Kinderen Luberti-school namen zwembad „Qpduin" in gebruik Wielervereniging heeft dringend aktieve leden nodig Natuurrecreatiecentrum officieus open Wandeltocht Amsterdam Palmpasen in stralende zonneschijn Agrarisch museum twee middagen open Oorlogstentoonstelling van 20 april tot 9 mei 'N GOED IDEE lemnmnnnonnnrmiini PROTESTANTSE KERKDIENSTEN Goede Vrijdag, 28 maart 1975 HERVORMDE GEMEENTEN Den Burg 10.00 uur ds. De Roest 19.30 uur Viering Heilig Avondmaal De CoOksdorp 19.30 uur eerw. heer E. Loerakker. Gedenken van Jezus' ster ven. Viering H. Avondmaal. Den Hoorn 20.00 uur ds. Hoekstra Heilig Avondmaal De Koog 19.00 uur ds. Hoekstra Heilig Avondmaal De Waal 10.00 uur ds. Hoekstra Heilig Avondmaal Oosterend 9.30 uur ds. De Gier Viering Heilig Avondmaal Oudeschild 19.30 uur ds. De Gier Viering Heilig Avondmaal Maandcollecte Kerkvoogdij GEREFORMEERDE KERKEN Den Burg 19.30 uur ds. Douwes Openbare Geloofsbelijdenis en viering H. Avondmaal Oosterend 20 00 uur ds Kruithof GEREFORMEERDE GEMEENTE Oosterend 19.30 uur dienst. DOOPSGEZINDE GEMEENTE Den Burg 19.30 uur ds. Kuitse Avondmaal R.K. KERKDIENSTEN Witte Donderdag, 27 maart Den Burg: 15.00 uur (Jozefschool) 20.00 uur De Koog- 20 00 uur Oudeschild: 20.00 uur De Coóksdorp: 20.00 uur Den Hoorn: 18.30 uur (Gezinsdienst) Goede Vrijdag, 28 maart Den Burg: 15 00 uur - Kruisweg 20 00 uur Den Hoorn 15.00 uur - Kruisweg Oosterend 15.00 uur - Kruisweg Oudeschild: 20.00 uur De Codksdorp: 20.00 uur temperatuur. Er is met gedurfde kleuren gewerkt. De sauna is aangrenzend, maar het is niet de bedoeling dat de sauna baders ook van het zwembad gebruik maken. Dat wordt ontraden, omdat het met gezond is om na de opwarmperiode in de saunacabine in verwarmd water te gaan zwemmen. Bovendien stuit het op praktische bezwaren omdat voor het ge bruiken van het zwembad toch wel zwemkleding wordt verlangd. De sauna wordt, evenals het solarium (waar men ook in de meest sombere winter praoh- rbig -bruin kan worden) dan ook apart geëxploiteerd. Boot afhouden De heer Wuis vertelde ons dat hij nog op geen stukken na weet in hoeverre de gasten van de nieuwe voorzieningen gebruik zullen maken. Wat bezoek van elders betreft, houdt hij de boot een beetje af, hetgeen tot uitdrukking komt in de prijzen. Passanten betalen per bad bezoek voorlopig ƒ10,per persoon. Als een groepje het bad privé afhuurt, kost dat 50,per uur. Voor het nemen van een saunabad moet altijd een afspraak ■worden gemaakt bij de hotelreceptie. Kosten ƒ14,per persoon voor twee uren. Het solarium werkt met een muntiau tomaat: ƒ4,per 20 minuten. De bouw van zwembad met toebe horen heeft ongeveer ƒ300.000,ge kost. De Nationale Investeringsbank zorgde op basis van de hotclcredietbe- schikking voor de financiering. Het gaat hier om een typische diepte-investering. Thans houdt „Opduin" van zijn 30 per- De Wielervereniging Texel heeft ge brek aan actieve leden en mensen, die een organiserende rol willen spelen. Dat bleek bij de zaterdagavond in De Zwaan gehouden jaarvergadering, waar het niet lukte een vacature in het bestuur vervuld te krijgen, zodat men de verkie zing maar achterwege liet. Verder zal men zich het komende verenigings jaar moeten beperken tot de eigen clubcompetitie en wordt dus afgezien van evenementen zoals het houden van een ronde van Den Burg. Wel zal worden getracht nog iets bij zonders te doen voor de jeugd. Men wil de junioren laten deelnemen aan wed strijden op het vasteland, maar voor hen zal dan wel eerst licensie moeten wor den aangevraagd. Een van de redenen, dat de vereniging in ieder geval iets voor de jongeren wil doen is de gift van ƒ500,die assuradeur J. Dekker spe ciaal voor het jeugdwerk van de ver eniging beschikbaar had gesteld. Waar nemend voorzitter Herman Boekei (voorzitter J. Zuidewind was verhin derd) bracht dank aam de heer Dekker en aan de andere sponsors: horloger Martin Tromp, In De Grooten Slock, Garage Kikkert te De Koog, hotel De Zwaan, TESO en VTB. Samen hadden ze voor ƒ1100,gezorgd. De Wielervereniging bestaat mu ruim twee jaar. In het jaarverslag werd er onder meer melding van gemaakt, dat de deelname van de Helderse wieler vereniging D.O.K. aan de wedstrijden op Texel ils (teruggelopen, omdat mees te DOK-renners een lieflhebberslicensie hadden aangevraagd. Enkele leden van de Texelse vereniging hebben deelgeno men aam de elfsteden(wieler)toaht in Friesland. Leen van Elk werd dank ge bracht voor de wijze waarop hij de jeugd heeft getraind. Tot winnaar van de competitiewedstrijden werd Dirk Bakker uitgeroepen Hij verzamelde de meeste punten, omdat hij aan alle wed strijden deelnam. Wat de plannen voor de naasrte toe komst betreft, werd meegedeeld dat het de bedoeling is met zowel senioren als junioren deel te nemen aam de fietstocht die de ANWB eind volgende maand op Texel organiseert Het financieel verslag van penning meester R. Hoonderd stemde tot te vredenheid. Per 31 december j.l. was er een saldo van ƒ214,74. Wielersportliefhebbers, die zich bij de0 Het zwembad van Opduin" is open. Kin deren van de Lubertischool springen in het water om de sinaasappels op te vis sen die de familie Wuis in het water had gegooid. Op de voorgrond rechts VW- directeur J. W. Dekker die buitengewoon tevreden is over deze zeer fraaie slecht- weerakkommodatie. sonen tellende personeelsbestand in de winter ongeveer de helft in dienst. De heer Wuis zei ons te hopen, dat de be zetting van zijn hotel zodanig zal toe nemen dat veel minder mensen de WW behoeven te worden ingestuurd. Voor zover is na te gaan, wordt mo menteel niet door andere hotels over wogen zwembaden of soortgelijke voor zieningen te stichten. Dat zal ongetwij feld veranderen als de economische ver wachtingen van „Opduin" worden be waarheid. Een succes zal ook van posi tieve invloed zijn op de discussie over de noodzaak om op Texel een zeer groots opgezet slechtweerprojeot te stichten, dat ter beschikking staat van alle recreanten en Texelaars. Wedstrijd Ter gelegenheid van de ingebruik neming vam het zwembad had „Opduin" een wedstrijdje uitgeschreven, waarbij moest worden geraden naar het aantal liters water van het bad. De juiste op lossing was 90 208 liter. Diana de Wit, Postweg 37 in Zuid-Eierland was er van de 63 deelnemers met 90.208 liter het dichtst bij. Zij mag nu een jaar lang met een introducee gratis gebruik ma ken van het bad. Hoewel de inrichting nog niet helemaal gereed is, is het Natuurrecreatie centrum hedenochtend officieus in gebruik gesteld. In aanwezigheid van de begeleidings commissie, gemeentebestuur, directie en personeel van het natuurrecreatiecen trum en staatsbosbeheer en diverse an dere betrokkenen, werd ten teken van de ingebruikstelling door de heer S. Bakker, voorzitter van de stichting Texels Museum, de speciale NRC-vlag gehesen. Deze vlag was ontlworpen door de heer H. A. de Reiger van het minis terie van CRM, die nauw bij de tot standkoming van het centrum betrokken is geweest. Vervolgens werden ook de Nederlandse en de Texelse vlag in top gelhesen, respectievelijk door mevr. en de heer De Haan. Tevoren had de heer De Reiger, die zich bij wijze van hobby met heraldiek bezig houdt, uitvoerig de betekenis van de vlag uitgelegd. Het eer9te toegangskaartje voor het NRC werd gekocht door mevrouw Sj. Lebbing-Keizer, echtgenote van de waarnemend voorzitter van de werk groep recreatiebasisplan. De toegangsprijs voor het Natuur recreatiecentrum bedraagt ƒ3,Het is Voor de wandeltocht door historisch Amsterdam op 20 april, waar de wan delsportvereniging met een groep wan delaars gaat deelnemen, bestaat zoveel belangstelling dat een tweede bus mee gaat. In deze bus is nog plaats voor 20 wandelaars. Hiervoor komen ook niet-leden in aainmerking. Aanmelding uiterlijk zater dag, 29 maart bij H. L. Ploeger, Beatrix- laan 66, tel. (02220) 3971, of C. A. de Grave, Grengweg 3, tel. (02220) 3552. Inschrijfgeld: jeugd t'm 15 jaar ƒ1,50, 16 jaar en ouder ƒ1,75. Niet-leden ƒ1,75 resp. 2,25. De bijdrage in de reiskosten bedraagt ƒ5,per persoon. De rest komt voor rekening van de kas van het Gouden Boltje. vereniging willen aansluiten, kunnen terecht bij Herman Boekei, Dageraad 10, Het Homtje, telefoon (02226) 475. Er zijn thans 38 leden, maar nog geen do zijn daarvan is werkelijk actief. Vergro ting van het aantal actieve leden is thans eerste vereiste. de bedoeling, dat nog een open dag wordt georganiseerd. Voor nadere gege vens verwijzen we naar de volgende krant. Dinsdag 25 maart De fcderaihie van doopsgezinde zuster kringen houdt de ipaiasmaaiLtijd dn de doopsgezinde kerk in Den Burg; aam vang 19.00 uur. Woensdag 26 maart Om 19.15 uur begint dn de Herv. keii van Den Burg een onteirkerkelijke lij- denssamenkomst met medewerkin| van Ihet kocw onder leiding van de heer WasSink. In de expositieruimte van het raadhui' is tot 11 april de milieutenboonstel- ling van Weren Nauita te zien. In Den Burg, De Koog, Oudeschild e. De Cocksdorp is door de jeugd entlhou- siast Palmpasen gevierd. De optochte: werden deze keer begunstigd door schit terend weer. In Den Burg, waar tradi tiegetrouw werd meegewerkt door he Kon Texels Fanfare/DEK liepen tachtij kinderen mee. Na afloop kreeg ieder ee *er zakje paaseitjes. De organisatie was hie! dn handen van de buurtverendgiit Schoonoord singel, Kogerstraat, Witö !l!l Kruislaan. In Oudeschild waar het eve Te k nement werd georganiseerd door de Ck Ph. meensöhap Oudeschild, werden 60 deelfjjsse. nemertjes geteld. Hier musiceerde drumband Margaretha Sinclair. Na af loop werd 'n „Stuif es in" georganiseer waaraan alle kinderen die in de op tocht hadden meegelopen, konden deel nemen. Het was een buitengewoon ge g slaagd feest, dat tot half vijf duurde. Hier musiceerde de drumband Margi rethia Sinclair. nder< 'e k< teier Ook in De Koog en De Cocksdorp wa a n sprake van een goede belangstelling. 1 o$' s'r beide laatstgenoemde dorpen werd mee gewerkt door de drumband Voorwaa: Mars. Op de foto een stukje van de op tocht in Den Burg. DE WAAL Het agrarische museum (wagenmuseum) te De Waal is in ver band met de paasdrukte vrijdag- zaterdagmiddag geopend van 14.00 17.00 uur. Met toezicht en rondleiding belasten zich de heren Van Heerwaar den en Plaatsman. Van 20 april tot 9 mei zal in de expo sitieruimte van het raadhuis de lande lijke tentoonstelling over Nederland de periode 40-45 te zien zijn. Evcnaü dat eerder is gebeurd zal de tentoonstel ling worden aangevuld met een over zicht van voorwerpen, geschriften e.i die betrekking hebben op Texel in de oorlogsjaren. De gemeente heeft in de loop der jaren een interessante verza meling opgebouwd. Men houdt zich aanbevolen voor aanvullingen. Men hoeft de voorwerpen niet af te staan; uitlenen wordt al zeer op prijs gesteld Als het gaat om geschriften en foto' kunnen deze worden gecopieerd eventueel vergroot. Ook voor deze aan- gelegenheid wende men zich tot de af deling culturele zaken van het raadhuis, telefoon 3041. DE KOOG Op feestelijke wijze Is vrijdagmiddag het overdekte zwembad annex sauna en solarium van hotel „Op duin" in De Koog in gebruik genomen. Na het uitspreken van woorden van dank en waardering aan het adres van hote lier Harry Wuis gooide mevrouw Luberti- van Bergen een speelbal in het water als officieel openingsgebaar, waarna kinde ren van de o.l. Lubertischool bezit namen van het bad en zich een tijdje opperbest vermaakten. Het zwembad is in de eerste plaats bedoeld om in de winterperiode gasten naar „Opduin" te trekken. De hotelgas ten kunnen er gratis gebruik van ma ken. Daarnaast zijn ook passanten tegen betaling welkom. Als bijzondere geste iheeft de heer Wuis twee klassen van de o.l. school aangeboden eens per 14 dagen m het baJd gnaitis zwemles te nemen. Aanwinst Wethouder J. Nauta sprak van een ge weldige aanwinst, die volkomen an over eenstemming is met de wensen, dde de gemeente heeft om tot spreiding van de toeristenpiek te komen. Het is een stuk kwaliteitsverbetering en een vooral bij slecht 'weer aantrekkelijke recreatie- mogelijkheid. Het rendement zal indi rect zijn, maar zekerheid omtrent de omvang daarvan is er allerminst en Nauta vond dan ook dat Harry Wuis blijk had gegeven van durf. Voorzienin gen als deze kunnen ook de seizoen werkeloosheid (er zijn thans 200 werk lozen op Texel, voornamelijk uit de horecasector) helpen bestrijden. De alge meen gehoorde opvatting dat de re creatie voor Texel een éénzijdige vorm van werkgelegenheid is, bestreed Nau ta Hij wees erop dat recreatie niet een op zichzelf staande economische bedrij vigheid is, maar het (gevolg van velerlei andere economische activiteiten. De basis is daarom juist breed; de recrean ten komen uit alle bedrijfstakken. Felicitatiewoorden werden ook ge sproken door de heer Feikema namens Horecaf en WV-directeur J. W. Dekker, voor wie deze trekpleister in het na seizoen ook een verfheugende zaak is. Lang gekoesterde wens Harry Wuis vertelde dat hij al jaren rondliep met het plan iets dergelijks te beginnen Ook de gasten hadden laten blijken er prijs op te stellen. Hij bracht dank aan de velen, die aan de verwezen lijking hadden meegewerkt: de gemeen te Texel (er was medewerking nodig in de vorm van een artikel 19 procedure), architect J. Visser, aannemer Veenema, loodgieter Oele, Verenigde Schilders, Schoo, Electrohuis en Texelstroom. Het 11x6 meter grote bad met een diepte van 1,50 meter maakt vooral door de entourage een zeer verfijnde ïindruk. Het badgenoegen wordt vergroot door een aangename watertemperatuur, on derwaterverlichting en tegenstroomap paraten. Verwarming en ventilatie is vernuftig gecombineerd In de badruim- te Iheerst een aangename, subtropische Interieuradviseurs 1 Wilhelmmalaan 30, Den Burg, telefoon 2575. uïiïuumuiimoDmiiinmiimiiuiijaiinniiiiuiuiiuimimiiaiimnniimn zo'n veilige ERIK elektrische deken koopt U bij

Texelsche Courant | 1975 | | pagina 2