AGENDA O Willem Jansen trouwt de freule Echte hakker Timmer Een lichtideetje van Vf Uw laatste kans I f&wAir ik zmom wm..t A. v.d. VIS kr\ Sportuitwisseling ^s»sëi)m»sixsse*sassss'jL Hondenbelasting moet hoger! Geslaagd Onze kosmetika merken: VERHUISD Het spreekuur van wethouder Westdorp Voor al uw KANTOORMEUBELEN Wij hebben nog eens extra afgeprijsd: Leden van de badmintonclub Texel, die willen deelnemen aan de sportuit wisseling met Winterswijk op 31 mei- 1 juni worden verzocht zich met spoed op te geven bij mevrouw M. Reij-Witte, Waalderstraat, Den Buig. Sfifr.- na lotn Uil»» waalnndaWMd Naar aanleiding van het mgezonden stuk tegen hondenbelasting in de Texel se Courant van 24 januari jJ. zou ik het volgende willen zeggen. In plaats van niet verhogen, zou het goed zijn de hondenbelasting nog veel meer te verhogen Wellicht zouden de eigenaars zioh dan wat meer om hun hond bekommeren. Ze oök werkelijk aan de lijn houden (wie doet dat nu?). Wat minder de trottoirs bevuilen (zelfs vaak vlak voor iemands poortje of huis deur. Niet in de tuin van de buren de bloemen en bollen omkrabben of achter schapen jagen. Misschien zouden dan al leen echte liefhebers overblijven en op hun hond passen zoals de voorschriften zijn. Misschien zou het zo overziohtelijk worden dat de politie ook eens iets kon doen. Wat meer liefde voor medemensen wat meer beperking van honden Fam. Lap, Den Burg Dinsdag 28 januaru In ,,De Oranjeboom" wordt de algemene vergadering van de Bejaardenbond, afdeling Den Burg, gehouden. Inlei ding door projectleider Cooper over het open bejaardeniwerk; aanvang half drie. In het zaaltje achter de gereformeerde kerk te Den Burg wordt aanvang 20.30 uur een gespreksavond over abortus gehouden. Met medewerking van do minee Douwes en dokter Siebinga; ieder is welkom. In ,,De Lindeboom-Texel" begint om 20.00 uur een propaganda-avond van Veilig Verkeer Texel; ieder is welkom Donderdag 30 januari In 't Asiel (Burgwal 20) wordt een voor ieder toegankelijke gespreksavond ge houden met Geudo Haikens over 'het gezinsvervangend tehuis De Reede; 20.00 uur. Op uitnodiging van het Nutsdeparte- ment houdt A. N Hoekmeijer uit Alk maar een dia-lezing over een 6-jarige zeiltocht rond de wereld. 20.00 uur in hotel ,rDe Lindeboom-Texel". Alleen voor leden toegankelijk. Ayer Biotherm Guerlain Juvena Lancöme Marbert Orlane Payot Mary Quant Bourjois Belair Endocil Invite Margaret Astor Weverstraat 36, telefoon 3658 van Beatrixlaan 58 naar VVilsterstraat 16. J. Kramer, Telefoon 2464 Den Burg van 30 januari 1975 wordt gehouden van 8.30 - 9.30 uur. Mevrouw A. C Boon-Huisman uit Den Hoorn slaagde lm Amsterdam voor het diploma kleinhandel in drogisterij- artikelen (verpakte geneesmiddelen) FEUILLETON 19. HOOFDSTUK X De freule voor een dillemma Freule Constance Cnoop van Haersma was nerveus. En toch was er eigenlijk geen reden voor. Ze verwachtte alleen bezoek. Be zoek van Els Jansen. „Ik ben helemaal in de knoop", lach te ze zacht. Het Viel haar, de koele, nuchtere vrouw, moeilijk zich rekenschap te ge ven van haar gevoelens. Els Jansen, de dochter van de man aan wie ze ïnstic- tief een hekel had, omdat hij alles verte genwoordigde wat bedreigde waaraan zij gehecht was, zou vanavond bij haar komen om nog eens verder te praten over de mogelijkheid 't Groene Kruis, waarvoor zij als verpleegster werkte, uit te bouwen tot een organisatie die niet alleen de arbeiders van haar vaders fa briek hulp verleende, maar voor alle inwoners van Groenhoven klaar stond. De freule wist wél, dat zoiets met veel tact moest gebeuren. Zij zelf was, door haar houding tot nog toe, de voornaam ste hinderpaal geweest. Wanneer zij aan dat alles dacht, kreeg ze een hekel aan zichzelf. Ze vond niet dat zij, een Cnoop van Haersma, zich waardig ge dragen had. Ze moest bekennen dat die parvenu, die Willem Jansen, méér héér geweest was dan zij dame. edelvrou- we nog wel! Ze was te eerlijk om zich dit niet te bekennen. Maar ze zag geen weg terug. En nunu was het misschien moge lijk, met behulp van dit meisje toch een weg te vinden, zodat zij haar prestige kon handhaven en toch begane fouten goedmaken. Toch wist Constance Cnoop, dat dit het niet alléén was, dat haar het bezoek van Els enigszins nerveus tegemoet deed zien. Van het eerste ogenblik af, waarop ze dit meisje had leren kennen, toen ze in de speeltuin het kleine patiëntje ver bond, had ze Els Jansen in haar een zaam hart gesloten. Ze had er tegen ge vochten, maar ze kon er niets tegen doen In het gesprek, dat ze vorige week gehad hadden, was haar sympathie nog toegenomen. Ze moest het zichzelf be kennen: het zou haar alles waard zijn, wanneer ze een dochter had als Els, waarmee ze vertrouwelijk kon praten, waarvoor ze een beetje kon zorgen, die ze raad kon geven en helpen, die haar in vertrouwen nam Want freule Con stance Cnoop van Haersma, een vrouw in de kracht van haar leven, voelde steeds meer drukken de eenzaamheid, de leegheid en dorheid van haar bestaan Kransjes en bestuursvergaderingen pre sideren, haar stand ophouden, zich be moeien met allerlei dingen die er nu eenmaal bij hoorden, maar die haar hart niet raakten Ze veiheugde zich, dat Els vanavond komen zou. En tooh maakte juist dat haar nerveus. Maar ze merkte al spoedig, toen ze te genover elkaar zaten in het gezellige boudoir „Laten we maar niet in die kille salon gaan Zitten" had de freule gezegd dat er ook met Els iets mis was. Het meisje was verstrooid, niet met haar hart bij de zaak. Freule Constance was een vrouw die gewend was recht op haar doel af te gaan. „Is er soms wat?" vroeg ze opeens „Je bent anders dan de vorige week" „Ach nee", lachte Els een beetje wit jes „een beetje moe misschien" „Zo'n meisje als jij", smaalde haar gastvrouw, „kom, dat maak je mij niet wijs. Zit je met iets omhoog? Kun je. ze aarzelde, hakte toen kordaat de knoop door, „kun je het mij niet zeggen, Els?" Het meisje schudde moedeloos het hoofd. „Zie je wel", triomfeerde de freule, „er Is iets. Toe kind, laat dat je stem ming niet bederven. Het zal toch wel niet zo erg zijn dat je het mij met ver tellen kunt?" Het meisje zag haar onderzoekend aan, met een 'lange, doordringende blik. „U zoudt het toch niet begrijpen", stelde ze vast. „Ben ik zo dom?" Constance probeer de te glimlachen. „Nee. maar u hoort ook bij. Een ogenblik schoot de freule een angstige gedachte door het hoofd. Zou Els Jansen misschien beledigd zijn door door haar houding in het verleden? „Bij wie", drong ze aan. „De mensen aan de andere kant van de muur", antwoordde Els terneerge slagen. „De andere kant van de muur? Kind spreek toch niet zo in raadselen". De freule was met gewend, dat ze haar doel niet bereikte. Ze stond op, kwam naar Els toe. Opeens sloeg ze haar arm om het meisje heen. „Zég dan toch es wat", drong ze aan, „toe Els, zeg het mij, kind". En toen raakte ze eerst goed in de war, want opeens pakte het meisje haar arm beet, legde haar hoofd met het blonde haar er tegen aan en begon te snikken, korte, droge snikken. Ze hield haar ogen gesloten, om haar mond was een trek van intens verdriet. Freule Constance was met gewend, teder te zijn, maar nu roerde zich iets in haar hart en in haar ogen sprong een onbekende vreugde op. Hier kwam nu eens iemand bij haar met haar ver driet, vroeg iemand haar hulp, haar steun, niet aan de freule, maar aan de mens, de vrouw, de zuster Ze streelde zacht het blonde haar van het meisje. „Stil Els, stil meisje", zei ze, „praat maar uit. Je kunt het mij vertellen Ik zal het wel begrijpen. Ik zal wel pro beren het te begrijpen, heus!" Els ging rechtop zitten, lachte door haar tranen heen. „Ik stel me aan", zei ze. „Jakkes! Ik heb een hekel aan mezelf. Maar u bent ook zo. zo lief. Neemt u me niet kwa lijk..." ze sloeg beschaamd de ogen neer. „Ik neem je alleen maar kwalijk wan neer je me niet vertrouwt", ontwoordde freule Constance, „kind, ik kon je moe der zijn „Ja" zei Els ,,o, en dat is het juist. Nu, juist nu. mis ik moeder zo vreselijk. En toen toen u zoévenuw arm om me heen. toen had ik wel even willen uithuilen, net zoals ik het vroe ger bij moeder deed!" Freule Constance was opeens zeer ont roerd, en daarom stond ze heel haastig op en redderde heel bezig bij de flessen en de glazen. „Ik zal je maar eens een heerlijk gilas port inschenken", zei ze en knipperde met haar ogen, die rood werden, „daar knap je van op. En dan. dan doe je vanavond maar eens of ik je. je moeder ben en dan vertel je maar es wat je dwars zit". Ze zag hoe Els opfleurde, hoe de wijn haar goed deed, die ze met voorzichtige genietende teugjes dronk. Opeens leek het allemaal niet zo bar en duister meer, nu ze met iemand, met een vrouw over alles kon praten. En toen, langzaam, met horten en stoten, soms onnodige uitweidingen, dan weer met half afgebroken zinnen, kwam het héle verhaal. Hoe zij langzaam haar liefde had voe len groeien voor Henk Graafland, de jonge, schrandere arbeider op haar va ders fabriek, en hoe ze nu wist dat hij ook van haar hield, al had hij dat nooit durven zeggen. Hoe haar vader scherp was uitgevallen en haar te verstaan ge geven had dat er niets van komen kon. De freule zat rechtop in het schemer duister van de kamer. Haar ogen staar den naar buiten Altijd het oude lied (wordt vervolgd) fn de Parkstraat bij ^.EZELLIG KNUTSELEN I METGOEO MATERIAAL. BOARD-HOUT-TRIPLEX WZ.cm Houthandel Maricoweg - Tel. 2356 broodbakken is niet gemakkelijk. Uit een boekje is het am bacht niet te leren je moet het in je vingers hebben. Aanvoelen of het deeg nog net even langer moet rijzen; of het water juist een pietsie heter moetNou ja, 'n Echte Bakker wordt gebóren. Daarom zijn er in ons land ook niet meer dan driehonderd. Maar dan héb je ook C) wat: bolleboosbakkers, broodvirtuozen, bak- V* éfi kers die brood bakken met een handtekening ricbUm en hoojte atwipasWr Rokken 15,—, 20,—, 25,—, 30,—, 40,— Blouses 15,20,25,30, Pantalons 30,35,40, Truien 10,en 15, Kolpulls nu 15, Kinderpantalons 10,—, 15,—, 17,50, 20,—, 25,— Kindertruien 10,15, Jongenswinterjassen t 15, Damesnachtponnen 15,20,25, Restanten ondergoed 1,75, 2,en 5, Restanten wol 1,1,50, 1,75 Donsbed overtrekken, 1-pers. 39,75 en 45,- Restant gekleurde 2-pers. lakens Restant gekleurde hoeslakens, 120 en 130 cm. breed 17,95 15

Texelsche Courant | 1975 | | pagina 4