Cjrocn 2 rwartsjexehin het karL, /paarbank Terrein De Krim wordt Texels ...ooiste lokaas Gï§paardeposito's tot r lenemissie heropend gemakkelijk, een adres voor al uw geldzaken urc/t n«d«riand Inbraak in „Het Witte Huis" opgehelderd Leen van Elk eerste in wielerwedstrijd ftW&T ULIEGGIER Niet objectief TEXELSE 87e JAARGANG No. 8900 COURANT Uitgave: B.V. v/h Langeveld De Rooij ojtbus 11 - Den Burg, Texel - Telefoon 2741 •daktic Harry de Graaf, Keesomlaan 43, Den urg, tel. (02220) 2403, en Tom Engel, Rozendijk Den Burg. Verschijnt dinsdags en vrijdags. Postgiro 652. Abonnementsprijs ƒ7,75 p. kw. 50 cent Incasso; los 35 cent. Bank: Amrobank, Ned. Mldd. Bank, Rabobank Advert. 31 et p. mm excl. 4% BTW Voor gehoorapparatenservice ELECTROHUIS De Rijkspolitie is ervan overtuigd de man te hebben gegrepen die in de na middag van 11 juli 1973 uit hotel „Het Witte Huis" te De Koog een geldkistje stal met bijna ƒ28.000,De dader is een 25-jarige Hagenaar die door de po litie in zijn woonplaats is aangehouden wegens een ander delict en al geruime tijd in voorarrest zit. Op grond van be trouwbare getuigenverklaringen heeft men vastgesteld dat de man de inslui ping in „Het Witte Huis" op zijn gewe ten moet hebben, hoewel hij nog niet heeft bekend. De Hagenaar is in het verleden al meerdere malen met de politie in aan raking geweest. Het is onwaarschijnlijk dat hij iets te maken heeft met enkele andere spectaculaire diefstallen om streeks dezelfde tijd in De Koog. Gedachtig het spreekwoord dat men geen veren kan plukken van een kikker, neemt de politie aan dat hoteleigenaar W. A. Visser zijn geld niet zal terug krijgen. Niettemin is men voldaan over de aanhouding, vooral ook omdat hier mee de geruchten als zou de hoteleige naar het geld zelf hebben verduisterd afdoende zijn weerlegd De eerste wedstrijd van de najaars competitie van de wielervereniging Texel is zondag gewonnen door Leen van Elk met 66,51 seconden. Tweede werd Dirk Vinke (38 seconden later); derde Hans Koom (op 2,57 seconden); vierde Dirk Bakker (op 2.59 seconden); vijfde John van Halderen (op 3.00 se conden); zesde Siep de Boer (op 3.01 se conden); zevende Adrie Huisman (op één ronde); achtste Peter Tromp (uit gevallen). Na twee rondes vloog Peter Tromp uit de bocht. Adrie Huisman reed toen terug om voor hem assistentie te halen. Bij de puntentelling gaat men als volgt tewerk: ieder die aan de start ver schijnt krijgt één punt. De winnaar krijgt 10 punten plus één; de tweede 9 punten plus één; de derde 8 punten plus één, enz. Bij het niet uitrijden van de wedstrijd krijgt men alleen het ene punt van de start. Van de zes wedstrijden die de competitie telt, gelden de vijf beste uitslagen. De B-junioren reden samen met de a-junioren, omdat in beide groepen niet veel deelnemers waren. Uitslag: 1. Ge rard Koorn (49 38), 2. André Smit (49.39), 3. Bas Drinkwaard (49.40); 4. Dirk Zuidewind (54.30). Programma 18 augustus: tweede wedstrijd na jaarscompetitie (start Russenkerkhof) 9.30 uur. 25 augustus: derde wedstrijd na jaarscompetitie (start Russenkerkhof) 9.30 uur. 1 september- tijdrit (start Turfveld, Westerslagweg) 9.30 uur. 8 september vierde wedstrijd na jaarscompetitie (start Russenkerkhof) 9.30 uur. 15 september: vijfde wedstrijd na jaarscompetitie (start Russenkerkhof) 9 30 uur. 22 september: zesde wedstrijd na jaarscompetitie (start Russenkerkhof) 9.30 uur De tijdrit op 1 september telt niet mee voor de najaarscompetitie. Donderdags wordt getraind door ju nioren en senioren. Vertrek bij de VTB, Maricoweg 10 om 18.30 uur men hier het volgende te realiseren: kapsalon, kindercrèche, EHBO-post, informatiekiosk, PTT-faciliteiten, res taurant, café-terras, verhuur van bol derwagens en fietsen, autowas- en sleutelplaats/benzinepomp, overdekte rekreatieruimte, eenvoudig zwembad/ sauna, tennisbanen, minigolf. Het openbaar gebied wordt eventueel opengesteld voor iedereen. Men denkt aan ruig terrein met bosjes, waterpar tijen, enz een manege of ponycentrum, sport- en trapvelden, trimbaan, wandel en ruiterpaden. Duinweg Men wil het autoverkeer binnen het gebied tot een minimum beperken. Daarom zijn in het plan voorstellen ge daan over de ontsluiting, die volgens de gemeente inhouden dat de Duinweg te zwaar belast gaat worden. Het totale plangebied is 87,2 ha. Hier van is 35,2 ha. voor zomerhuizen en voor kampeerterreinen 14,7 ha. De ove rige grond wordt als volgt verdeeld: zones 9,8 ha en openbaar gebied 23,2 ha. centrumgebied 4,3 ha, onbebouwde Men heeft berekend dat het plan plaats- biedt aan 4.462 rekreanten. Een vergelijking met het vorige plan dringt zich natuurlijk wel op. De capa citeit van beide plannen is ongeveer gelijk: 4.462 om 4.720, maar de opper vlakte van het nieuwe plan is veel gro ter. In het nieuwe plan is meer beplan ting geprojecteerd. De verhouding zo merhuisjes-kampeerplaatsen is; oud 1 2,9; nieuw 1 1,2. Het nieuwe plan is 39 ha groter. De gemeenteraad heeft toestemming gegeven opnieuw te onderhandelen. Dat wil niet zeggen dat het bovenstaande plan ongewijzigd wordt gerealiseerd. Tussen EMK, Newomij en gemeente be staan verschillen van mening, al is dat niet meer over essentiële punten. Offi cieel bestaat de verwachting dat het plan juli 1976 aangenomen kan worden, maar welingelichte kringen menen dat het veel sneller kan, omdat het plan van de Grontmij voldoende houvast biedt om meer te zijn dan een globale basis. Ingaande 15 augustus gaat de EMK over tot verdere uitgifte van aandelen aan toonder. Niet alleen de grond aankoop van de N.V. Newomij, maar ook de investeringen op het terrein (7 tot 8 miljoen gulden) vragen een Brio** ttn U»n - b.lUn »*eAfweo*t#*e«d d» rWehie'jfefi In aansluiting op het commentaar „Groen Zwart" in de Texelse Courant van 9 augustus j.l. gaarne even de vol gende opmerkingen. Ondergetekende vindt het juist dat eventuele misstanden door een objectie ve verslaggever in de krant worden ge signaleerd. Het verwijderen van de wer kelijk oervervelende en vernielzuchtige persoon uit „De Beerekuil" ging inder daad zeer hardhandig. Betreffende klant had zich dan ook inderdaad mis dragen en andere mensen lastig geval len. Hij besloot zijn optreden door een glas volkomen opzettelijk op de grond stuk te smijten, hetgeen ondergetekende nogal hard deed ingrijpen. De verslag gever T E. (Tom Engel) vergat echter in zijn artikel te vermelden dat hij zelf de betreffende klant was die er werd uitgegooid. De objectiviteit van het artikel be twisten wij dan ook ter zeerste. Hoogachtend, Directie „De Beerekuil", F. Langeveld enorm financieel offer van de maat schappij. Met financiers is een ak koord bereikt. De EMK wil trachten aan aandelen zo'n ƒ150.000,- te plaatsen. De emissie is verdeeld in 300 aandelen van ƒ500,-. De koers van uitgifte is bepaald op 100%. De vóór 15 september geplaatste en vol gestorte aandelen delen voor de helft in het dividend over het boekjaar 1974. De geplaatste en volgestorte aandelen in de periode 16 september tot en met 31 december van dit jaar delen voor een vierde in het dividend van dit jaar. De emissie sluit op 31 de cember. Inschrijfformulieren zijn bij alle banken verkrijgbaar (zie ook de advertentie elders in dit blad). Een luchtjoto van het kampeerterrein De Krim bij De Cocksdorp. Tot nu toe is slechts een klein gedeelte (de zichtbare camping) van het destijds vastgestelde bestemmings plan uitgevoerd, omdat een groep Texelse ondernemeis de kwaliteit van het plan in rekreatief en landschappelijk opzicht met ge waarborgd achtte. -- - - - - Bij ,,De Krim", het kampeerterrein van Exploitatiemaatschappij De Krim ten zuidoosten van De Cocksdorp, zal, als alles goed gaat, een voor Texelse begrippen enorm recreatieprojekt gerealiseerd worden. Naast huisjesterreinen en kampeerruimte van de E.M.K. en de N.V. Newomij denkt men o.a. aan allerlei winkels, wasserette, kapsalon, kindercrèche, restaurant, speeltuin, overdekte recreatie ruimte, tennisbanen, manege, trimbaan, enz. Met de realisatie zal een bedrag van ongeveer 8 miljoen gemoeid zijn. Voor het zover is moet eerst 42 ha grond gekocht worden van de N.V. Newomij, hetgeen al ƒ500.000,gaat kosten. Dinsdag 6 augustus heeft de gemeenteraad toestemming gegeven voor onderhandelingen tussen de beide betrokken maatschappijen en de gemeente om tot een gewijzigd bestemmingsplan te komen. re omtrek- de openheid van de polder Eierland, de beperkte openheid van de polder aan de noordkant, de gesloten heid aan de kant van De Cocksdorp en de geslotenheid aan de kant van de duinen. Bij de beplanting van het ter rein heeft men hiermee rekening ge houden. Men verwacht bij de E.M.K. dat de onderhandelingen niet lang duren. Er is )1 een tamelijk uitgewerkt plan van de I.V. Grontmij, gespecialiseerd in het ontwerpen van dergelijke projekten. Het nieuwe plan komt een heel eind legemoet aan de eisen van de Jonge Dndernemersorganisatie Texel, die met een beroepschrift bij de Kroon de uit kering van het bestemmingplan van 1972 ophield. De planopzet moest vol gens de Grontmij. voldoen aan de vol- [ende eisen: een hoog kwaliteitsniveau, lowel in landschappelijk als in rekrea- lef opzicht; een terreinverdeling tussen EMK en Newomij, zoals in principe tus sen beide partijen is overeengekomen; de economische uitvoerbaarheid van het In het plan wordt grote aandacht be teed aan de landschappelijke structuur* an het hele projekt. Men heeft niet al leen rekening gehouden met het be seffende gebied, maar ook met de ver- Centrum Het terrein heeft men verdeeld in de volgende gebieden: verblijfsgebieden, onbebouwde zones, centrumgebied, openbaar gebied. Er zijn drie verblijfs gebieden geprojekteerd, een voor de Newomij (zomerhuizen) en twee voor de Krim (kampeerterrein en zomerhuisjes). Tussen deze gebieden komen onbe bouwde zones, met de belangrijke funk- tie van speel-, wandel- en loopgebied. Het centrumgebied zal door de EMK worden geëxploiteerd. Het kan worden omschreven als ontmoetings-, winkel en ontspanningscentrum. Naast enkele „food" en „non food" winkels denkt

Texelsche Courant | 1974 | | pagina 1