AGENDA Texels Belang stemde tegen belastingverhogingen VERVOLG VAN PAG. 1 J. v. Asselt (Texels Belang) Natuur en Landschap wordt vrijwel zeker geliquideerd Zusterkringen houden adventsavond Gevaarlijke stof aangespoeld Tentoonstelling kerststukjes in raadhuis Weekenddiensten artsen enz. R. K. Kerkdiensten Protestantse kerkdiensten (ROP) meer intern gedaan kan worden is extra uitbreiding noodzakelijk. Dit kan aanleiding zijn om de gehele opzet van de afdeling nader te beschouwen waardoor de vacature bij het Grond bedrijf (dat deel uitmaakt van de afde ling ROP) mogelijk kan vervallen. Mis schien kan dan ook de afdeling stede- bouw en bouw- en woningtoezicht on derdeel van ROP worden. Ook de schei ding tussen Culturele Zaken en ROP en het samenbrengen van de diverse ROP- dienstcn in één ruimte behoren dan tot de mogelijkheden". Automatisering De KVP wethouder is verder van me ning dat de mogelijkheden van automa tisering onvoldoende worden onderkend Hij gelooft dat het mogelijk is om de toeristische opnamecapaciteit via auto matisering te bewaken en te analyseren terwijl dit systeem ook voor het innen van toeristenbelasting en voor de logies- reservering gebruikt kan worden ,,Over automatisering is op dit moment moei lijk een standpunt te bepalen omdat de technische mogelijkheden en de finan ciële gevolgen niet bekend zijn. Mis schien vormt de in te voeren onroerend goedbelasting een aanleiding om deze zaak eens wat nader uit te diepen". Nauta's standpunt inzake automatise ring komt voor een groot deel overeen met de mening van de VVD. Afstoten Jook Nauta maakte melding van een onderzoek naar het afstoten van in ge meentelijk bezit zijnde woningen. Als tot afstoting kan worden overgegaan le vert dit volgens hem een aantal positie ve punten op: 1. een kostenbesparing op het onderhoud, dat de opbrengsten nogal eens overtreft te meer daar het verborgen verlies veel groter is. 2. Bij verkoop tegen redelijke prijs kan het eigen woningbezit worden bevorderd en 3. het aanwenden van de opbrengsten voor het algemeen nut zoals bijvoor beeld voor renovatiedoeleinden. 32 cent De gemeente heeft op dit moment 113.8306 hectare grond in bezit. De to tale lasten van hetgrondbedrijf voor '75 worden geraamd op 369.672 gulden. De personeels- en administratiekosten met aftrek van de doorberekening voor het bouwrijp maken van de gronden bedra gen 190.500 gulden. Grofweg kan gesteld worden dat de grond in 1975 32 cent per m2 duurder wordt maar dat wil niet zeggen dat het grondbedrijf die 32 cent afzonderlijk doorberekent. Deze stijging is namelijk al van te voren ingecalculeerd. Fietspaden Op verkeersgebied geeft het college voorrang aan het aanleggen van fiets paden. Nauta: ,,In de verkeerscommis- sie is al de wens geuit een werkgroep in 't leven te roepen die een integraal fiets padenplan ontwerpt waarbij de toeris tische- met de verkeersfuncties optimaal worden gecombineerd Het verkeerscir culatieplan voor Den Burg wordt op zeer korte termijn aan de bevolking ge presenteerd, met de daarbij behorende hoorzitting". Nauta zei verder dat gestreefd moet worden naar een dekkende exploitatie van parkeermeters en automaten hoewel de doorstroming en het scheppen van mogelijkheden voor kort parkeren uit gangspunten zijn. Wij zijn van mening dat de getroffen maatregelen in de prak tijk redelijk voldoen". Het vrijhouden van het agrarisch ge bied voor de agrariars betekent volgens Nauta dat niet- agrarische bebouwing zoveel mogelijk uit het buitengebied ge weerd wordt en ook de recreatieve ont wikkeling aan vrij enge banden wordt gelegd. Do slagvaardigheid van het col lege om een structuurbeleid voor de re creatie te voeren wordt ernstig aange tast door protesten en bezwaarschriften van allerlei aktiegroepen. Een recent voorbeeld is de vertraging die het bow- lingcentrum van de firma Koom in De Koog heeft opgelopen. Grontex De gemeente heeft onlangs het ver zoek van de N.V. Grontex afgewezen om in de nv, die onder meer tot doel heeft nieuwe recreatiegebieden te ont wikkelen, deel te nemen. De Grontex kreeg „nee" te horen omdat de ontwik keling van nieuwe recreatiegebieden gezien de huidige opvatting van het ge meentebestuur over capaciteitsuitbrei ding, niet meer relevant is en omdat de gemeente ook zonder deelneming cre- dietgaranties aan de Grontex kan ver schaffen. Piekbelasting „Wil Texel een aantrekkelijk recrea tie-eiland blijven", zei Nauta, „dan zal het natuurbehoud en de bescherming van het milieu voorop moeten staan. Daarom moet de piekbelasting ook niet groter worden. De piekbelasting moet zowel kwantitatief als kwalitatief wor den benaderd". Nauta noemde twee voorbeelden: „Als er door het bieden van recreatiemogelijkheden in de nabij heid van een concentratie van verblijfs- recreatieve akkommodaties bereikt wordt dat hierdoor 20% minder met auto's hoeft te worden gereden dan betekent dit een vermindering van de piekbelasting. Als er in het nieuwe Krimplan in samenhang met de daar ge plande uitbreiding van de logiescapaci- teit een groot opvanggebicd wordt in gericht betekent dit ook een ver mindering van de piekbelasting". Gerritsland Nauta is het niet met het Pakt eens (en dus wel met Kees Koom) als deze groepering voorstelt om het recreatie plan Gerritsland uit de beleidsnota te schrappen omdat dit plan piekverho- gend werkt. Nauta vindt dit plan wel de gelijk in overeenstemming met de be strijding van de piek, zoals in de be leidsnota staat. Nauta: „De eis die aan Gerritsland gesteld wordt is dat dit gebied zodanige recreatieve kwa liteiten moet bezitten dat het zelfdra gend is en dus een minimale extra druk voor de omgeving zal opleveren". De stelling van Texels Belang dat de gemeentebegroting uitsluitend door re creatie en toerisme een tekort vertoond wordt door Nauta bestreden. Het extra aantal van 5.000 inwoners dat Texel op jaarbasis door het toerisme erbij krijgt wordt niet door de Texelse bevolking onderhouden maar déze 5 000 inwoners fourageren één derde van de bevolking Globaal gezien betekent de recreatie immers één derde van ons economisch bestaan. „Dat Texel met ca 1,3 miljoen gulden onevenredig door de recreatie belast wordt is onjuist. Die onevenredigheid kan pas blijken als een vergelijk kan worden gemaakt met een andere eco nomische ontwikkeling van gelijke be tekenis. Bovendien levert het toerisme Texel op het gebied van de grond- en personele belasting meer inkomsten op, evenals diverse subsidies. Texel zonder recreatie zou ongetwijfeld minder inwoners hebben wat konse- kwenties inhoudt voor de uitkeringen uit het gemeentefonds", aldus Nauta. Tweede ronde Dat Texel ƒ32.000,uittrekt voor de schoolbegeleidingsdienst (als bijdrage in een gezamenlijke regeling met andere gemeenten in de noordkop) zei de heer Blanken niet zoveel Hij wilde weten wat men daar precies voor zou krijgen, zowel wat betreft het aantal uren als de kwaliteit. Ook wilde hij meer weten over hetprogramma dat partieel leer plichtigen in het centrum zal worden aangeboden. Elders in het land stelt het nog niet veel voor; het is moeilijk een programma samen te stellen dat ge noemde categorie jeugd aanspreekt. De heer Blanken attendeerde erop dat van het Texelse onderwijscontact weinig uit gaat Verder dan het maken van afspra ken voor vakanties is men nog niet ge komen, en die afspraken worden niet eens nagekomen. De pogingen van de gemeente om met Uitwaterende Sluizen tot spoedige overeenstemming te komen, worden door het Pakt onderschreven. Het Hoogheemraadschap heeft beloofd dat Texel schadeloos zal worden gesteld voor hetgeen zelf reeds op het gebied van rioolzuiveringsvoorzieningen is aan gelegd. Daar moet men zich aan houden; anders is Texel straks slachtoffer van zijn vooruitstrevende beleid in deze. Dreiging De heer Blanken dreigde dat het Pakt het publiek zou adviseren de milieuhef fing niet te betalen als begin 1975 geen bevredigende regeling wordt bereikt. Deze opmerking werd scherp afgekeurd door de burgemeester en enkele raads leden. Mr. Sprengen „Een volstrekt on juist middel; het past een raadslid niet hierbee aan te komen. Ik protesteer er met klem tegen!". Dat het onverantwoord zou zijn fase la van het plan Gerritsland te schrap pen omdat de oude gemeenteraad reeds positief heeft beslist, ontkende Blanken. De inzichten zijn veranderd, de bakens moeten worden verzet. Een toename van 2800 mensen met 900 auto's geeft ver groting van de piekbelasting en dat is niet toelaatbaar, alle door Nauta ge noemde maatregelen ter vermindering van de recreatiedruk ten spijt. Subsidie voor het door de winkeliers vereniging aanvoeren van lammeren naar de lammerenmarkt, bleef Blanken onzinnig vinden maar hij wilde er geen halszaak van maken. De heer Weijdt was teleurgesteld dat B. en W. niet waren ingegaan op de werkgelegenheidproblematiek. Het is de plicht van het college alle mogelijk heden aan te grijpen, door bijv. te trach ten Texelse aannemers te betrekken bij de bouw van de NlOZ-uitbreiding en de nieuwbouw voor de Rijksscholenge meenschap. Zelfs zou Weijdt willen dat jonge LTS-ers die geen ander werk kun nen krijgen onder deskundige leiding worden ingezet bij de restauratie van schapenboeten en de renovatie van wo ningwet- en andere (oudere) woningen. Alles is beter dan dat jongelui direkt werkeloos worden. Weijdt wilde dat bij sted©bouwkundi ge planning globaler te werk wordt ge gaan. Om te voorkomen dat telkens wij zigingen moeten worden aangebracht zouden pas in de eindfase details moeten worden aangebracht. Weijdt toonde zich verheugd over het duidelijke standpunt van B. en W. die niet willen dat boeren schade lijden als gevolg van de land schappelijke waarde van hun gebied. Het zal echter moeilijk zijn in de prak tijk ook werkelijk tot uitkering te ko men. Spreker was er onaangenaam ver baasd over dat „Ons Genoegen" een gebouw met een asbest golfplatendak op de monumentenlijst is gezet. Weijdt vond het bevreemdend dat jon geren tot 16 jaar in de bibliotheek gra tis kunnen lezen terwijl er zulke exploi tatietekorten zijn. Een vergoeding van bijv. een kwartje per boek is helemaal niet bezwaarlijk voor de jongelui. Weijdt was verder van mening dat er op Texel geen meter weg meer mag worden aan gelegd, zolang de onderhoudsvergoedin- gen niet omhoog gaan. Vissers werkeloos? De ontwikkeling van de visserij zag Weijdt erg somber. Hij verwachtte dat eind juli 1975 meerdere kotters aan de kant zullen liggen en dat de bemanning in de ww zal lopen. Reserveren per computer bij TESO noemde Weijdt het terugdraaien van de klok. Reizen moet makkelijk worden gemaakt; overal elders wil men van het reserveren af. Het door mevrouw Vlas gelanceerde idee om bewoners van wo ningwetwoningen met een hoog inko men door huuropzegging tot doorstro ming te dwingen, vond Weijdt weinig elegant. Onenigheid hadden de heren Van den Heerik en Sprenger over de vraag of artikel 12 gemeenten hun belastingen moeten optrekken tot een bepaald ma ximum. Van den Heenk zei dat dat te genwoordig niet meer hoeft; mr. Spren ger meende dat sommige belastingen wellicht niet omhoog hoeven, maar dat het totale belastingpakket wel degelijk moet worden opgetroken. Van den Hee rik vond vergaande subsidiëring van het muziekonderwijs juist, maar de voortgezette opleiding aan ouderen zou zichzelf moeten bedruipen Dat van het plan tot Postwegverbreding wordt afgezien wegens geldgebrek noemde spreker betreurenswaardig; er is maar liefst tien jaar gewerkt om dit projekt van de grond te krijgen. Verder vond Van den Heerik dat fase la van Ger ritsland moet doorgaan. Er zijn nu een maal verwachtingen gewekt en inves teringen gedaan. Schrappen zou het ver trouwen in de overheid ernstig schaden Vraagtekens zette hij bij de door Nauta bepleite vestiging van recreatiemoge lijkheden op de verblijfsterreinen. De heer J. Witte bleef aandringen op het aannemen van een motie waarin de raad op scherpe wijze zijn afkeuring uitspreekt over de ontoereikende ver goeding voor het wegenonderhoud. De bewering dat Texel door de wo ningnood heen is, stemde de heer Koorn niet blij. „Dat is al zo vaak gezegd, tel kens als er weer huizen werden ge bouwd". In ieder geval kunnen goed kope woningen niet worden gemist; re novatie van oude woningen moet wor den gestimuleerd Op Uitwaterende Sluizen moet uiterste druk worden uit geoefend om de moeilijkheden in 't Homtje op te lossen. De malaise in de bloembollensector is het gevolg van overproductie; volgens Koorn was dat ook in de visserij het geval. Gescheiden mensen Sprekende over de welvaart en wel zijn wees de heer Koorn op het sterk gestegen aantal incomplete gezinnen op Texel, als gevolg van echtscheiding. De bijstandsuitkeringen aan deze categorie belopen een enorm bedrag. Hij vroeg het college erover na te denken of iets aan de oplossing van deze moeilijke pro blematiek kan worden gedaan. Zelf had hij wel bepaalde ideeën omtrent de oor zaken maar hij durfde deze niet uit te spreken. Wethouder Westdorp zei dat het verschijnsel hem ook met zorg ver- (zie vervolg derde blad) De heer J. van Asselt deelde mee dat de stichting Natuur en Landschap (vroe ger Sabena) vrijwel zeker zal worden geliquideerd. Als het op dit moment zou gebeuren, is dat niet zo gunstig voor de vele crediteuren. Beter is te wachten tot na de lammertijd; de schapen zul len dan veel meer geld opbrengen. De gemeente zou door het geven van rentesubsidie het voortbestaan van het bedrijf nog een half jaar kunnen rek ken. Mr. Sprenger zei geen onderzoek naar deze mogelijkheid te willen instel len; eerst moet de stichting met gege vens komen. Voor de Widuna schakelbungalows aan de Bernhardlaan bestaat van ko perszijde uiterst weinig belangstelling. Desgevraagd kreeg de heer C. Koorn te horen dat een verzoek om deze hui zen als tweede woning te mogen ver kopen door B. en W. is afgewezen. Nieuw raadslid Aan het begin van de vergadering van woensdag legde de heer Daan Schil ling (Texels Belang) de ambtseed en de eed van zuivering af. Het nieuwe raads lid liet zich lovend uit over zijn voor ganger J C. Dros wiens grote inzet en ijver hij steeds had bewonderd. Schilling zei te zullen trachten op dezelfde golf lengte als de heer Dros uit te zenden, maar zijn ontvanger fijner af te stem men. Hij zei als toeschouwer bij de raadsvergaderingen wel eens teleurge steld te zijn geweest, omdat er vaak een gespannen sfeer was tussen college, raad en raadsleden onderling, maar hij hoopte „dat de komende jaren geken merkt zouden worden door visie, durf en besluitvaardigheid om zo de leef baarheid te waarborgen en te verzeke ren". Vrijdag 13 december Fotoclub De Kiekendief houdt in het Doopsgezinde vergaderzaaltje aan de Kogerstraat een bijeenkomst, deze keer bespreking eigen foto's. Zaterdag 14 december In De Zwalkersburcht wordt van 14.00 - 16.00 uur ruilbeurs gehouden. Maandag 16 december De plattelandsvrouwen van de afdeling Texel hebben in de LTS-kantine een adventsprogramma. De Texelse federatie van Doopsge zinde zusterkringen houdt donderdag avond 19 december de adventsbijeen- komst in de Doopsgezinde kerk te Den Burg. Het programma vermeldt onder meer samenzang, liturgie, muziek door een uit leden van het fanfare samenge steld combo en declamatie. Op het strand zijn twee jerrycans met accetylchloride aangespoeld. Het is mo gelijk dat de komende dagen nog meer van deze (blauwe3 jerrycans aanspoe len. Bij aantreffen dient men de politie te waarschuwen; openen is gevaarlijk. Een groepje dames houdt in de expo sitieruimte van het raadhuis een ten toonstelling van zelfgemaakte kerst stukjes. Het doel is het publiek te sti muleren ook aan de slag te gaan. Ter plaatse kan men ook zien hoe men te werk moet gaan, want er wordt gede monstreerd met diverse materialen. Ook zullen kerststukje te koop worden aan geboden om de kosten van de tentoon stelling te dekken. Wie zelf stukjes wil gaan maken, kan voor het materiaal bij de bloemisten terecht. De tentoonstelling is open a.s. woens dagmiddag tot 17.00 uur en van 20.00- 21.30 uur, donderdag van 9.00-12.00 en van 14.00-17.00 en van 20.00-21.30 uur en vrijdag van 9.00-12.00 en van 14.00- 17.00 uur. Uitsluitend voor spoedgevallen van vrijdagavond 8 uur tot maandagmorgen 8 uur Dokter BARNARD, Oosterend, telefoon (02223) 234. GROENE KRUIS van vrijdagavond 18.00 uur tot maandagmiddag 13.00 uur Zr. DE JAGER, Diek 29, Den Hoorn telefoon (02226) 304. DIERENARTSEN Alleen voor spoedgevallen: tel. 2527 NOODSLACHTINGEN Voor noodslachtingen bellen de heer A. van Heerwaarden, tel. (02220) 2 (slachtplaats) of 2663 (Wilhelminal. i b.g.g. 3541. CONSULTATIEBUREAU VOOR ZUIGELINGEN De zuigelingen, die aan de beurt zijn worden op het bureau verwacht op de tijden, waarop hun eigen huisarts zitting heeft. De tijden zijn als volgt Dokter Siebinga, dinsdag 17 december •m 14.00 uur. •okter Barnard, woensdag 18 december om 13.30 uur. L> weekend 14 en 15 december 1974 Den Burg: zaterdag 19.30 uur zondag 10.45 uur De Koog; zondag 9.30 uur Den Hoorn: zondag 10.45 uur Oosterend: zondag 19.00 uur De Cocksdorp: zaterdag 19.30 uur Oudeschild: zondag 9.15 uur. Zondag 15 december 1974 HERVORMDE GEMEENTEN Den Burg 10 uur ds. De Roest m.m.v. het dameskoor o.l.v. de heer J. Visser De Cocksdorp 10 uur eerw heej; E. Loerakker, derde Advent, maand^olL Den Hoorn 11.00 uur ds. Hoekstra viering H. Avondmaal De Koog 19.30 uur ds. Loerakker De Waal 9.30 uur ds. Hoekstra Oosterend 9.30 uur ds. De Gier K indemevendienst Bediening Heilig Avondmaal Oudeschild 11.00 uur ds. De Gier Bediening Heilige Doop GEREFORMEERDE KERK Den Burg 10.00 uur ds. Douwes Viering H. Avondmaal en bediening H. Doop 19.00 uur ds. Douwes, Viering H. Avondmaal en dankzegging. Oosterend 9.45 uur ds. Kruithof Voorbereiding H. Avondmaal Met kindernevendienst. 17.00 uur ds. Kruithof GEREFORMEERDE GEMEENTE Oosterend, 10.00 en 16.00 uur dienst. DOOPSGEZINDE GEMEENTE Den Burg 10.00 uur ds. Kuitse Kerkbusje Den Hoorn JEHOVAH'S GETUIGEN (Bijeenkomsten in Rode Kruis-gebouw Jonkerstraat, toegankelijk voor ieder) 18.30 en 19.30 uur dienst. TEXELAARTJES Minimaal (3 regels) ƒ2,25, elke regel meer 0,75. Texelaartjes dienen bij vooruitbetaling te wor den voldaan. Onder adres te bevragen (niet eerder dan 11 uur in de boek handel) en onder nummer ƒ1,25 meer. Alles inclu sief 4% BTW. De Wieringer fotogra fen maken bruidsrepor tages in kleur goedkoper dan in zwart-wit. Fa. foto Boersen en Zonen, Hippo- lytushoef, Telef. (02279) 1482 Voor al uw tegel- en mozaïekwerk naar C. van der Maden, Kogerstr 65, Den Burg, tel. (02220) 3320 Strandpaviljoen Paal 9 is alle weekenden ge opend— Te«el boetiek zetbedrijf Fokko Mulder Kotterstraat 9, Oosterend Boetiek open vrijdags avond 7-9 uur; zater dags 9.30 - 12.30 uur en na afspraak, tel. (02223) 666 Tapijtreinigen, schoor steenvegen en alles wat schoon moet I Schoon maakbedrijf Harm Spigt, Pamassiastraat 17, De Koog, tel. (02228) 311 - Alles wordt duurder I 'n Mavo Kant en Klaar- garage is en blijft betaal- en onverwoestbaar. Afm. 5.27x2.68 vanaf 3225,—; afm. 5 27x300 vanaf 3650,—; afm. 6.27x300 vanaf ƒ4525,extra zij raam of deur ƒ410, incl. BTW en franco werk Sinds 1963 meer dan 14.000 afgeleverd. Mavo- Bouw: Joh. Bürmann, Burg. Simonsstraat 10, Halfweg, (02907) 4592 - De Bolder. Onze meu belstof feerderij heeft weer gelegenheid onder staande werkzaamheden voor u te verrichten. Reparatie tenten (win- terprijs), Bekleden van strand en tuinstoelen, Stofferen van alle soorten banken en bankstellen tegen voorafgaande prijs opgave, opnieuw overtrekken van kussens, reparatie van antieke meubelen. Gitaren, snaren, hoezen en alles voor viool. Mu ziekhandel v Wijngaar den, Weverstraat 68, tel. (02220) 2695 Verhuizingen en trans porten door geheel Ned. Auto met laadklep, hef vermogen 1 Vt ton. Fa. A. Kievit Zn., Den Burg, Houtworm in huizen, schuren, orgels, piano's, meubels enz. Spuiten met KIM-X (15 jaar ga rantie). Tel. (02232) 1658. Molenvaart 186, Anna Paulowna U haalt op „Duinoord" aan de Noordzijde prima late aardappels, een sur- prise. Postweg 169 Opleiding voor al uw rijbewijzen en ook voor verlenging van rijbewij zen. Rijschool Groot, eig. K. H Boon, Vamor ge- dipl., tel. (02230) 13252. Elke maandag theorieles m „De Oranjeboom" om 20 oo uur Lompen- en metalen- handel Cobus Spigt, Eier- land. telefoon f02225) 297 Voor gebruikte en on geregelde meubelen J. Jongedijk, Boogerd 28, tel (022201 2777 Op reis of op vakantie? Dan eerst naar de Rei- cenboetiek, Weverstraat 26. Den Burg - Texel, tel. (02220i 3408 Volop handappels en handperen. Huisman, De Veen, tel. 2203 Houtworm? Een Kim-X set helptVoor meube len, orgels, piano's enz. KIM-X helpt absoluut af doende. Set: flesje, spuit je, kwastje; 1 ltr, 5 ltr. 10 en meer liters. Verkrijg baar bij Bakkers Ijzer handel en Bremer doe-het -zelf Oosterend Wij hebben in voorraad diverse afmetingen balk en plankhout, wand- schrootjes, plaatmateria len, deuren, diverse be ton- en siertegels. Billijke prijzen, b.v. vloerhout ƒ1,20 p.m.; wandschroot- jes vanaf ƒ0,90 p.m.; bui tendeuren 25,beton- tegels vanaf ƒ0,47; ge wassen grindtegels vanaf 0,56. Alles exclusief b.t.w. Fa. Barhorst, Ma- ricoweg 2a, Den Burg, te lefoon (02220) 2684 en 3055 Husqvama motorzagen reeds vanaf ƒ450,Fa. Tatenhove, Oosterend Volop verkrijgbaar champignonmest (zonder onkruidzaden). Fa. S. P. Hin, tel. (02226) 281 Voor planten- en bloe- menmest Aankoop Cen trale Texel Beplant nu uw tuin nog met bloembollen. Restan ten worden tegen zeer la ge prijzen verkocht A v Strien, Schilderend 45 b. tel. 2904 Te koop houten zomer- woninkje dubbelwandig afm. 9,70 x 3,80. Indeling woonk. keuken, sl.kamer. Voor vele doeleinden ge schikt. Bungalowpark „Vredelust". Te bevragen (02228) 600 Te koop 2 werktafels, lengte 1,83 en 1,78. We verstraat 87. tel. (02220) 3490 Fam. Aad Eelman, transportbedrijf, wenst u pretftige kerstdagen en 'n voorspoedig 1975 Voor plastic sierpotten Aankoop Centrale Texel' Wie wil groot huurhuis in Eierland ruilen tegen huis in omgeving De Waal Den Burg. Br. onder nr 834 aan bur. Tex. Crt. Te k. Marijnen koelkast 160 1. Thijsselaan 144, tel. 3127 Te koop schaatsen met schoenen, noren, m. 37. Jan Duinker, W. v. Beie- renstraat 56, Den Burg Te k. ruime semi tour stacaravan in prima staat voor 4 pers. volledig in gericht, elektriciteit, koel kast, verwarming en str, watier Tel. 02223-677 Te koop doorslijptol 2250 Watt 11 Amp., 220 Volt. Nieuw. Tel. 02220- 2944 Wegens overcompl. te k. diepvrieskast 400 1- Tel. 02220-3356 Wie heeft er nog Mec cano liggen, dat hij toch niet meer gebruikt? Frank van Empel wil het graag kopen. Houtweg 2 (hoek Burgerhoutstraat), Den Burg Bloembollen. Het) is nu nog tijd om bloembollen te planten. Wij hebben nog diverse soorten in voorraad tegen lage prij zen. Zaterdag na 12.30 u zijn wij gesloten. A. van Strien, Schilderend 45b, telefoon 2904

Texelsche Courant | 1974 | | pagina 2