Taptoe: 2000 belangstellenden AGENDA vast en zeker «Pi Autogordels Scholieren deden zivemexamen Topido vergroot Auto contra paard Weckfles met radio-onderdelen was kunstwerk Politie trok auto van het strand HEROINESPUITER OP TOILET Politie kon vader niet helpen Diefstal Koe bereikte uitstel van executie Auto aangereden Baldadigheid Kind aangereden Over de kop: auto total loss Schrikhek doorboord Geslaagd Sarasani ging van start Sportnieuws Texelse Boys Geslaagd Kinderen stichtten duinbrandje VERVÜie VAN PAS. Naaktstranden v< fog: D HO Lom ing nde] i- d, 1 Ïv De Taptoe Texel, vrijdagavond j.l. is weer een geslaagd evenement geworden. Meer dan tweeduizend belangstellenden waren naar de Groeneplaats gekomen om het spektakel te zien. Evenals de vo rige jaren duurde de hele show een uur. Vrijwel ieder bleef tot het eind zodat mag worden vastgesteld dat het evene ment wordt gewaardeerd. Deelgenomen werd door alle Texelse korpsen en drumbands: KTF-DEK, drumband DEK, Excelsior, Margaretha Sinclair en Voorwaarts Mars. Deze vijf groepen vertrokken op „uitgekiende" tijdstippen van verschilende plaatsen uit Den Burg en kwamen om acht uur op de Groeneplaats aan. waar ze aan het publiek werden voorgesteld. De organi satie berustte bii de heer D. Haker die ook het commentaar via de microfoon verzorgde. Totaal werden 22 nummers ten gehore gebracht. De drumbands zorgden voor verlevendiging door het uitvoeren van showtjes (foto). Het slot werd gevormd door het spelen van het Wilhelmus. De kollekte bracht voldoen de op om de kosten te kunnen dekken. In het zwembad Molenkoog heeft weer een groot aantal scholieren met gunstig gevolg examen gedaan voor het zwemdiploma A of B. De 59 A-candida- ten slaagden allen; van de 48 B-candi- daten slaagden er 45. Het examen werd afgenomen door de heren P. Schneider en H de Klein. De geslaagden A: José Bekker, Chan- tal Visser, Albert Schagen, Rita Heet- huis, Anneke Cleven, Geertje Vonk, Gerwin Pijlman, Alfred Bakker, Rimco Vosjan, Monica de Wit, Nicolaas Evers, Roelf Henk Bruin, Erik van Dijk, Al- bert Keijser, Karen Inge Bakker, Mar- tine Eelman, Rembert Oldenboom, John Betsema. Helga Kiewiet, Hendrik ter Steege, Sijbrand Keijser, Inge Keijser, John Kuipers, Angelique Boom, Jacob Boekei, Camilla Veld, Maria Eelman, Wim Moerbeek, Anna Graaf, Jan Kalf, Carola Brokken, Anita Witte, Johnny Betsema, Bertien Coevert, Jeanette van Tatenhove, Carolien van der Meer, Mar cel Schuyl, Tanja Witte, Lambertus Vis ser, Margreta de Veld, Douwe Bootsma, Yvonne Bakker, Harry Langeveld, Jo hannes Timmer, Anita Lap, Jethro Ver hoef, Henk Jan Visser, Conny Strating, Brigitte de Jong, Kees Dros. Johan Zijm, Cornelis Barhorst, Gerda Stoop, Hetty Kooger, Dirk Roeper, Annelies Boon, Yvonne Bremer, Corrie Timmer en Meina Boon. Geslaagden B: Arjan Bakker, Albert Jo Kortcnhoeven, Petra van de Wete ring, Willem Zadeits, Karin Kiltz, Jan Paul Bakker, Margo Smit, Dorothé Pauptit, Annegreet van der Vis, Stefan de Wit, Cornelis van der Kooi, Els Mul der, Annet Drijver, Erik Ramaker, Jo- landa Mets, Esther Reitsma, Petra van de Brink, Carolyn de Vries, Dirk Jan Kamstra, Cornelia Vlaming, Didy Boer- horst, Anna Westbroek. Gerda Zijm, Richard Jan Daalder, Hilda Barhorst, Renske Kos-Pranger, Willeke Duiven, Robert Jan Veenema, Ard Plaatsman, Wilma Blom, Annie van der Heide, Ri- cardo van den Berg, Albert Ian Backer, Dalea Linda Dekker, Gea Mosk, Freddy Goudsblom, Saskia Roeper, Irma Bak ker, Monica Hooyschuur, Annemarie Boks, Jeanette Keijser, Jan Plaatsman, Freek Dijt, Annemiek Slot en Kees Zijm. DE COCKSDORP Door een ver bouwing is het cafetaria Topido" in de Kikkertstraat te De Cocksdorp onge veer twee maal zo groot geworden. Te vens is het karakter van het bedrijf ver anderd; de nadruk ligt nu op bar en petit restaurant. Een cafetaria in de vorm die het tien jaar geleden nog goed deed, vindt tegenwoordig weinig af trek meer. Het oorspronkelijke cafetaria is door een vouwwand gescheiden van de 24 krukken tellende bar. De ruimte voor de vergroting werd gevonden in de voormalige fietsenwinkel van de schoonvader van eigenaar J. van Domp- selaar. De verbouw werd naar eigen ontwerp uitgevoerd door de fa. H. Daalder Zo nen Het schilderwerk werd gedaan door J. C. Graaf die ook kleurenadvie- zen gaf. Verder werkte de fa. ArKé (stoffering) mee. Op het moment dat een 14-jarige rui ter hem rechts wilde passeren sloeg de Duitse Simca-bestuurder H.S. donder dag rechtsaf om de camping Dennen- oord op te rijden. Bij de aanrijding liep de auto deuken op en de ruiter moest zich onder donktersbehandeling stellen. DEN HOORN Vorige weeh schreven we over de weckfles met radio-onderdelen die door de heer A. Welboten op de cam ping Loodsmansduin was gevonden en naai de politie was gebracht. Het vermoeden be stond dat de vondst iets te maken had met een autoradio die eerder op deze camping werd gestolen. Inmiddels is duidelijk geworden dat de vondst geen enkel verband houdt met een misdrijf. De fles met radio-onderdelen (foto) was een kunstwerkvervaardigd door Weren Nauta utt Den Burg die het in zijn onlangs in het raadhuis gehouden milieu expositie had opgenomenHij had de fles cadeau gedaan aan Daan Welboren die het ding per ongeluk in het gras bij de beheer derswoning had laten staan. Een automobilist uit Hazerswoude reed zondagochtend zeer vroeg met zijn auto het strand op. Toen hij er weer af wilde, liep de wagen, een BMW, vast in het zand. De politie kwam tehulp door de BMW met de Toyota surveillance wagen van het strand te trekken. Tegen de automobilist werd preces verbaal opgemaakt omdat het verboden is met auto's op het strand te rijden Toen een jongeman uit Utrecht in De Beerebar naar de wc ging en na een half uur nog niet terug was, werd alarm ge slagen. Het bleek dat hij zich in het toilet met heroïne had ingespoten en daarvan zwaar onder invloed was. Na doktersbehandeling ontfermde de politie zich over hem, en zorgde ervoor dat hij de volgende dag per taxi naar huis werd gebracht. Het was de 25-jarige decoratieschilder II. C. van der W. De politie kon cr niet achter komen waar de heroïne is gekocht. Een meisje uit Darmstadt had aangekondigd in haar eentje op va kantie te zullen gaan en daartoe een een-persoons kamer te zullen huren in een pension in Den Hoorn. Vader kwam er achter dat het meisje in werkelijkheid een 2-persoons kamer had besteld omdat ook haar vriend meeging. Vader had ernstige be zwaren tegen deze gang van zaken en vroeg aan de politie of de jon geman in kwestie kon worden vast gezet Aan die wens kon de politie helaas niet voldoen. Een Duitse vrouw deed bij de politie aangifte van diefstal.' Toen zij donder- dagvond in een café in Den Hoorn was werden haar vier briefjes van 25 gulden ontstolen alsmede een toeristenkaart. In de noodslachtplaats ontvluchtte vrijdag een koe die op het punt stond geslacht te worden. Het beest rende het veld in en de politie werd verzocht het neer te schieten Er gingen enkele poli tiemensen met de karabijn op af, maar schieten werd in deze omgeving toch wel erg riskant gevonden. Uiteindelijk lukte het 't dier te vangen met behulp van eigenaar Ran De slacht werd uit gesteld tot maandag Vrijdag ontdekte de heer P. v. d. Slikke dat zijn aan het Schilderend ge parkeerde auto door een onbekende an dere wagen was aangereden en aanmer kelijke schade had opgelopen. De dader meldde zich later bij de politie. Het bleek S.K. uit Hellevoetsluis te zijn. DE KOOG In de nacht van zater dag op zondag liep een in de Plevier straat te De Koog geparkeerde auto van een toerist flinke deuken op omdat jon gens over de motorkap liepen. De voet afdrukken waren in het metaal van de motorkap goed te zien. De politie heeft een vaag signalement van de daders. De 7-jarige Robbert Timmer uit Den Burg werd zaterdag door een auto aan gereden toen hij plotseling de weg over stak bij de uitgang van het sportterrein in Den Burg, Automobilist C. de W slaagde er niet in hem te ontwijken. De toestand liet zich eerst vrij ernstig aan zien, maar hij observatie in het zieken huis te Den Helder werd duidelijk dat Robbert er vrijwel ongedeerd vanaf was gekomen, zodat hij direkt weer terug mocht. GYMNASTIEK VOOR BEJAARDEN Iedere donderdagochtend, aanvang 9.30 uur bejaardengymnastiek in het Ro de Kruis-gebouw aan de Jonkerstraat. Disdag 1 juli In popboerderij Sarasani speelt Kayak, 20.00 uur. In de Hervormde kerk van De Cocks dorp wordt de dia-serie „Mooi Texel" vertoond; 20.00 uur. Woensdag 2 juli Op de Groeneplaats is kermis In popboerderij Sarasani speelt Magna Carta; 20 00 uur. Vanaf 20 30 uur kunnen volleyballief hebbers spelen in De Bijenkorf te Oosterend. In City theater wordt de western „High noon" gedraaid; 20.00 uur. In De Cocksdorp worden bij het Eier- landsche Huis allerei spelen gehou den onder leiding van het recreatie team Texel; 14.00 uur. Donderdag 3 juli Van 14.00 - 16.00 uur worden in de N.H. kerk van Den Hoorn rondleidingen gehouden. Op de Groeneplaats in Den Burg is ker mis. In popboerderij Sarasani spelen de Bin- tangs; 20.00 uur. Op het SVC-terrein in De Cocksdorp sportfestiviteiten met parachute springen; aanvang 19.00 uur. In de Hervormde kerk van De Koog wordt een zangavond gehouden met medewerking van het koor Advendo, aanvang 20.30 uur. Op de speelweide van De Koog houdt het recreatieteam Texel vanaf 11.00 uur kinderspelen. In de Dennen wordt 's avonds een dropping gehouden, om 21.00 uur verzamelen' bij „Bos en Duin". Bibliotheek van „De Schuilhut" (achter de N.H. kerk om De Koog) is open op dinsdag en vrijdag, 's momgens van tien tot elf uur. Iedere avond (behalve in het weekend) kan van 18.00 - 20.30 uur oud papier bezorgd worden in de paardenstal aan de HoUewall. Zaterdag kan het de hele dag. Iedere dinsdag van 10.00 - 11.00 uur spreekuur van het Open Bejaarden- werk in het Groene Kruis-gebouw, te lefoon 3241. Uitzendingen bejaardenomroep: maan dag (18.30 - 19.30 uur): verjaardagen, voorlezen en verzoekplaten en Texel*1 nieuws; woensdag (18.30 - 19.15 uur): Groot nieuws voor u met dagsluiting alsmede geestelijke en klassieke ver zoekplaten. Donderdag (18.30 - 19.15 uur): verjaardagen, voorlezen, ver zoekplaten. Elke tweede zaterdag van de maand wordt van 14.00 - 16.00 uur ruilbeurs gehouden in „De Zwailkersburcht". Iedere maandag is men tussen 20.00 - 21.00 uur welkom op NVSH-informa- tiecentrum en -bibliotheek in het Groene Kruisgebouw; ook voor het kopen van voorbehoedsmiddelen. Iedere dinsdagmiddag trimmen. Verza melen op het Turfveld; aanvang 14.00 uur. Jehovahs Getuigen houden elke dins dagavond, acht uur, bijbelgesprekken op de adressen W. van Beierenstraat 17 te Den Burg en Ploosterstraat 4 te De Cocksdorp. DEN HOORN In de nacht van za terdag op zondag sloeg de 23-jarige K.J.B. uit Apeldoorn op de Witteweg bij Den Hoorn over de kop met een (ge huurde) Opel personenwagen. Oorzaak was te hard rijden De auto werd ver nield; de inzittenden werden niet ern stig gewond. De chauffeur deed geen aangifte bij de politie. Deze kreeg echter toch kennis van het ongeval omdat een patrouille zondagochtend vroeg het wrak aantrof alsmede een kentekenbe wijs dat op naam van de verhuurder uit Apeldoorn stond en de bril van de be stuurder. Zaterdag werd geconstateerd dat een tot dusver onbekende automobilist het aan de Californiëweg staande hek heeft kapot gereden De uit de richting Ruis- laan komende bestuurder is blijkbaar uit de bocht bij het hotel gevlogen Petra van Benthum uit Den Burg slaagde voor costuumnaaien en midden stand aan de Sancta Mariaschool in Zaandam. Sarasani, onder nieuwe exploitanten, is gisteren het popseizoen 1975 begon nen. De aangekondigde 7-mans formatie Cold River Lady kon niet komen omdat de gasgitarist ziek was geworden. In- plaats daarvan trad „Crying wood" op voor enkele honderden belangstellenden die voor deze eerste avond gratis entree hadden. De exploitanten hebben het bij het treffen van toebereidselen de afgelopen weken niet eenvoudig gehad. Ze hebben enorme kosten moeten maken om de Sarasani-schuur aan de steeds stren ger wordende eisen te laten voldoen. Zo werd onder meer de hele elektrische installatie afgekeurd en moest dus wor den vervangen Omdat de vorige expoi- tant nogal wat onbetaalde rekeningen op het eiland heeft achtergelaten, on dervonden Groot c.s. niet erg veel ver trouwen bij de Texelse middenstanders. Alles moest vooruit worden betaald. Maar nu draait Sarasani en kunnen er zaken worden gedaan. Goede ver wachtingen heeft men van de Kayak- uitvoering die voor hedenavond is ge pland. Verder spelen deze week Magna Carta, Bintangs, Long tall Ernie the Shakers en Water. Met de ingebruikname van het nieu we complex heeft Texelse Boys ruimte voor een 4e seniorenelftal. Om dat vier de elftal zonder moeilijkheden te laten spelen zijn er echter nog een paar spe lers nodig. Liefhebbers kunnen zich melden bij de secretaris (telefoon 02220 2988). Ook de damesafdeling (vanaf 14 jaar) en het baby-pupillenelftal (7-8 jaar) kan nog wat aanvulling gebruiken. A.W. Aan de St. Maria-school te Eindhoven slaagde Brigitta Boersen uit Den Burg als costumière. DE KOOG Twee met lucifers spe lende kinderen uit De Koog hebben za terdagmiddag brand veroorzaakt in de duinbegroeiing en lage dennen bij het strandslag van hotel „Opduin". Er ont stond een flink vuur dat werd gedoofd door vele te hulp geschoten vakantiegan gers. De brandweer bluste de vuurres- ten met water. Enkele tientallen vier kante meters geblakerd terrein herin nert aan de gebeurtenis. heid/rechterlijke macht, alsook van de zijde van de bevolking, rechtvaardigen dit". Het Texelse strand is uitgestrekt en kent vele rustige gedeelten. Er is dus veel keus. B. en W. wijzen erop dat de afgelopen jaren officieuze naaktstran den zijn ontstaan ten zuiden van paal 9 en nabij paal 27. Deze strandgedeelten lenen er zich dan ook erg goed voor: af gelegen en weinig last van wandelaars die van het ene strandslag naar het an dere lopen. Vijfhonderd meter naakt strand bij Den Hoorn (van 100 meter ten zuiden van strandpaal 9 tot 600 me ter ten zuiden van deze strandpaal) en een kilometer bij De Krim (tussen paal 26,4 en 27,4), dus totaal anderhalve kilo meter, lijkt het college ruim voldoende. In Den Hoorn begint het naaktstrand tweehonderd meter ten zuiden van het bewaakte strand en eindigt bij het begin van het militaire terrein. Bij De Krim is wat meer ruimte. Bordjes Op een afstand van 100 meter ter weerszijden van de naturistenstranden zullen „attentiebordjes" worden ge plaatst, waarop in vier talen is aange geven dat na die afstand het nudisten- strand begint. Een tweede waarschu wing komt op de grens van het naakt strand. B. en W. wijzen er met nadruk op dat het strandgedeelten zijn, die voor naturistisch gebruik worden vrijgege ven. Naaktlopen in de duinen (wat thans veel gebeurt) blijft verboden. „Beschut ting tegen de wind kan worden gezocht achter een windscherm, niet in een duinpannetje. Dit zou bij intensiever gebruik van de gebieden ook leiden tot een ongewenste aantasting van de dui nen". B en W stellen verder dat geen strandhuisjes, strandkiosken, pavil joens e.d. op de naaktstranden zullen worden toegestaan en er komen ook geen strandbewakingsposten, evenmin komen er aparte toegangen en B. en W. zullen ook geen aanwijzings- of routeborden naar de nudistenstranden plaatsen. Het college varwacht geen stormloop naar de naaktstranden, omdat de laatste tijd meer kustgemeenten een dergelijk strand hebben aangewezen. „Bovendien zijn onze strandgedeelten zo uitgestrekt 01 vooral bij paal 27, dat een grote concen- tratie nauwelijks kan worden ver wacht". Als de raad ermee akkoord gaat wordt dinsdagavond a.s. aan artikel 68 bis van de politieverordening het volgende toe gevoegd: „Het verbod is niet van toepassinf voor zover het betreft het zich ong< kleed bevinden op het (de) als zodanig met borden aangegeven door de raad bij afzonderlijk besluit vast te stellen gedeelte(n) van het Noordzeestrand". De gedeelten waarom het precies gaat worden genoemd in een afzonderlijk raadsbesluit dat tegelijkertijd ter goed keuring wordt aangeboden. Door de: vorm is het niet nodig bij eventuele uit breiding, intrekking of andere wijzigi telkens de politieverordening te veran deren. Jfef t luni Tl inirr r iel: orui n v< bei In 1 nde 1,50 Van eft om rati, idle Voo: «ge Bgec j02 Op ar- rtinj ou evit qBi Vooi ut go eft cèi wi fans hOa tan Khx V. ratra i, I -n»

Texelsche Courant | 1975 | | pagina 2