„WAT IK ZEGGEN WOU.." Si O Bm van het raadhuis Middenstandscursus GELUIDSHINDER VLIEGTUIGEN Wie zet zich in voor KNNV afdeling Texel Verontreinigingsheffing voor Landbouwbedrijven Twee auto's vernield APIJT UIL? EL VINKE SCHOOLAGENDA'S 5,95 in Voor al uw KANTOORMEUBELEN B.V. v'h Langeveld de Rooij MEISJE Heren bloembollenkwekers. ELECTR0HUIS Visser's Bouw- en Timmerbedrijf 2 TIMMERLIEDEN WOONHUIS WOONHUIS WOONHUIS MAKELAARDIJ „TEXEL VASTGOED" MEDEDELINGEN VAN B EN W Verkeersmaatregelen Burgemeester en wethouders hebben een aantal verkeersmaatregelen geno men, die als volgt kunnen worden om schreven: Den Burg: Lijnbaan: eenrichtingverkeer in de rich ting Hollewal. Slingerweg: gesloten voor alle motor rijtuigen voor het gedeelte tussen de Emmalaan en de Reijer Keijeser- straat. Emmalaan: voorrangskruising met de Haffelderweg met de verplichting tot stoppen op de Haffelderweg. Oostcrend: Achtertune: parkeren verboden aan de rechterzijde van het gedeelte tussen de Oesterstraat en de Oranjestraat, gezien in de richting Oranjestraat. Den Hoorn: Stolpweg: aan beide zijden verboden stil te staan vanaf de Naalrand en het gedeelte van De Naai tot aan het Lage Achterom De Cocksdorp: Ploosterstraat: parkeren verboden aan de linkerzijde, gezien in de richting Kikkertstraat. Joan Hodshonstraat: parkeren verboden aan de linkerzijde, gezien in de rich ting Klimpstraat. De besluiten zijn openbaar gemaakt op 18 juli j.l. Gedurende 30 dagen na 'die datum liggen zij ter inzage op het gemeentehuis, kamer 209, waar men graag bereid is, zo nodig een nadere toe lichting te geven. Binnen diezelfde ter mijn van 30 dagen kan tegen de maat regelen beroep worden ingesteld, dat gericht moet worden aan H.M. de Ko ningin maar dient te worden gezonden aan de Commissaris der Koningin in Noordholland te Haarlem. Verontreinigingsheffing Met ingang van 1974 worden de inwo ners van Texel aangeslagen in de ver ontreinigingsheffing. Deze belasting wordt geheven door een instantie met een lange naam, nl. het Hoogheemraad schap van de Uitwaterende Sluizen in Kennemerland en West-Friesland te Edam. De zuivering van het afvalwater zal met terugwerkende kracht tot 1974 overgaan van de gemeente naar „Uitwa terende Sluizen". De rioolwaterzuive ringsinstallaties gaan dus naar deze in stantie en de hieraan verbonden kosten worden gedekt door de verontreini gingsheffing, die wordt opgelegd aan de gebruiker van de percelen. Het afvoeren van afvalwater van de percelen blijft een taak van de gemeen te. Om de kosten van het aanleggen en onderhouden van het hiervoor nodige rioleringssysteem te dekken heft de ge meente rioolrecht van de eigenaren van de percelen. De instelling van deze nieuwe veront reinigingsheffing is een reden geweest, om het gemeentelijk rioolrecht over 1974 en 1975 niet te verhogen. Lichtreklames Hoewel er al verscheidene malen op gewezen is, dat men niet zonder meer een lichtreklame mag laten aan brengen, blijken sommigen zich hieraan nog steeds niet te storen. Dit zal moei lijkheden geven en meestal geld kosten, omdat de lichtreklame dan óf aange past óf verwijderd moet worden. Al die problemen kunnen voorkomen worden door tijdig een vergunning aan te vragen. Laat men de hele aanvraag door een installateur verzorgen, dan moet na plaatsing van de reklame de opdrachtgever toch in het bezit zijn van een vergunning. Een bonafide installa teur zal zeker deze vergunning aanvra gen en deze aan de eigenaar van het pand uitreiken. BRIEVEN VAN LEZERS-BUITEN VERANTWOORDELIJKHEID VAN DE REDAKTIE Met een zeik ere regelmaat wordt er op Texell gesproken en kan men onder meer in de Texelse Courant lezen over geluidsoverlast die met name op het noordelijk deel van het eiland wordt ondervonden van op de Vliöhors oefe nende straaljagers. In mei '75 werden over deze kwestie vragen aan defensieminister Vredeling gesteld door het 2e kamerlid Damkert- (PvdA). In het antwoord van de minis ter werd gesteld, dat het met de ge luidsoverlast op Texel nogal meevalt, gezien het aantal klachten. De laatste bij de luchtmachtstaf ontvangen klacht (op 16 juli '73) was afkomstig van B en W van Texel. Bij de vliegbasis Leeu warden, (waaronder de Vliehors valt, werden in '74 en '75 slechts 3 klachten, afkomstig uit De Cocksdorp, ontvangen. Naar onze mening is het aantal klachten o.m. zo klein doordat men niet weet tot wie men zich moet richten. Het leek ons daarom goed de telefoon nummers van die betreffende instanties bekend te maken. Hier zijn ze: Voor militaire straaljagers: Vliegbasis Leeu warden (05100) 32311. Militaire helicopters Vliegkamp De Kooi (02230) 14877 Voor overlast veroorzaakt door bur gervliegtuigen kan men zich wenden tot de Rijksluchtvaartpolitie, (020) 176031 (er mag niet lager gevlogen wor den dan 150 m, in de zomer boven strand en dorpen 400 m; plaats, datum en registratienummer vermelden). Wellicht dat een groter aantal klach ten er toe kan leiden, dat men in „Den Haag" de op Texel ondervonden ge luidsoverlast, ernstiger neemt dan tot nu toe kennelijk het geval is. Werkgroep Landsöhapszorg Texel Als bestuurslid van de afdeling Vlaar- dingen-Schiedam van de Koninklijke Nederlandse Natuurhistorische Vereni ging (KNNV), ontving ik onlangs een ledenlijst en het viel me op, dat Texel maar acht leden telt. Ook bevreemdt het me dat er op Texel nog geen KNNV- afdeling bestaat, terwijl er naar mijn mening toch wel behoefte aan is De KNNV stelt o.a. ten doel: Het ver breiden van kennis der natuur en het aankweken van liefde tot de natuur. Dit kan binnen een afdeling worden nage streefd door het vormen van een plan- ten-vogel en strandwerkgroep, het hou den van excursies, dia-avonden etc. In Vlaardingen-Schiedam hebben we een bloeiende vereniging met zeer veel ent housiaste leden. De één leert van de an der en na enige tijd heeft men al aardig wat biologiekennis opgedaan. Naarmate men meer kennis van de natuur heeft, kan men intenser genieten van alles wat er in de natuur is te zien (en er is op Texel veel te zien). Wie wil zich inspannen om een KNNV afdeling Texel op te richten? Misschien ligt hier een taak voor het NJN-bestuur om enige geschikte mensen te benade ren? Voor nadere inlichtingen kunt u zich eventueel wenden tot het bureau van de KNNV te Hoogwoud (N.H.). Ing. P. W. M. Boom, Ceramstraat 3, Vlaardingen In de laatste maanden hebben diverse landbouwers en ook particulieren een voorlopige aanslag ontvangen van het Hoogheemraadschap van de Uitwate rende Sluizen in Kennemerland en Westfriesland. De bedragen zijn erg verschillend die voorlopig betaald die nen te worden. Nu is er in die zelfde periode aan de meeste landbouwbedrij ven een vragenlijst toegezonden, die binnen 2 maanden na dagtekening in gevuld teruggezonden dient te worden. Wordt de vragenlijst niet ingevuld te ruggezonden, dan is de kans groot, dat de aanslag hoger is dan van een colle ga die het bedrijf op dezelfde manier voert. Nu blijkt reeds in de praktijk, dat diegenen die dit voorjaar het „gele" vragenkaartje niet opgezonden heb ben. aangeslagen zijn voor 10 ver- vuilimgseenheden, wat overeenkomt met een bedrag van ƒ151,Deze ver rassingen kunnen straks ook worden verwacht als de nu ontvangen vragen lijst niet ingevuld teruggezonden gaat worden. De vragen op ihet aangifteformuLer zijn niet erg op de omstandigheden van de landbouwbedrijven aangepast, maar tooh is het wei mogelijk om ze in te vullen naar de omstandigheden zoals ze op de bedrijven zijn. Wanneer er na de voorlopige aanslag verbeteringen zijn aangebracht ten aan zien van de mest en gieropslag, ver meld dat dan op het formulier. Ik denk hierbij aan het maken van gier- en of drijfmestkelders. Mochten er tijdens het invullen nog enkele onduidelijk heden overblijven, dan kunt U altijd nog milichtingen verkrijgen onder tel - nummer 20921 netnummer 02990. Schroom niet om te vragen; het voor komt wellicht vragen wanneer de de finitieve aanslag bij U wordt bezorgd. J Koolhof Omdat haar voet van het gaspedaal gleed, schoot de Duitse automobiliste Ursula F. vrijdagmiddag vanaf de Aken- buurtsweg de Pontweg op en kwam daar in botsing met een Ford Escort, be stuurd door haar 42-jarige landgenoot D H. Horst. Ursula kwam met haar Opel Record uit de richting Den Burg en wilde bij de kruising remmen om de voor haar van links komende Escort voorrang te geven. Zowel de Opel als de Ford werden onherstelbaar bescha digd; niemand werd ernstig gewond TEXELAARTJES ael aartjes dienen bij wruitbetaling te wor- voldaan. Onder adres bevragen (niet eerder n 11 uur in de boek- ndel; en onder nummer ,50 meer. Alles inclu- if 4°/o BTW. Vanaf ƒ38,70 per maand >eft u al een elektro- sch orgel. Verder heb- n wij alle soorten mu- ikmstrumenten, snaren bladmuziek, ook van han de Heer op cijfer Boorden. Muziekhandel Wijngaarden, We rstraat 68, tel. 02220- i95, Den Burg Tapijt reinigen, schoor- >envegen en alles wat loo n moetSchoon- ïakbedrijf Harm Spigt, massiastraat 17, De pog, tel. (02228) 311 Lompen- en metalen- indel Cobus Spigt, Eier- nd, telefoon (02225) 297 Vanaf ƒ44,per maand eft u al een kleuren tv ons. TV en andere re- raties zijn contant, idio en TV service Van jngaarden, Weverstr. Den Burg, telefoon 80-2695 Volop rode bessen. M. isman, De Veen, tel. >3 - 478 of 3121. IE MAAKT HET RANDSCHOON I Wegens verbouwing tijdelijk verhuisd van De Ruyterstr. 137, naar Ker- kesteeg 1, geen telefoon. Bert en Bep v.d Brink Voor een prachtige col lectie antiek zilver naar De Goutsberch, Binnen- Burg 15, Den Burg, tel. 2295 of 3978. Inkoop - verkoop - ruil Voor sierstenen. Aan koop Centrale Texel Te koop een pairtij V2 hl. narcissenbakken en klein leesbandje, ideaal voor krokussen. M. H. Bakker, tel. 2313 Appelen nieuwe oogst bij H. J. Keijser, fruit- bedrijf Molenbuurt. Ver- koop alleen 's middags Misschien wordt de Oranjeboom voor horeca ondernemers aantrekke lijker, wanneer ze voor uitbreiding van het ge bouw de Rabobank mo- gen slopen Heel blij zijn wij met de geboorte van onze dochter Nicole Jennie Ilse Udo von Holte Gerie von Holte-Hillen Hotel „Tubantia", De Koog, Texel, 9 augustus 1975. Langs deze weg geven wij U kennis van de ge boorte van onze dochter Raquel 22 juli kwam ze te Itzehoe in Duitsland ter wereld. Haar blijde ouders zijn Rinus en Annette van Boven-Starink Voor waterslangen en haspels. Aankoop Cen trale Texel Blij geven wij U kennis van de geboorte van onze zoon en broertje Ronald Geeske, Gerrit en Sandra Zijm Den Burg, Texel, 10 augustus 1975, Witte Kruislaan 1. Met grote vreugde ge ven wij U kennis van de geboorte van onze zoon en mijn broertje Arjan T. Huisman I. Huisman-Wuis Blza Texel, 7 augustus 1975, Pontweg K 90, De Koog Als je snel bent, heb je keus uit De Nieuwe Agenda 1,95 Popagenda 4,25 Topagenda 2,95 Multo ringbandagenda 4,45 De andere agenda 4,50 Ryam agenda 4,25 Universeel agenda 3,25 Ryam met steengoede grammofoonplaat. (Kayalk, Brainbox, Dizzy Man's Band, Focus) Snelle kopers hebben de meeste keus bij vh Langeveld endeRooybv den Burg Texel uit aü s n<3 Daar het voor mij on mogelijk is iedereen per soonlijk te bedanken, wil ik U langs deze weg har telijk bedanken voor het bezoek en de versnape ringen, die U meebracht tijdens mijn verblijf in het ziekenhuis. Vooral dank aan de zusters en broeders van ziekenhuis Parkzicht. Jac. Boon Burgwail 27, Den Burg - Texel. Dankbaar en blij zijn wij met de geboorte van ons dochtertje en zusje Linda Maria M. A. Smit-Witte C. W. Witte Richard Den Burg, Texel, 11 augustus 1975, Kogerstraat 41. Gaarne wil ik langs deze weg, iedereen be danken, die op enigerlei wijze belangstelling heeft getoond bij gelegenheid van mijn 50-jarig kloos- terfeest. Mede door Uw brieven, felicitaties, bloemen en cadeaus is het voor mij, mijn medezusters en fa milieleden een onverge telijke dag geworden Zuster Catharina Hïn antiekhandel hans v. d. blift roaalderstraat 4 den burg Inkoop - Verkoop Geopend maandag en woensdag van 9.00 17.00 uur en na tel. afspraak (02223) 677 Woensdag 13 augustus hot adres xuaar antiek óók antiek is Strandpaviljoen Paal 12 vraagt HANS BOKS Bemhardlaan 115, Den Burg, tel. 3518. Na een geduldig gedragen ziekte is op 80- jarige leeftijd toch nog onverwachts van ons heengegaan mijn dierbare man en onze lieve vader en -grootvader Lambertus Majoor, echtgenoot van Cornelia Witte. Uit aller naam C. Majoor-Witte Zijtak 36, Laren N.H. Eucharistieviering woensdag 13 augustus om 14.00 uur; daarna begrafenis op het Sint Jans kerkhof. 15 augusus hopen wij de 100ste verjaardag van mijn moeder en onze omoe mevr. A. Duinker-Eelman te vieren. Jan Adriaan Duinker Cees en Tiny Duinker Army en Aad Dekker Anita en Jaap Kooger Netty en Ben de Ruiter en achterkleinkinderen Samen met haar hopen wij een receptie te geven in Huize „Irene", van 3.00 - 4.30 uur. Den Burg - Texel. Aanmelding maandagavond 18 augustus 's avonds half 8 in Gebouw MAVO-school, Schilderend. Wilt U zoveel mogelijk doen met Uw voorraad kwik Met de LANGCO ONTSMETMACHINE kunt U met 1 liter kwik b.v. 7 ton krokussen ontsmetten. Andere bekende voordelen sneller werken en geen gif resten. Inlichtingen W. TIMMER, Schorrenweg 43, Oosterend, telefoon '(02223) 469. Met hoogachting voor het ware geluid voor al Uw nieuwbouw, verbouw, onderhoud, machinaal timmerwerk, en restauratiewerken, vraagt Maricoweg 7, (02220) 2488, Den Burg - Texel TE KOOP AANGEBODEN te DEN BURG groot, goed onderhouden, staand vrij- met tuin en aangebouwde garage annex berging Voorzien van een oliestook c.v.- installatie. Goede zonhgging, rustige buurt Indeling: ruime -hal, twee grote woonkamer en suite, derde kamer, ruime, modem geïnstalleerde keu ken, kelderkast, bij-waskeuken, ge heel betegelde douchekamer, toilet. Vaste trap naar bovenverdieping (vanuit woonkamer) met drie rui me slaapkamers, waarvan één voorzien is van een vaste wastafel en een kinderkamer. Veel ingebouwde kastruimte door het gehele pand. De vaste vloerbedekking en het zeil in het gehele huis zijn bij de koopsom inbegrepen, lm overleg te aanvaarden. Koopsom ƒ95.000, OUDESCHILD Aan de rand van het centrum ge legen, recent verbouwd vrijstaand met bouwvergunning voor grotie schuur, ca. 1000 m2 grond en c.v.- installatie. Indeling hall/entree, toilet/badka mer, grote slaapkamer, kantoor ruimte. zeer ruime (woonkamer annex modern ingerichte keuken, bijkeuken. Bovenverdieping- ruime overloop, één grote slaapkamer, douche/ toilet, 2 kleinere slaapkamers en een keuken. De bovenverdieping is als -geheel afgescheiden apparte ment te bewonen. In overleg te aanvaarden. Koopsom ƒ110.000, Nabij DE KOOG op een zeer fraai punt aan de bos rand gelegen, vrijstaand met ca 5000 m2 tuin en erf. Uitstekende zomligging Indeling, hall/entree, keuken, toi let, douche, grote aangebouwde bij keuken, woonkamer, slaapkamer. Bovenverdieping: 3 slaapkamers, overloop en zeer veel kastruimte door het gehele pand. In overleg te aanvaarden. Koopsom ƒ125.000, Tevens bestaat de mogelijkheid het pand aan te kopen met 15 000 m2 grond. Hoge hypotheken beschikbaar. Onze woninggids wordt U op aanvraag toegezonden. Inlichtingen en verkoop bij (Makelaarskantoor P. C. Brandsen) Schilderweg B 46 - Postbus 87, Den Burg - Texel. tel. (02220) 3025 en 3429 b.g.g. 2031.

Texelsche Courant | 1975 | | pagina 3