Nieuwe ZDH-trainer -r Willem Jansen trouwt de freule SPORTPROGRAMMA Eilandcompetitie volleybal Jaarvergadering Bejaardenbond 100e lid plattelandsvrouwen De Cocksdorp-Eierland Tweede blad Texelse Courant, vrijdag 24 januari 1975 ATERDAG 25 JANUARI 1975 fdeling Noordholland Meervogels '31-O'end (Z), 14 30 uur Zwaluwen 5-O'end (Z), 2,15 uur Junioren Hollandia T Al-Texel Al, 14.30 uur (vertrek boot 13,05 uur) Helder A2-ZDH Al, 14.30 uur Oosterend Al-HRC A3, 14.30 uur ZAP A3-De Koog Al, 14,30 uur (vertrek boot 13,05 uur) HCSC Bl-Oosterend BI, 14.30 uur Kaagvogels Bl-T. Boys BI, 14.30 u. (vertrék boot 13,05 uur) C'dorp Bl-WGW B3, 14.30 uur Oosterend B2-Texel B3, 13.15 uur Texel Cl-Flevo Cl, 14.30 uur Vesdo Cl-Tex. Boys Cl, 14.30 uur (vertrék boot 13,05 uur) HCSC C2-ZDH Cl, 14.00 uur Pupillen nJ Afdeling A De Koog a-Cocksdorp a, 14.00 uur Oosterend a-Tex. Boys a, 13.30 uur Texel a-Tex. Boys b, 15.00 uur Tex. Boys c-Texel c, 14.15 uur fdeling B: Texel e-Oosterend b, 14.15 uur Tex. Boys e-Texel f, 13.30 uur Texel g-Oosterend c, 13.30 uur Tex. Boys d-Cooksdorp b, 15.00 uur -ZONDAG 26 JANUARI 1975 4de klasse B KNVB Flevo-Texel, 14.00 uur (vertrek boot 12,05 uur) Afdeling Noordholland 5 Sporting SnDe Koog, 14.30 uur (vertrék boot 12,05 uur) Oudendijk-Cocksdorp, 14.30 uur (vertrek boot 12,05 uur) 5 Texel 2-HRC 4, 14.30 uur Oosterend 2-Texel 3, 14.30 uur Tex. Boys 2-JVC 3, 14.30 uur Cocksdorp 2-HRC b, 14.30 uur Geelzwart 5-ZDH 2, 14.30 uur (vertrek boot 13.05 uur) ZDH 3-Helder 6, 12.15 uur De Koog 2-HRC 7, 14.30 uur Callantsoog 4-Oosterend 3, 14.30 u. J (vertrek boot 13.05 uur) W.Waard 5-Cocksdorp 3, 14 30 uur 5 (vertrek boot 13.05 uur) Texel 4-DWOW 6, 12.15 uur l Junioren SRC A2-Tex. Boys Al, 14.30 uur (vertrek boot 13.05 uur) flames Hollandia-Tex. Boys, 14.30 uur (vertrek boot 12,05 uur) Purmerend 2-Tex. Boys 2, 14.30 uur (vertrek boot 12,05 uur) SAMEN REIZEN Zaterdag 25 januari vertrek boot 12.05 uur van Texel) De Koog Al, Tex. Boys Cl, Tex. Boys BI en Texel Al. Kondag 26 januari vertrek boot 12.05 uur van Texel) Texel aparte bus; De Koog, Cocksdorp, dames Tex. Boys 1 en 2. vertrek boot 13.05 uur van Texel) ZDH 2, Oosterend 3, Cocksdorp 3 en Tex. Boys Al. Bij afkeuring terrein bus afbestellen tm telefoon (02240) 2421. 89 MEDEDELINGEN 50 ZDH-nieuws Het eerste .elftal speelt zondagmiddag om 14 30 uur op ons terrein een vriend schappelijke wedstrijd Itegen Texelse Boys. Het tweede gaaJt naar Geel Zwart 5 dat bij de top Staat, thuis weid de eer ste wedstrijd met 2-1 verloren, laten we nu beide punten pakken. ZDH 3 speelt ||>m 12.15 uur tegen nummer twee Hel der 6, laten -we nu weer eens twee pun- ien aan ons schaarse aantal toevoegen. Junioren A gaat wederom het Mars diep over en brengt, een bezoek aan Hel der A2, een op papier geen stehk team, maar oppassen blijft de boodschap. 14.30 uur. Ook junioren C moet weer uit, nu naar HOSC C2, aanvang 14.00 uur, vol gende week gaan we naar BKC en na nog een wedstrijd 'komen er vijf thuis wedstrijden. En tin eigen huis zijn jullie nog ongeslagen TrainingWillen de spelers er om denken dat er vrijdag training is; 19.00 uur voor junioren; 20.00 uur voor senioren, onder leiding van de heer Jul lens. Texelse Boys Zaterdag, mat de boot van 13.05, gaat BI naar Kaagvogels BI en Boys Cl naar Vesdo Cl, Boys 2 is vrij. Zondag op eigen terrein, om half drie, Boys 2 tegen JVC 3. Het derde os weer vrij. De junioren A spélen nu weer op zondag en gaan met de boot van 13.05 uur naar SRC 2. Alile spelers kunnen nu present zijn, er moeten nu ma-ar eens een paar punten gepakt worden. Het eerste en tweede elftal gaan -beide met de boot van 12.05 uur naar reap. Hollandia en Purmeremd2. Allebei pittige tegenstan ders. V-oor het eerste is geen wedstrijd vastgesteld maar de kans zit er in dial de wedstrijd tegen Winkel wordt inge last. Moöht dit -niet het gev-a'l zijn dan spelen we een oefenwedsbrijd tegen ZDH in Den Hoorn. Voor pupillen-wed strijden zie bet programma en het kast je. SV De Koog De pupillen die het na een matige start nu uitstekend doen, spelen zaterdag thuis tegen Cocksdorp A. Aanvang 2 uur. De junioren gaan met de boot van 13.05 uur -naar ZAP 3 in Breezand Dit is een lastige tegenstander, die op eigen veld moeilijk ite verslaan is. Aan vang 14 30 uur. Het tweede (sinds 28 oktober 1973 thuis ongeslagen) speelt zondag thuis itegen HRC 7. Dit mag voor De Koog geen moeilijke tegenstander zijn. Aanvang 14.30 uur. Het eerste gaat uit naar Graftdijk. Als er met dezelfde inzet gespeeld wordt als de laatste keer, is De Koog echt niet kansloos. Vertrek 12.05 uur van Texel. SVO-nieuws Zaterdag g-aa't -het eerste naar Aker sloot, waar Meervogels '31 als gastheer optreedt. Meervogéls staat stevig aan de leiding, dus het zal wel moeilijk worden een puntje te -veroveren. Aanvang -half drie Het tweede gaat ook naar de over kant en ontmoet Zwaluwen 5, één van de -zwakkere ploegen. Onderschat ze niét,, dan moeten de punten mee na-ar Texel kunnen komen. Aanvang 15 15 uur. De Al-junioren spelen om half drie thuis tegen HRC A3 en moeten dit tref fen toch winnend kunnen afsluiten. De Bi-junioren spelen om half drie in Den Helder, waar HCSC BI -als gastheer op treedt. Hiier is de kans op een puntje wel 'klein, maar probeer eens voor een verrassing te zorgen. De B2-junioren krijgen om 13.05 uur Texel B3 op be zoek en kunnen hier windt uit halen. De Cl-junioren krijgen -om -half drie koploper Watervogels Cl -op bezoek, dat nog ongeslagen is. Het eerste is zondag vrij. Het tweede krijgt om half drie Texel 3 op bezoek. Jullie hebben 12 uit 9 en Texel 3 15 uit 9, dus aan spanning zal het niet ontbre ken Het derde gaat naar mr 3 -op de lijst Callantsoog 4 en zal het hier wel eens moéilijk kunnen krijgen. Toch houden we het op een kléine zege. SV Cocksdorp Béide pupillenelftallen spelen uit. Pupillen A tegen De Koog, aanvang 14.00 uur en pupillen B speelt om 15.00 uur tegen Texelse Boys D De junioren zijn gasitheer van koploper WGW. Mocht er gewonnen wohden dan is de achterstand noch slechts één punt. De wedstrijd begint om half drie. Zondag speelt SVC 2 om half drie thuis tegen HRC 6. Met dezelfde önzet als tegen Wi- ron kunnen de twee punten in Cocks dorp blijven. Hat derde en het eerste senioren elf tal spelen uit. Het 3e krijgt het zwaar te verduren tegen Wieringer- waard 5. Hopelijk zit er een gunstig re sultaat in. De wedstrijd begint om half drie. Het eerste tenslotte, speelt om half drie uit tegen Oudendijk. Het zal zeker geen -gemakkelijke wedstrijd worden, daarom zou een gelijkspel al een mooi resulbaat zijn. De iterreindienst wordt zaterdag om 11.00 uur gedaan door A. Veen en L. den Braven. Begin februari wordt weer de jaarvergadering gehou den. De datum wordt nog nader bekend gemaakt. SV Texel -Het eerste gaat -zondag uit n-a-ar Fllevo en zal proberen daar de punten in de wacht ite slepen Zo gemakkelijk als op Texel zal het beslist niet gaan Flevo is de laatste wedstrijden een beetje van slag, maar de ploeg telt nog wel dege lijk -mee in de strijd om de bovenste plaats. Het tweede speelt thuis na de goede -prestatie tegen Helder 3, en moet ook in sbaat -zijn om van het sterke HRC 4 een punt af 'te nemen. Het derde moet naar Oosterend 2, idat volgens de tot nog toe -behaalde uitslagen -over een goed elftal beschikt Het zal niet meevallen een -goed resultaat te behalen. We ho pen op een 'sportieve wedstrijd, waar voor volgens de berichten een overwel digende belangstelling -bestaat. Het 4de moet thuis van DWOW 6 kunnen win nen. Zaterdag gaat Al n-aa-r Hollandia Al, dat tot nog toe maar één verl-ies- pu-nt 1-eed en dat was tegen Texel Al. Reken er dus maar op idat ze gebrand zijn op 'een overwinning daar in Tuitje- horn. B3 -gaait maar Oosterend B2; er zit een kansje dn op een gelijkspel. Cl ont vangt Flevo Cl en hier rekenen we op de puniten. Pupillen A moet van Texel se -Boys pupillen B 'kunnen winnen. Pu pillen B zal hét iin Den Hoorn tegen ZDH pupillen A niet cadeau krijgen. Pupillen C heeft uit tegen Texelse Boys pupillen C nok al een moeilijke wed strijd. Pupillen E da't Gasterend pupil len B onitvangt geven -we toch een kans, even-als pupillen F ,dat naar Texelse Boys pupillen -C -moét. Pupillen G moet maa-r proberen ap eigen terrein tegen Oosterertd pupillen C de nederlaag zo klem mogelijk -te houden. UITSLAGEN DAMCLUB OOSTEREND 3 januari G. Plaatsman-J. Boruwer 20 J. Visman-J. van Loo 20 W. Timmer-R. Kampstra 20 K. Bostelaar-S. Trap 02 J. Brouwer-G. Plaatsman 02 J. Eelman-G. Plaatsman 20 R. Abma-J. Brouwer 02 J. Brouwer-Ré Abma 20 G. Plaatsman-R. Abma 20 R. Abma-G. Plaatsman 02 J. Brouw er-J. Eelm-an 02 J. Brouwer-G. Brouwer 02 10 januari J. Visman-R. Kamstra 20 W. Timmer-J. van Loo 02 B. Medema-J Brouwer 20 D. Blom-R. Abma 20 J. Trap-H. v.d. Wetering 20 J. Brouwer-D. Blom 20 H. v.d. Wetering-G. Brouwer 20 B. Medema-R. Abma 20 S. Trap-J. Broulwer 20 J. Visman-B. Medema 20 J. Brouwer-G. Brouwer 02 R. Kamstra-S. Trap 02 H. v.d. Wetering-B. Medema 20 ZON, MAAN EN HOOG WATER De zon -komt 26 januari op om 8.30 uur en gaat onder om 17.16 uur; 29 ja nuari op om 8.26 uur en onder om 17.21 uur. Maan: 27 jan. V.M.; 3 febr. L.K. Hoog water ter rede van Oudeschild: Vrijdag 24 januari 4.16 en 17.03 Zaterdag 25 januari 5.47 en 18.31 Zondag 26 januari 7.11 en 19.43 Maandag 27 januari 8.20 en 20.42 Dinsdag 28 januari 9.19 en 21.35 Woensdag 29 januari 10.10 en 22.21 Donderdag 30 januari 10.55 en 22.59 Vrijdag 31 januari 11.34 en 23.34 Zaterdag 1 februari 12.06 en Aan het strand is het ongeveer een uur eerder hoog water Laag water valt gemiddeld 6.15 uur na hoog water. ZDH heeft, na het vertrek van Jan van Rooij, al weer een nieuwe trainer. Het is de 44-jarige oud-S.V. Texelspeler Bert Jullens, die voorlopig een verbin tenis tot het einde van dit seizoen met de Hoornder voetbalvereniging is aan gegaan. Jullens is deze week al met trainen begonen. Hij heeft het C trai nersdiploma. Bert Jullens begon met voetballen op 9-jarige leeftijd bij SV Texel. In 1952 stapte hij over naar het toen in de tweede klas KNVB-spelende Helder, waar hij zo'n 10 jaar bleef. Jullens ein digde zijn aktieve voetballoopbaan weer bij Texel waar hij nog 1 seizoen speel de. Daarna werd hij trainer, een vak wat hij al weer ongeveer 15 jaar uit- Drukkers wonnen hun eerste partij Dinsdagavond wisten de dames van Badminton in de eerste klasse ternau wernood te winnen van WGD. Badmin ton gaat dank zij deze overwinning aan de ileiding -op de voet gevolgd door Gyvo Smash 68 (dames) sbaat op de derde plaats en kan beide koplopers niet meer inhalen, zodat de wedstrijd Badminton -GYVO uitsluitsel moet 'brengen wie zich periodekampioen mag noemen. Te- voko B won van Berebar dn de 2e klas se dames, terwijl -de Berebar-heren dn de -tweede klasse ten onder gingen te gen de Drukkers, die hiermede hun eer ste wedstrijd m de Eiland^kompetitie wonnen. Aankoopcentrale rekende af met Koffiebar 2 en TESO stuurde hon- genpunt huiswaarts met een ruime 2-0 nederlaag. In de heren le--klasse was de spannendste wedstrijd ongetwijfeld Ca- si-no-Togozo. Casino speelde zonder haar ibesfce speler en dat was duidelijk te merken. Viia een 2-1 overwinning wist zij, na veel opsla-gWissel-ingen in ■de derde set, -te Winnen Koorn had -wei nig moeite met NIOZ en Politie moest tegen Badminton haar 8ste nederlaag incasseren. De koplopers Koffiebar en Smash '68 réken den af mat resp. Jelle- boog en Gemeente. De andere koploper De Waal speelde niet. Uitslagen 21 januari 1975 Heren 1ste klasse -Koom-Nioz 2-0, Tog ozo-Casino 1-2, Badmi-nton-Politie 2-0, Gemeente- Smash '68 1 0-2, Jelleboog-Koffiebar 0-2. Heren 2de klasse Berébar-JDrukkers 1-2, Koffiebar 2- Aankoopcen'trale 0-2, Hongerpunt-Teso 0-2. Dames 1ste klasse W GD -Radmi-n ton 1-2. Dames 2de klasse 'Bereba-r-Tevoko B 0-2. Programma -voor vrijdag 24 januari 1975 in de Kaapsnol te De Koog Dames 2de kl. 2de ronde. 19.30 uur Molenkoog-WGD 2 20.10 uur Tevoko B-LOIS 20 50 uur Tevoko C-FC Berebar 21.30 uur De Koog 2-Smash 68 2 Programma voor 28 januari in De Ko rtinghal in Den Burg: Heren (veld 1) 19.00 uur Badmmton-Nioz leM. 19.40 uur Togozo-Konn 20 20 uur Gemeente-Casmo 21.00 uur De Koog-Politie 21.40 uur De Waal-Smash 68 Veld 2 Dames 2e klasse 19.00 uur Smash 68 2-Casino Heren 2 de klasse 19.40 uur Smash 68 2-Drukkers 20.20 uur RSG 3a-Pad'o 21.00 uur Berébar-Smash 68 2 Heren 1ste klasse 21.40 Badminbon-Togozo De -topper van de avond wordt onge twijfeld de wedstrijd in de heren 1ste klasse tussen De Waal en Smash 68 1, aanvang on veld 1 21.40 uur. De win naar van deze wedstrijd heeft dan alle kans op het periodekampioenschap. oefent De eerste club die Bert Jullens onder zijn hoede had was Nieuwe Nie- dorp. Daarna kwam hij bij BKC in Anna Paulowna, trainde Helder één jaar en ging vervolgens naar Zouaven in Groo tebroek. De laatste vereniging, die Jul lens trainde was Schoorl. Drie seizoenen bleef hij daar, maar een maand na het begin van de competitie hield Jullens 'het voor gezien. Hij bleef op non-actief staan totdat ZDH vorige week aanklop te. Jullens w-as graag bereid De Zwalu wen uit de problemen te halen. SCHAAKCLUB OOSTEREND E. v.d. Molen-J. Dogger 10 Rob Visser-H. de Goede 01 H. Tuinema-Elzelien v.d. Molen 10 F. v. Tatenthove-Siebe Waayer 01 Dirk v. Tatenhove-Geert Ellen 10 Hans Boersma-J. Moens 01 H. Prins-P. de Witte 10 10 januari Hans Boersma-H. de Goede 10 Geert Ellen-Siebe Waayer 01 Dirk v. Tatenhove-Hans Barnard V»Va J. Moens-F. v. Taterahove 10 E. v.d. Molen-H. Prins 10 H. Tuinema-P de Witte 10 -Op dinsdag 28 januari a.s. om 3 uur 's middags houdt de Bejaardenbond afd. Den Burg haar jaarvergadering in ,,De Oranjeboom". Tijdens deze vergadering kunnen de aanwezigen kennis maken met de heer Cooper, die als project leider voor het bejaardenwerk op .Texel is aangesteld De heer Cooper zal een uiteenzetting geven over zijn werk en legt uit waarvoor de bejaarden bij hem terecht kunnen. Ook zal op de vergadering een nieu we voorzitter worden benoemd. De heer De Graaf, die deze functie tij de-lijk heeft vervuld, stelt zich niet herkies baar. Als kandidaat voor deze functie stelt het bestuur de heer S. de Waard voor. Eventuele andere kandidaten kun nen bij de secretaresse tijdens de verga dering worden ingediend. Tijdens de jaarvergadering van de Nederlandse bond van plattelandsvrou wen afdeling De Cocksdorp-Eierland werd maandagavond het honderdste lid ingeschreven. Het was mevrouw Versc- put-van Beek uit Midden-Eierland. Financieel staat deze afdeling er gun stig voor. Zij heeft een batig saldo van 482,22 gulden, dat is ontstaan doordat de bijeenkomsten vorig jaar vrij weinig hebben gekost. Als de nieuwe multi functionele akkommodatie in De Cocks dorp 'klaar is, wil de plattelandsvrou wenafdeling beginnen met het houden van cursussen. Tot dusver kon dat niet vartwege het ruimtegebrek. De oud pa- pieraktie heeft vorig jaar 632 gulden opgebracht. De plattelandsvrouwen gaan dit jaar naar de opening van de manifestatie voor de vrouw in Utrecht. Deze manifestatie, georganiiseerd in het kader van het jaar van de vrouw, be gint op 29 mei. Er kunnen zich nog da mes opgeven bij mevrouw Weijtten, Rio Grande, Postweg. Welfare Op -deze jaarvergadering gaf mevrouw Wolse informatie over het Welfarewerk van het Rode Kruis op Texel, waarvan zij leidster is. 21 vrijwilligers zorgen hier voor de verkoop van goederen, die door 40 Texelse patiënten gemaakt zijn. De verkoop moet de kosten dekken, zo dat de patiënten aan het werk kunnen blijven. Ook aan de plattelandsvrouwen werd maandagavond het nodige ver kocht. De vrijwilliges gaan een dienst verband van twee jaar aan en worden opgeleid door de plaatselijke colonne commandant. FEUILLETON 18. „Dat zou met te pas komen" zei ujHenk Graafland „tegen de dochter van mijn patroon". „Maar jij bent de voorzitter van het roene Kruis, en ik 'ben in dienst van et Groene Kruis" betoogde Els. „Eigen- ijk ben jij mijn baas". „Dat is onZin" antwoordde Henk Graafland korzelig. Hij was niet op zijn j gemak. Waarom begon ze -hierover? Het was immers tóch hopeloos? Deed ze het om hem* uit z'n ten't te lokken en dan uit J te lachen? Maar needét was niets 3; Yoor Els besliste hij. „Ik hoor wel op 't rooie dorp" zei hij en ze hoorde de smalende klank in zijn -fetem „maar ik weet de verhoudingen wel te onderscheiden Ik ben arm, u bent rijk Uw vader is de -baas, ik ben de knecht. Er is altijd een muur tussen die iti Wee geweest en die zal er -altijd blij- ven". „Mijn vader is er overheen geklom- Wen". I „Hij staat nu aan de andere kant, maar de muur is gebleven", zei Henk. ilm "^aar je gelijk in" zei ze zacht. V®,Jongen, Henk, wat weet jij de dingen oms toch precies te zeggen. Weet je, dat ik daar altijd weer bewondering voor eb? Als ik nog zit te piekeren, dan kom 1 s< jij en je hebt het -allemaal gesneden en wel. Daar kan i'k gewoon jaloers op zijn". „U bent toch ook niet zo achtelijk" lachte hij. „In m'n vak, nee. Dan weet ik best wat ik weten moet. Maar verder. bij jou voel Ik me soms een gans, geld of geen geld. Hersens kun je niet kopen, daar bof jij weer bij, niet?" Henk Graafland verzamelde al zijn moed. „Als u er bij bent, juffrouw Els" zei hij ,dan is het net of ik meer weet en meer kan en meer durf". „Dus ik inspireer je". „Ja". ,En als ik er niet ben?" Nu moest ze oppassen, niet gaan flirten, bedacht ze. Daarvoor was hij te goéd. „Noudan is het net of de zon weg is". Het kwam er zo Simpel, zo eenvou dig uiit en hij schrok toen hij het -gezegd had. „Net of 'de -zon -weg is.herhaalde ze zacht. Ja, hij had het weer gezegd, gezegd wat zij voelde. Als ze hém er gens bij zag, dan w-as hét nét of de zon ging schijnen. Dan was haar -hart opeens veel vrolijker ,dan durfde ze veel meer en kon ze veel meer. „Dat is bij mij óók zo" zei ze als in ge dachten. De jongen naast haar stond op eens roerloos „Zeg dat nog eens" vroeg hij drin gend. In het donker zag ze zijn gezicht bleek oplichten, de glans van zijn ogen. Daar stond hij voor haar, een slanke jongen in z'n keurige donkerblauwe pak. In geen enkel opdicht de mindere van de jongens die zij kende. Maar hij was een arbeider.. en zij de dochter van de baas. „Ik had het misschien niet moeten zeg gen" verontschuldigde ze zich verlegen. „Méénde je het?" drong hij aan „Ach Henk" barstte ze opeens uit „maar het me toch niet zo moeilijk!" En ze kon zichzelf niet uitstaan, want weer voelde ze de tranen achter haar ogen branden. „Els.hij noemde haar bij haar naam zonder het zelf te beseffen. „Huil je? Wat is er Els? Vertel het mij dan! Toe Els. lieverd. „Zeg dat nóg es", ze glimlachte op eens ontdeugend. Maar ze zag zijn gezicht ernstig. „Nu ben ik -het die zeggen moet: dat had ik niet mogen zeggen" antwoordde hij. „Zouden we nu niet eens ophouden" zei 't meisje vastbesloten „met dingen te zeggen en dan te zeggen dat we ze niet hadden moeten zeggen?" ze lachte zacht. „Henk, i'k eis antwoord. Meende je, wat' je zoëven zei?" „Els, als je het me zo vraagt.Ja. Ik meende het. Van harte. Maar ik heb het recht niet het te zeggen. Vergeef -het me". „Hou je van me?" „Els" smeekte de jongen, „toe, martel me niet zo. Wat geeft het of ik ja zeg? Wat geeft het of ik zeg, dat sinds jij er bent, het 'leven voor mij -anders gewor den is? Wat geeft het of ik zeg dat ik iedere dag, ieder uur aan je denk? Wat geeft het of ik zeg dat ik van je hou, van jou al'leen, van jou altijd?" Hij zuchtte. „Zo, 't is er uit. Nu weet je het. Neem het me niet kwalijk. Je vroeg er om. Ik ga weg, Els, hier vandaan. Vader en moeder redden het wel weer. Ik kan overal weik krijgen. Je zult me niet meer zien". .Waarom?" „Laten we verstandig zijn... het kan toch immers nooit iets worden? Ik ben geen.geen man-voor jou". „En als ik daar nu eens anders over dacht?" Hij voelde dat ze opeens de si tuatie in handen genomen had „Als i'k je nu eens aan je woord hield?" „Els" zei hij ademloos „dat méén je niet. Dat kun je niet menen!" „Ik zeg geen dingen die ik niet meen .dat moest jij weten". „Els" hijgde de jongen „ik ben toch niet gek? Ik dróóm toch niet? Zeg jij dit alles tegen me? Els, ben jij werkelijk. „Ik moest het eerst zéker weten van jou" zei ze kalm „ik kon me toch niet aanbieden? Maar als je het weten wilt, Henk, ja, ik hou van jou. Al een hele tijd. Met jou zou ik het leven best aan durven. I'k. ik heb het vanavond aan vader gezegd". „Wét vanavond? En jij en wij „Hadden nog geen woord gewisseld". „Ja, hoe kon je dan „I'k heb hem verteld dat ik bang was dat ik van je -hield. -En hij zei dat een kind kon zien dat jij weg was van mij. voelde ze zijn airmen om haar heen. ben laten lopen, Hendrik!" „O, jij...." zuchtte hij en opeens voelde ze zijn arben om haar heen. Els was de eerste die haar voeten weer op de nuchtere alledaagse aarde zette. „Vader wil er niets van weten" glim lachte ze „hij is in zijn hart boordevol met standsbegrippen, al zegt hij dat hij er maling -aan heeft. Maar dat redt zich wel, dat zul je zien. Zeg, Henk, ik moet naar huis, jongen, ze zullen niet weten waar ik blijf". „Goed", Hij greep haar arm, dicht naast elkaar stapten ze langzaam voort. „I'k ben zó bang om morgen wakker te worden" zei hij „en te merken dat ik het maar gedroomd heb". „Ga dan niet naar bed" adviseerde Els zakelijk en ze lachten allebei. „Toch" piekerde hij „vanavond lijkt het voor ons allebei zo eenvoudig, maar je zult zien, Els. „Pieker niet, jongen. Heb een beetje zelfvertrouwen, anders gaat dat van mij er óók aan!" pleitte ze. Ze stonden voor het inrijhek van Casa Cara. Binnen scheen alles reeds donker. „Wou jij nog weten" informeerde Els kwasi-zakelijk ,in je hoedanigheid van voorzitter van 't Groene Kruis, hoe de besprekingen met de freule. „Misschien wilt u me daar morgen verslag van uitbrengen, zuster Jansen?" verzocht hij officieel. „Goed, meneer Graafland", antwoord de ze, ,tref ik u morgenavond om acht uur bij de wegwijzer op de 'h'oek van de Kerkehoutseweg?" „Ik zal er zijn, zuster", beloofde Henk. Hij stak zijn hand uit, maar zij trok hem naar zich toe. „Jongen", zuchtte ze, wat ben ik op eens gelukkig!" (wordt vervolgd)

Texelsche Courant | 1975 | | pagina 5