I 1 Nacompetitie moet Texel van degradatie redden Texelse Boys (3) kampioen PWN wijzigt structuur verbruikstarieven Tweede blad Texelse Courant, dinsdag 15 april 1975 Na 1-0 verlies tegen KGB DOOR 3-0 ZEGE OP FLEVO 4 Nederlaag Boys-dames 1 ondanks goed spel SVO (Z) 2 miste opgelegde kansen en verloor van KCBZ SVO3 bijna kampioen: 1 punt uit 2 wedstrijden genoeg Oosterend verspeelde kampioenskansen Texel speelde W'waard 6 met 14—0 van het veld P. ZECERS KAMPIOEN BILJARTCOMPETITIE DE ZWAAN Wandeltocht Amsterdam Deuce" verzoekt opgave - - voor sportuitwisseling - - - Sportvissersclub Dam- en schaakclub Oosterend EVENALS WIJZE VAN AFREKENEN Texelse Boys III met aanhang. Staand van links naar rechts penningmeester Kees Smit, S/ors Keijzer, Frans Hopman, Piet Zijm, GIJS lansen, Peter Rijkers. Martin Bakelaar, Siem Zijm, Koos Witte, Piet Witte en secretaris A. Wessels. Zittend Bert Eenhoorn', aanvoerder Jaap Witte, Theo Witte, Peter Ran, Paul van Heerwaarden. Ed Stiekema en Theo van Heerwaarden Texelse Boys 3 is er door een 30 overwinning op Flevo 4 in geslaagd het kampioenschap te behalen. De goals vielen allen na de rust. Na afloop werden de kampioenen in de bloemen gezet. In een wedstrijd waar de spanning volop aanwezig was, maar het spelpeil niet hoog lag, heeft de gelukkigste ploeg gewonnen. Dat was KGB dat Texel een 10 nederlaag toebracht. Na de «aftrap was Texel over het ge heel oneer in de «aanval en er kwamen kansen voor Jan van Bennekom en twee maal voor Guus Zegel. Na een kwartier kreeg de KGB linkshalf de bal vrij op het middenveld; hij liep door en gaf op het ju/is te moment een strakke bal aan de spits, die geheel vrij stond en met een voor Aad Vaars onhoudbaar schoft de stand op 10 bracht. Texel bleef het meesit dn de aanval, maar kon geen vuist maken. Na ongeveer 25 mi nuten kreeg ide spits van KGB de bal ip buitenspelposiitie vrij voor het Texél- doöl. Aad Blom viel aan en tot ieders verbazfilng gaf de scheidsrechter penalty. Deze werd door de KGB-aanvoerder buiiten bereik van Vaars tegen de paal geschoten. Na de rust bleef het span nend maar doelpunten bleven uirt. Texel deed er nog wel van alles aan om de stand te veranderen en ook nu kregen Jan van Bennekom, Klaas Dirk Koom Het zag er an de eerste helft nog niet naar uit dat het de Boys lukken zou Flevo met een nederlaag naar huis te sturen. Onder grote belangstelling lag het initiatief «in die periode grotendeels bij Flevo. Zij kreeg dan ook, mede door de soms chaotische afweer 'n paar zeer goede kansen maar wisten er, gelukkig voor de Boys, geen raad mee. Aan dat euvel leed «ook de Boys-voorhoede \yant ook haar voorwaartsen wisten zich met een paar uithalen goede mogelijkheden te versohaffen. Een fraai schot van Th. va Heerwaanden uit de tweede lijn had beter lot verdiend maar de Flevo-keeper ranselde het schot even fraai uit zijn doel. Dezelfde schutter had begin twee de helft meer succes. Na een slalom door de Flevo-verdediging schoot hij eerst op de paal, kon de bal weer be machtigen en toen was er voor de Fle- vo-doelman geen redden meer aan. Na dit doelpunt kwam er wat rust in de Boys^gelederen. Men «liet Flevo nu rustig Op een goed te bespelen veld heeft het eerste damesteam van de Boys, on danks goede tegenstand toch een neder- l moeten 'leiden. Meteen na de af trap ging het hooggeplaatste Puimerend tel ön (de aanval maar «ondanks het ster ke overwicht hield de verdediging van de Boys-dames goed stand. Toch wist Purm erend na «ongeveer 10 muiten spe len uit een vrije trap, veroorzaakt door de keepster «die de bal buiben het straf schopgebied uit de handen trapte, op 1—0 te komen. Ondanks de felle aanval len van de Boys-dames bleef de Stand 1—0 daar schoten net naast en over gin gen. De tweede helft liet een spannende en gelijkopgaande strijd zien. Maar bei- «teams wisten niet meer te scoren. Even leek 'het er nog op dait Punmerend een 20 zege zou behalen maar voordat de bal de dosfllijn was gepasseerd floot de scheidsrechter voor de laatste «maal. In een harde wedstrijd moest Ooster end (Z) 2 ide punten aan KGB 2 laten. Oosterend had de nederlaag geheel aan zichzelf te wijten lomdat «men de bal tel kens te lang bij zich hield en enkele op gelegde kansen eenvoudigweg niet wist e benutten In de eerste minuut was Oosterend al dlkht bij een goal maar een schot van Witte belandde op de lat. Oos- «rend bleef aandringen maar doordat ie voorhoede zich te veel liet insluiten rieven doelpunten uit Na een kwartier n de «tweede helft wist KGB de enige bal te scoren. De keeper schoot veruit en de zeer snelle linksbuiten was er als de kippen bij om het schot doeltreffend te verlengen. Oosterend heeft daarna al leen nog maar aangevallen maar verder dan opnieuw een knal op de lat kwam de ploeg niet. SVO 3 behaalde in Schagen een 22 lelijk spel «tegen SRC 7. Meteen na de tftrap zette Ton goed voor en Dark &tsma kogelde hieruit op de paal. Na W minuten had hij meer succes; toen las het wel raak Meteen na de rust Qaakte SRC er 11 van. Hierna golfde iet spel wait op en neer. Maar na een »alf uur spelen scoorde SRC unit een loe.de aanval 21. Oosterend zette nog ven de tanden op elkaar en kort voor 'jd kon Alfred de gelijkmaker aanteke- tèn. Mede doordat medekampioenskan- Maat BKC met 10 verloor heeft het 'orde aan 1 punt uat twee wedstrijden lenoeg om het kampioenschap te beha- komen en met snelle counters waren de Boys-aanvallen veel gevaarlijker. Dit leidde na een kwartier spelen tot de tweede Boys-treffer, nu door een on houdbare kogel van Paul van Heer waarden. Met «nog 20 minuten te spelen weid de overwinning voor de Boys door (weer) Th. van Heerwaarden zeker ge steld toen deze «een uittrap van de Flevo keeper opving, «de situatie goed overzag en de bal van verre afstand over de Flevo keeper in het net deponeerde. Het is Oosterend niet gelukt om de zeer belangrijke wedstrijd tegen Ouden dijk in winst om te zetten. De kam pioenskansen zijn nu helaas verkeken. Een zeer nerveus spelend Oosterend had het in het begin al zeer moeilijk op het zeer zwaar te bespelen terrein van Oudendijk, waarop de «gastheren zich kennelijk beter op thuis voelden. Na plm. 10 minuten «was het al raak. Een schot vanaf de rechter vleugel blokkeer de doölman Koning in eerste instantie, maar tegen de tweede inzet was hij kansloos: 10. Hierna ging het wat be ter met Oostereiid, maar door slecht schieten bleef de stand voor de «rust on gewijzigd. Na de rust probeerde Ooster- end met pressievoetbal Oudendijk terug te «dringen maar de gelijkmaker wilde maar nliet komen. Toen Oudendijk uit een onoverzichtelijke situatie 20 maak te, leek het erop dat de strijd gestreden was. Maar mede door de inbreng van een paar verse krach/ten ging OoSterend weer ten aanval en 'het was Johan de Waard die er 21 van wiiist te maken. Verder liet Oudendijk het niet komen, al had Ben Moüamiuus nog pech met een enorme knal, die door de Oudendijk doelman werd gestopt. In een mooi doelpuntenfestijn heeft Texel 4 afgerekend met Wderinger- waard 6, dat met maar liefst 140 werd geklopt. Na 15 minuten viel de eerste goal, gescoord door D. Bousma waarna de doeLpuntenmiaöhiiine op gang kwam. De makers waren: T. Bakker (2x); T. v. d. Wulp (3x); A. Stiggelbout (2x); R. v. d. Zwaag 2x) en J. D. Bakker (4x). SPORT EN SPEL in het afgelopen weekend UITSLAGEN: ZATERDAG 12 APRIL 1975: Afdeling Noordholland: O'end (Z)-Zaanse Boys Oosterend (Z) 2-KGB 2 Junioren: Texel Al-Flevo Al Oosterend Al-Oonzedo Al Tex. Boys Al-JVC Al Tex. Boys BI-Zeemacht BI Oosterend B2-Texel B2 Texel C2-Tex. Boys B2 DWOW Cl-Tex. Boys Cl Oosterend Cl-Caliantsoog Cl Pupillen: Afdeling A: Oosterend a-Tex. Boys c Tex. Boys a-Texel a ZDH a-Texel b Tex. Boys b-Texel c Afdeling B' Texel f-Texel e Texel g-Tex. Boys e ZONDAG 13 APRIL 1975. 4de klasse B KNVB: KGB-Texel Afdeling Noordholland: Oudendijk-Oosterend Tex. Boys 3-Plevo 4 SRC 7-Oosterend 3 Texel 4-WierinigerWaard 6 Junioren: BKC BI-Texel BI Dames: Purmerend-Tex. Boys De biljartvereniging „De Zwaan" heeft «de competitie erop zitten. Na een twintigtal speelavonden, een dubbele uitwisseling tegen de B.V. Den Hoorn en een afsluitende ontmoeting itegen de damclub, zilt het biljartseizoen er weer op. Als afsluiting zal er een feestavond worden gehouden op woensdag 7 mei a.s. Eindstand competitie 1974-1975: en Hans Geus kansen om ie doelpunten. Het spel van Texel bleef krampachtig en zenuwachtig. Er was geen man, die het spel op het middenveld kon maken en KGB verdedigde de kleine voor sprong met man en macht. Rob Dapper en J«an Meedendorp werden miog ingezet maar ook zij wisten geen verandering in de stand te brengen. De inzet van de Texel-ploeg was «goed maar ze speelde zander overtuiging dn eigen kunnen. Door de laatste uitslagen krijgen we nu nog een niaaompebitde tussen KGB, RKVVS en Texel, waarin de beSlissling over degradatie moet vallen. Zondagochtend gaan er 2 bussen wan delaars naar de wandeltocht door histo risch Amsterdam .De bussen vertrekken om 8.30 uur van het busstation Ele ment. In Amsterdam wordt eerst deelge nomen aan «de wandeltocht en daarna heeft iedereen nog een paar uur de tijd om iets ite ëten en eventueel nog iets van Amsterdam te zien. Om 15.30 uur wordt uit Amsterdam vertrokken. Het is de bedoeling dat met de boot van 17.35 uur uiiit Den Helder iweer «op Texel wordt teruggekeerd. Iedereen «die nog niet betaald heeft, wordt verzocht «om dit uiterlijk donder dagavond «te doen bij H. L. Ploeger. Bea- tnixlaan 66. Voor inlichtingen: telefoon (02220) 3971 of 3552. gesp. gew. gel. verl. car. brt. hs. mp. gem. 1. Piet Zegens 20 15 5 880 480 11 30 1,83 2. Henk Spigt 20 14 6 910 460 15 28 1,98 3. 4. Theo Dijt Henk Witte 20 20 13 12 1 2 6 6 863 788 463 476 16 13 27 26 1,86 1,66 5. Wim Bakker 20 10 1 9 744 530 14 21 1,38 Gezien het bedroevende aantal aan 6. Gerrit Smit 20 10 1 9 560 480 15 21 1,17 meldingen van tennispelers voor de ko 7. A. v. Heerwaarden 20 10 10 707 445 21 20 1,57 mende sportuitwisseling met Winters 8. Hendrik v. Duren 20 9 11 555 526 8 18 1,04 wijk op 31 mei en 1 jun'i 1975 worden 9. Simon Rijk 20 8 1 11 669 489 12 17 1,38 de leden van de tennisvereniging Deuce 10. Piet Evers 20 8 1 11 570 489 8 17 1,17 verzocht de aanrnéldingsstrook van het 11. Simon Dros 20 8 1 12 700 429 12 16 1,63 rondschrijven per omgaande af te geven 12. Henk Bakker 20 7 1 12 655 504 13 15 1,30 of riéh telefonisch op te geven bij me 13. Ab van Sambeek 20 7 1 13 654 504 9 14 1,30 vrouw J. H. Boere, Thijssëlaan 122, Den 14. Klaas Eelmiam 20 5 15 629 471 13 10 1,34 Burg, telefoon 3112. De vierde wedstrijd bij De Kaap werd bezocht door 15 vissers die gezamenlijk 1988 cm «wisten te vangen. Eerste werd M. v. d. Zwaag '(476 cm); tweede P. Ver hagen (344 cm); derde S. J. Feenstra (169 cm). De stand na vier wedstrijden is resp. plaats, «aantal wedstrijden, om en pun ten. 1. M. v d. Zwaag 4 726 491/? 2. J Visser 4 464 401/* 3. P. Verhagen 4 442 35V* 4. H. Martens 4 381 421/* 5. E. Bos 3 351 311/* Zondag 20 april begint de wedstrijd om 9.30 uur. Vioor deze wedstrijd «geldt een verhoging van het inschrijfgeld van 1 naar 2 en van 2 naar 4 gulden. Dag prijzen zijn ter beschikking. Het be stuur wijsteer op dat de leden zich voor de wedstrijd op 8 mei bij de Afsluitdijk voor 28 april op «dienen te geven. Met «maar 3 verliespunten werd J. Vis- man vrijdag overtuigend clubkampioen dammen. Bij het schaken had J. Moens de gelegenheid om R. Visser van het kampioenschap aif «te houden, maar hij verloor echter zijn partij tegen H. Boer- sma en daarmede het kampioenschap. Dait ging naar R. Visser. Op vrijdag 18 april zal er dn het dorps huis voor leden en toekomstige leden gelegenheid zijn om deel te «nemen aan een simultaan wedstrijd, te geven door de dammers J. Vosman en J. Trap en door de schakers R. Visser en H. Tuine- Het Provinciaal Waterleidingbedrijf Noordholland verzocht ons het volgende onder de aandacht van onze lezers te brengen. Tot nu toe hanteert het PWN voor het huishoudelijk verbruik een tarief dat is gebaseerd op de oppervlakte van de woning. Per oppervlakteklasse moet voor een zekere hoeveelheid water, het zg. toegestaan verbruik, worden betaald. De laatste jaren is het PWN intensief bezig gewdest met het plaatsen van waterme ters en op slechts enkele uitzonderingen na zijn nu alle woningen van water meters voorzien. Zoals verwacht werd is uit de aanwijzing van de watermeters gebleken dat er nogal wat afnemers zijn die minder gebruiken dat de hoeveel heid die in hun aanslag is opgenomen. Dat is voor betrokkenen geen prettige constatering, want oververbruik moet worden bijbetaald, maar voor dit „min- verbruik" ontvangt men geen restitutie. 1. J. Visman 59 punten 2. H. v. d. Wetering 47 punten 3. J. Trap 45 punten 0—3 4. S. Trap 42 punten 0—1 5. 6. W. Timmer J. van Loo 35 punten 33 punten 2—2 7. K. Bostelaar 31 punten 0—0 8. R. Brouwer 24 punten 2—2 9. B. Med ern a 23 «punten 0—2 10. J. Eeflman 16 punten 1—3 11. G. Brouwer 16 punten 1—3 12. G. Plaatsman 14 punten 1—0 13. R. Kamstra 13 punten 4—0 14. A. Sijtsma 9 punten 15. J. Brouwer 9 punten 16. R. A'bma 4 punten 4—0 17. D. Blom 4 punten 1—1 18. L. v. d. Zee 3 «punten 0—2 Eindstand schaken: 1—0 1. R. Visser 18Vf punten 2. H Tuinema 18Vs punten 0—7 3. J. Moens 18 punten 2—0 4. S. Waayer 131/* punten 5. H. Boersma 13 punten 6. D. van Tatenhove 12 punten 7. F. van Tatenhove 11 pumiten 1—0 8. Eélz. v. d. Molen 10 punten 9 E. v. d. Molen 10 punten 2—1 3—0 22 10. P. de Witte 8 punten 11. H. Prins 6 punten 12. H. Witte 5V2 punten 14-0 13. H. «de Goede 5 punten 14. S. Dogger 5 punten 4—1 15. H. Barnard 4V2 punten 16. G. Kruithof 4 punten 17. H. «de Zwart 2 punten 1—0 18. G. Ellen V* punt Mede met het «oog hierop werd tot be- metering overgegaan om een tarief te kunnen invoeren waarbij naast een vastrecht het werkelijke verbruik in re kening kan worden gebracht. Helaas kan zo'n tarief niet ineens worden in gevoerd, wiamt het bedrijf gaat dan op brengst missen. Dit financiële nadeel moet worden opgevangen door een ver hoging van ide m3-prijs en dat moet in een paar stappen gebeuren. Afnemers met verhoudingsgewijs grotere verbrui ken zouden namelijk, naast de toch reeds noodzakelijke verhogingen om de kostenstijgingen op te vangen, «anders nog eens direkt met een soms vrij aan zienlijke extra-verhoging moeten wor den belast. Daarom is besloten de toege stane verbruiken jaarlijks lager te stel len, totdat deze zo laag zijn dat ze kun nen vervallen. De eerste stap in deze richting wordt dit jaar genomen. Voorschotsberekening Maar tegelijk «gebeurt er nog wat. Om dit «te kunnen begrijpen moet u weten dat het PWN de watermeters «in wonin gen maar één keer «per jaar opneemt. Alle watermeters kunnen niet vrijwel tegelijk worden opgenomen en daarom werkt het bedrijf met verbruiksj«aren aan het eind waarvan de watermeter wordt oDgenomen. Per kwartaal betaalt men het abonnementsgeld, maar het oververbruik wordt per verbrudksjaar afgerekend. Voor de een loopt «dolt van 1 med itot en met 30 apil van het volgende jaar en voor de ander van 1 juni tot en met 31 mei enz. Bij het oververbruik dat in rekening wordt gebracht gaat het meermalen om niet geringe bedragen en is de ontvangst van de nota dan een minder prettige verrassing. Dat laatste wil het PWN nu gaan voorkomen door een voorschotbe rekening in te voeren welke is geba seerd op het vermoedelijke verbruik. Is de schatting redelijk goed geweest de computer bepaalt «deze aan de hand van de verbruiken uit het verdeden dan volgt later Sleöhts een bescheiden nabe- rekening van oververbruik dan wél ver rekening van hetgeen teveel ds betaald. Maar wie onder zij«n toegestaan ver bruik blijft, betaalt voorlopig nog voor deze hoeveelheid. Overgangskrediet Zolang de toegestane verbruiken niet verdwenen zijn, wordt dn feite met een overgangstarief gewerkt en dit over gangstarief gaat het PWN nu geleide lijk invoeren. Alls «datum van invoering is «gekozen het begin van het nieuwe verbruilksjaar. Met die datum gaat de af nemer per drie maanden een voorschot betalen en vervalt de itat nu toe gebrui kelijke «berekening van abonnements geld per «kwartaal, «dat wil zeggen dat iemand waarvoor het nieuwe verbruiks jaar bijvoorbeeld op 1 mei begint, nog één maand oud abonnementsgeld wordt berëkend, namelijk voor de maand april. Vervolgens «gaat hij «per drie maanden betalen. Hoe dit verder i«n zijn werk zal gaan wordt elke afnemer bericht «als voor hem het overgangstarief gaat gelden door middel van een bijsluiter «bij zijn beta- lingskaart «of door afzonderlijke toezen ding daarvan. Wellicht zult u zJich nog afvragen met hoeveel kubieke meter per verbruiks jaar de toegestane verbruiken in 1975 worden verdaagd. Welnu, deze verlaging beloopt voor «alle woningen met volle dig sanitair (bad-douche en oioset) 24 m3. Een woning, bijvoorbeeld met een buiitenwerkse oppervlakte boven 100 m2, heeft nu een toegestaan verbruik van 132 m3 en dat wordt 108 m3. V«oor onge veer 2°/o van de aangesloten percelen waarin genoemd sanitair ontbreekt, ver valt daarbij de daardoor tot nu toe gel dende reductie. In deze gevallen zal de verlaging van het toegestaan verbruik m 1975 nog niet of nag met geheel door werken. Stellig zullen de kleine waterverbrui kers met genoegen van deze verande ring kennis nemen. De invoering van de wijzigingen betekent voor het PWN wel een enorm werk, maar men hoopt dat tot een goed einde te kunnen brengen. Ook de afnemer kan hierbij behulpzaam zijn door het bedrijf geen extra werk te bezorgen. Indien u een accept-girokaart ontvangt, gebruik dan die kaart voor uw betaling. Indien u zelf gaat gireren, is er kans dat u de gegevens niet goed overneemt en moet men in ieder geval opnieuw een betalingskaart voor de me chanische verwerking aanmaken. Dat vergt tijd en kost dus geld.

Texelsche Courant | 1975 | | pagina 5