EXEL HIELD SCHITTEREND STAND TEGEN WW Damclub Den Burg won denksportvijfkamp Damclub Texel Wielervereniging opende seizoen SPORT EN SPEL in het afgelopen weekend Cocksdorp 2-Watervogels Zaanse Boys-De Koog 3—0 Sint Boys-ZDH 2-1 ZDH 2-Vesdo 2—3 Winkel-Texelse Boys 0—4 Tex. Boys 2-Watervogels 3 Tex. Boys 3-SRC 6 5-1 Jong Holland 8-0osterend Z. Oosterend 2 verliest onverdiend van WGW 3 ggwMïii Ik zou wel eens willen weten van het raadhuis Honden tussen de schapen Oppascentrale voordeliger Tweede blad Texelse Courant, dinsdag 25 maart 1975 Uitslagen 18 maart 1975: P. Hooijberg - C. Groenhof 2-0 Vdtmke - P. Bakelaar 0-2 f, Schoo - P. Kooiman 0-2 j P. Stam - J. van Heerwaarden 0-2 Vtonke - B. Dirm 1-1 \V Stam - C. Groenhof 0-2 Hét wemefllde dit keer van de darnzet- ;en. Een van degenen die er een uitvoer jen was J. P. Hiooijberg. P. Baikelaar joekte een wat mmder overtuigende oerwinning '('het opemngsvoondeel van ;em verdween als sneeuw voor de zon r*a een vervlakken/de ruil). Hij wist ech- er uiteundilijk ook vdia een combinatie jaiair dam te winnen. ATs er geoombi- leerd wordt kan P. Kaoijman natuurlijk net achterblijven, het verhaal wordt 'n jeetje eentonig, ook (hij nam een dam- •et. J. v. Heerwaarden bleek geen lering eihebben getrokken uit zijn nederlaag van de week ervoor en speelde hetzelfde pelietje als toen tegen G. 'Dros. Ditmaal ad hij, uiteraard met behulp van een jam zet, wel succes. B. Duin kon on- feniks verwoede pogingen A. V/inke niet under de duim krijgen, waardoor hij voorlopig?) nog ergens onderaan de jiglijst blijft bungelen. C. Gnoen'hof enslobte, mocht omdat hij zo snel uit •as nog een partij spelen, welke hem eter afging. Zondag organiseerde de wielervere- isg&mg .Texel haar eerste wedstrijd on de wrjaarscompetitie. Bij de jeugd was retiming beiangstelilkig in verband met fekte. Toch reden de twee aanwezige eugdleden hun rondjes. Dut was een euke strijd die gewonnen werd door L Winter; op de tweede plaats kwam L v. Boven. Deze jiong-ens reden zeer (ark. Bij de senioren werd ook fana- iek gereden. De A en B senioren gingen dijk van start; ook de junior D. Zuide- óid reed met hen mee, maar moest ia 5 ronden itoch lossen, nadat hij eerst eer sterk meeging. Daarna wel de be- bssmg, J. v. Halderen gung er alleen andoor. Hij werd gevolgd door D. Bak- ter en L. van Elk, die even later aan haling kregen. Er ontstond ook nog en tweede groep waiairin H. Koom en r. Koom, A. Huisman en S. Appel za- ffi. Hier maakte S. Appel een sterke in ruk, nadat hij itwee seizoenen niet mee eeft gedraaid wegens rugklachten. Hij eeft dit jaar veel getraind en kan Bdoende weer aardig meekomen. In de erde groep zaten P. Tromp en de ju- D Zuidewiind. Winnaar bij de se toren werd D. Bakker, die een lange fint won voor L. v. Elk en J. v. Hal eren. In de tweede groep werd ook tk gesprint, hier werd winnaar H. oom voor S. Appel, G. Koom en A. luisman. G. Koom had zijn krach/ten al egeven want hij reed steeds op kop. In e derde groep kwam D. Zuiidewind als saste en P. Tromp alls 'laatste binnen. Stand voorjaarskompetitie eugd: A. Winter, 2. R. van Boven, endoren: D. Bakker, 2. L. van Elk, 3. J. van Op een zwaar te bespelen terrein en een zeer spannende wedstijd, heeft ttel het gepresteerd om een gelijkspel gen de aanstaande kampioen te beha- Q. De belangstelling voor deze wed- rijd was bijzonder groot, want VVW >n kampioen worden als het de wed- rjjd won. Texel miste Vonk en had als invaller ülem Peter van der Vis als linksbui- itewiji Hans Geus de (Linkshalf aats innam. Driit laatste wals dè stunt 0 trainer Van Dok, want Hans Geus ffllde op deze voor hem itoch wel zeer eemde plaats de wedstrijd van zijn ren Direkt nia aftrap beek, dat VVW kampioen wou Avonden en het doel n Texel kwam onder zeer zware druk staan. Maar de jongens bleven over- id en als betrouwbaar sluitstuk was altijd nog keeper Aad Vaiars. VVW Bef in de aanval en er kwamen twee ff goede kansen. De spits kwam na goede aanval over rechts alleen >r Vaars, maar met een pracht uitval 4 hij de bal klemvast te grijpen. De ■eede kans 'bestond uut een ölcxrdig- dje van Wiim Koom, maiar ook nu »r gaf Vaars nliet ithuis en wist de bal teren. Even voor de (rust kopte Jan Lugt de bal op de lat van het Texel- d en ontkwam Texel aan een achter- Na de rust hetzelfde beeld, een ff aanvallend WW en een krachtig ledigend Texel met zo nu en dan uitval van de Texeivoorhoede, be- tode uit J. van Bennekom, Guus Ze en Van der Vis, deze deden er alles 1 maar door de grote druk op het ffihdoeil kregen ze onvoldoende steun ihet middenveld. WW bleef beuken ongeveer 10 minuten voor afloop. Ze tofden er niet meer in; de Texel- terhoöde was niet te passeren. Texel am owaair nog in de aianval. K. D. dm gaf even voor het einde een heel Dfie bal in de bovenhoek, maar de W-keeper sloeg de bal met een Befsprong itat hoekschop. Toen de d leidende scheidsrechter J. P. Breed ffln.de float had Texel een wel zeer kostbaar puntje binnengehaald. Het gehele Texei-elftal heeft goed tot zeer goed gespeeld met als grote uitblinkers, Aad Vaars en Hans Geus. UITSLAGEN: ZATERDAG 22 MAART 1975. J. Holland 8-O'end (z) 2, 3-3 Texel Al-HRC A2, 0-5 SVAP '74 Al-Tex. Boys Al 3-2 De Koog Al-DWOW A2 5-0 Tex. Boys Bl-W.Waiand BI 2-2 Cocksdorp BI-ZAP B2 3-2 O'end B2-Texelse Boys B2 7-2 Texel B3-Texel C2 2-1 'Texel Ol-BKC Cl 4-1 Texelse Boys Cl-W. vogels Cl 0-3 ZDH Cl-WGW C3 2-1 ZONDAG 23 MAART 1975: WW-Texefl. 0-0 Zaanse Boys-De Koog 3-0 Sint Boys - ZDH 2-1 Winkel-Texellse Boys 0-4 JVC 2-Texefl 3 2-2 WGW 3-Oosterend 2 1-0 Tex. Boys 2-W.vogels 3 1-4 Cocksdorp 2-Vesdo 2 2-3 DWOW 3-ZDH 3 2-0 Texelse Boys 3-SRC 6 5-1 Fllevo 6-Texel 4 0-0 Pupillen: Afdeling A: Texel A-Texel C 9-0 Gasterend A - De Koog A 5-0 Texel B - Tex. Boys A 0-2 Cocksdorp A - Tex. Boys B 8-0 Afdeling B: Texel D - Cocksdorp B 2-0 Texel F - Oosterend C 0-3 Oosterend B - Texel G 6-0 mis van een goede 'afmaker uitte zich ook nu weer. Met deze 1-0 stand ging de -rust in. Na 20 minuten in de tweede helft werd het 2-0 Hoewel van de Ko- gerzijlde nadrukkelijk op buitenspel ge wezen werd, was de scheidsrechter re soluut en kende de punt (toe. Zaanse Boys kreeg nog itwee goede kansen, maar de schoten gingen naast. De eind stand werd bepaald middels een penal ty veroorzaakt door J. Dist, die een doorgebroken aanvaller van het malse gras liet proeven. Verloting SV De Koog Hieronder nogmaals de nummers van de prijzen die nog niet afgehaald zijn: 202, 294, 2610, 2927, 3612, 4518, 4944, 5161, 7960 en 8349. De prijzen kunnen worden afgehaald bij S. Keyser, Dorps straat, De Koog, telefoon (02228) 497. Zaanse Boys heeft in een stevig duel een verdiende 3-0 overwinning behaald. In de eerste helft gaf De Koog goed par tij tegen het lets sterkere Zaanse Boys. Door een misverstand met de buiten spel val kon de rmdvoor de bal nog juist langs keeper Dekker tikken, 1-0. Hier na bleef De Koog sterk aandringen om de gelijkmaker te forceren, maar het ge- Cookdonp 2 heeft een grote overwin ning behaald op Watervogels 4, dat ze ker geen sterke indruk maakte. In het begin leek het wel een aardige en ge lijkwaardige wedstrijd te worden, maar al snel bleek dat de Coöksdorp-ploeg en vooral de voorhoede er goed het oog in had en via een 7-1 irustsband na rust uitliep tot de uiteindelijke score van 12-2. De doelpuntenmakers waren dn de eerste h'ölft J. Ran (2x), H. van der Star (3x) en L. den Braven uit een straf schop, bovendien trof een watervogels- verdediger ook nog een keer het net, zij het dat het z'n eigen doel betrof. In de tweede helft werden snel de 10 volge- maakt, waarna na enkele gemiste kan sen de eindstand op 12-2 werd gebracht. ZDH deed een 2-0 nederlaag bij Sint Boys, in het veld waren zij niet minder maar de thuisclub speelde met meer in zet. Wel nam ZDH de leiding (0-1) maar nog vaar de irust wist de thuisclub de stanld om te buigen in 2-1. Na de rust bleven doelpunten uit al kwamen er wel mogelijkheden. ZH 2 was an het veflid meer in de aan val als leider Vesdo, maar de bezoekers namen na 20 minuten de leiding. In de 2e helft werd het zelfs 0-2. Niemand gaf nog wat voor de kansen van ZDH, maar 10 minuten voor het ©inde kwa men ze toch nog door twee doelpunten van Lowaie op gelijke voet maar 3 minu ten vaar het einde nam Vesdo wederom de leiding en an de laatste minuut kreeg ZDH nog een penalty maar het sChot van Bert Bruin werd door de Vesdo- keeper gesbopt en ontging een gelijk spel. ZDH-nieuws Kees Vlaming raakte zondag gebles seerd en ligt momenteel met een gebro ken neus tin Parkzicht, stuur hem even een kaartje of briefje. De Boys hebben Wankel ook in de uit wedstrijd met royale cijfers geklapt. Door doelpunten in de eerste helft van Henk van Saimbeek en twee van M. Veeger en 'n doelpunt van H Witte in de tweede helft werd het een 4-0 over winning. Wankel trachtte met haird spel de Boys uit hun spel te brengen. Dit lukte niet, het had wel tot gevolg dat en M. Veeger en R. v.d. Stap door rauwe trappen tegen de benen kreupel het veld verlieten. De leiding trad ook nu weer onvoldoende op tegn de harde charges van de tegenpartij. Na een goed geleide en sportieve wed strijd hebben de Boys ook nu weer het onderspit moeten delven tegen Water vogels 3. Het 'ging allemaal veel ite lauw en door een paar ongelukkige momen ten in de achterhoede kwam Watervo- hel goedkoop aan zijn doelpunten. Henk van Sambeek zorgde voor de enigste te gentreffer. De Boys hadden nog slechte herinne ringen aan de uitwedstrijd Scheids rechter Aim out hield van begiin .af aan ide teugels goeld strak, met als gevolg een sportieve wedstrijd. De Boys gaven in de eerste helft de toon aan en namen door doelpunten van G. Jansen en Paul van Heerwaarden een 2-0 voorsprong. SRC trachtte in de 2e helft de Boys on der druk te zetten. Dit had echter een averechtse uitwerking. De achterhoede van de Boys (greep echter Steeds goed in en gaf weinig kansen weg. Door snelle uitvallen wist toen P. van Heerwaarden •nog 2x en P. Zijm lx voor de Boys te scoren. Oosterend heeft in Alkmaar een knap resultaat behaald door de koploper z'n eeste verliiespunit in een thuiswedstrijd te bezorgen. Aan Oosterend-zijde werd eindelijk weer eens goed gevoetbald, de bal ging nu snel van man naar man en dn Ide spits bleek Sieb v.d Zee een goede versterking. De eerste helft ging gelijk op, maar het was Sieb van der Zee die Oo9terend halverwege op 'n voorsprong zette. Ruststand 0-1. De tweede helft begon Oost erend sterk en na 10 minu ten kwam het via Jan Brouwer op een 2-0 voorsprong. Jong Holland vond het tijd worden om iets terug te doen en al snel wiist het tegen te scoren. Nadat Sieb van ider Zee uit buitenspelpositie Oosterend op 3-1 had gezet leek de zaak beslist. Kees koopman werd vervangen, dat bleek later een grote fout te zijn ge weest. ide nieuwe linksback werd steeds uitgespeeld en zodoende kon Jong Hol land nog zeer gevaarlijk worden en o.a. via een buitenspeHvail een nederlaag nog nat ontglippen. Eindstand 3-3. Oosterend heeft tegen WGW als ge volg van pech ongelukkig verloren. Al na twee minuten keek Oosterend tegen een achterstand aan. Een goed opgezet te aanval van WGW werd niet afgesla gen in het middenveld. De bal kwam bij de WGW-voarhoede die volgens Oosterend duidelijk buiten spel stond en toen was het vrij gemak kelijk scoren. Oosterend protesteerde wel hevig tegen deze treffer maar het doelpunt werd niet geannuleerd. Met deze vroege opsteker kon WGW maar alle lust aanvallen en het leek er op dat de nederlaag van Oosterend groter zou worden, maar het herstelde zich keurig en wist voor de irust nog enkele keren gevaarlijk terug ite komen. De verwach te voorsprong vam WGW werd voor de rust niet verder uitgebouwd. Na de rust werd het een heel andere wedstrijd en was het Oosterend dat aanmerkelijk sterker was. Er werd konstamt gejaagd op de ball en dat was miet waar WGW op had gerekend. Diverse keiren als Oosterend gevaarlijk in de aanval was werd er met harde tegen charge ge werkt. Jammer was dat Oostemd geen antwoord had op de buitemspelval van WGW, met een beetje meer overleg was de overwinning binnen bereik geweest. Toch Heek het er op dat Oosterend in de laaitste minuut gelijk zou maken. Het was C. Martens die de bal vrij voor het doel kreeg, maar de achterhoede was attent en hij moest zich om en paar spelers heendraaien. Op een bepaald moment 'lag ide keeper al op de grond maiar hij speélde de bal af naar H. de Brok en nu Heek het of deze zou scoren maar ook hij schoot langs het WGW- doel. Activiteit aan de bridgetafel De schakers in aktie tijdens de denksportvijfkamp in het Eierlandsche Huls. De Damclub van Den Burg is winnaar die vrijdag- en zaterdagavond onder auspiciën van de Texelse soprtraad werd gehouden in het Eierlandsche Huis te De Cocksdorp. De club vergaarde 89 punten. Tweede werd Bridge III uit Den Burg met 80 punten. De deelname aan ihet evenement was ongekend groot: (totaal 84 man. De wed strijden vergden daardoor veel tijd. Vrijdagavond iwerd het middernacht en zaterdag kwam er pas om twee uur 's Halderen, 4. H. Koom, 5. S. Appel, 6. G. Koom, 7. A. Huisman, 8 D. Zuddewind, junior, 9. R. Tromp. nachts een eind aan. Dat ondanks het feit dat de klaverjassers, schakers en dammers aan een maximumtijd waren gebonden. Hét ds de bedoeling de vol gende keer ook de andere betrokken sporten te kortwieken wat de toegestane tijd betreft. De onmoeting had een bijzonder ge noeglijk karakter. Dait was niet in de laatste plaats te danken aan de buiten gewoon sfeervolle en geschikte akkom- modatie die het Eierlandsche Huis bood. De heer Jac. van HeerwaaTden reikte na afloop de prijzen uit: een grote en kleinere beker voor resp. de eerste en de tweede plaats. De overige uitslagen: Sportclub QP Den Burg 77 punten; Oosterend 75 Ik zou wel eens willen weten, hoe hét hier met het aardgas zal gaan? Ik denk, dat 't voor de Texelbewoners op een zeer dure grap komt te staan. Ik zou wel eens willen 'weten, hoe onze gemeente het doet Ik denk, dat het hier wel opneer komt, dat iedereen straks dokken moet. Ik zou wel eens willen weten, hoe hoog dé belasting wel wordt? Ik denk, het brengt zeker veel zorgen, het grote gemeentetekort. Ik zou wel eens willen weten, iwaarom zijn wij niet eerst gemoeid Ik denk, 't was hier vredig gebleven, en was er geen straatje verknoeid. W. J. Boon GESLAAGD Anmélies Rommel slaagde voor het ABO diploma (Algemene basisopleiding voocr leudiiinig bij sport) uJtgiaande vam de Ne derlandse Sportfederatie. punten, De Cocksdorp I 72 punten; Bil jart De Zwaan 72 punten; Klaverjas- rlub De Cocksdorp I 66 punten; Bridge I Den Burg 65 punten; Schaakclub Den Burg 61 punten; Bridge II Den Burg 46 punten; Klaverjasclub De Zwaan 44 punten en Klaverjasclub Vliegveld 33 punten. Bij het schaken werd de damclub Den Burg met 24 punten eerste; bij het 'biljarten bridge I en III elk met 23 pun ten; bij het dammen Den Burg met 24 punten; bij het bridgen Bridge II met 24 punten en bij het klaverjassen Klaver jasclub De Cocksdorp I met 24 punten. dag a.s. Vrijdag ving de politie twee rashon den (pointers), die werdem aangetroffen tussen de schapen in Eierland. De dieren werden overgebracht naar het dieren- pension Ellen. De eigenaar ls inmiddels bekend en heeft de honden afgehaald. De Werkwinkel heeft de tarieven van de babysitcentrale verlaagd. Het oppas sen kost nu ƒ2,per uur. Na 23.00 uur 3,50 per uur. MEDEDELINGEN VAN B EN W Sluiting kantoren Zoals gebruikelijk zullen de gemeen tesecretarie en de kantoren vam alle ge meentelijke diensten en ook de oentrafle werkplaats „De Bolder" op Goede Vrij dag en Tweede Paasdag gefloten zijn. Op die diagen warden geen kan tamers geledigd, evenmin ails beerputten, ter wijl er ook geen verstoppingen kunnen worden verholpen. De vuiikusstortpHaiats op beide dagen eveneens gesloten. Im de week nia Pasen geldt een ver vangende regeling voor 'het ophalen van huisvuil. Let u daarom goed op de ad vertentie om deze kamt en in die van vrij-

Texelsche Courant | 1975 | | pagina 5