„Het lijk in de Ketelstraat" KERKDIENSTEN OP TEXEL van het raadhuis Inbrekende jongeren betrapt FEUILLETON: 12. Nadat 'hij op de eodiëtewt een heer lijke 'Vii9sdhatel alle eer had aangedaan, stapte Van Benten itn zijn Austin en reed naar zijn flat. Even later «kwam hij weer naar «buliiten, gewapend met een hengel en enkede andere onduidelijke attributen. Hij ibesloat eerst nog even langs me- vmouw Van der Kolk te gaan. Hopelijk had ze nog zo'n verrukkelijk kopje kof fie voor hem. Het goede mensje was ken nelijk verrast hem te zlien. „O meneer Van Benten, bent u het? Heeft u nog nieuws?" ,,Dat kwam j)k eigenlijk aan u vragen. U heeft zeker nog steeds niets van Mar- jollijn gehoornd?" .Helaas niet. Ik weet inliet wat dk doen moet. Het liefst zou dk naar mijn zuster gaan. Ze heeft me .Uitgenodigd om een paar daagjes te komen logeren. Maar zolang dk niet weet, wanneer Marjolijn terug toomt diunf fik het niet aan". „Ik geloof ook, dat u voorlopig beter hlier kunt .blijven". „Wilt u een kopje koffie? Ik heb net verse gezet". „Heel graag". Van Benten glunderde. Terwijl ze hem het kopje aanreikte, zuchtte ze: „Weet u, ik zit ook zo met de spulletjes van Carette. Ik weet niet wat ok er mee «moet doen. Gisteren 'heb ak dokter Mast opgebeld maar die wist het «ook nüet. 'Er zal toch wel demand zijn die alles erft? Ik begrijp wel, dat je op je tweeëntwintigste geen testament maakt, maar „Wat bedoelt u met allles?" „Nou, haar Meren, de meubels en al het geld". „Welk geld?" „Maar, weet <u dat ndet? Oarlette bezit een 'klein vermogen. Ik weet niet pre- dies hoeveel, maar todh niet om te ver waarlozen. Ze is van goede familie, weet ai. Haar vader had een uitstekende po- ditie bij de een of andere bank. Toen hij stierf liet hij zijn vrouw en 'kfcnd wat geld na Met het pensioentje dat me vrouw Verhagen «kreeg, was het ruiim voldoende voor een prettig leventje. Toen Oarlettes modder stierf, erfde haar dochter het «geld 'en het huis. Hét huis heeft ze verkocht". „Dat u dat niet eerder heeft verteld!" „Och meneer, dik was zo zenuwachtig, dat ik daar gewoon met aan gedacht heb. Ik hdb zoiets nog nooit bij de hand gehad". Van Benten stond op en begon driftig heen en weer te lopen. „U dacht niet dat ze een testament gemaakt 'had?" „Dat weet dk edgenllij'k niet. Maar als je zo jong bent, dan denk je meestal met aan die dingen". „Mag ik even bellen?" door Astrid Kleyn „Natuurlijk de telefoon hangt in de gang". „Jia Kasper, met Van Benten. Zou jij «wilden nagaan of 'Oarlette Verhagen een itestament heeft gemaakt? Probeer «voor al bij de notaris in 'haar geboortedorp Wat zeg je?.Nee hier in huis heb ik niets gevonden. Voor de zeker heid zal ak 'haar papieren nog eens door kijken, maar reken daar maar met op. Van Benten liep weer terug naar de ka mer en accepteerde nog een «kopje kof fie. „Weet iu, tik kwam eigenlijk om u (te vragen of «u ide heer Alex Vogel kent". „Nee, die naam zqgt me niets". „Marjolijn heeft hem nooit genoemd?" Mevrouw Van der Kolk schudde baar hoofd. „MarjOlijn ds met zo «openhartig over haar vrienden. Ik weet dat ze veel vrienden heeft. Oarlette heeft me wel eens verteld, dat ze erg vrij is met man nen, maar dik bemoei me er niet mee. Ze (brengt ze ook «wal eens hier heen. Om- «dat Ik er geen last van heb, zeg lik er l nooit «iets van. Ik «viiind dat a/k me niet met dit soort dingen hoef te bemoeien. Een 'keer heb ik (haar eens gevraagd, of er «onder haar vrienden met een man was waarmee ze zou willen (trouwen. Toen begon ze hard te lachen en zei dat ik ouderwets was, of zoiets. Nee, daar zeg «ik niets meer over". „Had u de (indruk, dat ze de laatste drie maanden «een vaste vriend had?" „Tja, nu ,u «het zegt, ik had er nog niet bij stil gestaan, maar er kwam hiier de laatste tijd vaak een oudere man. Ik vond hem eigenlijk te oud voor haar. Of het serieus was, weet oik «niet. Het zou 'kunnen. Denkt u dat ze bij hèm «is?" „Nee, ze ds mat bij hem". „Heeft deze man «ook kennis «gemaakt «met Oarlette, zover u «weet?" „Dat denk ik met. Marjolijn stelde baar vrienden nodit voor, niet aan mij «en niét aan Oarlette. Toen ik Oarlette vroeg, waarom ze niet eens «met Marjo lijn meeging naar een feestje, antwoord de ze, idat de vrienden van Marjolijn haar niet «lagen. Ze «gingen wel zo nu en dan samen «naar de bioscoop of naar de sdhouwiburg. Het verbaasde me eerlijk «gezegd een beetje, dat ze hadden afge sproken, samen naar de «roeivereniging ite gaan. Dat leek me niets voor haar". Van «Benten dronk een laatste slok koffie en «haalde een sigaar uit zijn bin nenzak. „Is het gepermitteerd?" „Natuurlijk, hlier lis een asbak". „Woont iu hier «al lang?" „All bijna «twintig j«aar. Mijn man en ik woonden eerst in een huurflat. We heb ben j aren «gespaard itdt we «dit hu/is kon den kopen. We waren zo blij met de «tuin". „Dat begrijp ak. Waren Oaiüette en MarjoQijin uw eerste huurders?" Twee Belgische jongens van 14 en 18 jaar werden betrapt nadat zij vrijdag avond omstreeks 22.00 uur hadden in gebroken in het Havenrestaurant van 't Horntje. Ze hadden een cassettere corder en twee dekens gepakt. Het bleek dat de twee na moeilijkheden van huis waren weggelopen. De Kon. Marechaus see heeft ervoor gezorgd dat het twee tal naar huis werd gebracht. „Ja, «mijn «man «overleed vuer jaar ge ileden. Ik ontdekte «al «gauw dat «het pen sioentje eigenlijk (te klein was. Mijn zus- iter «raadde me itoen aan om kamers te verhuren. Dat «leek me een goed udee. Het is niet prettig laUtijd alleen in «huis te zijn. Vooral met «op mijn leeftijd". „Kom, kom, zou oud bent u nog niet". Mevrouw Van 'der Kolk bloosde zo waar. „Nou ja, je hoort de raarste ddingen te genwoordig. Inbrekers die «oude mensen «neerslaan en zo. Enfin, dat weet u «beter dan lik". „Bent u van plan de «kamer van Oar lette «weer ite verhuren?" „Ik weet het niet, misschien ais ik een ibeetj«e over de schok heen ben. Het 'is zo afscJhuwelij'k, zo'n jong meisje. En dan Oarlette nog «wel. Van Marjolijn had «i«k het nog eerder kunnen begrijpen". „Hoe bedoelt <u?" „Wel, Marjcdijn haalde zich nog wel eens moéilijkheden op «de hails met al die verschillende vrienden. Ze kon zo onverschillig en onbesuisd handelen" „Had Marjolijn de laatste (tijd nog moeilijkheden met mannen?" „Daar heb lik mlïets «van «gemerkt". „Him, we zullen zien". Van Benten stond op en pakte zijn hoed. „Hantelijik bedankt voor de heer lijke «koffie, «mevrouw. Ik hoop dat oik u niet «te Hang heb «opgehouden". ^Helemaal rviet. Ik vond het prettig even ite kunnen praten". „Mocht er nieuws van Marjolij«n zijn, «dan houd ak u «op de hoagite. U belt mij ook direkt als oi 'iets hoont?" «Mevrouw Van der Kolk knikte en sloot zachtjes de deur achter hem. Van Benten bleef even din gedachten bij zijn «auto staan. Toen schoot hem «te binnen, «dat hij zij«n vóisgered 'bij zich had. Hij (keek naar boven, waar een paar vrien delijke sohapewolkjes «langs een stra lend blauwe hemel dreven. Hij zuchltte «tevreden en stapte dn zijn auto. Even voorbij de roeiverenngling stopte 'hij en «parkeerde zijn wagen «in de berm. Hij (trok een windjack «aan, dat hij voor deze igelegenhëid «had meegebracht en ver ruilde zijn «hoed voor een «pet, die Kas per, «als hij hem «had kunnen zien, be slist iiin lachen «had doen uitbarsten. Uiit de kofferruimte haalde hij zijn vistuig en een klapstoeltje te voorschijn. '(wordt vervolgd) MEDEDELINGEN VAN BEN W Hinderwet Op de gemeentesecretarie (kamer 209) ligt ter inzage aanvragen om Hinder wetvergunning van: a. Verenigde Schilders Coöp. U.A., Burgwal 17, Den Burg, tot het op richten van een schilderswerkplaats aan de Maricoweg te Den Burg, ka dastraal bekend gemeente Texel, sectie S nr. 366 (ged) en 367 (ged). b. de heer C P. G. Swarthof, Kikkert- straat 28, De Cocksdorp, tot het op richten van een cafetaria voor de ver koop van patates frites en andere ge notmiddelen alsmede het oprichten van een propaangasinstallatie op het perceel Kikkertstraat 30, De Cocks dorp, kadastraal bekend gemeente Texel, sectie A nr. 3627. c. de heer C. J. van Etten, Kogerstraat 6, Den Burg tot het oprichten van een cafetaria voor de verkoop van genotmiddelen op het perceel Koger straat 7, Den Burg, kadastraal be kend gemeente Texel, sectie O nr. 665. d. Esso Nederland B.V Zuid-Holland- laan 7, 's-Gravenhage tot het uitbrei den en wijzigen van een ondergrond se installatie voor Turbo Fuel (tank 20 000 liter) op het perceel Vliegveld Texel, kadastraal bekend gemeente Texel, sectie A nr. 3135. Schriftelijke bezwaren tegen het ver lenen van de vergunningen kunnen, vanaf 18 juni 1975, gedurende 10 dagen worden ingediend. Mondelinge bezwaren kan een ieder persoonlijk of bij gemachtigde inbren gen op een openbare zitting te houden op 4 juli 1975 om: a. 8 30 uur; b. 9.00 uur; c. 9.30 uur; d. 10.00 uur in het ge meentehuis te Den Burg. Caravans In de afgelopen weken zijn diverse aanschrijvingen uitgegaan aan inwo ners die op hun erf één of meerdere ca ravans hadden of hebben geplaatst, ter wijl hiervoor van gemeentewege geen toestemming was verleend. Als bekend mag worden verondersteld, dat kampe ren slechts is toegestaan op terreinen waarvan de exploitant(e) in het bezit is van een kampeerexploitatievergunning. Men kan een dergelijke vergunning al leen krijgen wanneer de plaats waarop gekampeerd wordt in een bestemmings plan als recreatieterrein is aangewezen. Begrijpelijk is dat degenen die een aanschrijving hebben ontvangen dit niet zo leuk vinden en er is met vrijwel elke aangeschrevene, hetzij door de wethou der, hetzij door de ambtenaren een goe contact geweest. Uitgangspunt van he gemeentebestuur is echter dat de cara vans moeten verdwijnen en in het alge meen kon een „afvloeiingsregeling worden getroffen. In de gevoerde gesprekken zijn twe onderwerpen regelmatig aan de orde ge weest, namelijk: 1 familiekamperen, 2. in de krant stond, dat staatssecreta ris Meijer heeft gezegd, dat er op ee: agrarisch erf wel 5 tenten of cara vans mochten staan. Het leek het gemeentebestuur nuttij dit wat te verduidelijken. Familiekamperen op het erf van ee; wettig gebouwde woning dus geei zomerwoning, zomerhuis of schuur - toegestaan in een tent of caravan voo bloed- of aanverwanten tot en met d derde graad. Verschillende pensonen hebben or een verduidelijking van het begrip der de graad gevraagd. Om het zo eenvou dig mogelijk te houden hier enkel voorbeelden, waarbij men geen proble men hoeft te duchten. Ouders - kinderen; broers en zuster: of zwagers; oom (tante) - neef (nicht) Groot ouders - kleinkinderen. Word het echter neef (nicht - neef (nicht) dar gaat het echter al om de vierde graad Bij twijfel kan men altijd even op he gemeentehuis informeren. Over het kamperen op agrarische er ven is het belangrijk het volgende te weten. De rijksoverheid is bezig met eer. kampeerwet. Er is nu een voorontwerp van deze wet aan diverse instantie- toegestuurd met het verzoek daarop vóór 15 september a.s. commentaar U geven. Het gemeentebestuur beschik! nog niet over het voor-ontwerp maar bekend is dat de staatssecretaris var CRM overweegt in het ontwerp een be paling op te nemen waarbij vrijstelling van een kampeerverbod mag en moe! worden verleend, wanneer er geen pla nologische bezwaren bestaan. Dit is echter nog geen wet en de be stemmingsplannen van de gemeente la ten het kamperen buiten kampeerter reinen niet toe. Ook is niet zeker of eer. dergelijke regeling, wanneer de gemeen teraad een beslissing in die richting zou nemen, wordt goedgekeurd. Bekend is namelijk, dat de provincie een vrij kam- peerbeleid in de kustgebieden (nog) niet wil. Met name geldt dit voor Texel waar uit landschappelijke overwegingen steeds een nogal terughoudend beleid u gevoerd. Berichten in de krant als zou er spra ke zijn van een verruiming van de mo gelijkheden, zijn bepaald onjuist. PLAATS GEREFORMEERDE DOOPSGEZINDE HERVORMDE ROOMS-KATHOLIEKE Den Burg Tot 22 juni10.00 en 19.30 uur 22 juni t/m 3 aug.: 9.00, 10.30 en 19.30 uur Vanaf 10 aug.: 10.00 en 19.00 uur. Kinderoppas achter de kerk. GEREF. KERK (Vrijgemaakt) Diensten in de Doopsgezinde kerk aan de Kogerstraat Juni t/m augustus zondags 10.45 en 16.00 uur. Iedere zondag t/m augustus: 9.30 uur Kinderoppas in het zaaltje bij de kerk Iedere zondag: om 10.00 uur Kinderoppas tijdens de dienst In het vereni gingsgebouw links van de kerk. (zie borden). Vóór 28 juni en na 24 augustus zaterdag 19.30 uur; zondag: 10.45 uur. 28 juni t/m 24 augustus: zaterdag 19.30 uur; zondag: 10.45 en 18.00 uur Kinderoppas in „De Witte Burcht", Molen straat 19, tijdens de dienst van 10.45 uur. Duitse Mis 29 juni t/m 24 augustus zaterdag: 18.00 uur. donderdag 19.30 uur. De Koog Zie Den Burg. Vóór 29 juni en na 3 augustus: 9.00 of 10.30 uur Zie bord bij kerk en Texelse Courant. 29 juni t/m 3 augustus 9.00 en 10.30 uur (tijdens deze diensten kinderkerk in de „Schuil hut"). Na dienst van 10.30 uur: koffiedrinken in de Schuilhut. 29 juni t/m 17 augustus: 19.30 uur Interkerke lijke Jongerendienst. Duitse dienst: 6 juli t/m 31 aug. 11.45 uur. Vóór 28 juni en na 24 augustus zondag 9.30 uur. 28 juni t/m 24 augustus: zaterdag 19.30 uur; zondag: 9.00 uur. Duitse Mis: 29 juni t/m 24 augustus: zondag 10.30 uur; woensdag 19.30 uur. De Cocksdorp Zie Oosterend Iedere zondag 10.00 uur. Tijdens de dienst kinderoppas in het gebouw naast de kerk. Na de dienst ontmoeting met gasten en koffie drinken in het gebouw. Voor bijzondere diensten: zie aankondiging. 22 juni t/m 17 aug.: zondag 19.30 uur zangdienst en dagsluiting, Duitse dienst: 6 juli t/m 31 aug. 8.30 uur 1 en 15 juni zondag 9.15 uur 7 en 21 junizaterdag 19.30 uur. 28 juni t/m 24 augustus: zaterdag 19.30 uur; zondag 9.00 uur. Na 24 augustus- zie mededelingenbord en de Texelse Courant. Duitse Mis: 29 juni t/m 24 augustus zondag 19.30 uur. Oosterend De Waal Iedere zondag 9.45 en 19.30 uur Klndernevendler.st op 2e zondeg van de maand. GEREFORMEERDE GEMEENTE Iedere zondag: 10.00 en 16.00 uur in kerk gebouw Schoolstraat. Van 22 juni t/m 3 aug. in Herv. kerk om 11.15 en 16.30 uur. Diensten in Den Burg: zondag 9.30 uur. Na afloop koffiedrinken. Iedere zondag: 9.30 uur met kindernevendienst. Kinderoppas in „De Bijenkorf", Mulderstraat 37. Zangdiensten op zondagavond: 22 juni t/m 10 augustus: 19.30 uur. 29 juni t/m 24 augustus steeds zondag om 10.15 uur Vóór 29 Juni en na 24 aug.: zie Texelse Courant Oudeschild Zie Den Burg. Den Hoorn Zie Den Burg. DEUTSCHE MESSEN (29. Juni bis zu 24. August) Samstag 18.00 Uhr Den Burg Sontag 9.00 Uhr Den Hoorn 10.30 Uhr De Koog 19.30 Uhr De Cocksdorp EVANGELISCHE GOTTESDIENST (6. Juli bis zu 31. August) Sontag 11.45 Uhr De Koog 8.30 Uhr De Cocksdorp 29 juni t/m 10 augustus: 1000 uur. Voor andere zondagen: zie Texelse Courant. Iedere zondag: 11.00 uur. Vóór 29 juni en na 24 aug.: zie Texelse Courant 29 juni t/m 24 augustus: zondag 9.15 uur. 29 juni t/m 3 aug.: 9.00 en 10.30 uur Tijdens de dienst van 10.30 uur: kinderneven dienst in de kerk. Andere zondagen: 9.00 of 10.30 uur (zie Texelse Courant). Vóór 29 juni en na 24 augustus 9.15 of 10.45 uur, zie Texelse Courant. 29 Juni t/m 24 augustus: zondag 10.15 uur. Duitse Mis: 29 Juni t/m 24 aug. zondag 9.00 uur.

Texelsche Courant | 1975 | | pagina 6