AGENDA M saw FILMNIEUWS Ondanks hitte TEXEL EEN VAN DE KOELSTE PLEKJES IN NEDERLAND NRG verzorgt jonge torenvalken Zondag extra strandloop Voetbalnieuws CVO-nieuws CRM «eeft Vlieland 75% subsidie voor aanleghaven Ondernemers Terschelling willen uitstel autoverbod Dia-avond De Koog vo (s sfe ui Badgasten trokken de afgelopen dagen in groten getale naar de stranden en zaten tot aan de waterlijn om verkoeling te vinden. De foto werd gemaakt op het strand Hoornderslag. 'A Ook op Texel zijn de temperaturen in de afgelopen dagen gestegen tot boven de dertig graden Celsius, een hoogst zeldzame gebeurtenis. Voor Texelaars en toeristen moet het een prettige gedachte zijn geweest, dat het eiland desondanks toch een van de koelste plekjes van het land was: bijna overal elders was het nog belangrijk De stranden waren ongekend druk, maar zelfs hier was het moeilijk ver koeling te vinden. De mensen concen treerden zich tot vlak aan het water, wat weinig hielp omdat de wind uit Ihet oosten kwam. De logische conclusie iwas dat het aan de oostelijke zeedijk dus veel aangenamer was, maar op die gedachte kwamen slechts weinigen. Tropensfeer Het warme weer lijkt een kalmeren de invloed te hebben op het gedrag van de mensen. Iedereen doet het erg rustig aan en tracht voor zover hij geen va kantie heefit zijn werk zodanig in te delen dat hij 's middags vrij kan ne men. Een situatie zoals in een tropen- land. Zelfs 's avonds is het te warm om binnen te zitten, met het gevolg dat velen het zich gezellig maken in de open lucht. Uiteraard vloeien daarbij bier en frisdrank rijkelijk; in deze sector worden door de betrokken on dernemers dan ook zeer goede zaken gedaan. Drank Drankengroothandel De Wit rijdt da gelijks met acht vrachtwagens '(33 man personeeltot 's avonds laat over Texel om de diverse horecabedrijven te voorzien. Bevoorradingsproblemen zijn er overigens niet. Voor bierschaar- ste, zoals enkele jaren geleden, hoeft thans niet te worden gevreesd. Ook het PWN heeft bij de water levering nog geen ernstige problemen, maar van dit zijde iwordt wel gewaar schuwd tegen verspilling. Op dit moment zijn er geen aanwij zingen, dat aan het warme zomerweer spoedig een eind zal komen. Er zijn dit jaar opvallend veel toren valken geboren. Het komt vaak voor dat de jonge dieren zich aan de zorgen van hun ouders onttrekken door te gaan zwerven. Ze zijn dan nog niet in staat muizen en vogels te vangen en houden zich in leven met insecten. Deze „zwervers" worden de laatste tijd ook veel op Texel gevonden. Mensen vinden het leuk de valk mee naar huis te nemen om hem daar ver der op te voeden en zo de taak van de ouderdieren (met behoorlijke kans op succes) over te nemen. Staatsbosbeheer wijst erop, dat het opvoeden van een valk een kapweitje is dat men nog beter kan overlaten aam de mensen in het Natuurrecreatiecen- trum. Wie een jonge valk aantreft, wordt geadviseerd contact op te nemen met Staatsbosbeheer in De Koog, tele foon (02228) 227. De vogel wordt dan afgehaald. Donderdag t/m zaterdag in het City theater „In Tirol hangen de slipjes aan de Alpen", (Urlaubsgrüsse aus dem Unterhöschen), zoveelste in de lange rij van Beierse sexlkluchten Dat wordt dus weer lachen om berggidsen, burge meesters, hotelgasen enzovoorts, die „bumsend" hun vakantie doorbrengen. (18 jaar). Zondag, maandag en dinsdag draait „Ben". De titelrol is voor een grote rat, die bevriend is met een kleine jongen Ben slaapt, tot afgrijzen van pa en ma, soms bij het jochie inbed. Alles gaat echter goed, tot dat Ben's vrienden, met vele duizenden de riolen onder het stadje beginnen te bevolken. De inwo ners raken in pandek en een georgani seerde bestrijding komt op gang. Zo komt ook de vriendschap tussen Ben en de jongen dn gevaar. Er werd veel werk gemaakt van truc-opnames, waardoor het soms lijkt als of de van zeer dichtbij gefotogra feerde ratten verschillende „gelaats uitdrukkingen" hebben, variërend van vriendelijk en goedmoedig, tot dreigend en moordlustig Hun strijd in de riolen, met miljoenen tegen de brandweer, waarbij vlammenwerpers in de strijd iworden gebracht, is een knap stukje werk vanwege de speciale effecten. De titelsong „Ben" wordt gezongen door Michael Jackson en haalde indertijd de Top Tien. (Toegang 14 jaar). Over hitlijsten gesproken; in de nachtvoorstelling (vrijdag 23.30 uur) draait „Let the good times roll"! Een film, die de muziek en popidolen van de vijftiger jaren terugbrengt in multi screen Dat is het systeem, waarbij meerdere gebeurtenissen tegelijk op het doek zijn te zien. (Eerder toegepast in o.a. „Woodstock") Er is een anno-nu ge deelte (een door 16 camera's geregi streerd rook revical concert) en een uitgebreid gebruik van historische op tredens. Een paar namen van de op- tredenden: Ohuck Berry, Fats Domino, Ohubby Checker, Little Richard, Bill Haley and his Comets en Bo Diddley. (Toegang 18 jaar). In de (eventuele) matinee: „Tarzan in New York" met de enige echte Tarzan Johnny Wedssmuller. Diens zoon Boy wordt door jagers meegeno men naar N'ew York, om hem daar netjes op te voeden. Als Tarzan hem achterna rei9t, raakt hij in moeilijkhe den met de wet, die dn de grote stad een beetje anders blijkt dan in de echte jungle. (Voor alle leeftijden en op zon dag, maandag en/of dinsdag, maar al leen bij slecht weer). De woensdag-western is een echte klassieker. Vijftien jaar geleden had John Sturges door zijn eerdere wes terns („Gunfiight at the O.K. Corral", „Last train from Gun Hall" en „Back lash") al de nodige faam verworven toen hij begon aan wat zijn grootste succes zou worden „The Magnificent Seven". Met de toen topster Yul Bryn- ner en een aantal veelbelovende ionge acteurs, Steve McQueen, Charles Bron- son en James Coburn (wiens namen sindsdien in zeer grote letters worden geschreven) maakte Sturges een oer- westem van zeer groot formaat, waar in alle elementen van opgebouwde spanning voortreffelijk worden toege past. Naast de al genoemd acteurs zien we nog Horst Buoh'holz, Robert Vaughn Brad Dexter en als Mexicaanse rasboef Eli Wallach. (14 jaar). De strandloop op het Hoornderslag van afgelopen zondag, de laatste in een serie van drie, trok wederom een groot aantal deelnemers. Het enthousiasme onder hen was zo groot, dat de organi satoren, op veler verzoek, besloten zondagavond nog een strandloop te houden. De start is om 19.30 uur en inschrij ven vanaf 19.00 uur in het strandpavil joen „Paal 9". Ook deze keer zullen de afstanden 4 km (jeugd) en 8 km (oude ren) bedragen. Zowel de gezelligheids wandelaar als de sportman kan aan z'n trekken komen. De sluitingstijd is op 21.00 uur gesteld om te voorkomen dat het evenement nachtwerk gaat worden Voor de snelste lopers en loopsters van beide afstanden is een prijs be schikbaar gesteld door P. Vlaming van het strandpaviljoen „Paal 9" Ook zul len de looptijden worden opgenomen Verder is er voor iedereen, die de af stand uitloopt een aandenken. Het inschrijfgeld bedraagt twee gulden Afgelopen zondag werd niet, zoals bij de eerste twee lopen A. de Ridder win naar. Hij werd verslagen door twee Duitse hardlopers. Herr Wulf kwam als eerste binnen met een tijd van 28 min. Ook de snelste dame, Ingnd Kerl, was vatn Duitse afkomst. Op de vier kilometer was Wieger Wiggemans de snelste jongen (13 jaar) en bij de meisjes liep Mirel'la Beauveser (14 jaar) het snelst. Hans Kil jan was met zijn zes jaren de jongste deelne mer. Ruud Bakker finishte als eerste deelnemer uit Den Hoorn. TEXELSE BOYS De ledenvergadering van de v.v. Texelse Boyc wordt vrijdagavond ge houden in hotel „De Zwaan", aanvang 8.00 uur. S.V. TEXEL Zondag staan weer enige vriend schappelijke wedstrijden op het pro gramma. Het tweede gaat uit naar Codksdorp, aanvang 14.00 uur. Het derde ontvangt W. waard 2 en het vierde speelt ook al thuis tegen W.waard 3, beide wedstrijden vangen om 14.00 uur aan. Voor opstellingen ziet het kastje. De veteranen spelen mee in het ZDH- toernooi, aanvang eerste wedstrijd 12.10 uur. tc. ZDH-NIEUWS Zondag wordt op het ZDH-terrein het jaarlijkse veteranentoernooi gehou den, dat zeer interessant belooft te worden, met deelname van goede ploegen. Poule 1' Watervogels, VZV, Texel. Poule 2: LSW, Helder, ZDH Het programma luidt 11.00 uur Watervogels-VZV 11.30 uur LSVV-Helder 12.10 uur VZV-Texel 12.45 uur Helder-ZDH 13.20 uur Watervogels-Texel 13.35 uur ZDH-LSVV 14.30 uur om de 5e en 6e plaats 15 05 uur om de 3e en 4e plaats 15.40 uur om de le en 2e plaats. Training ZDH De training van ZDH begint vrijdag avond om 7 uur voor alle leden van 16 jaar en ouder. Voorlopig wordt de trai ning geleid door oud-ZDH-trainer Jan Haagsma, die nu Helder traint, maar van zijn huidige vereniging toestem ming heeft gekregen de Hoomder ver eniging uit de brand te helpen ZDH heeft nog steeds geen opvolger voor de naar Texel vertrokken Bert Jullens. Het lesrooster van G.V.O. ziet er, met ingang van dinsdag, als volgt uit Dinsdag 4.00- 4.45 uur kleuters 4 jaar 4.45- 5.30 uur kleuters 5 jaar 5.30- 6 15 uur ritmische gymnastiek Woensdag 2.30- 3.30 uur Moeder en kind gymn. 3.30- 4 30 uur meisjes 6-7 jaar 4.30- 5.30 uur meisjes 8-9 jaar 5.30- 6.30 uur meisjes 10-11 jaar 6.30- 7.30 uur jongens vanaf 12 jaar 7 30- 8.30 uur meisjes vanaf 15 jaar Donderdag 3.00- 4 00 uur gijrrmastiek voor de huisvrouw 4 00- 4 45 uur jongens 6-8 jaar 4.45- 5.30 uur jongens 9-11 jaar 5.30- 6.15 uur meisjes extra training 6.30- 7.30 uur meisjes 12 - 14 jaar 7.30- 8.30 ulr dames I 8,30- 9.30 uur dames II 9.30-10.30 uur conditietraiing v heren Zaterdag judo 10.30-11.30 uur vanaf 10 jaar 11 30-12 30 uur vanaf 6 jaar (jongens en meisjes) VRIJDAG 8 AUGUSTUS De tocht (met ei^en auto's) langs de his torische kerkgebouwen van Texel be gint om 14.00 uur bij De Schuilhut aan de Dorpsstraat in De Koog. Op de speelweide aan de Boodtlaan in De Koog begint om 2100 uur een dropping met opdrachten. Grote groe pen moeten zich tevoren opgeven via telefoon (02220) 3041, toestel 130. Kos ten ƒ2,per persoon. Op het strand bij De Krim (paal 28) wordt een sportviswedstrijd voor va kantiegasten gehouden van 19.00 tot 21.00 uur. ZATERDAG 9 AUGUSTUS In Oudeschild wordt in het Ankerpari (tegenover de r k. kerk) kunst- en antiekmarkt gehouden vanaf 14.00 uur. In 'het Hervormd gemeentecentrum naast de n.h. kerk in Den Burg wordt vanaf 20.30 uur jongereninstuif ge houden. Om 11 00 uur beginnen Qp het strand van De Koog diverse kinderspelen onder leiding van het recreatieteam Texel. Het Texels Christelijk Mannenkoor geeft samen mt ede muziekvereniging „Excelsior" een concert in de muziek - ms te Oosterend; bij slecht weer in de Hervormde kerk; aanvang 19 45 uur. De band Second Hand Junk geeft in De Waldhoorn te Den Hoorn een af scheidsconcertaanvang 21.30 uur. ZONDAG 10 AUGUSTUS Op het strand bij paal 9 (Hoornderslag) wordt een strandloop gehouden. Ge start wordt om 19.30 uur; inschrijven vanaf 19.00 uur in strandpaviljoen P. Vlaming. In de Hervormde kerk van De Koog iwordt een interkerkelijke jongeren- dienst gehouden, 19.30 uur. Voor ganger is mej. I. Küper. Na afloop koffiedrinken en nabespreking in De Schuilhut naast de kerk. In de Hervormde kerken van De Cocks- dorp en Oosterend worden zangdien sten gehouden; beide aanvangend om 19.30 uur. MAANDAG 11 AUGUSTUS In hotel „De Lindeboom-Texel" aan d'e Groeneplaats te Den Burg worden vanaf 20 00 uur bridgedrives ge houden en in hotel „De Zwaan" klaverjasdrives. In de Hervormde kerk van Den Hoorn worden van 14.00-16.00 uur rondlei dingen gegeven; tevens gelegenheid om de toren te beklimmen. In de Hervormde kerk van Den Burg van 10.00-12.00 uur informatiestand van de gezamenlijke kerken en orgel bespeling. Op het 9trand van De Koog worden vanaf 11 00 uur kinderspelen gehou den onder leiding van het recreatie team Texel. c1 f Vlieland krijgt van Staatssecretaris Meijer van CRM 75°/o subsidie in de aanlegkosten van een aanloophaven op het eüand. Een dergelijke haven wordt aangelegd om de hinder, die het nor male scheepvaartverkeer ondervindt van pleziervaartuigen weg te nemen. De totale kosten zijn begroot op 936.000 gulden. Voorwaarde is wel dat de aanloophaven niet gebruikt wordt als jachthaven, waar boten langer mo gen liggen, maar uitsluitend voor wa tersporters die Vlieland aandoen. Het ministerie vindt het aantrekken van meer pleziervaartuigen strijdig met het overheidsbeleid de Waddenzee zoveel mogelijk als natuurgebied te beheren. Om te voorkomen dat de meulwe haven plezierboten gaat aantrekken, blijft de capaciteit beperit tot 125 boten. De Terschellinger Ondernemersver eniging heeft de gemeenteraad gevraagd op II augustus nog geen definitief be sluit over het autoverbod tc nemen, maar dit op te schorten. De onderne mers vinden dat eerst een onderzoek moet worden ingesteld naar de gevol gen van een dergelijke maatregel voor het toerisme. Ook vinden zij het niet juist, dat de raad op 11 augustus dOTe maatregel gaat nemen, tettwijl nog een beroep van de ondernemers bij de Kroon loopt te gen het eerder genomen principebesluit van de raad om het autoverkeer dras tisch te gaan inkrimpen. Het voorstel waarover moet worden besloten, houdt in dat vanaf volgen* jaar in de maanden juni, juli en augus tus auto, motor en bromfiets op he eiland door toeristen alleen maar ge bruikt mogen worden op de dag vat aankomst en vertrek voor overbrug ging va nde afstand tussen veerboot ci verblijfplaats. Ook de eilandbewoner! zullen aan deze bepalingen onderhevig zijn, maar zij kunnen een ontheffinj krijgen. Gezien de blijvende belangstellinj voor de dia-avonden van Mevrouv Tiessen-Spaans, zal ook maandagavond 11 augustus a s. deze avond gehoudei worden. Ze vindt plaats in de Hervorm de kerk en begint om 20.00 uur. Na af loop is er gelegenheid om in de „Schuil hut", achter de Hervormde kerk, noj koffie te drinken. TEXELAARTJES Texelaartjes dienen bij vooruitbetaling te wor den voldaan. Onder adres te bevragen (niet eerder dan 11 uur in de boek handel; en onder nummer ƒ1,50 meer. Alles inclu sief 4% BTW. De Wieringer fotogra fen maken bruidsreporta ges kleur goedkoper dan in zwart-wit. Fa. foto Boersen en Zonen, Hippo- lytushoef, telef. (02279) 1482 Voor al uw tegel- en mozaïekwerk naar C. van der Maden, Lieuwstr. 4, Den Burg, telef. (02220) 3320 Verhuizingen en trans porten door geheel Ne derland. F. A. Kievit Zn., Den Burg Wie heeft ons 11 we ken oude grijze poesje ge zien7 Vermist sinds zon dag. Weavers-End, We verstraat 104, tel. 3620 Kamer te huur ge vraagd in omgeving Den Hoorn. Tel. 482 Den Hoorn Te koop grote eettafel 4 stoelen voor ƒ150, P. v.d. Slikke, Loodssin- gel 19, Oudeschild, tel. 3335, na 6 uur Weggevlogen 1 geel- bonfce kuif- en 1 witbonte kuifkanarie W. van Veen, Bernhardt a an 27, Den Burg Tegel boetiek Fokko Mulder Kotterstraat 9, Oosterend Boetiek open vrijdags avond 7-9 uur; zater dags 9.30 - 12.30 uur en na afspraak, tel. (02223) 666 Vanaf ƒ38,70 per maand heeft u al een elektro- nisoh orgel. Verder heb ben wij alle soorten mu ziekinstrumenten, snaren en bladmuziek, ook van Johan de Heer op cijfer accoorden. Muziekhandel Fa. v. Wijngaarden, We verstraat 68, tel. 02220- 2695, Den Burg .Lompen, metalen en oud ijzer. Auto's: loop en sloop Bruikbaar ijzer: balkijzer en pijpen. Balkijzer en pijpen op aanvraag, alle maten. J. W. Schagen, Lompen- en metalen- handel Cobus Spigt, Eier- land, telefoon (02225) 297 Opleiding voor al uw rijbewijzen en ook voor verlenging van rijbewij zen. Rijschool Groot, eig. K. H. Boon, Vamor ge- dipl., tel. (02230) 13252. 't Strcnder Salonnetje. de knusse kapsalon in 't hoekje van de Oester straat. Tel. 02223-436. Voor een goed verzorgd en modieus kapsel Tapijtreinigen, schoor steenvegen en alles wat schoon moet Schoon maakbedrijf Harm Spdgt, Pamassiastraat 17, De Koog, tel. (02228) 311 Ook brommeronderde len (o.a. Kreidler). Dumpstore „De Neder landen" '(t.o. Rabobank), Noord-Scharwoude, tel. (02260) 2171 Te koop z.g.a.n. Philips koelkast in!h. 185 liter, met groot vriesvak 175,- Stam, Middellandsëweg S 30, Oudeschild, tel. 3210 Te koop eiken servies- kast. Tel. (02220) 2313 Meisje gevraagd voor helle of halve dagen. Hotel Zeerust, De Koog, tel (02228) 261 Steeds te koop gevr. oude boeken. „De Gouts- berch", Binnenburg 15, Den Burg, tel. 2295 of 3978. Inkoop-verkoop- ruil jï De NVSH ds niet O van gisteren! In- Lichtingen over doelstellingen en adressen in het informatiecentrum 's maandags 20-21 uur, Groene Krui9gebouw Aan komen lopen; rooi poesje 3 mind, out Schilderend 25 Voor vakantiegangers Aankoop Centrale Texe Te koop aangebode houten zomerhuisje, dub belwandig, uitneembaa: 2 slaapkamers, 5 jaa oud. Te bevragen Koom, Grensweg 381 Den Burg, tel. (0222( 2931 Caravanstalling Pos! weg 79. Te bevrage Garage Dros, tel. (0222' 233 Mijn fiets is „gepik! Wie heeft (tweedi hands) een andere voo mij te ikoop? Ik word ac! jaar. Gertjan Wieten, I Warmoesstraat 34a, De Ju Burg, tel. 2411 do: J. Te koop wegens ve: trek Kaptein Mobylet' z.'gja.n. iVz maand g bruiikt. Vr.prijs ƒ595,- Te bevr. Loodssingel 3 Oudeschild Voor sproeiers gieters. Aankoop Ce trale Texel Wie heeft Dino gezie dood of levend7 2 jr. ge kater, zwart, witte bl op 'kop, witte poten buik. Vermist omg Wai derstr.-Bernhardlaan. Luistert goed naar naa: is vertrouwd met honde A. Bakker, Wilsterstr tel. 2944 Sla- en snijbonen v de inmaak. Tuinde Buijsman, tel. (0223 2133 Te koop brandkast, cm diep, 60 breed, hoog. Bosma, KogerS 10, tel. 3623 Vanaf 44,per maand heeft u al een kleuren tv bij ons. TV en andere re paraties zijn a contant. Radio en TV service Van Wijngaarden, Weverstr. 68, Den Burg, telefoon 02220-2695 Volop rode bessen. M. Huisman, De Veen, tel. 2203 Reparatie van timmer werk, metselwerk en stuk werk Alles m en om huis. Schoonmaakbedrijf Harm Spigt, Pamassia straat 17, De Koog - Texel tel. 02228-311 Regelmatig in voor raad mooie sortering balk- en plankhout, spaanplaten, asbestgolf- platen, bielzen, deuren en diverse beton- en sier- tegels. Fa. Barhorst, Maricoweg 2a, Den Burg, tel. (02220) 2684 - 3055 Voor het vegen van uw open haard schoorsteen Vinke bellen 2478 - 3121 In dankbaarheid voor haar grote liefde en zorg herdenken wij onze dierbare moeder, groot- en overgrootmoeder Maria Gerbrcg Bakker, weduwe van Ariën Commandeur, na voorzien te zijn van de H Sacramenten der zieken, in haar 91ste levensjaar. Oudeschild: M. A Bakker-Commandeur J. D. Bakker C. J. Commandeur M. J. Commandeur-Hin Den Burg: C Commandeur-Verberne Den Hoorn- W. G. Commandeur G. Commandeur-den Blanken A. M. Hin-Commandeur S. P. Hin Spang: A. A. Verberne-Commandeur J. J. Verbeme Den Hoorn: Th. J. Commandeur M. Commandeur-Verberne Rinnegom: Alb. M. Kaptein-Commandeur N. M. Kaptein Spanbroek: E. J. Koopman-Commandeur J J. Koopman IJmuiden: J. M. Commandeur (Zr. Felicitas) klein- en achterkleinkinderen Den Burg, Texel, 7 augustus 1975, Huize „St. Jan", Molenstraat 4. De H. Eucharistieviering zal plaatsvindt zaterdag 9 augustus 's middags om 3 uur de parochiekerk van de H Joannes de ^°P^I waarna de begrafenis op het R K. kerkhof t| Den Burg Gelegenheid tot condoleren: vrijdagavond, augustus van 19.30 tot 20.30 uur in Huifl „St. Jan". De Ken fVij V. i :esti «u ong loge te

Texelsche Courant | 1975 | | pagina 2