jir\ A WIKIN Qezelligheidsrit uitgesteld Joyriding Diefstal luchtslang d Vrouw aangereden Botsing op Postweg Alarm voor brandend dekstro Geslaagd voor hoofdbrandwacht sie Auto opengebroken Wagen uit bocht gevlogen Vechtpartijtje r Kom op verhaal 21 HET OPEN BOEK Hanen - hennen GRATIS 2 films bij een Polaroid camera 55,00 17,50 ƒ110,00 ƒ145- X 27,00 fa. j. nauta, fotografie MAAK ZELF UW ROLGORDIJN van iedere gewenste stof. MEUBELHUIS TEXEL DE NATUUR AAN DE WAND j HANGEN schoonmaker (ster) - afwashulp een ober of serveerster WOONHUIS MIDDENHUIS WOONHUIS ZOMERHUIZEN MAKELAARDIJ „TEXEL VASTGOED" b ie ild gezelligheidsrit van de Vereniging Vrienden van het Paard die zondag juni zou worden gehouden, is uitge- tot eind augustus of begin septem- Reden is dat veel van de paarden doorgaans deelnemen een veulen bben. DUDESCHILD In de nacht van za- oi dag op zondag omstreeks vier uur :ft iemand de luchtslang bij de ben- lepomp van Witvliet aan de Heems- rckstraat afgesneden en meegenomen, politie heeft goede hoop de dader te nnen aanhouden. Vrijdagmiddag kwam mevrouw P. on n Kersbergen uit Amsterdam met ar fiets op de Slingerweg te vallen, >n een meisje uit Den Burg tegen ar opbotste. De vrouw klaagde over De dokter constateerde evenwel breuken of ander betekenend sel, zodat opname in het ziekenhuis >t nodig was. lar iin|n ;t hij «HERLAND Ter hoogte van hoeve Ïiden" deed zich vrijdag omstreeks middaguur een aanrijding voor op Postweg. Een door J.Z. uit De Waal tuurde tractor met opraapwagen 4 in zuidelijke richting en wilde ksaf slaan om het erf van „Leiden" te rijden. Op dat moment werd hij ehaald door een Renault, bestuurd ir de toerist C.K. Vooral de auto rd vrij ernstig beschadigd. Niemand rd gewond. de nacht van vrijdag op zaterdag half één werd brandalarm gegeven. bewoners van de Prins Hendrik- der was een onheilspellende vuur- waargenomen in de buurt van Jo- ineshoeve. Bij aankomst van de ndweer (twee auto's met totaal 23 bleek dat een hoeveelheid dekstro brand stond op het voor wortelteelt huurde land van Grisnigt. De be ken teler, K. uit Katwijk, had het middags in brand gestoken om aldus vanaf te komen en was van tel vertrokken. K. heeft zich schuldig laakt aan overtreding van artikel van de politieverordening waarin iepaald dat het verboden is tussen ondergang en zonsopkomst open te hebben. Er zal tegen hem pro verbaal worden opgemaakt en hij jgt tevens de rekening van de brand- ?r. Deze bedraagt ƒ388,14 (voor man- appen a ƒ10,65 per uur, auto's ƒ90, itw). vw !r 1 ju 1 enij n -rejk ing« Ie jrtji tege e lur uitgj voo: i naa ebaai De heer N. Veldboer uit Schagen mis te zondagochtend zijn Volkswagen (ke ver) die hij de dag tevoren op het ha venterrein van Het Horntje had gepar keerd. De auto werd zondagavond aan getroffen in Den Hoorn. De wagen was opengebroken. De daders hadden aan de rij kunnen gaan door de draden van het contactslot door te verbinden. DE COCKSDORP Zondag ontdekte de heer A. Noorlander uit Den Burg dat zijn op het parkeerterrein van camping De Krim geparkeerde auto was open gebroken. De antenne was vernield, deel III van het kentekenbewijs was verdwe nen alsmede een reparatieset en enkele kleine artikelen zoals reservelampjes. In de nacht van vrijdag op zaterdag omstreeks drie uur vloog op de Schil- derweg nabij De Keet een Daf perso nenauto uit de bocht. Bestuurder Th. E. P. van G. uit Vlaardingen liep lichte verwondingen op. Van de drie mede-in- zitenden kreeg de 20-jarige mej. J. Reu vers uit Oudeschild enig letsel, maar vervoer naar het ziekenhuis bleek niet noodzakelijk De auto werd onherstel baar beschadigd. OUDESCHILD Tussen de Texe- laars S. en B. ontstond in een café in Oudeschild een woordenwisseling waar op een handgemeen volgde De politie werd te hulp geroepen. Tot aangifte we gens mishandeling kwam het echter niet; de partijen hebben zich nadien ver zoend. legen leden van de Texelse brand- hebben met gunstig gevolg exa- gedaan voor het diploma hoofd- ndwacht. Donderdag werd in Den er het mondeling gedeelte van het men afgelegd; eerder was het schrif- gedeelte al gehouden. De oplei- heeft 21 cursusavonden geduurd, deelnemers slaagden: Marius Ban- Paul Eelman, Jaap Hoogerheide, Nieboer, Piet Roeper, Murk van iten, Bas van Veen, Arie van der en Ab Witte, meeste geslaagden gaan nu de 3- cursus voor onderbrandmeester eqen Zes hebben zich reeds opgege- Pogingen worden gedaan om de derails in Den Helder te krijgen. Als dat lukt wordt deelname van Texelse erg bezwaarlijk. animo om door het volgen van di- angi se cursussen de deskundigheid op adbestrijdingsgebied te verhogen, is Texel bijzonder groot. Onlangs heb- 21 brandweerlieden hun EHBO- loma voor twee jaar verlengd. .jok voor andere brandweeraktivitei- bestaat van Texelse zijde veel be stelling. Vorige week werd een ils brandweerelftal tweede in het in sterdam gehouden brandweervoet- ournooi, georganiseerd door de Ne- br silo3ncise Brandweer Sportorganisatie, el speelde in een poule met Haar- Den Haag, Haarlemmermeer en delburg en kwam uit in de vierde Den Haag behaalde evenveel ten (6) maar had een beter doelge- delde en werd daarom eerste. Texel noveert nu naar de derde klasse. Dinsdag 10 juni In de Hervormde kerk van De Cocks- dorp wordt de dia-serie „Mooi Texel" vertoond, 20.00 uur. Woensdag 11 juni De wielervereniging houdt om 19.00 uur ,een trainingsrit in Zuid Haffel. Volleyballers, zowel toeristen als Texe laars, kunnen vanaf 20.30 uur spelen in De Bijenkorf te Oosterend Donderdag 12 juni Vogelwachter Anne Boon vertoont dia's van De Geul en de Mokbaai in dorps huis De Waldhoorn te Den Hoorn; 20.00 uur Vaste data: Elke dinsdag gedurende het hele zomer seizoen vertoont de heer E. Loerakker in de Hervormde kerk van De Cocks- dorp zijn diaserie „Mooi Texel", aan vang 20.00 uur. De bibliotheek in het verenigingsge bouw naast de Hervormde kerk in De Cocksdorp is geopend: maandag-, woensdag- en vrijdagochtend van 10 - 11 uur en dinsdag-, donderdag- en vrijdagavond van 7-8 uur. De avondvierdaagse wordt afgesloten Bibliotheek vam „De Schuilhut" (achter de NjH. kerk dm De Koog) is open op dinsdag en vrijdag, 's morgens van tien itot elf uur. Iedere avond (behalve dn het weekend) kan van 18.00 - 20.30 uur oud papier bezorgd worden in de paardenstal aan de Hollewai. Zaterdag kan het de hele dag. Iedere dinsdag van 10.00 - 11.00 uur spreekuur van het Open Bejaarden- werk in het Groene Kruis-gebouw, te lefoon 3241 Uitzendingen bejaardenomroep: maan dag (18.30 - 19.30 uur): verjaardagen, voorlezen en verzoekplaten en Texelc nieuws; woensdag (18.30 - 19.15 uur): Groot nieuws voor u met dagsluiting alsmede geestelijke en klassieke ver zoekplaten. Donderdag (18.30 - 19.15 uur): verjaardagen, voorlezen, ver zoekplaten. Elke tweede zaterdag van de maand wordt van 14.00 - 16.00 uur ruilbeurs gehouden in „De Zwalkersburcht". Iedere maandag is men tussen 20.00 - 21.00 uur welkom op NVSH-informa tiecentrum en -bibliotheek in het Groene Kruisgebouw; ook voor het kopen van voorbehoedsmiddelen. Iedere dinsdagmiddag trimmen. Verza melen op het Turf veld; aanvang 14.00 uur. Jehovahs Getuigen houden elke dins dagavond, acht uur, bijbelgesprekken op de adressen W. van Beierenstraat 17 te Den Burg en Ploosterstraat 4 te De Cocksdorp. TE aELAARTJES imaal (3 regels) ƒ2,70, regel meer 0,90. daartjes dienen bij uitbetaling be wor- voldaan. Onder adres «vragen (niet eerder 11 uur in de boek- lel) en onder nummer rekej) meer Alles inchi- 4% BTW. naf ƒ44,per maand t u al een kleuren tv j bis. TV en andere re- ties zijn a contant, en TV service Van "Jjj -gaarden, Weverstr. v L Den Burg, telefoon 30-2695 rjoö vat ccc ƒ38,70 per maand oa I u al een élektro- orgel. Verder heb- wij ©lie soorten mu- j nstrumenten, snaren 'lajdmuziek, ook van n de Heer op cijfer uden. Muziekhandel v. Wijngaarden, We iraat 68, tel. 02220- Den Burg Zie het zonnig! Zie het met Luxaflex! Moerbeek, Hogerstraat, tel. 2572 Lompen- en metalen- handel Cobus Spigt, Eier- land, telefoon (02225) 297 Voor gebruikte en on geregelde meubelen. J. Jongedijk, Boogerd 28, tel. (02220) 2777 Opleiding voor al uw rijbewijzen en ook voor verlenging van rijbewij zen. Rijschool Groot, eig. K. H. Boon, Vamor ge- dipl., tel. (02230) 13252. Elke maandag theorieles in „De Oranjeboom" om 20.00 uur Op al onze accu's voor voer- en vaartuigen 20% korting bij inlevering van uw oude accu. Fa. A. Kievit Zn., Kogerstraat Den Burg Home-Li te motorzagen, bosmaaiers en waterpom pen. F. Koom, Grens weg 388, tel. 2931 Husqvama motorzagen reeds vanaf ƒ450,Fa. Tatenhove, Oosterend Te koop DAF 44 niet radio. Wilsterstr. 16, Den Burg, tel. 02220-2464 Te koop grote bunga lowtent, 4 pers., gr. ramen m. gord., wit afneemb. zonafw. dak, grondzeil d. gehele tent. R. Lodewijks, Noordwester 21, Den Burg, tel. (02220) 3986, b.gjg. (02220) 2741, Tex. Courant Voor verse eieren. Gravenstraat 20 Te koop Austin 1100, i.g.st., 1300 motor. Tel. (02223) 352 Te koop wan del wagen, autozitje box ƒ150, Tel. 2847 Texel. Te «huur vakan tiehuisje voor 4 personen. Alle comfort. Van 15-29 juni en na 23 aug. C. Veld Hogereind 23, De Waal Wie heeft er voor mij een konijnenhok. Ferdi nand Keijser, tel. 3312 Autopl a atjwerk Dump- store De Nederlanden t.o. Rabobank, Nrd. Schar- woude, (02260) 2171 Een goede aardappel is uw halve maaltijd (Irene) P. Eelman, „Nieuw Le- ven", Kadijksweg Werkzaam in Den Burg. Gezocht woonruimte voor mej. C. v.d. Wielen, Tel. (02226) 246 Steeds te koop gevr. oud porcelein, tegels, pla teel en aardewerk. )rDe Goutsbergh, Biimenburg 15, Den Burg, tel. 2295 of 3978. Inkoop - veikoop - ruil Heel blij zijn wij met de geboorte van onze Gusta Kees, Annelies, Evert en Suzanne Koopman 9 juni 1975, Wilsterstr. 36, Den Burg. 1950 1975 Dinsdag 10 juni zijn onze ouders H. Blom en A. P. Blom-Kok 25 jaar getrouwd. Wij wensen hen nog vele jaren. Dirk en Agnes Receptie zaterdag, 14 juni a.s. van 20.00 - 22.00 uur in Restaurant „Loods mansduin". Oudeschild, De Ruyterstraat 8. Op woensdag, 11 juni hopen wij ons 50-jarig huwelijksfeest te vieren. Wegens ziekte ontvangen wij helaas op die dag lie ver geen bezoek aan (huis. M. E. v.d. Kerkhof W. v.d. Kerkhof - Wdtvliet Schilderend 59, Den Burg Langs deze weg wil ik, mede namens mijn vrouw hartelijk danik betuigen aan een ieder voor de be langstelling tijdens mijn verblijf in het ziekenhuis en bij mijn thuiskomst. C. Zandee Barendszstraat 3, Oudeschild. Voor de vele blijken van medeleven bij de ziekte en na het overlij den van onze lieve man en vader GERARDUS PHILIPPUS VLAS, willen wij U langs deze weg hartelijk dank zeg gen. Namens de familie D. Vlas-Pol Den Burg, Texel, Beatrixlaan 134. Vanwege de Andersen- tentoonstelling drie „ver tellingen van de maan", herdrukt naar het emg bewaard gebleven origi neel van Andersens „schetsboek zonder schet sen" uit 1862. Op de keerzijde staat het sprookje „de gelieven" (bewerking ui tg. Sijthoff) U krijgt het gratis in Weg. Bedrijfsbeëindi ging t.k.a. 1 bovengrondse OLIE TANK 3000 1., op voet stuk. m. kraan 375, 1 staande 1200 1. tank met kraan 90, 1 vloeistofpomp 380 V, IV2 P.K„ op voetplaat ƒ450 2 brandblusapparaten in- ol. slang en spuitstuk a ƒ160,— 1 transportfiets 80, Alles i.zg.st. Enkele olie- en gasgevel- kachels. A. Boonaerts, Schilderend 142a, Den Buig. A.s. zaterdag, maandag en dinsdag kunt U de bestel de hanen en hennen ver wachten. N. J. WITTE, Schilderend 121, Den Burg, tel. 02220-2238 LICHTREKLAMES voor alle LICHTREKLAMES PLASTIC en PLEXIGLAS ART. Peetoom, Dorpsstr. 59, Winkel, tel. 02244-245 beter mooier en goedkoper Wegens een fout onzerzijds pas heden geplaatst. Zich zeer bewust, dat het tijdelijke eenmaal over zou gaan in het Eeuwige en gelovende, dat het bloed van de Heer Jezus Christus een verzoening was ook voor zijn zonden, ging onverwachts van ons heen, mijn lieve en zorgzame man, onze vader, groot- en over grootvader Pieter van Liere, ruim 84 jaar oud Den Burg M. van Liere-Slik Slootdorp W. van Liere A. C. van Liere-van de Berg Eierland G. Flens-van Liere H. Flens Apeldoorn T. van Zeist J. van Zeist-van Delden klein- en achterkleinkinderen Den Burg, Texel, 3 juni 1975, Jan iDirkszoord 8. De begrafenis heeft inmiddels plaatsgehad te Den Burg op 6 juni 1975. Nu een Polaroid direkt-klaar camera kopen betekent voordeel. if Polaroid Zip: een automatische camera voor zwart/wit foto's in 30 sec. Nu met 2 gratis zwart/wit films uw voordcel fa Polaroid Colorpack 88: een automatische Z camera voor kleurenfoto's in één minuut T Nu met 2 gratis kleurenfilms uw voordeel J 27,00 t ■jIV Polaroid Colorpack 80: een automatische X zwart/wit foto's in 30 sec. Nu met 2 gratis kleurenfilms uw voordeel Laat deze kans niet voorbij gaan. Vraag verdere informatie en demon stratie. Een prachtig vaderdag-kado. Wij kunnen u de stokken en het verstevigingsmiddel 4xS" leveren Molenstraat 2, telefoon 2246 Peperstraat 16, Oosterend, tel. 687. Een unieke collectie wandplaten en posters over de natuur Prachtige herdrukken van oude school platen: In de weide, In het bos, Aan 't strand, en Naardermeer, per stuk ƒ7,50. Vijf grote vogelplaten. Zeer natuurge trouw getekend door H. J. Slijper. Watervogels, Zeevogels, Vogels om ons huis 1 en 2, Roofvogels en Uilen, per stuk ƒ5,00. Ook verkrijgbaar in klein formaat 0,75 Oude schoolplaten van Thieme Vogels van duin en kust, Nederl. zoog- dieren, Paddestoelen, per stuk 5,50. Deze prachtige platen maken deel uit van de gespecialiseerde afdeling natuur- boeken. Met een biezonder uitgebreide collectie boeken over plant en dier. Van eenvoudig tuinieren tot ingewik kelde ecologische verhoudingen. Om uw belangstelling te verbreden, uw inzicht te vergroten. Om er meer van te genieten. fa. j. nauta DE TEXELSE BOEKHANDEL 4 trefpunt voor informatie en ontspanning. Bar - Bistro „CHEZ HENRI" voor de ochtend- en avonduren, alsmede Sollicitaties A. den Teuling, FamassLastraat 1, De Koog, tel. (02228) 621 of 574. TE KOOP AANGEBODEN te DEN BURG Nabij het centrum gelegen, vrij staand voorzien van een oliestook c.v - installatie, met garage en ca. 270 m2 grond. Uitstekende staat van onderhoud Indeling: gang, zonnige woon-eet- kamer, keuken, slaapkamer, werk/ kinderkamer, bijkeuken, geheel be tegelde badkamer met ligbad, vaste wastafel en toilet, kelderkast. Bovenverdieping: overloop met twee slaapkamers, elk voorzien van een vast wastafel, bergruimte. Vele betimmeringen door het ge hele pand. Warmwatervoorziening over de ketel. De vaste vloerbedekking is bij de koopsom inbegrepen. In overleg te aanvaarden. Koopsom ƒ82.500, DE KOOG Van een in aanbouw zijnd blok van vier woonhuizen (stadium van af werking) is nog één met aangebouwde berging te koop. Voorzien van een gasgestookte cen trale verwarming. Grond oppervlakte ca. 150 m2. Rustige ligging, aan de rand van het bestemmingsplan. Indeling: grote L-vormige woon- eetkamer met sdh oonmetsel w eik - wanden annex compleet geïnstal leerde keuken, hal, toilet, kelder kast. Bovenverdieping: drie slaapkamers met kasten, geheel betegelde dou chekamer met toilet en vaste was tafel, vaste trap naar zolderverdie ping met een grote overloop en een ruime slaapkamer. Koopsom ƒ89.500,— (incl. 16% B.T.W.). Zonnig gelegen, goed onderhouden, helft van een royaal dubbel met garage (zomerwoning), stenen berging en een beschutte tuin. Grondoppervlakte ca. 273 m2. Ind.: gang, grote woon-eetkamer, keuken, toilet, kelderkast. Bovenverdieping: drie ruime slaap kamers, alle voorzien van een vaste wastafel, douche met wastafel. Vlizotrap naar geheel bevloerde bergzolder. Ingebouwde kastmimte door het gehele pand. Gedeeltelijke stoffering, meubilering en complete inventaris van het zomerhuisje zijn bij de koopsom inbegrepen. In overleg te aanvaarden. Koopsom ƒ110.000, Nabij DEN BURG In het park „De Parel" worden een zevental grote, comfortabele gebouwd, met een fraaie architec tuur. De bungalows worden gebouwd van eerste klas bouwmaterialen en voor zien van een gasgestookte centrale verwarming (warmwatervoorzie ning over de ketel). Indeling der bungalows: grote, zon nige woon-eetkamer met open haard en schoonmetselwerkwanden annex compleet geïnstalleerde keu ken met kastruimte, schuifdeur naar groot terras, hal, drie ruime slaapkamers, waarvan één voorzien is van een vaste wastafel, garde- robekasten, geheel betegelde dou chekamer met toilet en vaste was tafel, grote berging, binnendoor be reikbaar met buitendeur. Schrootjesplafond in woonkamer. Goede zoiüigging. Grondoppervlak- te min. ca. 520 m2. Oplevering ter bewoning zomer '75. Tekeningen en bestek liggen op ons kantoor ter inzage of worden U op aanvraag verstrekt. Koopsommen vanaf ƒ125.000, (incl. 16% B.T.W.) Hoge hypotheken beschikbaar. Onze woninggids wordt U op aanvraag toegezonden. Inlichtingen en verkoop bij (Makelaarskantoor P. C. BRANDSEN) Schilderweg B 46, Den Burg - Texel, Postbus 87. <2* (02220) 3025 - 3429 b.gjg. 2031.

Texelsche Courant | 1975 | | pagina 3