Middenstands- onderwijs Gratis 2 films bij een Polaroid camera. Een jongen beneden haar stand Voor leuke en dikwijls voordelige schoolspullen moet je bij Langeveld de Rooy in de Parkstraat zijn. architectenburo jan visser Nu een Polaroid direkt-klaar camera kopen betekent voordeeL uw voordeel 16,00 uw voordeel 25,50 er is maar één hout conserveer middel dat popper heet CHEMISCH REINIGEN Tencotop houtconserverlng HET BESTE BIJ BREMER DIEPVRIEZERS bij fa. Jac. de Graaf en Zoon WELK JONG MEISJE VERHUISD EEN VERKOOPSTER VROUWELIJKE HULP b.v. langeveld de rooij BL0EMB0LLENVERV0ER AAD EELMAN BINNEN 2 DAGEN RETOUR STOMERIJ NEPTUNUS VERHUISD kleur- copperant Art i ma WAND- en VLOERTEGELS VAM0R rijschool T. Jansen buitenboordmoto; b.v. langeveld de rooij feuilleton door Tom Lodewijk 19. „Juffrouw Wagenborg?" vroeg de assuranaeur Borst beleefd (ze was de dochter van een van zijn beste klanten) „gaat u zitten, wat verschaft me de eer van uw bezoek? Apropos.hoe is het met uw vader?" „Daar kunnen we nog niets van zeg gen" antwoordde Liesbeth „hij is nog in observatie. Maar ik geloof dat het goed voor hem is, dat hij eens even uit de za ken is". „Als hij maar niet te veel piekert". „Dat doet hij toch". „Ach ja" zei Borst „zo zijn wij zelf standige zakenmensen. Enfin vertelt u me eens, gaat het over de verzekering?" „Nee" zei Liesbeth moeder „het gaat over uw familie. De familie Borst, die bij ons aan de Haven woont". De vriendelijke belangstelling ver dween van zijn gezicht, hij keek nors voor zich uit. „Wat is daarmee?" vroeg hij koeltjes. „En in hoeverre bent u daarbij betrok ken?" „Als alles goed gaat" onthulde Lies beth, met iets van ondeugend plezier afwachtend welk gezicht hij zou trek ken „gaan Jaap Borst en ik ons.... mettertijdverloven". Borst zei niets, maar zijn ogen staar den haar aan met zoveel ongeloof, dat ze bijna in de lach schoot. „Vindt u dat zo gek?" vroeg ze schalks. „Ik....? O.... ja.... dat wil zeg gen „Nou meneer Borst, iederéén vindt het gek hoor, alleen wij tweeën niet, Jaap en ik. En langzamerhand zullen de anderen het ook niet meer gek vin den". „Kwam u me dat vertellen?" zijn stem was vlak. „Eigenlijk wel.want u bent toch de voogd niet?" „Over Jaap niet meer". „Maar wel over de anderen". „Ja.ja. „Maar u doet er weinig aan". „Hoor es juffrouw Wagenborg, ik zie niet in wat u daarmee te maken heeft. U weet er niets van af". „O ja, méér dan u denkt. En ik be schuldig u ook niet, meneer Borst. Als ik het wel heb, bent u daar aan de Ha ven niet bepaaldehaangemoe digd om uw rechten als voogd te doen gelden". Hij glimlachte zijns ondanks. „Nee, niet bepaald. Ze hebben me duidelijk te verstaan gegeven dat ze van mijn interventie niet gediend waren. Antje zou het zélf wel opknappen. Nu, je ziet wat er van terecht komt". „Weet u dat Gijs Borst vóór moet ko men? Diefstal?" „Nee" schrok hij. „Daar heeft u als voogd wèl mee te maken". „Ja" zuchtte hij en streek met een vermoeid gebaar de hand langs het voorhoofd. Ze kreeg waarlijk een beetje met hem te doen. „En Aagje" ging ze voort „die is veel te laat op straat. Haar moeder heeft niets over haar te vertellen. Dat loopt nog eens mis". „U zit daar te praten als een sociale werkster" zei hij en het klonk een beet je venijnig. „Dat ben ik ook op 't ogenblik" gaf ze toe. „Min of meer. Dat gezin Borst moet er weer bovenop". „En gaat u daar voor zorgen". Nu was hij bepaald sarcastisch. „Nee meneer Borst" pleitte ze en hij moest zijn hart verharden tegen die blauwe kinderogen „ik kom bij u om te vragen me een beetje te helpen". „Boter aan de galg" zei hij kort. „Nee" bestreed ze. „Dat is het nieten toen vertelde ze de verbaasd toeluisterende man van haar bezoek aan de weduwe Borst, hoe ze gepraat had met Gerrit Stoter. „Die kén ik nog wel" zei hij „dat was die jongen die altijd achter Antje heeft aangelopen. Keurige knul, maar ze moest hem niet. Ze wou en zou Borst hebben „Dat klopt" constateerde Liesbeth en weer zag ze de verbazing in zijn ogen. „Bent u als detective opgetreden?" vroeg hij. „Nee" zei ze „maar Stoter heeft het mij verteld". Hij sloeg haar met stomme verbazing gade. „Wat bent u voor iemand?" vroeg hij toen. „Dat knapt dat allemaal maar op eigen houtje op.... dus dat allemaal alléén voor die jongen.die Jaap?" „Nee" antwoordde ze „voor mezèlf ook.... en voor die anderen ook: Dat grijpt allemaal in mekaar, dat snapt u toch wel?" „Nou" gromde hij „u laat er geen gras over groeien. Wat zegt uw vader daar wel van?" Opeens gloeide in Liesbeth het geluk. Juist déze middag. „Overmorgen gaan Jaap en ik vader opzoeken" haar gezicht straalde. De man aan de andere kant van het bureau glimlachte. dit was toch wel een héél aantrekkelijk meisje. Geen wonder dat ze ieder om haar vinger wond! „Luister es juffrouw Wagenborg" be gon hij toen zakelijk „als uw vader van deze hele zaak niets wil weten.en uw vader is een van mijn beste cliën ten dan ben ik niet van plan me met hem te brouilleren door uw eh. medeplichtige te worden als ik het zo eens zeggen mag. Maar als uw vader met dit alles akkoord gaat. „O" zei Liesbeth, „dat heeft er niets mee te maken. U bent de voogd en u hebt een taak. Zo is het toch? Maar laat ik u geruststellen, vader gaat er mee akkoord. Eergister had ik dat zo niet kunnen zeggen, maar vanmiddag ben ik bij hem geweest. „En wat wilde u nu dat ik deed?" „Moet ik dat zeggen?" vroeg ze. „Heus meneer Borst, daar weet ik zo weinig van". Hij staarde voor zich uit, een beetje gestreeld omdat ze zijn meerdeij erkende. „Goed" zei hij en sloot de hasj over zijn buik met de gouden hork ketting. „Allereerst zal ik als voogd! wat ik voor die jongen doen kan. j schien zou het heel niet kwaad zijd hij eens een tijdje onder andere str3 leiding kwam. Er zijn inrichtingen] noeg, waar ze zulke jongens weer weg helpen. En met dat meisje kaj wel eens praten, als haar moeder i ter me staat en me niet tegenwerkt, Stoter. „Die wil wel" zei Liesbeth overtu „maar die zei ook, dat ik met u i praten". „Mooi, verstandig van die man,] juffrouw Wagenborg, kijk es., lang ik daar op tegenstand stuit, a ik niets klaar. Maar u hebt.eij lijk het pad voor me geëffend. Ik me niet aan mijn verantwoordelijk; onttrekken". Liesbeth zag hem met stralende c aan. „Meneer Borst" zei ze „wat héér Wat fijn, dat u dat doet! En ik zalJ zeggen, dat ie mééwerkt, en wie i misschien komt het nog allemaal recht. Want die vrouw, moeder Bt die kan het alléén niet af, weet u, Di eigenlijk het enige. Er is op haars te zeggen, alleen ze kan haar kindi niet baas en ze kan het werk niet; Het vervuilt en verslonst daar, de i deren nog meer dan het huis. Maar die vrouw weer een beetje moed fc en begint te geloven dat ze het er venop haalt, dan zult u es zien. hebt u éér van uw werk". (wordt vervolgd) STOOMWASSERIJ „TEXEL" Telefoon (02220) 2634 Oudeschild Maandags gehaald, vrijdags klaar. fc- groot conserverend vermogen fc- dringt diep in het hout fc- prima hechting en dek king fc- bladdert niet fc- fraaie kleuren fc- één-pot-systeem fc- gemakkelijk verwerk baar. Kerkstraat 5, Oosterend, (02223) 229 uit voorraad diverse merken en maten kist- en kastmodellen, tegen concurrerende prijzen. Aanmelden van leerlingen voor klas I en II van de Middenstandsavondschool te Den Burg voor het schooljaar 1974-75, aanvangende 20 augustus a.s. bij de direkteur: J, J. Jansen, De Zes 6. Bij vonnis van de Arron dissements-Rechtbank te Alkmaar d.d. 1 augustus 1974 is in staat van fail lissement verklaard THEO MEDEMA, wonende te Oosterend, gemeente Texel, aan de Koetebuurt no. 2, met benoeming van Mr. C. W. Mouton tot Rechter commissaris en onderge tekende tot curator. Mr. Dr. H. Jonker, Polderweg 19, Postbus 10, Den Helder. zou graag voor 1 jaar bij Duitse familie willen werken Inlichtingen tel. (02228) 205, De Koog. van Kogerstraat 112, naar Bemhardlaan 83. Fam. F. Rootlieb, telefoon 3516 per 1 augustus 1974 verhuisd van julianastraat 3, den burg, naar oosterenderweg o 24, oosterend, tel. 02223-322 Polaroid Zip Zwart-wlt foto's In 30 sekonden, Ingebouwde bellchtingsmeter, Ingebouwde flitser, ,nftc nooit scherpstellen. 4!yj Polaroid Colorpack 80 Kleurenfoto's In een minuut, zwart-wlt foto's In 30 sekonden, elektrisch oog voor altijd juiste belichting, gemak- 11AAn kelljke fllmlnleg. lj"UU Nu met 2 gratis zwart-wlt films, Nu met 2 gratie kleuren films, Wij vragen voor augustus en september met serieuze interesse voor grammofoonplaten. Technisch Bureau JAN AGTER Stenenplaats 7 - Den Burg, telefoon (02220) 2114. Gevraagd voor de ochtenduren, 8.30 - 12.30 uur Hotel „De Lindeboom-Texel" Den Burg, telefoon (02220) 2041. I Gratis dsmonstratls bij: Parkstraat 10, Den Burg - Texel, (02220) 2741* De aktie duurt t/m zaterdag a.s. transportbedrijf Schilderweg B 42, Den Burg. telefoon (02220) 3268. Tevens mandendepöt van: H.B.G., Hobaho en West-Friesland. Heeft u iets te reinigen Breng het woensdag voor 12 uur en u kunt het vrijdagmorgen 10 uur weer ophalen, (ook gordijnen). Verder verzorgen wij voor u kleine reparaties, bijv. broekriteen inzetten. Agentschap TextieLhuis Zeg ei, Bdnnenburg 1, telefoon 2258. N. Huysman Rzn. van Ruyslaan 13a, naar Ruyslaan 69, De Koog, tel. no. 294 ■H---^COWCERV£eAt i-j fe-' - sWOl 2 SC HUT 2 f a R JtpOi "HOUGt LEJ30IS En U koopt bij Gravenstraat 2-4 Voor uw naar KEUKENCENTRUM Maricoweg 6 - tel. (02220) 2356 voor oen goede opleiding. Theorie op Texel. Per vol uur sleohts ƒ15, Weteringstraat 3, telefoon (02230) 15749 BONTMANTELS Bontmantels - Bontman tels. Dames grijp de winstDe maand augus tus 20°/o zomerkorting Profiteer nu Duizenden korte en lange bontman tels, bonthoeden en -col liers m. 3 jr. waarborg garantie. Nu nog eerste keus uit volledige collec tie 1974. Nu kopen en in de winter betalen, gratis bewaren. De grootste en goedkoopste bontzaak van Nederland; De Bont koning, Voorstreek 71, Leeuwarden-C., tel. 05100 20 7 13. Bij koop krijgt U reisgeld v. 2 personen door geheel Nederland (ook benzine) terug, dus gratis reizen. 12 PK 1898,92 15 PK Petr. f 214b. INCL. B.T.W Ook op het water bewijst Yamaha z'n klasse Yamaha snel startend, kompakt, licht in gewicht, zuinig met brandstof, 2 iaar garantie en de prijzen van j motoren en onderdelen zijn voor iedere beurs^ betaalbaar. VAN 2 TOT 55 PK Watersportcentru GEBR. DUINKEI Oudeschild. tel. (02220) 3831 ■jV Jeans spijkerbroekenschoolétuis ƒ2,50 Schoolétuis met opdruk, glad of fluoriderend ƒ2,25 tot ƒ6,50. Meetkundeset, extra groot met 2 driehoeken, gradenboog liniaal in étui ƒ2,50 Grootverpakking ringbandvulling met lijnen, ruitjes, blanco, slechts ƒ1,25 Dunne schoolschriften, 10 voor 2,50 Gekleurde schriften in alle soorten. Werkstukmappen v.a. 45 ct. School vulpennen, de grootste sortering Prijzen: 1,95, 3,90, 4,95, 10,50, 11,50, 12,50, 13,25, 17,60, 26,75 enz. Sommige ook compleet in étui met bijpassende balpen. Een uitgebreide sortering balpennen v.a. 25 cent tot /45,—. -£r Schoolpotloden 25 cent, kwaliteitspotlood in 9 hard heidsgraden 65 ct., vulpotloden in alle prijsklassen. 7-T vlakgom in wel 20 soorten en formaten. Het mooiste kaftpapier iV Plakplastic van het merk Boeklon en ook een voordeliger merk, ook in transparante kleuren. Schoolpassers va. 2, GROOTSE SCHOOLSORTERING BIJ Parkstraat 10, Den Burg.

Texelsche Courant | 1974 | | pagina 4