Weer ongerustheid over voortgang dijkverzwaring Lijst werkgelegenheidsprojekten moet voor één februari bij provincie zijn Grondbedrijf staakte aanbiedingen in bestemmingsplan De Cocksdorp Inwoneraantal overschreed 12 duizend VERVOLG VAN PAG. 1 - Ook Texelstroom maakt bezwaar tegen concessie SMULLIE'S BAR Werkwinkel haalt oude brillen op Administratie kleuterscholen Bestuur Cultureel Werk aangevuld Carnavalsvereniging nu ook in Den Burg VERVOLG VAN PAG. 1 Bloemtak Ingezonden stuk Eerst standpunt college over tweede woningen KEI keesomfonds üi Verschillende raadsleden hebben in de rondvraag van de dinsdagavond ge houden raadsvergadering blijk gegeven van verontrusting over de gang van zaken bij de verzwaring van de Texelse dijken. Onder andere naar aanleiding van een artikel in onze krant over de invloed die de natuurbeschermings organisaties hebben op de volgorde, waarin de werkzaamheden worden uitge voerd, werd naar voren gebracht, dat landschapsbehoud een goede zaak is, maar dat de veiligheid van de inwoners behoort te prevaleren. De heer J. Witte van de KVP had een uitgebreid betoog op papier gezet, maar wegens het gevorderde uur zag hij er van af, dit voor te lezen. Hij volstond daarom met het naar voren brengen van zijn eindconclusie: het leven van velen is in gevaar; de dijken moeten met de grootste spoed worden verhoogd. Mevrouw T. C. Vlas-van der Vlies vond het een betreurenswaardige zaak, dat er nu wèl geld is voor de dijkver zwaring, maar dat de uitvoering van het belangrijkste deel van het projekt wordt vertraagd door het overleg dat nodig is om aan de wensen van de na tuurbeschermers tegemoet te komen. Het dijkgedeelte waarom het in de eer ste plaats gaat is niet opgewassen tegen een stormvloed zoals die van 1 februari 1953. Bij een dijkdoorbraak zullen meer slachtoffers te betreuren zijn dan de zeven, die in 1953 op Texel om het leven kwamen. „De veiligheid van have en goed, dus ook van het landschap, is in gevaar". Mevrouw Vlas stelde voor een motie aan te nemen, waarin de ernstige verontrusting over de gang van zaken tot uitdrukking wordt gebracht alsmede de dringende eis op zo kort mogelijke termijn met het werk te beginnen. De burgemeester wilde dat liever uit stellen naar een volgende vergadering; het college zal er dan beter voorbereid tegenover staan. Overigens doen b. en w. ook zonder motie al het mogelijke om de dijken zo snel mogelijk verhoogd te krijgen. Het college twijfelt met aan de goede instelling van Rijkswaterstaat in deze. 12.000 inwoners In het afgelopen jaar was er sprake van een belangrijke mijlpaal. Het inwo neraantal overschreed t de 12.000. De heer L. J. Weijdt vond het jammer, dat men dit feit ongemerkt voorbij heeft laten gaan. De voorzitter: „We ontdek ten het toen het al te laat was. Het is niet meer na te gaan wie de 12.000e is geweest". De voorzitter meende overi gens dat het bereiken van een bepaald inwonertal tegenwoordig geen reden tot feestvreugde mee hoeft te zijn. Texel streeft immers naar een zeer langzame groei. Witte: „Als er één is die er be lang bij heeft, is het de burgemeester. bers om met b. en .w over rijks vergoe ding van de onrendabele top van de aardgasexploitatie te praten, was in de dinsdagavond gehouden raadsvergade ring voor de heer F. Binken aanleiding om alle politieke partijen op te roepen aktie te voeren door de vaste kamer commissie te benaderen. De heer J. Witte kon meedelen, dat zijn partij dat al heeft gedaan. Texelstroom Ook Texelstroom n.v. heeft over de aardgaslevering op Texel een brief ge schreven aan de gemeenteraad, waarin bezwaar wordt gemaakt tegen de een zijdige verlening van energie-concessie aan De Liefde, de vérgaande financiële garanties, die die particuliere vennoot schap worden verstrekt en het toestaan dat De Liefde afwijkende energie-ta- riefsvormen hanteert (zander afbouw- of gelijikstellingsregeling) in vergelij king met overig Noordholland. In de Texelstroom-brief, namens de raad van commissarissen ondertekend door voorzitter F. H. M. van Eyndhoven, wordt de gemeenteraad een dualistisch gedragspatroon verweten. Wat de afwij kende tariefsvormen betreft, wordt ver wezen naar het gezamenlijke en succes volle streven om de elektriciteits- en watertarieven van Texel gelijk te bren gen met die van Noordholland. Dit wordt een goed uitgangspunt genoemd. Texelstroom: „Thans wordt uwerzijds aan een particuliere vennootschap toe gestaan om met opslagen te mogen wer ken op de vastrechten als onderdeel van de tariefstelling. Blijkbaar wordt door u de onrendabele top bij de investerin gen voor de gasvoorziening door een particulier wel, doch deze bij de elek triciteitsvoorziening door de overheids- vennootschap niet erkend". De gemeenteraad is ermee akkoord gegaan dat de Texelstroom-brief voor pré-advies in handen van B. en W. wordt gesteld. Electro-huis-uitverkoop Stereo-apparaten (Adv. I.M.) A.s. weekend, 25 - 26 januari KLEINTJE CARNAVAL met muziek van Ned. oudste ddsOk-joCk Jan de Danser (64 jaar) uit 't Haventje, Enkhuizen, voor jong, jong belegen en oud. De heer C. Koorn vertelde dat hij zich geërgerd had aan de diverse krotten, die het dorpscentrum van Den Burg ontsieren en bovendien gevaar opleve ren. Hij wees op een vervallen gebouw aan de Burgwal, een huis op de hoek van het Hofje van de Weverstraat, het Boeskippehuus en een voormalige boer derij aan het Achterom. Koorn hoopte, dat b. enw de betrokken eigenaars zou den dwingen tot herstel of sloop en vroeg ruimschoots voor het seizoen ak tie te ondernemen, want voor de toeris ten is het ook geen fraai gezidht. Schoolhoofd De heer S. Bakker neemt zeer binnen kort afscheid als hoofd van de J. P Thijsseschool wegens het bereiken van de pensioengerechtigde leeftijd. De heer F. Blanken van het Pakt verbaasde er zich over, dat nog geen opvolger is voor gedragen; het is de hoogste tijd. De voorzitter zei dat spoed wordt be tracht. Het is niet onmogelijk, dat voor de benoeming van het nieuwe school hoofd een spoedeisende extra raadsver gadering wordt belegd om de zaak voor 1 februari rond te krijgen. De heer H. Beumkes (Pakt) was er verstoord over dat op verschillende vra- Naast oud papier en non ferro-meta- len haalt de Werkwinkel nu ook regel matig oude brillen en brilmonturen op in Den Burg. Zaterdag a.s. is de Witte Kruislaan aan de beurt. De brillen zijn bestemd voor de Mimisa. Texels Belang-raadslid Daan Schilling sneed het probleem van de hoge admini stratiekosten voor de bijzondere kleu terscholen aan. Hij vroeg of het moge lijk zou zijn de loonadministratie van deze scholen op het raadhuis te gaan voeren. Burgemeester Sprenger zei dat daar geen mogelijkheden voor zijn: „we willen (wel, maar we kunnen met, om dat we dan buiten ons boekje gaan". Hij adviseerde de betrokken kleuterscholen zich met de afdeling onderwijs van de gemeente in verbinding te stellen om te zoeken naar andere oplossingen. De heren G. Westerlaken (uit Den Burg) en C. J Witte (uit De Koog) en mevrouw G. Eelman-Timmer werden door de raad gekozen in het bestuur van de Stichting cultureel werk Texel. De heer Witte is de huidige voorzitter van de stichting. G. Westerlaken (die als te genkandidaat T. Rombout uit Den Burg had) is een vertegenwoordiger van het voortgezet onderwijs en buitenkerkelijk. Mevrouw Eelman behoort tot de gere formeerde groepering in Oosterend. De samenstelling van het nieuwe be stuur is nagenoeg bekend. Er hebben zich nogal wat verschuivingen voorge daan. Mevroulw Langeveld werd opge volgd door mevrouw Hm en de heer Agter door Joh. de Graaf. Mevrouw Van der Eijk is uit het bestuur getreden omdat de Kunstkring (waar zij verte genwoordigster van was) niet meer be staat. Op initiatief van Frans Pieterse is woensdagavond de eerste carnavals vereniging in Den Burg opgericht. De vereniging draagt de naam: „De klam me loodjes" en is na Oudeschild de tweede carnavalsclub op Texel. De klamme loodjes willen op maandag, 10 februari een carnavalsdag in Den Burg organiseren. Het programma zal nog nader worden bekendgemaakt. Er is al een raad van elf en ook een prins Car naval: Gerardo di Couverti I. gen over het verkeer, die hij in diverse raadsvergaderingen heeft gesteld, nog niet is gereageerd. Aan de door hem noodzakelijk geachte herbestrating van het Hogewerf in Den Hoorn en aan de wateroverlast in de Oranjestraat te Oosterend was tot dusver niets gedaan. Beumkes vond ook dat het college er zich met een Jantje van Leiden had af gemaakt toen 'hij vroeg een weg aan te leggen van de Mokweg naar de camping Loodsmanduin. (ter ontlasting van de Naalrand). B. en w. hadden gezegd dat dit een zaak was van Staatsbosbeheer en RST Wethouder J. Nauta zei, dat het college toch wel serieuze aandacht aan de laatstgenoemde vraag heeft be steed en tot de conclusie is gekomen dat een verkeersweg vlak langs een over- naohtingsgebied ongewenst is. Nauta veronderstelde, dat het Pakt het daar mee ook eens zou zijn, want deze partij is immers tegen verharding van zand padenMr. Sprenger beloofde ook aan de klachten over Hogewerf en Oranjestraat alsnog aandacht te zullen besteden. Onroerend goed-belasting B. en W. zullen trachten binnen en kele weken nadere informatie te geven over de voorgenomen onroerend goed- belasting, aldus het antwoord van mr. Sprenger op een vraag van de heer D. Schilling van Texels Belang. De heer A. Rienstra (SCF) kreeg des gevraagd te horen, dat de portefeuille onderwijs in het college zowel door de heer Sprenger als de heer Westdorp wordt beheerd. Er is geen bepaalde taakverdeling. Men kan voor alle on derwijskwesties dus bij beiden terecht. De heer Rienstra liet weten dat men er in onderwijskringen teleurgesteld over was, dat het onlangs gehouden overleg tussen schoolhoofden en dei schoolbegeleidingsdienst Den Helder niet door een vertegenwoordiger van het college is bijgewoond. Mr. Sprenger: We waren echt verhinderd en hebben daarom een ambtenaar gestuurd. Bromfietsers De heer C Ellen van het Pakt had klachten over het gedrag van brom fietsers. Toen onlangs een schip was ge- aankijken, maar niet het college", zei h11 tegen T. v. d. Heerik (Texels Be lang). Wethouder Westdorp liet nog weten dat voor 1 juli met de mogelijke realisering van deze plannen moet worden begonnen. Van den Heerik was teleurgesteld, dat 3,5 miljoen gulden (de drie projecten in totaal) zo snel worden uitgegeven. „Ik vind het onbegrijpelijk dat zoiets moge lijk is. Waarom moet het nou weer op deze manier". Zijn fraktiegenoot L. J. Weijdt trok een parallel met het aard- gasbesluit, dat zeer overhaast genomen is, waardoor nu de donkere wolken zich boven Texel samenpakken. „Als het maar geen aardgaswolken zijn", zei Weijdt. De fraktievoorzittcr van Texels Belang vond dat hij ook nu te weinig tijd had gehad om een oordeel over de voorstellen te vellen. „Ik begrijp best, dat het cén en ander haast heeft, maar of we die haast moeten laten prevaleren meen ik te moeten betwijfelen. Zo we ten wij bijvoorbeeld niets over de bij komende kosten (zoals onderhoud) van de projekten. En dat in een situatie, waarin de gemeente krap bij kas zit". Vraagtekens Weijdt plaatste verder nog vraagte kens bij de arbeidsverruimende werking van de door B. en W. voorgestelde pro jecten. ,De wegenbouw (Postweg) is één van de meest gemechaniseerde be drijfstakken, terwijl ook bij de aanleg van de visserijsteiger veel mechanisatie aan te pas komt. Van den Heerik vond dat de kosten voor de bibilotheekbouw f6 'torn) alle records slaan en hij was ook bevreesd voor de hoge exploitatielasten. „De exploitatie van de huidige biblio theek kost 61 mille per jaar en in aan merking genomen dat de nieuwe vier keer zo groot wordt, mag het college zelf invullen wat de exploitatiekosten zullen zijn. Nou weet ik wel dat er een nieuwe betere subsidieregeling op komst is, maar die heeft een overgangs regeling van 8 jaar. De lasten voor de gemeente zullen in de eerste jaren dan oök nog zeer zwaar zijn. Over de visse rijsteiger zei Van den Heerik: ,Ik vraag mij af, waarom de exploitatie niet aan De gemeente heeft van mevrouw Klimp uit Den Helder een bloembak met inhoud gekregen omdat een straal in De Cooksdorp de naam van haar vader heeft gekregen. De bak zal in het voorjaar worden geplaatst in de Klimp- straat in De Cocksdorp. Naar aanleiding van de open brief van leerlingen van de Rijksscholengemeen schap over hinderlijke militaire schiet oefeningen, ontvingen wij een ingezon den. Dit stuk was slechts voorzien van een handtekening. Wil de schrijver of schrijfster zich even bij ons bekend ma ken? Red Het gemeentelijk Grondbedrijf heeft enige tijd geen grondaanbiedingen aan particulieren in het bestemmingsplan De Cocksdorp gedaan omdat zij eerst het standpunt van het college wilde weten over het tweede woningbe- leid in dit gebied. Dat zij wethouder Jook Nauta dinsdagavond in antwoord op een schriftelijke vraag van SCF-raadslid Jan Witte die melding maakte van klachten over dit beleid. Het bestemmingsplan De Cocksdorp is in twee fasen verdeeld. Op gronden, bestemd voor woningbouw, die gelegen zijn in de eerste fase, waren 5 tweede woningen gepland. Maar in de beleids nota van het college staat dat er geen tweede woningen meer in de bebouwde kom mogen versohijnen. Bij nog 2 van de 5 te realiseren (woningen zal het col lege de beleidsnota hanteren en alleen eerste woningen uitgeven, aldus Nauta. Ook constateerde Witte, dat de aan leg van de ontsluitingsweg vanaf de Langeveldstraat naar het gemeen schapscentrum nogal lang op zich laat wachten. Nauta deelde mee, dat deze verbindingsweg pas in de tweede fase zal worden aangelegd. de opzet is toegevoegd. De steiger ligt aan gemeentelijk gebied in een rijks haven, maar wie neemt de exploitatie voor zijn rekening? Overigens vind ik dat de vissers best de ontbrekende 10°/o van de bouwkosten voor hun rekening kunnen nemen. Ze liggen met hun schepen in een rijks haven en hoeven daarvoor niets te be talen". In het algemeen vond het Texels Belang raadslid het een gebrek in de presentatie van het college, dat zij geen exploitatieoverzichten aan de bereke ningen heeft toegevoegd. „Daarom is een oordeel niet mogelijk", zei hij. Onderhoud Jan Witte (SCF) vroeg Zuidewind wat de verbetering van de Postweg inhoudt „Deze weg heeft nu een beperkte capa citeit en de slechte kwaliteit van het wegdek werkt snelheidsbeperkend. Ik vrees dat verbetering van de Postweg ook zal leiden tot een verhoging van de snelheid. We moeten daarbij in ogen schouw nemen, dat de school in Zuid- Eierland het enige Texelse onderwijs instituut is dat langs een dergelijke ver bindingsweg is gesitueerd", aldus Witte. Jan Zuidewind zei dat als de Postweg op een kwalitatief redelijk peil wordt gebracht de onderhoudskosten zullen dalen. „We hebben pas één ton aan on derhoud uitgegeven, welk bedrag in vier jaar moet worden afgeschreven. Want eens in de vier jaar heeft deze weg een onderhoudsbeurt nodig". Zui dewind over het onderhoud van de vis serijsteiger: „Eind vorig jaar hebben wij van de visserij de toezegging gehad dat zij de onderhoudskosten van de steiger voor haar rekening zal nemen. En ik heb geen reden aan te nemen, dat dit standpunt gewijzigd is". Voorzieningen Op een vraag van Witte over de toe komstige functie van de ULO-sdhool zei Westdorp, dat daar geen bibliotheek in gevestigd zal worden, maar dat het een andere bestemming voor de gemeen schap (krijgt. Over de bestemming van de leegstaande oude bibliotheek (vraag van Fried Blanken) zei Westdorp nog geen zinnig woord te kunnen zeggen. Ik ben wel van mening, dat het gebouw niet moet worden gesloopt". Westdorp was het met Van den Heerik eens dat de nieuwe bibliotheek veel geld kost, maar dat komt, zei hij, door het aantal voor zieningen dat in het nieuwe gebouw zal worden aangebracht De Pakt-wetihou- der noemde als voorbeelden de disco theek, rustige leeshoeken, studieplaat sen voor de jeugd en ontspanningruim ten. „Willen we een goed funktio- nerende bibliotheek dan moeten we dit gebouw wel neerzetten", aldus West dorp. Handhaven Daan Welboren pleitte er net als Jan Witte voor de bibliotheek op de huidige plaats te handhaven. Hij vroeg, ge steund door Witte, hierover om een uit spraak van de raad. De beide raadsleden waren van mening, dat de bibliotheek, na het inwerking treden van het. nu nog in ontwerp zijnde, verkeerscirculatie plan, op de huidige plaats minder last van het verkeer zal hebben dan bij de Drijverstraat. Burgemeester Sprenger sprak dat tegen: „Ook in de nieuwe plannen zullen de Burgwal en de Park straat zeer veel verkeer te verwerken krijgen, Bovendien moet de bibliotheek sterk vergroot worden om aan de eisen te kunnen voldoen. En die ruimte is er niet, tenzij een gedeelte van het park wordt opgeofferd, maar het zou zeer onverstandig zijn dit rustpunt in Den Burg aan te tasten. Bovendien is de Drijverstraat-Thijsse- laan-Bernhardlaan de enige plaats waar de bibliotheek op korte termijn kan ver schijnen. De grond waar de leeszaal komt te staan, heeft als bestemming: bijzondere doeleinlen. Op een ander ge deelte van deze grond komt het nieuwe arbeidsbureau". Gunstig advies De burgemeester zei te verwachten, dat de provincie het ministerie gunstig zal adviseren over het Postwegproject, omdat dit project in Haarlem al zeer lang bekend is. Ook de steiger geeft hij een kans, omdat hierover vooroverleg met de provincie is geweest. Dat geldt ook voor de bibliotheek. Raadslid Weijdt brak een lans voor de strand, reden jongens met bromme over het strand flwat verboden is) en d ook aanwezige politie deed er niets aan Ellen had verder gezien dat op nieuw jaarsdag bromfietsers in de duintjes va de Slufter aan het crossen waren. Hij vertelde verder op zeer onaang name wijze in contact te zijn gewees met de politie. Over de wijze waairop d politiemannen tegen hem optraden, had hij weinig goede woorden. jfc Ellen sprak in raadselen, want hil, legde niet uit wat er precies iwas ge-!w beurd. Bij nadere informatie vernamen» we dat het incident zich voordeed toen^>! bij de Slufter een gasboei was aange-f^ spoeld. Strandbezoekers hadden aan hei,." ding gesleuteld, waardoor gas uit d« 1 boei ontsnapte. Toen Ellen erbij kwarn^1 om dit met meegebraoht gereedschap^1' ongedaan te maken, trad de politie ,,on-® praktisch" op en Ellen zou geen gele genheid hebben gehad zijn goede be-lerd doelingen toe te lichten orn Verder had de heer Ellen in de Texel-djft se Courant gelezen, dat de heer J. van- 1' Zon van Mitra B.V. de ambtswoning Oi van de burgemeester (Weverstraat lOinge heeft betrokken „Hoe moet dat nu ab'sch er een nieuwe burgemeester komt, dit uu van de woning gebruik wil makenrisdi Mr. Sprenger zei dat contractueel celin vastgelegd, dat het huis in dat gevabnd direct wordt ontruimd. o mg zaa wo ►vei >mu uu IOC verbouw en renovatie van huizen in de dorpskern van Den Burg en ook in de andere dorpskernen, in het achterhoofd^0' houdend dat dergelijke herstehverk-ua zaamheden zeer arbeidsintensief zijnis Weijdt zei gekonstateerd te hebben dat^l' vooral de dorpskern van Den BurgUnc steeds meer verpauperd en door sloop'001 aangetast wordt. „Door renovatie en verbouw van de bestaande huizen moe-01" ten we bevorderen dat de gezellige010 dorpskernen blijven bestaan. Daarvoor1!!0 moet een werkgroep gevormd worden". Rehabilitatiegebieden ia] Zuidewind zei dat B. en W. al beziggel zijn om naar de nieuwe richtlijnen van^j, CRM tc-liaibi'l iifcatiegebieden in te stellen^ Het college wil daarvoor een werkgroep^, in het leven roepen. De WD-wethouder.^, constateerde, dat in de bouwwereld vol-' UL doende werk is. Zo zullen de planner. L voor uitbreiding van het NIOZ gereali-jj^ seerd worden. Weijdt. Maar met een^g' aannemer van buitenaf" Zuidewind: „Het gemeentebestuur. Ja heeft een brief naar Den Haag gestuurd. 1-p waarin gevraagd wordt of het mogelijkum is ook Texelse aannemers bij de bouwlen te betrekken. Deze brief is gunstig ont- tel ïebl ai vangen, maar uiteraard kunnen wij niets claimen. B. en W. zullen een dezer! dagen hierover contact opnemen met del BAM om te peilen hoe ver de bereid-, heid strekt. Verpleeghuis sie Kees Koorn vroeg zich af waarom hetj bouwplan van het verpleegtehuis, dat^£ toch ook bestekklaar ligt, niet door helfen college op de verlanglijst is gezet. West- ya dorp antwoordde, dat deze plannen nog l_r niet direct uitvoerbaar zijn om dat er A nog niet voldoende inzicht bestaat in depa werkelijke realiseringskanscn, die bui- 2, tengewoon moeilijk zijn. Westdorp: „De3.^ raad krijgt in maart een overzicht van do stand van zaken onder meer te aan zien van de bezetting. Wij zijn nu nog.l o bezig met het verzamelen van gegevens,:n en kunnen nog niets concreets meede-J b>. len", aldus de Pakt-wethouder. de .Ne Door wijziging van de statuten is het^j nu ook mogelijk, dat mensen die in he' buitenland gaan studeren in aanmer king kunnen komen voor een uitkering^ uit het Keesom-studiefonds. Ook bestaat de mogelijkheid een uitgekeerde ibijdxa- ge terug te vorderen als bijvoorbeeld? blijkt dat de aanvrager onjuiste opgaven^, heeft verstrekt. De zin: „De eenmaal verstrekte bijdragen kunnen als regel wie niet worden teruggevorderd", houdt kei daar de mogelijkheid voor open. Tot k dusver kon in geen enkel geval geldlw worden teruggevorderd. n Deze wijzigingen zijn doorgevoerd,^- omdat de praktijk de wenselijkheid l_ daarvan aantoonde. „Het zijn geen ver-j^i! anderingen in de doelstéUingen van hetjje fonds", zei burgemeester Sprenger dins-5^, dagavond", zo zal er geen propagandajjSe voor het buitenland worden gemaakt". 1b,; Dat blijkt ook uit de statuten: „De stu-^ei. die omvat het volgen van onderwijs aanaaa een bij voorkeur m Nederland geves-j q tigde openbare of bijzondere inrichting ur Hiermee past het Keesomstudiefonds zich aan, aan de tendens om meer in hetP^r buitenland te gaan studeren. Om in aanmerking te komen voor een- uitkering uit het Keesomstudiefonds» g werden Ln het sudiejaar 1973/'74 33 aan-Jde vragen ingediend. Uiteindelijk werdenhjk 17 aanvragen met uitkeringen gehono-22C reerd, hetgeen het Keesomfonds 12.375 gulden kostte. 3^ In 21 jaar verleende het fonds 126*®®1 toelagen voor een bedrag van 83.5 lO™6 gulden. 53 aanvragen werden gedaan0011 voor het middelbaar, voorbereidend er.&k< hoger onderwijs, 80 voor een opleiding1^ in de technische vakken, 10 in de agra-L±: rische vakken, 15 voor de zeevaart, 24>p voor een functie bij het onderwijs, 21an, in de muzikale vakken en 31 voor eer.r- opledding in de administratieve en an-K< dere vakken. In totaal werden 234 aan-ft] vragen ingediend, waarvan dus ietsp meer dan de helft werd 'le gehonoreerd ast Het Keesom-studiefonds krijgt sinds, 1972 15 mille subsidie per jaar. Het fonds had in '73 een batig saldo vanj|r 749 gulden. Het bestuur bestaat uit de^- leden: W. H. Sprenger (voorzitter), H|er Gerrits, P. A. Zegers, mejuffrouw A. G jQS Luysterburg en L. J. Weijdt.

Texelsche Courant | 1975 | | pagina 2