i NMB Vrij sluitingsuur alleen vrijdag- en zaterdagnacht HetSpaarpapier aan toonder van de NMB. Aan u de keuze! ?aad wilde geen nieuwe proef: Spaarwinstbiljet met vaste looptijd. Rente tot Premie Spaar Biljet A/ met variabele looptijd. Rente tot J L/\j Geeft loon naar sparen. SPORTPROGRAMMA Burgerlijke stand Tafeltennisafdeling niet levensvatbaar? Derde blad Texelse Courant, vrijdag 15 november 1974 Texel krijgt geen „compleet" vrij sluitingsuur. Alleen vrijdag- en zaterdagnacht mogen de café- en barbedrijven open blijven. De rest van de week (zondag tot met donderdag) moeten de horeca bedrijven in de winterperiode (15 september tot 15 mei) om 24 uur dicht zijn, terwijl zij in de zomer (van 15 mei tot 15 september) tot 1 uur 's nachts mogen openblijven. Met deze, door het college minus wethouder Jook Nauta voorgestelde regeling ging de gemeenteraad dinsdagavond akkoord na een langdurige lie twee maal moest worden stilgelegd voor intern en warrige discussie, collegeberaad. De problemen begonnen pas goed toen 2^4 raad met 9 tegen 6 stemmen een lorstel van Nauta aannam voor een •firiiitieve regeling van het sluitings- Daarmee ging de raad in tegen de il van de rest van B. en W. die nog- aals een proef met het vrije sluitings- wilde nemen. Het college ging toen ngdurig in beraad maar kon niet tot nstemmigheid komen. Uiteindelijk 1de er een meerderheidsvoorstel uit it door de raad, en ook Nauta, met 12 gen 3 stemmen werd aangenomen na- zowel een voorstel van Nauta als Daan Welboren (Pakt) met respec- svelijk 12 tegen 3 en 8 tegen 7 stern en was verworpen. Dat van Welbo- benaderde het door burgemeester irenger, Jaap Westdorp en Jan Zuide- nd ingediende voorstel het meest en eek slechts op één punt af: sluiting op rkdagen in de winter om 01.00 uur plaats van 24.00 uur. Met miniem ver- hil en na een zuiver persoonlijke iiraning (er was geen sprake van een litieke lijn, behalve dan bij de WD) erd Welborens voorstel verworpen. De ren Van den Heerik, Weijdt, Van As- lt (Texels Belang), Witte (KVP) en lanken, Beumker en Welboren (Pakt) iren voor. Voorstel Nauta Het voorstel van wethouder Nauta het meest verstrekkend. Hij wilde t sluitingsuur in de zomerperiode van juni tot 15 augustus gedurende de le week vrij laten. Voor de winterpe- ro >de schaarde hij zich achter zijn col- ;egenoten. Zijn voorstel ging de raad idelijk te ver en Nauta kreeg slechts steun van Weijdt en Witte. nil Volksverlakkerij Het was dinsdagavond de vijfde keer t de raad zich uitputtend met het slui- gsuur bezig hield. Maar dat weer- eld de meeste raadsleden er niet van g eens uitvoerig de standpunten weer geven en er stevig tegenaan te gaan. Witte stelde zich helemaal achter luta op en vond dat deze 'integer' was jegaan op de heersende opinie die ar voren kwam bij de besloten hoor- ting die onlangs over het sluitingsuur ird gehouden. Witte opende echter de aval op Westdorp en beschuldigde m van „volksverlakkerij" omdat hij volgens Witte als wethouder anders Jtelt dan hij als Pakt-fractievoorzit- deed. „Westdorp is altijd voorstan- van het vrije sluitingsuur geweest nu steunt hij een voorstel voor een 4 perkte proef alleen in de weekenden 1 april". Als verdediging voerde estdorp aan dat de proef geen duide- k beeld van het uitgaanspatroon heeft *jeven, en dat hij daarom nog een lefperiode zinvol achtte. „Mij is wel gevallen", zei hij, „dat veel Texelaars laat nog in de horecabedrijven te iden waren". v lijn collega Zuidewind voerde als zijn dief voor het collegevoorstel aan dat besluit over het vrije sluitingsuur st alleen ten dienste van horeca wordt tomen maar dat ook rekening met lere belanghebbenden moet worden ouden. Ons voorstel is een compro- waarin iets van alle belangen is tegenwoordigd. Ik doe dan ook geen icessie ten aanzien van de tijden iar wil desnoods wel van proefperio- afstappen". Dictatuur burgemeester W. H. Sprenger liet nog is doorschemeren dat hij niet tot de orstanders van het vrije sluitingsuur wort maar dat hij een nieuwe proef ;h bij zijn eindoordeel wilde betrek- omdat het experiment van de afge- *n zomer geen duidelijk beeld heeft geleverd. Maar de burgemeester liet idelijk blijken dat hij vrijheid van perking als „dictatuur van de enke- g" beschouwd. „Overigens ben ik niet betuttelend als de meesten denken", de burgemeester, een voorbeeld van iwe Sunderklaas" aanhalend toen hij sluitingstijd van de horecabedrijven zes uur 's morgens vaststelde, een Istip waarop deze bedrijven volgens algemene politieverordening weer >gen openen. De heer Sprenger sprak t als mevrouw Vlas-van der Vlies zijn teleurstelling uit over het 1 dat de dorpscommissies van De Koog Den Burg die zo dicht bij het vuur ten niet op de hoorzitting aanwezig 1 geweest. Gefundeerd Wethouder Nauta ging nog nader in op de uitwerking die het vrije sluitings uur op de bevolking heeft gehad. „Er zijn betrekkelijk weinig klachten bin nengekomen over de proef met het vrije sluitingsuur", zei hij. „Uit gegevens van de politie bleek dat er zich bij het uit gaan van de horecabedrijven geen ex cessen hebben voorgedaan. Het onrust- patroon is wat verlegd: geen geluidsex plosies meer, maar spreiding over de hele nacht. Ik dacht dan ook dat dit voldoende aanknopingspunten zijn om tot een gefundeerd en definitief oordeel te komen", aldus Nauta Veto Nadat de meerderheid van het college nieuwe voorstellen na veel moeite had ingediend en duidelijk werd dat zo wel Nauta als Welboren met tegenvoor stellen zouden komen, nam burgemees ter Sprenger het woord. Hij liet onom wonden blijken als hoofd van de politie geen verantwoordelijkheid te aanvaar den voor een ander sluitingsuur dan het door de collegemeerderheid ingediende. „Een regeling die verder gaat acht ik door de politie niet te controleren", zei hij. Fried Blanken reageerde onmiddel lijk: „U spreekt hier bij voorbaat al een veto uit over elk ander raadsvoorstel zonder dat u weet wat er in staat. Ik ontraad u dergelijke dreigende woorden in de mond te nemen". Waarna de raad akkoord ging met het B. en W. voostel. ZATERDAG 16 NOVEMBER 1974: Afdeling Noordholland: Oosterend (Z)nBergen, 14.30 uur Reiger Boys 7-O'end (Z) 2, 14.30 uur Junioren: Texel Al-HRC A2, 14.30 uur Dirkshorn Al-O'end Al, 14.30 uur (vertrek boot 13.05 uur) DWOW Al-ZDH Al, 14.30 uur (vertrek boot 13.05 uur) Tex. Boys Al-JVC Al, 14.30 uur De Koog Al-HRC A4, 14.30 uur Flevo Bl-Oosterend BI, 14.30 uur (vertrek boot 13.05 uur) W.Vogels Bl-Tex. Boys BI, 14.30 u. C'dorp Bl-SVAP '74 BI, 14.30 uur Texel B2-Oosterend B2, 13.15 uur Texel B3-Cocksdorp B2, 14.30 uur Texel C2-Tex. BoysB2, 13.15 uur Schagen Cl-Texel Cl, 14.30 uur (vertrek boot 13.05 uur) Wiron Cl-Tex. Boys Cl, 14.30 uur (vertrek boot 13.05 uur) Zeemacht Cl-Oosterend Cl, 14.30 u. SRC C2-ZDH Cl, 14.30 uur (vertrek boot 13.05 uur) Pupillen: Afdeling A: Texel b-Cocksdorp a, 11.00 uur De Koog a-Oosterend a, 11.00 uur Tex. Boys a-Texel a, 11.15 uur ZDH a-Tex. Boys b, 11.00 uur Afdeling B Cocksdorp b-Tex. Boys d, 11.00 uur Oosterend b-Texel e, 11.00 uur Texel g-Texel d, 11.00 uur Tex. Boys e-Oosterend c, 10.30 uur ZONDAG 17 NOVEMBER 1974: 4de klasse B KNVB: Hollandia T.-Texel, 14.30 uur (vertrek boot 13.05 uur) Afdeling Noordholland: DESS-Oosterend 14.00 uur (vertrek boot 12.05 uur) Graftdijk-De Koog, 14.00 uur (vertrek boot 12.05 uur) Cocksdorp-WSW, 14.00 uur Kreileroord-ZDH, 14.30 uur (vertrek boot 13.05 uur) Tex. Boys-Winkel, 14.30 uur Texel 2-Helder 3, 14.30 uur BKC 3-Oosterend 2, 14.30 uur (vertrek boot 13.05 uur) Zeemacht 2-Texel 3, 12.00 uur Watervogels 3-Tex. Boys 2, 14.30 u. HRC 6-Cocksdorp 2, 14.30 uur ZDH 2-ZAP 6, 14 30 uur Callantsoog 2-ZDH 3, 14.30 uur (vertrek boot 13.05 uur) Het Spaarwinstbiljet is een spaarvorm speciaal voor hen die van te voren weten hoe lang ze hun geld kunnen vastzetten. Dat kan kort zijn, dat kan lang zijn. Twee jaar vast met een rente van 7V2%, of zes jaar vast met een rente van io%. Berekend op basis van rente op rente. Hoe gaat dat nu precies in z'n werk? Heel eenvoudig. Een voorbeeldje: u koopt een Spaarwinstbiljet voor f 865,33. Na twee jaar krijgt u f 1000,- uitbetaald. Ander voorbeeld: u koopt er één voor f 2.822,37» Zes jaar later betalen we f 5000,-. De flexibele tussenvorm. Vindt u twee jaar vast wat kort en 6 jaar vast te lang, dan is het Premie Spaar Biljet een winstgevend alternatief. Premie Spaar Biljetten zijn namelijk na twee jaar jaarlijks inwisselbaar. Afhankelijk van de gekozen spaartermijn (2,3,4 of 5 jaar) ontvangt u een rente van resp. 6V2,7V2,8V2 of 91/2%. Berekend op basis van rente oprente.Voor uw gestorte f 1000,- bijvoorbeeld, betalen we na 5 jaar f 1.578,23. Dan bent u bijna 60% rijker geworden. Het NMB Spaarpapier aan toonder is ook voor niet-kliënten onmiddellijk aan de balie verkrijgbaar. Vraag folder en inlichtingen. NEDERLANDSCHE MIDDENSTANDSBANK De Koog 2-Callantsoog 3, 14.30 uur Cocksdorp 3-Kaagvogels 4, 12.15 u. Oosterend 3-BKC 5, 14.30 uur Texel 4^BKC 6, 12.15 uur Junioren: Texel Bl-Geelzwart BI, 12.15 uur Dames: Flevo-Tex. Boys, 14.30 uur (vertrek boot 13.05 uur) Tex. Boys 2-St. Adelbert 2, 12.15 u. SAMEN REIZEN: ZATERDAG 16 NOVEMBER 1974: Vertrek boot 13.05 uur van Texel: Texel Cl, ZDH Cl en O'end Al. Tex. Boys Cl, ZDH Al en O'end BI. ZONDAG 17 NOVEMBER 1974: Vertrek boot 12.05 uur van Texel: Oosterend en De Koog. Vertrek boot 13.05 uur van Texel: O'end 2, T. Boys dames en ZDH. ZDH 3 en Texel. Bij afgelasting, bus afberichten, telefoon (02240) 2421. MEDEDELINGEN S.V. Texel Het eerste gaat zondag op bezoek bij Hollandia in Tuitjehom. Hollandia doet het ditseizoen nog niet al te best, ze staan op de laatste plaats van de rang lijst, maar afgelopen zondag wonnen ze de lastige uitwedstrijd van Zouaven. Het is voor ons dus een „vierpuntenwed strijd", bij winst staan we voorlopig veilig, bij verlies nog maar één punt voor op Hollandia. Na de goede resul taten van de laatste wedstrijden, mogen we toch wel rekenen op één of twee punten Ook nu is het zaak om het ech ter dicht te houden en dan met snelle counters proberen een gat in de Hollan- dia-verdediging te slaan. De mogelijk heid zit erin om te winnen en we moe ten deze benutten. Zondag 24 november voor Texel 1 een ingelaste wedstrijd, nl. Texel-Flevo. Het tweede ontvangt Helder 3, een van de sterkere elftallen. Na het goede herstel tegen BKC 2 mogen we ook deze wedstrijd met enig vertrouwen tege moet zien. Het derde speelt de uitwedstrijd tegen het zeer sterke Zeemacht 2. Ook hier hebben we vertrouwen in een goede uit slag voor Jannes en zijn mannen. Texel 4 thuis /wint van BKC 6. Junioren BI ontvangt Geelzwart BI en dat zal wel een te zware opgave zijn. Zaterdag ontvangt junioren Al het zeer wisselvallige HRC A2. We houden het op een gelijk spel. Junioren B2 moet thuis kunnen win nen van Oosterend B2. Junioren B3 akrijgt het thuis erg moeilijk tegen Cocksdorp B2. Junioren C2, dat ook al thuis speelt, tegen Texelse Boys B2, zal alles bij moeten zetten om een goed resultaat te behalen. Junioren Cl gaat uit naar Schagen Cl tot nog toe maken jullie er niet veel van, probeer nu een paar puntjes te ha len. Pupillen a kan Uit tegen Texelse Boys a op een warme ontvangst rekenen. Pupillen b dat thuis Cocksdorp pu- pullen a ontvangt, zal ook hard moeten werken voor een goede uitslag. Pupallen d moet van pupillen g kun nen winnen. Pupillen e heeft de uitwedstrijd tegen Oosterend pupillen b. Probeer de neder laag zo klein mogelijk te houden t.C. Texelse Boys Voor zaterdag is voor de Boys het programma als volgt: half drie, Texelse Boys Al tegen JVC Al. Met de boot van 13.05 uur gaat junioren BI naar Water vogels BI en junioren Cl naar Wiron Cl. Junioren B2 speelt de uitwedstrijd tegen Texel C2 om 13.15 uur. Zondag op het Boysveld om 12.15 uur het tweede dameselftal tegen St. Adel bert 2, gevolgd, om half drie, door het eerste tegen Winkel. We rekenen op een paar pittige wedstrijden. Texelse Boys 2 gaat met de boot van 13.05 uur naar Watervogels 3. Het wordt tijd dat hier weer eens de volle winst behaald wordt. Met een goede strijd lust moet het mogelijk zijn. Het eerste dameselftal gaat op bezoek bij een pittige tegenstandster. Met de boot van 13.05 uur wordt vertrokken naar Flevo in Middenmeer. Het derde herenelftal is vrij. Voor pupillenwedstrijden, zie het pro gramma en het kastje A.W. Z.D.H. Het eerste gaat op bezoek bij het on der aanstaande Kreileroord. Op papier moet er gewonnen worden, maar oppas sen is de boodschap. En misschien klopt St. Boys het bezoekende DWOW, dan wordt het geweldig spannend in de af deling. Dus zorg er voor dat we bij blij ven. Het tweede krijgt ZAP 6 op bezoek, waarvan uit gewonnen werd, ook nu rekenen we op beide punten, aanvang 14.30 uur. ZDH 3 gaat naar het sterke Callants oog 2. We rekenen op niets, wie weet zorgt Fransimon en zijn mannen voor een verrassing. van 6 tot en met 12 november 1974 Geboren: Annemarieke, dv. Robert Manse en Hendrika Woerlee; Sandra, dv. Johannes N. van Hengel en Marijke A. Siemonsma. Ondertrouwd: Johannes M. Koomen en Margaretha S. E. Haarsma; Theodo- rus J. Eilander en Hendrika M. Hotten tot; Adriaan de Visser en Engelina Vis ser; Simon H. van der Vliiet en Catha- rina E. J. de Porto; Peter J. Halsema en Ymkje Pol, Gijsbert Kooijman en Neel- tje van der Pol. Junioren A moet zaterdagmiddag voor een geweldige stunt zorgen bij hun be zoek aan het nog ongeslagen DWOW A en beide punten meepikken van Waerm- gen. En dan onze junioren C, die naar Schagen gaan. Kijkt u zelf eens naar de stand aan de kop: SRC 8 7 0 1 14 33—6 ZDH 6 6 0 0 12 38—8 Aanvoerder Kees Hin en ziin ploeg krijgen bij SRC een zware aanval op hun ongeslagen positie. Jullie hebben een leuk elftal, en als we ons volledig inzetten, dan komt er minstens een punt mee naar ons dorp. F.Z. S.V. Oosterend Zaterdag krijgt het eerste Bergen op bezoek, één van de betere ploegen, dus het zal een hele opgave worden om de punten thuis te houden. Aanvang half drie. Scheidsrechter is de heer H. van Dnel. Het tweede gaat uit en speelt om half drie o.l.v. de heer J. C. A. Steenbakker tegen Reiger Boys 7. Om geen aanslui ting aan de kop te verliezen, moet er gewonnen worden. De junioren Al spelen in Dirkshom om half dne tegen Dirkshorn Al en zul len daar hun handen vol krijgen. Maar toch behoort een gelijk spel tot de mo gelijkheden. Scheidsrechter is de heer J. Th. Nieuwenhuizen, De BI junioren spelen ook uit en wel om half drie in Middenmeer, waar Fle vo BI toch wel te sterk zal blijken. Maar doe je best. Hier is de leiding in handen van de heer K .van Dompselaar. De B2 junioren spelen om 13.15 uur op het Texel-veld, waar Texel B2 als tegenstander fungeert en waarschijnlijk zal Texel B2 ook haer te sterk blijken. De Cl junioren spelen om half drie in Den Helder waar Zeemacht Cl als te genstander optreedt. Hier moeten de punten toch mee kunnen komen. De lei ding is in handen van de heer C. Heu vel. Voor pupillenwedstrijden, zie het pro gramma elders in dit blad. Zondag gaat het eerste uit naar DESS in Sijbekarspel. Altijd een lastige ploeg voor Oosterend. Toch moet hier een gunstig resultaat te behalen zijn. Aan vang 14.00 uur. Scheidsrecethr is de heer A. J. M. v. d. Mere. Het tweede speelt uit tegen BKC 3, wat thuis een 30 zege opleverde, maar na de débacle van afgelopen zondag zijn we nu toch al met een gelijk spel tevre den. Hier is de leiding in handen van de heer G. Keppel. Het derde speelt om half drie thuis en ontvangt BKC 5, wat toch geen pro blemen moet kunnen geven. P.K. S.V. De Koog De pupillen spelen zaterdagochtend om 11.00 uur de inhaalwedstrijd tegen Oosterend a. De junioren spelen ook weer thuis, nu tegen HRC A4. Om mee te blijven draaien aan de kop, kunnen jullie je niet veel meer verliespunten permitte ren. Aanvang 14.30 uur. Scheidsrechter is de heer H. W. van Tatenhove. Het tweede, dat na het verlies tegen de Boys iets gezakt is, kan zich nu thuis tegen Callantsoog 3 uitstekend revan cheren. Vooral ook omdat de uitwed strijd daar met 43 verloren werd. Aanvang 14.30 ur. Scheidsrechter is de heer J. Hopman. Het eerste gaat zondag met de boot van 12.05 uur naar Graftdijk. Deze te genstander staat met slechts twee ge wonnen wedstrijden in de midden moot. Dus een gelijk spel moet hier echt wel mogelijk zijn. Aanvang 14.00 uur. Scheidsrechter is de heer J. P. M. Bak ker. J.v.B. S.V. Cocksdorp Zaterdag wordt er, i.v.m. de intocht van Sinterklaas, door de pupillen al vroeg gevoetbald. Pupillen b ontvangt om 11.00 uur thuis Texelse Boys d. Pu pillen a, dat het overigens uitstekend doet de laatste tijd, vertrekt om half elf naar Texel om het daar op te nemen tegen Texel b, aanvang 11.00 uur. Junioren BI hoopt zaterdag voor het eerst, deze competitie een thuiswed strijd te spelen, en wel tegen SVAP. Gezien het feit dat door de overwinning van vorige week de goede weg weer is ingeslagen kunnen we nu ook weer op een overwinning rekenen. Er wordt om half drie begonnen. Over het voortbestaan van junioren B2 bestaat nog geen zekerheid, omdat vele spelers van dit elftal verstek lieten gaan, en het geen zin heeft om met acht spelers te voetballen. Mocht er wel ge voetbald worden, zie dan het kastje. Zondag weer het gebruikelijke re cept. Het eerste en derde spelen thuis en hettweede uit. Het tweede speelt in Den Helder tegen HRC 6. Een moeilijke tegenstander, maar met een goede inzet moeten we toch wel een puntje kunnen pakken, aanvang half drie. Het derde treed om 12.15 uur aan te gen Kaagvogels 4. Hopelijk kunnen we weer een volledig elftal in het veld brengen. Mocht dat zo zijn, dan moet er toch een gelijk spel te behalen zijn. Na het derde komt om 14.00 uur het eerste binnen de lijnen. Tegenstander is het sterke WSW. Als er met zo'n goede inzet als jJ. zondag gespeelt wordt, zijn we zeker niet kansloos. v.H. De belangstelling voor de tafeltennis afdeling van de meersportenvereniging is dermate gering, dat het twijfelachtig is of deze kan blijven voortbestaan. Be slissingen daaromtrent zullen tijdens de speelavond van vrijdag heden worden genomen. Geïteresseerden wor den daarom uitgenodigd in De Witte Burcht present te zijn.

Texelsche Courant | 1974 | | pagina 9