Willem Jansen trouwt de freule SPORT EN SPEL in het afgelopen weekend SV0 (Z) vlak voor tijd door Meervogels geklopt ZDH 3-Helder 6 2—6 Texel 3 won derby tegen Oosterend 2 en klom op naar tweede plaats De Koog stond Sporting S. slechts één treffer toe Winkel-doelman Melis struikelblok voor ZDH Oudendijk laat langs Gocksdorp Texel 2 liet winst glippen SVC 2 miste vele kansen ZDH 2 klopte Geelzwart 5 met tien spelers Boys 2 in tweede helft nonchalant tegen JVC 3 Regelmatige zege Texel 4 Oosterend (Z) 2 ten onder tegen hard HCSC 7 Boys-dames wonnen met 1- van sterk Hollandia Boys-dames 2 krap langs Purmerend 2 Benauwde zege De Koog A op verdedigend ZAP A3 Schaakclub „En Passant" UITSLAGEN ZATERDAG 22 FEBRUARI 1975: Afdeling Noordholland: Meervogels '31- Oosterend (Z) 21 HCSC 7-Oosterend (Z) 2 3—1 Junioren: Hollandia T Al-Texel Al 5—0 Helder A2-ZDH Al 0—3 Oosterend Al-HRC A3 54 ZAP A3-De Koog Al 0—1 W.Meer BI-Oosterend BI 41 Kaagvogals Bl-Tex. Boys BI 30 Cooksdorp Bl-WGW B3 2—5 Oosterend B2-Texel B3 41 Texel Cl-FUevo Cl 4—0 Oosterend Cl-Watervogels Cl 01 Veddo Cl-Tex. Boys Cl 8—0 Pupillen: Afdeling A: Tex. Boys 'b-De Koog a 03 Texel b-Tex. Boys c 40 Oosterend a-Cooksdorp a 00 ZDH a-Texel a 0—8 Tex. Boys a-Texel c 20 Afdeling B: Texel f-Godksdorp b 03 Texel e-Oosterend b 12 Texel g-Ooatorend c 30 ZONDAG 23 FEBRUARI 1975: Afdeling Noordholland: Sportffing S-De Koog 10 Oudendijk-CoökSdorp 21 ZDH-Winkel 0—0 Texel 2-HRC 4 2—2 Oosterend 2-Texdl 3 02 Tex. Boys 2-JVC 3 3—2 Cocksdorrp 2-HRC 6 20 Geelzwart 5-ZDH 2 12 ZDH 3-Heflider 6 2—6 De Koog 2-HRC 7 7—0 Oallantsooig 4-Oosterend 3 44 Texel 4^DWOW 6 4—0 Junioren: SRC A2-Tex. Boys Al 0—3 Dames: Hollandia-Tex. Boys 01 Purmerxd 2-Tex. Boys 2 12 Het hooggeplaatste Meervogels '31 slaagde er pas 5 minuten voor tijd in Oosterend (Z) 1 op de knieën te krijgen. Toen scoorde de Akersloter spits en bracht daarmee de stand op 21. Voor de rust was Meervogels Sterker maar de buutenspelvail van Oosterend weaddte goed en verhinderde dajt de thuisclub een voorsprong nam. Na de rust lukte dalt /wél Jtoen een handsbal in het SVO^strafschopgebded met een pe nality werd bestraft. Voia de paal werd het 10 voor Meervogels. SVO had ech ter onmiddellijk een antwoord klaar. Jo- han zette goed door en gaf de Meervo- gels-ikeeepr geen kans. In het laatste kwaittter verloor Oosterend todh nog ZDH 3 verloor mét grote cijfers van het geroutineerde veteranenelfbad van Hélder. De ZDH-doelpunten werden ge maakt door Bob Dijksen en Abe Zij-m. 23. „Inderdaad". Maar u moet dan ook weten, dat Els nogal eens bij mij kwam". „Dat wist ik ja". „U had er geen bezwaar tegen7" „Waarom zou ik?" „Wel" ze zocht naar woorden „onze ehverhouding was nu niet van die eh.aard. „Dat doet .in dit geval niet ter zake, freule" zei Willem rustig. „U komt om Els. Dat ós mij genoeg. En toen Els u zag, was ze blij. Daarom ben ikihinStens zo blij". „Ja" zei ze weifelend „maar.daar mee zijn we er niet. Dit alles maakt het mij erg moeilijk. We hebben één ding gemeen: u en ik, we houden allebei heel veel van Els. Ja, tik ook. Ik begon haar een béétje te beschouwen als.als m'n eigen dochter". Hij zag tot zijn verbazing hoe ze bloosde als een jong meisje, en herin nerde zich het langbenige kind met de grote grijze ogen, dat hij vroeger wel zag lopen in de tuin. Ze was zéker veer tig, bedacht hij, maar wat 'n knappe vrouw nog. Hij was van haar onder de indruk, en daarom was hij een beetje kwaad op zichzelf. Maar hij duwde die lichte ontstemming terug. „Heeft Els met u gepraat?" vroeg hij. „Ja" bekende ze „over heel véél. En numeneer Jansen" ze zocht moei zaam naai' haar woorden „nu brengt het lotals dk dat akelige woord eens mag gebruiken. ons opeens hier te genover elkaar, bij het ziekbed van Els. En nu mag ik niiet langer zwijgen, voel dik. Ik moét met u praten" „Als man tegen man" trachtte Willem te schertsen. „In ieder geval op dezelfde manier" zei de freule, die met de seconde haar oude zelfvertrouwen, haar beslistheid, terugvond. „Weet u dat Els de laatste tij d héél erg piekerde?" Willem Jansen schudde het hoofd, maar ze zag de schuldige uitdrukking op z'n gezicht. „Als u het niet wist, heeft u het toch wel vermoed" zei ze gestreng „en u wéét waarover". „Het is toch niet" begon hij onzeker „over die jongen, die. „Ja, het is over die jongen" antwoord de ze. „Die Henk, heet hij zo niet? Een doodgewone jongen, zoon van een arbei der. En u moet het niet beschouwen als of dk dets hatelijks of beledigends wil zeggen, meneer Jansen, dat is me verre Texel 3 heeft in de eilandderby tegen Oosterend 2 een verdiende 20 over winning behaald, en is door deze zege naar de tweede plaats opgeklommen. Texel-verdediger F. Rootlieb speelde een uitstekende wedstrijd en was een groot struikelblok voor de SVO-aanval- lers. Na 20 minuten nam Texel de leiding. J. Raven van Oosterend moest met een blessure uitvallen en werd vervangen door A. Ellen. Terwijl de thuisclub nog met de reorganisatie van het elftal be zig was stond M. Brons plotseling ge heel vrij en lobte de bal zeer fraai over de SVO-keeper in het net. Oosterend ging m de aanvall en was d&dhrt bij een doelpunt itoen P. de Vries schuin voor doel staand hard naast schoot. Na de ru9t hetzelfde spelbeeld: Oosterend wat meer dn de aanval maar een gevaarlijk uitvallend Texöl. Het middenveld van Oosterend speelde een sterke partij maar 'als ide bal in de voorhoede terecht kwam werd er weinig goeds mee ge daan. Het doelpunt vóel aan de andere kant toen W. P. van der Vlis zidh door het centrale deel van de Oosterender defensie heenwerkte en vrij voor keeper Wbibte geen fout maakte: 20. Oosterend was een geslagen ploeg die nog slechts eenmaal gevaarlijk kon worden: P. de Vries sdhoot eohiter hard over het Texel- doel. Een met vier invallers spelend De Koog werd éindelijk bij voorbaat kans loos geacht tegen het sterke Sporting S. maar heeft zich niettemin uitstekend ge weerd. De ploeg kreeg slechts een mi nieme 10 nederlaag te Slikken. En dat terwijl L. Schelfhout na 10 minuten last kreeg van een oude blessure en het veld moest verlaten waardoor de aanval nog meer werd verzwakt. In de tweede helft slaagde Sporting S. er on het enige doel punt te scoren. De Koog wist hier geen treffer tegenover te stellen waardoor de thuisclub een todh wel verdiende over winning behaalde. Ondanks dat ZDH vrijwel de gehele wedstrijd in de aanval is geweest, is zij er niet in geslaagd de uitstekende Win kel-doelman Melis te passeren. Voor de rust, toen Wdn'kei zeer veel op buiten spel speelde, kreeg ZDH verschillende kansen maar steeds kon de Wink el-doel man met uitlopen redding brengen. Na de thee 'trok Wankel zich geheel terug en slaagde ZDH er wederom miiet in het net te vinden en bleef 'het 00. Het heeft er lang naar uit gezien, dat Oudendijk en Cooksdorp de punten zou den delen. Op een zeer zwaar veld was in de eerste helft een gelijk opgaande 9trijd te zien, waarbij beide verdedigin gen zeker in de eerste helft er goed het oog op hadden. De tweede helft gaf in het begin ook nog 'ditzelfde beeld. Naar mate de strijd vorderde werd Oudendijk iets sterker en drulkte hevig op het Cocksdorp-doel. Gocksdorp moest iets terug maar mede dankzij de goede vorm van de Oockisdonp-keeper en hst goede spel van de adhrterhoede wüsrt men Ou dendijk van scoren af te houden. Er was nog ruim itien minuten te spelen toen Oudendijk dan eindelijk een gaatje vond en 10 wist aan te tekenen. Vlak voor dit doelpunt was het Cocfksdorp dat met een ufiitvall eveneens een voorsprong had kunnen nemen maar het harde schot stuitte laf op de uitlopende Oudendijk- keeper. Na het eerste doelpunt van Ou dendijk volgde er biilmnen de minuut nog een tweede. Gocksdorp wist door W. v. d. Linden ma goed aangeven van J. Hooijschuur het verdiende doelpunt te scoren dat echter geen uitzicht meer gaf op een gelijk spel. Daarvoor was de tijd te kont. Texel 2 heeft geen kans gezien HRC 4 te 'kloppen. Het duel eindigde dn een 22 gelijk spel. Vlak na'de aftrap nam HRC de 'leiding. Texel liet het er niet bij zitten en ging onmiddellijk in de aanvall. Uölt een scherp genomen corner prikte M. Bakker de bal m de touwen 11 Texel kreeg nog diverse kansen maar faalde iin de afwerking: rust 11. Na de -ruSt was HRC veel aan de bal, maar kon zich geen kansen scheppen. Texel hield het hoofd koel en verdedig de zo goed mogelijk uit. Eindelijk had dit succes. H. van Boven werd goed aan gespeeld, glipte langs de laatste HRC- veildediger en scoorde uiterst beheerst 21. Een verdeddgmgsfiout stelde HRC in staat gelijk te maken: 22. Twee mi- nulten voor itijid liet Texel nog een unie ke kans op de volle winst liggen, zodat de einstand 22 werd. Oodksdorp 2 heeft weer twee kostbare puntjes binnengehaald. In een zeker geen goede wedstrijd werd HRC 6 met 20 naar huls gestuurd. Cooksdorp kreeg legio kansen maar allen werden m de eerste helft gemist. In de tweede helft ging het Iets beter, met dien ver stande dat er nu wel gescoord werd. Eerst was het P. J. Stolk die de HRC- keeper wist te verschalken en even la ter was het B. Reichard die HRC op een definitieve 20 'achterstand zette. Het was jammer dat ZDH 2 met 10 man moest spelen maar desondanks wist de ploeg het sterke Geelzwart te klop pen. ZDH kwam aan de leiding maar Geelzwart maakte uit een strafschop, toegestaan wegens hands, gelijk. Na de rust 'bracht H. Kikkert ZDH op 12, wat de zege betekende. In deze zeer vriendschappelijk ge speelde wedstrijd, hebben de Boys hun regelmatige veldmeerderheid niet in duidelijke cijfers aangetoond. De rust ging in met een 11 stand door foutjes van de overigens goed reagerende kee pers. De Boys namen ide 'leiding door een indirecte vrije trap, genomen door F. Wlifte. De bal verdween na aangeraakt te zijn door de JVC-keeper in 't doel en dat betekende 10. Een v-rije trap voor het Boys-dodl word door de Boys-kee per verkeerd beoordeeld, waarvan de JVC-rechtobuiten goed profeteerde door de gelijkmaker te scoren. In de tweede helft wist H. Pastoor twee maal te sco ren. Bij het tweede doelpunt raakte de JVC-doelman zodanig geblesseerd dat het 'it veld moest verlaten. JVC speelde toen met 10 man verder doch maakte het de Boys, die het in deze fase kenne lijk wat te licht opnamen, nog goed las tig. Een nonchalante aktaie dn de Boys- aöbterhoade stelde JVC zelfs in sbaat de 31 achterstand terug te brengen tot 32. De Boys wisten hun meerderheid niet meer in doelpunten u'it te drukken waardoor de spanning er 'tot het einde toe in bleef. Texel 4 heeft een regelmatige 30 zege op DWOW 6 behaald. De ploeg nam meteen na het beginsignaa! het heft goed in handen maar de voorhoede was niet produktief. Daarentegen werd DWOW met uitvallen zeer gevaarlijk maar de Texel-'achterh oede m et keeper Stiggelbout 'aan het hoofd gaf geen krump Na een half uur spelen wist D. Bousma uit een voorzet 10 te scoren. Na de rust hetzelfde spelbeeld. Na 20 minuten zette T v. id. Wulp Texel op 20 uoit een afstandsschot van 30 meter; onhoudbaar voor de DWOW keeper. 5 minuten voor 't einde van de wedstrijd wist T. Roest er zelfs nog 30 van te maken, 'dat was tevens de einduitslag van deze wedstrijd die door de heer Poede goed werd geleid. Oosterend (Z) 2 kon tegen HCSC niet itot winst komen en verloor met 31. Oosterend begon hoopvol. De aan vallen werden Vlot opgezet. De ploeg wars enkele malen didht bij een goal maar verder dan een knal op de lat van P. Brouwer kwam men toch niet. Na een kwartier an de tweede helft wist HCSC een voorsprong te nemen. Twee minuten later werd P. van Groningen vijf meter buiten het strafschopgebied in de grond geboord. De scheidsrechter gaf tot ieders verbazing Oosterend een strafschop die door K. v. d. Berg iin een doelpunt werd omgezet. HCSC werd iets sterker en toen eerst K. Koopman over de bal heentrapte en even later K. v. d. Berg te zacht terugkopte betekende dit itwee doelpunten voor het profite rende HCSC. De uitwedstrijd tegen het hooggt plaatste Hollandia te Hoorn is dankz een goede inzet van het hele elftal c het laatste moment geëindigd in et overwinning voor de dames van d Boys. In de eerste 'helft waren de Hoilandit dames 'iets Sterker maar wisten de sec ringsk'ansen nadt 'te benutten. Bijna ni men de Boys-dames de leiding toen Je! ty Roedema alleen voor het doel ve scheen, maar het schot belandde in d handen van de keepsiter. Na de rust \vj ren de Boys-dames sterker en wiste verscheidene mooie 'aanvallen op te ze1 ten, maar de schoten gingen veelal naa het doel. Ongeveer vijf minuten vo< tijld widt Henny Kearcher-Schoo c 9tand op 01 te brengen door een !teru| speelbal te onderscheppen en dé kar feilloos te benutten. In een meer spannende dan frap wedstrijd hebben de Boys 2 dames ee 12 zege op Prumeren'd behaald K ongeveer 10 minuten opende Ingrid Ve ger ide score ma een goede aanval ov< links. Deze voorsprong was echter vc koutte duur want de gevaarlijke spit speelster van Purmerend scoorde uit goed genomen vrije trap 11. De stand bleef itöt halverwege de tweer helft gehandhaafd. Toen nam Nliooli Keijzer op iliniks een corner. Deze we' eerst weggewerkt maar kwam toen vo: de schoen van Willeke Arensmand hard raak schoot: 12. Purmerend pen beerde in een hevig eondoffensief n< verandering in ide stand te brenge maar de Boys-dames wisten met kuns en 'vliegwerk het doel verder schoon houiden. De Koog Al had het erg moeilijk t gen het sterk verdedigende ZAP A3 behaalde sileChits een benauwde 1- zege. De Koog kreeg genoeg kanse maar de afwerking was niet erg best. i de tweede helft bleef De Koog sta aandringen. H. Klok kreeg een pracht; kams, maar schoot onbesuisd in het z net. Enkele minuten voor tijd maakte. Sehoo het verloscende doelpunt. MEDEDELINGEN S.V. De Koo^ De training is mefcungang van do nek dag weer op het veld. Vocht de j union van 7 tot 8 uur en daarna voor de s nioren. -„En Passant" heeft een vriendscha pölij-ke ontmoeting tegen de schaakdi van Oosterend met 7%3*/2 gewoimc De 11 partijen gaven bij tijd en wij flitsende momenten te zien. De bei clubs ontmoeten elkaar op korte term: opnieuw, dan in Oosterend. poging om de schijn te bewaren, „juli hadden altijd zo veel met elkaar te m ken, niet?" Henk staarde zijn patroon aan m grote ogen. Het leek of zijn gezdoht ve anderde. In die ogen kwam opeens 1 ven, gloed. „Menéér", zei hij, yals dat kom.... als dat mócht. „Nou ja", lachte Willem, ails kos hem dit besluit geen strijd, „natuur! jong. Weet je wat.loop om vijf u even met me meedan kunnen i zien, of ze bezoek hebben kan. Goed?r Samen liepen ze, nadat de fabriel fluit geklonken had, de weg op n< Casa Gara. Willem Jansen en He Graafland, ieder verdiept in eigen J dachten. Ze spraken geen woord, befo ve dan dat Willem met een blik naar lucht opmerkte dat het morgen wel ee regenen kon, welke gewichtige opim l king door Henk met 'n nauwelijks hoc j baar ,,'it Zou best eens kunnen" werdt antwoord. Hij ging aarzelend naar binnen j stand in de vestibule te wachten bescheid. Opeens zag hij Rie, die wel kende, uit een kamer naar bui! 1 komen. „Dag meneer Graafland", zei ze vrie delijk en staik hem de hand toe, „vac kwam even om 't hoekje kijken of kón. maar u treft het, Els is qp ogenblik vrij goedhet lijkt wel het een kleun tikje beter gaat". Ze zijn gezicht opklaren en lachte, lachje vol verstandhouding. „Als u heel voorzichtig even meeloopt en vo al niet teveel praat, moogt u haar ev gedag zeggen. Maar geen zaken van Groene Kruis gaan behandelen, hoc schertste ze. Met kloppend hart volgde Henk to in de ziekenkamer. Voor het bed stö een wit scherm. Hij rook de on define bare ziekenhuisgeur, hij zag bloeir. vruchten. Op een stoel aan de voet het bed zalt de baas, Willem Jansen, ellebogen op de knieën. „Ssst", waarschuwde Rie, toen ze I het bed waren gekomen. Henk kneep handen tolt vuisten samen, toen hij in het witte bed het bleke, vermage gezicht zag van de eens zo bloeier vrolijke Els. Maar wat ds ze lief zo, j hij, en .opeens wist hij dat hij zóveeli dit meisje hield, dat er voor hem nc een andere zou zijn. (wordt vervolgd) J FEUILLETON op dit ogenblik, maar ik zou er achter willen zeggen: zoals u". „Daar schaam dk me niet voor" zei 'hij troits. „Nee" knikte ze „dat weet ik. Maar. wóarom heeft u er bezwaar tegen dat die jongen de zoon van een arbeider us?" „Daar heb ik geen bezwaar tegen" probeerde hij zich te rechtvaardigen „maar eh. er zijn zoveel moeilijkhe denik heb ze zelf ondervonden, maar al te veeldie wou ik Els be sparen. Ze lachte een (tikje smalend. „Wij ouderen" zei ze „wij willen de jeugd 'alles besparen wat vroeger ons deel geweest ds. Alsof die jeugd haar eigen boontjes niet kan doppen. Alsof de moeilijkheden er niet zijn, om te worden overwonnen. AÜ9of iemand ooit mens wordt, zonder moeilijkheden in zijn le ven ite hebben gehad". „Daar hebt u gelijk in" stemde hij toe „maar u heht 'toch zelf óók „Dacht u dat dk geen moeilijkheden geenverdriet in m'n leven heb ge had, en nóg heb?" zei de freule. En dan moet ak die nog alléén dragen. Zij zou den het sémen doen". „Kent u die jongen?" vroeg hij op eens. „Van zien" antwoordde ze „hij maakt een keurige indruk, meer kan dik er niet van zeggen. Maar dalt doet niet ter zake, meneer Jansen. En alk wil u nog iets zeggen, al klinkt het ook hard. Dat Els nu zo ziek is heeft twee oorzaken: ze heeft te hard gewerkt en te weinig om zichzelf gedacht, èn ze piekert. Dat on dermijnt de levenslust, meneer Jansen. Het meisje heeft geen moeder meer, nu bent u moeder en va'der tegelijk. U moet op haar passen, u moet op haar letten, dat ze er niet onderdóór gaat". Ze zit me warempel, bedacht Willem Jansen in één gedachtenfliits verbaasd, in mijn eigen huis de les te lezen. Echt iets voor héar. Maar dan drong de waar heid van haar woorden tot hem door. „Dus u wilt zeggen" zei hij ontzet „dat ikdat i'k schuld „Schuld, schuld" zei ze ongedudig „wij mensen hebben zoveel schuldeloze sahuld, meneer Jansen. We doen niet op zettelijk kwaad, maar allerlei omstan digheden laten het ons vaak doen zon der dat we het beseffen. Ik ben wel de laatste die het recht heeft, u te beschull- dugen, want ik zélf heb schuld aan din gen, die 'ik gedaan heb omdat ik gedre ven werd door m'n eugen 'gevoel van wart paste en wat niet paste, van m'n eigen ingeburgerde begripoen en voor oordelen ze zweeg verward en Wil lem begreep, dat de freule op dit ogen blik dóór al die woorden heen, haar ei gen schuld beleedóók tegenover hem. „U geeft me véél om over na te den ken" zed hij, opstaande „ik heb groot respect voor u, freule, altijd gehad trou wens ik zou willen dat u Els zo vaak opzocht als u maar wilde, dat u hier de deur altijd open wist. en dan zou ik graag eens met u pratenover dit 'alles. Zullen we nu nog even naar Els gaan zien?" Hij hield de deur voor haar open en statig 'ging ze langs hem heen. Maar in 't voorbijgaan zag ze hem aan, en glim lachte. Toen wist hij, Willem Jansen, dat, in beginsel althans, de vrede tussen Het Huis en Ca9a Cara getekend was. HOOFDSTUK XII „Ik heb zo lang gewacht" Willem Jansen stond in de fabriek, waar het lied van de arbeid ononder broken weerklonk. Alles Rep op rolle tjes en gewoonlijk zou hij met innig ge noegen alles hebben geïnspecteerd om dat nog eens te constateren, maar dit maal stond zijn hoofd er niet naar. Zijn ogen zochten een lange figuur in een blauwe overallHenk Graafland. Hij zag hem bezig bij een machine en stapte er resoluut op af, een beetje tè resoluut, want iedere stap kostte hem strijd. En zijn gezicht stond dan ook gespannen en bars, toen hij de machine naderde. Henk Graafland keek op, zag „de baas", aarzelde een ogenblik, alsof hij dets wilde vragen, boog zich dan weer voorover over het inwendige van de pers. „Doet ie 't niet?" informeerde Willem Jansen kortaf. De jangen kwam overeind, stond nu in zijn volle lengte voor zijn patroon. „Lager uitgelopen, meneer" zei hij za kelijk. ,,'t Is het beste dat Gijs 'm van middag meeneemt naar de machinefa briek". „Nou, da's een tegenvaller" zei Wil lem, intussen wanhopig zoekend naar een punt waarop hij dit zakelijk ge sprek kon la'ten afbuigen naar een meer particulier onderwerp. Maar Henk Graafland hielp hem een handje. „Meneer" zei hij bescheiden, maar zijn stem was dringend „ik hoop niét dat u boos wordtmaar aLstubliefvertel me wat vanvan juffrouw Els. Is ze erg ziek? Wordt ze beter?" De ogen van Willem Jansen namen dat jongensgezicht tegenover hem trek voor trek op. Wat zag die jongen er beroerd uit zou hij er nu werkelijk nét zoveel weet van hebben als hij, Wil lem Jansen zélf?" Opeens doorbrak hij zijn reserve, praatte met zijn medewerker (want zo beschouwde hij Henk, die een van zijn beste mensen was) als man tegen man. „Ach jong" barstte hij los „we weten het niet. Ze heeft het lelijk te pakken. De dokiter komt iedere dag, soms wel twee keer M'n kop zit zo vol zorg, jong.Opeens voelde hij de weldaad van het zich kunnen uitspreken tot ie mand, die voelde, wat hij zelf voelde. Het scheen dat Henk iets wilde zeg gen, maar hij klemde ide lippen vaster opeen. t „Af en toe is ze «wel helder" vervolgde Willem, „maar die koortsen hè, ze ver zwakt er zo vreselijk van. .Als je haar ziet. ze ds een schim van wat ze ge weest is Hij keek niet naar het gezicht van Henk, maar zijn ogen staarden naar de sterke handen van de jongen, en hij zag de knokkels wit op de stalen omheining rond de machine. En opeens nam Wil lem Jansen zijn besluit. „Zou je.... zou je haar graag.... even opzoeken?" vroeg hij, en met een

Texelsche Courant | 1975 | | pagina 6