AGENDA Is uw wagen op de winter voorbereid? Willem Jansen trouwt de freule Uitslagen kuilmonsters LAND BOUW „Sint Jan" brengt komische thriller Ram bleef eenzaam achter Geparkeerde auto aangereden C. van Groningen ,Dode" grond Kreativiteitskursussen gaan door Uitslag aquariumkeuring op zaterdag Tweede blad Texelse Courant, dinsdag 29 oktober 1974 laatste jaren is de automobilist ge- geraakt aan de tamelijk zachte ;rs in ons land die hem en de wa- 'oor niet al te veel problemen heb- esteld. Dit houdt het gevaar in dat 130 tot 160 meter bedraagt. Is de weg beijzeld, dan kunt u daar rustig 100 me ter bij optellen. Alle reden dus om rus tig en beheerst te rijden en uw haast thuis te laten. De toneelvereniging Sint Jan heeft „Gesprek met Londen" van Wim Bi- schot in studie genomen. Het is een ko mische thriller in vier bedrijven, die op zaterdagavond 9 november zal worden opgevoerd in „De Oranjeboom". Na afloop van de maandagse vee markt bleef één dier achter: een ram, die 's avonds tegen tien uur nog stond vastgebonden aan de waag op de Vis markt. Omdat de eigenaar onbekend was, werd het dier naar het tuintje van de heer N. Spaans gebracht en vandaar naar de noodslachtplaats. Daar is de ram inmiddels afgehaald. De eigenaar, een veehandelaar, had het beest als ge volg van een vergissing niet afgehaald. Maandag werd een in de W. van Bei- erenstraat geparkeerde auto (Daf) aan gereden. De politie zoekt naar de auto mobilist die de schade op zijn geweten heeft. De resultaten van de eerste kuilmon sters zijn goed tot zeer goed. De eerste 20 kuilmonsters geven weer dat alle kuilen goed geslaagd zijn volgens de ammoniakfractie die gemiddeld 6 is. De voederwaarde aan zetmeel en ver teerbaar ruw eiwit is gemiddeld iets hoger dan in de vorige stalperiode. De verhoudingen aan verteerbaar ruw ei wit en zetmeelwaarde liggen gemiddeld 1 op 4,9. Per kilogram produkt komt dit neer op 111 grammen verteerbaar ruw eiwit en 546 grammen zetmeelwaarde. Bij de normale rantsoenen voor het melkvee van hooi en voordroogkuilgras is een A krachtvoermengsel op zijn plaats. Als in het rantsoen ook aardap pelen, snijmais en/of voederbieten zijn opgenomen, kan het wenselijk of soms noodzakelijk zijn om een eiwitrijkere krachtvoermengsel bij te voeren om te komen tot een optimale melkgift van de melkkoeien. Nu zijn het gemiddelde cijfers en deze variëren van bedrijf tot bedrijf; het is dan ook juist dat het per bedrijf beke ken wordt hoe de verhoudingen zijn aan voederwaarde, met behulp van de ana lyseuitslagen. Broei in voordroogkuilen Na het open maken van de graskuilen gebeurt het nog wel eens dat het kuil- gras begint te broeien. Altijd zijn de oorzaken hiervan niet direkt aan te wij zen maar in de meeste gevallen is het wel te verklaren waarom het voor- drooggras begint te broeien. In denk hierbij aan het openmaken van de kuil- hopen aan de west- of zuidzijde; hier door krijgt de wind en zon vrij spel. Met de wind komt zuurstof bij het kuilgras en het kuilgras begint weer te leven, hetgeen warmte vrijgeeft of terwijl het kuilgras begint te broeien. Wanneer de zon greep op het kuilgras krijgt dan loopt de temperatuur ook op in de kuil. Voorzover mogelijk dient de kuil dan ook aangesproken te worden aan de noord- of oostzijde om de zon en de wind zo weinig mogelijk vrij spel op het kuilgras te geven. Na het open maken van de kuil en het uithalen van het kuilgras de kuil weer zo goed mogelijk afsluiten. Het is beter om twee keer per week de kuil te ope nen dan dat het iedere dag gebeurd. Mocht het plastic voor de kuil totaal kapot gewaaid zijn, dan is het goed om bij het afdekken een nieuw stuk plastic te nemen waarmee een luchtdichte af sluiting wel mogelijk is. Alle zorg be steed aan het kuilvoer is belangrijk om dat het dit jaar schaars is en de kosten van vervangende produkten, voorzover aanwezig, hoog zijn. Rattenbestrijding Door de droge zomer en de zachte winters van de laatste jaren zijn er zeer veel ratten. Vooal in deze natte periode gaan deze dieren verhuizen naar plaat sen waar ze niet behoren te zijn. Voor al in schuren maar ook in kuilhopen en dan in snijmaiskuilen willen deze die ren graag de winter doorbrengen. Er is al eens berekend dat deze ratten in ons land per etmaal een schade aanbrengen van ƒ140.000,Om deze schade te be perken is het noodzakelijk dat deze die ren niet de kans krijgen dat ze overal maar binnen kunnen dringen, en dat ze daar kunnen verblijven. Bestrijdt dit ongedierte samen met uw buren anders komen er beslist weer overlopers. Bij de gemeente en diverse contactadressen zijn de juiste middelen beschikbaar om de ratten te verdelgen. J. Koolhof Mogelijk hebt u ook wel eens de uit spraak gehoord, dat wat er aan leven in de grond aanwezig is, in gewicht ge lijk staat wat er bij beweiding door koeien en schapen op de grond loopt. Een gedeelte van het leven i n de grond kan de boer nadeel opleveren. We denken aan allerlei insecten, die het op de gewassen hebben voorzien. Daarnaast is er echter een onnoeme lijk aantal levende wezens in de grond aanwezig, die we voor een goede groei onmisbaar kunnen noemen. Zonder pre cies te kunnen zeggen wat het verschil is hebben de meeste agrariërs toch wel een idee wat er met een „levende" en wat er met een „dode" grond bedoeld wordt. Als één van de kenmerken van „dode" grond zouden we kunnen noemen het feit, dat dergelijke grond heel moeilijk water „aanneemt". De meeste boeren hebben naar ik meen dit verschijnsel wel eens gezien. Zelfs na een periode met veel regen wordt deze grond niet nat. Waar het water blijft is niet duide lijk, maar een feit is, dat de grond het water niet opneemt. Kort geleden kwamen we nog eens zo'n grond tegen. Op een tijdstip, dat er in een week of vier tijd zo'n 200 mm water was gevallen was deze grond 1 cm onder het oppervlakte nog stofdroog. Op dit moment nu er in een periode van zo'n 6 a 6 weken 300 mm water is ge vallen is op een diepte van enige cen timeters nog stofdroge grond te vinden. Ik meen, dat we hier van een „dode" grond moeten spreken. Wat de oorzaak? Naar ik meen kan het „dood zijn" vooral 2 oorzaken hebben. In de eerste plaats is dat een groot tekort aan orga nische stoffen. Dus een gebrek aan ma terialen als stalmest, compost, groen- bemesting en dergelijke. Om het leven in de grond in stand te houden moet er organische materialen aanwezig zijn. Met uitsluitend organische materiaal zijn we er evenwel niet. Om van dit organische materiaal te kunnen profite ren moet het milieu voor de „veestapel" in de grond in orde zijn. Met dit goede milieu bedoelen we een goede kalktoe- stand. In een zure, ofwel kalkarme grond kunnen de meeste goede bacte riën niet leven en daarom verteert op zo'n zure grond de organische stof zeer slecht. In het geval, dat we kort geleden te gen kwamen was er duidelijk sprake van een tekort aan kalk. De grond was zeer sterk „zuur". We hadden de indruk dat er in dit geval voldoende organische materiaal in de grond aanwezig was, maar omdat het milieu, of misschien moet ik zeggen de „werksfeer" voor het leven in de grond niet deugde kan dit organisch materiaal niet in een toestand worden gebracht, waarin het aan de grond voordeel geeft. Vandaar een grond, die als „droog zand" aan elkaar hangt. Den Hoorn, 't Horntje en De Koog Omdat er voldoende belangstelling voor blijkt te bestaan gaan de in Den Hoorn, 't Horntje en De Koog geplande creativiteitscursussen door. In Den Hoorn zal een cursus boetseren en stof- versieren worden gegeven, aanvang woensdag 30 oktober in „Happy Days", 20.00 uur. In 't Horntje gaat op dezelfde avond de cursus wandkleden van start en wel in de kantine van het NIOZ. In De Koog wordt een cursus tekenen en schilderen gegeven in De Kaaps-nol, aanvang vrijdag 1 november, 20.00 uur. Alle cursussen omvatten zes wekelijkse lessen. Nieuwe deelnemers kunnen zich nog laten inschrijven: voor De Koog bij mevrouw Rüngs, telefoon (02228) 572, voor 't Horntje bij mevrouw Leijen, te lefoon (02226) 394 en voor Den Hoorn bij mevrouw Parlevliet, telefoon (02226) 384. De lessen worden gegeven door me vrouw De Winter (boetseren), mevrouw Reitsma (stofversieren), mevrouw Pet- tinga (wandkleden) en mevrouw Koorn- Kikkert (tekenen en schilderen). Op verzoek van de kottervissers komt de aquariumvereniging „In Aqua Vita" deze week niet vrijdag- maar zaterdag avond bijeen in de LTS-kantine, aanvang 20.00 uur. Bij die gelegenheid zal de uit slag van de onlangs gehouden huiskeu ring worden bekend gemaakt. De ge keurde aquaria zullen worden bespro ken door keurmeester O. Homstra uit Den Helder. De deelname aan de keu ring was deze keer aanmerkelijk kleiner dan bij vorige gelegenheden. De avond is ook voor beginners erg interessant; ook niet-leden zijn welkom. Dinsdag 29 oktober: In de LTS-kantine verzorgt „Verstegen Specerijen" een demonstratieavond over kruiden in het huishouden voor de afdeling Texel van de Plattelands vrouwen; aanvang 20.00 uur. Woensdag 30 oktober: In hotel „Kikkert" te De Cocksdorp geeft „Verstegen Specerijen" een de monstratieavond over kruiden in het huishouden voor de afdeling Eierland van de Plattelandsvrouwen; 20.00 uur. In de Doopsgezmde kerk te Den Burg spreekt de heer Bremer over Rusland. Ieder is welkom; 20.00 uur. Donderdag 31 oktober: In „De Wielewaal" te De Waal wordt van 15.00 - 17.00 uur en van 19.30 - 22.00 uur bazaar gehouden ten bate van de N.H. kerk. Voor het Katholiek Vrouwengilde geeft „Verstegen Specerijen" een demon stratie in De Witte Burcht; 20.00 uur. Vaste data Het Gemengd Koor van De Cocksdorp repeteert iedere donderdagavond om acht uur in het gebouw aan de Kik- kertstraat. Dienstregeling bibliobus iedere vrijdag: 10.00-10.30 uur 't Horntje; 10.45-11.45 uur Den Hoorn; 12.00-13.00 uur Oude- schild; 14.00-14.30 uur Zuid-Eierland; 14.45-15.15 uur Midden-Eierland. Iedere donderdagmiddag 3 uur bejaar- dengymnastiek in 't Skiltje te Oude- schild. Uitzendingen bejaardcnomroep: maan dag (18.30 - 19.30 uur): verjaardagen, voorlezen en verzoekplaten en Texels nieuws; woensdag (18.30 - 19.15 uur): Groot nieuws voor u met dagsluiting alsmede geestelijke en klassieke ver zoekplaten. Donderdag (18.30 - 19.15 uur): verjaardagen, voorlezen, ver zoekplaten. Iedere maandag is men tussen 20.00 - 21.00 uur welkom op NVSH-informa- Uecentrum en -bibliotheek in het Groene Kruisgebouw; ook voor mid delenverkoop. Iedere maandag om 20.00 uur klaver jassen in hotel „De Zwaan" te Den Burg. Iedere maandagavond 20.00 uur open bridgedrive in hotel „De Lindeboom- Texel". Het magazijn van het Groene Kruis, In gang Schoonoordsingel, is van maan dag tot en met vrijdag geopend van 17.00 tot 18.00 uur. Iedere dinsdagmiddag trimmen. Verza melen op het Turf veld; aanvang 14.00 uur. Iedere dinsdag van 10.00 - 11.00 uur spreekuur van het Open Bejaarden- werk in het Groene Kruis-gebouw, te lefoon 3241. Zang en bijbelstudie iedere donderdag avond 8.00 uur bij de familie Brouwer Warmoesstraat 42, Den Burg. Zang en bijbelstudie voor de jeugd vrijdagavond 7.30 uur. Iedere woensdag 15.00 uur bejaarden zang in de Landbouwschool te Den Buiig. iedere dinsdag, donderdag en vrijdag komt de handwerk- en hobbyclub „Athena" bijeen op de De Ruyter- straat 104 te Oudeschild, van 9 00 - 12.00 uur en van 14.00 - 17.00 uur. De Texelse handboogvereniging „De Ei- landschutters" komt iedere vrijdag avond om acht uur bijeen in het Ce- becogebouw op Bemhardlaan 172 te Den Burg. Iedere vrijdagavond om 20.00 uur bij eenkomst schaak- en damclub Ooster end in De Bijenkorf te Oosterend. Iedere tweede en vierde dinsdag van de maand komt de NVV-vrouwenbond om 20.00 uur bijeen in de Landbouw school. De ind »n er niet zo gauw toe komt om de igen voor het komende seizoen in op- nale conditie te brengen. Dat zou na- urlijk erg onverstandig zijn. Want als jning Winter plotseling uit zijn slof Dcht schieten, is het eigenlijk al te at. Een tijdige winterbeurt voor uw ito is dan ook geen luxe. Remmen, uit atsysteem, waterslangen, ventilator- na, accu, ruitewissers en lichten moe- in goede conditie zijn om winterse schieters behoorlijk te kunnen op- ngen. Goede banden Vergeet vooral niet aandacht te be den aan de banden, die tot de belang- kste onderdelen van de wagen beho- n Helaas worden ze met altijd als zo- mig behandeld. Toch zijn het de ban- n die er mede voor moeten zorgen t u de winter heelhuids doorkomt. Mensen die over dit onderwerp recht n spreken hebben, zijn bijvoorbeeld 80 testrijders voor personenwagen- nden in dienst van Goodyears ban- ntest- en ontwikkelingscentrum in ixemburg. Over de Europese wegen op het eigen testcircuit van de maat- ïappij, leggen zij met elkaar jaarlijks miljoen kilometer af. Dit testrijden at dag en nacht door, zomer en win- Een speciaal team uit deze groep «let bovendien elk winterseizoen naar ritserland en Zweden voor het testen n normale personenwagenbanden op vroren meren en besneeuwde berg- ssen. Uit hun mond tekenden wij wat ad- Ken op voor het rijden in de winter, ize tips zijn echt niet zo moeilijk op te Igen en zouden voor alle automobi- ten eigenlijk overbodig moeten zijn. lar toch Ten eerste de profieldiepte van uw nden. Liefst niet minder dan 4 mm op een besneeuwd of glad wegdek g redelijk uit de voeten te kunnen. Laat regelmatig de bandenspan- ïg controleren volgens de spannings- orschriften van de fabrikant. Onge- ke spanning kan, ook bij geleidelijk mmen, uw wagen zijdelings doen slip- n. De bezitters van een wagen met orwielaandrijving moeten ervoor zor- n dat de kofferruimte niet te zwaar >rdt belast. Extra gewicht zoveel mo- lijk vóór of óp de achteras plaatsen, i'. om de greep van de aangedreven elen op het wegdek te handhaven, een ibiele wegligging te bevorderen en regelmatige bandenslijtage te voorko- sn. Nooit de bandenspanning verlagen zijn automobilisten die denken dat banden dan meer greep op een glad weg hebben. Niets is minder waar. it gevolg is alleen dat het loopvlak igszins bol gaat staan, waardoor het wicht van de wagen hoofdzakelijk op buitenkant van hetloopvlak komt te sten. Ook zullen de loopvlakgroeven :h sluiten waardoor de band zijn anti- p eigenschappen verliest. Het teveel rlagen van de spanning is bovendien k zeer schadelijk voor het karkas. Op een erg glad wegdek in de eede versnelling wegrijden om door- ppen van de aangedreven wielen te orkomen. Remafstand Niemand zal het wagen om op een idde weg net te doen of er niets aan hand is. En dat is maar goed ook, nt proeven hebben aangetoond dat een snelheid van 80 km per uur de nafstand op een besneeuwd wegdek i. „Wij hebben" vervolgde hij „op on- sociëteit een ongelukkig en verouderd iteem. Men gaat er nu eenmaal van dat men daar als vrienden moet nnen verkeren, en de kring niet mag irden verscheurd door persoonlijke ten Daarom is een verlichte geest en geleden op het idee gekomen als voor toelating tot het lidmaatschap stellen, dat een lid alleen met alge- ne stemmen kan worden toegelaten! mneer ook maar één lid bezwaar eft, komt hij er niet in". ,Mooi systeem" bromde Willem, „dus i man heeft het eigenlijk voor 't zeg- i". De gedachte die er aan ten grond- g ligt" meende de burgemeester „is g niet zo gek. En vergeet u niet, dat nneer iemand bezwaren heeft, die nvaren ook wel werden uitgepraat, t is wel eens meer gebeurd dat ie- nd bezwaar maakte, maar dat wij bezwaar wisten weg te redeneren dan bleek later dat het heel goed 'g Wij hebben gisteren heel ronduit >raat, ik mag natuurlijk niet vertel- i wat er besproken is, daarmee zou ik vertrouwelijkheid schenden, en ik l zelfs bekennen dat ik persoonlijk daarbij nogal heb opgewonden. De der trouwens die er nogal eens fors kan komen, hield z'n mond ook niet M ht". ■Maar, meneer Jansen, als dan ten- Het veiligst rijdt men natuurlijk met het nieuwste type winterhanden die door de speciale rubbersamenstelling van het loopvlak de prestaties van ban den met ijsnagels zo goed als evenaren en op sommige punten zelfs overtref fen. Het rijden met ijsnagels is in ons land verboden zodat de nieuwe winter handen voor velen een uitstekende op lossing kunnen betekenen. Zij bieden in sneeuw en op ijs gemiddeld anderhalf maal zoveel trek- en remkracht dan ge wone banden. Misschien een reden om eens advies te vragen aan de banden- specialist. Financieel gezien is de aan schaf echt geen offer. U moet zó reke nen dat uw normale banden niet slijten als u in het koude seizoen op winterhan den rijdt. slotte wordt gezegd: Als hij er in komt gaan wij er uit! dan zit je vast. Dan moeten wij ons houden aan het regle ment!" „Dat begrijp ik" knikte Willem. „Kijk es, burgemeester, eerlijk gezegd ik zou het prettig vinden, via de sociëteit ken nis te maken met de mensen die hier in het dorp op een of andere manier een leidende rol spelen. En ik waardeer ook zeer, dat u en de dokter mijn wensen reeds vooruitgelopen zijn en een voelho ren hebben uitgestoken. Daarmee heeft u mij een afwijzing bespaard. Ik zal dat niet vergeten, burgemeester. Ik voel me zeer aan u verplicht". „Nou ja", de burgemeester schoof on gemakkelijk op zijn stoel, hij werd altijd verlegen bij openlijke lof „dat vind ik helemaal niets bijzonders. Ik was bang, meneer Jansen, dat wanneer u officieel zoudt worden voorgehangen er ook een officiële afwijzing zou komen, en déér- om. „Wat is nu", wilde Willem weten, „de grond, waarop men mij niet moet? Spreekt u nu eens openhartig uit, bur gemeester". „U neemt me niet kwalijk? Ook niet als het u misschien grievend in de oren klinkt?" „In 't minst niet. Ik kan er tegen". „Men zegt dit: de sociëteit is de plaats van samenkomst van, laten we zeggen de notabelen van het dorp. Daar zitten mensen in, die krachtens ambt of sociale status min of meer in aanzien%taan. Of je geld hebt of niet speelt daarbij geen rol. Ik zelf, meneer Jansen, ben niet rijk, maar ik ben burgemeester, en de burgemeester is, ik zou haast zeggen ambtshalve, lid van de soos. Ik moet eerlijk zeggen, ik vind het principe nog zo gek niet, dat men het bezit niet de doorslag doet geven. Dat wij niet de een of andere poen u begrijpt dat ik u daarmee niet bedoel die bulkt van het geld, alléén omdat hij geld heeft, binnenhalen en het gouden kalf aanbid den. Maar dit, mijns inziens achtbaar, principe wordt op het ogenblik gebruikt om persoonlijke antipathieën te spuien. Men zegt: die Jansen is een arbeidersjon gen, een man zonder beschaving of ont wikkeling, die, hoe weten we niet, een hoop geld verdiend heeft, en die nu hier in Groenhoven, waar hij vroeger op klompen liep, de notabelen de ogen komt uitsteken. Hij moet maar eens voe len dat rang en stand begrippen zijn, die men niet met geld kan laten ver dwijnen. Al woont hij nu op Casa Cara, hij moet niet denken dat hij nu in Groenhoven het orgel kan trappen". Willem Jansen lachte bitter. „Ik vind het toch prettig, burgemees ter, dat u zo open kaart met me speelt. Ik weet tenminste precies wat er ach ter zit.en wie". „Dat heb ik niet gezegd", haastte zich de burgemeester, „en u begrijpt, meneer Jansen, dat u op géén enkele wijze ge bruik moogt maken van wat ik u hier in vertrouwen vertel". „Dat begrijp ik heel goed, burgemees ter", antwoordde Willem, „en maak u daarover geen zorgen. Maar ik heb hier tenminste één vijand en dat is de nota ris. Hij voelt zich gegriefd omdat ik hem heb gepasseerd Dat achtte ik, zakelijk gezien, nodig. Ik heb nog heel wat za ken af te handelen en ik zou niet we ten waarom ik daarbij niet van de dien sten van notaris Sangster gebruik zou maken. Maar wanneer hij zó begint, voel ik er bitter weinig voor, en houd ik me bij m'n eigen notaris uit de stad". „Dat moet u weten natuurlijk", zei de burgemeester. „Ach", beleed Willem, en zijn gezicht werd duister, „geloof me, burgemeester, ik vind deze hele soos-kwestie zo erg niet. Erger vind ik, dat men deze boy cot, want zo zou ik het haast noemen, ook tot mijn kinderen uitstrekt. Mijn drie dochters hebben gevraagd lid te mogen worden van de tennisclub. Ik krijg een keurig briefje van meneer Hermans, dat er momenteel geen plaat sen open zijn. Dat maakt hij de kat wijs". U moet het meneer Hermans niet kwalijk nemen", viel de burgemeester in, „hij zit er lelijk tussen. U gelooft toch niet, dat hij zélf er zo over denkt? Ik wil u nóg iets vertellen, meneer Jan sen, het zijn niet zozeer de mannen, het zijn hun vrouwen!" „Onder aanvoering van de freule", gooide Willem er uit. „Alstublieft, laten we geen namen noemen", verzocht de burgemeester, „wij mannen onder elkaar, meneer Jan sen, wij zien die dingen wel anders. Wanneer die notaris goed, u moogt weten, van hém kwam vooral het ver zet, en van een paar mensen die hem nodig hebben en hem naar de ogen zien om persoonlijke redenen tegen u ge kant is, dan moet u niet denken dat alle mensen van enige betekenis in Groen hoven u de rug toedraaien. Neem de dokter. U hebt hem nog nooit ontmoet, hij kent u alleen van gezicht. Hij heeft uw partij getrokken alléén al om het principe. Heus, er zitten hier beste ke rels, waarmee het goed is vriend te zijn. Maar de vrouwen. er zijn er maar él te veel, die bij alles wat ze zeggen en doen, eerst naar de freule kijken, of die het goed vindt. De freule geeft hier de toon aan. Wat zij goed vindt, vinden de anderen ook goed, schudt zij het hoofd dan schudden ze allemaal bijna allemaal mee". „Ik wist niet dat hier zulke feodale toestanden heesten", zuchtte Willem. „Zeg es eerlijk, burgemeester, is die freule zo'n. heks?" „Hebt u haar nooit gezien?" „Ik herinner me haar als kind, een meisje met lange benen en grote grijze ogen". „Nu, u zult haar wel eens ontmoeten. En dan zult u ook helemaal niet in twij fel verkeren, of ze het is, ja dan nee. Ze is inderdééd een persoonlijkheid, een heel knappe vrouw van middelbare leef tijd, maar ze weet dat ze de freule is. Haar familie heeft het hier altijd voor 't zeggen gehad, zij is nog formeel de „am- bachtsvrouwe", maar dat is een titel, meer niet. Ze zijn zeer verarmd. Ik ge loof dat alleen het Huis en een paar boerderijtjes nog haar eigendom zijn. Maar dat heeft haar aanzien niet ver minderd. In tal van plannetjes heeft zij haar vingers. Het is een staande regel in het dorp, dat je vóór alles met de freule goede vrienden moet blijven. Aan die regel houd zelfs ik mij, voorzover dat mogelijk is. Maar ik ben toch herhaal delijk met haar in conflict geweest, en zij beschouwt me eigenlijk als een soort vreemde bezetting". (wordt vervolgd) EU 1LLETON

Texelsche Courant | 1974 | | pagina 5