Tevoko 1 naar promotieklasse Slecht weer spelbreker bij schoolvoetbaltournooi Volgende week is drinkwater weer kleurloos en zacht Geringe belangstelling voor? vakbondswerk baart zorg Pl SR Dames Tevoko 3 werd kampioen ff - nu IBakJvïai!^ 'rtfik' MM J' wmbiwww Handwerkprijzen voor Texelse Plattelandsvrouwen Toeristen moesten wennen aan verkeersmaatregelen 'N GOED IDEE Vormingscentrum neemt „De Boogerd" officieel in gebruik Ongenood bezoek in vogelwachtershuisje Reparatie en grote schoonmaak .1 ihtjfiiw! --Mr 1 K ■■--■ <^V Na een zenuwslopende wedstrijd te lgen Nieuwediap 1 heefit Tevoko 1 zich verzekerd van het kampioensdhap in de le Massa Tevoko kon na grote inspan ning de belangrijke eensite set m zijn voordeed besQliissen (1614). De tweede set gaf iets minder moeilijkheden (158). Tevoko modhit -in deze wedstrijd sledhits één set verspelen en speelde on der igndte /druk, zcdaJt deze sertrvvfinat een interieuradviseurs f I I H WiLhelminalaan 30, 'Den Burg, j| telefoon 2575 llflllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllltlllllllllljü goede ruggesteun was. De idende set ver- Liep in eersite instantie voor de heren gunstig maar de eindspurt .was toch voor Nieuwediiep (1315). De vierde set moedt idus idoor Tevoko worden gewon nen. De iheren hebben bijna voortdu rend tegen een aabtersband moeten aan kijken i(36, 810) maar wisfben bij de stand 11<1.1 een beslissende voorsprong te nemen. Via keiharde Mappen van o.a. Pétze ide Haan kon Tevoko deze beslis sende <set pakken met 1512 Einduit slag 31. TevOko heeft Zich door deze winslt geplaatst voor de promotieklasse. Op de foto van luiks naar rechts: Piet Schneider (coach), Piert Lips, Wim Mets', Kees Duimker, Joop Koning, Mek de Graaf, Andrew Albers en Petze de Haan. De belangstelling voor het werk van de vakbonden is niet bijster groot. Bij de afdeling Texel van de Algemene Bond van Ambtenaren weten daar van mee te praten. Op de zaterdag in Casino gehouden jaarvergadering waren van de bijna 250 leden slechts een handjevol komen opdagen, ondanks de beloofde gezelligheid na afloop van het huishoudelijke gedeelte en ondanks het verzoek ook de vrouwen mee te nemen. In zijn jaarverslag tilde secretaris J. Th. de Porto nogal zwaar aan de kenne- VIERING DERDE LUSTRUM EN OPENING CLUBHUIS konden stromen om getuige ite zijn van de onthulling van het gipsen A thena- beeld door Jeaniime Janssen en Jacque line Eelman Daarop modhit mevrouw Sprenger de trap beklimmen om het naambord op de gevel ite bevestigen. Het bord, geschilderd door Duitse ftoe- ridfcenkinderen die 's zomens bij me vrouw Janssen vertoeven leerde da)t de naam Athena niet alleen is 'afgeleid van de Griekse godin, maar Itevens een af- kodtbng as van Algemeen Texefls Hobby En Nijverihejds Atelier". Het bord was plechtig laangereukt (we proberen nie mand te vergeten) vdioor Jiltze de Vines en RuldioQif Weijers. Mevrouw Janssen tijdens de daar op volgende receptie in de dorpskamer van 't Skilrtje: „Ze moeten niet mij maar de kinderen bedanken, want dank zij hun trouw 'heb ik in de afgelopen 15 jaar dit rweiik kunnen doen". De hoofdprijzen van de grote verlo ting (die de aanschaf van 30 krukjes, 2 grote tafels en 2 kasten mogelijk maak te) vielen op de nummers 1148, 517, 2164, 1063 en 750. Er was nog een 25- tal troostprijzen. Alle prijzen zijn of worden bij de winnaars thuisbezorgd. 'De prijzen van de kleine verloting vie len op de lotnummers groen 12, 19, 39, 59 en 36. Rose 122, 106, 171, 198 en 132. De prijzen kunnen worden afgehaald bij mevrouw Slik, De Ruyterstraat 73. Voor officiersvrouwen Morgenavond geeft mevrouw Janssen m<et enkele van haar clubleden een de monstratie kantklossen en beeldjes gie ten voor officiersvrouwen in „De Mook" te Dien Helder. De meisjes van Athena zijn daartoe in Texels costuum gestoken. Met een vrij eenvoudige overwinning op Noord dhiaven IV heeft Tevoko III zich verzekerd van een plaats in de eer ste klasse. Gisteravond werd met ruime cijfers gewonnen (152; 153; 155). Tevoko kreeg weinig tegenstand en mag zich gelukkig prijzen idat het volgend jaar in een hogere en veel betere klasse kan uitkomen. Op de foito van links naar rechts staand: A. de Haan, I. Koom, A. van Splunber, R. Bakker, M. Westenla- ken, A. Kok, A. Renault. Zittend: M. Schneider, M. Smidt, A. Eelman en I. Moens. Op de jaarlijkse door de Bond van Plattelandsvrouwen georganiseerde handwerkwedstrijd (Alkmaar) viel Texel weer eens in de prijzen. In de categorie wandkleden ging de eerste prijs naar mevrouw H. Reuvers te De Cooksdorp en de derde prijs naar mevr. A. Tiessen-Spaans, Den Burg. Een der de prijs (Zaanlands stikwerk) kreeg ook mevrouw I. v.d. Werf-de Meijere. Een eervolle vermelding in de categorie wandkleden was er voor mevrouw I Zuidema-Klinger. Er waren totaal 750 inzendingen, afkomstig uit heel Noord holland. DE KOOG 'Per 1 april zijn dn De Koog de voor de zomenperiode geldende verkeersmaatregelen weer van knaoht gewonden. Velen hebben Zich daarvan niets aangetrokken en zijn gewoontege trouw de Dorpsstraat via de Kaapsftraait ingereden en ihdbben overall hun wagens geparkeerd. DaJt leidde Itoit een nogal chiaoitiiisdhe Hoosband waartegen de poli tie optrad door het opmaken van diver se processen verbaal. IIHIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIHIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIini ga voor kamerbreed tapijt ook eens kijken bij Het voetbaltournooi van de Texelse scholen voor voortgezet onderwijs, dat op 3 en 4 april op de velden van de S.V. Oosterend werd gehouden, heeft door het bijzonder slechte weer van vrijdag een nogal onbevredigend slot gehad. De wedstrijden om de 3e en 4e plaats van de groepen 14-15 jaar en 16 jaar en ouder zijn van het program ma geschrapt en de finalepartijen werden uitgesteld. Donderdag begon het toumooi, ara de regen vair^ 's ochtends vroeg op tijd en bleef het weer de (gehefte dag prima. Op deze eensite Idiag wend 'ook de eerste kam pioen 'bekend. Bij de brugklassen meis jes ging küias BI2 van de Rijksscholen gemeenschap mot de hoogste eer strij ken. Uitslagen: 2 Mb- Lhs 2 2 Mac-2 Ath Lhs 1-2 Mb Lhs 2-2 Mac 2 Alt h-Lhs 1 Eindstand 1. 2 Ath 2. Lhs 1 2. 2 Mac 4. Lhs 2 4. 2 Mb 1—1 0—2 1—0 0—1 2—0 4—0 1—2 1—2 1—2 1—2 Poule 2 uitslagen: Jongens groep 14 - 15 jaar Poule 1 uitslagen: Uótdlaigen Lhs 3-B 12 B 12-B 34 B 34-Lhs 3 Eindstand 1 B 12 2. Lhs 3 3. B 34 1—2 2—0 2—3 4—1 Brugklassen jongens Bij de brugklassen jongens werden de wedstrijden gespeeld in een poule waar van de twee 'hloogsteindigende ploegen iin de finallepantij moedten beslissen over het kampioenschap. De finalisten (B 4 van de RSG en 1 ad van de LTS) maak ten er 'een spannende pantij van, waarin B 4 (tenisloltte via een 10 overwinning aan het langste eind trok, terwijl de LTS-ens >bot 'hun spijt een doelpunt za gen afgekeurd. Uitslagen: LTS 1415-2 Ma 0—0 LTS M 3 <t-T Ath 3—0 2 Ma-LTS 2a 3—2 LTS M3it-LTS 1415 5—0 2 Ath-LTS 2 a 1—2 Poule 2 'uitslagen: LTS 2b-2 Mbc 0—2 3 Ath-LTS 2c 4—0 2 Mbc-LTS 2c 3—0 LTS 2b-3 Ath 0—4 Binidstand poule 1 1. LTS M3t 2 4 8—0 2. 2 Ma 2 3 3—2 3. LTS 2a 2 2 4—4 4 LTS 1415 2 1 0—5 5. 2 Ath 2 0 1—5 Eindstand poule 2 '1. 3 Ath 2 4 8—0 2. 2 Mbc 2 4 5—0 3. LTS 2b 2 0 0—6 4. LTS 2c 2 0 0—7 5 Havo-LTS 2 2—1 LTS 2-4 M 4 3—0 N Ath-5 Havo 0—4 6 Ath- 4 M 4 0—1 Eindstand poule 1 1 Ath 45 2 4 4—0 2. 3 M 34 2 2 5—2 3. LTS 1 2 2 3—5 4. 4 Havo 2 0 0—5 Eindstand poule 2 1. 5 Havo 2 4 6—1 2. LTS 2 2 2 4—2 '3. 4 M 4 2 2 1—3 4. 6 Ath 2 0 5—0 Halve finales: 5 H'avo-3 M 34 4—1 Ath 45-tLTS 2 1—0 Deze 10 stand was bereikt bij de rust waarna de LTSnploeg het veld ver liet omdat het weer zó slecht was ge worden dat verder spelen met verant woord werd geacht. De finale wordt dus op een later tijd stip gespeeld/tussen 5 Havo en Ath 45 lijk sterk verslapte belangstelling. „Men krijgt weinig of zeer moeilijk nog tastbaars van de grond. iDe zwijgende meerderheid zal groter wonden, de ante- resse op politiek- en bondsgebied zwakt af, de uiterste^ zullen steeds meer grip op de maatschappij krijgen en zullen tenslotte de maatschappij dirigeren", aldus zijn sombere visie. Als remedie riep hij op de bondsvergaderingen te bezoeken en het geven van de mening en inzichten op officiële vergaderingen en hearings. „Het praten in huiskamers en schaftlokalen over inspraakproce dures, bewustwordingsprocessen en over hoe het wel of niet moet, heeft geen enkele zin voor de besluitvorming door de officiële instanties". De Porto riep op er wat aan te doen voor het te laat zou zijn. In het verslag iwerd verder melding gemaakt van het overlijden van de le den L. Gieles en K. Hoogerheide. Jubilarissen Een viertal leden herdacht in het af gelopen jaar dat zij 25 jaar bij de bond waren aangesloten. Het waren de heer J. Eelman (administrateur bij de LTS), J. Martens (gemeente Texel), A. Domna (werkzaam op De Bolder) en A. Huizin- ga, (werkzaam bij „Texelstroom". Voor zover ze op de vergadering aanwezig waren, werden ze voorzien van het zil veren bondsspeldje, een geschenk in de vorm van een set lepeltjes en bloemen. In het bestuur werd de heer K. Kalf herkozen. Als -nieuw bestuurslid werd de iheer Ron Janssen benoemd. Groeiend ledental In zijn openingswoord had voorzitter Henk Beumkes melding gemaakt van hte nog steeds groeiende aantal leden van de ABVA. Hij stelde vast dat hel beroep „ambtenaar" in deze tijd van grote werkeloosheid weer in waarde stijgt. Voor de leniging van 'de werke loosheid op Texel achtte Beumkes de goedkeuring van het NLOZ-boofdge- bouw van grote betekenis: het levert gedurende geruime tijd tachtig tot ne gentig arbeidsplaatsen op. Het bestuur van de Texelse ABVA-afdelling be treurt het dat de exploitatie van hetf*^ plaatselijke aardgasnet niet in handen is gekomen van een overheidsbedrijf. In financieel opzicht staat de afdeling er gunstig voor. De boeken van pen ningmeester B. Nieboer vermeldden een batig saldo van bijna ƒ2500,Het af gelopen jaar kwam voor ruim ƒ12.000, aan contributie binnen, waarvan ƒ9500,- moest worden afgedragen. Het afgelo pen jaar heeft men de contributie moe ten verhogen. Ieder, die een inkomen heeft boven het minimumloon betaalt ƒ10,per jaar. Iedereen welkom op 11 april Hert vormangsoenlt rum vioor jonge vol wassenen zal op vrijdagavond ter ge legenheid van de ingebruikneming van het nieuwe onderkomen „De Boogerd" aan de Bemhardlaan een openbare vergadering met gezellig samenzijn na afloop organiseren. Ieder, die voor het ■vormingswerk belangstelling heeft, is i welkom. Tijdens de bijeenkomst zal worden gesproken over het programma tot aan de zomer en over het nieuwe seizoen. Er zijn plannen uitgewerkt om de opzet aantrekkelijk te maken voor een bredere groep van jongeren. Be gonnen wordt qm 20.00 uur. Onbekenden zijn in de nacht van donderdag op vrijdag binnengedrongen in hét vogelwachtershuisje van de Ver. tot Behoud van Natuurmonumenten bij De Schorren. Het slot werd vernield. Een bedrag van ongeveer 20,werd meegenomen. B 12-B 3 3—0 B 4-1 ab 4—0 1 od^B 12 3—0 B 3-B 4 0—1 1 ab- 1 cd 0—3 Binidstand 1. B 4 3 6 6—0 2. 1 od 3 4 6—1 3. B 12 2 2 3—3 4. B 3 2 0 0—4 5. 1 ab 2 0 0—6 Meisjes groep 14 - 15 jaar In deze groep was de laatste wedstrijd beslissend voor de eerste plaats. In een enthousiast gespeelde strijd kwam 2 Atheneum door een 20 overwinning op het eerste iteam van de huishoud school ails winnaar uit de bus, na via een omstreden penalty het eerste doelpunt gescoord te hebben. De eerste dn een poule speelde een halve finale tegen de tweede van de 'an dere pou'le. Voorall de wedstrijd tussen LTS M3it en 2 Mbc was mede door de sterlke wind zeer spannend en moest na een 00 dtamd Sin normale speeltijd en verlenging door penality® beslist worden. 2 Mbc was minder zenuwachtig en had walt meer geluk en sdhoot zich via 32 in de finale. De anldere finalist werd 3 Ath die 2 Ma met 21 versloeg. De finale wordt, zoals hiervoor geschreven, op een Halter tijdstip gespeeld Meisjes groep 16 jaar en ouder De teams 'die voor deze groep hadden ingeschreven (2) hoefden slechts één wedstrijd te spelen om uit te maken wie de ibeker en de taart voor rich mocht op eisen. 4M4 won met 21 van 4 Havo en kon zich idus kampioen neemen Jongens 16 jaar en ouder Poule 11 uitslagen LTS 1-3 M 34 1—5 4 Havo-Ath 45 03 Ath 45-3 M 34 1—0 LTS 1-4 Havo 2—0 De waterfabriek te Oudeschild is momenteel buiten werking. Woensdag deed zich een defekt voor aan de as van de hoofdtransportpomp die het gedistilleerde water naar de reinwa- terkelder in Den Burg pompt. De as wordt thans vervangen. Nu Ide installatie todh stil staat, zal tevens de grote schoonmaak voor de zo mer worden gehouden, die aanvankelijk op een wat later tijdstip was gesteld. Daarbij zuilen onder meer de pijpen- bundels waartegen het water conden seert onder hoge druk worden gerei nigd. Totaal 135 kilometer pijp moet worden schoongemaakt. Verwacht mag worden dat na reparatie en redmging de installatie de hele zomer ongestoord zal werken. Begin volgende week zal de fa briek weer "werken. Bruin Door het uitvallen van de waterfa briek bestaat het drinkwater weer ge heel uit duinwater, afkomstig mirt; de MoksüoöbvaileiHet heefit daarom de „vertrouwde" bruine Meur terug walt vooral lm badkuipen en wastafels een onfrisse indruk maakt. De bruine Meur wordt veroorzaakt door veenlagen dn de grond, dus hielt door ijzer. Het ds goed er rekening mee te 'houden dalt het wa ter tevens weer zijn oude hardheid heefit, dat wöll zeggen ongeveer 19 gra den DH. In de wasmachine ls meer was middel nodig om tot eenzelfde resultaat te 'komen. Ook bij het wassen van de handen is te merken idalt het water har ders lis; er 'is meer zeep noidiig om schuim te 'krijgen. Voor de meeste huisvrouwen maakt heft overigens weinig uit, want slechts weinigen hebben Sinds de tinge bruikneming van de fabriek ontdekt dat slechts 'ongeveer de helft van de voorge schreven hoeveelheid wasmiddel nodig is om rboit een uitstekend resultaat te ko men.

Texelsche Courant | 1975 | | pagina 2