Beroep VVV op leden: 'Loop niet we^ Volgend jaar twee 100-jarigeni van het ij raadhuis FILMIVÏEIfWS VERVOLG VAN PAG. 1 NVSH houdt maandelijks ontmoetingsavonden Ijlst ijfijfi Weekenddiensten artsen enz. K.K. Kerkdiensten Protestantse kerkdiensten Mislukte inhaalmanoeuvre Kantelende trekker viel op auto u zelf ook iets moeten doen. We kunnen bij wijze van spreken met één gulden van u, bij de gemeente 100 gulden los maken!" De heer Houwing verwachtte dat de gemeente nadere eisen aan de begroting zal stellen alvorens tot vergroting van de subsidie over te gaan. Hij vond dat de VVV niet moest afwachten, maar zelf met een sluitende begroting moest ko men door de tering naar de nering te zetten. „In het verleden is wel eens re organisatie toegezegd, maar daarvan heb ik nooit meer iets vernomen". Makkelijk praten De heer Visser vond dat Houwing makkelijk praten had. De VW levert helaas geen produkt waarin de verhoog de kosten kunnen worden doorberekend. Het is merendeels service. Houwing vond dat de VW dan maar minder ser vice moest geven en die taak overlaten aan de logiesverstrekers, Voorzitter Vis ser nodigde de heer Houwing uit om eens een dagje op het kantoor te komen kijken waar viif meisjes continu bezig zijn met postverzending aan aanvragers Dat kan je toch niet aan de gastheren overdragen? Waarop Houwing voorstel de de openstelling van de kantoren te verminderen ter besparing van perso neelskosten. Directeur Dekker rekende voor dat óls dat denkbaar zou zijn, het geen besparing van betekenis zou ople veren. Bovendien leverden de kantoren door verkoop van drukwerken, logies informatiedienst e d. ook baten op. Het kantoor De Koog bijv. kost ƒ21.250, maar heeft ƒ33.000,opbrengsten In Den Hoorn en De Cocksdorp is sprake van een nadelig saldo van ƒ5.000, maar dat kan nooit een argument zijn om deze geweldige servicemogelijkheid af te stoten Houwing wierp tegen dat de inkomsten van de kantoren dan op een andere manier binnenkomen en bleef van mening dat het onjuist is meer uit te geven dan te ontvangen Kleine leden De heer Boerhorst was niet zo gerust over de houding van de zg. kleine leden (verstrekkers van logies met ontbijt en verhuurders van de eigen woning of een enkel zomerhuisje). „Ze denken het zon der de VW ook wel te redden". De heer Visser dacht dat het doorberekenen van een kléine kostenstijging als de verho ging van de WV-contnbutie nergens een probleem zou kunnen zijn De lo giesprijzen van de kleine verhuurders liggen bepaald niet vast In korte tijd is in de logies en ontbijt-sector sprake ge weest vam een verhoging van ƒ8,naar ƒ10,per persoon per dag. Die 10% verhoging -is geen redelijk argument om te bedanken. De heer Houwing bleek moeilijk te overtuigen. Hij had zelfs be denkingen tegen de werkwijze van de commissie die de 10% verantwoord had geacht. „Heeft de commissie met de le den gesproken? Ik heb er niets van ge merkt". Een vergelijking makend met de si tuatie van andere WV's wees de heer Visser op Terschelling waar aan infor matie vrijwel niets wordt gedaan, waar men zeer commercieel te werk gaat en desondanks een gemeentelijke subsidie nodig heeft (en krijgt) van ƒ165.000, Oosterend De heer A Kalis vond het onjuist dat ervan wordt uitgegaan dat alle VW- leden evenveel belang hebben bij het toerisme Hij doelde op Oosterend, waar men minder lang verhuurt en minder kan vragen. De mensen willen nu een maal in de eerste plaats naar de kust. Hij vond de 10% voor de Oosterender verhuurders onaanvaardbaar. Directeur Dekker zei dat de bezettingsgraad van huisjes meer afhangt van de kwaliteit dan van de plaats. Ook in Oosterend waren dit jaar huisjes tot half septem ber bezet. De Paasdagen hebben in Oos terend en Den Hoorn geen reden tot kla gen gegeven. De vragensteller consta teerde dat hij in ieder geval niet in die toeloop deelde. Critisch onderzoek De heer Houwing, die zijn mening dat de VVV best goedkoper kan draaien niet prijsgaf, vroeg zich af wat er gaat ge beuren als de gemeente niet of onvol doende bijspringt. De heer Visser: dan moet er ingekrompen worden, maar als zoiets aan de orde komt, zullen we u tijdig in vergadering bijeenroepen. De heer Beemsterboer wilde niet bij voor baat uitfluiten dat het bestuur enigszins bedrijfsblind is en daarom wellicht geen uitwegen ziét, maar er hoeft niet aan getwijfeld te worden dat men van ge meentewege de zaak kritisch onderzocht wil zien alvorens de subsidie te verho gen. De heer Boerhorst herinnerde eraan dat de gemeenteraad uiteindelijk moet beslissen en onder de raadsleden zijn meerderen die met het toerisme niet zo veel ophebben. De heer De Gorter zei niet zo ongerust te zijn. Toen het voorstél tot contributieverho ging in stemming werd gebracht (de te genstanders moesten gaan staan) ble ken Vier uit Oosterend afkomstige leden tegen te zijn. De heer Houwing stemde als enige te gen vaststelling van de begroting 1974- '75. De heer Beemsterboer vertelde dat het wel een bijzonder vervelende si tuatie is'dat men op dit ogenblik in feite elke maand 7 mille tekort komt. Het is te hopen dat er spoedig een oplossing komt; het college van B. en W. is daar van in iéder geval doordrongen. De heer J. C. Sto'lk, die van mening was dat de WV voor geen prijs zijn service moet verminderen, vond dat de gemeente de salarisbetaling maar moest overnemen. De heer W. Rijk verbaasde er zich over dat er geen gemeenteraadsleden op de vergadering waren. De voorzitter zei dat het al geruime tijd geleden de be doeling was de gemeenteraad in te lich ten over de moeilijkheden van de VW, maar dat de informatiebijeenkomst door omstandigheden is uitgesteld. Bestuursverkiezing De heren J. iC. Graaf '(42 stemmen), J. Hennink «(35 stemmen) en C. P. Drijver (36 stemmen) werden in het bestuur her kozen. In de plaats van de niet herkies bare heer J. v. d. Vliet werd met 26 stemmen de heer H. Koopman benoemd. Op de andere candidaat D. P. van Eg- mond, werden 18 stemmen uitgebracht Omdat volgens het huishoudelijk regle ment blanco stemmen worden be schouwd als niet te zijn uitgebracht, was de meerderheid voor Koopman juist voldoende. Meer steun van TESO? In de rondvraag stelde de heer Boer horst voor TESO om financiële steun te vragen als het bij de gemeente niet lukt. Door een geringe verhoging van de vervoerstarieven komt al een flink bedrag beschikbaar. Verder zou de heer Boerhorst graag opvallend gekleurde bussen in de kantoren geplaatst zien, waarin toeristen een vrijwillige bijdrage kunnen doen als waardering voor ver kregen informatie. Visser zei dat dit laatste al gebeurt maar de opbrengsten zijn niet 'indrukwekkend. Het Tisico van diefstal is bovendien erg groot. Over de steun die de VVV van TESO krijgt is men zeer tevreden. Het bestuur is evenwel van mening, dat het een ge meenschapstaak is de huidige moeilijk- De heer Van Egmond deed suggesties voor het winnen van leden, waarbij hij dacht aan de eigenaars van de ca 1500 Als het een beetje meeloopt heeft Texel volgend jaar om deze tijd twee 100-jarigen. Opnieuw heeft een Texelse nl. de 99-jarige leeftijd bereikt. Het is mevrouw M. Brücher-Bohlinger uit Den Burg die op 3 januari 1876 werd gebo ren in het Duitse Schwamm (Würtem- berg). Hoewel ze al sinds 1964 regelma tig op Texel komt om haar familie te bezoeken is ze nog maar sinds twee jaar in het bevolkingsregister ingeschreven. Dat ze zo lang Duitse bleef, hield ver band met de pensioenuitkering. Mevrouw Brücher geniet een verbluf fend goede gezondheid, zowel geestelijk als lichamelijk. Haar kinderen (2 in Hol land, 1 in Duitsland en 1 in Amerika) zijn allen nog in leven. Ze krijgen regel matig brieven van hun hoogbejaarde moeder. Bij haar dochter (waarbij ze inwoont) maakt ze zich nuttig door het opknap pen van allerlei huishoudelijke karwei tjes Ze heeft daar en bij de naast haar wonende schoonzoon F. Kortenhoeven een vaste plaats ingenomen. Groot was haar vreugde toen vorige maand bij de familie Korten'hoeven een dochter werd geboren, waarmee ze dan ook graag op de foto wilde. De 99-jarige mevrouw Af. Brücher-Bohlinger met haar achterkleindochter, de 3 weken jon ge Louise Marie Kortenhoeven. TWEE AUTO'S BESCHADIGD DE WAAL Dinsdagmiddag kwam een automobilist uit Den Burg op het terrein van Keijser Co te De Waal in aanrijding met een andere wagen. Laatstgenoemde kwam onverwacht van achter een geparkeerde vrachtauto te voorschijn. Beide auto's liepen schade op. FILM TOONT WAT MET GELD VAN „KOM OVER DE BRUG" IS GEBEURD „Overal waar mensen zijn" is de titel van de film, die gemaakt is naar aan leiding van de tweede „Kom over de brug-aktie" in december 1972. Deze ak- tie ging uit van de gezamenlijke kerken en was ten bate van allerlei ontwikke lingsprojecten 'in de derde wereld, in Latijns Amerika, Afrika en Azië. De film laat zien wat met de bijeengebrach te gelden is gebeurd, voor welke projec ten ze zijn besteed en tot welke nieuwe mogelijkheden ze de aanzet hebben ge geven. De film bedoelt een inleiding te zijn tot een gesprek over de rol en bij drage van de kerken in de ontwikke lingssamenwerking. Op Texel komt deze film in de week van 13 tot 17 januari. Door de gezamen lijke kerken van Texel de Roomska- tholieke kerk, de Hervormde kerk, de Gereformeerde kerk en de Doopsgezin de gemeente zijn in verschillende plaatsen rond deze film samenkomsten georganiseerd. In de volgende plaatsen is deze film te zien: Den Burg, maandag 13 januari, 20.00 uur, Doopsgezinde kerk. Den Hoorn, dinsdage 14 januari, 20.00 uur, dorpshuis. De Cocksdorp, woensdag 15 januari, 20.00 uur, gebouw naast Hervormde kerk. De Koog-De Waal, donderdag 16 janu ari, 20.00 uur, in de Hervormde kerk te De Koog. Oosterend, vrijdag 17 januari, 20.00 uur, gebouw Chr. Belangen. Iedereen, die geïnteresseerd is in de zaak van ontwikélmgssamenwerking, is welkom op één van deze avonden. In het bijzonder werd ook gehoopt op de aan wezigheid van alle medewerkers aan deze aktie. tweede woningen die op Texel staan. Zij moeten benaderd worden via een cir culaire en, voor zover mogelijk, door de beheerders van de terreinen waarop hun huisjes staan. Het bestuur vond het een goed idee, al zijn er werkzaamheden aan verbonden die zonder de hulp van een assistent voor de directie niet goed kun nen worden uitgevoerd. Vuil strand De heer Schuil had het afgelopen sei zoen veel klachten gehoord over vuil op het strand. Hij vroeg zich af wie tegen woordig met de strandreiniging is be last. Uit het antwoord bleek dat het nog steeds de strandexploitanten zijn die voor de reiniging verantwoordelijk zijn gesteld. Door dit te aanvaarden hebben zij destijds strandpachtverhoging kun nen voorkomen Strandexploitant H. Koopman liet weten dat van de reiniging in de praktijk niet zoveel terecht komt. „Het is voor ons onmogelijk. Van een behoorlijke reiniging is in feite alleen sprake geweest gedurende het seizoen dat de Jonge Ondernemersorganisatie et voor zorgde. DEN HOORN In het bovenzaaltje van De Spyker te Den Hoorn houdt do Texelse NVSH-afdeling dinsdagavond 14 januari een ontmoetingsavond, toe gankelijk voor ieder. Begonnen wordt om acht uur. Het is de bedoeling deze bijeenkomsten voortaan iedere tweede dinsdag van de maand te houden. Op de avonden bestaat gelegenheid met elkaar van gedachten te wisselen over allerlei direkt en indirekt met de sexualitéit en maatschappij verband houdende problemen. Er is geen discus sieleider. Wat aan de orde komt hangt dus helemaal af van de deelnemers. MEDEDELINGEN VAN B EN W Vorrbereidingsbesluit voor aardgas In deze krant is een advertentie opge nomen van het gemeentebestuur over een voorbereidingsibesluit voor een ge deelte van het buitengebied nabij Oos terend Het voorbereidingsbesluit ligt ter in zage op het raadhuis, afdeling ruimte lijke ordening. Het is de bedoeling, na dit voorberei dingsbesluit een artikel 19-procedure te starten, waardoor de bouw van een ont vangststation van aardgas aan de Kaapsweg mogelijk kan worden. Ook dit plan zal te zijner tijd ter inzage worden gelegd. Zondag-, maandag- en dinsdagavond om half acht (in verband met de lengte) draait „Patton". De meest bekroonde film uit 1970 met o.a. een oscar voor de beste hoofdrol van George C. Scott. De film doet het verhaal over de Ameri kaanse generaal, die er van overtuigd was door God geroepen te zijn om de oorlog 'te winnen. Een bizarre, keiharde kerel, opzichtig gekleed, ruig in de mond en met een revolver in een laag hangend holster zoals de cowboys die dragen. Gehaat door zijn manschappen en gevreesd door zijn vijanden. Een bril- J-A'. jfc» WÊÊmmÊËËËMsÊB jant tacticus die walgde van Montgom- mery en later als een wervelwind met zijn tanks over Frankrijk vaagde. Diep in Duitsland krijgt hij de order zijn of fensief te stoppen, om de Russen de eer te gunnen als eerste Berlijn binnen te trekken. Wanneer hij daarna publieke lijk zijn haat legen de Russen belijdt, wordt hij van zijn commando ontheven. Hoewel.de grote tankslagen in de film indrukwekkend en panoramisch de vol le aandacht krijgen, komt ook het vreemde karakter van deze mannetjes putter goed uit de verf. Een rol die George Scott op het reusachtige lijf ge schreven staat. Patton; een kleurrijk fi guur uit de Amerikaanse (recente) ge schiedenis; ook een type zware tank, ge noemd naar de generaal; en sinds 1970 een boeiende film van Franklin J. Schaffner. (Boven 14 jaar). Uitsluitend voor spoedgevallen van vrijdagavond 8 uur tot maandagmorgen 8 uur Dokter R. R. SIEBINGA, De CoCksdorp, telefoon (02222) 234. GROENE KRUIS van vrijdagavond 18.00 uur tot maandagmiddag 13 00 uur Zr. BOON, 't Noorden O 147, tel. (02223) 354. DIERENARTSEN Alleen voor spoedgevallen tel. 2527 NOODSLACHTINGEN Voor noodsiachtingen bellen de heer A. van Heerwaarden, tel. (02220) 2182 (slachtplaats) of 2663 (Wilhelminal. 94), b.g.g. 3541. CONSULTATIEBUREAU VOOR ZUIGELINGEN De zuigelingen, die aan de beurt zijn worden op het bureau verwacht op de tijden, waarop hun eigen huisarts zitting heeft. De tijden zijn als volgt Dokter Siebinga, dinsdag 14 januari om 14.00 uur. Dokter Barnard, woensdag 15 januari om 13.30 uur. weekend 11 en 12 januari 1975 Den Burg: zaterdag 19.30 uur, zondag 10.45 uur De Koog: zondag 9.30 uur Oudeschild: zondag 9.15 uur Den Hoorn: zondag 10.45 uur De Cocksdorp: zaterdag 19.30 uur Oosterend: zondag 19.00 uur. Zondag 12 januari 1975 HERVORMDE GEMEENTEN Den Burg 10 uur ds. De Roest bev. ambtsdragers. De Cocksdorp 10.00 uur eerw. heer E. Loerakker Den Hoorn 19.30 uur ds. De Roest De Koog 11.00 uur ds. Hoekstra De Waal 9.30 uur ds. Hoekstra Oosterend 9.30 uur ds. De Gier Kindernevendienst Collecte kerkeraadskas Oudeschild 11.00 uur ds. De Gier collecte onderhoud kerk. GEREFORMEERDE KERK GEREFORMEERDE KERK Den Burg 10.00 uur ds. Douwes 19.00 uur ds. Douwes Oosterend 9.45 uur ds. Kruithof 17.00 uur ds. Kruithof GEREFORMEERDE GEMEENTE Oosterend 10.00 en 16.00 uur Dienst DOOPSGEZINDE GEMEENTE Den Burg 10.00 uur ds. Kuitse. Avondmaal. Kerkbusje Den Hoorn. JEHOVAH'S GETUIGEN (Bijeenkomsten in Rode Kruis-gebouw Jonkerstraat, toegankelijk voor ieder) Den Burg 18.30 en 19.30 uur. Toen een automobilist uit Den Burg op de Schilderweg ter hoogte van het kruispunt bij De Keet een vrachtwagen wilde inhalen, sloeg laatstgenoemde wa gen linksaf. De personenauto botste te gen de zijkant en werd flink beschadigd. Van de vrachtauto werden twee accu's vernield. EIERLAND Op de Hoofdweg in Eierland ontstond veel schade toen daar woensdag een trekker met aanhanger kantelde en op een geparkeerde auto terechtkwam. De trekker met aanhan ger reed in zuidelijke richting. De be stuurder merkte dat de aanhanger in eens sterk naar rechts week; even later kantelde de combinatie. Oorzaak was het breken van de trekhaak van de aan hanger. TEXELAARTJES Minimaal (3 regels) 2,70, elke regel meer ƒ0,90. Texelaartjes dienen bij vooruitbetaling te wor den voldaan. Onder adres te bevragen (niet eerder dan 11 uur in de boek handel) en onder nummer ƒ1,50 meer. Alles inclu sief 4% BTW. Vereniging voor Cre matie AWL. Voor Texel: A. Booij, Stolpweg 4, Den Hoorn, tel. (02226) 411 De Wieringer fotogra fen maken bruidsrepor tages in kleur goedkoper Jan in zwart-wit. Fa. foto Boersen en Zonen, Hippo- lytushoef, Telef. (02279) 1482 Vrijdag 10 januari In „De Oranjeboom" begint om half drie een dia-vertoning van het reisbureau Hypo, bedoeld voor alle bejaarden. Een hoorzitting over de verkeersmaat regelen voor Den Burg wordt gehou den in „De Oranjeboom" en begint om 20.00 uur. Zaterdag 11 januari In De Zwalkersburcht wordt van 14 00 - 16.00 uur ruilbeurs gehouden De Vereniging voor Vrienden van het Paard heeft in hotel „De Lindeboom- Texel" een feestavond. De toneelvereniging Nieuw Leven brengt in dorpshuis 't Skiltje te Oude schild „Op hoop van zegen" van Her man Heijermans; 20.00 uur. Maandag 13 januari In de Doopsgezinde kerk te Den Burg wordt om 20.00 uur de film „Overal waar mensen zijn" over de besteding van de gelden van „Kom over de Brug" vertoond. Voor al uw tegel- en mozaïekwerk naar C. van der Maden, Kogerstr. 65, Den Burg, tel. (02220) 3320 Tapijtreinigen, schoor steenvegen en alles wat schoon moet I Schoon maakbedrijf Harm Spigt, Pamassiastraat 17, De Koog, tel. (02228) 311 - De Bolder. Onze meu- belstoffeerderij heeft weer gelegenheid onder staande werkzaamheden voor u te verrichten. Reparatie tenten (win- terprijs), Bekleden van strand en tuinstoelen, Stofferen van alle soorten banken en bankstellen tegen voorafgaande prijs opgave, opnieuw overtrekken van kussens, reparatie van antieke meubelen. Alles wordt duurder 'n Mavo Kant en Klaar- garage is en blijft betaal- en onverwoestbaar Afm. 5.27x2.68 vanaf 3225,—; afm. 5.27x300 vanaf ƒ3650,—; afm. 6.27x300 vanaf 4525,extra zij raam of deur ƒ410, incl. BTW en franco werk Sinds 1963 meer dan 14.000 afgeleverd. Mavo- Bouw: Joh. Bürmann, Burg. Simonsstraat 10, Halfweg, (02907) 4592 Verhuizingen en trans porten door geheel Ned. Auto met laadklep, hef vermogen lVi ton. Fa. A. Kievit Zn., Den Burg, Houtworm in huizen, schuren, orgels, piano's, meubels enz. Spuiten met KIM-X (15 jaar ga rantie). Tel. (02232) 1658. Molenvaart 186, Anna Paulowna Uien te koop, 40 ct. per kg. Th. Witte Jaczn, St. Antonius, Gerritslander- dijkje 18, tel. (02220) 2048 Te koop i.g.st.z. dames bromfiets, merk Kreidler. Mar ja Kooy, Wagemaker- str. 36, Den Burg, tel. (02220) 2880 Jachthond gevraagd. De Grave, Grensweg 1, tel. (02220) 2279 Te koop een jongens- fiets. Tel. (02226) 364 Te koop Ford 15 M, in zeer goede st. Na 18.00 u. Rozendijk 20 Te koop 2 1-pers. bed den met matrassen, kus sens, 4 stoelen, tafeltje en nachtkastje. Lieuwstr. 27, Den Burg (tel. 3511), na 18.00 uur A.s. zaterdag van 9-6 uur is „De Twee Paard- jes" weer open. Nog steeds hele mooie j oppers 55, Jong echtpaar zonder kinderen zoekt [woon ruimte. Tel. (02228) 381 Paardemest te koop. Tel. (02220) 207 Te koop z.g.am. pony- zadel. Tel. (02220) 2252 Vrij en Blij wenst een ieder veel onheil en rampspoed in 1975 Te huur gevr. een ga rage of schuurtje voor een luxe auto, in nabijh. van Schilderend 25, tel. 3961 Te koop nieuwe win terjas, mt. 56. Witte Kruislaan 13 Te koop wegens over compleet een Ford Fair- lane 1965. De Ruyterstr. 123, Oudeschild, tel. (02220) 3806 Vakantie woningruil Wie wil er voor 2 of 3 weken met ons ruilen, vanaf 26-7. Fraai gele gen 4-persoonswoning in Lunteren. C. Roke, Wil lem Welgravenlaan 20, Lunteren (Gld.). telefoon (08388) 2382 Grote volière, breed 3,90, lang 7.80, hoog 2,50. C. Daalder, Oost 111, Oos terend, tel. (02223) 476 Te koop een prachtige m. herder, 8 mnd., reu, lief voor kinderen. Tele- foon (02228) 616 Te koop rode Pelgrim Bambino oliekachel met muurtank en leiding; gas- geiser en gasfles. Hoger- eind 22, De Waal, tel. 3662 Te koop 2-pers. stalen ledikanten met matras. Oliekachels met muur tanks. Te zien: a.s. zater dag tussen 10 en 14 uur in Bung.park „Tamarisk", Zanddijk 182 (Slufter). N. J. van Dam, Weverstr. 17, Den Burg Te koop vrieskist 370 1., koelkast; spiegelraam 2,50 1 1,65 cm. M. Butter, Wil- sterstr. 28, Den Burg Te koop aangeb. i.p.st.z Bosch koelkast, tafel model. Tel. (02220) 2217

Texelsche Courant | 1975 | | pagina 2