Cjroen ^warts jexeh in het harL, kritische luisteraars verenigen ;ich in stereoclub Texel Sint Nicolaas-aktie in vereenvoudigde vorm €J k Jfo /paarbank Oud-raadslid P. Smit overleden Strandvondstenvan onbekende herkomst G<§paardeposito's tot iimenwerking met Plaatselijke handel r Winkeliersvereniging Den Burg Fietser door bromfietser aangereden Ongeoorloofde schietoefening gemakkelijk, één adres voor al uw geldzaken WézJ wc/t nederiand P. Veenstra had mooiste tuintje Goede opbrengst collecte Rusland-avond in Doopsgezinde kerk 88e JAARGANG No. 8922 COURANT Ultgav*: B.V. v/h Langevold De RoolJ hi9 11 - Den Burg, Twel - Telefoon 2741 laktleHarry de Graaf, Kee6omlaan 43, Den g, tel. (02220) 2403, Verschijnt dln&dego en vroegs. Postgiro 652. Abonnementsprijs f7,75 p. Ion. 50 cent Incasso; los 35 cent. Bank- Am rob ank, Ned. Mtdd. Bank, Rabobaak Advert. 31 et p. mm cxd. 4% BTW Frits Dijkstra uit De Koog en Freek Vonk uit Oosterend zijn liefhebbers van tereo-hi fi. Voor hen bestaat er geen grotere vreugde dan het experimenteren iet platenspelers, recorders, versterkers en afstemmers om tot een zo natuur- etrouw mogelijke weergave van muziek te komen. Het geluid dat een gewoon it uiskamerradiootje voortbrengt vervult hen met afgrijzen; zij stellen veel ho- ere eisen en aan die eisen kan tegenwoordig worden tegemoet gekomen door A oog gekwalificeerde apparatuur die tal van fabrikanten op de markt hebben fllebracht. fj'rits Dijkstra: „Er is van alles te op, maar de meeste mensen zijn niet staat een juiste keuze te doen. Het jeurt ontzettend vaak dat men iets opt waarvan men later spijt heeft. nare is dat lang niet alle radio- en •handelaars echte stereo-liefhebbers ^i. Ze weten er gewoon te weinig van, 2 nen verkeerde dingen in voorraad en uiteraard geneigd die te verkopen, it wij willen is in nauwe samenwer- ig met de plaatselijke handel te ko- in tot een organisatie die zich hele- ial werpt op voorlichting en instructie het gebied van stereo hi fi". Stereo club )ie organisatie is er inmiddels. Als rnlid van de Stereo Club Nederland •ft Frits Dijkstra een Texelse afde- j opgericht, waarbij zich al direkt de ndelaren Agter, Electrohuis Bakker, loorl en Van Wijngaarden hebben ïgesloten. Dijkstra's stereo-vriend eek Vonk die al bezig is met stereo naf het moment dat de eerste stereo immofoonplaten in de handel kwa- (n, doet uiteraard ook mee. Dat is erg ittig voor de jonge vereniging want eek Vonk weet er veel van. Hij be sterf niet alleen stereo maar maakt t opnamen (o.a. van Texelse muziek- renigingen) waarbij hij mede dank zij professionele apparatuur die hij ge likt tot resultaten komt die in een ite studio niet zullen worden verbe- Ook Frits Dijkstra is „helemaal c" van de hobby. In het wandmeubel zijn huiskamer is een batterij ergaveapparatuur opgesteld waar nigeen jaloers op zal zijn. Het heeft ook wel een paar centen gekost, ch kan ook iemand met een beschei- beurs zich de „weelde" van de reo hi fi hobby veroorloven. Het is fs opvallend dat de meest enthousias- liefhebbers helemaal niet zulke kapi- ïsten zijn. Zij onderscheiden zich dui- Iijk van de helaas grote groep mensen die een kostbare stereo-installatie aan schaffen omdat het naast een reeks an dere produkten van onze welvaarts maatschappij een middel is om je wel stand te laten blijken, zonder dat zij er werkelijk van genieten. Kritische liefhebbers Dijkstra en Vonk hopen met de op richting van de Texelse stereoclub een groep kritische geluidsliefhebbers te vormen, met het karakter van een con sumentenorganisatie. Wie lid is van de stereoclub kan bijvoorbeeld medewer king verlenen aan groepsbeoordelingen van hi fi apparatuur, informatie vragen over specifieke problemen en vernemen welke apparatuur de beste is voor zijn budget. Verder is de club voornemens instructieavonden te beleggen eventueel in samenwerking met bepaalde fabri kanten of inporteurs. Er zullen werk bezoeken en excursies worden georgani seerd en meetapparatuur worden be schikbaar gesteld voor bijv. het testen van de juiste luidsprekeropstelling De club beschikt over een documentatie register van allerlei geteste apparaten. Ook met grammofoonplaten, in het bij zonder met het uitzoeken van de aller beste kwaliteit, zal de club zich bezig houden. Leden van de stereoclub krijgen gratis tien keer per jaar 't blad „Stereo hi fi test" in huis, met objectieve kritische informatie. Men is lid voor ƒ27,50 per jaar plus eenmalige inschrijfkosten van ƒ2,50. Wie zich wil opgeven of nadere infor matie wil kan terecht bij Frits Dijkstra, Nikadel, De Koog. Zaterdagavond omstreeks half elf ird op het fietspad van de Pontweg, hoogte van Zuid-Haffel, een 21-jarig tsend meisje aangereden door een 18- ige bromfietser uit Den Burg. Het ïisje reed in de richting Den Burg; de •jarige jongeman reed haar van ach- en aan omdat hij haar wegens de he le regenval op dat moment te laat l Beiden kwamen te vallen. Het nsje liep enige kneuzingen op, maar jongen sloeg zo ongelukkig tegen het gdek dat hij ondanks zijn valhelm i hersenschudding opliep alsmede vrij, ïstige wonden in het gezicht. Hij lest zich onder doktersbehandeling llen, het meisje kon direkt naar huis de PH-polder) worden gebracht. Voor gehoorapparatenservice ELECTROHUIS De jaarlijkse aktie waarmee de Win keliersvereniging van Den Burg tracht het kopen van Sint Nicolaasgeschenken over een grotere periode uit te smeren, krijgt dit jaar een eenvoudiger karakter. Bij de aankoop van contant betaalde artikelen zullen de klanten geen bonne tjes meer krijgen (die in combinatie met een te kopen enveloppe als lot funge ren) maar loten zonder meer. Men krijgt één lot bij elke contant bestede vijf gul den. Aan het slot van elke week gedu rende de drie weken durende aktie zul len de winnende nummers (dus geen na men) bekend worden gemaakt. Loten die in de eerste week zijn verworven dingen ook in de volgende weken mee. Hoofdprijs is een kostbare reis voor twee personen, waarbij gekozen kan worden uit een reis naar Rhodos, een reis naar Gran Canaria en een winter sportreis. Door allerlei extraatjes, zoals gratis gebruik van een auto ter plaatse, ƒ400,zakgeld en (bij de wintersport reis) gratis gebruik van ski's, is deze reis extra aantrekkelijk. Verder worden iedere aktieweek portable tv's en Agfa- matic camera's verloot. Geen geld Wie liever niet op reis gaat, kan in overleg met het bestuur van de winke liersvereniging ook artikelen van onge veer dezelfde waarde uitzoeken. Het is niet mogelijk geldprijzen uit te keren. Het veranderende karakter van de ak tie brengt met zich mee dat deze keer geen „goed doel" profiteert. De winkeliers hebben geen enkele andere bedoeling dan het afvlakken van de verkooppiek. „Dat is niet alleen in het belang van de winkeliers en hun mede werkers", aldus aktieleider Gerard van der Kooi, „maar ook van de klanten die dan in heel wat rustiger sfeer hun in kopen kunnen doen". De aktie gaat donderdag 7 november van start en eindigt dus een week voor Sinterklaas. Dat wil zeggen dat degenen die hun cadeautjes kopen tot het laatste moment uitstellen, niet meer met de lo terij kunnen meedoen. En wie al direkt na 7 november zijn'inkopen doet, heeft drie maal zoveel kans op een prijs als in de laatste aktieweek. Belangrijk is dat men de lootjes zorg vuldig bewaart. Er worden, zoals ge zegd, door de notaris nummers getrok ken en geen namen. Op vertoon van het winnende nummer heeft men recht op de prijs. Intocht Traditiegetrouw organiseert de Win keliersvereniging ook weer de officiële entree van de Goedheiligman op het ei land en wel op zaterdagmiddag 16 no vember. DE COCKSDORP De aandacht van een jachtopziener werd zaterdagmiddag om vijf uur getrokken door een 22-jari ge Duitser die in gezelschap van zijn verloofde op het strand bij paal 28 be zig was met pistoolschieten. Als doel wit gebruikte hij een strandpaal. Er werd politiewerk van gemaakt, waarbij bleek dat de man niet gerechtigd was het vuurwapen te gebruiken of in bezit te hebben. Het pistool werd in beslag genomen, proces verbaal werd opge maakt en Interpol zal de antecedenten van de Duitser onderzoeken. DE KOOG De strandvonderij on derzoekt de herkomst van enkele voor werpen die vorige week bij De Koog en Westerslag aanspoelden. Tussen paal 15 en 16 werd een vier meter lang, wit tor- pedo-vormig apparaat gevonden. Het apparaat is voorzien van een drijver en bevestigingsmogelijkheden voor kabels. Het is mogelijk een paravan, afkomstig van een mijnenveger. Tussen paal 17 en 18 werd een rub ber blaas, doorsnee drie meter, gevon den. Het ding was voorzien van auto banden en (doorgebroken) staalkabels. Het is mogelijk een stootkussen en zou afkomstig kunnen zijn van een boor eiland. Op de foto boven strandvonder D. S. Boon uit De Koog met de rubberblaas; op de foto onder het torpedo-vormige voorwerp. commissie van bijstand (sinds 1964), commissie van advies huize Irene (sinds 1965), GSW-commissie (1959-1968), raadhuisbouwcommissie en meerdere raadscommissies ad hoe Als afgevaar digde van de raad had hij zitting in de commissie voor georganiseerd overleg en maakte als gedelegeerde van de ge meenteraad deel uit van het bestuur van de LTS. Woningbouw Zeer nauw was de naam van de heer Smit verbonden met de Woningbouw vereniging Texel. Hij was mede-oprich ter en herdacht in november 1971 zijn 25-jarig jubileum als secretaris van deze vereniging. Ter gelegenheid van dit feit werd hij in april 1972 onderscheiden met de ere-medaille in goud, verbonden aan de Orde van Oranje Nassau. In maart vorig jaar legde hij zijn bestuurs- funktie neer, maar bleef als adviseur inzake woningtoewijzing aan de vereni ging verbonden. Vakbond De heer Smit heeft zich ook langdu rig ingespannen voor werknemersbelan- gen. Hij was meer dan 40 jaar lid van het NKV en herdacht in maart 1972 zijn zilveren jubileum als voorzitter van de NKV afdeling Texel, bij welke gelegen heid hem de zilveren bondspenning werd opgespeld. Vooral als voorvechter van de belan gen van de minder draagkrachtigen liet de heer Smit zich in de diverse funkties kennen. De begrafenis op de R.K. begraaf plaats te Den Burg zal morgenochtend plaatsvinden, na afloop van de Eucha ristieviering die om half elf in de R.K. kerk wordt gehouden. Zondagochtend is na een maanden lange ziekte overleden de heer P. Smit te Den Burg. Hij werd 67 jaar oud. De heer Smit, tot zijn pensionering melk rijder bij de Coöp. Zuivelfabriek Een dracht, bekleedde gedurende vele ja ren tal van openbare funkties. De heer Smit had sinds 1953 voor de Katholieke Volkspartij zitting in de ge meenteraad. Bij de jongste verkiezingen stelde hij zich niet opnieuw beschikbaar wegens verslechterende gezondheidstoe stand. N«auw verbonden met zijn raads werk was zijn lidmaatschap van de De heer P. Veenstra, Tjakkerstraat 17 te Den Burg is winnaar geworden van de eerste prijs van de door de Woning bouwvereniging Texel uitgeschreven tuin wedstrijd. Tweede werd de heer A. Slegh, Naalrand 13 te Den Hoorn en derde de heer L. Schouwstra, Beatrix- laan 70 te Den Burg. De inmiddels door het bestuur uitgereikte prijzen werden beschikbaar gesteld door de Aankoop centrale Texel, Bakkers Ijzerhandel, Keijscr Co en Artima. Winnaar van de vierde prijs werd C. M. Room, Beatrixlaan 92 te Den Burg; vijfde J. F. Spanjer, Bemhardlaan 30 te Den Burg; zesde C. H. J. Smit, Ada van Hollandstraat 3 te Den Burg; zevende L. Huisman, Mulderstraat 14 te Ooster end en achtste C. de Graaf, Botterstraat 8 te Oosterend. Eervolle vermeldingen gingen naar: J. C. van Heerwaarden, Ploosterstraat 10, De Cocksdorp; P. Duiven, Dageraad 20, 't Homtje; D. C. Kooiman, Dageraad 24, 't Horntje; F. Zwanenburg, Naal rand 9, Den Hoorn; J C. Koopman, Naalrand 17, Den Hoorn; R. Booij, Stolp- weg 4, Den Hoorn; H .de Boer, Mulder- straat 8, Oosterend; F. v. d. Gracht, Beatrixlaan 38, Den Burg; C. H. Ran, Beatrixlaan 44, Den Burg; M. T. Boer- sen-Kooy, Beatrixlaan 116, Den Burg; J. H Schraag, Boogerd 27, Den Burg; J. Jongedijk, Boogerd 28, Den Burg; M. Schaap, Jan Dirkszoord 18, Den Burg; W. v. d. Berg, Gasthuisstraat 27, Den Burg; L. Lakeman, Thijsselaan 81, Den Burg; B. F. v. d. Berg, Thijsselaan 120, Den Burg; G. Visser, Thijsselaan 138, Den Burg; G. Goslinga, Tjakkerstraat 15, Den Burg; F de Coninck, Schoon oordsingel 39, Den Burg. De in de week van 14 tot en met 19 oktober gehouden Nationale Kollekte Geestelijk Gehandicapten 1974 heeft op Texel ƒ3 096,77 opgebracht. Vorig jaar brachten de Texelaars voor dit doel ƒ2.856,74 bijeen Zoals bekend blijft 10% der opbrengst op Texel en wordt be schikbaar gesteld voor de Beatrixschool te Den Burg. Woensdagavond a.s., aanvang 20.00 uur, spreekt in de Doopsgezinde kerk te Den Burg drs. H. Bremer uit Amster dam over Rusland. De heer Bremer heeft in opdracht van de raad van ker ken en als lid van een interkerkelijke delegatie een bezoek aan de Sow jet unie gebracht waarbij hij verschillende kerkelijke gemeenten bezocht en contact had met bekende dissidenten. Omdat zijn bevindingen voor een breed publiek interessant zullen zijn, is de avond voor ieder toegankelijk.

Texelsche Courant | 1974 | | pagina 1