groen-zwart Wat is er mis met <ie E.E.G.? Orgelconcert in Den Hoorn Weekenddiensten artsen enz. R. K. Kerkdiensten Protestantse kerkdiensten Politieberichten Hoog water VERVOLG VAN PAG. 1 Gas op Texel DEMO KRAT IE ACHTER GESLOTEN DEUREN Texel beef/ een nieuw kollege van wethou ders. Na moeizame en dikwijls geëmotio neerde onderhandelingen zijn drie kandida ten naar voren gekomen, die het in septem ber bij de verkiezingen in de raad zeker zul len halen. f. Zutdewmd (VVD), j.f. West dorp (Pakt) en j. Nauta Samenwerkende Christelijke Frakties) zullen het de komen de 4 jaar samen met de burgemeester moeten maken. De onverwachte samenstelling van het kollege kwam tot stand na perikelen rond de fraktie van Texels Belang. De heer J. C. Dros maakte zich volgens de andere raadsleden tijdens zijn ambtsperiode en tij dens de onderhandelingen onmogelijk. IX heer T. v. d Heenk, m eerste instantie aart trekkelijk voor zowel Christelijken als Pakt, zal evenmin gekozen worden als hij zich als nog kandidaat stelt. De onderhandelingen speelden zich geheel achter gesloten deuren af. Aanvankelijk hadden wij hier bezwaar te gen omdat het indruiste tegen onze opvat ting wat demokratie inhoudt. Na afloop is het besloten karakter toegelicht met de opmerking dat persoonlijke konflikten een dermate grote rol speelden, dat publikaties hierover nog onaangenamere situaties kon den veroorzaken Door wat wij achteraf vernamen, zijn wij nu de zelfde mening toegedaan. Het heeft geen enkele zin in de beerput van ruzies en kon flikt je s te gaan roeren, ook al kunnen we er meerdere kranten mee vullen. Opval lend is wel dat bij de konflikten het belang van de gemeente vrijwel steeds nauwelijks een rol speelde. Mooi gezegd: ,,de samen werking binnen het kollege en de afspiege ling van de stemmenverhoudingen moesten worden gegarandeerd"Onder dit mom heb ben zich onverkwikkelijke taferelen afge speeld. Dergelijke narigheden zouden voor komen kunnen worden als van te voren en na de verkiezingen de rol van de kiezers vergroot zou worden. Het kiezen van wet houders is een persoonlijke aangelegenheid van de raadsleden Toch moet het mogelijk zijn dat de partijen voor de verkiezingen huiè kandidaten bekend maken. In de verre toe komst zou men de kiezers ook wethouders (en de burgemeester, waarvoor al voorstel len zijn gedaan door een regeringskommis sie) kunnen laten aanwijzen. Demokratie achter gesloten deuren kan ertoe leiden dat de vele voorkeursstemmen, die toch het ver trouwen van de kiezers in Dros uitdrukten, min of meer in het water vallen. Een opvallend aspekt van de samenstel ling van het nieuwe kollege is de ekonomi- sche kant: de nieuwe wethouders zijn alle ondernemer, twee van hen zijn aangesloten bij de Jonge Ondernemers. De werknemers zijn slecht vertegenwoordigd. Het Pakt, ver tegenwoordiger bij uitstek van de arbeiders, laat zelfs de portefeuille „ekonomieliggen voor de Christelijken. Men kiest liever voor de welzijnskant van de samenleving, ook op landelijk niveau stokpaardje van de salon socialisten. De Christelijken mogen dan heel gemakkelijk beweren dat de tegenstelling werkgever-werk nemer geen rol van beteke nis speelt in de plaatselijke politiek, en dat de raad er is om te körrigeren indien het kollege de werkgevers teveel de hand boven het hoofd zou houden, wij zijn een andere mening toegedaan. Vrijwel elke politieke be slissing heeft ekonomische kanten en in veel gevallen komt de noodzaak van een beslis sing uit ekonomische verhoudingen voort. Aangezien de meeste initiatieven van de kant van het kollege komen, valt wel degelijk een eenzijdig beleid te verwachten. De werkne mers hebben, nu het Pakt in de gelegenheid was minstens een wethouder te leveren, be* slist hun kans gemist. De WD wilde wel met het Pakt samen- verken omdat Westdorp zo gematigd is. Het is een slecht teken als liberalen zoiets van 'n P.v.d.A.-er zeggen. Het hele kollege onder gaat op die manier een „verrechtsing"We verwachten dan ook een gematigd beleid, dat bovendien gestoeld is op een zwakke ba sis: want is er een slechtere ondergrond voor samenwerking aanwezig als men één per soon uit wilde sluiten en toen de handen maar ineen sloeg? T.E. LANDBOUW EN VEETEELT Het is duidelijk, dat er op het mo ment sprake is van onrust onder hef agrarische volksdeel. Op diverse plaat sen zijn landbouwers in aktie gekomen om de aandacht van de regering te ves tigen op de naar het oordeel van de landbouwende bevolking slechte finan ciële resultaten van de landbouwbe drijven. De onrust is momenteel vrij algemeen. Waren het voorheen bepaalde bedrijfs takken, die met moeilijkheden te kam pen hadden, nu heerst de onrust zowel onder de rundveehouders als de var kenshouders, zowel onder de pluimvee houders als de akkerbouwers. Geen wonder dat op een breed front twijfel gaat ontstaan aan de waarde van de E.E.G. voor de uitkomsten van de land bouwbedrijven. AUerwege klinkt de vraag: „Hebben we voor de landbouw bedrijven wel iets aan de E.E.G.?". Het bestuur van de Holl. Mij. afd. Texel is van oordeel, dat de tijd rijp is om op deze vraag het antwoord te ho ren van een deskundige. Vandaar, dat zij het initiatief heeft genomen om in de over het algemeen vergaderloze tijd voor de boerenbevolking een bijeen komst te beleggen, waarin deskundig op de waarde van de E.E.G. zal worden in- DEN HOORN In de Ned. Her- vormde kerk te Den Hoorn geven Harro en Engelien Kraal zaterdagavond een orgelconcert. De aanvang is om acht mr. Uitsluitend voor spoedgevallen van vrijdagavond 8 uur tot maandagmorgen 8 uur I dokter J. B. SEEGERS, Den Burg, tel. 02220) 2039. Dokter R. R. SIEBINGA, De Cocksdorp, telefoon (02222) 234. TANDARTSEN Spreekuur tandarts Ten Hooi: zaterdag ochtend van 9 tot 10 uur. Voor noodgevallen: zaterdag en zondag, 18.00 uur, Groene Kruisgebouw aan Witte Kruislaan. GROENE KRUIS van vrijdagavond 18.00 uur tot maandagmiddag 13.00 uur Zr. DE JAGER, Diek 29, Den Hoorn, telefoon (02226) 304. DIERENARTSEN van vrijdagmiddag 12.00 uur tot maandagmorgen 8 uur L. F. DEN HOUTER, Kogerweg B 185b, Den Burg, tel. (02220) 2527. NOODSLACHTINGEN Voor noodslachtingen bellen de heer A. van Heerwaarden, tel. (02220) 2182 (slachtplaats) of 2663 (Wilhelminal. 94) CONSULTATIEBUREAU VOOR ZUIGELINGEN De zuigelingen, die aan de beurt zijn worden op het bureau verwacht op de tijden, waarop hun eigen huisarts zitting heeft. De tijden zijn als volgt Dokter Seegers, dinsdag 6 augustus om 14.00 uur. Dokter Van Loon, woensdag 7 augustus om 13.00 uur. Dokter Coutinho, woensdag 7 augustus om 15.00 uur. weekend 27 en 28 juli 1974 Den Burg: zaterdag 19.30 uur zondag: 10.45 en 18.00 uur 's Zondags 10.45 uur: kinderoppas in „De Witte Burcht", Molenstraat 19. Duitse Mis: zondag 19.30 uur donderdag 19.30 uur De Koog: zaterdag 19.30 uur zondag 9.30 uur Duitse Mis: zondag 10.45 uur woensdag 19.30 uur. De Cocksdorp: zaterdag 19.30 uur zondag: 9.00 uur Duitse Mis: zaterdag 18.00 uur Oosterend: zondag 10.15 uur Oudeeohild: zondag 9.15 uur Den Hoorn: zondag 10.45 en 19.00 uur. Duitse Mis: zondag 9.00 uur Zondag 4 augustus 1974 HERVORMDE GEMEENTEN Den Burg 10 uur ds. D. J. Froentjes, van Brielle. De Cocksdorp 10 uur Eerw. heer E. Loerakker. Kinderoppas in het gebouw en na de dienst ontmoeting van gasten met 19.30 uur Zondagavondzang, samen zang met dagsluiting en medewerking van gasten, koffiedrinken aldaar. Den Hoorn 9.00 uur ds. Kalkman 10.30 uur ds. Kalkman 10.30 uur Kindemevendienst in de ikerk. De Koog 9.00 uur dhr. Stoepker van Hilversum 10.30 uur dhr. Stoepker Tijdens de beide diensten kinderdienst in „De Schuilhut". Na de dienst van 10.30 uur koffie drinken in „De Schuilhut". 19.30 uur ds. Hoekstra, jeugddienst met nabespreking. De Waal 10.00 uur ds .Hoekstra Oosterend 9.30 uur ds. De Gier Kindemevendienst. Bediening Heilige Doop Collecte kerkeraadskas. 19.30 uur zangdienst Oudesehild 11.00 uur ds. De Gier Collecte onderhoud kerk GEREFORMEERDE KERK Den Burg 9.00 uur ds. Douwes 10 30 uur ds. Douwes (Tijdens beide morgendiensten kin dercrèche achter de kerk). 19.30 uur ds. Douwes, zangdienst •Dosterend 9.45 uur ds. Kruithof 19.30 uur ds. Kruithof GEREFORMEERDE GEMEENTE in de Ned. Hervormde kerk Oosterend 11.15 uur ds. A Bal, van Boskoop 16.30 uur ds. A. Bal Woensdag 7 augustus Oosterend 19.30 uur ds. A. Bal in het kerkgebouw Schoolstraat GEREF. KERK (Vrijgemaakt) in de Doopsgezinde Kerk Den Burg 10.45 en 16.00 uur Dienst des Woords. DOOPSGEZINDE GEMEENTE Den Burg 9.30 uur ds. H. Th. Ament (Holwerd), aansluiting rusthuizen. JEHOVAHS GETUIGE (Bijeenkomsten in Rode Kruis-gebouw Jonkerstraat, toegankelijk voor ieder) Zondag 18.30 en 19.30 uur. gegaan. Als spreker is aangetrokken de algemeen sekretaris de heer ir J. W. Raap. Daar het bestuur van oordeel is, dat deze bijeenkomst voor alle Texelse agrariërs van belang is, is de uitnodi ging breed gesteld. Ieder die belang heeft bij dit onderwerp is hartelijk wel kom op donderdag 8 augustus, 's avonds 8 uur in hotel „De Lindeboom-Texel". Zie ook de advertentie in dit nummer. Bromfietsdieven Het legertje bromfietsdieven blijft aktief. In elke aflevering van de Texel se Courant kunnen we melding maken van gestolen brommers die later zonder vitale onderdelen worden teruggevon den. Een vakantieganger raakte dins dagavond zijn rijwiel bij Sarasani kwijt Hij vond het later terug zonder motor blok en beschermende kap. Woensdag werd bij „Zeewijk" ('t Horntje) een brommer gevonden zonder cilinderkop. Slechte auto's De politie heeft in één maand 18 wa gens van de weg gehaald die er niet hoorden. Acht of negen hiervan waren door een ongeval ongeschikt voor ge bruik geworden, de overigen waren in dermate slechte technische toestand, dat ze in beslag moesten worden genomen. Woensdagavond werd de Taunus van een militair uit Den Helder op de Stee nenplaats uit het verkeer genomen. Diefstallen Dinsdagmiddag werden twee jonge lui uit Utrecht (14 en 17 jaar oud) aan gehouden na op heterdaad betrapt te zijn bij het stelen van een portemonnee uit een handtas. Ze bleken op de kam ping „Kogerstrand ook nog een porte feuille met inhoud uit een tent te heb ben ontvreemd. Een 15-jarig meisje uit Amsterdam meldde dinsdag dat haar portemonnee uit haar tas was gestolen. Hij bevatte ƒ200,-, aldus de gedupeerde toeriste. De portemonnee werd leeg te rug gevonden in een textielzaak in de Weverstraat. Het meisje was hier echter nooit eerder geweest. - Brand In de tent van mej. S. Gillman op Loodsmansduin is dinsdag brand ont staan doordat een pas gebruikte aan steker een skaileren koffer in brand zette. Ze ontdekte pas dat er brand ge weest was toen anderen het vuur al ge blust hadden. Er was schade aan tent en kleren. Geschept Dinsdagochtend 11.00 uur raakte op de hoek Marsweg-Waalderweg een Texelaar gewond. Met zijn fiets reed hij zo het kruispunt op. C. K. uit Gouda kon hem met zijn wagen niet meer ont wijken. De Texelaar moest met (waar schijnlijk) een hersenschudding naar het ziekenhuis worden vervoerd. Zijn fiets raakte geheel ontzet; de auto liep scha de op aan de voorkant, terwijl ook de voorruit werd vernield. Wel hulp geboden Enige genoegdoening zijn >yij schuldigd aan de toeschouwer bij ongeluk dat onlangs in De We plaats vond, toen een 17-jarig nu met haar auto in de sloot terecht ki Wij suggereerden ten onrechte dat man niets had gedaan. Hij heeft j gendeel gedaan wat mogelijk was, n het meisje wilde van zijn hulp we weten omdat ze meende in De We kennissen te hebben (ze was in de u Hoog water ter rede van Vrijdag 2 augustus Zaterdag 3 augustus Zondag 4 augustus Maandag 5 augustus Dinsdag 6 augustus Woensdag 7 augustus Donderdag 8 augustus Vrijdag 9 augustus Zaterdag 10 augustus Oudesdi .00 en 2 45 en 2 .24 en .58 en .31 en 2 58 en 2 23 en 2 49 en 2 15 en - Aan het strand is het ongeveer uur eerder hoog water. Laag water valt gemiddeld 6.15 na hoog water. Verder zal een aardgasnet op Texel een belangrijke bijdrage leveren aan verhoging van de algemene veiligheid. Met name wordt gedacht aan de huidige gevaren van bovengrondse gasflessen, gas- en olietanks, de gas- en olietrans porten en het vullen van tanks. Een groot voordeel op Texel is nog dat met een geheel nieuw distributienet zal worden gewerkt. Dit in tegenstelling tot diverse andere plaatsen, waar bij de omschakeling op aardgas reeds een oud gasdistributienet aanwezig was. Het gemeentebestuur: „Ook spelen milieu-hygiënische overwegingen, voor al op Texel, een belangrijke rol. Het omschakelen van olie op aardgas als brandstof voor kachels en centrale ver- wairningsinstallaties zal namelijk een aanzienlijk mindere luchtvervuiling en dus een geringere belasting van de na tuur tot gevolg hebben". De door de gemeente te betalen bij drage kan niet door de gemeentebegro ting worden gedragen „Wij menen, dat het redelijk is de lasten van de bijdrage over een periode van 10 jaar te spreiden. Dit betekent, dat jaarlijks gedurende de aangegeven periode dekking voor een bepaald thans nog niet bekend bedrag dient te worden gezocht. In deze lijkt het ons ongewenst daarvoor over te gaan tot verhoging van de algemeen plaatselijke belastingen". Na bestudering van deze materie en gepleegd overleg met de vereniging van Nederlandse gemeenten is het college tot de conclusie gekomen, dat ter dek king van de aangegeven jaarlijkse last het reëel is om te gaan werken met een baatbelasting als bedoeld in artikel 273a van de gemeentewet. In dit artikel is het volgende bepaald „Ter zaken van in bepaalde gedeel ten van de gemeente legen onroerend goed dat gebaat is door voorzieningen die zijn tot stand gebracht door of met medewerking van het gemeentebestuur, kan, over een termijn van ten hoogste dertig jaren een jaarlijkse belasting ter verkrijging van een billijke bijdrage in de kosten van die voorzieningen worden geheven van degenen die van dat on roerende goed het genot hebben krach tens een zakelijk recht. Tot heffing van de belasting wordt besloten binnen een jaar nadat de voor zieningen geheel zijn voltooid, of in ge val zij eerder in gebruik zijn genomen, binnen een jaar nadien. In de belasting verordening wordt bepaald, dat de be lasting op verzoek van de belasting plichtige, voor de ten tijde van de in diening van het verzoek nog niet aan gevangen belastingjaren, ineens kan worden voldaan volgens een in de ver ordening op te nemen regeling." Baatbelasting Het gaat hier dus om een belasting die gedurende een vooraf bepaalde pe riode van eigenaren van onroerend (en andere zakelijke gerechtigden) kan •worden geheven, mits him eigendom men gebaat zijn. Dit betekent, dat de belasting in het kader van het aardgas mettertijd kan worden opgelegd voor op het gasdistributienet aangesloten percelen, maar ook voor de percelen, die dan aansluitbaar zijn. Het aansluit- baar zijn betekent namelijk eveneens dat de betreffende eigendommen zijn gebaat. „Het lijkt ons nu gezien de door ons bepleite spreiding van lasten over 10 jaar redelijk een baatbelas ting eveneens gedurende 10 jaar te doen heffen". Omdat de aanleg van een gasdistri butienet op Texel niet in één jaar tot stand kan worden gebracht, maar daar entegen een aantal jaren zal vergen, be tekent dit dat de invoering van de baat belasting voor diverse gebieden op Texel in verschillende jaren zal plaats vinden. In principe maakt dit evenwel weinig uit, omdat de belasting van die tijdsduur van 10 jaar zal worden gehe- onderdelen toch ook gedurende een gelijkwaardige percelen in totaliteit de- ven. In beginsel betaalt men dus voor zelfde belasting ongeacht het jaar waar in die percelen aansluitbaar zijn gewor den. De term „billijke bijdrage" in ge noemd wetsartikel betékent, dat in de praktijk nog door de Kroon worden goedgekeurd baatbelastingen die gaan tot een dekking van 90% van de kosten. Omdat het nog niet bekend is op welke wijze de betaling van de gemeentelijke bijdrage aan de Gasunie dient plaats te vinden is het op dit moment nog niet mogelijk om exact aan te geven welk bedrag gemiddeld aan baatbelasting per op het aardgasdistributienet aansluit baar perceel zal moeten worden opge legd. Een berekening heeft aangetoond, dat op Texel binnen enkele jaren plm. 4000 percelen aansluitbaar zullen zijn op be doeld net. Uitgaande van dit aantal in de baatbelasting te betrekken percelen is becijferd welke voor het baatbelas tingtarief de gevolgen zijn van de nog definitief te treffen bijdragen-regeling. Het resultaat is, dat gemiddeld per per ceel een baatbelasting zal dienen te worden opgelegd van minimaal 79,- en maximaal ƒ139,- per perceel. Bewust is hierbij steeds van een ge middeld bedrag per perceel gesproken omdat er in de belastingverordening een verfijnde regeling zal worden ge troffen naar de mate van gebaatheid van de aansluitbare percelen. „Het is bijvoorbeeld niet reëel om bijvoorbeeld van een kleine tussenwoning eenzelfde belastingbedrag te gaan vragen als van een grote vrijstaande bungalow". Voorts zijn hotels, pensions, winkels, etc. niet als normale woonhuizen te be lasten, maar vanzelfsprekend eveneens door middel van een bepaalde verfijnde regeling. Het college van b en w verwacht het restant der jaarlijkse last, alsmede de kosten van nog aan te geven garantie regeling, te kunnen bestrijden uit de besparingen, die aardgas voor de ge meente Texel als gebruiker zal opleve ren. Het voordeel hiervan laat zich bij de huidige gasprijs becijferen op ruim 65.000,- (1 cent gasprijsverhoging geeft een verkleining van het voordeel 4 met ruim 3500,-). De b.v. v.h. fa W. de Liefde is onder bepaalde voorwaarden bereid de gasdis tributie op Texel te gaan verzorgen. Deze b.v. heeft enige jaren geleden ook op Terschelling de omschakeling op aardgas verzorgd. Het gaat hier om een vennootschap, die reeds tientallen jaren een aantal gasdistributiebedrijven ex ploiteert en daardoor ter zake bijzonder deskundig moet worden geacht. Voorts heeft de b.v. een zeer goede relatie met de Gasunie opgebouwd. Ten behoeve van de aanleg en exploitatie van een gasdistributiebedrijf op Texel zal de ge meente aan de b.v. een concessie dit te verlenen. De directeur van de vennootschap, heer L. J. Metz, stelt zich voor - uil aard onder voorbehoud dat de genu te tot overeenstemming met de Gasi komt - in het begin van 1975 te sta: met de aanleg van een stalen verl dingsleiding Oost - Oosterend - De - Oudesehild - Den Burg. Verder leggen van de distributienetten in dorpen. Men zal er naar streven met de stalen hogedrukleiding en distributienetten gereed te zijn i streeks augustus 1975 en met de hi aansluitingen voor het einde van jaar 1975. Op dat tijdstip zal dan k nen worden begonnen met de gasle ringen aan de afnemers. Vervolgens men hogedrukleidingen leggen naar Cocksdorp, De Koog en Den Hoorn, mede de distributienetten en de i sluitingen ter plaatse. De buiten de o pen gelegen boerderijen en andere p celen, die aan de hogedrukleidingen men te liggen, kunnen eveneens wor aangesloten. Daarna zal worden bt ken welke percelen buiten de woont nen en welke zomerwoningen van zullen kunnen worden voorzien. De gaat er van uit dat in de genoemde c pen in eerste instantie 2820 permau bewoonde percelen op het gasnet i den kunnen worden aangesloten, door middel van speciale gasdrukre laars. Garantie De vennootschap vraagt met het i op de gasexploitatie op Texel bepaê garanties van de gemeente. Hie wordt uitgegaan van genoemd aar van 2820 percelen, dat aangesloten: kunnen zijn op 31 december 1976. is dus in het tweede jaar van de disi butie. Daarbij is men bereid de boen rijen en andere percelen gelegen aan hogedrukleidingen die een gasaans! ting nemen, alsmede de nieuwe bouwde percelen gelegen aan de g leiding in de dorpen, tijdens een evi tuele garantieperiode mee te tellen, h geen er in de praktijk op neer komt, dan eerder het aantal van 2820 pei len zal worden bereikt. De b.v. vra een garantiebedrag per te weinig (i minder dan 2829) aangesloten pen van ƒ180,- per jaar, terwijl ieder ji op 31 december het aantal aangeslo percelen bepalend zou zijn. Het college verwacht, zoals al bij berekening van de baatbelasting was zien, dat binnen enkele jaren plm 4 percelen zullen zijn aangesloten. TEXELAARTJES Minimaal (3 regels) ƒ2,25, elke regel meer 0,75. Texelaartjes dienen bij vooruitbetaling te wor den voldaan. Onder adres te bevragen (niet eerder dan 11 uur dn de boek handel) en onder nummer ƒ1,25 meer. Alles inclu sief 4% BTW. Artima 'n zaak apart Gravenstraat 2-4 De Wieringer fotogra fen maken bruidsrepor tages in kleur goedkoper dan in zwart-wit. Fa. foto Boersen en Zonen, Hippo- lytushoef, Telef. (02279) 1482 Voor al uw tegel- en mozaïekwerk naar C. van der Maden, Kogerstr. 65, Den Burg, tel. (02220) 3320 Gitaren, snaren, hoezen en alles voor viool. Mu ziekhandel v. Wijngaar den, Molenstraat 21, tel. (02220) 2695 bij R.K. kerk T.a.1 boetiok ratbedrijf Fokko Mulder Kotterstraat 9, Oosterend Boetiek open vrijdags avond 7-9 uur; zater dags 9.30- 12 30 uur en na afspraak, tel. (02223) 666 Tapijtreinigen, schoor steenvegen en alles wat schoon moetSchoon maakbedrijf Harm Spigt, Pamassiastraat 17, De Koog, tel. (02228) 311 Vereniging voor Cre matie AWL. Voor Texel: A. Booij, Stolpweg 4, Den Hoorn, tel. (02226) 411 Schoon en zuinig: LPG Inbouw voor ieder merk. Garage Dros - 02225-233 Lompen- en metalen- handel Cobus Spigt, Eier- land, telefoon (02225) 297 Slag- en blaasinstru menten. Tevens reparatie van al uw muziekinstru menten. Muziekhandel v. Wijngaarden, Molenstraat 21, tel. (02220) 2695, bij R.K. kerk Verhuizingen en trans porten door geheel Ne derland. Fa. A. Kievit Zn., tel. 02220-2525 - 2497 Te koop diverse maten betontegels. Fa. Barhorst Maricoweg 2a, Den Burg, tel. (02220) 2684 of 3055 Vamor rijschool P. van der Oord, Datsun 1200. Kofstraat 11, Den Helder ƒ15,per vol lesuur, tel. 18506. Instructeur: W. van Klaveren Autoradio's compl. met luidspreker en antenne. ƒ112,50 „De Autoshop", Garage Rey, Den Burg Opleiding voor al rijbewijzen en ook v verlenging van rijbet zen. Rijschool Groot, K. H. Boon, Vamor dipl., tel. (02230) 13! Elke vrijdag theori« in „De Oranjeboom'" 20.00 uur Op reis of op vakani Dan eerst naar de B zenboetiek, We verst 26, Den Burg - Texel, (02220) 3408 Voor gebruikte en geregelde meubelen. Jongedijk, Boogerd tel. (02220) 2777 Voor behang Roeper. Tel. (02220) Volop rode bessen. Huisman, De Veen, t« foon 2203 Nieuwe aardapelen Eiegenheimers. G. Vee Rozendijk 13 Vermist een cype kater, wit befje, witte j ten, dikke staart, kle kop, roepnaam Whis^ Tegen beloning terug Steenhuis, Ruyslaan 99c, De Koog, tel. (023 367 of 050-712539 - Te k. gevr. enkele en dubbele sneeuwklokjes A. v. Strien, telef. 02220- 2904 (bellen tijdens kan tooruren)— De echte sportvisser kent ARTIMA de hengel sportzaak in de Graven straat om zomaar 'ns te zeggen: het neusje van de zalm Leuk cadeau Bovendien ook ham Komt bij ARTIMA v daan. En dat is heel standig. Gravenstr. 2 Te koop gevraagd strandhuisje. Tel. (02! 3866

Texelsche Courant | 1974 | | pagina 2