Piet Witte weer winnaar 1e autocross Keverrace hoogtepunt ZWEMFEEST IN M0LENK00G Enkele malen raakte een auto in brand. Steeds kon het vuur snel worden izen oioeasionena moment in de autocross: een wagen is op zijn kop in de sloot terecht gekomen en in brand gevlogen terwijl coureur Roel Berkenbosch er nog inzit. Gelukkig kon Roel zich bevrijden en het publiek haalde opgelucht adem. mee9t rulle bocht instuurde vloog hij over <3e kop de sloot in. Benzine 9troomde uit zijn tank en de organi satie was op het ergste voorbereid. Een brancard werd naar de plaats van /het ongeluk gedragen, maar tot grote op luchting van iedereen 'kroop de onge lukkige coureur besmeurd en onder de benzine zijn op de kop liggende wagen uit. Roel mankeerde niets. Het was maar goed dat de organisatie de cou reurs verplicht had gesteld een zware kooiconstructie in de wagens aan Ie laten brengen. Hierdoor werd de wagen van Berkenbos niet in elkaar gedrukt. Door de uit de tank stromende benzine werd de race afgevlagd. Het gevaar van vlamvatten was te groot. Op dat moment had Goos Westerlaken een gTo- •te voorsprong opgebouwd. Samen met de tweede en derde positie liggende Jan van Liere en Aris Ellen ging Goos over naar de halve finale. In de vierde herkansing klasseerde Adrie Rentenaar 1Cees Hoógenraad (2) en Theo Zui- devvind (3) zich voor de halve finale. Het feest, georganiseerd door de Re creatiestichting en de plaatselijke zwem vereniging, wordt zaterdag 12 juli om 14.00 uur geopend door zijne koninklijke hoogheid Neptunus en het fanfarekorps zorgt voor de muzikale omlijsting van deze plechtigheid. Op dat moment gaat ook een 24 uur zwemmarathons van start. Ieder die minstens 15 minuten achtereen kan zwemmen kan zich daar voor bij hetzwembad opgeven. Het programma is verder als volgt: Zaterdag: Triomfator Piet Witte met beker en lauwer- an krans, voor de tweede keer in successie win- M naar van de eerste cross. M. A. Deze autocross was attractiever dan fa" de vorigen en boeide het publick (4300 1betalende mensen; minder dan vorig 3t. jaar) van begin tot het eind. Toch was >rl, het allemaal niet zo erg spectaculair, an Weliswaar belandden er vrij regelmatig auto's in de sloot en ontsnapte Roel te Berkenbosch aan de wisse dood toen zijn en tank na een crash lek stootte en even in brand vloog, maar in de meeste rit ten waren de kaarten al vroegtijdig geschud en lag het deelnemersveld ver uit elkaar. Met de volgende cross in het de achterhoofd spaarden de coureurs el- 5e kaar. Slechts enkelen waren bereid met lirn hun forse stootbumpers een spoor van lit- vernieling in het deelnemersveld te ter trekken, en als zij het deden manou- >nd vreerden zij zichzelf uit de race. eer aje Zo was Dirk v.d. Meer in de halve finaile ronden lang in hevige tweestrijd :re" gewikkeld met Cees Hogenraad Toen ch- hij Hoogenraad eenmaal van zich al >had be- geschud (werd v.d. Meer overmoedig en .o0j raakte verstrikt in een andere tegen stander, die hij aan de kant had willen rammen. Hoogtepunt °P Het hoogtepunt van de cross van de keverrace in de pauze, waaraan 14 kevers deelnamena Er stond een spring- "e' schans waarvoor een groot stopverbod- an" bord was opgesteld. Henk Gieze was ian de eerste die zich van het stopverbod niets aantrok en nog voordat de start- vlag was gevallen, had hij het bord met een sierlijke sprong aan splinters Ernstig ongeluk In de tweede herkansing gebeurde 16.00 uur: luchtbeddenrace in het ondie pe voor kinderen van 6 tot 12 jaar. 17.00 uur: demonstratie valn de onder- watersportvereniging. Ook het pu bliek wordt in de gelegenheid ge steld om met deze sport kennis te maken 18.00 uur- diverse waterspelen; iedereen kan meedoen. 20.00 uur: modeshow. Deze modeshow wordt verzorgd door Boetiek 22. Discobal, disk-jockey is Peter Hin 22.00 uur fakkelzwemmen, verzorgd door TX 71 (een fantastisch schouw-*- spel) Zondag: 9.30 uur: minivoetbal, georganiseerd door Togozo. 11.00 uur: wederom diverse waterspe len 13.00 uur: modeshow. 14.00 uur: demonstratie van de gymnas tiekvereniging Texel. 15 00 uur: gekostumeerd zwemmen, Voor de meeste aktiviteiten kan ieder een zich opgeven bij het zwembad. Voor abonnementhouders en 10-baden- kaarthouders is de toegang geheel gratis. Voor de rest betaalt men tot 16 jaar ƒ1,75 en daarboven ƒ2,50. De eerste autocross van de MAB-club Texel van dit jaar, die zondagmiddag van 2 tot 6 uur weer op het land van Niek Dros aan de Genteweg nabij Oosterend werd gehouden, is net als vorig jaar een overwinning voor Piet Witte geworden. In de vrij vlakke finale hield hij met zijn Mercedes Toon Janssen op ruime afstand. Cees Vermuë sleepte de derde plaats in de wacht. In de eerste bocht nam Piet Witte al de leiding. Beheerst sturend bouwde hij aan een halve baan voorsprong op Toon Janssen die hij in de resterende ronden niet meer afstond. Bekeken en uiterst zelfverzekerd passeerde Witte enkele achterblijvers en haalde de fi nish op zijn dooie akkertje. gevlogen. Daarna mochten de deelne mers er al dan niet overheen. Voor de springers waren extra-prijzen te ver dienen, ter plaatse beschikbaar gesteld door diverse Texelse middenstanders, die dat bij andere races ook veelvuldig deden. Slechts weinigen waren in het begin van plan een sprong van zes me ter door de lucht te maken. Toen de baanknechten echter de strobalen zo gingen verleggen, dat de kevers wel over de schans moesten, werd de race een spektakel van jewelste, die maar door enkelen werd uitgereden. De enige vrouwelijke coureur van het deelne mersveld, Nel Bruining, was haar man nelijke collega's de baas en werd als voorlopige winnaar uitgeroepen. Veelbelovend begin De autocross begon veelbelovend. In de eerste manche raakten diverse wa gens in elkaar verward en vooral Cor van Etten in zijn gestroomlijnde bolide ging enkele malen in de fout en ver speelde zijn koppositie volledig. Toon Janssen won deze manche en plaatste zich samen met Maarten Koorn en Wop Rienks (winnaar van de tweede cross vorig jaar) direct voor de halve finale De tweede manche i.verd een gemak kelijke zege voor Bram de Ridder ter wijl Jan Vonk en Hans van Maldegem respectievelijk tweede en derde werden. Jan List kwam iri deze race niet verder dan de sloot. Het was zeer verstandig, dat de orga nisatoren start en finish uit elkaar had den getrokken, zodat de aanloop naar de eerste bocht wat langer was en de wagens niet al direct in elkaar ver- Roel Berkenbosch, geschrokken, besmeurd en stinkend naar benzine, heeft de dood en kele ogenblikken in de ogen gekeken. In het zwembad Molenkoog (aan de Slingerweg in Den Burg) wordt zater dag 12 en zondag 13 juli een groot scheeps zwemfeest gehouden dat 24 uur zal duren. Als opening van^de kever race doorboorde Henk Gieze de versperring die op de spring- schans was geplaiitst. Prachtige stijl In de eerste halve finale liet Piet Witte zien wat hij in zijn mars had. In prachtige stijl reed hij naar de eerste plaats, gevolgd door Joop Vlaming en Arie v.d Meulen. In de daaropvolgende rit stelde Toon Janssen zijn kandida tuur ,maar ook Theo Zuidewind lever die góed werk af. Derde werd Jan van Liere. Adrie Rentenaar verspeelde zijn kans. Hij sloeg over de kop en zijn stuiterende wagen kwam achter de sloot weer op de wielen terecht. In de derde halve finale was Maarten Koorn de snelste met Henk Schraag als tweede en Cees Vermuë als derde. Protest De krans en de wisselbeker waren echter voor Piet Witte, die van de ne gen coureurs de sterkste was. Samen met Toon Janssen en Cees Vermuë maakte hij de ereronde. De prijsuitreiking van de keverrace ging niet door. Verschillende deelne mers protesteerden tegen het over de schans moeten springen, hetgeen vooraf niet afgesproken was. Velen moesten door de ongemeen harde aanraking met de grond voortijdig hun wagen aan de kant zetten. Alsnog Piet Witte, die er met in geslaagd was zich rechtstreeks voor de finale te plaatsen deed dat in de eerste herkan sing wel. Hij klasseerde zich als tweede achter Bert Dros, maar voor Cees Pol. Ook Cor van Etten revancheerde zich in de derde herkansing voor zijn stuur fouten en reed voorzichtig sturend naar een gemakkelijke eerste plaats. Van Etten werd gevolgd door Ben Beuving. Verder waren alle wagens in deze manche uit de strijd. Tenminste dat dacht men. Maar Sicm v.d. Vliet stelde verwoede pogingen in het werk zijn wa gen uit het stro te krijgen. Uiteindelijk lukte hem dat en onder daverend ap plaus wist hij zich alsnog voor de halve finale te klasseren. strikt raakten. De nieuwe speaker Piet Zijm (22) uit Den Burg voldeed goed en deed Jan de Vries volledig vergeten. Brandend stro De derde manah was weer spectacu lair. De brandweer moest uitrukken om het brandende stro onder de wagen van Martien van Benthum te blussen, nadat deze enige strobalen aan flarden had gereden. Douwe Diros deed het an ders en verstopte zich met zijn auto in de sloot, waar hij volledig aan het oog onttrokken werd. Deze manche werd uiteindelijk gewonnen door Henk Schraag voor Cees Vermuë en Siem Dij't. De vierde manche, waaraan de oudste coureur van de 50 deelnemers (een rekord) Lou van Kooten meedeed, werd een zege voor Aad Stiggelbout met Joop Vlaming als tweede en Bert Siersma als derde. De vijfde manche iwas voor Dirk v.d .Meer gevolgd door Arie v.d. Meulen en Inse Daalder. het ernstigste ongeluk van deze cross. De pechvogel was Roel Berkenbosch. Al eerder in deze rit was zijn achterkant finaal in elkaar gereden en toen hij de

Texelsche Courant | 1975 | | pagina 7