nu wel kans op indoktrinatie, want Ellen is op de Russische toer. Bij guur weer zet hij zijn Chinese pet af en verwisselt die voor een echte beremuts van Russi sche makelij. Zo leidt hij dan zijn bezoekers onder andere langs een richtingzoe ker van de onlangs overvaren Russische kotter Morshansk, waarvan hij ook een naambord heeft. Voor wie het horen wil is het helemaal geen richtingzoeker, maar een stuk spionagetuig. Texel gebracht door eilander kotters. Het naambord van de Morshansk moest „We krijgen een gure winter", aldus Cor Ellén, terwijl hij vanonder zijn Russische be renmuts in de verte staart hij via het autokerkhof van Jan Kaan aan de Pontweg en een overkantse schroothandelaar ophalen. Soms hoort Ellen hoe de Texelse schippers elkaar via de scheepsradio al oproepen om ge vonden curiosa naar het huisje in Oos terend te brengen. Chemische vondsten Cor Ellen houdt zijn rondleidingen niet zonder bijbedoelingen. Tussen het groen in de tuin staat een zwarte hand schoen recht overeind een symbool voor de chemische verontreiniging van het zilte nat. Een echte strandjutter weet als geen ander hoeveel chemische vergiften er aanspoelen in buisjes, am pullen, flesjes, blikjes, enz. Hij heeft er heel wat in een grote trommel en des kundige bezoekers mogen er naar raden wat bijvoorbeeld het buisje met kleine rode pilletjes uit Hongkong inhoudt. Een andere bijbedoeling is dat hij de mensen eens wil laten zien wat er „voor het grijpen ligt". Wat de strandjutters oprapen, kan iedere toerist ook zien lig gen. Zo vond hij eens midden tussen de badgasten een vol proviandblik. Voor anderen een minder eenvoudige vangst was de KNMI-boei die hij onlangs op een zeer vroege zondagochtend aan het DEN HOORN Vanavond begint om half zeven een juniorenvoetbalwedstrijd tussen Texelaars en toeristen op het Hoornder sportterrein. In de pauze zal de meisjesdrumband D.E.K. een muzi kale rondgang door het dorp maken. Om kwart voor acht maken parachu tisten een landing. Na de voetbalwed strijd om ongeveer kwart voor negen wordt een lampionnenoptocht geor ganiseerd. strand vond. Het leverde nog een aar dig vindersloon op. Politiek De mooiste verhalen van Ellen zijn toch die waarin hij verteld op welke manieren strandjutten en politiek met elkaar te maken hebben Enkele jaren geleden vond hij een filmpje van een Russisch schip. Toen hij dit via de Texelse Courant bekend maakte, kreeg hij al snel geheimzinnig contact met de Binnenlandse Veiligheids Dienst. Ook voor de wrakstukken die hij vond van een Engelse Phantom straal jager had men veel belangstelling De rondleidingen van Cor Ellen zijn tussen 10 uur 's ochtends en 6 uur 's avonds. Echter niet wanneer het strand weer is, want dan zit ook de strandjut ter langs het water. Het naambord ran de Russische spionage kotter, met op de achtergrond de tuin van C. Ellen nppiiTiihi^ Behalve het tragisch ongeval bij paal 17 zondagmiddag, is dit weekend voor de politie tamelijk rustig verlopen. Lichte schade liep de wagen van een Bovenkarspelaar op, toen deze in de nacht van donderdag op vrijdag zijn auto wilde keren op de Westdijkseweg. De draai werd te ruim genomen en het voertuig kwam naast de dijk terecht. De bestuurder heeft vrijdagmiddag zijn wa gen opgehaald. Een geringe rijervaring en een moei lijke bocht bij de Oude Kamp maakte, dat de Fiat van een toerist uit Veghel vrijdagnacht in de sloot geraakte en daarbij onherstelbaar werd beschadigd. Zondagmiddag kwam een van de Burgwal komende personenauto in aan raking met een voor boekhandel Nauta op de Parkstraat achteruitrijdende wa gen. Beide auto's werden bestuurd door Texelaars en liepen lichte schade op. Een lelijke schuiver maakte zondag avond een 63-jarige inwoner van De Waal met zijn brommer. Omwonenden waarschuwden een arts, die de man aan het gezicht heeft geholpen. De oorzaak van de val is onbekend. In zwembad „De Molenkoog" wordt donderdagmiddag om twee uur een groot paalgevecht georganiseerd, waar aan iedereen die ouder is dan acht jaar, mee kan doen. Bij het spel is het de be doeling met kleren aan, zittend op een dwars over het water liggende paal el kaar het water in te krijgen. Slechts de toegangsprijs tot het bad moet worden betaald; de deel name is gratis. Men moet zich voor woensdagmiddag vijf uur hebben opge geven in „De Molenkoog". Aan de wed strijd zijn enkele prijzen verbonden, zo als een jeu de boules. DE COCKSDORP Op het SVC-ter- rein te De Cocksdorp wordt donderdag avond een twee maal een half uur du rende voetbalwedstrijd tussen SVC en een uit toeristen bestaand voetbalelftal gespeeld. De wedstrijd begint om zeven uur. Tijdens de rust geeft het Paracen trum Texel een demonstratie. Om half negen wordt een lampionnenoptocht ge houden, met medewerking van de Ko- ger drumband. ndl op tijd uw dvertenties in de krant van dag lags vóór 12 uur de krant van dag asdags vóór 12 uur 11EXELAARTJES aiaal (3 regel») ƒ2,25, egel meer ƒ0,75. laartjes dienen bij utbetaling te wor- ioldaan. Onder adres evragen (niet eerder 11 uur in de boek- lel) en onder nummer meer. Alles inclu- l'/o BTW. Voor behang naar Roeper. Tel. (02220) 2264 Lompen- en metalen- handel Cobus Spigt, Eier- land, telefoon (02225) 207 Op reis of op vakantie? Dan eerst naar de Rei- zenboetiek, Weverstraat 26, Den Burg - Texel, tel. (02220) 3408 Blokfluiten v.a. 18,50; hoesjes, tappenvet, olie en wissers. Muziekhandel Van Wijngaarden, Molen straat 21, tel. (02220) 2695, bij de R.K. Kerk Schoon en zuinig: LPG Inbouw voor ieder merk. Garage Dros - 02225-233 9 Artima 'n zaak apart Gravenstraat 2-4 Volop rode bessen. M. Huisman, De Veen, tele foon 2203 2 heeft voor de in mber startende peu- Til in „De Witte Öt" nog speelgoed (Oud of kapot geen aar. We komen het K bij U ophalen. Er int ai nog enkele peu- geplaatst worden. i iy Oostra, tel. (02220) Warmoesstr. 43, Den eet al5 rtima 'n zaak apart «nstraat 2-4 w es wijs. gaat op reis. Texels grootste taxi een kleine prijs Texel-Amsterdam ƒ100,incl. boot. -van Boven, Oude- 'jfl tel (02220) 2721. voor uw bagage- en fïnvervoer kk ktronische orgels, M Parma, v.a. ƒ485, 3 bladmuziek. Mu- acj todel v. Wijngaar- Molenstraat 21, tel. 2695, bij R.K. :rc UT eieren: Graven- ko: ;20. Altijd vers, al ert Jfcdkoop-— •eiding voor al uw 'ijzen en ook voor sgmg van rij be w ij - bijschool Groot, eig. Boon, Vamor ge- tel. (02230) 13252. vrijdag theorieles k Oranjeboom" om our l: gebruikte en on- tlde meubelen. J. *i]k, Boogerd 28, 2220) 2777 Nieuwe aardapelen. Eiegenheimers. G. Veeger Rozendijk 13 Voor rubber laarzen. Aankoop Centrale Texel Als Adam had gewe ten dat ARTIMA ook hamers verkocht dan maar ja Adam wist dat niet ,U wel? ARTIMA, Gravenstraat 2-4 Te koop mooie pony, zadel, tuig en karretje Tel. (02228) 537 Te koop 5 gasgevel- kachels. H. Barendrecht, Postweg 177, tel. (02225) 231 Bankstel te koop, zwart skai. Adres: Beatrixlaan 134, Den Burg Te huur gevr. een zo merhuisje voor één echt paar, van 3 augustus tot 24 augustus. Tel. (02220) 2730 Voor tuinmeubelen. Aankoop Centrale Texel Nico Blonk en Anneke Terpstra geven elkaar het jawoord op dinsdag 30 juli 1974 om 13.30 uur in het ge meentehuis te Den Burg. Inzegening van hun hu welijk om 14.00 uur in de Hervormde kerk. Wilhelminalaan 110, Den Burg, Texel Molenstraat 24, Den Burg, Texel. Receptie van 16.30 tot 18.00 uur in „Dé Oranje boom". Toekomstig adres Kogerstraat 70, Den Burg, Texel. Na een langdurig en moedig gedragen lij den is tot onze diepe droefheid zondag 21 juli 1974 vreedzaam overleden mijn lieve vrouw en onze moeder Maria Johanna Langevcld geb. Mantje Plainfield, New Jersey Martin A. Langeveld Ann Arbord, Michigan J. Leintje-Langeveld Ithaca, New York Martin C. Langeveld Beverly D Langeveld-Greer Bartlesville, Oklahoma Dirk Langeveld Een herdenkingsdienst zal woensdag, 24 juli gehouden worden in de First-Park Baptist Kerk te Plainfield. Corr. adres: 1000 Kenyon Avenue, Plainfield, New Jersey 07060, U.S.A. Te koop beste nieuwe aardappelen, Doré. F. Huisman, Ongeren B 198a, tel. 2395 Praktakant HTS'er zoekt pension op Texel tot eind februari 1975. Brieven naar: H. de Vries, Melklaan 41, Velzen- Noord Na een jarenlange moedige strijd overleed zondagmiddag onze lieve zuster, schoon zuster en tante Maria Johanna Mantje, echtgenote van Martinus A. Langeveld, op de leeftijd van 58 jaar. P. M. Mantje E. Mantje-Koopman D. Brans D. Brans-Mantje Jac. J. Roeper G. Roeper-Mant je P. L. Duinker N. Duinker-Mantje K. Mantje T. Mantje-Peper M. Mantje J. C. Mantje-Bloos neven en nichten Texel, 21 juli 1974. Jos van der Gracht en Simone Hemelrijk geven elkaar het jawoord op 2 augustus 1974 om 15.00 uur in het gemeen tehuis te Den Burg, Texel U kunt ons feliciteren van 16.30 tot 18.00 uur in hotel-restaurant „Olym pic" te Den Burg. Ons toekomstig adres is: Vaargeul 20, Den Burg. Beatrixlaan 38, Den Burg. De Ruyterstraat 14, Oudeschild. Hengelen, kan eigen lijk iedereen, maar sport vissers gaan naar: AJtTI- MA Gravenstraat 2-4 bedrukt met je eigen naam. Wasecht. Misschien ook leuk als kadootje. textielhuts voor een goede opleiding. Theorie op Texel. Per vol uur eleohts ƒ15, Weteringstraat 3, telefoon (02230) 15749 Wegens omstandigheden aangeboden watergekoeld, plm. 1000 km gelopen RIJWIELHANDEL ZEGEL telefoon 2150. STOOMWASSERIJ „TEXEL" Telefoon (02220) 2634 Oudeschild .Maandags gehaaid, vrijdags klaar. Na een zeer moedig en geduldig gedragen lijden is zondag overleden mijn lieve dochter, onze zuster en tante Maria Johanna Langeveld-Mantje. Haar gezin was haar leven. Den Burg J. Langeveld-de Wolf Soestdijk A. J. van Ingen Schenau-Langeveld F. L. van Ingen Sohenau Francien Coosje Lia Den Burg, Texel, 21 juli 1974, Jac. P. Thijsselaan 94. De directeur van gemeentewerken deelt mede, dat vanaf maandag 29 juli a.s. Het verkeer zal worden omgeleid. De werkzaamheden zullen 14 dagen duren. Tevens wordt men verzocht in het algemeen de Postweg te mijden, zo lang de werkzaam heden aan het rijwielpad voortduren. GEVRAAGD voor de maanden augustus en september voor hele of halve dagen ,,'T VISPALEIS" Den Burg, telefoon (02220) 2598 Hotel - pension ,,'t Vogelhuis" vraagt voor direkt tot en met oktober. Eventueel alleen de ochtenduren. Inlichtingen: tel. (02228) 279. STEMMING SFEER Iedere avond vanaf 6 uur speelt voor U bekende melodieën op zijn MAGISCH ORGEL in in De Koog. Heeft u iets te reinigen Breng het woensdag voor 12 uur en u kunt het vrijdagmorgen 10 uur weer ophalen, (ook gordijnen). Verder verzorgen wij voor u kleine reparaties, bijv. broekritsen inzetten. Agentschap Textielhuis Zegel, Binnenburg 1, telefoon 2258.

Texelsche Courant | 1974 | | pagina 3