yrv GESLOTEN I Bloemetjesstof Textielhuis ZEGEL Ijr bleef onbekend al discussiëert over ingsplan 'Wielewaal' entocht Den Hoorn i ;lse Cross-selectie aar Medemblik jmend weekend 'Jwemontmoetuig Jimmink won tijdrit Zwemmen voor KNZC-diploma Alle kandidaten bij schoolzwemmen geslaagd Dam- en schaakclub weer van start Handelsregister SLAGERIJ S. P. DROS GESLOTEN BINNEN 2 DAGEN RETOUR STOMERIJ NEPTUNUS Slagersbediende biedt zich aan Voor uw SCHRIJFMACHINE B.V. v'h Langeveid do Rooij I DUVELTJES UIT EEN DOOSJE -| KNIP- EN NAAILESSEN j Bungalow met c.v. etc. Herensalon gesloten Kapper Eelman kleinere hoeve HUURRIJWIELEN Huishoudelijke hulp BEKENDMAKING belangrijke ledenvergadering Plattelands woning LOSLOPEN VAN RAMMEN uit grootmoeders tijd END In de Kerkstraat te werd zondag tussen half een :even de geparkeerde wa- heer D. Medema aangereden, erd rechtsachter beschadigd, leef onbekend, maar blijkens ren moet het de bestuurder anje voertuig zijn geweest. Nu combinatie met bestaande school AL Het bestuur van de Jorpshuis De Wielewaal heeft aten maken voor de uitbrei de beslaande Rcdmer IJska- zg. multifunctionele akkom- oïgens dit schetsontwerp zal ,an de dorpszijde worden een zaal van 10 x 12 meter, r, handvaardigheidslokaal, r, toneel, toiletten, toestel- rmiddelenberging. dan (dat doet denken aan de V zijnde combinatie school- te De Cocksdorp) wordt uit- etekent het de oplossing van lemen: de school krijgt een dokaal en een handenarbeid- de Waalders krijgen eindelijk 111 jrlijk gemeenschapscentrum. M nd wordt al jaren over ver- an het bestaande dorpshuis ?en der plannen is tot dusver lbaar gebleken. Bij de nu aan nde totaal andere opzet moet I :ns ook nog blijken. uur wil de zaken niet buiten i ewoners om bekokstoven en irom op donderdagavond 5 in De Wielewaal een verga- aar ieder van het nieuwe kennis zal kunnen nemen ientaar op kan leveren. l 21 september wordt aan inwoners van Den Hoorn cn de mogelijkheid geboden nen aan een rondrit over het olgd door een gezamenlijke tijd in het dorpshuis. Reeds d door middel van een rond- ïaar voren gebracht dat, ge- erke kostenstijging, de feesl- het niet meer verantwoord totale kosten voor haar reke nen. Besloten is dat elke deel- gulden bijdraagt, bij voor- ldoen op het moment van in- Zij die 65 jaar zijn of ouder mee te gaan moeten zich op- 11 september a.s. bij de heer rcGaag, Klif 25 of de heer P. 38. De feestcommissie ziet ge dag tegemoet en rekent op je us. celse autocrossers zullen zon- a.s. deelnemen aan de offi- iederlandse crosskampioen- te Medemblik. Het zijn Cor Cees Pol en Henk Gieze. De iad de MAB-club Texel ge- ie favorieten af te vaardigen. Gieze betekent het de afslui- zijn crosscarrière, want hij >ten de sport vaarwel te zeg helse crossliefhebbers hebben i als supporters met het drie- reizen. De wedstrijd in Me- ■gint om twee uur. )e 'JC ;middag a.s. worden in het „Molenkoog" te Den Burg n gehouden tussen ploegen •p, Gieten en Texel; aanvang belangstellenden zijn welkom. ™ementhouders moeten in dat bezoekerskaartje (ƒ1,25) ko- chtend, aanvang negen uur, n de genoemde zwemploe- rpolowedstrijden gehouden; publiek van harte welkom. ig gehouden tussentijdse tijd- eetellend voor het klassement jaarscompetitie) is een over- s* iworden voor Sjors Jimmink. irs in de Dennen was tien ki ng. De renners, die telkens t na elkaar startten, moesten iaal rijden. De als favoriet ge- nink maakte de snelste ronde tussentijd. De junioren maak- >nde van vijf kilometer. De waren hier minimaal. junioren: 1. Albert Winter 2. Barend Bakker 8.55 min.; van Boven 8.58 min.; 4. Edo .00 min.; 5. Rob Jas 9 11 min. 1. S. Jimmink 29.10 min.; 2. 'pJk 29.51 min.; 3. D. Bakker 4. D Vinke 31.00 min.; 5. 31.48 min.; 6. A. Huisman 7. S. de Boer 32.54 min.; 8. 33.17 min.; 9. A. Smit 33.59 Zuidewind 35.42 min. Naar Den Helder kunnen de Texelse wier- een keer met Den Helder v Vertrek 17.15 uur bij het Rode iw aan de Jonkerstraat. Boot Op zaterdag 21 september kan in het zwembad „Molenkoog" te Den Burg worden gezwommen voor het officiële diploma van de KNZB. Aan deze exa mens kan ook door volwassenen worden deelgenomen, 's Morgens om half elf treden de kandidaten van het A-diplo ma aan; om half twaalf volgen de B- kandidaten. Om tot de examens te worden toege laten moet men deelnemen aan de voor selectie die zaterdagmiddag 14 septem ber wordt gehouden. De A-kandidaten zwemmen dan om vier uur en de B-kan- didaten om half vijf. SPORT EN SPEL in het afgelopen weekend Texelse Boys Zondag a.s begint de competitie en alle elftallen komen direkt in aktie. Al le spelers en speelsters worden drin gend verzocht goede nota te nemen van de spelerslijsten in het kastje. In twij felgevallen: bel op! Bij verhindering: meldt dit direkt. De trainingen zijn deze week nog op dezelfde tijd en plaats. Volgende week zal dat hier en daar veranderen, dus let op de berichten. In de krant van vrijdag a.s. aandacht s.v.p. voor het programma en de ver trektijden. Afgelopen zondag hebben twee teams van de dames van de Boys met succes een tournooi gespeeld in Zaandam. Bei de teams waren ingedeeld in een poule van vier elftallen en moesten dus elk drie wedstrijden spelen. Het eerste team had na twee wedstrijden nog kans om eerste in de poule te worden na een overwinning op Zeevogels (10) en op ZFC (40). De derde wedstrijd tegen Purmerland verloren ze echter met 12 zodat ze op de tweede plaats eindigden. Het tweede team, dat voor de eerste keer in wedstrijdverband speelde, won de eerste wedstrijd met 50 van DVC 3. De tweede wedstrijd tegen Ilpendam 2 veroren ze met 10, zodat voor hun de laatste wedstrijd beslissend was voor de tweede of derde plaats. Deze wed strijd tegen WSWZ eindigde in een ruime overwinning (30) voor de Boys dames, zodat ook zij op de tweede plaats eindigden. Met deze twee tweede plaat sen mag worden teruggezien op een suc cesvolle en geslaagde dag. A.W. Z.D.H. Het laatste tournooi van onze vereni ging is zondag gehouden en in een pri ma sfeer verlopen. Hartelijk dank aan de scheidsrechters W. Witte, H. Ploeger en H Arnout die de leiding van de wedstrijden hadden. In poule 1 was de eindstand 1. ZDH 2; 2 Texel 3; 3. Texelse Boys 2. Poule 2: 1. Cocksdorp 2; 2. Oosterend 3,3. ZDH 3. De beker van de nederlaagwedstrij den van ZDH werd zondag uitgereikt aan Oosterend die ZDH de grootste ne derlaag had toegebracht Hartelijk dank aan scheidsrechter Koopman, die 3 wed strijden heeft gefloten. Bij de zaterdag in het zwembad te Den Burg gehouden examens school zwemmen zijn alle kandidaten geslaagd. Hun namen: Diploma A Gerrit Maarten Blom, Elisabeth M. Keijser, Robert Maas, Peter Bergman, Hiske Abma, Marga Bakker, Rob Lex- mond, Rita Ellen, Rita Bakker, Monica Hooyschuur, Niels Mantje, Biem Trap, Kees Hopman, Ricardo v. d. Berg, Nico van Egmond, Annie v. d. Heide, Gea Mosk, Antje Abma, Paul Witte, Frans Stark, Wilhelmina Blom, Cornelis Eel- man, Rensje Kos, Jan Joop Moerbeek, Bettina Vennik, Jules de Wolf, Conny Vlaming, Corine v. d. Wetering, Eelco Groot, Monique van Heerwaarden, Esther Reitsma, Jacob Roeper, Carolyn de Vries, Desirée Aubertijn, Jan-Paul Bakker, Bernardus Boom, Miranda Bruin, Eline Duinker. Adri van Dijk, Anita Eelman, Marga Geus, Jacco den Haan, Sacha Henstra, Karei Nic. Kik kert, Karin Kiltz, Jeanette Koopman, Gerard Rozeboom, Ina Schilling, Elisa beth Slegtenhorst, Erwin Smidt, Willem van Veen, Matti Pol, Jan Willem Beek man, Frank Studulski, Ard Plaatsman, Bernhard Haak, Wilma Daalder, Arjen Bakker, Caroline Agter, Jacqueline Eel man, Wim Grosspietsch, Maarten Wil lem Koorn, Hermine Landvreugd, Petra Moerbeek, Jacco Rijkaart, Heike Gra- bowski en Ingmar Moerbeek. Diploma B René Boon, Paul de Grave, Reinold Schrama. Vrony Mosk, Simon Starink, Marianne Heerschap, Martin Daalder, Elisabeth van Exel, Nelda de Grave, Cornelis Kok, Meino van Slooten, Frans Witte, Jos de Wolf, Mark Wijsman, A. Bakker, Margaretha Barhorst, Hettv Boogaard, Bart Boon, Carla de Grave, Jan Katsmar, Willem Oosterhaven. Har ry Schilling, Johan v. d. Ster, Zeger Willem Stolk, Bas Tromp, Pieter-Jan v. d. Vis, Marco Witte, Marja Witte, Tonie v. d. Vis, Arie Garritsen, Corina v. d. Vis, Jan Joop Moerbeek, Saskia v. d. Vis, Monique Vlas, Rudi de Vries, Onno Witvliet, Regine Grisnigt, Lilian van Liere, Dirk Jacob Drijver, Gert Jan Moens, Leo Schilling, Colinda v. d. Vis, Diane de Wit, Cornelis Landvreugd, Monique Schermer, Debby v. d. Slikke, Marie v. d. Vis, Esther Vlas, Simone v. d. Werf en Rianne Vonk. OOSTEREND De dam- en schaak club van Oosterend gaat binnenkort weer van start. Vrijdagavond 6 septem ber, aanvang 20.00 uur, wordt in „De Bijenkorf" een belangrijke ledenverga dering gehouden, waarop belangrijke beslissingen zullen worden genomen. Het bestuur rekent op een grote op komst. Ook nieuwe leden zijn die avond welkom. Wijzigingen Antiekhandel „De Santenkraam", Kaapstraat 5, De Koog. Zaakadres ge wijzigd in: Waalderstraat 4, Den Burg. Handelsnaam gewijzigd in- Antiekhan del Hans van der Klift. J. C. Rab in Brandstoffen en Bouw materialen B.V., Heemskerckstraat 22, Oudeschild nu tevens isolatiebedrijf. Te koop z.g.a.n. binnen deuren, dr 100 beton te gels, 1 kleine handgras maaier. De Zes 5, Den Burg, tel. 2357 Op vrijdag, 30 augustus 1974 ben ik geboren Mij naam is Sonja Mijn broertje is Frank. Mijn ouders zijn Kees en Anny Versluis Het Noorden O 164a, Oosterend, Texel. TEXEIAARTJES Minimaal (3 regels) ƒ2,25, elke regel meer f0.75. Wie heeft zaterdag mijn gele helm uit De Cocksdorp meegenomen? Tel. (02220) 2768 Pruimen, handappels en peren. M. Huisman, De Veen, telefoon 2203 Artima 'n zaak apart Gravenstraat 2-4 Wees wijs. Als U gaat op reis. Neem Texels grootste taxi voor een kleine prijs B.v. Texel-Amsterdam vanaf ƒ100,incl. boot. Aris van Boven, Oude schild, tel (02220) 2721. Ook voor uw bagage- en caravanvervoer Blokfluiten v.a. 18,50; hoesjes, tappenvet, olie en wissers. Muziekhandel Van Wijngaarden, Molen straat 21, tel. (02220) 2695. bij de R.K. Kerk Voor eieren: Graven straat 20. Altijd vers, al- tijd goedkoop Opleiding voor a1 uw rijbewijzen en ook voor verlenging van rijbewij zen. Rijschool Groot, eig K. H. Boon, Vamor ge- dipl., tel f02230) 13252. Elke maandag theorieles in „De Oranjeboom" om 2000 uur Lompen- en metalen- handel Cobus Spigt, Eier- land. telefoon f02225) 297 Voor gebruikte en on geregelde meubelen. J Jongedijk, Boogerd 28, tel. f02220) 2777 Schoon en zuinig: LPG Inbouw voor ieder merk. Garage Dros - 02225-233 Op reis of op vakantie? Dan eerst naar de Rev zenboetiek, Weverstraat 26, Den Burg - Texel, tel. fO?99(V. S40R Regenpakken? ARTIMA Elektronische orgels, merk Parma, v.a. ƒ485, Tevens bladmuziek. Mu ziekhandel v. Wijngaar den, Molenstraat 21, tel. (02220) 2695, bij R.K. kerk Voor houten stelen. Aankoop Centrale Texel Natojacks ARTIMA! Nieuwe aardapelen. Eiegenheimers. G. Veeger Rozendijk 13 Ik kwam ineens op 30 augustus en ik ga heten Vera Mijn moeder en vader zijn Lia en André Keijzer Ik ga wonen op Haffel- denveg 3, maar dat zal niet lang meer duren. Tijdelijk adres Kraamafd. St. Lidwina, Den Helder. Wie is klein cypers poesje kwijt. Tel. 3553 Kamer gezocht door jongeman in Den Burg. Tel. (02226) 356 Te koop gevraagd grote poppenwieg of poppen- wagen. Tel. (02220) 2589 Te koop bromfiets Kreidler Florett. H. Hil len, Schilderend 147, na 8 uur Te koop werphengel 50,lengte 2.30 mtr. Tel. (02228) 311 Te koop aangeb. nieuw model wandelwagen met wagenzak, kinderstoel en flessenverwarmer. C. de Graaf, Barendszstraat 2. Oudeschild, tel. 3538 Voor Uw hele tuinge- beuren. Aankoop Cen trale Texel Enige kennisgeving Op 1 september nam God weer tot Zich ons dierbaar zoontje Dennis Zijn diepbedroefde ouders Ko en Netty Oostra- Zoetelief Den Burg, Texel, 1 september 1974, Weverstraat 40. De begrafenis heeft in alle stille plaatsgehad op het R.K. Kerkhof te Den Burg. Al bijna één jaar was ons lieve klein kind Dennis toen hij zondagavond van ons heenging. Fam. G. Zoetelief Fam. B. Oostra Heden overleed nog onverwachts in zieken huis „Parkzicht" onze be9te broeder, zwager en oom, de heer Gerard Bakker, weduwnaar van Neeltje Krul, in de gezegende ouderdom van 90 jaar. Namens de familie Fam Bakker Den Burg, 29 augustus 1974. De begrafenis heeft maandag plaatsgehad op de Ned. Herv. begraafplaats te De Cocksdorp. van 9 t/m 21 september Heef t u iets te reinigen Breng het woensdag voor 12 uur en u kunt het vrijdagmorgen 10 uur weer ophalen, (ook gordijnen). Verder verzorgen wij voor u kleine reparaties, bijv. broekritsen inzetten. Agentschap TextieLhuis Zegel, Binnenburg 1, telefoon 2258. Jul. Wilsterstra<at 42, Tel. (02220) 3869 Wegens de jaarlijkse Personeelsrcis is ons gehele bedrijf op vrijdag 6 en zaterdag 7 september 1974 GESLOTEN. Eventuele oliebestellingen worden bezorgd. J. C. RAB in Brandstoffen en Bouwmaterialen B.V., Heemskerckstraat 22, Oudeschild, Texel, telefoon (02220) 3341. Voorlezenfijn voor straks het nieuwe Boek Van De Maand. Maandag 10 september 'vangen de weer aan, waarvoor U j zich nu kunt opgeven. Modevakschool Mej. D. Wijngaarden Boogerd 6, Den Burg - Texel. Te koop gevraagd voor zelfbewoning woon/werkkamer 45 m2 4 kamers en ga rage. Br. m. prijs en bijzonder heden onder nr. 803 aan bureau Texelse Courant. Een voorleesboek voor kinderen van 4 tot 12 jaar. Een prachtige gebonden uitgave met 43 verhalen en 24 versjes, geschreven en geïllustreerd door een groot aantal bekend schrijvers en tekenaars. Van Ot en Sien tot en met Saskia en Jeroen. Een uniek boek dat u niet mag missen. Vanaf 5 september voor slechts ƒ12,50 (na 5 okt. ƒ19,50). Kom langs in uw Texelse Boekhandel en maakt dan meteen kennis met de uitgebreide kollektie kinderboeken, voorleesboeken, prentenboeken enz. voor alle leeftijden. Uitstekende lektuur, belangrijk voor de vorming van kinderen. j. nauta DE TEXELSE BOEKHANDEL trefpunt voor informatie en ontspanning. van maandag 9 tot maandag 16 setember. Damessalon geopend. Te koop gevraagd voor vaste bewoning met flink stuk grond en vrij uitzicht. Uitvoerige inlichtingen en prijsopgave onder nr. 804 aan bur. Texelse Courant TE KOOP een aantal Kooiman's Rijwielverhuur tel. 2530 evraagd voor de mor genuren. „Het Witte Huis", De Koog, tel. (02228) 278 De burgemeester van Texel maakt, ter voldoening aan het bepaalde in artikel 31 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening, bekend, dat de goedkeuring bij besluit van gedeputeerde staten van Noord- Holland van 26 september 1972, nr. 2, van het bij raadsbesluit van 28 september 1971, nr. 11, vast gestelde bestemmingsplan „De Krim" onherroepe lijk is geworden. Het bestemmingsplan met bijbehorende stukken ligt vanaf 4 september 1974 voor een ieder ter in zage op de gemeentesekretarie, afdeling ruimtelijke ordening en planning, kamer 303. De burgemeester voornoemd, J. Daalder, loco. Dam- en Schaakclub Oosterend vrijdag 6 september om 8 uur in „De Bijen korf". Te koop gevraagd voor eigen bewoning aan dorpsrand e.v. met boomgaard en schuur. Br. m. opg. prijs en alle gegevens onder nr. 802 bur. Texelse Courant. Burgemeester en wethouders van Texel wijzen be trokkenen op het bepaalde in de artikelen 4 en 5 van de veeverordening voor de gemeente Texel, welke luiden als volgt Artikel 4. Behoudens het bepaalde in het 2e lid van dit artikel is het verboden rammen van een jaar of ouder, anders dan voorzien van 2 spannen, bevestigd aan tenminste 3 poten, en rammen beneden de ouder dom van een jaar, anders dan voorzien van één span, bevestigd aan twee poten tusssen 10 septem ber en 25 oktober, in de weide te laten lopen. Het verbod bedoeld in het eerste lid van dit artikel is niet van toepassing ten aanzien van rammen, in de weide lopende, vastgemaakt aan een genoeg zaam sterke lijn of ketting, welke stevig bevestigd is aan een spil, paal of boom, zodanig dat de dieren zich niet kunnen losrukken en hun het springen over terreinafscheidingen wordt belet. Artikel 5. In buitengewone gevallen kan door burgemeester en wethouders van het bepaalde in artikel 4 schrif telijk ontheffing worden verleend. Burgemeester en wethouders kunnen aan deze ont heffing voorwaarden verbinden. De ontheffing wordt niet verleend, wanneer de weide, waarop de rammen zullen verblijven, naar het oordeel van burgemeester en wethouders niet voldoende is afgeheind. Burgemeester en wethouders vestigen er de aan dacht op, dat overtreding van artikel 4 wordt ge straft met een hechtenis van ten hoogste twee maanden of een geldboete van ten hoogste drie honderd gulden, terwijl het dier, waarmede de overtreding is gepleegd, kan worden verbeurd ver klaard. Texel, 29 augustus 1974. Burgemeester en wethouders voornoemd, De burgemeester, J. Daalder, l.b. De secretaris, P. Beemsterboer. vindt U In onze nieuwe kollektie herfststoffen, die wij deze week ontvingen. Verschillende kwaliteiten, o.a. winterkatoen, mousseline en een prachtige velours. U ziet ze in een speciale etalage bij

Texelsche Courant | 1974 | | pagina 3