Gemeenteraad stelde commissies samen Weet je wetje, laat je lijden inngt Wvt Geslaagde jongdierenkeuring van de K.S.V. Kotex ■r 1 november M Schietoefeningen Horeca-werknemers beraden zich over sluitingsuur Biljartdemons tratie was indrukwekkend Inbraak zonder winstoogmerk Geslaagd Voorlezen van 14.00-14.30 uur Kaatsclub ook in de winter actief Openingsfeesten „Waldhoorn" druk bezocht In de laatstgehouden vergadering is de gemeenteraad geruime tijd bezig ge weest met het samenstellen van diverse gemeentelijke adviescommissies die de komende vier jaar aktief zullen zijn. In de commissie ruimtelijke ordening werden gekozen: A. Rienstra, J. F. van Asselt, mevrouw T. C. Vlas-van der Vlies en F. Blanken. In de commissie beroepsschriften Woningwet en Bouw verordeningen: C. Koom, mevr. T. C. Vlas-van der Vlies, L. J. Weijdt en H. A. Beumkes. In de commissie recreatie en toerisme: B. Bakker, C. N. de Wit, T. v. d. Heerik en J. P. Kikkert. De ge meentelijke vertegenwoordigers in deze commissie werden (na twee stemmin gen): D. Welboren en J. A. Witte. In het college van bijstand werden benoemd: mevr. M. H. Eelman-Hoogenbosch, mej. A. G. Luijsterburg, mevr. C. Stoepker- Noordijk, D. F. Schilling, C. J. Ellen, J. A. Witte, mevr. J. Koning-Bruin en C. Joustra. De raadsleden waren algemeen van mening dat de heer J. Trap, die ja ren lang in de commissie van bijstand zitting heeft gehad, herkozen diende te worden ondanks het feit dat B. en W. hem niet op de aanbeveling hadden ge zet. Door een misverstand inzake de stemprocedure werd de heer Trap ech ter niet benoemd, naar aanleiding waarvan de heer J. A. Witte aankon digde van zijn benoeming te willen aan zien ten gunste van de heer Trap. In een volgende vergadering zal een en ander waarschijnlijk worden geregeld. In de adviescommissie huize Irene wer den mej. A. G. Luijsterburg en de heren Ellen en Joustra benoemd. In de plaatselijke commissie georgani seerd overleg kwamen: Mr. W. H. Sprenger, (plaatsvervanger J. Zuide- wind); J. J. Westdorp (plaatsvervanger J. C. M. Nauta); A. Rienstra (plaatsver vanger J. A. Witte); L. J. Weijdt (plaats vervanger T. van den Heerik); H. A. Beumkes (plaatsvervanger D. Welbo ren). Als gemeentelijke vertegenwoordigers in de vergadering van aandeelhouders van Texelstroom n.v. werden benoemd Mr. W. H. Sprenger (plaatsvervanger J. J. Westdorp); J. Zuidewind (plaats vervanger J. C. M. Nauta). Als commissaris van de AOT (de heer Zuidewind had zich niet herkiesbaar gesteld) werd de heer D. Welboren be noemd. In de aandeelhoudersvergadering van Op 16 oktober a.s. wordt te Breezand- dijk geschoten van 11.00 tot 19.00 uur met een 105 lang 30 en een 25 ponder in sector 200 graden Afsluitdijk richting Den Oever; afstand 15 km., hoogte 5 km. Aanvulling schietoefening vanuit ma rinekazerne Erfprins: 17 oktober a.s. uitwijkdatum zeedoelschietoefening. Het gemeentebestuur heeft de raad van vakcentrales Texel uitgenodigd deel te nemen aan de bijeenkomst waarbij zal worden gesproken over het afge schafte sluitingsuur voor café's. Op deze vergadering met Horeca, Horecaf, poli tie e.d. zullen de ingekomen schriftelijke reakties van inwoners aan de orde ko men alsmede de mening van belangen groeperingen en de ervaringen van de rijkspolitie. De raad van vakcentrales wil zich opwerpen voor de belangen van het in de horecabedrijven werkza me personeel. Om de mening van dit personeel te peilen wordt donderdag avond a.s., aanvang 20.00 uur, in het vergaderzaaltje van de Doopsgezinde gemeente aan de Kogerstraat te Den Burg een vergadering gehouden. Het is de bedoeling dat men zich beraadt over beloning, compensatie in vrije dagen e.d. voor het geval de gemeenteraad zou besluiten het sluitingsuur niet opnieuw in te voeren of zou besluiten tot invoe ring van een later sluitingsuur dan tot voor enkele maanden van kracht was. Met nadruk wordt erop gewezen dat ook niet-bondsleden welkom zijn. In hotel „De Zwaan" werd vrijdag avond voor een niet uitzonderlijk groot aantal toeschouwers een biljartdemon stratie gegeven door de heer Piet Vet uit Berkhout, op uitnodiging van biljart club „De Zwaan". Het eerste gedeelte van de avond werd in beslag genomen door het bij brengen van de methodiek, spelopbouw en stoottechniek. Helder en boeiend voorzag de heer Vet zijn publiek van nuttige aanwijzingen en legde er de na druk op, niet te hard en zoveel mogelijk zonder effekt te spelen (behalve het contra-effect bij doorstootballen). Na de pauze werd een partij libre ge speeld door Piet Vet en Jan Meeden- dorp (biljartvereniging „Olympic"). Een partij van vier beurten met 'n slotserie van 381 werd de partij afgesloten. Voor al in deze serie was een verrukkelijke „serie American" te zien. Naar aanleiding van het enthousiasme van de aanwezigen, heeft de heer Vet zich bereid verklaard nog eens een der gelijke avond op Texel te verzorgen, wellicht in het bijzijn van de Belgische biljartspelers Vingerhoedt en Schrau- de AOT werd C. Koorn gekozen als ge meentelijke vertegenwoordiger. Als ge meentelijk bestuurslid van de woning bouwvereniging Texel werd de heer J. Zuidewind benoemd en als plaatsver vanger J. C. M. Nauta. Na drie stemmingen werd de heer J. C. Dros (die door J. van Asselt aan de aanbeveling was toegevoegd) benoemd als lid van de woonruimteadviescom missie. Verder H. A. Beumkes, mevr. S. M. Keesom-Karsten, C. Koorn en J. J. v. d. Berg. Mevrouw T. C. Vlas-van der Vlies werd de gemeentelijke afgevaardigde in het bestuur van het Centraal Zieken huis te Alkmaar. In het bestuur van de Vleeskeuringskring Den Helder werden tenslotte J. C. M. Nauta als lid en J. Zuidewind als plaatsvervangend lid ge kozen. Een jachtopziener merkte zondag avond dat licht brandde in de op dat moment niet bewoonde villa van de heer Jochems in de duinen nabij de vuurto ren. Het bleek dat een jongen en een meisje een raam hadden opengebroken, niet om te kunnen stelen maar om zich enige tijd aangenaam met elkaar te kun nen amuseren. De politie heeft tegen het tweetal proces verbaal opgemaakt. SPORT EN SPEL in het afgelopen weekend UITSLAGEN: ZATERDAG 12 OKTOBER 1974: Voor het diploma „Recreatiesportlei der A" is te Wouw geslaagd de heer C. Smit Jaczn., thans werkzaam in een zwembad te Breda. Iedere woensdagmiddag wordt in de openbare bibliotheek aan de Burgwal voorgelezen van twee tot half drie en niet tot half vier zoals bij vergissing in de vorige krant is gemeld. Kinderen van 5-7 jaar zijn op dit voorleeshalfuurtje welkom. Na een zomerseizoen dat zich ken merkte door een groot absenteïsme van de leden, gaat „Kaatsclub Texel '70" woensdagavond om zeven uur in de Burgemeester De Koninghal de winter- training weer in. Het bestuur van de kaatsvereniging hoopt, dat alle leden die avond aanwezig zullen zijn. Kaats- liefhebbers, die lid willen worden van „Texel '70" maar woensdagavond niet van de partij kunnen zijn, kunnen zich in verbinding stellen met de secretaris van de vereniging, de heer R. Berken bosch, Kogerstraat 71, telefoon 2067. De trainingen duren van 19.00 tot 21.00 uur. DEN HOORN De viering van d* heropening van dorpshuis „De Wald hoorn" te Den Hoorn op de zaterdagen 5 en 12 oktober is een groot succes ge worden. Op beide avonden was het dorpshuis mutjesvol en werd door alle aanwezigen genoten van het geboden programma, waaraan meewerkten: D.E.K.-Kon. Texels Fanfare, de gym- afdeling Z.D.H., de meisjesdrumband o.l.v. de heer S. Zijm en Willem Kik kert, die het publiek intens wist te boeien met twee annekdotes over Jacob Kikkert Nanzn. en Simon Luizen. Een kollekte werd gehouden voor de aan koop van de film over Den Hoorn, die vele jaren geleden door de Blindenbond werd gemaakt. De film werd op het feest gedraaid en is nu in bezit van de dorpscommissie van Den Hoorn. De avonden werden besloten met een bal op muziek van de Humpie Dumpies. In memoriam Door de heren D. Kil jan en P. Heer tjes werd zaterdagavond de heer Dirk Pool gememoreerd, die zaterdagmiddag op 76-jarige leeftijd overleed. De heer Pool is vele jaren lid geweest van het fanfare en zei enkele weken geleden zijn lidmaatschap op in verband met zijn leeftijd. De heer Pool is nog getuige ge weest van de heropening van het dorps huis en had zich zaterdagavond 5 okto ber zelfs nog op de dansvloer gewaagd. DAM-EN SCHAAKCLUB „OOSTEREND" Uitslagen 4 oktober, dammen: W. Timmer-J. Trap 02 J. Visman-G. v. d. Meer 20 J. v. Loo-L. v. d. Zee 20 H. v. d. Wetering-C. Borstelaar 20 G. v. d. Meer-R. Kamstra 20 Uitslagen 11 oktober, dammen: J. van Loo-J. Visman 02 W. Abma-R. Kamstra 20 L. v. d. Zee-H. v. d. Wetering 02 J. B. Eelman-R. Brouwer 20 Uitslagen 4 oktober, schaken: S. Waaijer-D. van Tatenhove 10 R. Visser-E. v. d. Molen 10 J. Moens-E. v d. Molen 10 H. Barnard-F. van Tatenhove 01 H. de Goede-Elz. v. d. Molen 10 P. de Witte-J. Dogger 10 Uitslagen 11 oktober, schaken: F. van Tatenhove-Elz. v. d. Molen 10 H. Tuinema-E. v. d. Molen 10 H. Prins-J. Moens 01 Afdeling Noordholland: Andijk-Oosterend (Z) 46 KGB 2-Oosterend (Z) 2 0—5 Junioren: Oosterend Al-Dirkshorn Al 22 ZDH Al-WGW A3 2—0 Oosterend B2-Texel B2 35 Oosterend Cl-Wiron Cl 41 Geelzwart C2-ZDH Cl 1—3 Pupillen: Afdeling A: Texel c-Tex. Boys a 00 Afdeling B: Texel e-Oosterend c 20 Texel g-Oosterend b 06 ZONDAG 13 OKTOBER 1974: Afdeling Noordholland: Cocksdorp-Zuidermeer 13 Oosterend 2-WGW 3 3—1 Cocksdorp 2-WGW 4 1—4 ZDH 2-JVC 4 3—0 Callantsoog 3-Tex. Boys 3 23 Oosterend 3-Zeemacht 5 40 VERKEERDE OPSTELLING COCKSDORP1 Ook tegen Zuidermeer is Cocksdorp er niet in geslaagd de punten binnen te halen. Eén van de oorzaken van dit ver lies is, dat in de tweede helft de meeste jongens op voor hen vreemde plaatsen voetbalden. Dat bleek al na twee mi nuten toen de midvoor van Zuidermeer goed gebruik maakte van de eerste mis ser in de Cocksdorper achterhoede. Cocksdorp trachte de aanval te zoeken, maar door het onzuiver afspelen van zelfs de gemakkelijkste ballen die zo onzuiver werden geplaatst dat ze een gemakkelijke prooi werden voor de echt niet zo sterke Zuidermeerdefensie. Deze ploeg maakte goed gebruik van een reeks verdedigingsfouten en kwam bij de rust met een ruime 50 voorsprong van het veld. In de tweede helft volg den talrijke omzettingen in het Cocks- drop-elftal; het elftal ging hierna di- rekt in de aanval. Dat resulteerde al na 5 minuten in een mooi doelpunt van R. van 't Noordende. Cocksdorp bleef z'n meerderheid behouden maar de Zuider- meer-verdediging hield 't na die treffer verder goed dicht. Er deden zich nog wel kansen voor beide partijen voor, maar ook de Cocksdorper verdediging had er nu goed het oog op. Zo verloor een in de tweede helft goed spelend Cocksdorp onnodig van Zuidermeer. ZWAAR BEVOCHTEN OVERWINNING OOSTEREND 2 Oosterend trad in het veld tegen het hoog geklasseerde WGW 3, dat startte met een negen man tellende ploeg. Di- rekt na de aftrap ging Oosterend in de aanval. WGW bood goed partij, maar toch was het C. Martens die na minu ten spelen Oosterend aan een 10 voor sprong hielp. WGW trachtte via uitval len over hun snelle spits een tegengoal te maken. Na twintig minuten werd WGW met twee spelers verrijkt. Op dat moment was de vrees bij Oosterend aanwezig dat ze het aanmerkelijk zwaarder zouden krijgen. Toch wist Oosterend het betere van het spel te be houden, hetgeen resulteerde in een doel punt van D. Oudendag. Eerst passeerde hij drie spelers en wist toen de bal uit een vrij moeilijke hoek over de keeper heen te plaatsen: 20. Met deze stand brak de rust aan. Na de rust had Oos terend een wijziging in de ploeg. Het bleek al gauw dat WGW zich nog niet verloren had gegeven en het was WGW dat het betere van het spel had op dat moment. En na ongeveer 30 minuten spelen kreeg WGW een corner te nemen en uit deze corner werd de bal ineens op het doel geschoten, maar de bal be landde tegen de paal; de terugspringen de bal werd echter direkt weer door een WGW-speler gekopt en kwam in het doel terecht. Het leek er op dat Ooster end een benauwd laatste kwartier zou krijgen, maar 10 minuten voor tijd trok H. v. d. Wetering de bal in de spits, C. Martens verlengde de bal naar rechts en het was H. de Brok die uithaalde en de stand op 31 bracht. Nadien werden geen doelpunten meer gemaakt. En zo kon Oosterend 2 zich in de kopgroep van hun afdeling handhaven. EERSTE NEDERLAAG COCKSDORP 2 Een gehavend Cocksdorp 2 heeft in WGW 4 z'n meerdere moeten erkennen. Dit was in de eerste plaats te danken aan het spelersarsenaal dat binnen de lijnen stond. De eerste helft gaf een sterk aanvallend Cocksdorp te zien, maar zoals hetmeestal gaat maakte WGW heteerste doelpunt. Cocksdorp liet het er niet bij zitten en wist via E. de Graaf zowaar gelijk te komen. Het had vlak voor de rust zelfs nog 21 kunnen zijn, ware het niet dat een hard schot van J. Ran door de lat werd ge keerd. In de tweede helft ging het al snel bergafwaarts en wist WGW weer een voorsprong te nemen. Cocksdorp trachtte nog wel terug te komen maar de enkele kansen die er ontstonden wer den niet verzilverd. Dat deed WGW echter wel en dankzij nog twee doel punten van WGW werd Cocksdorp z'n eerste nederlaag van dit seizoen een feit. ZDII 2 VERSLAAT LEIDER JVC 4 ZDH 2 heeft in de thuiswedstrijd te gen het leidende JVC 4 een verdiende 30 overwinning behaald. Dit betekent voor de bezoekers de eerste nederlaag. De eerste helft zag het publiek een enorm aanvallend ZDH met een ge weldige inzet. A. Zijm zorgde met twee treffers voor een 20 ruststand. De tweede helft was minder maar toch kreeg ZDH de meeste kansen. Alleen J. Lap, op de rechtervleugel, wist met een daverend schot de JVC-doelman te pas seren: 30. TEX. BOYS 3 SPEELDE GOEDE PARTIJ Het is de Texelse Boys weer gelukt de volle winst binnen te halen, ditmaal op Callantsoog 3. Het zag er na een helft spelen nog niet naar uit dat dit tegen een pittig Callantsoog elftal zou lukken. Al na 5 minuten spelen kreeg H. Witte weer last van een oude blessure en was daardoor weer gauw uitgespeeld. In de verwarring werd verzuimd de bal goed weg te werken waarvan Callantsoog profiteerde en snel een voorsprong nam. Dankzij een foutieve beslissing van de scheidsrechter, die een doelpunt toe kende terwijl de bal niet over de doel lijn geweest was, ging de rust in met een 20 voorsprong voor Callantsoog. In de tweede helft stelde de Boys hun tegenstanders voor een paar niet op te lossen problemen en dat leverde drie magnifieke doelpunten op, gescoord door resp. H. Witte, P. Zijm en E. Stie- kemh. Keeper S. Zijm liet zich niet meer verrassen en dat betekende de volle winst mee naar Texel. DOELPUNTRIJK DUEL ANDIJK-OOSTEREND In de wedstrijd Andijk-Oosterend (Z) is tien keer gescoord, hetgeen wel enigszins aan het gladde veld toe te schrijven is: heel wat foutjes werden gemaakt, die uitliepen op een doelpunt. Een sterker Oosterend heeft verdiend de eerste punten mee naar huis genomen. Vooral een goed draaiend middenveld had hierin een werkzaam aandeel. Na 10 minuten keek Oosterend tegen een 10 achterstand aan. Het duurde wel even voordat dit was rechtgezet, maar het lukte toch de rust met een 21 voorsprong in te gaan. Na de rust een veel geïnspireerder Oosterend, dat in 20 minuten de stand opvoerde tot 51. Men ging het toen wat kalmer aan doen, hetgeen onmiddellijk door Andijk met drie goals werd afgestraft. Vlak voor tijd maakte Oosterend met een juweel van een doelpunt aan alle onzekerheid een einde. OOSTEREND (Z) 2 MET 5—0 GEWONNEN De voetbalwedstrijd die zaterdag te gen KGB werd gespeeld, was voor een groot deel in handen van Oosterend. Er werd gespeeld op een zeer slecht veld, waardoor de Oosterenders nog wel eens de geboden kansen niet wisten te benut ten. Als de inzet zo blijft als zaterdag, heeft Oosterend een goede kans om veel punten te veroveren. De eerste helft werd door Oosterend met 10 vastge zet. Door de inzet die Oosterend op het veld te kijk gaf werden al gauw een paar doelpunten bijgemaakt. Eindstand: 0—5. WGW A3 verliest ondanks sterke achterhoede De ZDH junioren behaalden een ver diende 20 overwinning op WGW A3. De bikkelharde WGW-achterhoede wist ZDH's scoringskansen nog drastisch te beperken. Rust 00. Na de rust was het B. Brouwer die tweemaal de roos trof, De kleindiersportvereniging „Kotex" hield dit jaar weer een zeer geslaagde jongdierenkeuring van hoenders, duiven en konijnen. De keuring werd wederom verricht door de heer J. v. d. Bok uit Den Helder. Bij de hoenders werd een fraaie zwar te leghorn haan kampioen met predicaat F van de heer S. Tjepkema. Bij de hen nen dezelfde fokker met een welsummer hen predicaat ZG. De tweede plaats was hier voor mevrouw Heetveld met ZG. Bij de sierduiven werd een mooie witte Brunnerkropper kampioen van de heer S. Tjepkema predicaat F. Combinatie Van Heerwaarden-Van Veen legde be slag op de tweede plaats met een Ned. schoonheidspostduif, eveneens predicaat F. De konijnen waren in twee rubrieken verdeeld. Rubriek A: geboren januari- april, werd een konijn grijze Franse hangoor ram van P. v. d. Molen kam pioen. Tweede een fraaie Belgische haas Woensdag 16 oktober Op uitnodiging van de Ned. Bond van Plattelandsvrouwen afdeling Texel en het R.K. Vrouwengilde treden om 20.00 uur op in de Burgemeester De Koninghal Koos Joosse en Loes van Keeten met hun „Two Womenshow". Donderdag 17 oktober In de Doopsgezinde vergaderzaal aan de Kogerstraat komen het gemeentebe stuur en de raad van vakcentrales Texel bijeen om zich te beraden over de konsekwenties van het af te schaf- fen of opnieuw in te voeren horeca- sluitingsuur. Een ieder is welkom, aanvang 20.00 uur. Vaste data Het Gemengd Koor van De Cocksdorp repeteert iedere donderdagavond om acht uur in het gebouw aan de Kik- kertstraat. Dienstregeling bibliobus iedere vrijdag 10.00-10.30 uur 't Horntje; 10.45-11.45 uur Den Hoorn; 12.00-13.00 uur Oude- schild; 14.00-14.30 uur Zuid-Eierland, 14.45-15.15 uur Midden-Eierland. Iedere maandag is men tussen 20.00 21.00 uur welkom op NVSH-informa- tiecentrum en -bibliotheek in h« Groene Kruisgebouw; ook voor mid delenverkoop. Iedere maandag om 20.00 uur klaver jassen in hotel „De Zwaan" te Den Burg. Iedere maandagavond 20.00 uur open bridgedrive in hotel „De Lindeboom- Texel". Het magazijn van het Groene Kruis, in gang Schoonoordsingel, is van maan dag tot en met vrijdag geopend via 17.00 tot 18.00 uur. Iedere dinsdagmiddag trimmen. Verza melen op het Turfveld; aanvang 14.00 uur. Iedere dinsdag van 10.00 - 11.00 uur spreekuur van het Open Bejaarden- werk in het Groene Kruis-gebouw, te lefoon 3241. Zang en bijbelstudie iedere donderdag avond 8.00 uur bij de familie Brouwer Warmoesstraat 42, Den Burg. Zang en bijbelstudie voor de jeugd vrijdagavond 7.30 uur. Iedere woensdag 15.00 uur bejaarden zang in de Landbouwschool te Dea Burg. als laatste man speelde R. Wilner eet prima partij. ZDH junioren Cl ongeslagen uit 't Zand De ZDH junioren namen beide punte mee uit 't Zand, dat net als ZDH nq geen nederlaag had geleden. T. Hin nas alle drie doelpunten voor zijn rekeninj Eindstand: 31. van de heer S. Tjepkema predicaat F. In de rubriek B geboren na april werd een witte Franse hangoor ram van P. v. d. Molen kampioen, hier was de tweede plaats voor mevrouw Rentenaar met witte Franse hangoor voedster; de derde plaats voor de heer G. Rammers met een ijzergrauwe Franse hangoor voedster. Predicaten: hoenders, welsummers: mevrouw Heetveld ZG en 2 G; S. Tjep kema 2 ZG, G; zwarte leghorn S. Tjep kema F, 2 ZG. Duiven: o. h. capucijners, mevrouw Heetveld G, V. Ned helmduiven, S. Tjepkema ZG en G. Brunner kroppers' S. Tjepkema F, G. Ned schoonheidspost duif, cmb. S.H.K.V. F, 3x Z, 3x G. Konijnen: P. v. d. Molen, 2x F, 4x ZG„ 3x G. Mevrouw Rentenaar, 5x ZG, 2x G. Mevrouw Zijm-Boogaard, G, 3x V. G. Rammers, ZG, G. Combinatie Rijk G. A. Timmer 4x ZG, G., allen met Frase hangoren. Belgische haas: S. Tjepkema, F, ZG. TEXELAARTJES Minimaal (3 regels) /2,ü elke regel meer ƒ0,75. Texelaartjes dienen bi vooruitbetaling te wo: den voldaan. Onder adrë te bevragen (niet eerdei dan 11 uur in de boel handel) en onder numiE« ƒ1,25 meer. Alles inch sief 4°/o BTW. Te koop uit nalat# Tu schap prachtige Fries ar stoelklok met maan f ijk datum ƒ2500,-. Prachtig ®o Friese stoeltjesklok n* *c zeemeerminnen en wek ed ker ƒ1500,- (moete aa schoon gemaakt word# onl tevens grote lange Hoi en landse kwikbaromete eta ƒ750,-. Tel. 070-461307 c 652405 Wees wijs. Als U gaat op reis. Neem Texels grootste tëJ voor een kleine prijs I B.v. Texel-AmsterdaS ij vanaf ƒ100,incl. bod Aris van Boven, Oude ito schild, tel (02220) 272! eoj Ook voor uw bagage- e i i caravan ver voer

Texelsche Courant | 1974 | | pagina 2