Ook dit jaar Sarasani „Het lijk in de Ketelstraat" Goede naam terugkrijgen 592 cm vis gevangen Inbraak 794 wandelaars in avondvierdaagse Taptoe Texel dag later op vrijdag 27 juni WEER PARACHUTIST OMGEKOMEN Tweede prijs voor jeugd KTF-DEK op concours Restauratie bevorderen door sneller subsidie uit te keren Wandeltocht rond Texel geen kleinigheid Mant je werd 100 m2 groter Enquete aktiecomité over woonsituatie in Eierland Mededelingen S.V. Texe Ring gevonden Bestemmingsplan Oudesch eind deze zomer ter visie TEX In tegenstelling tot de algemeen heersende verwachting opent pop boerderij Sarasani aan de Kogerweg nabij Den Burg ook dit jaar zijn deu ren. De exploitatie (vorig jaar nog be rustend bij het duo Lou Ruiter en Jacques Hetzen) is overgegaan in han den van de heren Rienie Groot (29), Aad Verstee (25) en Bert Groote (26) ven het bookinq-agency „Good Earth" in Delft. Het drietal heeft grote plan nen. „Sarasani moet zijn goede naam weer terugkrijgen", zegt Rienie Groot, die momenteel op Texel druk doende is met het treffen van de laatste voor bereidingen. Vrijdag de 27e juni start hef popseizoen met een optreden van Hobo String Band, aanvang 20.00 De zondag bij paal 17 gehouden kam pioenswedstrijd van de sportvissersclub Texel leverde 592 centimeter vis op, 11 sportvissers deden mee. Eerste werd C. J Huisman met 97 centimeter; tweede W. Verhagen met 93 centimeter en der de A. Banda met 83 centimeter. De eerstvolgende wedstrijd is zondag 15 juni oo het strand bij paal 28, De Krim. Aanvang 8.00 uur Dit is voorlo pig de laatste kampioenswedstrijd. Na 15 juni volgen eerst 13 gasten wedstrij den waaraan overigens ook door Texe laars kan worden deelgenomen. Er wordt gevist om dagprijzen waarbij het aantal gevangen centimeters vis bepa lend is. De eerste gastenwedstrijd is 20 juni bij paal 12, aanvang 19.00 uur. De wedstrijd duurt 2 uur. Alle gastenwed- strijden worden aangekondigd in de agenda van Texelse Courant en Texel- toerist. v Voor zaterdag de 28e vermeldt het programma Galaxy Lin, zondag Alquin, maandag de Engelse zevenmansformatie Cold River Lady, dinsdag Kayak, woensdag Magna Carta, donderdag de Bintangs en vrijdag Long Tall Erny and the Shakers. Het brengen van goede groepen op het toch wel excentrisch gelegen Texel is mogelijk omdat er elders in het land op popgebied weinig is te doen. Kindermiddagen Rienie Groot verzekert de popmin- nende toeristen en Texelaars van min stens 3 toporkesten per week alsmede vier goede, maar wat minder bekende groepen. Maar Sarasani wil meer doen om getapt te worden bij een breed pu bliek. Gedacht wordt aan kindermidda gen waarbij films worden gedraaid of optreden van Peppie en Kokkie. Het doorgaan hangt af van het weer Als de weergoden grimmig worden en heel wat mensen zich dreigen te gaan vervelen kan een dergelijke middag binnen en kele uren worden georganiseerd Van alles De popavonden worden opgesierd met van alles en nog wat. De geengageerde groepen treden meestal niet langer dan twee maal 45 minuten op. De resterende tijd kunnen de bezoekers/zich amuseren met lichtshow, snackbar, leeshoekje etc. ,,Het moet een beetje Paradiso-ach- tig worden", zegt Rienie Groot. Naast de voor de eerste week aange kondigde groepen zijn voor de volgende weken contacten gelegd met Earth and Fire (een groep die dit seizoen twee tot RIENIE GROOT Paradiso-acbtig drie keer naar Texel komt), Dizzy Mans Band, Red White and Blue (de opvolger van Cuby and Blizzards), Livin' Blue's en Fungus. Sensationele hoogtepunten van het Texelse popseizoen beloven de optredens van de Engelse groepen „Dr Feelgood" en Sweet Sensation" te wor den. De entreeprijzen die Sarasani dit sei zoen berekent zijn sterk afhankelijk van de groep: van ƒ2,50 tot ƒ10, In de nacht van zaterdag op zondag is ingebroken in de meubelzaak van Moerbeek in de Hogerstraai. Aan de achterzijde van het gebouw werd het raam van een magazijn ingeslagen met een steen, waardoor het spanjolet be reikbaar werd. De dader nam ƒ284,80 weg uit de kassa en verliet het gebouw via de voordeur aan de Ilogerstraat De politie heeft de zaak in onderzoek. Gisteren zijn in de Texelse avond vierdaagse 794 wandelaars van start ge gaan, iets minder dan vorig jaar, toen er een rekord deelname was van 850 per sonen. Het was schitterend wandelweer. Voor zover is na te gaan leverde de 10 of 15 kilometer lange tocht geen uitval lers op. Het is de 14e officiële Texelse avondvierdaagse. De dames Kalverboer- Westdorp, mej. A. Bakker en de heer Joop Kramer hebben tot dusver elk jaar meegedaan, alsmede enkele groepen. Ook deze keer is de jeugd bijzonder sterk vertegenwoordigd Ruim 350 wan delaars lopen in proepsverband In tegenstelling tot het oorspronkelij ke plan zal de Taptoe Texel 1975 in Den Burg met op donderdag 26 jum worden gehouden maar één dag later, dus vrij dag de 27e. Verschuiven was nodig om dat veel muzikanten waren verhinderd in verband met schoolaktiviteiten. Tevens is bepaald dat de tweede Tap toe dit jaar (zoals gebruikelijk in een van de buitendorpen) wordt gehouden in De Cocksdorp en wel op donderdag avond 21 augustus, aanvang half acht. Ook dan zal door alle Texelse korpsen en drumbands worden meegewerkt De plaats van het optreden wordt nog na der bepaald. De 32-jarige W. Lambart uit München is donderdagavond in het ziekenhuis „Parkzicht" in Den Helder bezweken aan hersenletsel dat hij opliep bij een parachutesprong die hij om één uur 's middags maakte boven het vliegveld Texel. Het is het tweede dodelijke ongeval binnen twee weken dat zich in het pa- recentrum Texel-Spa heeft voorgedaan. Deze keer weigerde niet de parachute, maar kwam de springer bij het neerko men ongelukkig neer Het afspringen en afdalen verliep uitstekend; de springer reageerde nor maal op het radiocontact. Gezien werd dat Lambart na het neerkomen opstond, maai direkt daarop in elkaar zakte. Hij bleek in een coma te zijn geraakt. De parachutist werd naar Parkzicht ver voerd waar een spoedoperatie werd uit gevoerd; deze baatte niet. De Duitser overleed om half negen 's avonds. De dienst luchtvaart van de Rijkspolitie heeft de zaak in onderzoek Evenals het vorige jaar, zijn de jeug dige muzikanten van het Fanfare naar een concours geweest. Dit concours werd door de jubilerende Harmonie kapel „Winnubst" te Den Helder geor ganiseerd in de Helderse schouwburg. In de concert-wedstrijd waren 31 deel nemende verenigingen, allen uit Noord- holand. De jury bestond uit de heren Karei van Dijck, Anne de Vries, Jan van Os senbruggen en J. P. Laro. Via de gebruikelijke beoordelingsru brieken kwam het Texelse jeugdkorps, onder leiding van de heer K. Modder, tot een puntentotaal van 254 M>. Uitge voerd werd in afdeling 4 als verplicht werk 't wat moeilijke „Uit de Musieck- kamer" van A. den Arend. Voor dit werk gaf de jury 127^ punten. Voor het keuzewerk ..Kleine Suite over volks liederen" van H van Lijnschooten wer den 127 punten toegekend. In totaal 254 xh. punten, goed voor een tweede prijs. In het juryrapport werden de twee solisten in de dop met lof vermeld, t.w Harry Schilling (bas) en Frans Bakker (trompet). Als kritiek vermeldde de jury: de zin nen beter uitspelen; het samenspel strak houden (vooral bij tempo-overgangen) en in de langzame gedeelten op de stemming blijven letten Slotopmerking van de heer Laro: er zitten goede muzikanten in dit orkest, aanleg is er zeker. B. en W. willen de restauratie van mo numenten bevorderen door de gemeen telijke subsidie tijdens de restauratie uit te betalen en de rijksbijdrage voor te financieren „Op deze manier is de fi nanciering van het door subsidies ge dekte gedeelte van de kosten verze kerd". Om deze regeling in praktijk soepel te laten verlopen moeten er volgens B. en W. twee maatregelen worden geno men: 1 het hanteren van gelijkvormige be grotingsmodellen om vast te kunnen stellen hoever de restauratie is ge vorderd; 2. het rijk moet verzekeren dat haar subsidie mettertijd aan de gemeente wordt uitgekeerd. De rente van de voorfinanciering der rijkssubsidie blijft ten laste van de ge meente. Als voornaamste argument voor deze nieuwe regeling geldt dat er bij de huidige financiering een lange tijd kan liggen tussen uitvoering van de restau ratie en de verstrekking van subsidies. Zaterdag 21 juni wordt de jaarlijkse wandeltocht rond Texel gehouden, een evenement voor stoere wandelaars. De tocht is 65 kilometer lang en begint op de veerhaven van Het Horntje waar tussen half zeven en zeven uur 's mor gens gestart kan worden vanuit het TESO-wachtlokaal. De wandelaars lo pen met de klok mee, dus eerst langs het westelijke strand. Deelnemers van het vasteland kun nen met de eerste boot van Den Helder vertrekken (vertrektijd 6.35 uur). Omdat ook de finish op de veerhaven is, is op Texel geen vervoer nodig. De door de wandelaars meegenomen bagage maakt de tocht per auto mee zodat kleding, eten etc. onderweg steeds beschikbaar zijn. Ook op het strand is steeds een jeep in de buurt, waar men eventueel over tollige kleding in kwijt kan. Medische verklaring Het „rondje om Texel" is een presta tie op wandelsportgebied waaraan niet licht moet worden getild Elke deelne mer moet in het bezit zijn van een me dische verklaring van goedkeuring, niet ouder dan twee jaar. Leeftijd: minimaal 16 en maximaal 50 jaar Het inschrijfgeld bedraagt ƒ5,per persoon. Voorinschrijving is mogelijk tot 14 juni; na die datum wordt het in schrijfgeld met ƒ1,verhoogd. Leden van erkende wandelsportorganisaties krijgen een korting van ƒ0,50. Inschrij ven aan de start is ook mogelijk. De be slissing om mee te doen kan dus op het allerlaatste moment worden genomen. Slufter Vermeldswaard is nog dat de datum zodanig is gekozen dat hte laag water is op het moment dat de wandelaars de Slufter passeren. Daardoor kan zonder bezwaar door de Sluftergeul worden ge waad en is het niet nodig er omheen te trekken of gebruik te maken van vlotten, zoals in het verleden wel iis ge beurd. Degenen die de wandeltocht voor het eerst volbrengen krijgen een herinne ringsmedaille. Mensen die de tocht al eerder hebben gemaakt krijgen op hun medaille een cijfertje. Voor het rondje om Texel bestaat groeiende belangstel ling. Elk jaar zn'n er een paar deelne mers meer; vorig jaar waren het er bij na 100. Voor inschrijving en nadere inlichtin gen kan men terecht bij de heer C. A. de Grave, Grensweg 3, Den Burg, tele foon (02220) 3552, postgiro 477087. ondernemers-aktivfteiten Mantje Schoenen in de Hogerstraat is sinds zaterdag 100 vierkante meters winkeloppervlakte rijker. De uitbrei ding werd gevonden in het pand recht tegenover de bestaande schoenenzaak, eigendom van de fa. M. en A. J. Vonk. Dit gebouw, vroeger bakkerij Koorn, wordt thans gehuurd en is door een vrij ingrijpende verbouwing geschikt ge maakt voor zijn nieuwe bestemming. Alle tussenmuren werden verwijderd en er kwam een glazen pui (het is feite lijk een harmonicadeur) die in zijn ge heel kan worden opengeschoven. Wat de toegankelijkheid betreft is dus hetzelf de principe toegepast als in het hoofd bedrijf aan de overzijde. „De mensen moeten er makkelijk en vrijblijvend kunnen inlopen, maar even makkelijk weer naar buiten kunnen", aldus Adrie Mantje, die de uitbreiding zaterdagmid dag om half vijf in gebruik stelde In het nieuwe onderkomen zijn leren kle ding, huiden, tassen, riemen, vrije tijds kleding etc. ondergebracht zodat in de oude winkel alleen nog schoenen zijn. Deze specialisering was dringend nodig; het was wat te rommelig geworden. Anti-diefstal Het makkelijk in- en uit kunnen lopen werkt diefstal in de hand. In het pand VOORLEESUURTJE VERVALT Het wekelijkse voorleesuurtje kinderen op woensdagmiddag in de bliotheek vervalt gedurende de zome maanden. Het aktiecomité Eierland wil doifd een enquête te weten komen of mensen die in Eierland en De Cock dorp wonen ook in de toekomst da< gehuisvest willen blijven, en of er mei sen zijn die zich in dit gebied wi vestigen en in wat voor woningen, om meer inzicht te krijgen in toekon stige ontwikkelingen. Daartoe heeft het comité vier vrage3r opgesteld die onder de bevolking Eierland en De Cocksdorp zijn verspreii De vragen luiden: „Woont u in huur- of koopwoning en bent u tevr den over die woonruimte?; Bent u plan te blijven wonen waar u woon ook na eventuele pensionering?; Ga: uw voorkeur dan uit naar een huurw ning, e'en koopwoning of caso: bouw?; Zoudt u zich liever vestigen waarom in De Cocksdorp, Zuid-Eierlar of Midden-Eierland? Het aktiecomité houdt zich al ongij^ veer 6 jaar intensief bezig met de lee baarheid in Eierland. ks, te ;eh Woensdag 11 juni om kwart vóór gen 's avonds worden alle spelers wacht in hotel „Olympic". De nieuu trainer, de heer B. Jullens, zal dan plannen bekend maken voor de traininj n We rekenen op een grote opkomst vooral de spelers, die voor het eers; in aanmerking (willen) komen behore aanwezig te zijn. t.C. m nd De heer W. van der Berg uit de Gasthuisstraat 27 in Den Burg vond onlangs bij het har ken in zijn volkstuin achter de Katholieke begraafplaats een gou den ring met de inscriptie A.K, aan de binnenkant. Hij ging ermee naar juwelier Bakker die conclu deerde dat de ring, die aan de hand van een man met vrij dikke vingers moet hebben gezeten, da teerde van rond de eeuwwisseling. alc sel iep sor aPï ïtw Het ontwerp-bestemmingsplan v<x Oudeschild wordt waarschijnlijk in ju of augustus ter visie gelegd. Er is enig vertraging ontstaan waardoor B. en d genoodzaakt zijn een nieuw voorbere dingsbesluit voor dit plan te nemen oi ongewenste ontwikkelingen te voorkc men zijn dan ook bijzondere voorzieninge le aangebracht om dat tegen te gaan D gt hele ruimte kan makkelijk door ee [en persoon worden overzien, de deurtji van de paskamers zijn van onderkus open zodat het niet makkelijk is om iei ongezien in een tas te moffelen en tege e ongenode bezoekers na sluitingsuur een gevoelige alarminstallatie aang$e bracht, waarop ook de zaak aan overkant en het winkeltje op de hwfTex' (dat voorlopig wordt aangehouden) aangesloten. De verbouwing werd, naar een teké.^ mng van architect C. R. Alkema, uitg; l voerd door aannemer Visser. FEUILLETON: 11. Het volgende moment zat Blazoen tegenover hem. „En hoe was het gister avond?" „O, heel gezellig". Kasper grijnsde breeduit. „Ik geloof dat we alle tenten, waar Vogel regelmatig kwam, wel ge had hebben. Ik wist niet, dat er nog zo veel danoings en nachtclubs waren in onze bedaarde stad. En Vogel heefit geen slechte smaak. Hij moet wel een vermo gen zijn <kwijt geraakt met dit soort avondjes. De gedegenheden die we be zochten, waren over het algemeen niet goedkoop. Zoals u had aangeraden, heb 'ik Tine meegenomen. Ze heefit ervan ge noten. Ze as zoiets niet gewend. Van mijn salaris kun je je zulke uitjes heus niet vaak permitteren". Van Biemben glimlachte: „Ik dacht wed dat er zoiets zou komen. Nou troost je, Vogel kan zo ook niet blijven doorgaan. Zijn vrouw heefit gisteren haar nood bij me geklaagd. Als hij dit leventje nog even volhoudt, is hij binnen konte tijd volkomen geruïneerd Maar verted eens, hoe is je onderzoek afgelopen?" „Nou in de eerste plaats is Carlette Verhagen in geen van deze tenten ge zien in het gezelschap van Vogel. De meeste obers en barkeepers waren heel posatief op dit punt. Hij werd de laatste tijd heed regelma- door Astrid Kleyn itig met Marjolijn Kaats gezien Ze sche nen erg dól op elkaar Een enkele keer verscheen hij ook wel eens met een an der meisje". „Wanneer werd hij voor het laatst ge zien met Marjolijn?" „Daar waren de meningen nogal ver deeld over. De meesten dachten een week of drie geleden. In èén zaak be weerden ze dat het tweetal daar een week geleden nog een bezoek gebracht had. Dat moet op donderdagavond voor de moord igeweest zijn. In weer een 'and ore zaak meenden ze zich ook zoiets te herinneren, maar ze waren er miiet ze ker van". „Laat Vogel nog maar eens even hier komen. Dan zullen we het hem zedf nog eens vragen". „Meneer Vogel, u vertelde ons giste- 'ren, dat u Marjolijn ongeveer itien dagen geleden nog gezien bad Kunt u ons niet precies zeggen, wanneer dat geweest is?" „Dat was op een zaterdagavond, nu bijna twee weken geleden". „Daarna niet meer?" Vogel zweeg. „Wij weten dat u haar daarna nog minstens één maal gezien heefit, name lijk die donderdag erna, nu precies een week geleden dus". ,,U weet ook alles, wiet?" „Helaas niet alles. Bijvoorbeeld niet waarom u deze laatste ontmoeting ver zweeg". „Mag tik roken?" „Gaat uw ganig". Vogel stak een sigaret op cn inhaleer de diep. „Goed, ik zal het vertellen. Tien da gen geleden zei ik Marjolijn, dat ik haar niet meer wilde zien. Mijn vrouw had weer eens met echtscheiding gedreigd en ük weet dat haar geduld opraakt. Ik wil geen echtscheiding omdat ik bang ben, dat mijn vrouw moeilijkheden zal maken, alls ik mijn kinderen wil bezoe ken. Bovendien kan ak geen twee gezin nen onderhouden. Marjolijn is dol op kinderen. Een huwelijk, waarin kinde ren om financiële redenen eigenlijk niet welkom zijn, kon ik haar dan ook niet aandoen. Daarom moesten we er een eind aan maken. Marjolijn wilde eerst niet 'luisteren. Toch 'had uk haar aan het eind van de avond overtuigd, dacht ik. De volgende donderdag belde ze me edhter op. Ze zei me, dat ze me dringend spreken moest. Ik was zo dom om er op in ite gaan. We draaiden weer in het zelfde kringetje rond. Marjolijn bezwoer me haar niet in de steek te laten. Ze zou weQ een oplossing vinden voor onze moeilijkheden. En ik bleef erbij dat we er een eind aan moesten maken. Enfin, het eind van het liedje as, dat ik ge zwicht ben. Ik zou haar een kans geven een oplossing te vinden. Wat ze voor op lossing voor ogen had, weet ik niet". „U houdt van haar?" „Ja". „En itoch ginig u afgelopen zaterdag met Viola Perlé ulit". .',Och ja, ze drong zich nogal op en ik was een 'beetje dronken. Ik vond het. prettig wat gezelschap te hebben". „Wat heeft u nu met Marjolijn afge sproken?" „Zij zou mij in de loop van de week bellen". „Dat heefit ze nog niet gedaan?" „Nee". „U blijfit erbij, dat u niet weet waar ze is?" „Heus, ik 'ben net zo verbaasd als u. dat ze oiot op haar kamer is geweest. Is ze ook met bij haar ouders?" „Nee, dat hebben we nagevraagd. Weet «u mischien nog een ander adres waar ze wel eens heen gaat? Een vakan tieadres, een vriendin?" Vogel schudde langzaam het hoofd. „Ik geloof niet, dat ze veel vriendinnen had. Ze zei altijd, dat ze beter met man nen kon opschieten dan met vrouwen. Alleen het mensje dat bij haar in huis woonde, daar trok ze nog wel eens mee op". „Dat is Oanlette Verhagen, wist u dat met?" Vogel keek de inspeateur ongelovig aan. „Nee dat witst ik niet. Zover ik weet, heefit ze me die naam nooit ge noemd. Dus daarom wilt u ze graag we ten waar ze is". Van 'Benten knakte. Vogel plukte wat aan zijn snor en sdhudde zijn hoofd. „Ik weet het niet", mompelde hij zachtjes. Van Benten stand op. „Wailt u mis schien een ogenblikje wachten? Ik 'ben zo terug" Vijf minuten later vond hij Vogel nog in dezelfde verslagen hou ding „Denkt u dat Marjolijn iets over komen is?" ïnd imat reg „Ik heb er geen flauw idee van Van Benten zweeg even. „Luistert u eens, we hebben beste ten, dat u kunt gaan, op voorwaarde, di 'U steeds beschikbaar 'blijft. U kunt voo: lapig de stad met verlaten. Gaat u naa huis?" Vogel maakte een ontkennend gebaai „Het lijkt me 'beter om naar de Ketd straat te gaan". „Goed". Van Benten leidde hem nai de deur. Enkele ogenblikken later stoof Bla zoen de 'kamer binnen. „Ik zag Vogel net de deur uitgaan. D portier zei dat 'het O.K. was. Laait u hef n. gaan?" „Ja, met uw goedvinden, ik 'liet het gaan". „Maar waarom?" „Beste jongen, lals je me walt spreke: ga dan zitten, maar blijf daar niet staal qïj wnebeLen, alsof je hoge nood hebt". Kasper ging zitten en legde zijn vot ten .demonstratief op het bureau. Va 'Benten deed of hij het niet meikte. „1 heb hem 'laten gaan omdat dk niét g« 08 loof, dat hij Oarllette vermoord heó ei Bovendien wil ik weten, waar Marjólij f^1 Kaats is. Misschien zegt hij de waarhei q en weet hij met waar ze ds. Heefit hij ge llogen, dan bestaat de kans, dat hij coc tact met haar ooneemt. En dat zou 00 een hele stap verder kunnen brengen". „U laat hem schaduwen?" „Natuurlijk. Zeg, ik weet niet iwta/t doet, maar ik ga lunchen". Kasper knikte enthousiast. „En vanmiddag ga ik vissen". „Toe maar, alsof u niets beters fe do3 hebt". '(wordt vervolgd) bi h. de: nd\ h d< Pc N Dter lu c adb' 21 [stel Is 1 sten orj wij iladn de >idei W nat Dei

Texelsche Courant | 1975 | | pagina 2