Dit weekend demonstraties katamaranvaren arc Hinderwetvergunning voor asfaltfabriek mm** Rijksscholengemeenschap Skillepaadje blijft Skillepaadje Garanties I 'N GOED IDEE Concours Hippique en W.P.N.-keuringen Onderwijzeres benoemd Sarasani later open Amnesty International Overlast honden Diefstal uit auto Vernieling Stefan Lubienski houdt lezing over antroposofie Brandje op „Loodsmansduin" Parachutist stierf door hersenbloeding Concert in „De Waldhoorn" ËL ScJ 1 ^•*38 Een ka, 1 het type Jat zaterdag en zondag bij het Westerslag zal worden gedemonstreerd De heer H. Koopman van het strand paviljoen Westerslag heeft plannen voor de verhuur van katamarans aan het strand bij Westerslag. Hij wil voor zichtig beginnen: met twee schepen. Hij werkt in deze nauw samen met Aestic Wtersport in Voorburg, die ook de instructeur levert. De heer Koopman, zelf enthousiast katamaran-vaarder, heeft om een ver gunning gevraagd bij B. en W. Volgens de oorspronkelijke politieverordening was het verboden metkatamarans en andere drijvende voorwerpen vanaf het strand in zee te gaan, maar onlangs heeft de gemeenteraad een bepaling toe gevoegd waardoor B. en W. ontheffing kunnen verlenen, uiteraard onder een reeks veiligheidsvoorwaarden. Koop man wil zijn katamaran-school vestigen direkt ten zuiden van het bewaakte strandgedeelte van Westerslag. Zater dag en zondag houdt hij hier demonstra ties zodat ieder kennis kan maken met deze sport. Koopman is niet de enige metderge- lijke plannen. Enkele initiatiefnemers uit De Cocksdorp zijn voornemens een tracht aan nieuwe inzichten op het ge bied van scholenbouw vorm te geven. Architect Franken heeft rekening ge houden met de kleinschalige omgeving van Texel door een te massaal aanzien te vermijden. Het gebouw is daarom opgedeeld in verschillende bouwblok ken, waarvoor tevens lange gangen worden vermeden. Het zal mogelijk zijn vorm en afmetingen van de lokalen op eenvoudige wijze te wijzigen als veran derende onderwijsmethoden daarom vragen. Derhalve wordt skeletbouw toe gepast; de wanden van de tweede ver dieping zijn verplaatsbaar. De lokalen worden gegroepeerd rondom centrale hal-ruimten waarin leerlingen indivi dueel of in kleine groepen kunnen stu deren. De school zal gelegenheid bieden aan buitenschoolse aktiviteiten zowel voor de school als voor de plaatselijke ge meenschap. Door het afsluiten van en kele deuren kunnen overblijflokaal en aangrenzende ruimten, de lokalen voor creativiteit maar ook het gymlokaal door derden worden gebruikt, zonder dat de rest van de school toegankelijk wordt. Het gebouw zal worden opgetrokken uit betonstenen in schoon metselwerk. De vloeren zullen worden afgedekt met naaldvilt en linoleum en in hal en over- blijfruimten zal veel hout worden toege past als afwerking van de plafonds. Het vloeroppervlak van de hele school is 4 760 m2. katamaran-school tc vestigen op het strand bij paal 12, Jan Ayeslag. Hier zullen niet alleen katamarans worden verhurud maar ook windsurfers. Katamarans zijn vaartuigen van lich te constructie (twee onderling verbon den kano's) voorzien van een zeil Wind surfers zijn veel kleiner; ze bestaan uit een plank met een zeiltje waarop men in de branding overeind tracht te blij ven. Zowel katamaranvaren als wind surfing zijn uit Amerika overgewaaide watersporten, die de laatste tijd ook in ons land steeds meer worden beoefend. Het Skillepaadje tussen Brake- stein en Oudesehild blijft deze naam dragen. Een voorstel van B. en W. om het pad voortaan Schil- paadje te noemen (een voorstel ge daan door historicus J. A. van der Vlis) vond geen bijval. ,,De naam Skillepaadje is historisch gegroeid en hoort cr nou eenmaal bij", zei Weijdt. Een voorstel van mevrouw Vlas om deze naam dan ook maar te handhaven werd zelfs gesteund door de wethouders Nauta en Zui- dewind. Alleen Westdorp stemde tegen. 1 Koop Uw slaapgenot met matrassen van interieuradviseurs Wilhelminalaan 30, Den Burg, telefoon 2575 (RlllllinilH B. cn W. hebben de rente en aflossing gegarandeerd van geldleningen voor een eigen woning van de heren P. N. Witte, A. Rombout, J. F. Kager, C Smit, M. H. Schraag, H. Hillen, J. F Halsema en aan mevrouw M. H. W. Ingelaat. De Vereniging voor Vrienden van het Paard organiseert zaterdag 26 juli we derom het jaarlijkse concours hippique on de speelweide te Den Burg. Sinds het officiële bestaan van de vereniging is dit het 15e concours hippique, en daar om nu wederom een „lustrum concours hippique", met iets meer officiële pro gramma-onderdelen, dan normaal. Deelnemers aan de W P N.-keuringen worden er op gewezen, dat hun opgave tenminste 3 weken voor de keuring dient te geschieden bij de secretarisse van de afdeling Noordholland, mevrouw A. J. v. d Peet-Komen, Bergerweg 108, Alkmaar In verband met het samen stellen van het programma, worden de deelnemers verzocht aan het concours hippique dringen hun opgave voor 1 juli te doen bij: mevrouw S M. de Lugt- Parlevliet, Wilhelminalaan 2 te Den Burg, telefoon (02220) 2072 Deelname is mogelijk in de onder- staaned rubrieken- 1. Nieuwelingen, voor tweewielig rij tuig. Paarden, welke op Texel of el ders een prijs hebben gewonnen in het éénspan zijn uitgesloten. 2. Eénspan L.T.P voor luxe rijtuig. 3. Eénspan L.T.P. voor luxe rijtuig, ge reden door dames. 4. Tweespan L.T.P. voor luxe rijtuig. 5 Tweespan L.T.P. voorde landbouw- wagen. Alle deelnemeende paarden dienen voor 14 juni op Texel aanwezig te zijn. Er wordt ook een springconcours ge houden voor paarden. Deelnemers(sters) zijn verplicht zich ook voor 1 juli op te geven, en tijdens het morgenprogram ma een proef van bekwaamheid af te leggen. Zi net flog< Lo iand and, Mevrouw J. E Plattel-Commandeur is door B en W. benoemd tot onderwij zeres aan de openbare lagere school in Den Hoorn. De popboerderij Sarasani aan de Ko- gerweg opent zijn deuren drie dagen la ter dan aanvankelijk gepland was. De opening is van vrijdag 27 naar maandag 30 juni verschoven. Dan speelt de Engelse zevenmansfor- matie Cold River Lady. Men kan dit concert, dat 's avonds om 8 uur begint, gratis bijwonen. Dc officiële opening heeft een dag later plaats als de Neder landse topformatie Kayak naar Texel komt. Door verschuiving komen de con certen van de Hobo Stringband, op vrij dag 27 juni, Galaxy Lm op zaterdag 28 juni en Alquin (zondag 29 juni) te ver vallen. Deze drie concerten staan wel in de agenda van Texeltoerist vermeld De werkgroep Amnesty International Texel heeft eind vorige week een schrijfavond gehouden ter ondersteu ning van de politieke gevangenen in Marokko. Tevens heeft de werkgroep huis-aan-huis handtekenignen verza meld. Degendie nog niet getekend heb ben en zich het lot van deze gevangenen wel aantrekken kunnen dat tot en met vrijdagavond alsnog op een lijst in de bibliotheek doen. Handtekeningen en brieven worden gestuurd naar Marok- ko's alleenheerser koning Hassan als mede aan leden van zijn regering. Has san heeft democratische verkiezingen aangekondigd. De politieke partijen heb ben in het algemeen daarin toegestemd met als eis: Amnesty voor alle politieke gevangenen. Amnesty International ondersteunt deze eis en vraagt amnesty ter gelegen heid van de verjaardag van de koning op 9 juli. Twee bewoners van de Julianastraat hebben in een brief aan B. en W. ge klaagd over de overlast die zij onder vinden van de honden van de arts Seegers. Raadslid Beumkes zei hier over- „Deze mensen zijn ziek van el lende en een zenuwinstorting nabij. Zij voelen zich bedreigd door de aanwe zigheid van vuurwapens. Er moeten dan ook maatregelen worden geno men voordat ongelukken gebeuren", aldus Beumkes die daar aan toe voeg de: „Als het h ier om Jan Boezeroen was gegaan en niet om Seegers had de overheid al lang ingegrepen. Nu duurt deze toestand al 5 jaar". Tussen de burgemeester en de heer Seegers zal een gesprek plaatshebben. Er is al eerder over de overlast van Seegers' honden geklaagd. Toen ver klaarde de arts tegenover de waarne mend groepscommandant dat de hinder zou worden opgeheven Na deze verkla ring ontvingen B. en W. echter opnieuw klachten. Het college wijst hierbij op de Alge mene Politieverordening (APV) waarin de bepaling is opgenomen dat het ver boden is honden te houden die door aan houdend geblaf, gehuil of gejank de om geving hinderen. Verder is 't verboden behalve in gebouwen of op erven hon den te laten loslopen zonder behoorlijk toezicht. Wanneer het gesprek met Seegers geen effekt zal opleveren wordt tot aan schrijving overgegaan zo delen B. en W. mee. „Het is wellicht nog eens nuttig een beroep te doen op de inwoners om rekening tc houden met buren en omwo nenden. Regelmatig wordt het gemeen tebestuur geconfronteerd met proble men tussen buren. Het is daarbij vaak moeilijk om te bemiddelen, ook al is er juridisch wellicht sprake van onjuist heid", aldus het college. B. en W. hebben hinderwetvergun ning verleend aan het aannemersbe drijf P. Daalder in Alkmaar voor de bouw en gebruik van een asfaltfabriek op het haventerrein in Oudesehild. Een bouwvergunning wes al eerder afgegeven zodat nu definitief zeker is dat de fabriek er komt. Een deel van de installatie in De Cocksdorp zal naar Oudesehild worden overge bracht. In de voorwaarde staat onder meer dat de afstand tussen de tanks onder ling zodanig moet zijn dat een goede inspectie en onderhoud mogelijk is, en dat de rookgassen en de bij het drogen vrijkomende dampen moeten worden gereinigd alvorens deze in de buiten lucht worden afgevoerd. Verder wordt geëist dat deze gereinigde gassen ten minste twee meter boven het hoogste punt van de gebouwen, gelegen binnen 100 meter, worden geloosd. De stookin- stallatie moet ten minste één maal per maand worden gereinigd en afgesteld Het zwavelgehalte van de gebruikte brandstof mag niet hoger zijn dan 0,4fl/o. Bij opslag in de open lucht moet fijn mineraal worden opgeslagen in vakken Mevr. A. M. H. T. uit Weesp ont dekte zondag dat de radio uit haar auto, die op het parkeerterrein van Loods mansduin stond, was gestolen. Op roer- :orti iw Ck-v die tenminste aan drie zijden door wan den omgeven zijn. De opslag mag nie boven deze wanden uitsteken. Als omstandigheden daartoe aanleiding geP ven (zoals bijvoorbeeld bij langdurig droogte of harde wind) moeten vooi zieningen zijn getroffen om wegwaaie van fijn mineraal te voorkomen, bijl#1- voorbeeld door besproeiing met water. ien Hc K)SIT Zondagochtend a.s., aanvang hal twaalf, zal Stefan Lubienski uit Drie bergen een lezing houden in de tuinzaa van hotel Bellevue in Den Helder. On derwerp van zijn voordracht: Antropo sofie in vergelijking met andere geeste lijke stromingen. Texelse antroposofei verzochten ons de aandacht op deze le zing te willen vestigen. Hl •eed: Pate Vc }ra\ Ac tomj 1.72 ner, jak! 1222 Di nen elef Te neis Lubienski komt naar Den Helder o; uitnodiging van een groep mensen dü De toerist R.AJVI. uit Leerdam deed bij de poltie aangifte van vernieling. Beide antennes waren van zijn aan de Boodtlaan geparkeerde auto geihaald. DEN HOORN Een fel bosbrandje woedde gisteren tegen het middaguur op de camping „Loodsmansduin". De jonge dennen nabij het aan de zuidkant gelegen terreindeel voor langblijvende caravans waren in vlammen geraakt door onbekende oorzaak. De eersten, die 't vuur bestreden waren de heren Schil ling en Duinker, die op het aangrenzen de bietenland aan het werk waren, spoedig geholpen door toeristen. De brandmelding was supersnel, want de rook en vlammen waren gezien door Hans Bremer van het Staatsbosbeheer, die op dat moment met zijn jeep in de buurt van „Heidehof" iwas en de brand weer met de mobilofoon waarschuwde. Zelf ging hij daarop naar de brand en kon de vuurzwepen die zich altijd dn d jeep bevinden, uitdelen aan de vele toe gestroomde mensen, die de vlammen dan ook gauw onder controle hadden. De snel gearriveerde brandweer bluste met de nevelspuit de laatste vuurresten. Een tiental dennen ging verloren. Sectie heeft uitgewezen dat de Duitse parachutist Lambart vorige week om het leven is gekomen door een hersen bloeding, die is veroorzaakt door fluc tuatie in de bloeddruk. De landing kan daarvan niet de oorzaak zijn geweest, temeer daar deze werd uitgevoerd op omgeploegd land en daardoor zelfs zachter was dan normaal. Wel zou grote opwindin" de oorzaak geweest kunnen zijn. De dienst luchtvaart van de Rijks politic heeft het onderzoek afgesloten. DEN HOORN Maandagavond 16 juni geeft het Kon. Texels Fanfare- korps-DEK in het dorpshuis De Wald hoorn een concert, aanvang 8 uur. De inschrijving voor het schouwburg bezoek in het komende seizoen heeft er toe geleid dat het bezoek aan de voor stelling „De Container" op 29 septem ber moest worden afgelast. Hiervoor bestond te weing belangstelling. gezamenlijk de boeken bestuderen vacate Rudolf Sterner, grondlegger van de an troposofische levensbeschouwing. De veelzijdige Stefan Lubienski wen ichi 82 jaar geleden in Polen geboren. DiifO: kunstenaar Lubienski is de schrijve; van een flink aantal boeken en toneel stukken, schilder, tekenaar en compo nist. Hij woonde en werkte in verschil lende landen in Europa en ook in Japan j( Geïnspireerd door de cultuur van dr land schreef hij een aantal No-drama's. Lubienski heeft dertig beroepen gt had. Hij studeerde muziek, was onde: andere muziekleraar, arbeider in eet papierfabriek, stenograaf, procuratie houder, bankdirecteur, consul voor Po len in Londen, consul-generaal voor Po len in Nederland, assistent van een pro fessor in de Poolse taal en literatuur er I ja; tot zijn pensionering als leraar Russict 15, t verbonden aan een militair onderdeef in Harderwijk. Daarna werkte hij Champhill, het heil-pedagogisch cen trum in Schotland. Thans woont Lu bienski in Huize Kraaybeek in Drieber-|eht gen, waar hij als gastheer cultu rele evenementen organiseert. Ve ief reei Te Mal Tel_ W ïn lok elj Te Vei, ere I8_0j V< T< itluiv nes :1e i De laatste jaren houd Lubienski vee! voordrachten over de geestelijke ont wikkeling van mens en mensheid. Elk jaar spreekt hij op het Geestelijk Revei! in Amsterdam en verder in het hele land voor theosofen, antroposofen, yoga- beoefenaren en humanisten. Donderdag 12 juni Vogellwadhter Anne Boon vertoont dia's van De Geul en de Mokbaai in dorps huis De Waldhoorn, 20.00 uur. Vrijdag 13 juni TESO ihoudt de algemene vergadering van aandeelhouders in hotel „De Ldn- deboom-Texel", 20.00 uur. Zomeravondvoetbal: De Muy-Casino IL (16.45 uur). -) Zaterdag 14 juni SVO houtd de jubileumfeestavond Strends End om 20.00 uur. Op 'het terrein aan de Ploegelanderweg wordt het QP-volleybaltoemooi ge houden. Om 17.15 uur wordt op het haventerrein van Oudesehild het monument voor de omgekomen vissers onthuld. Zondag 15 juni De sportvissersclub houdt van 8.00-10.00 uur een wedstrijd bij de Krim, paal 2$ Op het terrein aan de Ploegelanderweg wordt 't QP-volleybaltoemooi voort gezet. Maandag 16 juni Het Kon. Texels Fanfare'DEK geeft eer. zomeravondconcert in gezellige sfeer dn dorpshuis De Waldhoorn, 20.00 uur Klaverjasclub De Zwaan houdt vanaf 20.00 uur in de gelijknamige zaal vrije klaverjasdrives voor Texelaars en toeristen. Vrije Bridgedrives vanaf 20.00 uur in hotel De Lindeboom-Texel. TEXELAARTJES Minimaal (3 regels) 2,70, elke regel meer ƒ0,90. Texelaartjes dienen bij vooruitbetaling te wor den voldaan. Onder adres te bevragen (niet eerder dan 11 uur in de boek handel) en onder nummer ƒ1,50 meer. Alles inclu sief 4°/o BTW. Voor het vegen van uw open haard schoorsteen Vdmke beQUen 2478 - 3121 De Wieringer fotogra fen maken bruidsreporta ges in kleur goedkoper dan in zwart-wit. Fa. foto Boersen en Zonen, Hippo- lytushoef, telef. (02279) 1482 Voor al uw tegel- en mozaïekwerk naar C. van der Maden, Lieuwstr. 4, Den Burg, telef. (02220) 3320 Verhuizingen en trans porten door geheel Ned. Auto met laadklep, hef vermogen lVt ton. Fa. A. Kievit Zn., Den Burg. Voor gebruikte en on geregelde meubelen. J. Jongedijk, Boogerd 28, tel. (02220) 2777 Tegel boetiek Fokko Mulder Kotterstraat 9, Oosterend Boetiek open vrijdags avond 7-9 uur; zater dags 9.30 - 12.30 uur en na afspraak, tel. (02223) 666 Lompen, metalen en oud ijzer. Auto's: loop en sloop Bruikbaar ijzer: balkijzer en pijpen. Balkijzer en pijpen op aanvraag, alle maten. J. W. Schagen, Alles wordt duurder 'n Mavo Kant en Klaar- garage is en blijft betaal- en onverwoestbaar. Afm. 5.27x2.68 vanaf 3225,—; afm. 5.27x3.00 vanaf ƒ3650,afm. 6.27x3.00 vanaf 4525,extra zij raam of deur ƒ410, inol. BTW en franco werk Sinds 1963 meer dan 14 000 afgeleverd. Mavo- Bouw: Joh. Bürmann, Burg. Simonsstraat 10, Halfweg, (02907) 4592 Tapijtreimgen, schoor steenvegen en alles wat schoon moetSchoon maakbedrijf Harm Spigi, Pamassiastraat 17, D< Koog, tel. (02228) 311 :om naa rei_ T Xan Ti i I !uxt XJE Vee 248: T mer K. 1 Der T stel rhi. T (iet Kb T tiea Gee 022 Jan of evt ons 022 V tiet mei rug We Bu 7 del ten Bir tel. vei ber tie! I Du dei Te en Vanaf ƒ38,70 per maand heeft u al een elektro nisch orgel. Verder heb ben wij alle soorten mu ziekinstrumenten, snaren en bladmuziek, ook van Johan de Heer op cijfer accoorden. Muziekhande. Pa. v. Wijngaarden, We verstraat 68, tel. 02220- 2695, Den Burg Opleiding voor al u* rijbewijzen en ook voor verlenging van rijbewij zen. Rijschool Groot, eig K. H. Boon, Vamor ge dipl., tel. (02230) 13252 Elke maandag theorielei in „De Oranjeboom" 20.00 uur Vanaf ƒ44,per raaand heeft u al een kleuren tv bij ons. TV en andere re paraties zijn a contant Radio en TV service Van Wijngaarden, Weverstr 68, Den Burg, telefoon 02220-2605

Texelsche Courant | 1975 | | pagina 2