Vormingscentrum: nieuwe koers met andere naam G EN DA Nieuwe trainer voor Oosterend en Texel verfspuit Slagerij Goënga bestaat 40 jaar beginnerscursus Russische scholieren schreven brief aan Dia-avond over oud De Cocksdorp en Eicrland Opnieuw voor bijenhouders Ruzie over parkeerprobleem Openbare jaarvergadering werkgroep Landschapszorg Ook voor U een handige 8,50 NU voorjaarsprijs ƒ7,50 AANKOOP CENTRALE TEXEL BOUWTERREIN PANDEN MIDDENHUIS VRIJSTAAND WOONHUIS In het gebouw van de voormalige so ciale werktuin De Boogerd aan de Bern- hardlaan te Den Burg begint het Texelse Vormingscentrum voor Jonge Volwasse nen onder een andere naam een nieuw leven. Dit leven werd vrijdagavond in geluid door de officiële ingebruikne ming van het verenigingsgebouw, dat een frisse verademing betekent na het wat duistere, voor velen mysterieus- aandoende „Asiel" aan de Burgwal. On der de dertig, later op de avond onge veer veertig aanwezigen, bevonden zich behalve burgemeester Sprenger en mevrouw C. Sprenger-Pool de raadsle den T. Vlas-van der Vlies, C. Koorn, J. J. Westdorp en F. Blanken. „Zonder meer een voorufilfgamg" noemde voorzitter Goos Westerüiaiken het tfeuit, idiait de avond beter was bezocht door aiiat-tdeélnemers dam door deël/ne- mers. Hij memoreerde hert sterk terug gelopen ledental (35), dat hij ondermeer toeschreef aan de afwezigheid van vor- m/jngëlëiider Lex Kaper. De taak die op hem had gerust was te zwaar gebleken voor één persoon. Daarom is een stuur groep opgericht, bestaande ui/t Tom Rombouts, Theo vain .den Berg en Goos WestertLaken. Wegens het aftreden van Lucy Zijm, Wim Trap en Henk Hm zijm als be stuursleden .gekozen' Auke Terpsbra en Peter Bakker, eventueel aam te vullen met Willem Zeegers. Andere koers Het programma -van het vormingscen trum vóór de zomer omvat een cursus ba alw eerbaarheid door Tom Rombouts op maandagavond en rel a ti etra/imng door >twee Amsterdamse studenten im de andragogie (begdleidmng en vorming vam volwassenen) op woensdagavond. Een aanvulling op dit programma vormt een cursus „creatief naaien" door Anneke Kikkert uit De Cocksdorp, waarbij de nadruk zal worden gelegd op het maken en herstellen van kleding. Met klem werd vermeld, dat deze cur sus niet alleen is bestemd voor meisjes. Men kan zich ervoor opgeven bij Jean- nette Klaver, telefoon (02220) 3386. In overleg met de deelnemers zal het tijd stip worden bepaald, waarop deze cur sussen zullen plaatsvinden. Ook is men voornemens openbare das- cussiie-avonden te organiseren. Na de zo mer zal een /andere koens worden geva ren. Ten eerste zal worden gezocht naar een gëliogenhéöd ibat samenwerking mat het Vormingswerk voor Volwassenen, zodat „concurrentie" wordt voorkomen. Voorts lis men van plan de groep 17- tot 27-j'anigen ite splitsen, omdat de interes sen en problemen binnen deze leeftijds categorie nogal sterk Uitlopen en men door deze scheiding dus gerichter te werk kan gaan. Middels een enquête vM men -aan de weet komen aan welke cursussen .de cirooitste behoefte bestaat onder de jonge volwassenen en op grond van det ionderzoek zullen vakdocenten worden aangetrokken. Kansarme groepen „Wij zijn er voor de kansarme groe pen", 'beboogde Lex Kaper tijdens het offil'oiële gedeelte van de avond. Tot de ze groepen behoren volgens hem „zij, die geen opleiding hébben kunnen krij gen". Maar ook zij mèt oplöildmg zouden kansarm zijn door het gebrek aan bij voorbeeld oreaJtiiiviitedt dn hun o-pleddimg. Ook voor hen is dus het vormingscen trum „Wij willen geen verlengstuk van de schóól worden, maar wel willen we de mogelijkheid bieden vrije tij/d pret tiger -te besteden". „Preventieve zorg" zvat Lex Kaper in het weerbaar maken van jongeren in de huiiidoige maatschappij. Hij bespeurt moeilijkheden onder jongeren bij sollï- d'lbaitües en ibij de zelfntandigworlding „Niét. dat we de jongeren willen opzet ten tegen hun ouders. Wij willen helpen 6ij igeneralbieproblemen en de ouders daarin bét/rékken". Om m. ^verstanden te voorkomen benadrukte de vonmdings- lirHder dat ihet mllet de bedoeling is een .7 ongeren-Advies-Gent rum (JAC) te Wioutden, maar „wel üs onze opzet jonge ren te informeren en zonodig te verwij zen". „De Boogerd" biedit het vorrningsoen- Dinsdag 15 april In De Witte Burcht begint om 20.45 uur de openbare jaarvergadering van de Werkgroep Landsdhapszong Texel. In de Burgemeester De Koninghiai voert het pantomimetheater Rob van Reijm .JExegese" op voor leeihngen van de bovenbouw van het voortgezet onder wijs en andere belangstellenden; 20.00 uur. Woensdag 16 april Op de vélden van S.V. Texel wordt de finale van het schooHvoetbaltoumooi voor lagere sdhólen gehouden. Om 19.00 uur begint in Zuid Haffel een ibrain/ingsrit van de Wielervereniging Texel. De Gemeenschap OudenscbiM houdt dn 't Skiiltje een voor ieder toegankelijke vergadering over de komende aktivi- tewben; 20.00 uur. Donderdag 17 april In hotel ,,De Lindeboom-Texel" spreekt de heer Nel van de Kon. Nederlandse Jiagersvarenigüng over het jachtexa- men, vrije toegang voor neder; aan vang 19.30 uur. brum een ideale vergaderruimte, die door Lex Kaper door houten schotten splitsbaar is gemaakt in twee nog ta melijk grote /vertrekken. Een darde zaal is ingericht voor creatieve doeleinden. Welke naam het nieuwe domein zal dragen is nog niet bekend. Lex Kaper stelde voor er de naam „Drempel" of „Splinter" aan te geven, maar Goos WeSterlaken zag meer heil ton een wat neutralere naam, omdat de naam „Tex- tant" ook geen succes is gebleken. Het V.J.V. houdt zidh aanbevalen voor sug gesties. DEN HOORN Met enig feestge druis zal donderdag worden herdacht dat de Iheer M. Goënga 40 jaar geleden zijn élagerijbedrijf stichtte in Den Hoorn. De fa. M. Goënga en Zonen houdt van 17.00 tot 21.00 uur apen huis, waarbij ieder in de gelegenheid wordt gesteld de inmiddels flink uit de kluiten gewassen zaak (in 1962, 1969 en 1974 werd verbouwd en uitgebreid) te bezich- tjgen. In verband met het heugelijke feit showde Goënga gisteren op de markt zojuist aangekocht bijzonder mooi slachtvee 3 .stieren (gemest door J. van Heerwaarden, „Axel"), 2 lammeren (ge mest door A. Langevëld) en vijf varkens (gemest door Gebr. De Ridder, 'f Noor den). Twee Texelse voetbalclubs hebben een nieuwe trainer. S.V. Texel heeft een éénjarig contract met 7.DH-trainer Bert Jullens afgesloten terwyl Oosterend zich tot het eind van dit seizoen verzekerd heeft van de diensten van K. Fre- deriks (30) uit Den Helder. DOOPSGEZINDE ZUSTERKRING HOUDT KERKETOCHT De (oudere) Doopsgezinde ZustePkrung uit Den Burg houdt bij voldoende ani mo de jaarlijkse kerkenitocht dinsdag middag 29 april, start 13.30 uur. Niét al leen wordt de N.H. kerk te De Waal be zocht, maar ook het Naltamrireoreat/Lecen- brum en het Eierlandische Huis dn De Cocksdorp. De bus waarvan gebruik wordt /gemaakt ds nog na et hélemaal vol. Wie nog mee wal kan zich opgeven bij mevrouw v. d. Koói-Koo/rn in de Bin- nenburg, telefoon 2295 of mevrouw A. Ti essen-Spaans (Emma/laan) (telefoon 2539. Deelnemers kunnen insbappen bij het C.E. GölHanids Rustoord aan De Zes, bij Starkenburgh aan de Thijsseflaan, bij Lips aan het Schilderend en bij Haker in Oudeschuld Degenen die zich /reeds heb ben opgegeven krijgen nader bericht. FAMILIE SCIIUYL NEEMT „TATENHOVE" OVER DE KOOG Per 23 april neemt de familie P. Schuyü het hotel ^pension „Taitenhove" aan ide Bosrand weg over van de heer H. J. Kanis uit De Cocks dorp. De famtike Sdhuyl heeft het 29 ka mers tellende bedrijf tien jaar lang zelf standig béheerd. Het pension werd in 1969 ingrijpend verbouwd en gemoder niseerd. Dat na tien jaar pachten tot koop kon worden overgegaan was des tijds in de overeenkomst vastgelegd. Hat vertrek van Bert Juflüens kwam voor ZDH als een donderslag bij heldere hemell. Weliswaar had Jullens als enige trainer gereageerd op een advertentie die S.V. Texel tin de /regionale pers had geplaatst maar tot voor kort zag het er helemaal niet naar uit dat Jullens uit Den Hoorn zou vertrekken. Een her nieuwd gesprek .tussen Texel en Jultens begin vorige week veranderde de zaak. Texel /ging dn op de financiële wensen van Jullens en ZDH was niet fin staat zijn (trainer hetzelfde te bieden. Het is vo?r de tweelde keer binnen een jaar dat ZDH zonder trainer komt te zitten. Jan van Rooij vertrók eerder dit seizoen al bij De Zwaluwen. Door zijn verbintenis met Texël is Texelaar Bent Jullens te rug waar hij eens als voetballer begon. Hij blijft tot het einde van dit seizoen bij ZDH. waarna hij 'bij Texël P. D. van Dok opvólgt. Deze iheeft /de dub uit Den Burg maar liefst zes seizoenen getraind. Jullens wordt eind mei aan de spelers van Texel voorgesteld. Tegelijkertijd wondit dan afscheid genomen van trainer Van Dok. Bert Jullens zal .twee avon den per week de training bij Texel ver zorgen en hij coacht het eerste team élke zondag. Niet haalbaar De nieuwe trainer van Oosterend K. Frederiks volgt Jan van Rooij op, die korte tijd terug besloot bij SVO weg te gaan. Van Rooij wilde volledige zeg genschap over het eerste elftal hebben zonder inmenging van bestuursleden. Dat bleek bij Oosterend geen haalbare kaart waarna Van Rooij opstapte. Hij is nu uit de voetballerij gestapt en druk bezig met boksen. Oud semiprof Zijm opvolger Frederiks as een oud- Jonge Georgiërs van een mid delbare school in Tbilisi hebben ter gelegenheid van de 30-jarige bevrijding een brief geschreven aan de burgemeester van Texel. Daarin wordt gememoreerd dat dertig jaar geleden Hollanders en sowjetsoldaten hand in hand te gen het fascisme streden. Ge vraagd werd een hoeveelheid aar de van de begraafplaats van de gesneuvelde Georgiërs naar Tbilisi te sturen alsmede foto's. De brief, ook het adres, was Russisch ge schreven en zo onduidelijk dat hij aanvankelijk werd bezorgd in Doesburg. Daar was men al bezig de inhoud te vertalen, toen bleek dat de bestemming Den Burg was. Van gemeentewege zal aan het verzoek in de brief worden vol daan. Niet alleen een monster aar de maar ook foto's, het door J. A. van der Vlis geschreven „Tragedie op Texel" en andere zaken die be trekking hebben op de Georgische opstand zullen een dezer dagen worden afgezonden. DE COCKSDORP, Dank zij /die me dewerking vam velen, zijm er ide laatste j/aren door de keer Loerakker veel dia's gemaakt vam kaarten en foto's 'die de herinnering levend houden aam toestem den en personen om De Cocksdorp en E/i- erianid zo van 1880 af. De kóllöktae &s nu uitgegroeid itot rulim 350 plaatjes, die als een historisch bezit vam de gemeen schap os bedoeld Vrijdagavond 18 april zijm deze plaatjes voor 'ieder die be langstelling heeft, te zien om de Her vormde kerk vam De Cocksdorp. De toe gangsprijs vam ƒ1,is bedoeld om te gemoet te komen aam de gemaakte kos ten. De avond begint om acht uur. Ouderen, die niet /op eigen gedegen heid kunnen komen, kunnen gebruik maken vam de autodlrenSt vam de Bejaar- dencam/róissie. Zij dienen dan uiterlijk woensdagavond 16 april een telefonische afspraak te maken met de heer B. Dros, telefoon (02222) 227. semliprof die dm Arnhem bij ESCA/VC en later 'bij Vitesse heeft gespeeld. Een dubbele beenbreuk maakte definitief ëen einde aam zijn .aktieve voetbalcar rière. Fredrilks woont am Den Helder waar hij Watervogels heeft getraind. Hij blijft voorlopig tot het eind vam dit sei zoen bij Oosterend, waarna een defini tieve verbintenis nader bekeken zal worden. Binnenkort zal weer een beginners cursus bijenteelt worden gehouden. Het aantal belangstellenden bedraagt op dit moment zeven .en dat :is ,te weihïig om te kunnen Starten De cursus omvalt onge veer zestien lessen; maar verwachting zal begin mei kunnen wonden begonnen. Gegadjgden /kunnen ziich opgeven bij de heer Péter Smiit, Lamigewaal 5 fe De Waal. OOSTEREND Een inwoner uit Oosterend deed bij de .pólitie aangifte wegens mishandëlimg. Er waren klap pen gevallen naar /aanleiding van een perkeerconfillidt. Men had een auto voor een niltrit aan /de Ach ter tune gepar keerd, zódiat de 'bewoner van het be treffende .pand de doorgang versperd zag. De bewoner zétte toen zijtn wagen voor .de eerste wagen waardoor deze met weg kan en hoopte zo te bereiken dart /de parkeerders zidh bij hem zouden meiden. De betreffende jomgélUi daden dat echter rniet, maar poogden de auto van Ide Oosterender met mankracht van zijn plaats ite Sleuren. Hetgeen leidde tot een handgemeen. De Werkgroep Landschapszorg Texel houdt voor het eerst de jaarvergadering in het openbaar en wel op dinsdag 15 april, aanvang 20.45 uur in De Witte Burcht in de Molenstraat te Den Burg. Het houden van een openbare jaarver gadering (uiterlijk in april) is verplicht krachtens de statuten die vorig jaar ko ninklijk zijn goedgekeurd. Het huishoudelijke gedeelte omvat onder meer het voorlezen vam het jaar verslag door secretaris L. J. Dijksen. Een overziidht zal worden gegeven van de (diverse 'akties die Landschapszorg heeft gevoerd in het belang vam milieu en landschap ,op en bij Texél. Vioorz/ltiter M. van der Wal as herkies baar; secretaris L. J. Dijksen eveneens. Penningmeester A. J. Dijksen stélt zich mét herkiesbaar. Im zijm plaats is voor- gas/télt de heer J. Hennilnk Na /afloop vam /hét huishoudelijk ge- deéllte wordt 'ruimschoots gelegenheid gegeven (tot discussie Iedere béLamgsitel- lende is wélkom. TEXELAARTJES Minimaal (3 regels) 2,70 elke regel meer ƒ0,90. Texelaartjes dienen bij vooruitbetaling te wor den voldaan. Onder adres te bevragen (niet eerder dan 11 uur in de boek handel) en onder nummer ƒ1,50 meer. Alles inclu sief 4°/o BTW. Opleiding voor al uw rijbewijzen en ook voor verlenging van rijbewij zen. Rijschool Groot, eig K. H. Boon, Vamor ge- dipl., tel. (02230) 13252 Elke maandag theorieles in „De Oranjeboom" om 20.00 uur Voor gebruikte en on geregelde meubelen. J Jongedijk, Boogerd 28, tel. (02220) 2777 Lompen- en metalen- handel Cobus Spigt, Eier land, telefoon (02225) 297 Volop handappels. Huisman, De Veen, 2203 tel. Houtworm? Een Kim-X set helpt! Voor meube len, orgels, piano's, enz KIM-X helpt absoluut af doende. Set: flesje, spuit je, kwastje; 1 ltr, 5 ltr., 10 en meer liters. Verkrijg baar bij Bakkers Ijzer handel en Bremer doe-het -zelf Oosterend Op al onze accu's voor voer- en vaartuigen 20% korting bij inlevering van uw oude accu. Fa. A Kievit Zn., Kogerstraat Den Burg Home-lite motorzagen. bosmaaiers en waterpom pen. F. Koorn, Grensweg 388, tel. 2931 Husqvarna motorzagen reeds vanaf ƒ450,Fa Tatenhove, Oosterend De Twee Paardjes vam woensdag t.e.m. zaterdag geopend Vam/af 38,70 per maand heeft u ad een elektro nisch ongeil. Verder heb ben wij aflile sooriten mu Ziekunsbrurnenten, snaren en bladmuziek, ooik vam Jicham de Heer op cijfer aceconden Muziekhandel Fa. v. Wijngaarden, We- versbraat 68, te/1. 02220- 2695, Den Burg De bekende Berend Boudewijn telefoons sbaan bij Amitaekh. Flora telefoon 2565 Sdlex. Weüniig gebruik te Solex /te koop, kam ook geruiild worden voor een z./g.am, herenfiets. Adres Modenst. 23, Den Burg M, v. d. Meer Vanaf ƒ44,per maand heeft u al een 'kleuren tv bij /ons. TV en amdere re paraties zijn a oontamit Radio en TV service Van Wijngaarden, W/everstr 68, Den Burg, tëlefoom 02220-2695 Hiermede vervullen wij de droeve plicht te berichten, dat wij donderdag 10 april 1975 onze innig /geliefde man, vader en grootvader Hendrik Claassen, onverwachts moesten missen, op de leeftijd van 69 jaar Texel Bolnes Zweden H. Claassen-Posthuma H Olaassen N. Claassen-Waling Petra H. G1 a assen K. Claassen-Sommesj Lena Göran Björn Lelystad, 10 april 1975. Per adres: Bongerd nr 15. De crematie heeft maandag plaatsgevonden te Lelystad. 14 april, Breekt eens mijn oog, dat dan Uw iwoord oök mij. Door 't donker dal des doods ten lichtbaak zij, De Vrees des doods voor 't licht des levens vlied, Gij Heiland Jezus! Gij begeeft mij niet. Heden is in alle rust en stilte vam ons heengegaan mijn lieve vrouw en onze zorg zame moeder, bëhuwd-, groot en overgroot moeder en zuster, behuwdzuster en tante Elisabeth Antonia Huisman, geboren Egge, in de leeftijd van 75 jaar Uit aller naam Joh. Huisman Oosteremd, Texel, 11 april 1975, Botterstraat 23. De 'begrafenis vindt plaats woensdag 16 apnl, 14.00 uur, op de algemene begraafplaats te Oosterend. Condoleren na de begrafenis in het Gebouw voor Christelijke Belangen. Geen bloemen. Verspuit de meeste verfsoorten, zoals Vernis, Latexverf, glanslakken, oliehoudende verf, bijits, autolaklken. Met één vulling verspuit U 450 gr verf Losse verstuivers ƒ6,40, verfhouders ƒ2,10. Showroom WAALDERSTR. 53, DEN BURG. TEL. (02220) 2265 TE KOOP AANGEBODEN te OUDESCHILD ter grootte van ca. 225 m2 met goedgekeurd bouwplan voor de boUw van een rustiek vrijstaand woonhuis, geheel in stijl met hou ten topgevel, enz. Bouwtekeningen liggen op ons kan toor ter inzage. Koopsom ƒ17.500, OOSTEREND In ihet centrum gelegen, een twee tal belendende monumentale welke geheel gerestaureerd dienen te worden met grote garage. Eén pand is verhuurd voor plm. ƒ100,per maand als woonhuis. Het belendende pand is een voor malige winkel annex woonruimte, welke thans leeg staat. Dit pand is direct te aanvaarden en kan verbouwd tworden tot woon huis, /al dan niet dm combinatie met de daaraangrenzende garage. Komt voor op de Monumentenlijst. Koopsom voor het geheel ƒ50.000, DE KOOG Van een in aanbouw zijnd blók van vier woonhuizen (stadium van af werking) is nog één met aangebouwde berging te (koop. Voorzien van een gasgestookte centrale verwarming. Grondoppervlakte ea. 150 m2. Rustige ligging, aan de rand van het bestemmingsplan. Indeling- grote L-vormige woon- eetkamer met schoonmetselwerk- wanden annex compleet geïnstal leerde keuken, hal, toilet, kelder kast. Bovenverdieping- drie, slaapkamers met kasten, geheel betegelde douchekamer met toilet en vaste wastafel, vaste trap naar zolder verdieping met een grote overloop en een ruime slaapkamer Oplevering /ter bewoning omstreeks juni 1975. Koopsom ƒ89.500,(incl. 16°/o B.T.W.) Nabij DEN BURG Aan de rand van Den Burg gelegen met een vrij uitzicht rondom, met houten schuren en oa. 3500 Tal grond. Indeling: gang, drie kamers, mo derne, compleet geïnstalleerde keuken, bijkeuken, ruime betegelde douche/toilet. Bovenverdieping: twee slaapka mers, overloop en bergruimte. Het pand is voorzien van een olie- stook c.v.-installatie. Beschutte tuin. Goede staat van on derhoud. De gehele stoffering is bij de koop som inbegrepen. Direct te aanvaarden. Koopsom 105.000, Hoge hypotheken beschikbaar. Onze woninggids wordt U op aanvraag toegezonden. P. C. BRANDSEN, Makelaar en Taxateur te Den Burg, Schilderweg B 46 - Postbus 87, telefoon (02220) 3025 en 3429.

Texelsche Courant | 1975 | | pagina 2