Voor het weekend ftWAir m mzGm wout.3 Pinksterbruid kwam lonend VERVOLG VAN PAG. 1 Tceristenbelasting omhoog Uit de bocht gevlogen Botsing 3aad tevtedsn otter nieuwe opzet sehooitandverzsrging Burgerlijke stand Jongerendienst De Koog Zomereoncerl Dinsdagavond concert in De Koog Blikschade Meisje ongelukkig gevallen Klemmen en konijnen in beslag genomen Munitie gevonden Bromfietser gewond Auto in sloot Parkeermaatregelen op Ruyslaan Luidsprekers uit auto gestolen Diefstal uit strandhuisje Artsen Groene Kruis: Tandartsen: Dierenartsen Noodslachtingen Kerkdiensten Zuigelingenbureau 'S li Den Hoorn gaat weer „strijden" De Pinksterbruid heeft woensdag avond de optocht van het fanfarege bouw naar de Groeneplaats lopend moe ten maken. De traditionele zegekar bleef staan omdat zoals dat tegen woordig heet door een communicatie stoornis het bestelde paard niet present was. Aan de schoonheid van het gebeu ren deed het weinig af. Het optreden van de Pinksterbruid (de dochter van slager Visser) was een van de hoogtepunten van de eerste fol- klorewoensdag van dit seizoen. De toe risten, die weer met duizenden naar Den Burg waren gekomen konden verder ge nieten van oude ambachten, weegschaal, schandblok, kinderdansgroep, kinder- boerenkapel, de Margaretha Sinclair- band, dansgroep en boerenkapel. Het feest werd zoals gebruikelijk afgesloten met dansen in een der zalen, deze keer ,,De Lindeboom-Texel". Voor het eerst moest de folklore het zonder speaker Jan de Vries doen. Mevrouw Agter-Zon- dervan hadf deze niet eenvoudige taak overgenomen en vulde met allerlei praatje^ en verhaaltjes (onder andere over de geschiedenis van Texel) de ga ten in het programma op Op de foto de opgesierde Pinksterbruid bij het betre den van d§ Groeneplaats. Tweeslachtig Burgemeèster Sprenger was het met de sprekers eens dat de gemeente een vinger in de pap bij de VVV moet heb ben, maar hij vond het benoemen van een vertegenwoordiger in het bestuur r.iet de juiste methode. In het verleden is dal bij andere organen geen goede oplossing gebleken. Westdorp sneed üj tweeslachtigheid van zo'n bestuurder aan. „Hij komt in een moeilijk pakket als hij zich uit spreekt voor een bestuursbesluit dat in tegenspraak met het gemeentelijk be lang is of zich uitspreekt voor een maatregel tegen het VVV-belang maar in overeenstemming met het gemeente lijk belang. Een bestuurder kan niet op twee stoelen gaan zitten", aldus Wcs. De burgemeester memoreerde dat het college zelfs in gemeentelijke stichtin gen geen bestuursfunktie aanneemt maar daar slechts een afgevaardigde in het algemeen bestuur heeft. Controle De heer Sprenger zei te vinden dat de gemeente naast het aanwijzen van een waarnemer in het algemeen bestuur van de VVV in de toekomst verder nog vol doende vingers in de pap heeft bij het controleren van de financiën. „Dat de VVV-begroting door B. en W. moet wor den goedgekeurd is al een vanouds be staande bepaling. De raad kan daarbij het college instructies meegeven over het functioneren van het apparaat. Het college kan dan op haar beurt in recht streeks overleg met het VVV-bestuur een gedachtenwisseling op touw zetten. Aan deze vorm geef ik de voorkeur", al dus de burgemeester. Jammer Dc heer Sprenger verder: „Het is niet de bedoeling van de rapporteur geweest het aantrekken van een directie-assis tent uit te stellen. Hij vindt dat op zo kort mogelijke termijn voorzien moet worden in zo'n assistent. Hoe dat bin nen de bestaande situatie van de VVV te realiseren is wordt echter niet aange geven maar overgelaten aan de VVV zelf. Het is iammer dat dit moeilijke probleem wel gesignaleerd maar niet door de rapporteur opgelost is". De negatieve reaktie van het be stuur op het rapport Bakkenist heeft een zwaarder accent dan de positieve waardering aekregen meende de bur gemeester. ,.Het bestuur zeqt echter in de brief positief tegenover het rapport als geheel te staan". De heer Sprenger maakte onomwonden duidelijk dat zonder verhoging van de toeristenbe lasting terugstorten van het geleende geld uit de toeristische reserve niet mogelijk is. „Wij hebben geen andere dekkingsmiddelen bij de hand". C c Woensdagavond vloog R.J uit Den Burg met zijn auto uit de bocht van de Hoornderweg, ter hoogte van de Ouwe Kamp en kwam in de sloot terecht. De wagen werd onherstelbaar beschadigd. De bestuurder die drank had gebruikt, werd licht gewond Een bloedproef werd genomen. De gemeenteraad toonde zich dinsdag avond bijzonder ingenomen met de re organisatie van de schooltandverzor- ging. Wethouder Nauta, die voorzitter van de stichting is, hield een lang be toog over de vernieuwingen. Zo gaat de stichting zich meer toeleggen op het voorkomen van tandbederf. De achter stand van de laatste jaren moet worden ingelopen. Doordat Texel er één tandarts bij heeft is het mogelijk het systeem van twee rondes toe te passen. De exploita tieverhoging is minder rigoreus dan het lijkt. De exploitatie is de laatste jaren ook wel eens onder de raming gebleven. De nu getroffen maatregelen bieden voldoende waarborgen voor de kwali teit. De gemeente zal de ontwikkeling nauwgezet begeleiden en stimuleren, aldus het betoog van Nauta Van den Heerik uitte kritiek op het stichtingsbestuur, „omdat ze het zo ver heeft laten komen" Hij doelde daarmee op het uitermate slecht functioneren van de dienst in de afgelopen jaren. Mevrouw Vlas vroeg hoe hoog de bij dragen voor particulieren nu gaan wor den. Nauta: „Deze bijdragen worden ie der jaar herzien om zo de verschillen met het ziekenfonds zo klein mogelijk te houden. Particulieren gaan komend schooljaar 35 gulden per kind betalen, het dubbele van wat zij nu bijdragen. Langzamerhand wil het bestuur dit be drag nog verder verhogen tot omstreeks 70 gulden. B en W. hebben het bestuur te ver staan gegeven dit met de nodige voor zichtigheid te benaderen, zodat de schooltandverzorging voor alle kinderen open blijft staan van 2 tot en met 8 juli 1975 Geboren: Claudine Philippine, dv. Claudius J Boswijk en Antje G. Roo- denburg; Yvonne, dv. Hendrik Rikken- ber en Carla Kuip; Ingrid Marianne, dv. Frans R. Visman en Annetta L. van Zoest; Hans-Lars, zv. Lambertus J. Boetes en Janny C. T. Doeksen; Derry Adriana, dv. Adriaan Eelman en Lotje Begieneman Overleden: Reina B. Noteboom, ev. Duijtshoff, oud 54 jaar, wonende te Heerenveen; Matthijs Koops, oud 84 jaar, wonende te Baarn; Maria Vlaming, oud 63 jaar, wonende te De Cocksdorp. Voorganger in de interkerkelijke jon gerendienst op zondag 13 juli in de N H. kerk te De Koog is ds. Blaauw van Krabbendiike. Het thema van deze dienst luidt: „Een mens te zijn op aar de". Enige muzikanten verlenen hun medewerking Na afloop is er koffie drinken met nabespreking in De Schuil hut. De dienst begint in tegenstelling tot gewoonlijk om 20.00 uur. Het muziekkorps Excelsior en het Texels Mannenkoor geven o.l.v. dirigent A. Kuik hun jaarlijkse zomerconcert in De Koog op zaterdag 12 juli. Dit concert wordt weer gehouden in de R.K. kerk en begint in tegenstelling tot berichten elders om 20.30 uur. De toegangsprijs bedraagt voor volwassenen ƒ2,en voor kinderen ƒ1,Op het programma staan onder meer: 76 Trombones, A Banda, Going Dutch (orkest), Du Hirte Israëls, Domine Salvam Fac, Ode an Gott (koor), Jager Chor en Ambrosiaans Lofgezang (koor en orkest). DE KOOG Dinsdagavond a.s., aan vang 20.15 uur wordt in de Hervormde kerk van De Koog een concert gegeven, waaraan door diverse Texelaars wordt meegewerkt. Het programma vermeldt het optreden van de muziekkring „Flui- tekruid", een koperkwartet, een saxo foonkwartet, een kwintet (fluit, hobo, viool en basso continuo) en dc nieuwe groep „Hacc". Er zullen werken worden uitgevoerd van Henry Purcell, Handel, Mozart, Haydn, Telemann, Tsjaikowski, Miller en Jurr. Andriesscn. Toen J.B. uit Ootmarsum woensdag middag op de Postweg achteruit reed botste hij op een Duitse personenwagen die juist achter hem was gestopt. Laatst genoemde auto liep flinke plaatschade op. Toen motorrijder J.M.G. uit Alkmaar woensdagmiddag op de Pontweg de voor hem rijdende auto van J. de R. uit Al melo wilde passeren, sloeg de auto linksaf waardoor de motorrijder tegen de zijkant botste. Het bleef bij materiële schade. De 6-jarige Marja Heerschap uit Ou- deschild viel woensdagmiddag ongeluk kig met haar fietsje op de Puzzelweg bij Oudeschild. Ze liep verwondingen op aan hoofd en ledematen en verloor later het bewustzijn. Per ambulance werd ze naar het ziekenhuis in Den Helder ge bracht. Wegens overtreding van de jachtwet werd Texelaar C E door een jachtopzie ner aangehouden toen hij bezig was klemmen te zetten. De klemmen en de reeds gevangen konijnen werden in be slag genomen. Bij graafwerkzaamheden voor de gas- aanleg werd ter hoogte van perceel Hoofdweg 28 een kist met geweerpatro nen gevonden, die daar waarschijnlijk in de oorlog is verstopt. De politie heeft er zich over ontfermd. Op het kruispunt Postweg-Muij weg werd maandagmiddag de 62-jarige heer A. de Geest gewond, toen hij door een auto die hem geen voorrang verleende werd aangereden. De heer De Geest reed op het fietspad van de Postweg; de van de Muijweg komende Duitse auto mobilist had hem niet opgemerkt. De dokter liet hem naar huis vervoeren. In de sloot van de Spangerweg werd een zwaar beschadigde auto gevonden. De politie stelde vast dat de wagen op naam stond van iemand uit Medem- blik. De zaak wordt nader onderzocht; waarschijnlijk is drank in het spel ge weest. DE KOOG Er zijn nieuwe parkeer regels van kracht geworden voor de Ruijslaan in De Koog, waar het voor beide zijden geldende parkeerverbod de laatste tijd op zo grote schaal is over treden dat chaotische toestanden ont stonden. Het parkeerverbod voor de linkerkant (het is een éénrichtingsstraat) is nu opgeheven, maar rechts geldt een stopverbod om de vrije doorgang te hou den. Op naleving van dit stopverbod wordt streng toegezien. Dc politie heeft reeds drie auto's laten wegslepen naar de binnenplaats van het rayonbureau in De Koog. De eigenaars moeten het sleeploon en een bekeuring betalen. DE KOOG Uit de geparkeerde auto van een toerist uit Wageningen werden twee stereoluidsprekers gestolen De da der heeft zich blijkbaar van sleutels be diend want er werden geen sporen van braak gevonden. DE KOOG Twee jongens van 15 en 18 jaar, resp. uit Hooggraven en Vrees wijk, werden betrapt toen zij uit een strandhuisje op het strand van De Koog badlakens, snoep etc. wegnamen. Na proces verbaal te hebben opgemaakt heeft de politie hen naar huis gestuurd ,<0 Ua.n k*IW0 mairanteiyMJ 4# r»4.lll0 'A:C? VERDUIDELIJKING Het volgende naar aanleiding van het bericht in de Texelse Courant „Politie kon vader niet helpen. over de va der die een jongeman wilde laten arres teren om te voorkomen dat deze met zijn dochter een 2-persoons kamer in een pension in Den Hoorn zou betrek ken. Ik heb gemerkt dat velen denken dat het meisje tot onze groep (ook uit Darmstadt) hoort. Dat is niet het geval. Verder bevreemdt het ons dat de pen sionhoudster (ondanks het feit dat een één-persoonskamer door de vader tele fonisch was gereserveerd) de pension houdster toch een 2-persoons kamer be schikbaar stelde toen het (bijna meer derjarige) meisje daar om vroeg en met haar vriend arriveerde. De zakelijke in teressen prevaleren blijkbaar boven het het nakomen van een afspraak. Over de in het bericht gemelde merkwaardige reaktie van de vader oordelen we liever niet. Natuurlijk heeft deze gebeurtenis geen invloed op het plezier dat wij al jarenlang met jongerengroepen uit Darmstadt op Texel beleven. Winfried Vielweber, Diek 25, Den Hoorn Uitsluitend voor spoedgevallen van vrijdagavond 8 uur tot maandagmorgen 8 uur Dokter J. B. SEEGERS, Den Burg, tel. (02220) 2039. Dokter R. R. SIEBINGA, De Cocksdorp, tel. (02222) 234 Ambulance (in geval van onge lukken met betekenend lichame lijk letsel) (02220) 2011. van vrijdagavond 18.00 uur tot maandagmorgen 13.00 uur Zr. DE JAGER, Diek 29, Den Hoorn, telefoon (02226) 304. Zr. HOL, Den Burg, tel. (02220) 3241* Voor zeer spoedeisende tandheel kundige hulp kan men zaterdag en zondag om 18.00 uur precies te recht in het tandheelkundig cen trum in het Groene Kruisgebouw, Witte Kruislaan 19. Alleen voor spoedgevallen: tele foon 2527 Voor noodslachtingen bellen de heer A. van Heerwaarden, tel. (02220) 2182 (slachtplaats) of 2663 (Wilhelminal. 94), b.g.g. 3541. HERVORMDE GEMEENTEN Zondag 13 juli 1975 Den Burg io.00 uur ds. De Roest kindercrèche. De Cocksdorp 10.00 uur eerw. heer E Loerakker. Kinderoppas tijdens de dienst in het gebouw naast de kerk. Na de dienst koffiedrinken met gasten in het gebouw. 19.30 uur Zangdienst met dag sluiting. Den Hoorn 9.00 uur ds. Hoekstra 10.30 uur ds Hoekstra met kindernevendienst. De Koog 9.00 uur ds. Boerma met kindernevendienst 10 30 uur ds. Boerma met kindernevendienst na afloop koffiedrinken in „De Schuilhut". 20.00 uur ds. Blaauw, van Krab- bendijke, jongerendienst. De Waal 10.00 uur ds. Hoekstra Oosterend 9.30 uur ds. De Gier Kindernevendienst Coll Noodl kerken en personen 19.30 uur Zangdienst Oudeschild 11.00 uur ds. De Gier Collecte Onderhoud Kerk EVANGELISCHE GOTTESDIENSTE De Cocksdorp 8.30 uur Pfarrer B. Zühlke, uit Hamburg De Koog 11.45 uur Pfarrer B. Zühlke, uit Hamburg. GEREFORMEERDE KERKEN Den Burg 9.00 uur ds. Vogel, van Geleen. 10.30 uur ds. Vogel (Tijdens beide morgendiensten: kindercrèche achter de kerk). 19.30 uur Dienst. Oosterend 9.45 uur ds. Zeeman, van Birdaard. met kindernevendienst. 19.30 uur ds. Zeeman GEREFORMEERDE GEMEENTE in de Ned. Herv. kerk Oosterend 11.15 uur Dienst 16.30 uur dienst. Woensdag 16 juli Oosterend 19.00 uur ds. M. J. van Gelder, van Gouda, in de Ned. Herv. kerk. GEREF. KERK (Vrijgemaakt) dienst in de Doopsgezinde Kerk, Kogerstraat, Den Burg Den Burg 10.45 uur (ds. M. Heemskerk 16.00 uur ds'. M. Heemskerk, uit Bussum. DOOPSGEZINDE GEMEENTE Den Burg 9.30 uur ds. Rednhold- Scheuermann. Kerkbusje Den Hoorn. Extra collecte. JEHOVAH'S GETUIGEN: 18.30 uur Lezing. Jehovah is Koning geworden. Hoe wij dit weten. 19.30 uur: Wachttoren studie. De Bijbel Geschreven door mensen, maar toch Gods bood schap, èn Blijvend voordeel door als gezin volgens de-bijbel te le- ROOMS-KATHOLIEKE KERK Weekend 12 en 13 juli 1975 Den Burg: zaterdag 19.30 uur zondag 10.45 en 18.00 uur. Duitse Mis: zaterdag 18.00 uur De Koog: zaterdag 19.30 uur zondag: 9.00 uur. Duitse Mis: zondag 10.30 uur. De Cocksdorp: zaterdag 19.30 uur zondag 9.00 uur Duitse Mis: zondag 19.30 uur Oosterend: zondag 10.15 uur Den Hoorn: zondag 10.15 uur. Duitse Mis: zondag 9.00 uur Oudeschild: zondag 9.15 uur Donderdarr 10 juli In de Herv. kerk van De Koog begint om 20.30 uur een zangavond. Vanaf 19.00 uur sportevenementen met o.a. parachutespringen, gymnastiek- en drumbanddemonstraties op het SVC-terrein in De Cocksdorp. In popboerderij Sarasani speelt Alquin; 20.00 uur. Vrijdag 11 juli De sportvissersclub houdt een gasten- wedstrijd op het strand van paal 17 van 19.00 - 21 00 uur. Een tocht langs de historische kerkge bouwen van Texel begint om 14.00 uur bij De Schuilhut (naast de Herv. kerk) aan de Dorpsstraat te De Koog. Deelnemers maken gebruik van de ei gen auto. In popbierderij Sarasani speelt Love Damage, aanvang 20 00 uur. Zaterdag 12 juli In het zwembad Molenkoog aan de Slin gerweg te Den Burg wordt een 24- uurs-zwemfeest gehouden. Start om 16.00 uur. Onder meer optreden Nep- tunus, een zwemmarathon die door gaat tot de volgende dag 16.00 uur, onderwatersportdemonstratie, diverse waterspelen, modeshow, discobal, de monstraties door de gymnastiekver eniging Texel, gekostumeerd zwem men en een mini-voetbaltournooi op de aangrenzende zonneweide. Het Texels Mannenkoor en de muziek vereniging Excelsior geven aanvang 20.30 uur een concert in de R.K. kerk te De Koog. In het Hervormd gemeentecentrum naast de Herv. kerk van Den Burg wordt een jongereninstuif gehouden, 20 30 uur. In popboerderij Sarasani spealt Lava; 20.00 uur. Zondag 13 juli In de Herv. kerk van De Koog wordt aanvang 20.00 uur een interkerkelijke jongerendienst gehouden. Koffiedrin ken en nabespreking in De Schuilhut. In de Herv. kerken van De Cocksdorp en Oosterend worden zangdiensten gehouden; 19.30 uur. Maandag 14 juli Om 11.00 uur beginnen op het strand bij paal 9 strandspelen. Om 20.00 uur levend stratego (spannend spel voor jong en oud) in het bos bij De Koog. Verzamelen bij het WV- bureau aan de Dorpsstraat. In de Herv kerk te Den Hoorn tussen 14 00 - 16.00 uur rondleidingen en to- renbeklimmen. Informatiestand van de kerken en or gelbespeling in de Herv. kerk van Den Burg van 10.00 - 12.00 uur. De zuigelingen, die aan de beurt rijnr worden op het bureau verwacht op de tijden, waarop hun eigen huisarts zitting heeft. De tijden zijn als volgt Dokter Siebinga geen bureau. Dokter Coutinho, woensdag 16 juli, om 13.30 uur. Dokter Barnard, woensdag 16 juli, om r; 15.00 uur. In De Schuilhut te De Koog wordt een dia-avond over Texel gegeven, aan vang 20 00 uur. Vanaf 20.00 uur in „De Lindeboom- Texel" bridgen en in „De Zwaan" kla verjassen voor iedereen. Vogel wachter Anne Boon vertoont zijn dia's van de Geul en de Mokbaai in De Waldhoorn te Den Hoorn, deze keer speciaal voor de jeugd. Aanvani 16.00 uur; toegang ƒ1, In Oosterend worden vanaf ongeveer 19.00 uur artikelen opgehaald voor de rommeltjesmarkt. Dinsdag 15 juli Op het strand van De Koog vanaf 11.0(fr uur strandspelen. Om 19.00 uur volleybalwedstrijden voor 1 gasten en Texelaars op de speelweide j_ aan de Boodtlaan te De Koog. Team; moeten zelf voor een scheidsrechte: zorgen en dienen een half uur tevo ru reny aanwezig te zijn. Kosten eer kwartje per deelnemer. De kerkentocht start om 14.00 uur bi De Schuilhut in De Koog. Circus Renz geeft voorstellingen in d< tent aan de Nikadel om 15.00 en 19.31 uur. Sportviswedstrijd in het binnenwatei bij De Cocksdorp van 19.00 - 21 O1 uur. De heer E. Loerakker vertoont zijn dia serie „Mooi Texel" om 20.00 uur de Herv. kerk van De Cocksdorp. Vogelwachter Anne Boon geeft zijn dia lezing over de Geul en de Mokbaai it De Waldhoorn in Den Hoorn, 20.01 Jb 1 hs Op het terrein achter „De Narcis" it Den Hoorn Strijd om de man en d vrouw onder leiding van Maestro Ge to rardo di Coeverti, 20.00 uur. Om 19 00 uur op het ZDH-terrein voet bal Hoornders-gasten metparachute re, springen. ng Lo nd id. DEN HOORN Het aloude spe „Strijd om de man en de vrouw" her leeft dit seizoen weer in Den Hoorn. D eerste strijd heeft dinsdagavond ai plaats op het terrein achter „De Narcis' De leiding berust bij Maestro Gerard di Coeverti, aanvang 20.00 uur. De eer ste ronde is voor de jeugd. ti ar Vo ta

Texelsche Courant | 1975 | | pagina 2