L//R Hoogtepunt „Pas de deux" 01 VERV0L6 VAK PAG. 1 Concours Hippique Blikschade Lichtmast geveld 'Geleende' brommer uit bocht Batavus fiets meegenomen WIJ ZIJN VERHUISD MARIC0WEG 15 Verenigde Schilders School- en cursusboeken snel bestellen is op tijd in Uw bezit hebben. WOONHUIZEN WOONHUIS Z0MERBUNGAL0W WOONHUIZEN MAKELAARDIJ „TEXEL VASTGOED" o*M Het springconcours was weer een van de meest gewaardeerde onderdelen van het concours-hippique De paarden voor het luxe rijtuig liefst zeven spannen in het veld bracht, had veel indruk op hem gemaakt Zo iets presteren ze nergens anders", Hoogtepunten Een hoogtepunt in het programma was ,,Pas de deux" 'n feilloos uitgevoerd dressuumummer door mej. I. Frans met Castor en J. Koning-Frans met Ferko. Veel 'indruk maakte ook de demonstratie van manege J. P. Kikkert, die een achttal in het veld bracht on der leiding van de heer Rien Mast. Het was een overtuigende en stijlvolle show, waarbij de zelf te paard zittende Iheer Mast zijn aanwijzingen in het Frans gaf en waarbij tevens duidelijk werd, dat ook manegepaarden er piek fijn (hulde voor het keurige toilet) kun nen uitzien. Zilveren zweep De gemeentelijke ereprijs, de Zilveren ,23weep, voor de winnaar van het num mer Eénspannen landbouwtuigpaarden voor luxe rijtuig ging dit jaar naar de heer P. Daalder, eigenaar en berijder van de vos Lyanneke. Tweede werd H. Spigt sr met Keliza, derde J. Kiljan met Miranda (eigendom van mevr. Kiljan-Goënga), vierde A. Brans Dzn met Monique (eigendom van J. en P Daalder) en vijfde werd P Beers jr met Noordster van P. Daalder. Oudste deelnemer in dit onderdeel was P. Dros Nzn, die om die reden in de bloemetjes werd gezet. Winnaar Daalder maakte een ererondje met het jongste be stuurslid van de organiserende vereni ging mevrouw Agmes Bakker-Witte. De middag begon met de nieuwelin gen-eenspannen landbouwtuigpaarden voor tweewielig voertuig. Winnaar fwerd hier P. Daalder met Monique; tweedie J. Kiljan met Miranda; derde J. N. Witte met Norbert en vierde A Brans Dzn. met Noordster. Kloppertjes Natuurlijk was ook de ponyclub De Kleppertjes weer van de partij iDit sei zoen staan ze onder leiding van de jeugdige dames Ans Blom-de Graaf, Ans Roeper en Maria Witte. De Klep pertjes namen vier onderdelen voor hun rekening. Zeer geslaagd was het optreden van het eerste achttall, maar het individueel springconcours voor pony's werd door het publiek nóg meer gewaardeerd. Bij laatstgenoemd onder deel werd Dorothé Slot met Amor eer ste; tweede werd Kitty Bakker met Felix en derde Sibo Plaatsman met Dennis. Tot grootste pechvogel" (ook oed voor een prijs!) werd Marieke lakker (met Goodwill) uitgeroepen. De uitslag van het nummer éénspan- nnen voor luxe rijtuig (gereden door dames zonder assistentie van een heer) werd evenals vong jaar gewonnen door Jmevrouw A. Bakker-Witte met Lyan- neke van P. Daalder. Tweede werd mevrouw A. Blom-de Graaf met Keliza. Hderde mevrouw D. de Graaf-Zijm met ■Mmerva en vierde mevrouw G Roeper- Keijser met Monique. Trompettercorps Op geslaagde wijze luisterde het ai trompetterkorps van de Landelijke Rij- m vereniging De Koggeruiters uit Twisk os iet concours op. Tweemaal presenteer de ten de muzikale ruiters zich aan het lubliek en droegen bij aan een roman- ge tisch sfeertje. Aan het nummer tweespannen land- )i louwtuigpaarden voor luxe rijtuig (open dasse) rwas een huldiging van twee 'e laarden verbonden De 22-jarige mer- ïi ie Sjalotte van A. J. Goeman werd in ie bloemetjes gezet wegens hoge leef tijd (en desondanks uitstekend voorko- [|U«nen) en omdat zij in die tijd 14 veulens fiecft geworpen. Een zelfde ereblijk del Rozina (23 jaar; 9 veulens) van tfar Witte ten deel. Het nummer werd gewonnen door tea en Gea, eigenaar en bèrijder D J keijser. Tweede werden Eliza en Keliza esp. van G. Eelman en H. Spigt sr. terde Monique en Lyanneke, van J. en Daalder. De Waddenruiters doen het steeds )eter. zo bleek uit de demonstratie van en negental onder correcte leiding van •e heer H. Heetveld. Het concours van tweespannen land- louwtuigpaarden voor de landbouw- D. wagen iwerd gewonnen door D. J. Keij ser met Bea en Gea. Tweede werd Jac. Lap met Susan en Hieja en derde Frans Bakker met Kea en Otmar De ereprijs voor de best in tuig gaan de fokmerrie werd toegekend aan Lyanneke van P. Daalder. Springen Een spectaculaire afsluiting werd ge vormd door een springconcours, dat ge wonnen werd door de Duitse mevrouw Guda Schafer met het paard Stroller. Tweede werd Wim v.d. Linde met Archie. De derde plaats werd gedeeld door Annelies Rommel met Hoddena en Cor de Lügt met Dehwiitz. (Keuringsuitslag enin volgend nummer) De op de Vuurtoren weg rijdende Duitser P. S. werd vrijdagmiddag van achteren aangereden door motorrijder M. de la C. uit Den Helder. De Duitser wilde rechtsaf slaan om naar De Rob- benjager te rijden. De achteropkomend- de motorrijder reageerde daarop te laat. Van de motor werd de voorvork ontzet en een spatbord beschadigd; de auto liep een deuk op. Een aan de Keesomlaan staande lichtmast knapte donderdagavond tegen middernacht af als een luciferhoutje toen de onbesuisd rijdende automobilist JF. de G. (34) uit Amsterdam er tegen op botste. De blaasproef toonde aan dat de man niet teveel drank op had E. S. uit Utrecht had in een bar in De Koog de Duitser U. R. ontmoet en moöht diens brommer wel eens probe ren. S. vloog er prompt mee uit de bocht Hij moest met een gebroken rechterduim naar Parkzicht worden ge bracht. De brommer werd zwaar be schadigd. In de leeftijd van 83 jaar is in „Oudtburgh" te Bergen (NH,), na een lang maar kranig gedragen lijden, overleden onze lieve moeder en oma Grietje Drijver-Dijt Schoorl D. J. Drijver A Drijver-Kamp Mar jon Karin Salem U.S.A. A. A. Riddeiing-Drijver D. L. Riddering Hannah Emmel Does Driek 28 juli 1975. De begrafenis zal plaatsvinden vrijdag 1 augustus om 14.15 uur op de Ned. Herv. begraafplaats te Den Hoorn - Texel. Gelegenheid tot condoleren na de begrafenis in het Dorpshuis te Den Hoorn. Vertrek boot Den Helder 13.30 uur. Aansluitend is bus gereser veerd naar de Begraafplaats. Correspondentie-adres: Laamlweg 70, Sóhoorl Met droefheid geven wij kennis* d>at, na een langdurig lijden is overleden onze lieve oudste zus ter, schoonzuster en tante Grietje Dijt, weduwe van Jan Drijver, oud 83 jaar. Haarlem M. D. Dijt G. Dijt-v. Egerhazy Den Burg H. E. Lap-Dijt H. C. Dijt Den Haag E. Dijt J. Dijt-v.d. Made Den Burg E. Dijt neven en nichten Texel, 28 juli 1975. TEXELAARTJES Minimaal (3 regels) /2,70; elke regel meer ƒ0,90. Texelaartjes dienen bij vooruitbetaling te wor den voldaan. Onder adres te bevragen (niet eerder dan 11 uur in de boek handel; en onder nummer ƒ1,50 meer. Alles inclu sief 4°/o BTW. Tapijtreinigen, schoor steenvegen en alles wat schoon moet Schoon maakbedrijf Harm Spigt, Pamassiastraat 17, De Koog, tel. (02228) 311 - Reparatie van timmer werk, metselwerk en stuk werk. Alles in en om huis. Schoonmaakbedrijf Harm Spigt, Pamassia straat 17, De Koog - Texel tel. 02228 -311 Vanaf ƒ38,70 per maand heeft u al een elektro nisch orgel. Verder heb ben wij alle soorten mu ziekinstrumenten, snaren en bladmuziek, ook van Johan de Heer op cijfer accoorden. Muziekhandel Fa. v. Wijngaarden, We verstraat 68, tel. 02220- 2695. Den Burg Vanaf ƒ44,per maand heeft u al een kleuren tv bij ons. TV en andere re paraties zijn contant. Radio en TV service Van Wijngaarden, Weversftr. 68, Den Burg, telefoon 02220-2695 Lompen- en metalen- handel Cobus Spigt, Eier- land, telefoon (02225) 297 Voor gebruikte en on geregelde meubelen. J Jongedijk, Boogerd 28, tel. (02220) 2777 Voor eieren: Graven straat 20. Altijd vers, al- tijd goedkoop Volop rode bessen. M. Huisman, De Veen, tel. 2203 Verhuurders van bun galows, caravans of zo merhuisjes, opgelet. Bij ons kunnen uw gasten een draagbare TV huren Wilt U ons adres doorge ven? E. Medema, Kerk straat 7, Oosterend, tel. (02223) 270 Te koop gevraagd en kele en dubbele sneeuw klokjes. A. van Strien tel. 2904 Nieuwe aardappelen. P. Wuis, tel. (G. Eelman) 32223 - 461, Oosterend 25% korting op alle regen- en werkkleding, zolang de voorraad strekt ART1MA Met blijdschap geven wij kennis van de ge boorte van onze dochter Wendy Rinus en Aad Kooger Den Burg, Texel, 25 juli 1975, Thijsselaan 103. Tijdelijk: Lidwinazieken- huis Den Helder. Wie heeft Marja Vlaming! haar groene bij het zwembad Molen koog vandaan? Gaarne tegen beloning terug te bezorgen Keesomlaan 24, Den Burg Helaas is het ons niet mogelijk iedereen per soonlijk te bedanken voor het getoonde medeleven met het overlijden van GERRIT BEREND EIKENDAL De vele blijken van deelneming zijn voor ons een bijzonder grote steun, waarvoor wij U "langs deze weg onze oprechte dank willen doen toe komen. Te koop: vergroter, glanspers, onti wikkel- schal en en toebehoren. J H. v. Heerwaarden, Wa- gemakerstraat 14, Den Burg Donderdag a.s. kunt U weer maandlotto's inle veren in Hotel „De Zwaan" Nieuw. De Ruja op vouwbare rookoven rookt alle soorten Vis. Vanaf heden ook op Texel verkrijgbaar. Verkoop en inl bij Bakker's IJzerh., Artima, Den Burg, en Sportcentrum, Oudeschald Eindelijk te pakken 1-pits petroleumstel let j es oranje-klleur Prijs 43,95 Oók losse glaasjes weer ARTIMA - Gravenstraat Vermist donkerrode kater, witte bef en 'witte pootjes. C. D. Koopman, Kogerweg B 187, tel. 2830 Antieke koperen kan delaars, lampen, gewich ten bij De Goutsberoh Binnenburg 15, Den Burg tel. 2295 of 3978 Inkoop verkoop - ruil. iDe Gouts- berch, uw advies voor an tiek Kinderboerderij „De Mient", laat de keus aan de kinderen Gratis af te halen lieve j onge poes j esGerrits- landerdijkje 92, tel. 2664 Gevonden zwarte por temonnee fnet inhoud. Tegen adv.kosten terug te halen Beatrixlaan 102 tel. 3601 Te k. goed onderh. sta len 'kajuitzeiljacht 7x2.45 m. met b.b.-motor, trai ler en div. accessoires Ligplaats jachthaven OudesChild, tel (02228) 360 Bij ons vertrek naar Darmstadt, groeten wij al onze vrienden en beken den. Nel, Edward en Maiiska Familie E. H. Eikendal Singel 298, Dordrecht. In de vrede van Christus is m de nacht van zaterdag op zondag overleden, gesterkt door het Sacrament der zieken, Petrus Obdam, pastoor te Zuid-Schermer. Hij werd 53 jaar. Zijn oud-collega's P. M. Kolkman P. J. A. Loos Het rjk. Kerkbestuur Texel J. v.d. Geest Mevr T. Bakker-Merkx De Uitvaartdienst zal gehouden worden op woensdag 30 juli a.s., om 10.30 uur, in zijn parochiekerk te Zuid-Schermer, Zuidervaart 63, waarna hij zal worden bijgezet in het priestergraf op het rk. kerkhof aldaar. Op Texeil willen nve hem bijzonder gedenken in een Eucharistieviering op donderdagavond 31 juli a.s., om 19 30 uur, dn de kerk van de H. Martinus te Oudeschild. Den Burg, 27 juli 1975 Na een langdurige ziekte is heden van ons heengegaan onze lieve zuster, schoonzuster en tante Adriana van der Vliet, weduwe van Gerrit Buis, op de leeftijd van 81 jaar. Uit aler naam J. Buis Den Helder, 27 juli 1975, Westgraoht 50. Corr.-adres: Molenstraat 156. Gelegenheid tot condoleren woensdag, 30 juli van 19.00 tot 19.30 uur in de aula van de Algemene Uitvaartvereniging „Den Helder", Middenweg 152. De crematie zal plaatsvinden donderdag, 31 juli om 15.00 uur in het crematorium te Schagen, Harmghuizerweg 3. Vertrek vanaf Molenstraat 156 om 14.15 uur. Heden is van ons heengegaan, na een langdurige ziekte, onze zorgzame vader en lieve opa Jacob Cornelis Huisman, weduwnaar van Dirkje Sinkeldam, in de ouderdom van 81 jaar. C. Zutphen A. Zutiphen-Hufsman Arie-Jan José Nieuwendammerdijk 531, Amsterdam-Noord 26 juli 1975. De teraardebestelling zal plaatsvinden op woensdag 30 juli om 13.30 uur in het fami liegraf op de algemene begraafplaats te Den Burg. van Burgwal 17 naar Telefoon (02220) 2138 vhLangeveld endeRooybv den Burg Texel TE KOOP AANGEBODEN le DEN BURG (PLAN NOORD-WEST) Binnenkort zal een aanvang wor den gemaakt met de bouw van een aantal PREMIEBOUW van het type drie onder één kap, alle te voorzien van een gasge stookte c.v. De hoekhuizen hebben een garage (binnendoor bereikbaar) en de middenhuizen een grote, aan gebouwde berging. Grondoppervlakte vanaf ca. 250 m2 per huis. Goede zon'ligging. Indeling: ruime entree met garde- robehoek, gang, toilet, grote woon- eetkamer met schoonmetselwerk- wanden annx compleet te installe ren keuken (kan eventueel afge scheiden worden), berging. Bovenverdieping: drie slaapkamers, kastenwanden, geheel betegelde douchekamer met toilet én vaste wastafel. Vaste trap naar zolderverdieping met overloop en -één grote slaap kamer. Indien gewenst kunnen de panden als casco (glas- en waterdicht) aan gekocht worden. Tekeningen en bestek liggen op ons kantoor ter inzage of worden U op aanvraag toegezonden. Bouwprijzen vanaf ƒ87.500, Aan de rand van het centrum ge legen, goed onderhouden, vrij staand met tuin en vporzien van een olie- stook c.v.-installatie. Gunstige zonligging. Indeling: gang, twee kamers en suite, waarvan één thans in gebruik is als slaapkamer en voorzien van een vaste wastafel, keuken, bij keuken berging, toilet. Bovenver dieping: drie ruime slaapkamers, één kleinere, alle voorzien van een vaste wastafel, douche, Vlienng. Veel ingeboulwde kastruimte. In overleg te aanvaarden. Koopsom 120.000, EIERLAND Nabij de duinen gelegen, recent ge bouwde, goed onderhouden, vrij staande met ca. 550 m2 grond. Rustige, beschutte ligging, gunstige zon situering. Indeling: entree, grote woon-eet- kamer annex moderne, compleet geinstallerde keukenhoek, gedeel telijk overdekt terras, drie ruime slaapkamrs, waarvan twee voorzien zijn van een vaste wastafel, kast ruimte, geheel betegelde douche' toilet met fonteintje. De gehele, fraaie inventaris is bij de koopsom inbegrpen. In overleg te aanvaarden. Koopsom ƒ87.500, DE KOOG Riant gelegen, aan plantsoen en waterpartij, vrijstaande met tuin en volledig ingerichte zomerhuisjes, welke eventueel apart aangekocht kunnen worden. Gunstige zonsituering. Goede staat van onderhoud. Indeling woonhuizen: gang, woon- eetkamer met uitgebouwde erker, ruime keuken met geheel betegelde vloer, toilet met fonteintje, kelder -waarin ketel voor oliestook c.v.-in stallatie geplaatst kan worden (schoorsteen hiervoor en leidingen door het gehele pand zijn reeds aangebracht), vaste trap naar bo venverdieping met 2 grote slaap kamers, elk voorzien van een vaste wastafel en veel ingebouwde kast ruimte, één kleinere slaapkamer, geheel betegelde ruime douche kamer met douche, lavet en vaste wastafel, vlizotrap naar bevloerde zolder. De gehele inventaris is bij de koop som inbegrepen. Indeling zomerhuizen: entree, grote woon-eetkamer met keukenhoek, 2 slaapkamers, elk voorzien van een vaste wastafel, geheel betegelde douche met toilet, aparte berging. Bewoning voor recreatieve doel einden toegestaan. In overleg te aanvaarden. Hoge hypotheken beschikbaar. Onze woninggids wordt U op aanvraag toegezonden. Inlichtingen en verkoop bij (Makelaarskantoor P. C. BRANDSEN Schilderweg B 46 - Postbus 87, Den Burg - Texel, tel. (02220) 3025 en 3429 b.g.g. 2031.

Texelsche Courant | 1975 | | pagina 3