Staatssecretaris opent centrum in De Cocksdorp Willem Jansen trouwt de freule I carnavalsfeest Schipper Foksdiepnam afscheid van Rijkswaterstaat 1 Vakbonden organiseren reis naar protestvergadering Kadaver van schaap geborgen Ook carnaval in Den Hoorn optocht van de „Koliekedotters" Jongerenreis naar Taize TAXI GR00TJEN (02220) 2284 Dag en nacht dezelfde prijzen 5,— ƒ8,- 7,— 5,— 7, Dinsdag en woensdag gesloten. Slagerij Ran, te eC De Dhr. muziekver „Excelsior"; Café ,,'t Kompas" m DOEN VOOR LATER DE COCKSDORP Staatssecretaris Meijer van Cultuur, Recreatie en Maat schappelijk werk opent vrijdagmiddag 28 februari het multifunctionele cen trum te De Cocksdorp. Ook een viertal andere autoriteiten van het CRM-mini- sterie zal de plechtigheid bijwonen. Naast de officiële opening zullen meerdere evenementen din het kader van de ingebruikneming wonden georgani seerd. Plaatselijke verenigingen en be volking zullen daarbij zijn betrokken De drie vakcentrales houden ziaiterdag 22 februari een landelijke bijeenkomst in de veemarkthallien te Uitrecht. Ze willen daar massaal uitdrukking geven aan hun verontrusting over de huidige werkeloosheid. De afdeling Texel van het N W wil het bezoek van Texelse le den aan deze bijeenkomst stimuleren door een bus te laten rijden. Zowel 'le den van NVV, CNV als NKV kunnen van deze (gratis) mogelijkheid gebruik maken. Men kan zich vóór 15 februari opgeven bij het afdelingsbestuur dat voor de benodigjde kaarten zal zorgen of bii de heren B. Starink, Dageraad 6, 't Horntje, tel. (02220) 320 en C. Groen, Schilderend 3, Den Bung, tel. (02220) 3493. Bij paal 17 spoélde het kadaver van een sahaap aan. De auto van de destruc tiedienst kon hetstranid niet op en daar om verleende de politie metde surveil lancewagen hulp bij de afvoer. DEN HOORN Te elfder ure is be- sloten ook in Den Hoorn iets aan carna val te doen. Vrijdagavond (heden) om 20.00 uur brengt de Hoornder Prins Carnaval Willem de Eerste (W. Goënga) met zijn raad van elf een bezoek aan de jongstgeboren Hoornder (bij de familie Kikkert) en vervolgens aan de oudste ingezetene, mevrouw Cupido. Om streeks elf uur komt het doorluchtige gezelschap in „Het Kompas" om zich daar officieel aan het publiek voor te stellen. Verder zal daar de oprichting bekend worden gemaakt van de Hoorn- der carnavalsvereniging „De Stiene- pikkers" en zal de heer F. Zwanenburg worden uitgeroepen tot ere-burger van Den Hoorn. Deukt U om de Om half vijf start op de Emmmalaan bij Hotel „Den Burg" ♦♦♦♦♦♦- Op de dag dat hij 65 werd heeft de heer W. van Veen (Bernhardlaan 27, Den Burg) afscheid genomen van Rijks waterstaat. Willem van Veen is 25 jaar lang aan de dienstkring Texel verbon den geweest als schipper van de motor- vlet „Foksdiep" waarmee gedurende het hele jaar metingen van het zeebodem- verloop rond Texel worden gedaan. Hij kijkt met tevredenheid terug op de af gelopen kwart eeuw en dat is in de eer ste plaats om de goede contacten met collega's en superieuren. Waar hij het meest mee optrok waren uiteraard de andere bemanningsleden van de „Foks diep". De laatste tijd waren dat opzich ter Jaap Witte, Siep Zijlstra, Albert Bakker en Han Keijser. Laatstgenoemde wordt zijn opvolger. Dat duurt nog wel enkele weken want Van Veen moet vol gens de regelen de maand waarin hij 65 wordt nog uitdienen. Angst voor de tijd die daarna komt heeft hij bepaald niet. „Hdbbies ge noeg", zegt hij. Waarmee hij óm de eer ste plaats doelt op het fokken van Weur- kiamaries en tropische vogels. Op het ogenblik heeft hij er een honderdtal; laatst heeft hij nog 130 jonge vogels verkocht Verder ós Van Veen een jager in hart en nieren. Dat was hij ook dn zijn eer3te vaderland, de Brabantse bies bos, waar hij is opgegroeid. Hij was rijswerker in Werkendam en beleefde in idit woeste natuurgebied de spannend ste en mooiste tijd van zijn leven. Van Veen kende de Biesbos ails zijn broekzak en was in de oorlogsjaren de Duitsers vele malen te slim af toen hij hulp bood bij het ontsnappen van geallieerden en met zijn vrouw jaren lang voor grote groepen 'onderduikers zorgde. Twee vam zijn ma/ten Vielen 'in Duitse handen en keerden nobit weer. „Lk heb geluk ge had", zegt Viam Veen „Goid heeft me be waard". Naast een onschatbare hoeveel heid mensenkennis en dankbaarheid voor walt vanzelfsprekend schijnt, heeft Van Veen aan die tijd diverse onder scheidingen overgehouden. Hij praat er liever niet over, maar denkt er nog elke dag aan Niet weer terug De eerste kennismaking met Texel da teerde van 1947 toen hij erheen werd gestuurd om zinkstukken te maken bij 't Horntje. Later werd hem verzocht er voorgoed heen te gaan. Van Veen stem de met tegenzin in en is nog jaren van plan geweest ooat weer naar zijn geliefde Biesbos terug te keren. Het kwam er niet meer van. Texel bleek ook goed te zijm. Bovendien ontdekte Vam Het Texels Theologen Convent is voornemens een jongerenreis te organi seren maar Tadzé in Midden-Frankrijk. Taiizé is wereldbekend geworden om de oecumenische leefgemeenschap die er zich heeft gevestigd. Het is de bedoeling de reis te maken in de week ma Pasen. De kosten bedragen omstreeks ƒ150, per persoon. Jongeren vam 15 itot oa 25 jaar die mee willen klimmen zich opge ven bij dominee S. de Roest, Wdlhelmi- nalaam 120, Den Burig, telefoon (02220) 2335. Veen dat 'alls gevolg vam de Deltawerken van de Biesbos het mooie af os Omdat hij miet houdt vam officieel vertoon is het afscheid in kleine 'kring herdacht. Bij die gelegenheid kreeg Van Veen van het RWS-persomeel een ca mera aangeboden. De studiedienst („de natte waterstaat") gaf een ets van de ha/ven van Hoorn en de ipijlploeg ver- rastte hem met een mocne foto van zijn schip Rijkswaterstaat offreerde de ge bruikelijke grabificatie Donderdag 6 februari In 't Asiel (Burgwall) wordt een voor ie der toegankelijke voorlichtingsbijeen komst over militaire dienst gehouden, aamvang 20.00 uur. Vrijdag 7 februari De brandweer heeft om 20.00 uur verga dering in de Raadskelder. Zaterdag 8 februari lm ide Zwalkersburcht wordt van 14 00 - 16 00 uur ruilbeurs gehouden. De toneelgroep van de SOOS voert op de zolder van de oi. school te Ooster end het toneelstuk „Gevaarlijk snoep goed" op; 20.00 uur. Toneelvereniging „Sint Jan" brengt in ,,De Oranjeboom" de carnavalsklucht „Een huis vdl verrassingen"; 20.00 uur. De muziekvereniging „Exoelsóor" geeft in dorpshuis „De Bijenkorf" te Oos terend het jaarlijks concert. In 't Skiilltie v/ordt vanaf 20.00 uur car naval gevierd met de Sohanrekoppen. De Werkwinkel haalt oud papier, non ferro metalen, lompen en afgedankte brillen op in de Tjakkersfcraat en de Lieuwstraat. Zondag 9 februari Tussen 13.00 en 14.00 uur kan bij hotel „Bos en Duin" worden gestart voor de derde wandeltocht in de winterserie. Om 14.30 uur begint dn De Witte Burcht een oamavalsmiddag voor jongelui vanaf 12 jaar. In de N.H. kerk te Oosterend wordt een zamgdienst gehouden; aamvang 19 30 uur. Maandag 10 februari De ca/mavalsaptochlt van de Kolleke- dotters in Den Burg begint om 16.30 uur op de Emm alaam. Vanaf 20.00 uur 's avonds brengt prins Gerardo en de raad van elf bezoeken aam diverse ho recabedrijven. De sportvereniging De Coüksdorp houdt de jaarvergadering im hotel Kikkert, aanvang 20.00 uur. Dinsdag 11 februari Simt Jam" herhaalt de klucht „Een huis vol verrassingen" voor de bejaarden. In „De Oranjeboom", aanvang 20.00 uur. Vaste data: Iedere avond (behalve urn het \veekend) kan van 18.00 - 20.30 uur oud papier bezorgd worden in de paardenstal aan de Hóllewal Zaterdag kam het de hele dag. Elke itweede zaterdag van de maand wordt van 14.00 - 16.00 uur ruilbeurs gehouden in „De Zwalkersburcht". FEUILLETON 22. Nafuurfijk had ze het nieuws ge hoord, op Groenhoven ging alles binnen de dag het hele dorp rond Hoe Els dat kind uit het water had gehaaldze was al van plan geweest, te tractoren als ze wéér kwam, als „hulde aan de memsenredster" maar dat grappige plan netje was met een harde klap im 't wa- rter gevallen toen Els wegbleef, toen daarna de geruchten doordrongen maar het Huis. Els Jansen was ziek, doodziek, 'de dokter kwam dagelijks. En zij haJd miet willen vragen aam de dokter, hoe '<t met zijn paitiëmit ging. Ze had niet willen weten, niet willen be kennen hoe haar hart uitging naar dat meisje, dalt dm zo korte tijd haar als een dochter 'geworden was. Ze hoorde de ge ruchten, wikte en woog. Toen had ze, vroeg m de morgen al, de dokter lamgs zien rijden en de weg indaag naar Casa Caira. De schrik was haar om 't hart ge slagen zó vroeg, dat voorspelde mets goeds. Em opeens had ze, kordaat als ze altijd 'was, de knoop doorgehakt. Het kom haar miet meer schelen Ze ging er heen. Mis schien wees die Jansen haar de deur Den Burg-Oudeschild Den Burg-Oosterend Den Burg-Den Hoorn 6,50 Den Burg-De Koog 6,50 Den Burg-boot De Koog-boot ƒ12,— Den Burg-De Waal Oudeschild-boot idat risico moest ze lopen. Ze ging. En ze ging lópen. Ze kon de gedachte miet ver- idragen daar in haar rijtuig te moeten zitten, werkeloos. Lopen, akbie!haar onrust joeg haar op. En mu ziat ze hier. Natuurlijk, bedacht ze mat een glimlach, was ze miet vam de deur gejaagd. Ze moest vam die Jansen nu niet heleméal een caricaltuur maken! Nu zat zij dn dit huis, dat eens aam haar geslacht had toebehoord, bij het ziekbed van een vreemd meisje. Maar dat meisje had haar eens iets gezegd, dat ze nim mer had vergeten, dat haar heel diep dn 't hart had 'geraakt: ,,'t Is of u mijn moeder bent". Die woorden hadden de ogen vam freule Constance geopend voor haar eigen eenzaamheid, de nutteloos heid en de vruchteloosheid vam haar be staan. maar ook voor de mogelijk heid, dets voor een ander te zijn, lief te hebben, zichzelf 'te géven, te helpen en tot steun te zijn, niet onpersoonlijk via allerlei organisaties en comüté's, maar im een verhouding van mens tot mens. Ze hoorde gerucht bij de kamerdeur en keek om. Wat dat Rie al met de kof fie? Maar het was Els' vader, die bin nenkwam en onbeholpen, .met de situatie verlegen, het bed naderde. „Ze is éven bij kennis geweest" zei de freule blij „en ze heeft me herkend". Willem Jansen nam de mededeling dm zich op, kom haar mag mi-et verwerken. Zijm ogen zochten het gezicht op het kussen. „Het lijkt wed" zei hij, voorzichtig angstig dat hij het mis mocht hebben „of haar gezicht. haar uitdirukkdmg iets kalmer as, vindt u ook miet?" „Ja, dat vind ik óók" bevestigde de freule. „Uw dochter heeft gezegd dat dk nog even mocht blijven, meneer Jan sen, maar. Een ogenblik kwam de oude Willem Jansen weer naar «boven en ze zag de lach in zijn ogen. „Maar u loopt natuurlijk het risico, dat i!k u de deur uitjaag" zed hij. „In tegendeel, freule, ik ben erg blij dat u er bent. Alle mensen die van mijn kleine Els houden, die zou ik allemaal wel om 'haai* bed willen hebben om haar te hel pen er dóór te komen". De freule knikte, en toen kwam Rie binnen. „Als u allebei nu even in de amer hiernaast gaat" zei ze „dan kan ik even voor Els zorgen. Ik moet proberen of ik een beetje vruchtensap bij haar naar binnen kan krijgen, daar leeft ze mo menteel pp". De freule stond aarzelen op „Mag ik haar nog even zien, vóór ik weer wegga?" „Natuurlijk" zei Willem Jansen be slist. „Toen ze u zag, heeft ze voor het eerst weer eens gelachen. U kunt komen wanneer u wilt". Zwijgend gingen ze de kamer uit. De freule 'ging Zitten, zó, dat het volle licht viel op haar gezicht, Willem Jamsen iets terzijde. Ze rooiden hun koffie, zich be wust van hot wonderlijke lot, dat hen plotseling samenbracht. „Meneer Jansen" zei de freule opeens „u zult zich misschien afvragen hoe ik hier zo kom". ,,U kwam om Els" antwoordde hij. (wordt vervolgd) TEXELAARTJES Wij hebben in voorraad diverse afmetingen balk en plankhout, wand- schrootjes, plaatmateria len, deuren, diverse be ton- en siertegels. Billijke prijzen, >b.v. vloerhout ƒ1,20 p.m.; wandschroot- jes vanaf /0,90 p.m.; bui tendeuren 25,beton- tegels vanaf 0,47; ge wassen grindtegels vanaf ƒ0,56. Alles exclusief b.t.w. Fa. Barhorst, Ma- ricoweg 2a, Den Burg, te lefoon (02220) 2684 en 3055 boetiek zetbedrijf Tegel Fokko Mulder Kotterstraat 9, Oosterend Boetiek open vrijdags avond 7-9 uur; zater dags 9.30- 12.30 uur en na afspraak, tel. (02223) 666 Wees wijs. Als u gaat op reis. Neem Texels grootste taxi voor een kleine prijs! B.v Texel-Amsterdam vanaf ƒ100,incl. boot. Aris van Boven, Oude- schild, tel. (02220) 2721 Ook voor uw bagage- en caravanvervoer Strandpaviljoen Paal 9 is alle weekenden ge opend— De Wieringer fotogra fen maken bruidsreporta ges in kleur goedkoper dan in zwart-vvit. Fa. foto Boersen en Zonen, Hippo- lytushoef, telef. (02279) 1482 Voor al uw tegel- en mozaïekwerk naar C. van der Maden, Kogerstr. 65, Den Burg, telef. (02220) 3320 Alles wordt duurder 'n Mavo Kant en Klaar- garage is en blijft betaal- en onverwoestbaar. Afm 5.27x2.68 vanaf 3225,—; afm. 5.27x3.00 vanaf 3650,—; afm. 6.27x3.00 vanaf ƒ4525,extra zij raam of deur ƒ410, incl. BTW en franco werk Sinds 1963 meer dan 14.000 afgeleverd. Mavo- Bouw; Joh. Bürmann, Burg. Simonsstraat 10, Halfweg, (02907) 4592 Verhuizingen en trans porten door geheel Ned. Auto met laadklep, hef vermogen ll/2 ton. Fa. A. Kievit Zn., Den Burg, Houtworm in huizen schuren, orgels, piano's, meubels enz. Spuiten met KIM-X (15 jaar ga rantie). Tel. (02232) 1658. Molenvaart 186, Anna Paulowna Tapijtreinigen, schoor steenvegen en alles wat schoon moet Schoon maakbedrijf Harm Spigt, Parnassiastraat 17, De Koog, tel. (02228) 311 Dc Bolder. Onze meu belstoffeerder^ heeft weer gelegenheid onder staande werkzaamheden voor u te verrichten. Reparatie tenten (win- terprijs), Bekleden van strand en tuinstoelen, Stofferen van alle soorten banken en bankstellen tegen voorafgaande prijs opgave. opnieuw overtrekken van kussens, reparatie van antieke meubelen. Opleiding voor al uw rij beswij zen en ook voor verlenging van rijbewij zen. Rijschool Groot, eig. K. H. Boon, Vamor ge- dipl., tel. (02230) 13252. Elke maandag theorieles in „De Oranjeboom" om 20.00 uur Lompen- en metalen- handel Cobus Spigt, Eier- land, telefoon (02225) 297 Voor gebruikte en on geregelde meubelen. J. Jongedijk, Boogerd 28, tel. (02220) 2777 Volop handappels. Huisman, De Veen, tel. 2203 Houtworm? Een Kim-X set helpt! Voor meube len, orgels, piano's, enz. KIM-X helpt absoluut af doende. Set: flesje, spuit je, kwastje; 1 ltr, 5 ltr., 10 en meer liters. Verkrijg baar bij Bakkers Ijzer handel en Bremer doe-het -zelf Oosterend Op al onze accu's voor voer- en vaartuigen 20% korting bij inlevering van uw oude accu. Fa. A. Kievit Zn., Kogerstraat Den Burg Husqvarna motorzagen reeds vanaf ƒ450,Fa. Tatenhove, Oosterend Te koop Fiat 600 voor 500,—. Tel. 2591 Gevraagd kapster, even tueel kamer beschikbaar. Kocky's Kapsalon, De Koog] tel. (02228) 575 Te koop 3 Belgische herders (Groenendaeler), 3 mnd. oud, met prima stamboom. Inlichtingen (02228) 279 Te koop Trabant. W. Barhorst, De Ruyterstr. 93, Oudeschild, tel. 2763 Te koop gevr. i.g.s.t.z. jongensfiets (10 -12 jaar) Tel. (02220) 2628 Te koop aangeb. Kreid- ler Florett i.g.st. Bellen na 19.00 uur tel. (02225) 493 Te koop z.g.an. twandel- wagen met wagenzak 50,—. C. de Graaf, Ba- rendszstr. 2. Oudeschild, tel. 3538 Serieus echtpaar ge vraagd voor strandbedrijf Kopen, pachten of in loondienst. Persoonlijk aanmelden na telefoni sche afspraak. Nowak, tel. (02228) 381 Te koop Austin Mini 1968 tegen ieder aanne- melijk bod. Tel. 3795 Gerookte schar, ge bakken kuit enz. Vishan del Mosk Te huur gevraagd: huisje of zomerwoning in Den Burg of omgeving, voor permanente bewo ning. Bettie Witte, Schoonoorsingel 23, Den Burg, tel. 2428 Wij zijn 11, 12, 13 en 14 februari gesloten! Pension Ellen na telefonische af- spraak tel. 3308 Golden Delicious en nog beperkt Goudremetten en Ingrid Mane. Voortaan alleen verkoop 's middags H. J. Keyser, fruitbedrijf, Molenbuurt Te koop i.g.st^. Opel Kadett Ralley 1900 SR. J. S. Jimmink, Kogerweg K 184c, Den Burg, tel. (02220) 3163 Kent U die fabelach tige Jack Nicholson? Zo niet; dan vlug naar „Te last detail". Zondag is al te laat Verhuisd fam. D. Scher- merhorn, Gemenelands- weg 16, Hippolytusihoef Te koop smeedijzeren wieg, blauwe bekleding; en elektrische telmachine. Tel. 3266 Voor houten krukjes. A a nkoop Centrale Texel Beste Filmganger: vrij dag óf zaterdag (èn dins dag). 'n Drukke week Maar zó blijf je bij niet waar Pension is wel geopend. Tel. afspreken a.u.b. Die- renpension „Ellen", tel. 3308 Te koop 2 toercaravans- 6- en 4-pers. Inlichtingen Alleen op zat. en zondag, Jj J. H. van Wanrooi® camping De Driehoek, M Texel sn Te koop slachtkippea. per stuk levend. Keijser,F Gravenstr. 20, tel. 2165 —95 Te koop 1ste soort pot-lp grond. Kogerstr. 76a, tel ia 2925 ud Te koop donkerblauwe kinderwagen ï.g.st.z. Loodssingel 39, Oude- schild, tel. 3921 Te koop Opel Recordj tel. (02220) 3808. W. Hoo-ec gendijk, Kogerstraat 45 9--7.0 l,lf'or SSJap 2 rol beschuit 5 mergpijpjes 16 jodenikoeken Waalderstraat 17 Te koop IJsselmeervle; met 10 pk Mercury b.b en afst.-besturing. Alles;' in prima staat. H. Ver- meulen, Oudeschild, tel-1 2044 Te koop gevraagd eet convector kolerikaohel. Tel. (02223) 335 Te koop d.blauwe kin derwagen, lichtgroen® wastafel met toebeh te] luxaflex breedte 274 crrOIT) J. v.d. Ploeg, Liewstr. 3fan Den _Burg_-3hj Wie heeft voor Joha.€n van der Ster nog een paa^ voetbalschoenen mt. 39 c'[_^ 40. Hallerwég B 8, tel-, 2892 n Vt Te koop mahoniehouten Linnenkast. Tel. (0222& 424 - lh Voor potgrond en turf molm. Aankoop Centrale Texel Jong stel zoekt woon ruimte; liefst omgeving Den Hoorn. Contactadres: tel. (02226) 508 Jack Nicholson; beste acteur (Cannes '74) voor zijn rol in „The last detail". Al voor vier gul den een prachtavond. Vrijdag of zaterdag in City Woningmil Den Hel- der-Texel. Aangeb. eens gezinswoning in de Sdhooten. Gevr. woning liefst in Den Burg. Tel. (02230) 25604 Te huur gevr. ged. 2 t- 1 3 wk. in juli 2 6-peroa bungalows of zomerhui® jes. Tel (05963) 260 tch John Kuijper Dixie Brouwer °st vinden het fijn u te latt] weten, dat zij op 1 - februari 1975 om 15,(®* uur in het gemeentehui te Den Burg op Text^ gaan trouwen. U bent van harte welko: van 19.00 tot 21.00 uur 1 Hotel „De Lindeboom Al] Texel", Groeneplaats !e j te Den Burg - Texel. ïn Dorpsstraat 30, Vlielai>||$ Botterstraat 15, Oosterend - Texel. I Wij gaan wonen op VLf land. JIIIUIIIIIIHIIIIIIllllllllllilliiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiilliilinilllllllllH! MAANDAG, 10 februari a.s. 1 de laatste dag in de noodwinkel I WARMOESSTRAAT 15, DEN BURG «TiHiuuiuiumuiuiiBiwKmiPHWHWMnmimtmiiuiiiiiiiiumimwuiiiHiiiiiiiwmHUiniimiiiiUurAgi' Ha liiiiin.idef J w oi.v. A. Kuik, geeft op 8 februari a.s. haar uitvoering in het dorpshuis „Dej Bijenkorf" te Oosterend, aanvang 8.00 uur n.m. Toegangsprijs ƒ2,50. Donateurs vrije toegang. Vrijdagavond 7 februari met de Humpie Dumpies in Trek je kiel aan en kom Laat nu uw gazonmaaier een onderhoudsbeurt geven. Nu i'; er tijd voor. Ook voor het slijpen van Uw grasmaaimachines.

Texelsche Courant | 1975 | | pagina 2