Contributie VVP volgend jaar met 50 procent omhoog Kranslegging door hoge Russische officieren M Mevr. Keesom-Karsten uit bestuur 17 Sportvissersclub Dam- en schaakclub Oosterend Wielervereniging R.K. Vrouwengilde Texel bracht 9.500 kg. kleding bijeen Hulpmonteur Kuil nam afscheid van Texelstroom C. Vlaming leverde 50.000e kalf Jeugdkorps uit Venhuizen komt naar Texel Burgerlijke stand Ook meisjes Sint Jozefschool werden kampioen van Texel Goede resultaten judoërs Uitslagen toernooi SVO Eilandschutters namen deel aan bondswedstrijden )eeld van de plechtigheid bij het monument op de begraafplaats van de Georgièrs. >te Voor het eerst in het 15-jarig be toon gaat de contributie voor leden en donateurs van de Vereniging voor Vrienden van het Paard (VVP) om hoog. Dit jaar betalen leden nog 5 gulden en donateurs nog minimaal 2,50 gulden maar volgend jaar wor den deze bedragen verhoogd tot res pectievelijk 7,50 en minimaal 5 gulden. Oorzaak van deze verhoging, waar over in het verleden al meerdere ma len is gesproken, is dat het steeds moeilijker wordt de eindjes aan elkaar te knopen. Niettemin had de vereniging in het boekjaar 1974-'75 een batig saldo van 1.061,25 gulden. Mocht echter een con cours hippique bij voorbeeld door slech te weersomstandigheden mislukken dan moet de "VVP al haar opgespaaarde re serves aanspreken om de tekorten te dekken. Zo kwetsbaar is deze vereni ging waarvan het ledental het afgelopen jaar gegroeid is naar 250. Enk die bestuursleden hadden z/ich uit gesproken voor een verhoging vam de öonibriibutiie met 100°/o, anderen waren daar weer tegen. Tot een bestuursvoor stel kwaim het vrijdagavond tijdens de jaarvergadering niet, maar na een me- ningspenLinig ibleek heit overgrote deel van de 44 aanwezigen weinig voor een verdubbeling te voelen. Men vond dat toch wel walt ite veel in één keer en stomlde voor ƒ7,50 Het concours hiippdque van de VVP wordt deze zomer gehouden op zaterdag 26 juüi. Doordat de vereniging dit jaar haar derde 'lustrum viert zal het con cours an een wat „deftiger" entourage plaatshebben '(bolhoeden en zo). In te genstelling 'tot voorgaande jaren wordt de muziek niiet verzorgd door één van de Texelse famfarekorosen In plaats De spontviswedstrijd bij paal 9 is met eniige Strubbelingen verlopen. Na een aarzelend begüin met 6 deelnemers waren er na een half uur na het begin 17 deelnemers. De harde noordenwind maakte het niet erg aantrekkelijk, er was weinig water. Voor de hoogste plaatsen 'kwamen de volgende personen dn aanmerking: 1. C J. Huis man 62 om.; 2. M. v. d. Zwaag 60 om.; 3. J. Visser 54 cm.; 4. A. Banda 34 om.; 5. M Wijsman 31 cm. Donderdag 8 mei gaan 5 Texelse sport vissers naar de vrije nationale zeehen- gelwedstrijd aan de Afsluitdijk. Er mag gevist worden met één hengel, max. 3 haken en als aas ipieren en spiering. Ver trek om 7.15 uur vanaf het fanfarege- bouwitje Wiitte Kr uitslaan. De ledenvergadering van vrijdag j.l. m „De Zwaan" werd door 8 leden (plus bestuur) bezocht. De volgende kampioenswedstrijd is op 25 oned bij paal 12 van 8.00 - 10.00 uur. De vitiendsahiajppelijke ontmoeting tussen de damclub Oosterend en de damclub Zwolle eindigde zaterdag in een 14-8 overwinning voor Zwolle. Oos terend gaf niebtemin goed partij tegen deze eerste Massers. De uitslagen: J. Vlisman-E. Corporaal 20 J. Trap-L. Bakker 02 H. v. d. Wetering-AVeluwenkamp 02 S .Trap-J. G. Visser 02 W Timmer-A. de Munmin'k 11 J. van Lioo-Th. van Dijk 02 K. Bostelaar-T. de Groot 20 B. Medema-H. Smolt 02 R. Brouwer-A. H. Algra 02 R. Kaimstra-R. van Essen 11 J. Eelman-A. J Burgman 20 Na afloop bood de voorzitter van de Zwolse damcHub de Texelaars een fraai dambord aan. daarvan speelt een uit 50 leden bestaand Duits jeugdorkest. Riugrijderij Vorig jaar waren er enkele strubbe lingen tussen ide VVP en het Texels fol klore over de vergoeding voor het rong- steken waardoor dort evenement niet doorging. Dit verschil dis inmiddels bij gelegd en de vereniging doet dit jaar weer mee itegen dezelfde vergoeding als in 1973 en voorgaande jaren. De gezél- ligheidsrit wordt zondag 15 juni verre den. Hoe het programma voor deze dag er precies uit zal zien wordt nog nader bekeken. Dat geldt ook voor de jaarlijk se excursie, idie vorig jaar naar Ame land ging en waarover de heer De Bac ker vrijdagavond een film vertoonde. Enkdie suggesties werden gedaan (heng- sitenooncours in Warendiorf, West Duits land, De dag van 'nat Paard in Dumdigt) Het bestuur zal zich hierover buigen en de mogelijkheden aftasten. Afscheid Na 15 jaar deel van het bestuur te hebben uitgemaakt nam mevrouw Bep- pie Keesom-Karsten vrijdagavond af scheid. „We zijn er meit blij mee", zei voorzitter Joh. C. Roeper memorerend .dat mevrouw Keesom al eens twee keer eerder uit het bestuur had willen stap pen. Als afsaheijdseadeau kreeg zij een fraaie broche plus bloemen en een zoen van Roeper, die zelf alls voorzitter her kozen werd. Mevrou w Keesom -Ka raten wordt opgevolgd door mevrouw Agues BaJkker-Wifte, zo beslisten de aanwezi gen. Met 33 stemmen verkreeg zij een ruime meerderheid ten opzichte vain me vrouw Ans Blom-de Graaf. Hengst Hat ais voor de vereniging dit jaar fi nancieel met mogelijk een hengst voor Texel aan te trekken. Vorig jaar leverde dat een fiks tekort op. Het aanbod vam de associatie Schagen om Texelse m erries in Schagen ite laten dékken werd aan vaard, omdat hert maar de menüng van het bestuur de mee9t gunstige 'regeling voor Texel is. Ook op de vergadering met de Texelse merriehouders werd over deze mogelijkheid positief geoor deeld De vereniging heeft inmiddels een Citroen aangeschaft en omgebouwd Twee merries zijn met deze wagen al naar Schagen geweest. Hat is de bedoe ling dat merriehouders die niet voor ei gen vervoer kunnen zorgen van deze mogelijkheid gebruik maken. Met name de heer J. Kil jan was nogal in de oppo sitie tegen de samenwerking met de as sociatie Schagen. Hij meende dat er goedkopere mogelijkheden zijn De wielervereniging Texel heeft deelgenomen aan een wedstrijd te Den Helder, georganiseerd door D.O.K. Bij de 9-jarigen haalde de Texelse vereni ging de prijzen weg. A. Winter werd eerste, tweede R. van Boven en vierde E. Kooiman. Bij de 13- tot 15-jarigen reed D. Zui- dewind goed mee maar twee ronden voor hte einde brak zijn ketting. De Texelse senioren deden heft min der 'goed, zij moesten de Helderse wiel renners voor laten gaan Woensdagavond trainen jeugd om zes uur; senioren om half zeven op Zuid- fel. Zondag 11 mei, 5e rit voorjaarsoom- pötitie. Start 9.30 uur. „Mensen in nood" De onlangs op Texel gehouden inza meling van oude kleding ten bate van de stichting „Mensen in nood" ós een groot succes geworden. Totaal werd 9,5 ton bijeengebracht. „Door dit gewéldige resultaat stélt u ons an staat de in nood verkerende medemens ite helpen", aldus een woordvoerder van „Mensen in nood" die ons verzocht dank te willen overbrengen aan de veel gevers en aan de anderen die aan de aktie op Texel hebben meegewerkt GESLAAGD De dames A. Blom-de Graaf en Ma nia Witte zijn geslaagd voor het examen ponyclub-leidster. Ze hebben daarvoor 18 lessen gevolgd in Muddenmeer, waar ook het theoretisch examen werd afge nomen. Het praktische gedeelte werd in het centrum van de KNFLR te Uddel afgenomen. Beide dames zijn als leid ster verbonden iaart ide Texelse ponyclub „De Kloppertjes". Dc Russische generaal Avdusin, de kolonel-generaal Lomonov, de Sowjet ambassadeur Romanov en dc militaire attaché Amisinov hebben gisteren een bezoek gebracht aan Texel, waar zij kransen legden bij het monument op de begraafplaats van de Georgiërs op de Ilogeberg. Zij hoorden tot de Russische delegatie die heeft deelgenomen aan het in Leiden gehouden 6e lustrumcongres van de Bond van Nederlandse militaire oorlogsslachtoffers en van de gelegen heid gebruik maakten om in drie Ne derlandse plaatsen waar ooit Russische militairen aktief zijn geweest herden kingen te houden. Na Texel werden Ber gen en Amersfoort bezocht. Wegens hét 'bereiken van de pensioen gerechtigde leeftijd heeft hulpmonteur de Iheer J Kuil afscheid genomen van de NV Texelstroom. Tijdens een personeelsbijeenkomst fin „Tubantia" kreeg de heer Kuil een verrekijker van hebpersoneel en van het bedrijf een en veloppe metinhoud. Texelsbroomdiiirec- teur Kleinhuis memoreerde het verarnt- woordeilijkheDdsgevoell van de heer Kuil voor gereadsahap en inventaris van de montagewagen. De scheidende huilp- monlteur heeft 14 jaar bij Texelstroom gewerkt. Het 50.000ste kalf dat onlangs via de ovemamaplaabs voor nuchtere kalveren Midwoud door Coceoo werd aangevoerd was afkomstig van veehouder C. G. Vla ming Jac.zn., hoeve „De Bol" in Heft Noorden. Ter gelegenheid van dit heu gelijke feirt wend hem in tegenwoordig heid van de voorzitter van de afdeling Texel, de heer C. Hiin en de plaatselijke vertegenwoordiger M. Boogaard, door Idisbricltsleider A. v. d. Tas een rijk ge vulde mand met Vleesprodukrten aange boden. Gp de foto (met links op de voor grond de mand vleesproducten) zoet men hoe de heer Vlaming de gelukwen sen van de heer v. d. Tas dn ontvangst neemt. De Russen waren vergezeld van hoofd bestuursleden van ide Bond van oorlogs slachtoffers, de heren Van Landschot, Van Ommen Kloeke, Sturm, De Jager, Brac/kei en Van Velsen. Burgemeester Sprenger was als vertegenwoordiger van de gemeente bij de plechtigheid aanwe zig. Het gezélsdhap reisde naar Texel met twee Agusrta Belli helicopters van de Koninklijke Marine. Deze landden om half ielf op het vliegveld Texel, waarna met de -taxa naar de begraaf plaats werd gereden. Mariniers van De M/ok vormden bij het monument een 10 man sterke gewapende wacht en opper wachtmeester Van Ommeren van de Mi litaire Academie fungeerde als hoorn blazer. Na het halfstok hijsen van de vlaggen van Nederlandse en de Sowjet Unie werden kransen gelegd. Het jeugdkorps van TexeUs Fanfare doet zondag 1 juni mee aan een con cours ón Den Hélder. Aan dat concours zit ook een uitwisseling vaöt. Hert jeugd korps uit Venhuizen komt zaterdag 31 mei naar Texel en igeeft 's avonds samen met het jeugdkorps van Texels Fanfare een concert in de Wezentuin. Een dag later zal gezamenlijk de ireis naar Den Helder worden gemaakt. Vonig jaar ver bleef het. jeugdkorps van Texels Fanfare Ln Venhuizen. van 23 tot en met 29 april 1975 Geboren: Nanda, dv. Cornells D. Koopman en Hendrika C. J. de Vries; Margaretha Johanna, dv. Gerardus J. Huisman en Adriana T. Bakker; Her- manus Bernardus Comelis, zv. Comelis J. Paagman en Anna M. B. Bakker. Ondertrouwd: Adri Rentenaar en Wilhelmina M. van Heerwaarden. Overleden: Gerardus C. Prins, oud 65 jaar, wonende te Eierland; Johanna Bakker, wv. Zijm, oud 89 jaar, wonende te Den Burg. Geboren: Maaike, dv. Oomedis van Dijk en Adrioma de Wolf. Overleden: Jannetje Puiiman, ev. Smit, oud 73 jaar, wonende rte Den Burg; Jan R. Ran, oud 76 jaar, wonende te Den Burg. De meisjes van de Sint Jozefschool die net als de jongens voetbalkampioen werden. Staand van links naar rechts: Jeanette Zijm, Hetty Boogaard, Anneriet Wessels, Carla de Grave, Goby Witte, Carien Manuels en leider P. Zegers. Zittend v.l.n.r.: Anita Witte, Wiesje Rijk, fosé Dijker, Mieke Schoenmaker, Gerda Zijm en Carla Witte. De voordrachtskunst enares Nel Kars trad op voor het R.K. Vrouwengilde. Dit was voor het vrouwengilde tevens de laatste avond van het seizoen De op komst was zeer goed. Dat was trouwens het hele seizoen het geval; gemiddeld 75 dames ^er avond. Voor de slotavond maaktten de dames nog een reisje naar Termeulen post in Rotterdam. Ook de Euromast werd bezocht. Het eerste voetbaltournooi voor meis jes van de basisschool is gewonnen door Sint Jozef dat CVO pan na het nemen van drie series strafschoppen op de knieën kreeg. De normale speeltijd ein digde in een dubbelblanke stand. De Koog eindigde op de derde plaats. De uitslagen De Koog-CVO 1—2 CVO-Etieriand 20 De Koog-Eieriand 00 De Waal-Thijsseschoöl 02 Jozefsdhool-Oosterend o.l.s. 20 Thijssesdhool-Oosterend oi.s. 00 Jozef sch ooi-De Waal 40 De Koog-Thijs9esdhoo! 10 Jozef schooLC VO 00 Jozefschool iwimit na strafschoppen Negen judoka's van GVO hebben drie eerste, twee tweede en twee derde prij zen gewonnen op een door MSV Zee macht in Den Helder georganiseerd tournooi. Dat zijn: Willie Waaier, le prijs meisjes 10-11 jaar géle band; Fiiede Waaier, 2e prijs meisjes 14 - 16 jaar géle band; Diana Reuvers, 3e prijs meisjes 14-16 jaar witte band, Maurirts Bultter, le prijs jon gens 14 jaar blauwe band; Siebe Waaier, 2e prijs jongens 14 jaar gele band; Rob Maas, 3e prijs jongens 14 j-aar gele band, Eddy Zegers, le prijs jongens 11 jaar gele band. SCHIETOEFENINGEN 14 mei, 11.00 tot 18.00 uur, 105 lang 30 op Breezanddijk. Het eerste uit de reeks tournooien die S.V. Oosterend organiseert in het kader van het 40-jarig bestaan heeft zaterdag de volgende resultaten opgeleverd. Bij de Cl junioren won ZDH, in poule B ze gevierde Oosterend BI terwijl Watervo gels B2 de beste ploeg in de halve com petitie werd. Watervogels werd zelf winnaar in poule D en speelde m de f iniale (tegen de anJdene poule winnaar Geelzwart B2. De vogels wonnen na verlenging met 10. Oosterenjd B2 bereikte de derde plaats door een 40 zege op Texelse Boys B2. De uitslagen Poule A: Texefl Cl-ZDH Cl 0—0 Tex. Boys 01-ZDH Cl 1—4 Texiel Cl-Tex. Boys Cl 4—0 Tex. Boys Cl-Ooslterend Cl 01 Oosterend Cl-Texel Cl 11 Oosterend Cl-ZDH Cl 0—2 Eindstand: 1. ZDH Cl 5 punten 2. Texel Cl 4 punten 3. Oosterend Cl 3 punten 4. Tex. Boys Cl 0 punten Poule B Texel BI-Texél B2 0—0 Texel BI-Oosterend BI 03 Texel BI-Tex. Boys BI 2—1 Texel B2-Oosterend BI 10 Texel B2-Tex. Boys BI 04 Oosterend BI-Tex. Boys BI 10 4 punten 3 punten doelgem. 24 3 punten doelgem. 14 2 punten Eindstand: 1. OoSterend BI 2. Texel BI 3. Texel B2 4. Tex. Boys BI Poule C Texel B3-Geelzwart B2 01 Texel B3-Tex. Boys B2 0—1 Tex. Boys B2-Geelzwart B2 02 Poule D: Texél C2-Watervogels B2 02 Texel C2-Oostorend B2 02 Watervogels B2-Oosterend B2 30 Watervogels B2-Geelzwart B2 10 na verlenging Oosterend B2-Tex. Boys B2 40 In het ólubgebouw van S.V. Noordkop m Den Helder werd de eerste bonds wedstrijd verschoten uit een serie van vuer. Zeven leden van „Eilandschutters" namen hier aan deel. Er werden 25 pij len verschoten op een afstanJd van 25 meter. De resultaten van de Texelaars waren: Henk Witte 216 p. gem. 8,6 p. Theo Dijt 206 p. gem. 8,2 p. Gerard Witte 180 p. gem. 7,2 p. Henny iv. Heerwaarden 178 p. gem. 7,1 p. Kees v. Heerwaarden 175 p gem. 7,0 p. Jan Hegeman 145 p. gem. 5,8 p. Han Bakker 128 p. gem. 5,1 p. De tweede bondswedstrijd is op 25 mei.

Texelsche Courant | 1975 | | pagina 7