O WMlmU r bouw r LAND Spaans jacht kreeg oponthoud bij Texel ,vah Groningen aarden zonder ruiter de weg op Botmvergunningen Frontale botsing Automobilist gaf geen voorrang TX 88 MET VAKANTIE Bakkerij Timmer, GESLOTEN GESLOTEN. Kapsalon Schaart WOONHUIS ELECTR0HUIS TOTO EN LOTTO S.V. TEXEL K.I.-LEDEN GROTE KLAVERJASDRIVE Restaurant ,,'t IJsbeertje", DUIKCLUB TEXEL CHEMISCH REINIGEN GESLOTEN Rijwielhandel Troost GESLOTEN M. N. Groot VAMOR rijschool T. Jansen ININGRUIL DE VUILNISSTORTPLAATS GESLOTEN. Welk leuk net meisje Dros' Bakkerij, Oudeschild kleur-copperant BABY-0VERG00IERTJES Artima GESLOTEN. D. C. Visser, Mevr. Goutinho zelfstandige hulp gloednieuwe Spaanse jacht Ru il, op weg van Hamburg naar Do- reeg m de loop van vorige week' ijkheden als gevolg van het slechte Lange tijd hield het scheepje zich r hoogte van Eierland en kwam ,tte over de gronden naar binnen, randreddingboot werd gelanceerd eleidde het jacht naar een veilige ,ts ten oosten van de vuurtoren, „ren vier Spanjaarden aan boord, chikten niet over radio en wisten irecies waar ze zaten. Ze hadden i:ht van de eigenaar de Rubicon }over te brengen. Door het dagen oponthoud waren ze door hun md heengeraakt. In het weekend n ze zich van het nodige voorzien i Cocksdorp. Vrijdag kwam de e een kijkje nemen; alles werd in bevonden. Gistermiddag heeft de on zijn reis voortgezet. OND EN GEWASONDERZOEK periode om de grond te laten on- 'ken op de voedingstoestand weer aan. De analyse-uitslagen altijd al belangrijk om voor de sen een zo juist mogelijke bemes- e geven."Maar voor de komende wordt het grondonderzoek nog •ijker omdat de kunstmeststoffen in prijs zijn gestegen, is mogelijk om minder kustmest- te gaan gebruiken, maar het ge- s dan aanwezig dat de gewassen greken gaan vertonen zoals in de jaren te kort aan kalk op diver spercelen en ook op percelen waar louwgewassen stonden (bieten, raapzaad en tarwe). Voorts is dan eens kaligebrek in aardappe- grasland geconstateerd, gebreksverschijnselen gaan al- laard met lagere opbrengsten, wat lot lagere financiële inkomsten, t strooien is volgens mij een ver zuinigheid. een goed rantsoen en vooral om te verhoudingen aan verteerbaar iwit en zetmeelwaarde in ruw- lan de koeien te voeren, zijn de e-uitslagen bijna onmisbaar. Met isis-grondrantsoen uit het ruw- can met krachtvoer het meest rantsoen aan de melkkoeien wor- rgeven waarbij de verhoudingen :st zijn Voor een optimale melk en de melkkoeien dienen de die- ildoende ruwvoer en krachtvoer gen maar hierbij dienen ook de idingen aan verteerbaar ruw ei- zetmeelwaarde juist te zijn. Mclkkwaliteit niet iedere veehouder slaagt er in gehele jaar eerste klas melk af ren .Verschillende oorzaken kun- ervoor de aanleiding zijn en soms e veehouder moeilijk te verkla- laar toch gebeurt het meer dan it de oorzaak wel te verklaren is; denk ik aan versleten tepelvoe- en andere rubberdelen van de achino. Ook de vuilheid wil nog ns spelbreker zijn. Vooral in deze n het jaar wanneer er gemakke- id aan de uiers en tepels wil kle- ordt het gevaar groot dat wan- e uiers en tepels voor het melken >ed schoon gemaakt worden dat d met de melk meegaat naar de De uiers kunnen nu geschoren en het reinigen van de uiers zal «1 beter verlopen. Voor dat er n koude periode aanbreekt zullen kkoeien geen hinder ondervinden in geschoren uiers. En de kwali- de melk wordt betaald. J. Koolhof nacht van zondag op maandag twaalf paarden van de Ruiters- los over de oude Kogerweg. Toen tie na een tip te hebben ontvan- de Ruitersplaats arriveerde, was ir J. S. Keijser reeds druk doen- paarden weer binnen de hekken >en. Burgemeester en wethouders verleen den in de afgelopen maand aan de na volgende personen, ondernemingen en instellingen de daarbij omschreven bouwvergunning. de heer J. Boon, 't Noorden, voor de bouw van een bollenschuur aan de Der de Dwarsweg in 't Noorden; de gebroe ders Hoogerheide te Den Burg voor de verbouwing en uitbreiding van het pand Weverstraat 21; de heer J. A. van Ros- sum te Yhorst voor de bouw van een woonhuis aan de Bernhardlaan te Den Burg; de fa P. Moerbeek voor het aan brengen van een luifel aan de winkel in de Hogerstraat; de heer P. Swarthof te Den Burg voor de bouw van een garage- berging-cv ruimte bij de woning Schansweg 52 a te Den Burg; de Stich ting Katholiek Onderwijs Texel voor de bouw van een prefab fietsenstalling aan de Lijnbaan; Drebo n.v. te Roden voor de bouw van een appartementencom plex aan de Schumakersweg te De Koog; Löcherbach Wohnungseigentumsbau GmbH Co te Lüdenscheid (Duitsland) voor de bouw van een appartementenge bouw aan de Badweg, de heer G. Grim berg te Schildgen -in Westduitsland voor de bouw van een woning aan de Orchismient te De Koog; de bv Gooi- en Vechtstreek te Huizen (nh) voor de bouw van twee woningen aan de Or chismient; de heer C. Kooyman te Den Burg voor de bouw van een woonhuis aan de Naalrand te Den Hoorn; de heer B. Gieze voor de verbouw van een kan tine tot zomerwoning op het terrein Slufterduin; de heer L H Zegerink te Den Burg voor de bouw van een bijkeu ken bij Bernhardlaan 54; de heer J. H. Raven te Oudeschild voor de verande ring en uitbreiding van een bijkeuken bij de De Ruyterstraat 37; de heer A. de Wijn te Den Burg voor de verande ring van het woonhuis Schilderend 81; de heer P Eelman te De Koog voor de bouw van een woning aan de Orchis mient, de heer H. Troost te Den Hoorn voor de bouw van een woonhuis aan de Naalrand; de heer J. P. Slik te Oude schild voor de bouw van een garage aan de De Houtmanstraat; de heer L. J. Weijdt (namens Rijkswaterstaat) voor de vernieuwing van een lozingssluis in Dijkmanshuizen; de heer A. van Beek, Eierland, voor de verandering van het woonhuis Warmoesstraat 59 te Den Burg;-de heer F. J. Kaczor te De Koog voor de bouw van een woonhuis met garage aan de Orchismient; Kinderhilfe Essen voor de verbouw van een zomer woning aan het Mienterglop te De Koog. Op de kruising Mancoweg-Waalder- straat vond gistermiddag om half een een frontale botsing plaats waarbij twee wagens, beide bestuurd door Texe laars, flink werden beschadigd. De heer P.H. uit Oosterend reed met zijn Volks wagen op de Waalderstraat en begon dichtbij de kruising met de Maricoweg een inhaalmanoeuvre. Van de Marico weg kwam echter mejuffrouw R.K., die met haar wagen de Waalderstraat op reed. Zij bemerkte direkt de Volkswa genbus en remde, maar de botsing was reeds onvermijdelijk. Het bleef bij ma teriële schade. Een Duitse automobilist verzuimde donderdagmiddag om kwart voor drie op het kruispunt Kogerstraat-Beatrix- laan-Bernhardlaan te Den Burg voor rang te geven aan een 16-jarige be stuurster van een bromfiets. Het meisje, rijdend op de Kogerstraat (voorrangs- weg) in de richting van haar woonplaats De Koog werd aangereden door de uit de Bernhardlaan komende Duitser. De man had bij de kruising nog wel ge stopt maar niets gezien als gevolg van de regen. De afloop was erg gelukkig; alleen de betrokken voertuigen werden licht beschadigd. Blij zijn we met de geboorte van onze dochter Hendrika Suzanne Wij noemen haar SANNY. Ria en Willem Snoek Den Burg, Texel, 9 september 1974, Schilderend 47. Tijdelijk adres: St. Lidwimaziekenhuis, Den Helder. XELMRTJES ial (3 regels) ƒ2,25, gel meer ƒ0,75. irtjes dienen bij •betaling te wor- Idaan. Onder adres *gen (niet eerder uur in de boek en onder nummer neer. Alles inclu- iBTW. kkels? ART! MA Elektronische orgels, merk Parma, v.a. ƒ485, Tevens bladmuziek. Mu ziekhandel v. Wijngaar den, Molenstraat 21, tel. (02220) 2695, bij R.K. kerk Blokfluiten v.a. 18,50; hoesjes, tappenvet, olie en wissers. Muziekhandel Van Wijngaarden, Molen straat 21, tel. (02220) 2695, bij de R.K. Kerk \Vees wijs. Als U gaat op reis. Neem Texels grootste taxi voor een kleine prijs B.v. Texel-Amsterdam vanaf ƒ100,incl. boot. Aris van Boven, Oude schild, tel (02220) 2721. Ook voor uw bagage- en caravanvervoer Klompen ARTTMA Nieuwe aardappelen. Eigenheimers. G. Veeger, Rozendijk 13 Voor eieren: Graven- straat 20. Altijd vers, al- 1 tijd goedkoop I Voor tuingereedschap. Aankoop Centrale Texel. Regenpakken? ARTIMA Opleidmg voor al uw rijbewijzen en ook voor verlenging van rijbewij zen. Rijschool Groot, eig. K. H. Boon, Vamor ge- dipl., tel. f02230) 13252 Elke maandag theorieles in „De Oranjeboom" om 2000 uur Lompen- en metalen- handel Cobus Spigt, Eier land telefoon f022251 2Q7 Natojacks ARTIMA Voor gebruikte en on geregelde 'meubelen J Jongedijk, Boogerd 28, tel f022201 2777 Op reis of op vakantie? Dan eerst naar de Bei- zenboetiek, Weverstraat 26, Den Burg - Texel. tel. (0??20i S40A Schoon en zuinig: LPG Inbouw voor ieder merk. Garaee Dros - 02225-233 Artima 'n zaak apart Gravenstraat 2-4 Gratis af te halen jong hondje, 4 mnd. oud. Tel, 3961 Goed tehuis gezocht voor 2 mooie blauw-grij- ze poesjes. Dros, Spin- baan 18, Den Burg, tel. 2108 Gratis af te halen hamster. Hogereind 14 De Waal Ingaand heden geduren de drie weken geen rond vaarten met de TX 88, wegens vakantie. De TX 27 gaat in die tijd gewoon door. J. Th. Boom, Oudeschild. Op 6 september om 17.50 uur kreeg ik de namen Anita Franciska Met 7 pond en 450 gram en een lengte van 55 cen timeter werd ik het zusje van Silvio Roest Ada van Hollandstraat 23, Den Burg - Texel. Pruimen, handappels en peren. M. Huisman, De Veen, telefoon 2203 Te koop verkregen uit nalatenschap orriginele prachtige Friese stoeltjes- klok met wekker, moet schoongemaakt worden ƒ1500,—. Tel. 070-461307 of 652405 Woning te De Cocks dorp te huur voor 6 maanden, met c.v. Ge meubileerd en gestof feerd Tel. (05248) 603 Te koop klamp mest. P.H. Polder H 19, tel. (02226) 356 Te koop prima eet- aardappelen, Eigenhei mers. Saai, „De Hoek", De Cocksdorp Te koop z.g.a.n. olie- haard ƒ100,—. Tel. (02228) 614 Gevraagd 2 ochtenden per week van 9 - 11.30 u. huish. hulp. Mevr. Tijssen Warmoesstr. 52 Zaterdag 14 september a.s. vieren mijn ouders P. Veeken en C. Veeken-Kager hun 25-jarig huwelijks feest. Zij, die hun willen geluk wensen zijn van harte welkom op de receptie 's middags van 3-5 uur in Hotel „De Zwaan". Lieuwstraat 11, Den Burg Jan De enorme belangstel ling tijdens mijn verblijf in het ziekenhuis heeft mij ontzettend goed ge daan. Mijn heel hartelijke dank daarvoor. Aly Lap-Boon Oosterend, van 16 september t/m 5 oktober Wegens vakantie van 16 september t/m 28 september Te koop met flinke tuin, in het centrum van Den Burg. Inlichtingen na 6 uur. Warmoesstraat 40 Voor uw grote belang stelling en medeleven be toond tijdens de ziekte en na het overlijden van mijn vrouw, moeder, groot- en overgrootmoe der A. KACZOR-KONING zeg ik U, mede namens mijn kinderen en klem- kinderen, hartelijk dank C A. Kaczor Den Burg, september '74, Gollardstichting. Rens van der Zwaag en Annie, dc Jong gaan trouwen op vrijdag, 20 september 1974 om 16.30 uur in 'het gemeentehuis te Den Burg, Texel. Kogerstraat 52, Den Burg Beatrixlaan 130, Den Burg Toekomstig adres: Thijsselaan 27, Den Bur?. Hiermede geven wij U kennis, dat "heden in het ziekenhuis „Parkzicht' van ons is heen gegaan mijn lieve man en onze zorgzame vader en opa Pieter Comelis Keijser, echtgenoot van Anna de Beurs, op de leeftijd van 76 jaar. Den Burg A. Keijser-de Beurs Den Helder C. A. Keijser Oosterend G. Roeper-Keijser J. C. Roeper Ans en Janny Den Burg, Texel, 8 september 1974, Gasthuisstraat 44. De begrafenis zal plaatsvinden op woens dag, 11 september n.m. 2 uur vanuit de ver gaderzaal der Doopsgezinde kerk op de alge mene begraafplaats te Den Burg. Gelegenheid tot condoleren dinsdag, 11 september (heden) 's avonds van 7.30 tot 8.30 uur en na de begrafenis in de vergaderzaal van de Doopsgezinde kerk. Aan 'huis liever geen bezoek. Excelsior 8150 een nieuwerwets brok degelijkheid. Prijzen vanaf ƒ150, Om mee te spelen kunt U zich opgeven bij Oudeschild F. Schellinger, Heemskerckstraat 8, tel. 2719 De Waal C. Boot, Polderweg 2, telefoon 2590. Den Burg J. Kramer, Beatrixlaan 58, telefoon 2464 In verband met de vrijdag a.s. te houden fokveedag bij „Bloemwijk" zal dan 's morgens geen inseminatieroute worden gereden. Daarvoor wordt donderdag- en vrijdagmid dag na 5 uur een route gereden. mooi prijzen, donderdag, aanvang 8 uur. De Koog. heeft plaats voor 10 nieuwe leden. Gegadigden dienen behoorlijk te kunnen zwemmen en de leeftijd van tenminste 18 jaar hebben. Aanmelden voor 15 september bij F. Duinker, Barendszstraat 3a, Oudeschild. BONTMANTELS Collectie 1974. Slechts de maand sep tember 20% zomerkor- ting. U koopt nu en be taalt in de winter. Maak nu Uw keuze in bont mantels en bonthoedjes Het bespaart U veel geld en U hebt de eerste keus. Credietservice mogelijk. jr. waarborggarantie. Meest gesorteerde, groot ste en goedkoopste bont zaak v. Nederland; De Bontkoning, Voorstreek 71, (één en zeventig), Leeuwarden-C., tel. 5100- 20 7 13. Bij koop krijgt U reisgeld v. 2 pers. door geheel Nederland (ook benzine) terugbetaald, dus gratis reizen Geopend maandagmiddag en iedere dag van 9 tot 18 STOOMWASSERIJ „TEXEL" Telefoon (02220) 2634 Oudeschild Maandags gehaald, vrijdags klaar. Wegens vakantie van 14 t/m 28 september. Voor gas en benzine Herenstraat 54. Wegens vakantie van 16 t/m 21 sept. Levensm.bedrijf voor een goede opleiding. Theorie op Texel. Per vol uur slechts ƒ15, Weteringstraat 3, telefoon (02230) 15749 Helder - Texel Emmastraat te felder. Indeling ter, 3 slaapka- ouche en tuin. Sd kleine woning, Den Burg. Code ST Code M aan 't Horntje is VRIJDAG 13 SEPTEMBER a.s 's middags om half vier. voelt voor winkel- en inpakwerk? Begin november kunnen er 2 bij ons terecht. Kom eens praten of bel even voor een afspraak. Tel. (02220) 2723, b.g.g. (02220) 2639. met bijpassende truitjes vindt U in onze leuke sortering babygoed die wij U graag laten zien SEUVfERl HCÖJ— PRESERVING»-" En U koopt het bij Gravenstraat 2 -4 textlelhuis We zijn van 16 t/m 29 sept. wegens vakantie Topslagerij Hogerstraat 16 zoekt z.sp.m. een in de huishouding. Telefoon (02220) 2023.

Texelsche Courant | 1974 | | pagina 3