Cjroen cZwartsJ~exeh in het CJ Opgeknapte „Waldhooofficieel in gebruik genomen Opvoering „Dzjatsk" moest ïalverwege worden gestaakt ^Spaardeposito's tot WM D.E.K. (straks 50 jaar) Pleeggezinnen te weinig Reusachtige schol Brommers reden iets te snel Voerde stropersauto vals kenteken Overvloedige regenval veroorzaakt wegverzakkingen Crossbrommer uit verkeer genomen Bejaardensoos De Koog begint eerder in geldzorgen Schoorsteenbrandje in De Waal Vandalisme Schietoefeningen Gespreksmiddagen voor aanstaande moeders Klemmen/etter gepakt deurstelling bij Cultureel Werk gemakkelijk, e'en adres voor al uw geldzaken ISDAG 8 OKTOBER 1974 fEXELSE 87e JAARGANG No. 8916 COURANT Uitgave: B.V. v/h Langeveld De Rooij ,us 11 - Den Burg, Toxel - Telefoon 2741 Idle Harry de Graaf, Keesomlaan 43, Den tel. (02220) 2403, Verschijnt dinsdags en vrijdags. Poetgiro 652. Abonnementsprijs f7,75 p. kw. 50 cent Incasso; los 35 cent. Bank: Amrobank, Ned. MIdd. Bank, Rabobank Advert. 31 ct. p. mm excl. 4% BTW ^v, W» fpfgêt ^5'S 'MiMm sa '*r usiSSsbj» -a-«* 1 -V Een schol met een lengte van aar liefst tachtig centimeter en en gewicht van 10 pond kwam orige week in de netten terecht an de TX 99, schipper Wim Boom it Oudeschild. De vangst werd edaan op ca 30 mijl ten noord- 'esten van Borkum. De heer oom en ook andere vissers die 'ij spraken zeiden iets dergelijks ooit eerder te hebben meege- laakt. De vis is ter beschikking ing gesteld van het NIOZ, waar imiddels is vastgesteld dat het ier minstens 16 jaar oud is. Een ecord was het niet, want er is ooit ;n schol gevangen met een lengte lan 90 cm. Op de foto Angelique 1) en Petra (6) Boom met de door un vader gevangen super-schol. )p de Pontweg hield de politie drie ens aan die op hun bromfietsen n met een snelheid van bijna hon- kilometer per uur. Tegen het drie- zerd proces verbaal opgemaakt. De rdelen die het mogelijk maakten de brommers deze snelheid bereik- iverden in beslag genomen. Zaterdag constateerden jachtopzie ners dat iemand vanuit een donker groene BMW-personenwagen met een vuurbuks op fasanten schoot. Ze slaagden er niet in de man aan te houden en rie pen daarom de politie te hulp. Deze heeft inmiddels vastgesteld dat het op gegeven nummer van de wagen (61-64-PX) niet bij de BMW hoort maar bij een Opel van het ministerie van CRM. De BMW voerdê dus een vals kenteken, maar er wordt ook rekening mee gehouden dat men het nummer niet goed heeft kunnen lezen. Het onderzoek wordt voortgezet. Gemeentewerken wordt de laatste da gen herhaaldelijk tehulp geroepen bij plotselinge verzakkingen van het pla veisel van diverse straten in Den Burg Oorzaak is het overvloedig gevallen he melwater waardoor de riolen geheel vol komen te staan. Via lekken kan dan de grond naar binnen spoelen. Donderdag betrapte de politie in de polder 't Noorden een jongeman die een tot crossmotor omgebouwde bromfiets op de openbare weg gebruikte. Het voer tuig werd uit het verkeer genomen. DE KOOG De bejaardensocieteit van De Koog begint een week eerder dan oorspronkelijk de bedoeling was. De bejaarden zijn dus donderdagmiddag a.s. welkom in De Kaaps-nol, aanvang half drie. DEN HOORN Het Hoornder fanfa rekorps D.E.K. bestaat 24 januari 50 jaar. Het hoopt dit met een receptie en vanzelfsprekend met enkele muzikale noten te vieren en daarna met een scho ne lei het volgende jubileum tegemoet te treden. In dat laatste heeft de muziek vereniging echter een hard hoofd. Zij kampt namelijk met een grote finan ciële nood. Instrumenten en kostuums voor nieuwe leden zijn er niet meer bij, en zelfs aan reparatie van het oude in ventaris komt men niet meer toe. Daar om zal de vereniging een kollekte hou den. Morgen worden in Den Hoorn en wijk H enveloppen verspreid, waarin men zijn financiële geste kwijt kan; de enveloppen worden zaterdagmiddag weer opgehaald. Ook kan op Raboreke- ning 3625.28.861, t.n.v. Fanfarekorps D E K. Den Hoorn, geld worden gestort. DE WAAL Vrijdagmiddag werd de brandweer gealarmeerd voor een schoorsteenbrandje bij de familie KI. Roeper, Hogereind 48 te De Waal. Het brandje was ontstaan als gevolg van een kraaiennest dat zich in het rookkanaal bevond. De brandweer maakte de schoorsteen schoon; de schade bleef be perkt. De heer B. Bakker, van Bakkers Ijzerhandel te Den Burg, merkte zon dagmiddag dat onbekenden zijn achter de bedrijfsruimte geparkeerde caravan hadden omgegooid. De schade is aan zienlijk. De politie zoekt naar de da ders. Ligging schietterrein C 52°52,5'N - 4°42,8'E. In het tijdvak van 1 tot en met 31 oktober 1974 zullen op werkdagen van 9 00 tot 17.00 uur, van bovenge noemd 'terrein schietoefeningen worden gehouden met lichte luchtdoelartillerie. De onveilige afstand is tot 14.000 m. In tegenstelling tot vorig jaar is de animo om gedurende een week een kind uit het Rijnmondgebied op te nemen niet bijzonder groot. Tot dusver hebben zich slechts 7 pleeggezinnen aangemeld waar totaal 9 kinderen terecht kunnen. Mevrouw Van Trigt (Boogerd 1, tele foon 2175) vindt dat er zeker tien pleeg gezinnen moeten bijkomen. Tot a.s. vrij dag kan men zich nog opgeven. In het Groene Kruisgebouw aan de Witte Kruislaan te Den Burg wordt dinsdag 15 oktober om drie uur een se rie gespreksmiddagen begonnen voor aanstaande moeders. Deze mini-moe dercursus" wordt gegeven op initiatief van het Groene Kruis, door enkele wijk verpleegsters en een districtsverpleeg ster in de kinderhygiëne. Het is de be doeling dat het behalve leerzame, ook gezellige middagen worden, waarbij er varingen kunnen worden uitgewisseld. De kosten bedragen ƒ5,men dient zich zo spoedig mogelijk op te geven bij de wijkzusters, Groene Kruisgebouw (telefoon van 17.00 tot 18.00 uur: 3241). Vrijdagochtend omstreeks half zeven betrapte een jachtopziener nabij de Zanddijk in Eierland een Texelaar die op een j achtterrein bezig was met klem men. De man bleek acht (gloednieuwe) klemmen alsmede een dode fret bij zich te hebben. De klemmen werden in be slag genomen; proces verbaal werd op gemaakt. Voor gehoorapparatenservice ELECTROHUIS toneelvoorstelling van het twee- sgezelschap „Dzjatsh" in de Burge ster De Koninghal voor de leerlin- an het voortgezet onderwijs, moest ierdagmiddag halverwege worden aakt omdat het jeugdige publiek to- niet was geboeid en zich ergerde het inhoudloze van het gebodene. de aanwezige leraren waren niem van mening dat hetgeen Mas- en Wingens lieten zien, de moeite het bijwonen niet waard was. Na •leg met hen besloot Cultureel Werk icteurs te verzoeken ermee te stop- Het bleef derhalve bij de eenacter ikorgel voor twee heren". De voor ivond geplande herhaling werd in geheel afgelast. ij Cultureel Werk spreekt men van bijzonder onaangename verrassing, i had de voorstelling tevoren niet ge- maar had er vertrouwen in omdat met het Shaffy circuit, waar de voor stelling deel van uitmaakte, goede er varingen waren opgedaan. Bovendien waren de recensies in de dagbladen nogal positief. Administrateur Oskam: „We vinden het vooral bevreemdend dat de acteurs niet wisten dat zij voor kinde ren optraden. Daar was het stuk totaal ongeschikt voor; het was dan ook niet eerder voor scholen gebracht". Met nadruk zegt de heer Oskam dat niet de inhoud van het stuk (met onder andere een paringscène) aanleiding was voor de afgelasting. Het was uitsluitend het onbegrijpelijke, Als los zand aan el kaar hangende gedoe, waardoor de toe schouwers zich stierlijk verveeld en ru moerig'werden. De Stichting Cultureel Werk is voor nemens stappen te ondernemen, onder andere met het doel om tot een bevre digende financiële afwikkeling van de zaak te komen. JUI DEN HOORN Het Hoornder dorps huis „De Waldhoorn" is zaterdagmid dag officieel heropend na een ingrijpen de „restauratie" die totaal ƒ77.000, (excl. BTW) heeft gekost. Achterstallig onderhoud werd uitgevoerd, het gebouw werd van binnen en van buiten geschil derd, de elektrische installatie werd vervangen en uitgebreid, er kwam to neelverlichting, een geluidsinstallatie, een houten betimmering, een nieuwe binnenmuur, een nieuw plafond, een groter buffet en centrale verwarming. Verder werd het toneel beter toeganke lijk gemaakt, kwamen er nieuwe gordij nen en andere stoffering en werd het meubilair en serviesgoed vervangen. Een bedrag van ƒ10.000,werd betaald door de provincie, de gemeente en het Kon. Julianafonds en ƒ67.000,kwam van de Recreatiestichting Texel. Deze vorstelijke bijdrage werd door de RST gemotiveerd door te wijzen op het belang dat de toeristen in het alge meen en de kampeerders van de RST- camping Loodsmansduin in het bijzon der hebben bij het dorpshuis. Er be staan plannen om „De Waldhoorn" ook in de zomerperiode intensiever te gaan benutten. De Recreatiestichting heeft met zijn financiële injectie overigens geen enkele invloed op de exploitatie van het dorpshuis willen verwerven. De enige voorwaarde waaraan het dorps huisbestuur moet voldoen is: jaarlijks ƒ1.000,storten in een onderhouds- fonds. Directeur Th. van den Heenk van de Recreatiestichting droeg het opgeknap te dorpshuis zaterdagmiddag officieel over aan het bestuur van de Stichting Dorpshuis De Waldhoorn. Hij gaf een overzicht van de verrichte werkzaam heden en schetste het belang van het dorpshuis voor de toeristen. Hij maakte er ook melding van dat het gemeente bestuur aanvankelijk nogal gereser veerd stond tegenover de hulp die de RST wilde verstrekken omdat men twij felde aan de relatie tussen dorpshuis en recreatie. Naderhand is men toch ak koord gegaan. Feit is dat zonder een dergelijke hulp het kostbare kerwei niet mogelijk zou zijn geweest; „De Wald hoorn" zelf staat er financieel niet zo geweldig voor. Ook bij de heropenings- plechtigheid toonde de RST zijn goed geefse gezicht. Zorgeloze toekomst Directeur Van den Heerik overhan digde een kleurenfoto in lijst van een Texels schapenlandschap aan dorpshuis- voorzitter H. Troost. Laatstgenoemde bracht dank aan allen die aan de ver bouwing hadden meegewerkt en consta teerde: we gaan een zorgeloze toekomst tegemoet. Het karwei werd uitgevoerd door de aannemers Blom uit Oudeschild en Keijzer uit Den Burg. Verder werk ten mee: de Verenigde Schildercoöpera- tie, J. Boon (stoffering), Electrohuis, Rab (centrale verwarming) en Oele (sanitair). De heer Troost greep de gelegenheid aan om Ben en Nel Witte van een ge schenk en een bloemetje te voorzien als blijk van dank voor de wijze waarop zij „De Waldhoorn" beheren. Burgemeester W. H. Sprenger toonde er zich voldaan over dat „De Wald hoorn" ondanks de ingrijpende vernieu wing zichzelf is gebleven. „Het is een vertrouwd tehuis gebleven voor de Hoornder gemeenschap". In tegenstel ling tot de traditie had de gemeente bij deze gelegenheid geen bloemen ge stuurd. Inplaats daarvan overhandigde de burgemeester een waardebon die wat kostbaarder was dan de bloemen, maar dat hing samen methet feit dat een der klassen van de Jan Drijverschool in het dorpshuis noodonderkomen vindt. Als inwoner van wijk H had Mr. Sprenger ook een persoonlijk geschenk: een waar debon als blijk van dank voor het ple zier dat de heer Sprenger, zijn vrouw, kinderen en kleinkinderen tot dusver in Den Hoorn hebben beleefd. Ook de heer I. Roos, voorzitter van de Hoornder feestcommissie, had een geschenk meegenomen. Het waren drie cassettes met muziek die waren verpakt in een oude koffergrammofoon om aldus het nieuwe in het oude te symboliseren. Verder werd het woord gevoerd door de heer W. Kikkert namens de vereni gingen die regelmatig van het dorpshuis gebruik maken. Hij constateerde dat een eind is gekomen aan de periode waarin het voorkwam dat bij toneeluitvoerin gen een „technisch mannetje" op de voorste rij moest zitten om de kortslui tingen te verhelpen. Als geschenk stelde hij een tekening van Den Hoorn, ge maakt door een oud-Hoornder tekena- resse, in het vooruitzicht. De heer Th. van den Heerik overhandigt het geschenk van de Recreatiestichting aan voorzitter H. Troost.

Texelsche Courant | 1974 | | pagina 1