Jongeren per vlot over het Marsdiep AGENDA VERVOLG VAN PAG. 1 Zwemfeest Krim-directeur geschorst Brommer gestolen Fotograaf en schilder houden gezamenlijke expositie in raadhuis Dader liet geen briefje aehter Geslaagd Katamaran in moeilijkhedei Ook „De Krim" ging buiten zijn boekje Onze winkel in de Weverstraat heeft een andere bestemming gekregen. 'T Wat praten we nog over dubbeldeks schepen? Eenvoud is het kenmerk van het ware. De 19-jarige Aline Schellink hout uit IJmuiden, 20-jarige Arthur Gunther Moor uit Duivendrecht en 21- jarige Robert de Haan uit Muiderberg kwam het afgelopen weekend per vlot naar Texel. Bij aankomst in de jacht haven van Oudeschild baarden ze wel enig opzien. Het vlot, 2x3 meter, werd gemaakt van zes olievaten, wat balken en plan ken. Veel stroomlijn zit er niet in en aan boord is nauwelijks voldoende ruimte voor de drie passagiers, brandstof, kampeeruitrusting en andere spullen Op 1 juli werd vertrokken uit Muiderberg en via het Noordhollands kanaal voer het drietal van Amsterdam naar Den Helder, een dagen vergende tocht. Ook de nacht werd op het vlot doorgebracht. Griezelverhalen Alvorens de oversteek naar Texel te maken werd wel even geaarzeld. „We hebben peen ervaring met zeevaart en de griezelverhalen van mensen die ons verzekerden dat het levensgevaarlijk was, maakten toch wel een beetje in druk. Maar omdat het bladstil was heb ben we het toch maar gedaan", vertelde ons HTS elektromcastudent Robert de Haan. De oversteek duurde twee uur. Het enige wat problemen gaf waren de hekgolven van de passerende kotters die het vaartuigje angstwekkend deden stuiteren. Onder de meest gunstige kon- dities (geen wind en geen stroom) kan het vlot een snelheid van 12 kilometer per uur bereiken. Motor Krachtbron is een buitenboordmotor van 15 pk die het drietal van Yamaha in bruikleen heeft gekregen. Arthur Gunther Moor: Vorig jaar hebben we ook met een vlot gevaren, met een mo tortje van anderhalf pk. Dat was niet veel waard. We hebben Yamaha een brief geschreven met het verzoek of zij ons wilden helpen met reklame als te- genprestatie Dat is gelukt". Met als konsekwentie dat het vlot een Yamaha- vlag voert en dat de drie vlotvaarders ons herhaaldelijk vragen in het verslag naar voren te brengen dat de motor het uitstekend doet. Het drietal is voornemens, na een va kantie van een paar dagen, ook de te rugtocht met het vlot te maken. Dinsdag 15 juli Vanaf 19.00 uur volleybalwedstrijden voor gasten en Texelaars op de speel weide aan de Boodtlaan te De Koog. Teams moeten zelf voor een scheids rechter zorgen en een half uur tevo ren aanwezig zijn om in te schrijven. Kosten /0,25 per deelnemer. In de Herv. kerk van De Koog wordt een concert gegeven door kamermu- zickgroepen, bestaande uit Texelse amateurs, aanvang 20.15 uur. De dia-serie „Mooi Texel" wordt aan- van 20.00 uur vertoond in de Herv kerk van De Cocksdorp. In Den Hoorn wordt vanaf 19.00 uur gevoetbald (op het sportterrein aan de Witteweg) tussen toeristen en Hoornders. Verder een demonstratie parachutespringen en de strijd oip de man en de vrouw achter ,,De Narcis". Circus Renz geeft voorstellingen op de Nikadel te De Koog om 15.00 en 19.30 uur. Vogelwachter Anne Boon vertoont in dorpshuis De Waldhoorn zijn diaserie over de Geul en de Mokbaai, 20.00 uur. In het binnenwater bij De Cocksdorp sportviswedstrijd va 19.00 tot 21.00 uur. Woensdag 16 juli Om 10.00 uur op het strand Westerslag ochtendgymnastiek onder leiding van het recreatieteam Texel en om 10 15 uur op het strand van De Koog. Op de Groeneplaats in Den Burg vanaf 14.00 uur creatieve handvaardigheid en spelletjes voor kinderen. (Kosten per kind een kwartje). In het Eierlandsche Huis te De Cocks dorp beginnen om 20.00 uur bingo- en andere spelen. Na afloop disco-bal. Van 19.30 - 20 00 uur poppenkast voor de jeugd. In het centrum van Den Burg vanaf 14.00 uur folkloristische festiviteiten. Paardbeslaan, ponyrijden, weegschaal, schandblpk, poppenkast. Om 16.00 uur optreden kinderdansgroep en verlo ting van een schapevacht. Om 19 30 uur optreden drumband Voorwaarts Mars, om 20.00 uur optreden dans groep en boerenkapel en vanaf 21 30 uur vrij dansen in ,,De Oranjeboom" Circus Renz geeft in de tent aan de Ni kadel in De Koog voorstellingen om 15.00 uur en 19.30 uur. Vanaf 19.30 uur kunnen volleyballief hebbers spelen in dorpshuis De Bijen korf te Oosterend. Van 14 00 - 16.30 uur informatiestand en orgelbespeling in de Herv. kerk te Den Burg. Om 19.00 uur start bij De Schuilhut aan de Dorpsstraat te De Koog een speur- Colinda Boon; 2. Esther Boon. Jongens 8-9 jaar. 1. Klaas Mantje; 2. Sieb Hof- ker. Meisjes 8-9 jaar. 1 Julia de Veld; 2. Matty Pol. Jongens 10, 11, 12 jaar: 1. Ronald Kleinveld; 2 Cor Barends. Om 18.00 uur zaterdagavond begonnen di verse waterspelen, waaronder pareldui ken en touwtrekken Uitslagên pareldui ken: meisjes 9 jaar: 1 Anita Boersen; 2. Esther Krijnen. Jongens: 1. Mark Peter Graaf; 2. René Kossen Jongens 10-11 jaar: 1. Rob Stapersma, 2. Gerard van Veen. Meisjes: 1 Tanja Rijkers; 2. Mo nique Vlas. Meisjes 12 jaar en ouder- 1 Erna Tuinema, 2. Petra van der Vis. Jongens: 1. Hans Strick; 2. Robert van der Werken. Bij het touwtrekken wer den winnaars van de diverse leeftijds groepen: Hetty Boerhorst, Paul Voebel, Cardy de Vries, Mark Peter Graaf, Rob Stapersma, Ageeth Vonk, Gerard van Veen, Robert van der Werken en Erna Tuinema. Boetiek 22 verzorgde om 20.00 uur tocht voor jong en oud De Kon. Noord- en Zuidhollandse Red dingmaatschappij houdt in de Herv kerk van De Cocksdorp een filmavond 20.00 uur. In het City theater aan de Gravenstraat in Den Burg de western „Little Big Man" met Dustin Hoffmann, regie Sam Peckinpah. Donderdag 17 juli Op het ZDH-terrein in Den Hoorn een wedstrijd damesvoetbal, gevolgd door een wedstrijd spuitvoetbal, 19 00 uur Van 14.00 - 16.00 uur rondleidingen en torenbeklimming in de Herv kerk van Den Hoorn. De reddingmaatschappij houdt een film avond in de r.k kerk van De Koog, 20 30 uur. Om 21.30 uur begint onder leiding van het recreatieteam Texel een barbecue avond, die begint met een dierenge- luidenspel. Een en ander speelt zich af op het barbecue-terrein aan de Randweg in het Dennenbos. Kosten ƒ6,50 per persoon, waarbij twee con sumpties zijn inbegrepen en het vlees Deelnemers moeten zich voor donder dag 16.00 uur opgeven bij een der VVV-bureaus. Circus Renz (op de Nikadel te De Koog) geeft voorstellingen om 15.00 en 19.30 uur Om 19 00 uur begint op het sportterrein te De Cocksdorp een voetbalwedstrijd tussen de sportvereniging SVC en een team van de AVRO. Vanaf 21.00 uur groot feest in het Eierlandsche Huis te De Cocksdorp, met AVRO's top- pop. een modeshow van bad- en vrijetijds- kleding Er waren vier mannequins, twee dressmen en twee kinderen die de bonte kollektie met verve showden Er waren zo'n 200 belangstellenden voor dit onderdeel. Fakkels Onder leiding van Peter Hin werd een discobal gehouden en om 22.00 uur werd door leden van TX 71 onder lei ding van mevrouw R. Keijser een de monstratie fakkelzwemmen gegeven. Daartoe werden de gewone lichten ge doofd zodat dè fakkels dragende en in formatie zwemmende kinderen een schitterend schouwspel leverden. Op het terrein bij het bad werd zon dagochtend een minivoetbaltournooi ge houden waarbij de bekende Ajacied Jan Mulder als scheidsrechter fungeerde. Het tournooitje werd gewonnen door Koffiebar (die de Togozo-cup kreeg) met als tweede Togozo. De tweede mo deshow en de demonstratie van de gym nastiekvereniging Texel moesten we gens de regen worden afgelast Om streeks het middaguur begonnen zwem wedstrijden in gezinsverband waarbij elk van de deelnemende gezinnen met vier tot vijf personen uitkwam Eerste werd de familie Brans die 48 banen in een kwartier aflegde; tweede de familie Arensman, derde familie Harting; vier de familie Jongejan. In categorie B werd de familie Huis man (40 banen) eerste; tweede familie Smit; derde familie v d. Vis, vierde fa milie Van Etten; vijfde familie Zuide- wind; zesde familie Kleinveld en zeven de familie Rijkers. Onder de deelnemen de gezinnen werd een gezinskaart voor het zwembad Molenkoog verloot; de fa milie Van der Vis was de gelukkige Twintig kinderen namen tenslotte deel aan het gekostumeerd zwemmen, waarmee het feest werd afgesloten. De organisatoren (zwemclub en Recreatie- stichting) zijn voornemens er een jaar lijks evenement van te maken De heer J. C. Dros is vorige week ge schorst als directeur van de Exploitatie Maatschappij De Krim (EMK). Als ge volg van verschillen van inzicht (zo deelde het EMK-bestuur ons desge vraagd mee) waren ernstige moeilijkhe den ontstaan De functie wordt waarge nomen door de heer Meijert Boon Na 't seizoen zullen de problemen worden on derzocht en zo mogelijk worden opge lost. DE KOOG J. R G. Schoonebeek uit Almelo deed zondag aangifte van diefstal van zijn bromfiets. De brom mer stond in de stalling van de RST- camping Kogerstrand. In het raadhuis exposeren momenteel de fotograaf Alewijn Oostwoud Wijde- nes en de schilder Jan Reus, beiden af komstig uit Winkel. Ze beoefenen de kunst naast hun be roep van bollenkweker Alewijn Oost woud Wij denes exposeert zijn werk sinds 1968 in diverse landen van Europa, Afrika en Amerika In 1973 won hij in Turijn een zilveren medaille nadat hij twee jaar eerder de Michelangelo me daille had gekregen De foto's getuigen van individuele aanpak met voorkeurs- onderwerpen als surrealistische scenes en relaties tussen personen. Het werk van schilder Jan Reus sluit hierop wonderlijk aan Jan Reus schil dert nog maar vier jaar Zijn stijl wordt in de tentoonstellingscatalogus omschre ven als „verbreed realisme". In het raadhuis zijn twintig foto's en tien schilderijen te zien. Het merendeel van het werk is te koop De foto's kos ten ƒ125,tot ƒ200,en de schilde rijen 950,tot ƒ3.000,Aankoop i? mogelijk met toepassing van de rijks subsidieregeling (20°/o van ten hoogste ƒ240,-). De expositie is tot 23 juli te zien op werkdagen van 9.00 - 12.00 uur en van 14.00 tot 17.00 uur. Bovendien op de woensdagavonden van 19.30 tot 21.00 uur. Vrijdag werd de op de Groeneplaats geparkeerde auto van G.W uit Leek aangereden. De dader bleef onbekend De wagen werd aan de linkerzijde flink gedeukt. Aan het Nutsseminarium te Amster dam slaagde onze oud-plaatsgenoot de heer Jb. Chattellon, voor de akte M.O Nederlands. Voor enige jaren terug was de heer Chattellon werkzaam aan de VVV alhier Oud-Texelaar M S Winkler (35) is in Amsterdam geslaagd voor het examen tolk-vertaler Engels. Gisteravond kwam een katamarai van de heer H. Koopman van het Wes terslag in moeilijkheden. De stag brol en de mast ging overboord. Met drii opvarenden (H. Koopman, F. Kleinhui en G. van der Horst) dreef de katamo ran voorbij De Koog. Roeiend wis men bij de Slufter het strand te berei ken. De reddingboot is nog uitgevare maar hoefde niet te hulp te komen. DE COCKSDORP Ook op de care ping „De Krim" is gezondigd tegen gemeentelijke kampeerregels. Buiten grenzen van het terrein had men zt sta-caravans toegelaten. Toen de eerste sta-caravan was ge plaatst werd van gemeentewege dire) een mondelinge waarschuwing gegevei Op 5 juli bleek dat dit niet had geba: want er waren nog vijf caravans bijge komen. Mondeling werd te verstaan geven dat de caravans op 9 juli we moesten zijn; in een schriftelijke beve tiging van B. en W. werd deze termij nog verschoven tot 12 juli. Zelfs wei nog twee dagen extra speling toegi staan, maar toen de caravans bleve was de maat vol. Maandag zou pers; neel van gemeentewerken met de p litie de zaak ontruimen. Tot geluk de verantwoordelijke instanties van ,,I Krim" had gemeentewerken maand: geen tijd en werd de ontruiming uitg steld tot hedenochtend Toen bleken caravans op één na te zijn verdwene Dat die ene wagen was blijven sta; hing samen met een sterfgeval in de f milie van de eigenaar. De aktie k< worden afgelast. Bij de gemeente wordt gevreesd d het noodzakelijk zal zijn in de komem dagen onsympathieke maatregelen nemen tegen overtreding van de kar peerbepalingen. Er zijn ook diverse pa ticulieren die hardnekkig waarschuw gen in de wind slaan. TEXELAARTJES Minimaal (3 regels) 2,70, elke regel meer ƒ0,90. Texelaartjes dienen bij vooruitbetaling te wor den voldaan. Onder adres te bevragen (niet eerder dan 11 uur in de boek handel; en onder nummer ƒ1,50 meer. Alles inclu sief 4% BTW. Zie het zonnig! Zie het met Luxaflex! Moerbeek, Hogerstraat, tel. 2572 Vanaf ƒ38,70 per maand heeft u al een elektro nisch orgel. Verder heb ben wij alle soorten mu ziekinstrumenten, snaren en bladmuziek, ook van Johan de Heer op cijfer accoorden. Muziekhandel Pa. v. Wijngaarden, We verstraat 68, tel. 02220- 2695. Den Burg Vanaf ƒ44,per maand heeft u al een kleuren tv bij ons. TV en andere re paraties zijn a contant. Radio en TV service Van Wijngaarden, Weverstr. 68, Den Burg, telefoon 02220-2695 Voor eieren: Graven straat 20. Altijd vers, al- tiid goedkoop Op al onze accu's voor voer- en vaartuigen 20% korting bij inlevering van iw oude accu. Fa. A Kievit Zn., Kogerstraat Den Burg Voor gebruikte en on geregelde meubelen. J Jongedijk, Boogerd 28, tel. (02220) 2777 Volop aardbeien. M. Huisman, De Veen, tele foon 2203 Te koop gevraagd een melkwagen!je voor 6 of 8 melkbussen. J. Dijks hoorn (02223)409—__ Te koop een sport- brommer DKW, 4 voet- versn., 3000 km gereden. Te bevr. Diek 30, Den Hoorn, tel. 274 Verhuurders van bun galows, caravans of zo merhuisjes, opgelet. Bij ons kunnen uw gasten een draagbare TV huren. Wilt U ons adres doorge ven? E. Medema, Kerk straat 7, Oosterend, tel. (02223) 270 Te koop polyester v, bootje incl. anker i roeiriemen, evt. met 3 buitenboordmotor. J Witte, Beatrixlaan 4. ti 2002 Blij en dankbaar gev wij kennis van de boorte van onze zoon broer Richard John Hij werd geboren op juli 1975 in het Lidwi ziekenhuis te Den Hel< E. G. A. Hopman Bo F. C. Hopman Frans en Edward Ongeren B 196a, Den Burg - Texel. Tijdelijk adres: Lidwü ziekenhuis, kamer 106 Den Helder. Winkel Waalderstraat normaal geopend. Bloemenmagazijn „MY0S0TIS H. P. RIJK, Waalderstraat 29, tel. 3015 and tinu j-aai IV i Het fakkelzwemmen door leden van de zwem- en poloclub TX 71 leverde zaterdagavond een mooi schouwspel op

Texelsche Courant | 1975 | | pagina 2