L///R Rabobank S ,Het lijk in de Ketelstraat" Die Aagten Contorij" zingt aterdagavond op Texel. Mededeling aan onze verbruikers ongerenkoor o.l.v. pater Strik De Rabobank verlaagt per 1 juli 1975 de rentetarieven Deze zijn dan: 75 - - 1 monteur 1 winkelbediende GEBR. SGH00RL B.V. zwembad „M0LENK00G" Je kunt er méér dan zwemmen Texelstroom n.v. Electriciteitsbedrijf PANIEK IN HET RESTAURANT JIMI HENDRIX „LITTLE BIG MAN Voor uw SCHRIJFMACHINE lx ;e- Het jongerenkoor „Die Aagten Con- rij" uit Beverwijk onde leiding van bekende pater Ben Strik treedt za- rdagavond twee maal op in de Ka- olieke kerk in Den Burg: tijdens de litse dienst om 18.00 uur en tijdens Hollandse dienst om 19.30 uur. invankelijk was er ook voor zondag- htend een optreden van het Bever- jkse koor gepland maar dit kan »t doorgaan. „Die Aagten Contorij" treedt op ten te van het werk van de stichting rasil op weg". De kollekte in de kerk I dan ook ten goede van deze stich- g komen. Het koor is bijzonder druk zet en een optreden moet maanden n te voren worden aangevraagd, t koor van pater Strik, dat al een ze- e reputatie had opgebouwd, werd zo mogelijk nog bekender toen het enige tijd geleden in het programma „Een mens wil...." van Mies Bouw man optrad. Pater Strik behartigt op dit ogenblik de belangen van de bisschoppen-confe rentie van Noord-Amazonia in Europa. Hij heeft 22 jaar in Brazilië gewerkt en was ziek naar Nederland gekomen. Toen hij weer terug wilde weigerde de plaat selijke bisschop hem toe te laten. De stichting „Brasil op weg" bekostigt on der meer het uitzenden van vrijwilli gers naar Brazilië. Geld komt binnen door het optreden in kerken en de ver koop van grammofoonplaten met zang van „Die Aagten Contorij". Ook zaterdagavond zullen na afloop van de beide diensten platen te koop worden aangeboden. Er zijn er inmid dels al zo'n 30.000 van verkocht. Illlllllllli FILMNIEUWS Tan donderdag tot en met dinsdag gelijks 20.00 uur) in het City theater iniek in het restaurant" (Le grand taurant). Louis de Funès is als eige- ir van een zeer sjiek restaurant erg jng. Begrijpelijk dat hij ver over zijn ren raakt, als buitenlandse staats- ifden in zijn restaurant worden ont- rd en er zelfs een bom in een van kostelijke gerechten verborgen zit. Funès komt in de knel tussen de ïtie en terroristen en windt zich daar ïr mateloos over op Als hij zelf ook een keer slachtoffer wordt van een voering begrijpt men dat er om deze le vakantiefilm volop valt te lachen, e leeftijden). rijdagnacht (23.30 uur) „Jimi Hen- Zijn levensopvattingen, zijn zang rooral zijn gitaarinterpretaties, staan traal in deze film over het korte le- van de popmusicus. De film bevat rviews met o.a. zijn vader, Little ïard en andere vrienden uit zijn om- Verder beelden van de optre- o.a. Monterey, Woodstock, Fill- East en Berkeley. (Toegang 18 oor minder mooi weer op zondag f maandagmiddag 3 uur, staat klaar o ten -3591 winst ELS N ïtkonin ^eeuwa 00-2071 d teru; „De vrolijke piraten van Schateiland". Een kleurige tekenfilm naar het be roemde boek van Robert L. Stevenson. Spanning en humor in een zeer mooi ge tekende Japanse produktie. De Neder landse stemmen zijn o.a. van Piet Eekel, Trudi Lybosan en Koen Flink. (Alle leeftijden). In de woensdag-western, Arthur Penns magistrale film „Little big man". Dustin Hoffman in de rol van een 121- jarige blanke, die door Indianen werd opgevoed en in die lange tijd beurtelings mèt en tégen hen vocht. Door zijn ogen krijgen we het verhaal te zien van de opmars der „beschaving". Geïnspireerd door Thomas Bergers gelijknamige ro man, maakte Penn er een zeer persoon lijke en bewogen geschiedschrijving van, die hem door de Amerikanen zelf, niet in dank werd afgenomen. Het nihilisme en de schijnheiligheid van de zogenaam de civilisatie, staat in scherp contrast tegenover de waardige Cheyenne-sa- menleving Niet zo maar een western of „schietfilm" dus, maar een felle en grimmige aanklacht. De bewuste tijd loosheid, betracht bijvoorbeeld bij de massaslachting der Indiaanse vrouwen en kinderen bij Washita, is in alle hui veringwekkendheid een filmisch mees terstuk. (14 jaar). Gevraagd voor directe indiensttreding voor reparatie van huislh apparaten en/of Waalderstraat 30/35. OPENLUCHTZWEMBAD MOLENKOOG A TE DEN BURG Ook ZWEMMEN is fijn BIOSCOOP telefoon 2027 PROGRAMMA 10 T/M 16 JULI Donderdag t/m dinsdag, dagelijks 20.00 uur LOUIS DE FUNES zaait (le grand restaurant) Een heerlijke vakantiefilm voor het hele gezin en voor liefhebbers van „gekke Lo- wdetje" een verplicht nummer. Alle leeftijden. Vrijdagnacht 23.30 uur, 18 jaar Interviewsprivébeelden optredend ('66-'70) De virtuose gitarist, nu al een legende. Zondag- en/of maandagmiddag 3 uur (behalve bij „strandweer") De Nederlands gesproken tekenfilm DE VROLIJKE PIRATEN VAN SCHATEILAND Breedbeeld en kleuren. Alle leeftijden. DE WOENSDAG-WESTERN, 20.00 uur DUSTIN HOFFMAN en FAYE DUNAWAY 55 Een meesterweek van Arthur Penn, nog niet eerder op Texel vertoond. De hoofdfilm begint direct. 14 jaar. In verband met de doorwerking van de in onze electriciteitstarieven opgenomen brandstoffen- clausule delen wij onze verbruikers mede, dat op grond van gestegen brandstoffenprijzen de na volgende kWh-prijzen zijn gewijzigd t.w. Laag - Tarief Hoog - Tarief 8,7 cent wordt ,9,0 cent 14,7 cent wordt 15,0 cent 15,9 cent wordt 16,2 cent 18,4 cent wordt 18,7 cent Genoemde wijziging vindt plaats ingaande periode - 3 - 1975 - en wordt uitgevoerd naar aanleiding van de gelijkstellingsregeling met de kWh-tarieven van de Provincie Noord-Holland. Texelstroom n.v. B Kleimhuis, dir. vhLangeveld endeRooybv den Borg Texel 4%% 63A% 5 5V*% 5V2% 6V2% Gewone spaarrekeningen Spaar-Premie-Boekje Spaarrekeningen met een opzegtermijn van 3 maanden Spaarrekeningen met een opzegtermijn van 6 maanden Spaarrekeningen met een opzegtermijn van 12 maanden Spaarrekeningen met een opzegtermijn van 24 maanden 51/2% Depositobrieven aan toonder met een looptijd van 2 Jaar 7 Termijnplanbrieven aan toonder met een looptijd van 4 jaar 71/2% Spaardepotbewijzen op naam met een looptijd van 4 jaar 71/2% Termijnplanbrieven aan toonder met een looptijd van 5 jaar vast 8 Spaardepotbewijzen op naam met een looptijd van 5 jaar vast Wat Is voor u de gunstigste vorm van sparen Dat is afhankelijk van uw omstandigheden. Wij willen u bij uw keuze graag adviseren. COÖP. RAIFFEISEN - BOERENLEENBANK TEXEL W.A. de bank voor iedereen In onze krant van dinsdag j.l. stond door een zetfout ten onrechte 1 april in bovenstaande advertentie. De juiste datum ds natuurlijk 1 juli 1975 Adv. afd. T.C. FEUILLETON: door Astrid Kleyn 18. Kasper zweeg even en aaidf ge- ^chteloos het hondje. „Om twaalf uur heb ik Holm afgelost, kortin »dat hij kon gaan eten. Mevrouw Van it voll >r Kolk is vanmorgen niet uitgegaan, a is vanmiddag omstreeks half drie M vam ze naar buiten met een bood- te goe happentas. Ze zag er erg verzorgd uit: pge hoed, beige jas. Hoe oud z<\u ze jgenlijk zijn?" Van Benten spreide zijn handen uit een gebaar van onwetendheid. „Enfin, ik ben haar gevolgd. Ze ging Jrst naar de slager en toen naar de oenteman. Ik ben niet mee naar bin- n gegaan, want ze kent mijn gezicht. was in deze winkels nogal gauw aar. Anders was het in de dierenwin- 1, waar ze als laatste naar toe ging. bleef minstens twintig minuten bin- n. Toen ik er later zelf binnen was, 'greep ik waarom" „Ben je direkt na haar naar binnen igaan?" „Nee, ik ben haar eerst naar huis ge- lgd. Holm zou me om vier uur aflos- 1. Daarna ben ik terug gegaan naar dierenwinkel. Ik was van plan de rkoper uit te horen over mevrouw in der K,olk en dan met een smoesje te rdwijnen. In plaats daarvan werd me dit mormel aangesmeerd". „ten je kwam niets te weten over me vrouw Van der Kolk?" „Ja, dat wel. De man was precies op de hoogte van a'l haar wel en wee. Hij had maar een half woord nodig om me een eindeloos verhaal over haar op te hangen. Ze heeft een kanarie en een kat". „Een kanarie, dat wist ik, maar de kat heb ik niet gezien", „Ze komt bijna elke dag in de win kel om voer te halen", vervolgde Bla zoen. „En dan houdt ze altijd een praat je met die kletsmajoor. De man vertelde me, dat ze een zuster heeft, die wel eens bij haar logeert. Het schijnt dat die zus ter morgen komt om mevrouw Van der Kolk een beetje op te beuren. Ze is nog al onder de indruk van de dood van Carlettë. Bovendien maakt ze zich erg veel zorgen over het wegblijven van Marjolijn. Ze heeft van de dokter kal merende tabletjes gekregen en ze drinkt 's avonds een glas warme melk om in slaap te komen. Vervolgens heeft ze een vriendin, een ongetrouwde onderwijze res, die iedere week een avondje komt dammen". Kasper stopte even om een sigaret op te steken. „Tja, toen raakten we ineens aan de praat over honden. En dat is het resul taat". Kasper wees op de mand. De hond was inmiddels in slaap gevallen. „Hm, breng hem naar huis. Hij kan hier niet blijven". Van Benten stond op. ,Ik ga eens een praatje met Cornelis- sen maken". Cornelissen was de man die bezig was met de heroïnezaak. Toen Van Benten bij zijn kamer kwam, stond hij net op het punt om te vertrekken Een beetje geërgerd keek hij op zijn collega neer. Hij torende met zijn twee meter lengte hoog boven de kleine hoofdinspecteur uit. „Is het erg dringend. Ik was juist van plan om weg te gaan, zoals je ziet. Het is al over vijven". Van Benten keek hardnekkig naar de loshangende knoop van Cornelissen z'n jas en zweeg. „Nou ja, weet je wat? Laten we een borrel halen op de hoek". Samen liepen ze naar buiten. Corne lissen, lang en zwaar in een lichte re genjas zonder hoed. Hij zag eruit als een handige vertegenwoordiger of een slim me zakenman. Zijn optreden was zelf- verzekerd, bijna arrogant. De plaatselij ke onderwereld had niet ten onrechte respect gekregen voor zijn scherpzin nigheid. Buiten deed een stormvlaag een aan val op Van Bentens hoed. Het scheelde niet veel of hij was hem kwijt geweest. Met gebogen hoofden tornden de man nen tegen de wind op. Aan het eind van de straat doken ze een klein café in. Di rekt kwam hen een geroezemoes van stemmen tegemoet. Op vrijdagavond was het er altijd wat drukker dan ge woonlijk. Het vertrek zag blauw van de rook en de ramen waren beslagen. Ze zochten een plaatsje aan de bar. „Wat drinken we?" vroeg Cornelissen. „Een oude klare". „O-K. twee ouwe jenevers". „Hoe gaat het met je heroïnezaak?" vroeg Van Benten, toen ze hun borrel voor zich hadden staan. „Och", Cornelissen maakte een onver schillig gebaar „Voor ons een gemak kelijke zaak. Passé is een nieuweling op dit gebied. Hij kreeg het spul uit Am sterdam. Jouw mensen betrapten hem voordat hij goed en wel iets verkocht had. Dat houdt de zaak beperkt Op het bureau sloeg hij nogal snel door. We hebben de naam van zijn contactman naar Amsterdam doorgegeven. De rest zoeken ze daar maar uit. Ze kunnen er nog een hele kluif aan hebben, want je kunt er duvel op zeggen, dat die con tactman onder een schuilnaam werkt. Enfin, we hebben nog een redelijke per soonsbeschrijving los gekregen. Mis schien hebben ze daar wat aan". „Passé had dus geen plaatselijke con tacten?" „Nee. De mensen aan wie hij het spul wilde verkopen, waren zo groen als gras. Een stelletje hashrokers die interessant wilden doen. En die juffrouw Perlé van jullie hebben we maar laten lopen. Ze snapte nauwelijks waar het om ging" „Nog een borrel?" Van Benten stemde toe. „Hoe is het met jouw zaak? Beroerde geschiedenis, hè?" Van Benten sloeg zijn borrel in een keer achterover. „Nou en of En wat me nog het meest dwars zit, is dat ik het gevoel heb steeds dichter bij de oplossing te zitten. Toch kan ik aan deze zaak kop noch staart vinden". De mannen zwegen en staarden naar de flessen achter de bar „Kom, ik ga er maar eens vandoor. Bedankt voor de inlichtingen". „Het soijt me dat ik je niet helpen kan". Van Benten rekende af, zette zijn hoed op en liep naar buiten. Voortge duwd door de wind moest hij hollen om zijn eigen lichaam bij te houden. Met zijn rechterhand hield hij zijn hoed krampachtig vast. Zijn lange, donkere jas bolde voor hem uit. Een beetje bui ten adem stapte hij in zijn Austin en reed naar zijn flat. Thuis gekomen nam Van Benten een douche en trok vervolgens een sport- kostuum aan Het was, zoals al zijn kostuums naar maat gesneden. Door zijn te dikke buik en te korte benen was konfektiekleding ongeschikt voor hem. Tegen de tijd dat hij de veters van zijn sportschoenen dichtknoopte, was zijn humeur aanmerkelijk verbeterd Hij was vastbesloten om na de ontmoe ting met het jonge meisje van de roei club, de hele zaak uit zijn gedachten te zetten. Het was vrijdagavond, zijn ke gelavond. En er moest wel iets heel bij zonders gebeuren, als Van Benten die oversloeg. Hij hoopte dat het gesprek met het meisje niet langer dan een half uur zou duren, zodat hij nog voor ne genen aan de kegelbaan zou kunnen staan. Verfrist en goed gehumeurd reed Van Benten naar „De Vergulde Leeuw". Om dat hij eerst nog wat wilde eten was hij vroeg ter plaatse. Hij bestelde het menu van de dag: een Italiaanse macaroni schotel, gecompleteerd door een halve liter rode wijn Hij vond dat hij wel iets verdiend had na zijn moeizaam zwoe gen van de laatste dagen. (wordt vervolgd)

Texelsche Courant | 1975 | | pagina 7