m Texel speelde gelijk tegen Zeemacht: 2-2 Nu een echte CITIZEN voor 118,- familie- en handelsdrukwerk SPORT ËN SPEL in het afgelopen weekend Voorhoede De Koog kwam kracht tekort Kleine nedelaag SVC Sterker Oosterend verloor toch Schotloos ZDH moest punten in Callantsoog laten SRC3 won verdiend van gehavend Texel 202 Texelse Boys verpletterde hekkesluiter Kreileroord Royale 51 zege Boys 2 ZDH 2 versloeg SRC nu wel Boys 3 van slag af Sneller spelend MOC liet SVO achter zich Sportvissersnieuws Fortuinlijke zege Texel 4 Schaakclub „En Pasant" Echte lakker Timmer CITIZEN 800D b.v. "A langeveld de rooij Tweede blad Texelse Courant, dinsdag 4 februari 1975 In een Karde en rommelige wedstrijd hebben Texel en Zeemacht de pun ten gedeeld. Scheidsrechter P. R. Wardenaar leidde voortreffelijk en hield de wedstrijd goed in de hand. Texel moest wegens blessures en ziekte uitkomen met invallers voor Henk Groen, Gert Pansier, Jan van Benhekom en Cees Boot. Jan Dogger, Hans Geus, Jan Meedendorp en Hans van Boven speelden in de basisopstelling. 0 Direkt na de aftrap ontwikkelde zich een snélle wedstrijd met beide elftallen - om en om in de aanval. Het bleek al gauw, dat vooral Zeemacht er erg hard (tegenaan ging en er waren nog al eens 5 iqfiibesuisde trappen en botsingen. Na >5 (twintig minuten volgde er een Zee- mach taan. vail over rechts, de rechitsbui- ;s ten die igeheel vrij stond kreeg de bal en hij gaf een hoge voorzet voor het Texel- '^doel. Keeper Vaars probeerde de bal te viangen, in plaats van te stompen en de '0 lange linkerspits van Zeemacht kopte de -bal over hem heen in het Texel-doel: 01. Vijf minuten later werd Guus Ze gel in de heupzwaai genomen en mocht >-Jatn Meedendorp een vrije itrap nemen i)op ongeveer dertig meter afstand, hij plaatste de bal prachtig voor het Zee macht-doél, waarna Guus Zegel de ba'l __firaai met het hoofd in hét Zeemacht- doel kon deponeren. Het bleef een snel de partij, maar de verdedigingen gaven Bgeen krimp. In de veertigste minuut gaf Efcins Geus de bal door aan Bep Vonk, He liep door en gaf een voorzet, Guus Sgel trapte over de bal, maar Hans Jus gaf een lob in de linkerbovenhoek. Kar met een werkelijke tijgersprong Kg de Zeemachtkeeper de bal en ook He kaïns w-as verkeken. De rust ging in Kt 11. Na de -rust hetzelfde spelbeeld K en in de aanval. Na tien minuten Knd de Zeemacht ireohtsbuifen weer Heimaal vrij; hij gaf een goede voor zet en de linksbuiten bracht de stand op 2. Na vijf en twintig minuten kreeg Texel een vrije schop wegens tijdrekken Hi de Zeemachtkeeper. De Zeemacht- Klers namen geen negen meter af- Hnd van de bal en er volgde een pe- 4jb.de an veel heen en weer gepraat. Kislotte werd de vrije trap slecht ge- Knen door Klaas Dirk Koom die ver UITSLAGEN: SATERDAG 1 FEBRUARI 1975: Afdeling Noordholland: Oosterenid (Z)-MOC 01 Funiorcn: Flevo A2-De Koog Al 7—2 ZAP BI-Oosterend B'l 30 Geelzwart B2-Cooksdorp BI 04 Texel B2-Oosterend B2 41 'upillen: pellngB: Texël d-Texel f SONDAG 2 FEBRUARI 1975: de klasse B KNVB: T exel-Zeamaoht \fdeling Noordholland: De Koog-WBSV Schellin'khout-OoSterend Cocksdorp-ASV '55 Callantsoog-ZDH Tex. Bovs-Kreileroord Texel 2-SRC 3 W.Vogels 2-Oosterend 2 WGW 3-Texel 3 ZDH 2-SRC 5 OudeSluis 3-ZDH 3 Tex. Boys 3-DWOW 4 Oosterend 3-SRC 8 DWOW 5-Tex el 4 pioren: Texel Cl-Succes Cl 14—0 0—2 1—0 1—2 1—0 6—1 0—2 4—0 1—1 2—1 0—1 2—3 3—0 2—3 1—2 naast schoot. Texel probeerde er van alles aan en er kwamen kansen, vooral Wim Koom en Hans Geus weerden zich geducht. Hans van Boven werd vervan gen door Aad Blom, hetgeen niet direkt een verbetering bleek. Na een half uur gaf Hans Geus de bal aan Guus Zegel, de Zeemacht-keeper was uiit zijn doel, Guus Zegel schoot, maar de linksback van Zeemacht hield de bal met de hand tegen. Er volgde weer een hele discussie tussen de scheidsrechter, de Zeemacht keeper en de Zeemacht-aanvoerder. De keeper wilde niet meer spelen maar het lukte (de trainer hem weer in doel te krijgen. Jan de Lugt nam de penalty, die door de Zeem ach t-keeoer werd ge stopt. De scheidsrechter had echter ge zien dat de Zeemacht-keeper te vroeg was uitgelopen en de strafschop moest worden overgenomen. Uiteindelijk nam Hans Geus de penalty voor de tweede maal. Hij 'deed dit onberispelijk en de stand was 22. De scheidsrechter riep de aanvoerders bij elkaar om de ploe gen die er bikkelhard tegenaan gingen te vermanen. Het werd gelukkig beter, zo dat de laatste minuten wel in geweldige spanning, maar zonder incidenten ver liepen. 2—0 zege WBSV WBSV heeft an een stevige partij voetbal op een Slecht bespeelbaar ter rein een verdiende 02 overwinning op De Koag behaald. De Koog gaf goed partij maar ook nu is weer gebleken dat de voorhoede wel wat kracht te kort komt. In de achterhoede, met keeper Dekker in uitstekende vorm, kl-apte al les beter. Na 20 minuten werd het 01 door de spits die een voorzet van rechts goed afrondde. Kort hierop moest J. List, na een botsing met een tegenstan der, met een enkelblessure het veld ver laten. De Koog kreeg nog een goede kans op de gelijkmaker, maar door het te zachte schot van W. Sangers bleef de bal op de doellijn liggen. In de tweede helft ongeveer hetzelfde spelbeéld met een lichte meerderheid voor WBSV. Tot 10 minuten voor tijd zat de kans op de gelijkmaker er mog steeds 5in; maar toen maakte de linksbuiten aan deze illusies een einde en bepaalde de eindstand op 0—2. Op een zeer moeilijk bespeelbaar veld heeft Cocksdorp een kleine nederlaag geleden tegen ASV '55 un een leuke en spannende wedstrijd. Cocksdorp startte zeer aanvallend en dat resulteerde in de eerste minuten al in twee mooie kansen die echter geen doel troffen. Naarmate de strijd vorderde werd ASV mede dankzij een iets bétere techniek op het zware veld, wat sterker. Er deden zich dan ook soms enerverende momenten voor het doel van Cocksdorp voor maar de verdediging, die in M. Eeiman z'n beste speler had, wast het vooralsnog goed te klaren. Toch zou ASV de leidihg nemen; dat gebeurde dn de 35e minuut toen balverlies op 't middenveld resul teerde im een snelle ASV aanval die om gezet werd on een doelpunt. Na de rust zette «het spelbeeld van vlak voor de rust zich voort. In de achtste minuut was een misverstand an de verdediging er oorzaak van da't Cocksdonp al Vlak na de rust met 20 achter kwam Er bleef SVC niets -anders over, -dan de wat I behoudende tactiek te laten varen en wat meer kracht in de aanval te gooien. Door deze veranderende speelwijze -wer den de uitvallen van ASV erg gevaarlijk ma-ar de ploeg kon de kansen niet be nutten. Dat deed Cooksdorp wel want 10 minuten voor tijd was het K. Hooij- sohuur -die een van links aangegeven bal uitstekend voor de voeten van KI. Hooij- schu-ur -deponeerde en het was 21. Cocksdorp probeerde m de resterende tijd nog een -gelijkspel Uit het vuur te slepen, maar de /tijd bleek ondanks nog enkele kleine kansen, te kort voor een puntenverdeling. Oosterend is er niet in geslaagd om moeilijke uitwedstrijd tegen Schellink hout in winst om te zetten en verloor met 10. Een vrijwel de gehele wedstrijd ster ker Oosfcerend maakte van de vele kan sen geen gebruik en zoals in zoveel ge vallen viel het doelpunt aan de andere kant. Een hoekschop werd door doel man Koning verkeerd beoordeeld en via zijn handen ging de bal vi-a de binnen kant -van de paal het doel in. De reste rende 10 minuten tot het rustsignaal probeerde Oosterend nog verwoed om een beter -resultaat 'te behalen, maar het geluk liét de Oosterend voorwaartsen -in de stéék. Na de irust werd het offensief, mede door een paar omzettingen steeds heviger, m-aar door ongecontroleerd schieten en goed keeperswerk van de Schellinkhoutkeeper kon Oosterend dit maal geen gat in de Sohellinkhoutveste vinden. ZDH heeft dn Callantsoog een kleine 10 nederlaag geleden. De wedstrijd, die met een -geweldige Inzet van beide kanten weild gespééld, -was 6 minuten -oud toen ZDH al twee prachtige kansen om zeep had geholpen. Tegen de verhou ding in was 'het edhter Ca-Uamtsoog dat de lei-ding nam: C. van Wessum strafte een misverstand in de ZDH-defeenSie af. Ook na de rust slaagde ZDH er niet dn om 'het net te vin-den, -tolt 3 minuten v-oor 'it einde toen Bart de van doelman Koele- mey terugspringende bal, na -een hoog schot, het doel inweekte. Helaas voor ZDH keurde de scheidsrechter dit doel punt af zodat Callonitsoog -de punten pakte. Een met zeer veel invallers spelend Texel 2 heeft een 02 nederlaag gele den tegen SRC 3. Door de vele blessu res bij Texel moest Texel 2 diverse spe lers aan het eerste afstaan. Al spoedig bleek dat SRC over het ge heel genomen iets beter was. Toch kreeg Texel een paar kléine kansen maar scoorde -niet. Het rwas SRC da't uit een onoverzichtelijke situatie na plm. 25 minuten spelen 0-1 scoorde. Nla de rust probeerde Texel er van alils aan. Hölaas -stond het Vizier van de aanvallers on scherp SRC deed het na plm. 15 minu ten ibeter en maakte er 02 van. Vruch teloos proberend een gaatje voor een schoit ite -vinden speelde Texel de wed strijd uit. Vermeldenswaard is nog dat Charles Iepenburg een goed ingescho ten penalty stopte. Op een moeilijk bespeelbaar veld na men de Boys tegen het zwakke Kreiler oord direkt hét initiatief en kregen bin nen vijf minuten twee reële kansen die echter met benut werden. Aan de an dere kant was het u-i t een van de schaar se Kreiieroord-aanva/llen bijna wel raak doch de geheel vrijstaande Kreileroord- spits kopte, onbereikbaar voo-r de Boys- doelman, net naast. De Boys waren hierdoor niet verontrust en namen di rekt de -draad weer op. Unit een goede voorzet van R. v. d. Stap lepelde Jac. Witte de bal onbereikbaar voor de K-rei- leroorddoelman in het net: 10 Direkt hierna creeërde N. Zoetelief twee goede kansen maar hij slaagde er niét in, mis schien door de slechte gesteldheid v-an het veld, deze kansen in doelpunten om te zetten. N-a 10 minuten spelen was Henk Witte, door goed doorzetten, de keeper te vlug af en dat betekende 20. R. v. d Sta-p werd voor de zoveel ste keer -gepakt doch ditmaal was het in het strafschopgebied en dalt betekende een strafschop die door Henk Witte in een doelpunt werd omgezet: 30. Krei leroord trac-Kte de Boys het spelen te be letten en zag ook nog kans enkele ke ren gevaarlijk te worden. Goed reage ren van de Boyskeeapr en van verdedi ger M. Veeger, hielden Kreileroord van een tegenpunf af. Uit een verre pass scoorde R. v. d. Stap na de keeper om speeld te hebben no. 4 en gaf even l-ater N. Zoetelief de gelegenheid no. 5 te la ten noteren. Dit w-erd ook de ruststand. In de tweede helft deden zioh ook goede scoringskansen voor, maar de doelpun ten werden schaars. De eerste goal kwam aan de kant waar het niet ver wacht werd. Een K-reileroordspdler viel in -het strafschopgebied over een Boys been. Dit honoreerde de scheidsrechter met een strafschop. Deze werd door Boys-keeper J. Wessels door snel reage ren uitstekend gestopt, de bal werd door 'n Kreileroordspeler opnieuw in 't doel geplaatst, weer gestopt, maar carambo leerde via een hak van een Boys-achter speler toch achter de doellijn (51). Een tweede strafschop voor de Boys hing in ide lucht. J. Pool (had zich door de verdediging gewerkt en werd net binnen het strafschopgebied neergelegd. De scheidsrechter oordeelde anders en gaf een vrije trap net bu'i'ten het beruch te gebied. Dit leverde niéts op. 20 mi nuten voor tijd was de scheidsrechter het ruwe spel van Kreileroord zalt en stuurde een speler naar de kleedkamer. Het lang verwachte zesde Boys doelpunt kwam er, 10 minuten voor tijd, einde lijk tooh lilt. W. Ha-ring, ingevallen voor G. Legierse, slaagde erin, uit een vrije 'trap, genomen door Jac. Wirtite, de Krei- leroorddoelmam voor de zesde keer te passeren, Boys 2 behaalde een verrassende grote overwinning op Succes 4. Reeds in de eerste minuut strafte Carlo Witte fou tief terugspelen af en scoorde 01. De ruststand werd 02 via een strafschop voor het onderuithalen van G. Kuip, die werd benut door F. Witte. In de tweede helft veroorzaakte de1 Succes-doelman een strafschop door de doorgebroken Carlo Witte vast te pakken en neer te leggen. De specialist F Witte faalde ook nu niet en dat betekende 03. Een fout je van de Boys-doelman stélde Succes in staat tegen te scoren dooh Hans de Boer en weer Carlo Witte maakten aan alle ill-ussies een einde <15). ZDH 2 is er tegen hetin de kopgroep verkerende SRC in geslaagd bedde pun ten in de wacht te slepen. Enkele weken geleden -werd nog van deze tegenstan der met 41 verloren. Voor de rust vie len er geen doelpunten. Na de pauze namen de bezoekers de leidinfg waarna J. Lap de stand weer dn evenwicht bracht. Ton Waterman zorgde met een mooie boogbal voor de winnende ZDH- treffer: 21. Boys 3 is een beetje van slag en moest zijn tweede nederlaag tegen DWOW incasseren. Doelrijpe kansen kwamen er genoeg en soms bijna niet te missen doch het wilde deze keer met lukken. Th. van Heerwaarden scoorde (1 voor en 1 na de irust) twee gave doel punten, maar DWOW had aan drie goe de scoringskansen genoeg om de volle winst mee te nemen. De voorsprong op de naaste concurrent ds door dit resul taat bedenkelijk geslonken. Een snéller spelend MOC heeft zater dag een verdiende 01 overwinning op SVO :(Z) 1 behaald. Voor de rust was het nog Oosterend dat de betere kansen had maar de ploeg wist deze niet te benut ten. Na de rust een sterker MOC dat uit een corner wist te scoren. SVO probeer de nog val alles om de stand te wijzigen maar slaagde daarin niet. De wedstrijd bij 't Homtje trok 15 deelnemers. Er werd gevist met zeer mooi en rustig weer. De deelnemers vin gen lin totaal 385 cm vds. De heren J. Moens en H. Legierse eindigden beiden met 63 cm op de eerste plaats. Derde werd G. van Kranenburg met 59 cm. De volgende en 'laatste wedstrijd van de winterserie -is op zondag 16 februari bij de Honnt. Texel 4 heeft in de uitwedstrijd tegen DWOYV 5 een fortuinlijke 32 over winning behaald. Bij de stand 22 schoot een DWOW-speler de bal in de allerlaatste minuut van de wedstrijd in eigen doel. Texél maakte hét de achterhoede van DWOW meteen zeer moeilijk maar de voorhoede (kon het doel aanvankelijk slecht vinden. DWOW daarentegen wist na een half uur -wel te scoren. Het hele elftal van Texel bleef ma het doelpunt hard -doorwerken en dat -resulteerde in 'n -doelpunt van T. van -der Wulp (11). Na de ruSt weer een hard werkend Texel 4 wat moeilijk doelpunten kon maken Toch wist T. Roest door goed doorzetten er 12 van te maken. Door een vermeend buitenspel wist DWOW weer gelijk te maken waarna Texel toch nog won. Uitslagen 28 januari. J. Hoogerheide-K. J. Hartmg 01 G. Zoetelief-B. de Goederen 01 A. de Vos-F. Eijgenraam 01 H. van Daaien-A Terpstra 01 Hoogerheide verslikte zich in een pion op de h-lijn, loperverhes was het ge volg. Har ting haalde ma de hergroepe ring van de stukken op diezelfde lijn verwoestend uit. De andere knock-outs kwamen pas erg laat tot stand. Van Daalen na kwaliteitsverlies dwong Terpsbra tot uiterst behoedzaam ma- noevreren. Via een torenoffer dwong Van Daalen promotie af. De tweede da me moest echer op de volgende zet weer afgeruild wordenZoetelief posteer de een paard op een onveilig veld waar na zij-n tegenstander het gemakkelijk maar de eeuwige jachtvelden kon bren gen. Eijgenraam gooide het op een ac- coord met vrouwe Fartuna. Het vuur werd hem n-a aan de schenen gelegd. Wat een a-vond A.C.B. EEL50ÖRÏ1G uit zich het vakmanschap van uw Echte Bakker. Tussen bruin en wit speelt hij het hele scala van zijn ambacht uit. Krokante stokken, stoerdegelijk volkorenbrood, mieterse mikken, luch tig luxe en blozende bollen worden onder zijn vlugge vingers gevormd en tot ovenwonderen omgetoverd. Van heinde en verre heeft hij zich broodrecepten eigen gemaakt; van eeuwen her en van vandaag de dag. Pluk ervan bij uw Echte Bakker alle soorten met ge- I il 1' noegen! (186,88 incl. BTW) Voor al uw b.v. langeveld S de rooij voor deze kwaliteit en mogelijkheden zeer aantrekkelijk. ■jür met een zgn. BTW of percentage- geheugen. toet® optellen, aftrekken, vermenigvuldigen, delen. j -fc automatische, konstante factor. •fr op batterijen (voorzien van lichtnet- aansluiting) met duidelijk leesbare cijfers en een royaal toetsenbord. Voor zakelijk en/of privégebruik. Misschien een goed kado-idee! Kom kijken in de Parkstraat bij

Texelsche Courant | 1975 | | pagina 5