Gemeente pat ene pt met het andere dichten long weekendkoopjes bij Q ijzerhandel b.v. laatje rijden J. Witte CSCF) in algemene beschouwing LEI G. KOORN: Bureau Hajema voor gemeente we! erg kostbaar k A. RIENSTRA: Voor Texel eigen schoolbegeleidingsdienst h3R *e> 'ï'v/i ,Wil het college zich aan deze begroting en dit investeringsplan vast klampen dan heeft dat noodgedwongen potverteren tot gevolg. Duidelijk blijkt namelijk dat de gaten met gaten opgevuld gaan worden en wel zoda nig dat er een volgende periode niets meer op te vullen is", aldus Jan Witte van de Samenwerkende Christelijke Fracties (SCF) in zijn beschouwing over de beleidsnota en de gemeentebegroting. Witte wilde het college een uitspraak ntlokken over de koers die zij wil gaan aten varen: „Een koers waarin gepoogd rordt met een sluitende begroting te erken, of een koers met een begro- ingstekort. Wij hopen dat het werken iet een sluitende begroting ook de be- oeling van het college is". De christc- jke fracties willen door een aantal be- ïidsaanbevelingen de moeilijke positie de gemeente verlichten. Motie Het is voor de SCF onaanvaardbaar at alleen het onderhoud van wegen al en tekort van 650.000 gulden oplevert zij willen met de raad in een motie an de regering scherpe afkeuring uit- ireken over de ontoereikende onder- mdsvergoedingen die de gemeente van et rijk krijgt. De motie dringt) aan op en volledige onkostenvergoeding. Jan Witte drong verder aan op een ngente kredietbewaking voor de loithal, en op een beslissing over het dan niet meedoen aan de centrale ad- oe mistratie. „Het is opvallend", zei hij, Up. „dat een bijzonder groot deel van het bedrijfsleven van een dergelijke dienst verlening gebruik maakt". Alarmerend Kees Koorn liet alarmerende geluiden horen over de waterkwaliteit bij 't Ilorntje. „De toestand is slechter dan ooit en wij verzoeken het college stappen te ondernemen bij Uitwaterende Sluizen om dit probleem op zeer korte termijn op te lossen. In afwachting van de pers leiding naar Den Burg kan mogelijk een noodzuivering geplaatst worden op een terrein dat reeds voor een zuiverings installatie bestemd is". Koorn vroeg zich verder af of er niet te veel geld wordt uitgekeerd aan het stedebouw kundig bureau Hajema dat bestem mingsplannen en andere planologische projekten uitwerkt. „Door de kwaliteit van onze ambtenaren zouden plannen op Texel uitgewerkt kunnen worden". Gerritsland Kees Koorn plaatste vraagtekens bij de in de beleidsnota genoemde opclassi- ficatie van de gemeente. „Dit gaat ons wel veel geld kosten terwijl deze op waardering alleen ten goede komt aan de hogere ambtenaren. De lagere ran gen profiteren hier helemaal niet van". Koorn sprak zich ook uit tegen het voorstel van het Pakt om het recreatie plan Gerritsland uit de beleidsnota te schrappen. „Dit gebied heeft al in 1966 een recreatieve bestemming gekregen en is bij de vaststelling van het recrea tiebasisplan als enige overgebleven van het vele malen grotere gebied Ever- stekoog-Gerritsland. Dit hele gebiedje (want zo groot is het niet) is in handen van Texelaars die hier al een recretie- bedrijf hebben of het binnen afzienbare tijd willen beginnen. Het zou getuigen van gebrekkig bestuur als dit plart om vergegooid zou worden". Over de recreatieve slechtwcervoor- zieningen merkte Koorn nog op dat de gemeente de ontwikkeling daarvan ter hand moet gaan nemen en particulier initiatief moet steunen. Ook moeten de De Koninghal en mogelijk straks ook financieel wel haalbaar is. Om de school begeleidingsdienst van de grond te doen komen denkt Rienstra aan een onder wijsbegeleidingscommissie die krachtens artikel 61 van de gemeentewet kan wor den ingesteld en waarin het openbaar en bijzonder onderwijs vertegenwoordigd zijn. Rienstra drong er bij het college op aan deze zaak niet op de lange baan te schuiven en met name niet te lang te wachtlen met het aanstellen van reme dial teachers. Partiële leerplicht Rienstra verzocht het college scherp toe te zien op de vervulling van de par tiële leerplicht, „vooral nu de werke loosheid onder de jeugd toeneemt en de jongeren misschien bang zijn voor ont slag als zij naar school gaan". Rienstra drong aan op een onderzoek naar de mogelijkheden voor een klas partieel leerplichtigen op één van de Texelse middelbare scholen. WITTE de sporthal voor dit doel'beschikbaar worden gesteld", aldus Kees Koorn. Schoolbegeleidingsdienst Zijn fractiegenoot Rienstra (die on derwijs en volkshuisvesting voor zijn rekening neemt) sprak zich uit voor een schoolbegeleidingsdienst voor Texel al leen, en niet in regionaal verband maar hij vroeg zich daarbij tevens af of dat luu: klercq Gun uzelf deze ontspanning. Meubelen bekijken is een genoegen. Vooral bij Klercq. Klercq Den Helder vormt samen met Klercq Alkmaar en Klercq Hoorn een grote meubelgroep. De vier verdiepingen vol moderne, klassieke en Oudhollandse meubelen staan op uw komst te wachten. Bekijk ze in kombinatie met tapijten en gordijnen. Geniet van een goed kop koffie... Ga er fijn tussenuit naar Klercq Den Helder, waar bijna 5000 m2 woonplezier wordt Betoond in al z'n glorie. e bediening bij Klercq Den Helder* is perfekt (Dat komt u niet overal meer tegen...) spoorstraat 30 den helder telefoon (02230) 14541* maandags gesloten VRIJDAG, ZATERDAG EN MAANDAG Spaar de natuur met deze niet van echt te onderschei den kunst kerstbo men. Hoogte 185 cm van 11,95 voor 9,95 Hoogte 750 cm 6,95 |3Q OEMOl voor prettig en royaal parkeren, eigen parkeerterrein ingang wilhelminalaan 12.75 Modern gevormd drmkservies met prettig drinkende dunne rand Opgebouwd uit: 6 longdrink bekers. 6 ijscoupes, 6 wijn-, 6 sherry- 6 bitterglazen Juist nu met de feestdagen in zicht kunt u niet zonder. Als dertig (30) delige kombinatie nu slechts Dubbele aluminium tosti-toaster, maakt in een wip 2 heerlij ke snacks. Grepen koelblijvend. BKprijs 12,75. 24,50 Onze prijs 8,95 De mooiste boom kan niet zonder' Forse bus spuit- sneeuw 1 15 Prachtige lametta slinger, 5 cm dik en 5 meter lang 1,10 Veilig bakken en braden zonder spat ten! Aluminium koekepan, 24 cm# binnenzijde bekleed met anti-kleef laag Kompleet met rode deksel. Nu van 16,95 voor 14,50 Bruin houten mok- kenrek 8,95. Origi nele Wachtersba- cher keramiek be kers in 6 verschil lende kleuren met hart dessin, per stuk van 4,50 voor 3,50 Staal blauw geë mailleerde wildpan- nen met dubbele grepen Deksel ook apart te gebruiken. Lengte 38 cm 22,50 Lengte 34 cm 19,50 Glazen plantenbol, kompleet met op- hangkoord Overal op te hangen en ui terst dekoratief, b.v gevuld met vetplan- ten Van 8,95 voor 7,50 Sierlijke glazen op zwaar verzilverde parelvoet in kado- koker Bierglas 6,95, Cognac Schwerj ker 6,50. Sherry glas 5,95. Bitterglas 4,95 Originele hygro- thermometer, gevat in wit smeedijzeren frame 12,95 Binnen-buiten thermometer, 20 cm hoog.duidelijk afleesbaar Angel chimes, blijft draaien door warm te van 4 brandende kaarsen. Stijlvol als dekoratie op tafel of wandmeubel Nu slechts 2,50 Haarzuivere schuif- gewichtweegschaal met weegvermogen tot 12,5 kg *19 50 Keukenweegschaal met afneembare kunststof bak, weegt tot 3 kg 14,95 Bruin houten krui- denrek met 6 goed sluitende glazen flesjes en 2 laden voor b v. laurier bla den. Zelfklevende etiketten worden bijgeleverd 8,75 Stevig staande gla zen tafelkandelaars Per 2 stuks 1,75. Kunststof kaarsen slijper 1,75. Florida kaarsen, in wit of oranje, 20 cm hoog en per 4 stuks 1,15 van 59.90, VOOR 39.50, Leifheit Rotaro rolveger veegt geruisloos van plint tot plint en laat dankzij 2 roteren de frontborstels ook langs meubelen geen kruimel liggen. Bo.rstels van echt varkens haar en instelbaar naar tapijthoogte. Stootrand voorkomt beschadiging. In kado doos. Leifheit prijs Onze prijs 59,90 39.50

Texelsche Courant | 1974 | | pagina 7