„Het lijk in de Ketelstraat" Donderdag 17 juli Vele coupons overgordijnen en vitrages van het raadhuis SVC-nieuws Twee filmavonden Reddingsmaatschappij Auto in brand Damesblouses I Sterk afgeprijsd Alle baby-artikelen 10% korting Restanten dames- en herenondergoed Elbrina B.H. 20% korting Luiers Restanten wol H.H. Dusters Overhemden Theedoeken Baddoeken Washandjes Keukendoeken Badlakens Vaatdoeken Zakdoeken Restanten ontbijtlakens Molton hoezen Lakensets Molton dekens Coupons stoffen Donsdek hoezen Donsdekens 10% korting Dekens Hoeslakens Krommenietapijt Polyether matrassen Flanellen lakens IIMIIll* Tweede blad Texelse Courant, dinsdag 15 juli 1975 FEUILLETON: 19. De macaroni stelde niet teleur. Ze smaakte voortreffelijk. Het was niet druk in het restaurant. Er zat een echt paar met twee jonge kinderen, die zich keurig gedroegen. Even verderop stond een grote tafel, waaraan hij zes heren telde. Waarschijnlijk zakenlieden. Aan een tafeltje tegenover hem zat een kleurloze vrouw. Hij schatte haar leeftijd tussen de dertig en veertig jaar. Ze was keurig maar onaantrekkelijk gekleed: ze droeg een saai bruin man telpak met een groen tiroler hoedje, waaronder het haar strak weggetrokken was. Aan de -zijkant van de hoed was een veertje gestoken. Toevallig viel zijn oog op een grote vlieg, die een zitplaats gevonden had op de wuivende veer. Ie dere keer als de vrouw zich wat voor over boog om een hap te nemen, vloog de vlieg op om enkele seconden later weer op de veer neer te strijken. Terwijl Van Benten met zijn gedach ten al weer bij de zaak was, die hem nu al vijf dagen ononderbroken bezig hield, werd zijn blik onwillekeurig getrokken door de verrichtingen van de vlieg. Steeds weer zag hij het hoedje voor overbuigen, de vlieg opstijgen, waarna hoedje en vlieg hun oude stand weer in namen. Toen hij voor de tweede maal zijn bord volschepte, bemerkte hij dat de vrouw hem schichtig aankeek. Wat ge geneerd keek hij naar buiten. De vrouw, zich niet bewust van het schouwspel dat haar hoedje bood, meende dat zijn blik ken haar persoon golden. Zonder nog éénmaal in haar richting te kijken, beëindigde Van Benten zijn maaltijd met een portie roomijs. Pas toen hij een sigaar had opgestoken, keek hij stiekum nog een keer in de richting van de vlieg. Direkt had hij spijt. De vlieg was verdwenen, maar de vrouw zat hem met een wezenloze blik aan te kijken. Twee roze blosjes kleurden haar vaal bleke wangen. Van Benten pakte haas tig zijn koffiekopje en zoch een plaatsje aan de leestafel met zijn rug naar het hoedje. Hij keek eens op zijn horloge; bijna acht uur. Gelukkig, Wendy Slot zou nu wel zo komen. Hij pakte het avondblad en begon te lezen. Toen hij wéér op zijn horloge keek, was er een kwartier ver streken. Ongeduldig keek hij in de rich ting van de ingang. Geen Wendy. „Waarom kon ze niet op tijd komen" vroeg hij zich geïrriteerd af. Hij keek eens om zich heen. Het was drukker ge- door Astrid Kleyn worden. Naast hem aan de leestafel zat een volslanke dame op leeftijd, behan gen met goud en parels. Ze leek volko men verdiept in haar lectuur en roerde zonder op te kijken in haar koffie. Aan de overkant zat een man, zijn gezicht verscholen achter een krant. Aan een tafeltje dicht bij de ingang zaten twee meisjes geanimeerd te pra ten. Van Benten bekeek hun gezichten secuur. Nee, hij kon zich niet vergissen, Wendy was er niet bij. Zonder er bij na te denken keek hij over zijn schouder en schrok toen hij de blik van de vrouw met de groene hoed ontmoette. Haastig keek hij voor zich en trommelde ongeduldig met een luci ferdoosje op de tafel totdat de man te genover hem zijn krant liet zakken en hem kwaad aankeek. Van Benten stond driftig op en liep naar het buffet. Hij bestelde nog een kop koffie en vroeg of er iemand naar hem gevraagd had. De man achter het buffet schudde schudde zijn hoofd. „U zit aan de leestafel, meneer Van Benten?" „Ja" „Mocht er iemand naar u vragen, dan zal ik u waarschuwen". „Heel graag". De hoofdinspecteur nam zijn kopje en ging weer op zijn plaats zitten. Zon der interesse begon hij in een tijdschrift te bladeren. Hij voelde de hardnekkige blik in zijn rug prikken. Weer keek hij op zijn horloge. Vijf voor half negen. Hij begreep er niets van. Had hij niet duide lijk plaats en tijd genoemd? Waar bleef het meisje nu? Om kwart voor negen hield hij het niet meer uit. De telefooncel was naast het buffet. Hij zocht de naam Slot in het telefoonboek. Er waren er drie. Zo no dig zou hij ze alle drie proberen. Helaas had hij geen geluk. Wendy scheen zich achter geen van de drie na men te verschuilen. Zonder veel hoop deed hij de deur van de cel open en keek de zaal in. Tot zijn ergernis zag hij wel het mens met het groene hoedje, maar geen Wendy. Van Benten draaide opnieuw een nummer. „Meneer Bloem, u spreekt met Van Benten, is meneer Meerstra thuis?" Bloem verzocht hem even te wachten. Even later kwam hij weer aan de tele foon. „Hij is er niet?Nee, dan kunt u me verder niet helpen. Dank u wel". Teleurgesteld hing Van Benten op. Hij bladerde in zijn notitieboekje en be proefde nogmaals zijn geluk: „Goede avond mevrouw Vogel. Met Van Benten Kent u een zekere Wendy Slot? Ja?Kunt u mij haar adres geven? Ach, dat is jammer. O fijn, dat zal ik doen". Hij had nu het telefoonnummer van de secretaris van de roeivereniging ge kregen. Met zijn laatste telefoontje had hij eindelijk succes. Het adres van het meisje was Kerk straat 12. Het was nu negen uur precies: Wendy was intussen nog steeds niet versche nen. Opgelucht dat hij eindelijk aan de blikken van het mens met het groene hoedje kon ontsnappen rekende hij snel af. Buiten regende het weer. Mistroostig stapte hij in zijn auto. Daar ging zijn kegelavond. „Vervelende meid", gromde Van Ben ten. Onderweg schoot hem een gedachte te binen, waarvan hij schrok. „Ze zal toch wel thuis zijn? Ze zal toch niet ook verdwenen zijn?" Ongerust trapte hij het gaspedaal die per in. Nummer twaalf bleek een melkwin- kei te zijn. Van Benten belde aan. De vrouw die hem open deed, toonde zich erg verbaasd to enhij zich voorstelde. Ze was een magere jonge vrouw met een vermoeid gezicht. „Ja, Wendy Slot heeft bij ons een ka mer. Wilt u even wachten? Dan kijk ik of ze thuis is". Van Benten bleef staan in de kale gang met de versleten cocosmat. Na een paar minuten kwam de vrouw de trap weer af. „Wendy kan u niet ontvangen. Ze ligt al in bed". „Wijst u mij haar kamer alstublief", gromde de hoofdinspecteur. De vrouw ging hem voor en wees hem daarbij op een losse roede. „Voorzichtig! Valt u niet". De traploper, die vermoedelijk rood was geweest, was nu vaal en versleten. De treden kraakten vervaarlijk. Op de tweede verdieping wees de vrouw een kale deur. „Dat is haar kamer". Van Benten klopte aan. „Wie is daar?" „Hoofdinspecteur Van Benten. We hadden een afspraak gemaakt voor van avond. Weet je nog?" „Ik kan u niet ontvangen; ik lig al in bed". Hij probeerde de deurknop. De deur zat op slot. „Wendy, ik wil je spreken. Kom MEDEDELINGEN VAN BEN W Algemene politieverordening De gemeenteraad heeft twee wijzi gingen van de Algemene Politieveror dening vastgesteld. De eerste heeft be trekking op het winnen van zeepieren e.d. Het is met ingang van 8 juli verbo den, aas voor de visserij op een andere manier te winnen dan met een eenvoudig handwerktuig zoals een rek. Het machi naal winnen van aas is dus verboden. Voor één bestaand bedrijf is echter een uitzondering gemaakt. De winning van aas in mosselbanken is ten alle tijde verboden. Verdere door burgemeester en wethouders vast te stellen maatregelen zijn mogelijk. De tweede wijziging betreft het in stellen van naaktstrand. Het naakt op het strand verblijven is toegestaan op 2 door de gemeenteraad aangewezen ge deelten van het Noordzeestrand, nl. tus sen 100 en 600 meter ten zuiden van ki- lometerpalen 26,4 en 27,4. Deze bepalin gen zijn op 10 juli in werking getreden. Op een afstand van 100 meter ter weers zijden van 'deze strandgedeelten zijn bordjes geplaatst, waarop in 4 talen is aangegeven dat na die afstand het nu- distenstrand begint. Na deze 100 meter worden de borden nog eens herhaald. Het gaat dus uitsluitend om twee strand gedeelten; het naaktlopen in de duinen is niet toegestaan. Zoals de wet voorschrijft, liggen deze wijzigingen van de Algemene Politie verordening gedurende 3 maanden voor iedereen ter inzage op de secretarie, en wel op kamer 209, waar men ook nadere inlichtingen kan krijgen. morgen om half tien op het bureau. Als je er niet bent, laat ik je halen. Begre pen?" Stilte. „Heb je het begrepen?" Van Bentens stem donderde nu door het huis. „Ja meneer", klonk het benepen. Zwijgend volgde hij de vrouw naar beneden. „Heeft u nog meer mensen op ka mers?" „Nee, alleen haar". „Bent u getrouwd?" „Ja, mijn man komt zo thuis. Hij is even naar familie". „Is die melkzaak van u?" „Ja". De vrouw keek alsof ze hem het liefst op staande voet de deur uit zou zetten. (wordt vervolgd) Donderdagavond 7 uur speelt een team van SVC tegen een AVRO-elftal. De wedstrijd wordt geleid door eredivi- siescheidsrechter Jan Keizer uit Volen- dam. De toegangsprijzen zijn: kinderen tot 15 jaar: 50 cent; volwassenen: 1.50 gulden. In het Eierlandsche Huis is van af 9 uur AVRO's top-pop met de disc- jockeys Kees van Zijtveld en Krijn Tor- ringa. Entreeprijzen: kinderen tot 15 jaar: 2 gulden; volwassenen: 3.50 gul den. Deze week verzorgt de Reddingmaat- schappij een tweetal filmavonden: woensdag 16 juli in de N.H. kefk te De Cocksdorp, aanvang 20 00 uur en don derdag 17 juli in de R.K. kerk te De Koog, aanvang 20.30 uur. Toegangsprijs voor volwassenen bedraagt ƒ1,50, voor kinderen ƒ1,Een vijftal films staat op het programma: filmjournaal; een land aan zee (over reddingwezen, loodswezen, bebakening); may-day (over de noodzaak van het reddingwezen); slepen met een eiland en 't schot is aan boord (over zeevisserij). Er is gelegen heid voor het stellen van vragen. Zaterdagmiddag vloog op de Kees- omlaan in Den Burg de gloednieuwe auto van de heer G. Strijker uit Emmen in brand. De op gas lopende wagen (die er slechts 619 kilometer had opzitten) had juist getankt. De brand ontstond, mogelijk als gevolg van een lek, in de motorruimte. Bij de tank achterin was niets aan de hand. De heer Strijker bracht de wagen, een Peugeot 504, in allerijl tot stilstand. De familie Van Heerwaarden snelde toe met water dat zij onder de op een kleine kier staande motorkap werkten. De brandweer was snel met poederblusser ter plaatse en doofde de laatste vuurresten. De rub ber luchttoevoer, bedrading en andere brandbare zaken gingen verloren. Als de heer Strijker geluk heeft beloopt de schade geen groter bedrag dan met de vervanging van deze artikelen is ge moeid. Het brandje betekende voor de brandweer een nuttige praktijkles. Zo als bekend heeft men zich nog onlangs, samen met het TESO-personeel, be kwaamd in de bestrijding van allerlei soorten autobranden. MIMBBBHillfflMMIIfflllllHIIHIIlimilMMIIIUM^ vanaf 17,50 DAMESROKKEN v.a. 23,75 m damesjaponnen Iv.a. 39,75 DAMESPANTALONS v.a. 25, 8 KINDERJURKJES KINDERROKKEN m KINDERPANTALONS H KINDER-T-SIIIRTS KINDERPOLOBLOUSES 12,50 KINDERPYJAMA'S v.a. 10, KINDERN A CHTPONNEN v.a. 7,50 BON GIORNO KINDERSLIPS en CAMISOLES en T-SHIRTS HERENSLIPS en -SINGLETS nu 20*/. korting onze beste 6 voor 17,50 RESTANTEN SOKKEN en KNIEKOUSEN 20KORTING v.a. 10,— HERENPYJAMA'S v.a. 17,50 DAMESPYJAMA'S v.a. 20,— NACHTPONNEN v.a. 10,— 5 x D 2 voor 5,50 2 voor 6,— 3,40 - 4,25 - 4,50 - 4,95 2 voor 6,95 2 voor 8,95 2 voor 2 voor 2 voor 6 voor 1,50 1,70 2,25 3,60 2,75 - 2,95 2 voor 2 voor 5,50 7,50 10,12,95 - 16,50 2 voor 2 voor 1,75 2,95 2 voor 2 voor 3 voor 6 voor 1,75 2,50 2,70 4,50 1-pers. 2-pers. 140x200 22,— 27,50 29,75 20,— RESTANT GEKLEURDE LAKENS 20,- WITTE LAKENS 150x250 20,- 180x250 22,- 90x130 150x200 180x220 6,60 13,75 18,50 Zware kwaliteit BALATRED, van 29,75 nu voor 18,50 200-200 69,75 30,60,— - 70,— - 80,— 50a/o katoen- 50*/o polyester 80 17,50 90 18,40 120 22,95 130 23,50 140x200 25,— 240 breed, van 45,nu voor 32,50 S.G. 35 80x190 90x190 90x200 120x190 130x190 140x200 S.G. 30 80x190 120x190 130x190 nu 120, nu 135, nu 150, nu 180, nu 200, nu 235, nu 89, nu 147,50 nu 165, Alles met Norma-garantie. 1-pers. 17,50 - 18,95 - 20,- 2-pers. 17,50 - 18, ■n bijna al onze overgordijnen on vitrages NU STERK IN PRIJS VERLAAGD.

Texelsche Courant | 1975 | | pagina 5