AGENDA „Natuur en landschap" wil met schone lei beginnen FILMNIEUWS Boek van d Maand: Nuf 12,50 VERVOLG VAN PAG. 1 T axiverordening Oudeschilders tegen afvoer warm zeewater (1 Vinke won hoofdprijs Sint Nicolaasaktie VERVOLG VAN PAG. 1 Weekenddiensten artsen enz. R. K. Kerkdiensten Protestantse kerkdiensten Al m Ie |Ve Smidt zelf is de enige Texelaar die zijn vervoersonderneming als hoofdbe- staan heeft en kan dat alleen doen doordat hij het zittend ziekenvervoer voor een groot deel verzorgt en daar naast het ambulancevervoer beheert. Voor de andere ondernemingen is het taxivervoer een nevenfunctie. Smidt heeft jaren geleden al zien aankomen dat het toenemend aantal taxibedrijven zijn bestaan als taxiondernemer zouden bedreigen. Pogingen werden door hem in het werk gesteld om bedrijven op te kopen maar dat lukte niet erg omdat naar hij zegt, anderen meer geld boden. Toon Smidt zegt een jaar of 8 terug de gemeente al om een vergunningenbeleid verzocht te hebben. „Dat is niet ge beurd en nu is de gemeente daar te laat mee. Ik heb bewondering voor de po gingen van Nauta die de zaken energiek aanpakt, maar hij kan niet om het ver leden heen", aldus Toon Smidt. Zijn collega Van de Wetering gelooft dat als er wat minder taxi's op Texel waren er voor de overblijvenden een goede boterham te verdienen is. „En dat kan als het door ons verstandig en een stemmig wordt aangepakt". Ook Henk Grootjen vindt dat er te veel wagens rondrijden en dat er te veel personeel is. Hij wil dat oplossen door centralisatie. „Meerdere eigenaars moe ten hun zelfstandigheid opgeven en bij elkaar gaan zitten. Met een taxicentrale kan er dan efficiënter gewerkt worden: zoveel mogelijk mensen tegelijk in één taxi vervoeren en zo min mogelijk loze kilometers verrijden door de vrachtjes te pakken die het dichtst bij zijn". We moeten ombuigen wat al jaren gangbaar is en de taxi dichter bij de mensen bren gen", aldus Grootjen. Verdeeldheid Uit de enquête in hetrapport Vellinga blijkt dat alle Texelse taxiondernemers voor het instellen van vaste tarieven :ijn. Over de vraag met welke instru menten dat moet gebeuren heerst echter verdeeldheid. Henk Grootjen wil een taximeter met het laagst mogelijke ta rief. „Ik wil één tarief voor dag en nacht en geen hoge nachttarieven meer. De kosten moeten op een andere manier worden doorberekend. Ik rij zelf al met één tarief en dat blijkt heel goed te kunnen. We moeten toch eindelijk eens aan klantenbinding gaan doen". Martien van de Wetering is dat niet met Groot jen eens. „Hij kan dat alleen doen om dat hij zelf 's nachts rijdt want met zijn tarief is het onmogelijk 's nachts een chauffeur te kunnen betalen. Voor dat loon krijg je niemand meer". Van de Wetering vindt het onredelijk tegenover de andere bedrijven dat Grootjen onder de prijs werkt. „Dan dwingt hij ons ook daartoe over te gaan en dan rijden we straks tegen bustarief. En dat kan toch ook de bedoeling van de gemeente niet zijn. Ik denk er overigens hard over met mijn grote achtpersoonswagen als bor- reltax tegen 2 gulden de man te gaan rijden". Van de Wetering pleit voor een heid in tarief zonder taximeter („die is te duur in aanschaf") en wil de gemeen te bevoegdheden geven tegen misbruik op te treden. Ook Toon Smidt is tegen een taximeter. „Ik houd mij aan lande lijk vastgestelde prijzen", zegt hij, „ik heb een prijslijst in mijn wagen hangen zodat de passagier kan controleren wat hij betaalt". Ook KVO-man Vellinga is tegen de aanschaf van taximeters. „Dat brengt weer kosten met zich mee", zegt hij. Vellinga maakt bezwaren tegen een ta xicentrale op Texel: „Daar is Texel een te klein gebied voor waardoor dat kostenverhogend werkt. De gemeen telijke taxiverordening moet trouwens flexibel gehouden worden en niet in een te strak jasje komen te zitten". Vellinga Hoopt op meer samer ver- king tussen de Texelse taxiond. ne mers zodat een betere verdeling van het vervoer tot stand kan worden ge bracht. „Er is wel behoefte aan orde- ning bij de ondernemers maar het is op Texel precies hetzelfde als elders op het platteland: taxibedrijven zijn zowel eikaars lotgenoten als concur renten". OUDESCHILD In Oudeschild wordt aktie gevoerd om te voorkomen dat het warme koelwater van „Texel- stroom" naar het zwembad in Den Burg wordt afgevoerd. Men wil het water zelf houden en de officieuze zwemgelegen- heid die bij de bestaande waterlozing is ingericht, behouden en zelfs perfec tioneren door overdekking. Er worden handtekeningen verzameld, die vandaag zullen worden aangeboden oon de bur gemeester. Vrijdag 6 december De muziekschool Texel houdt de jaai lijkse avond in de burgemeester De Koninghal, aanvang 19.30 uur. De sportvissersclub vergadert om 20.00 uur in hotel De Zwaan. Zaterdag 7 december De Werkwinkel haalt oud papier, lom pen en non-ferro metalen op in de nieuwe wijk Den Burg noord-west. In de Helderse schouwburg, aanvang 20.15 uur optreden van Miel Cools met het trio Louis van Dijk. Kaarten zijn nog verkrijgbaar bij Culturele Za ken, telefoon 3041, toestel 131. Zondag 8 december Van 9.30 - 11.00 uur houdt de sportvis sersclub een wedstrijd bij 't Horntj Dinsdag 10 december Aanvang 14.00 uur vergadert de meenteraad over onder meer de groting. De hoofdprijs in de Sint Nicolaasak van de Winkeliersvereniging is gewc e nen door C Vinke uit Den Burg. Bij laatste trekking wonnen T. Witte Den Burg en P. J Sohagen uit Ouc e schild een tv. De camera's gingen na J. Vlaming en A. Kamp uit De Koog W. Combé en A. Wiersma-Geus uit Burg. Van de laatste trekking zijn tv op nummer B 29606 en een camAi op nummer B 038034 nog niet afgehaa Van de eerste trekking staat nog een op nummer A 21114. Dl" Na het ontslag van directeur C. Goënga en het aanvaarden van het gemeentelijke bemiddelingsvoorstel inzake de woning Smit wil de stichting Natuur en Landschap verder orde op zaken stellen. Inmiddels is een beroep gedaan op de gemeente en Staatsbos beheer, met het doel de organisatie te redden. Verder zal een deel van het loonwerk worden afgestoten. De stich ting staat er als gevolg van de ge- isoleerde positie waarin zij de laatste jaren is komen te verkeren door de conflicten niet bijster gunstig voor. Sinds het begin van de problemen in 1972 (de weigering van twee werkne mers om genoegen te nemen met de on derlinge arbeidsovereenkomst en de daarmee verband houdende vordering van achterstallig salaris) hebben de be zwaren van de rechtstreeks betrokke nen zich steeds gericht tegen de per soon van de heer Goënga. Hoewel het bestuur van mening is dat deze bezwa ren lang niet altijd terecht waren, bleek overduidelijk dat Natuur en Landschap de ondergang tegemoet zou aan zolang de directeur het gezicht van de organi satie bleef bepalen. De stichting werd zeer gewantrouwd, hetgeen herhaalde lijk bij de vele rechtsgedingen die zowel door de stichting (die er zo'n ƒ18.000, aan besteedde) als de weiknemers wer den aangespannen alsmede bij tal van kleinere incidenten en conflicten die uit de gespannen situatie voortvloeiden. Schuldig? Over de moeilijkheden bij de Sabena schreven wij destijds uitvoerig, maar een antwoord op de vraag wie er nu pre cies in zijn recht stond kon niet worden gegeven. Ook de justitie had het er moeilk mee. Op last van de officier van justitie wordt de handel en wandel van de stichting momenteel door de recher che onderzocht; dit onderzoek duurt nu al negen maanden. De meest recente ontwikkeling in het conflict was de strijd om de woning B 75. Dit huis wordt bewoond door de heer H. J. Smit, een der werknemers die destijds tegen de directie en het (toen onvolledige) bestuur in het strijd perk trad met medewerking van de R.K. bond voor werknemers in de agra rische, voedings- en genotmidde- lenbedrijven. Na een incident werd Smit op 19 april 1973 op staande voet ontslagen en werd hem aangezegd de dienstwoning onmiddellijk te verlaten. Het ontslag heeft Smit nooit erkend; onder protest zocht liï (na overleg met bond, gemeente en arbeids bureau) ander werk omdat hij niet lan ger aangewezen wilde zijn op een uit kering van de sociale dienst.-Hij verliet de woning niet omdat elders geen ander huis voor hem beschikbaar was. Sabena maakte er werk van en op 16 oktober bepaalde de Alkmaarse arrondisse mentsrechtbank dat B 75 geen dienstwo ning was in de zin der wet, zodat Smit recht had op huurbescherming en voor lopig kon blijven zitten. Nu spande Na tuur en Landschap een zaak aan bij het Helderse kantongerecht, dat bepaalde dat Smit de woning per 1 november verlaten moest hebben. De stichting had het huis nodig voor de nieuwe werkne mer L. Reinds, die zolang is onderge bracht in een zomerwoning van de heer A. Poel aan de Meijert Boonsbosweg, op geruime afstand van het schapenbedrijf in Zuid-Haffel wat financieel en organi satorisch een ongewenste toestand is. Omdat Smit bleef zitten, spande de stichting opnieuw een kort geding aan, nu bij de Alkmaarse rechtbank. De ge meente in de persoon van de burge meester en Staatsbosbeheer in de per soon van de consulent voor het natuur behoud drs. H. de Jong bemoeiden zich met de zaak. De gemeente deed een be middelingsvoorstel dat het volgende be helsde: Smit zou blijven zitten en Reinds zou het naburige huis, nu nog bewoond door ex-Sabena werknemer P. Bakker, betrekken. De heer Bakker die inmid dels ander werk heeft zal te zijner tijd OP TEXEL BELANGRIJK MEER WERKLOOSHEID DAN VORIG JAAR heden lopen terug omdat de mensen in verband met de komst van het aardgas een afwachtende houding aannemen terwijl men ook gedekt wil zijn tegen de gevolgen van stagnerende bouwak- tiviteit. Nieuw bureau Het bijkantoor Den Burg van het Ge westelijk Arbeidsbureau Den Helder gaat de behuizing aan het Schilderend binnen afzienbare tijd verlaten. In de tweede helft van hetvolgende jaar zal een nieuw kantoor worden gebouwd op de hoek Thijsselaan-Drijverstraat te Den Burg. Het kantoor krijgt een lengte van bijna 19 meter en wordt in laagbouw uitgevoerd. De indeling voorziet onder meer in drie bemiddelingsboxen {kleine, gescheiden kantoorruimten waarin vertrouwelijke gesprekken kunnen wor den gevoerd) en in voorzieningen ten behoeve van invaliden. In het nieuwe kantoor zal het informatiewerk zich be ter kunnen ontplooien. Kantoren van hetzelfde type zijn gebouwd in Schagen en Wieringermeer. Zondag-, maandag- en dinsdagavond Robert Aldrichs „Dirty dozen". Knappe film over een gewaagde onderneming, vlak voor D-day, achter de Duitse linies in Frankrijk. Twaalf ter dood veroor deelden krijgen gratie, wanneer ze mee werken aan een zelfmoordopdracht. Robert Aldrich is een vakman die weet hoe een aktiefilm gemaakt moet worden (zie „The big knife", „Attack", „Ten seconds to hell" en „The Grissom gang"). Tijdens de opnamen van „The dirty dozen" vertelde hij: „Weet je, het is allemaal al vaker verteld dit soort verhalen, alleen ik laat 't op een beetje ander manier zien. De vrede, de vrij heid en de Westerse beschaving hingen niet af van het Slagen van deze op dracht. Het is gewoon een goed avontu renverhaal, met zijn ernstige en naar ik hoop, soms leuke momenten. Het hemelt de oorlog niet op en zet hier en daar wel vraagtekens achteh het militaire gezag. Voor mij was echter het belangrijkste thema dat onder een bepaalde druk, sommige mensen tot meer in staat zijn, dan onder „normale" onstandigheden". Lee Marvin speelt (zeer kort geknipt) de harde majoor Reisman, aangewezen om de twaalf te trainen. Hij is ook de leider tijdens de raid, gevaarlijker dan alle misdadigers die hij leidt, met het enige verschil dat hij nooit veroordeeld werd. Veel bekende acteurs in deze mannen- film. We zien o.a. Robert Ryan als de officier Everett, die alles volgens het boekje wi'l, Ednest Borgnine als de uit eindelijk verantwoordelijke generaal en verder een keur van bekenden, waarvan we noemen: Jim Brown, Charles Bron- son, Telly Savalas, Clint Walker, George Kennedy en Ralp Meeker. Boordevol aktie en goed verteld (Bo ven 14 jaar). verhuizen naar „Sint Donatus" bij Den Hoorn en heeft zich bereid getoond intus sen met een tijdelijk onderkomen ge noegen te nemen en aldus aan deze op lossing mee te werken. Op eigen ver zoek kreeg Natuur en Landschap gele genheid zich over dit voorstel te bera den en de zitting werd verdaagd tot 10 december a.s. Nu Natuur en Landschap heeft besloten akkoord te gaan, kan de vervolgzitting worden afgelast. Uitsluitend voor spoedgevallen van vrijdagavond 8 uur tot maandagmorgen 8 uur Dokter R. COUTINHO, Den Burg, tel (02220) 2023. GROENE KRUIS van vrijdagavond 18.00 uur tot maandagmiddag 13.00 uur Zr. MANNESSEN, Den Burg, telefoon (02220) 3241. DIERENARTSEN Alleen voor spoedgevallen: tel. 4127. NOODSLACHTINGEN Voor noodslaohtingen bellen de heer A. van Heerwaarden, tel. (02220) 2182 (slachtplaats) of 2663 (Wilhelminal. 94), b.g.g. 3541. CONSULTATIEBUREAU VOOR ZUIGELINGEN De zuigelingen, die aan de beurt zijn worden op het bureau verwacht op de tijden, waarop hun eigen huisarts zitting heeft. De tijden zijn als volgt Dokter Seegers, dinsdag 10 december, om 14.00 uur. Dokter Van Loon, woensdag 11 decem ber om 13.30 uur. Dokter Coutinho, woensdag 11 decem ber om 15.00 uur. weekend 7 en 8 december 1974 Den Burg: zaterdag 19.30 urn- zondag 10.45 uur De Koog; zondag 9.30 urn- Den Hoorn, zaterdag 19.30 uur Oosterend. zondag 10.45 uur De Cooksdorp: zondag 9.15 uur Oudeschild: zondag 19.00 uur Zondag 8 december 1974 HERVORMDE GEMEENTEN Den Burg 10 uur Gemeenschappelijke dienst in de Doopsgezinde Kerk, Ds. Kuitse (prediking) en ds. De Roest (liturgie). Onderwerp: „Martelen - niet te geloven". De Cooksdorp 10 uur eerw. 'heer E Loerakker. Viering H. Avondmaal. Tweede Advent. Den Hoorn 9.30 uur ds. Kalkman De Koog 11.00 uur ds. Kalkman De Waal 19.30 uur ds. De Roest Oosterend 9.30 uur ds. De Gier Kindernevendienst Amnesty International Oudeschild 11.00 uur ds. De Gier Collecte Onderhoud Kerk Amnesty International GEREFORMEERDE KERK Den Burg 10.00 uur ds. Douwes Met kindernevendienst 19.00 uur ds. Douwes Advents-leerdienst Oosterend 9.45 uur ds. Kruithof 17.00 uur ds. Kruithof GEREFORMEERDE GEMEENTE Oosterend, 10.00 en 16.00 uur dienst. DOOPSGEZINDE GEMEENTE Den Burg 10 uur gezamenlijke dienst van hervormde en doopsgezinde ge meente in Doopsgezinde kerk. Ds. De Roest en ds. Kuitse. Met medewerking van gemengd koor oJ.v. de heer Wassing. Aansluiting rusthuizen. JEHOVAH'S GETUIGEN (Bijeenkomsten in Rode Kruis-gebouw Jonkerstraat, toegankelijk voor ieder) 18.30 en 19.30 uur dienst. TEXELAARTJES Minimaal (3 regels) ƒ2,25, elke regel meer ƒ0,75. Texelaartjes dienen bij vooruitbetaling te wor den voldaan. Onder adres te bevragen (niet eerder dan 11 uur in de boek handel) en onder nummer ƒ1,25 meer. Alles inclu sief 4°/o BTW Vereniging voor Cre matie AVVL. Voor Texel: A. Booij, Stolpweg 4, Den Hoorn, tel. (02226) 411 De Wieringer fotogra fen maken bruidsrepor tages in kleur goedkoper dan in zwart-wit. Fa. foto Boersen en Zonen, Hippo- lytushoef, Telef. (02279) 1482 Voor al uw tegel- en mozaïekwerk naar C. van der Maden, Kogerstr. 65, Den Burg, tel. (02220) 3320 Te koop gevr. speler. Hopman, 2523 platen- (02220) Wij hebben in voorraad diverse afmetingen balk en plankhout, wand- schrootjes, plaatmateria len, deuren, diverse be ton- en siertegels. Billijke prijzen, b.v. vloerhout ƒ1,20 p.m.; wandschroot jes vanaf 0,90 p.m.; bui tendeuren 25,beton- tegels vanaf 0,47; ge wassen grindtegels vanaf ƒ0,56. Alles exclusief b.t.w. Fa. Barhorst, Ma- ricoweg 2a, Den Burg, te lefoon (02220) 2684 en 3055 Volop verkrijgbaar champignonmest (zonder onkruidzaden). Fa. S. P. Hm, tel. (02226) 281 21 december 'komen „De Duinkanters" „Buteriggel" met „Pijz met je" Gezocht een staanpla; 0 voor een stacaravan vo het hele jaar. Tel. (022 420 Houtworm? Een Kim- set helptVoor meulfn len, orgels, piano's KIM-X helpt absoluut doende. Set: flesje, spu je, kwastje; 1 ltr, 5 ltr. en meer liters. Verkrij baar bij Bakkers IJz« c handel en Bremer doe-lf -zelf Oosterend Gitaren, snaren, hoezen en alles voor viool. Mu ziekhandel v. Wijngaar den, Molenstraat 21, tel. (02220) 2695 bij R.K. kerk Tegel boetiek zetbedrijf Fokko Mulder Kotterstraat 9, Oosterend Boetiek open vrijdags avond 7-9 uur; zater dags 9.30 - 12.30 uur en na afspraak, tel. (02223) 666 Tapijtreinigen, schoor steenvegen en alles wat schoon moetSchoon maakbedrijf Harm Spigt, Parnassiastraat 17, De Koog, tel. (02228) 311 Alles wordt duurder 'n Mavo Kant en Klaar- garage is en blijft bet aal- en onverwoestbaar. Aim. 5.27x2.68 vanaf 3225,—; afm. 5.27x300 vanaf ƒ3650,—; afm. 6.27x300 vanaf 4525,extra zij raam of deur ƒ410, incl. BTW en franco werk Sinds 1963 meer dan 14.000 afgeleverd. Mavo- Bouw: Joh. Bürmann, Burg. Simonsstraat 10, Halfweg, (02907) 4592 Speciaal menu „Loods mansduin", Den Hoorn soep, konijn in wildsaus, puree, vruchten, kompöte, french coffee ƒ14,25 p.p. (uitsluitend per 2 pers.) Voor dit menu graag vooraf even bellen (02226) 360 Verhuisd: J. Kok, van Gerntslanderdijkje 41 naar Schilderend 7, Den Burg Te koop t.e.a.b. Morris 850. „Onder de pomp", tel. (02228) 531 Te koop gevr. piano. „Onder de pomp", tel. (02228) 531 Te koop oliehaard, zil verkleurig, tel. 2076. Drie huizen B 123 Theo Eilander en Henny Hottentot Wij trouwen op vrijd 13 december a.s. om 15. uur in het gemeentelu te Den Burg op Texel. Van 18.30 tot 20.00 u kunt u ons feliciteren „Loodsmansduin" te Hoorn. Ons toekomstig adres Kikkertstraat 47, Cocksdorp. De Cocksdorp, Texel, december 1974 Kikkertstraat 83 Kikkertstraat 47. U haalt op „Duinoord" aan de Noordzijde prima late aardappels, een sur- prise. Postlweg 169 De Bolder. Onze meu- belstoffeerderij heeft weer gelegenheid onder staande werkzaamheden voor u te verrichten. Reparatie tenten (win ter prijs), Bekleden van strand en tuinstoelen, Stofferen van alle soorten banken en bankstellen tegen voorafgaande prijs opgave, opnieuw overtrekken van kussens, reparatie van antieke meubelen. Te koop 2-stands door loopmelkwagen met va- cuümpomp. D. Prins, Postweg 169 Wie heeft onze geit ge zien? Kleur bruin-wit. Roepnaam Dons. Gert en Frans Coevert, Lieuwstr. 17, Den Buyg Te 'koop New Forrest pony (merrie), 9 jr. stok- mt. 1,45 m. Inl. tel. (02223) 368 Te koop Skil handcir- kelzaagmachine 1865 toe- ren. Tel. (02220) 3391 Te koop z.g.a.n. kinder wagen (d.bl.) Beatrixlaan 40, Den Burg Jonge vrouw i.b.v. typediploma zoekt part- tïmebaan. Tel. (02220) 3940 Strandpaviljoen Paal 9 is alle weekenden ge opend— Verhuizingen en trans porten door geheel Ned. Auto met laadklep, hef vermogen 1V« ton. Fa. A. Kievit Zn., Den Burg, Houtworm in huizen, schuren, orgels, piano's, meubels enz. Spuiten met KIM-X (15 jaar ga rantie). Tel. (02232) 1658. Molenvaart l'86, Anna Paulowna Opleiding voor al uw rijbewijzen en ook voor verlenging van rijbewij zen. Rijschool Groot, eig. K. H Boon, Vamor ge- dipl., tel. (02230) 13252. Elke maandag theorieles m „De Oranjeboom" om 20 00 uur Te koop windbuks, pij len met boog (lengte 1,70 m.) Te bevr. Strijbosstr. 7, De Koog Te koop i.g.st.z. olie- haard; olietank (1200 ltr.), harmonium uit grootmoe ders tijd (goed bespeel baar). J. Pelgrim, Peper- str. 30, Oosterend, na 6 uur a.u.b. Te koop dwergkeesje en langharig poesje, lief voor kinderen. Tel. (02220) 3074 Voor uw belangstelling meeleven, voor en na h overlijden van onze zu ter, schoonzuster en tan ANNA VAN HEERWAARDE-ZIJM betuigen wij onze dank. In het bijzonder Moed Overste en personeel va „Sint Jan". Namens de familj J. Zijm V I ff U komt Piet de Smeerpoes weer tegen. En ziet in rijm en prent hoe Wilde Karei zijn verdiende loon krijgt. En wat voor allerdroevigst er gebeurt als Paulientj'c met zwavel stokjes speelt In Het Prenten' Te koop aangeboden, complete bar met 8 kruk ken, ingebouwde ijskast, gekoeld flesseimest en bovenbouw met verlich ting; Siegler oliekachel compleet met buitentank en thermostaat; koffie zetapparaat voor 40 kop pen. Diverse wandlamp jes. Hotel Zeerust, Boodt- laan 5 - De Koog, tel. (02228) 261 Lompen- en metalen- handel Cobus Spigt, Eier- land telefoon (02225) 297 Voor gebruikte en on geregelde meubelen. J Jongedijk, Boogerd 28, tel. (02220) 2777 Op reis of op vakantie? Dan eerst naar de Rei- zenboetiek, Weverstraat 26, Den Burg - Texel, tel. (02220. 3408 Volop handappels en handperen. Huisman, De Veen, tel. 2203 Husqvama motoraagen reeds vanaf ƒ450,Fa. Tatenhove, Oosterend Adler naaimachines. Meubelhuis Texel, Molen straat 2, Den Burg, tel. (02220) 2246 Voor potgrond en turf molm. Aankoop Centrale Texel Voor bloembakken en -bakjes. Aankoop Cen trale Texel Voor Ouwe Sunder- klaas hebben wij een leuke sortering pelten, hoge hoeden enz. Boven dien gratis oude kleren. De Twee Paardj es, Haf- felderweg, op zaterdag van 9 - 6 uur Te koop gevraagd gier- pomp, tel. (02226) 356 (02226)^394 Te koop aangeb. stalen boot met kl. kajuit, 7 mtr. met 15 pk Yamaha '74, vaste prijs ƒ5000— Tel. boek van Tante Pau. En het mooiste en leukste uit andere oude prentenboeken. Leonard de Vries zocht ze bij elkaar. Een mooi boek voor plaatjes-kijkers en verhaaltjcslezers. Na 6 januari 24,50 vanaf 7 december verkrijgbaar bij )en 'n Bontmantel; zie kers koopjes in de etalag» 'e Goed idee. voor Kerstdagen! Duizem korte en lange BONTMANTELS en BONTHOEDEN kuj u nu kopen vér beneds de normale waarde, teg( werkelijk lage betaalba prijzen. Nu kopen is vel geld besparen' Waarbor garantie. Credietserv mogelijk. Dit kan allée de meest gesorteerd grootste en goedkoops bontzaak van Nederlan DE BONTKONING, Voorstreek 71 (één en ventig), Leeuwarden-C tel. 05100 - 20 7 13. B koop reisgeld v. 2 per terug (ook benzine aut d. geh. Nederland, gratis reizen. Maandaj middag en iedere dag v. tot 18 uur geopend Koojfnc avonden tot 9 uur op en 23 december.

Texelsche Courant | 1974 | | pagina 2