Grom c2wartsjexels in het harL, Onvoldoende groei spaargelden bij Raiffeisenbank Texel Qroeispaarbewijzeri Dit najaar cursus zelf metselen in LTS - "'H BEN CRAMER rcvolg van economische teruggang Rente oplopend to/X X/U ujest nederland Bromfietser botste frontaal op auto Uw geld blijft *f O/ direkt beschikbaar I I gemakkelijk, een adres voor al uw geldzaken EEN MEISJE DUO „H0P-DER0P' Dubbel slot was onvoldoende U. Luchtreisje per auto Bar-Dancing „DE TOEKOMST" Politie stak ..drenkeling" in de kleren Sigaretten gestolen Bejaarden Den Burg maken reisje op 22 augustus fëDAG 20 AUGUSTUS 1974 Uttgavo: B.V. v/h Langeveld De Rooij itbus 11 - Den Burg, Texel - Telefoon 2741 |jktle Harry de Graaf, Ke#eomlaan 43, Den 0| tel. (02220) 2403, en Tom Ingel, Roaemfffk Den Burg. 87e JAARGANG No. 8902 r E X E LS ESCOURANT Verschijnt dinsdags en vrijdags. Postgiro 652k Abonnementsprijs f7,75 p. kw. 50 cent Incasso; los 85 cent Bank: Am rob ank, Ned. Mldd. Bank, Rabobank Advert 31 et p. mm axel. 4% BTW doorgesleten. resultaten te bereiken die de vergelijking met h de kneepjes onder deskundige leiding eigen De groei van de aan de Raiffeisen- nk Texel toevertrouwde middelen igneert. Met andere woorden: de aargclden nemen onvoldoende toe. jewel er op dit moment nog geen pro- emen zijn, zou dit kunnen leiden tot oeilijkhèden bij de kredietverstrek- ng. Belangrijkste oorzaak is de eco- mische teruggang in diverse sectoren n het Texelse bedrijfsleven, maar ook neiging om spaargelden op meer aan- •kkelijke wijze elders te beleggen j eelt een rol. Dat was overigens het lige sombere geluid dat viel te beluis- ren op de donderdagavond in hotel ,a )e Zwaan" gehouden jaarvergadering n de Coöperatieve Raiffeisenbank xel. De bank zelf draait financieel tstekend. Voorzitter H. de Lugt vertelde in zijn leningspraatje dat alle bijkantoren :Q de bank thans aan de door de ver kering gestelde eisen ter voorkoming overvallen voldoen. Met het hoofd- mtoor in Den Burg is dat nog niet het al (Heren overvallers, haast U =d.) omdat men daar het aanbrengen m veiligheidsvoorzieningen wil laten menvallen met een ingrijpender mo- rnisering, die erop is gericht de werk- iimte (nu nog één ruimte) onder te irdelen, terwijl ook de akkommodatie ior de klanten aantrekkelijker zal »r orden gemaakt. Tegenvallers Zoals gezegd kampen diverse sectoren »rjn het Texelse bedrijfsleven met te- jnvallers. De bollenteelt gaf in het jaar 173 geen reden tot juichen; dit jaar is it nog slechter. De lammerenprijzen elen dit jaar erg tegen. De vooruit- ehten voor de akkerbouw lieten zich igunstig aanzien, maar vallen nu mee. De prijzen van de landbouwprodukten zijn echter veel te laag om van een lucratieve nering te kunnen spreken. De viserij heeft het moeilijk gekregen, zodat in die sector ook minder middelen vrijkomen die op de bank kunnen wor den gezet De heer De Lugt wilde het echter ook niet al te dramatisch maken en herinnerde eraan dat dergelijke si tuaties al vaker zijn voorgekomen. Hij had wel vertrouwen in de toekomst. Hemdsmouwen Zoals gewoonlijk woonden slechts en kele tientallen van de 1582 leden de ver- De aanrijding, die zich zondagmiddag op de Witteweg nabij het Hoornderslag voordeel, was een puur Hoomder aan gelegenheid. De om vijf uur van het strand komende 18-jarige Kees K. uit Den Hoorn zwenkte naar de linkerweg helft toen hij achterom keek om te zien of zijn kameraden hem volgden. Hij kwam zo in frontale botsing met zijn plaatsgenoot H. in een Fiat 850. K. werd door de iwagen geschept en liep lelijke verwondingen op aan hoofd en knie. Toch mag hij nog van geluk spre ken, want hij droeg geen valhelm. K. werd per ambulance naar het zieken huis in Den Helder vervoerd; ook de bestuurder van de Fiat werd daarheen gebracht, maar nadat de door glassplin ters veroorzaakte verwondingen in zijn gezicht waren behandeld, kon hij huis waarts keren. Op de foto de aan de voorzijde flink beschadigde (5 jaar oude) Fiat en de brommer, waarvan de voor zijde totaal werd vernield. De politie constateerde dat de vorm vroeg of laat evengoed spontaan zou zijn bezweken, omdat hij voor het grootste deel was Wij vragen zo spoedig mogelijk die na een inwerkperiode onze fakturiste moet gaan vervangen. Middelbare schoolopleiding ge wenst. Wij bieden een prettige werksfeer en een goed salaris. Bakker's Ijzerhandel N.V. Voor het betere dijenkletswerk naar gadering bij. Dat was maar goed ook, want zelfs bij dit geringe aantal was het in het kleine zaaltje van „De Zwaan" erg warm. De voorzitter gaf toestem ming de jasjes uit te trekken (maar bleef zelf in stijl omdat hij zijn bretels liever niet tentoonstelde) en liet al in een vroeg stadium de ober komen om een eind te maken aan de alom heersen de dorst. Dat hield ook verband met het feit dat de bank in 1904 werd opge richt en dus de leeftijd der sterken heeft bereikt. De balans (met een winstsaldo van 178.659,en de verlies- en winstre kening over 1973 werden zonder com mentaar goedgekeurd. De bestuursleden J. C. Hin en J. van der Vis Azn. werden respectievelijk her kozen als bestuurslid en lid van de raad van toezicht. Vestiging in Oudeschild? Met uitzondering van De Waal wil men in alle Texelse dorpen vestigingen van de Raiffeisenbank stichten. Dat be tekent dat op dit moment alleen Oude schild (waar men nu een keer per week zitting houdt in de Herv. pastorie) nog moet worden voorzien. De bank wil een gebouwtje stichten nabij het dorpscen trum (bijv. Trompstraat) maar de ge meentelijke bestemmingsbepalingen staan dat niet toe. Wel zou het mogen in het eerste deel van de De Ruyter- straat maar daar is geen ruimte. Het zal dus nog wel even duren voordat voor dit probleem een oplossing is ge vonden. Zelfs twee sloten op een bromfiets blijken onvoldoende te zijn om diefstal te voorkomen, zo moesit de 18-jarige C. P. van der Gaag uit Den Hoorn het afgelopen weekend ondervinden. De jongeman had de (Zündapp) bromfiets met het dubbele slot gestald bij de Ge reformeerde kerk aan de Elemert. Om half drie 's nachts bleök het voertuig te zijn verdwenen. Voor gehoorapparatenservice ELECTROHUIS CJ Zelf metselen is niet moeilijk, maar om resultaten te bereiken die de vergelijking vakwerk kunnen doorstaan moet men zich de kneepjes onder deskundige maken. Daartoe bestaat dit najaar gelegenheid in Den Burg. Den Burg is een van de dertien Ne derlandse plaatsen waar dit najaar van september tot begin december metsel- cursusen voor leken worden gehouden. Het gebeurt onder auspiciën van de ver eniging „De Nederlandse Baksteenin dustrie" en met medewerking van het Beroepsonderwijs Texel. Er worden drie series cursussen ge houden en wel twee avondcursussen (dinsdag en donderdag van 19.00 - 22.00 uur) en één zaterdagochtendcursus (van 10.00 - 13.00 uur). De cursus bestaat uit 12 lessen. Negen ervan zijn gewijd aan de praktijk, drie aan architectonische beginselen en materialenkennis. De cur sus in Den Burg wordt gegeven in het LTS-gebouw, Emmalaan 23. Er kan worden ingeschreven voor een cursus beginnende dinsdag 17 september, don derdag 19 september en zaterdag 21 september. Het cursusgeld bedraagt ƒ220,per deelnemer. Daarbij is inbe grepen het noodzakelijke gereedschap als troffel, voegspijker, kaphamer, kap- sabel, draad, opsteekklosjes, driekle- zoormaat- en lagenlat, alles verpakt in een plastic zak met naamlabel alsmede het boek „Metselen, leer het zelf" dat als leerboek bij de cursus dient. Ook de kosten van specie en stenen zijn bij het cursusgeld inbegrepen. Een luchtreisje van meer dan twin tig meter in zijn nieuwe Datsun per sonenwagen maakte een 24-jarige va kantieganger toen hij vanaf de Muy- weg m Eierland de polder Het Noorden wilde inrijden en blijkbaar niet zag dat hij, om de dijk over te komen eerst een haarspeldbocht moest nemen. Met kennelijk grote snelheid vloog hij dwars over de dijk en kwam aan de andere kant in de sloot terecht, 's Mor gens vonden voorbijgangers de gewonde chauffeur in zijn onherstelbaar be schadigde wagen. Hij moest naar het ziekenhuis in Den Helder (worden ver voerd. DONDERDAGAVOND, 22 AUGUSTUS treedt voor U op de meest populaire zanger van Nederland in In de nacht van donderdag op vrijdag raakte een vakantieganger uit Poort vliet met zijn VW 1300 in de sloot nabij de centrale „Texelstroom". Hij was uit de bocht gevlogen. Na met zijn natte pak eerst liefderijk te zijn opgevangen door personeel van de centrale, werd hij verwezen naar de politie. Hij bracht de nacht op het bureau door, maar om dat zijn natte en vuile kleding nog niet bruikbaar was, kreeg hij een politie- overal aan en ging hij in gezelschap van wachtmeester Buijs naar Modehuis Moerbeek om nieuwe spullen te kopen. Goed dat er politie is, zal hij gedacht hebben. De Volkswagen moet, vooral als gevolg van de verwoestende invloed van het brakke water, als verloren wor den beschouwd. De cursus houdt zich vooral bezig met de praktische toepassing van bak steen. Men leert hoe open haarden, plantenbakken, barbecues, tuinvijvers en nog veel meer moet worden gemet seld. Het is geen beroepsopleiding maar met de theorielesen krijgt men een al gemeen inzicht in en over het bouwen naast de handvaardigheid in het be heersen van het materiaal. Men hoeft niet buitengewoon talentvol te zijn om te leren resultaten te bereiken die de vergelijking met vakwerk kunnen door staan. Kleine groepen Bij de cursus elders in het land is het streven gericht op groepen van ca 35 cursisten. Men verwacht op Texel iets minder animo en men zal hier dan ook met kleinere groepen genoegen nemen. Voorlopige inschrijving en nadere in lichtingen bij het secretariaat van de organiserende vereniging, Postbus 51 te Arnhem, telefoon (085) 436451. Men kan zich ook opgeven bij de praktijkleraren voor Texel: F. Blanken, Tjakkerstraat 35, Den Burg, tel. (02220) 3012 en J. de Boer, Dageraad, 't Horntje, tel. (02226) 583. De theorielessen op Texel worden ge geven door Ir. J. M. Westra, Dr. de Vis serplein 88, Scheveningen, tel. (070) 549821. In de nacht van 'woensdag op donder dag werd ingebroken in 'het gebouw van Groothandel Spanjer aan de Mari- coweg. Met een steen werd een ruit in geslagen. Vier sloffen (Camel) sigaret ten werden vermist. Een buurtbewoner zag omstreeks één uur een naar schat ting ca. 20-jarig jongeman zich op verdachte wijze in de buurt van het pand ophouden. Aangenomen wordt dat hij de inbraak op zijn geweten heeft. Later op de dag werden in een berm van de Waalderweg twee sloffen siga retten teruggevonden. De bejaardentocht van Den Burg zal donderdag 22 augustus worden gehou den. Er wordt gebruik gemaaikt van twee autobussen, die met de boot van 9.05 uur naar de overkant vertrekken. Deze bussen staan om 8.15 uur bij de Elemert en rijden vandaar via de ge wone route naar Buitenlust. Een der bussen rijdt langs het C. E. Gollards Rustoord, het bejaardenhuis Irene en er wordt ook een rondje door Jan Dirksz- oord gemaakt. Ingestapt kan iworden op alle haltes in deze route. Tenslotte gaan de bussen naar het parkeerterrein aan de Keesomlaan (naast garage Kac- zor) waar om half negen wordt ver trokken richting veerhaven.

Texelsche Courant | 1974 | | pagina 1