AGEND4 L<"//R f Taart met honderd kaarsjes VERVOLG VAN PAG. 1 Moeilijkste wad looptraject in 7 uur bedwongen Jonge rover aangehouden Onder invloed Vandalisme Draaiorgelconcours morgen in Den Burg Geen voorrang: schade DRIE KOEIEN DOOR BLIKSEM GEDOOD EILANDSCHUTTERS DISTRICTSKAMPIOEN Bloedproef geweigerd A. Winter jeugdkampioe Weer zege zaalvoetbalteam Wielervereniging Texel „WAT IK ZEGGEN WOU.. Boksen J )6 Een taart met honderd kaarsjes was een geschenk voor mevrouw A. Duin- ker-Eelman die vrijdagmiddag haar honderdste verjaardag vierde. Al die kaarsjes uitblazen is te veel gevraagd van een honderdjarige en daarom deed de jongste kleinzoon Jacco Kooger (8)' het, een moment dat door onze foto graaf werd vastgelegd. Rechts de 18- jarige Ina Kooger, oudste kleindoch ter Op de receptie die iverd gehouden in de conversatiezaal van het bejaar denhuis Irene" werden nog vele an dere geschenken aangeboden. Buiten de kring van familieleden en bewoners gaven onder meer burgemeester Spren- ger en zijn vrouw acte de presence, loco-burgemeester Westdorp, directeur van de Sociale Dienst, zuster Haasnoot en een vertegenwoordiging van de be- jaardenomroep. fan Zwan liet op straat zijn draaiorgel ,,De Tietonder meer het ,Lang zal ze leven" ten ge hore brengen en 's avonds speelde zo wel aan de voor- als de achterzijde van het gebouw het Kon. Texels Fanfare- DEK. Van de secretaris van de Ko ningin ivas er een brief met felicitatie en de bewoners van de Lijnbaan had den gezamenlijk een bloemstuk ge stuurd. De jarige zelf hield zich in de drukte uitstekendZe beleefde alles heel bewust en vol interesse en sprak na afloop meewarig tot dirctrice me vrouw De Vries en het personeel van het bejaardenhuis: ,,W'at zullen jullie het druk hebben gehad!" de legende van de postiljon van De Cocksdorp best eens op waarheid kan berusten Het verhaal gaat namelijk dat de postiljon lopend over het wad de post van Texel naar Vlieland bracht Een legende is echter een verzonnen verhaal zodat moeilijk kan worden gestaafd of hij inderdaad als eerste het wad tussen beide eilanden bedwong. Schortinghuis bereidde zijn tocht zorgvuldig voor. Ook Jan, Cees en Cor gingen uiterst nauwgezet te werk. Zo wel vanuit Vlieland als Texel maakten zij een verkenningstocht om een idee van het traject te krijgen. Een deel van het wad, van Driespand tot de Binnen Breesem, bleef voor hen tot zaterdag onbekend. Onaangename verrassingen deden zich hier echter niet voor. Nauwkeurig Gewapend met een nauwkeurig sche ma en een gedetailleerde kaart vertrok het drietal in oost-zuidoostelijke rich ting. Na de Waardgronden tot een kilo meter voorbij het Engels vaarwater te zijn gepasseerd ging het verder in zuide lijke richting tot het verlengde Foks- diep. De binnen Breesem moest tot borsthoogte doorwaad worden waarna het drietal pal west op Texel afstevende. Met de Schorren binnen bereik ontlaad de de tweede onweersbui zich bove^ hun hoofden. Zo dicht bij het einddoel werd echter niet meer aan opgeven ge dacht. Eenmaal op hoeve Zeeburg boog Cor van den Arend zich nog eens over de kaart: slechts 6 kilometer hadden zij op droogevallen grond gelopen. Onoverkomelijke problemen leverde deze tegenslag niet op voor de drie ervaren wadlopers, die zo'n 50 a 60 wadtochten per jaar maken. Zij ston den voortdurend via de 27MC band in radiocontact met Hans Bartels die van uit Groningen de tocht per auto naar Texel had gemaakt, en een onmisbare schakel in het geheel vormde. „Ik zou het traject tussen Vlieland en Texel nooit met onervaren partners hebben gelopen", concludeert Cor van den Arend. Cees Baarveld en Jan Laan knikten instemmend. Op verzoek van de Amsterdamse ge meentepolitie heeft de Texelse Rijkspo litie een 13-jarige scholier uit de hoofd stad aangehouden en gisteravond op transport gesteld. De jongen werd ge zocht wegens meerdere gevallen van beroving, gepleegd samen met anderen. Hij werd aangetroffen op een Texelse camping DE KOOG Een 66-jarige Texelse automobilist die gisteravond bij een rou tinecontrole in De Koog werd aange houden bleek teveel te hebben gedron ken. Hij onderwierp zich aan blaas- en bloedproef. DINSDAG 19 AUGUSTUS In de Herv. kerk van De Cocksdorp wordt de dia-serie „Mooi Texel" ver toond; 20.00 uur. WOENSDAG 20 AUGUSTUS Op de Groeneplaats vanaf 14.00 uur folkloristische festifiteiten. Om 14.00 uur begint een groot draaiorgelcon cours, waaraan door tal van draai orgelspelers uit Noordholland wordt meegewerkt. Verder om 16.00 uur op treden kinderdansgroep, kinderboe- renkapel en verloting van een schape vacht. Om 19.30 uur geeft de drum band Margaretha Sinclair een show; om 20.00 uur treedt de dansgroep ou de dansen op alsmede de boerenkapel en vanaf 21.30 uur is er vrij dansen in hotel „De Lindeboom-Texel" In City theater wordt om 20.00 uur de western 'Lawman' gedraaid met Burt Lancaster en J. Lee Cobb. In de Herv. kerk van Den Burg van 14 00 tot 16.30 uur orgelbespeling en informatiestand van de gezamenlijke kerken. Van 19.00 - 21.00 uur wordt op het strand van paal 9 (Hoornderslag) een sportviswedstrijd voor gasten en Texelaars gehouden Volleyballiefhebbers kunnen vanaf 20.30 uur spelen in dorpshuis „De Bijen korf" te Oosterend. Vogelwachter Anne Boon vertoont zijn dia's van Mokbaai en Geul in dorps huis De Waldhoorn te Den Hoorn, aanvang 20.00 uur. Om 20.00 uur opening van het Hervorm de gemeentecentrum „De Schakel" in Den Burg DONDERDAG 21 AUGUSTUS In De Cocksdorp wordt aanvang 19.30 uur een grote taptoe gegeven. In de Herv. kerk van Den Hoorn tussen 14 00 - 16.00 uur rondleidingen; tevens gelegenheid om de toren te beklim men. Van twee nabij de zuivelfabriek ge parkeerde auto's werden in de nacht van zaterdag op zondag banden doorge sneden. De gedupeerden zijn de heren Kliphuis (Texel) en Drewes (Assen). De politie heeft de zaak in onderzoek. Een ander geval van vernieling werd gemeld door de heer A. Mantje uit Den Burg. Van zijn bij het City theater ge parkeerde auto werden de buitenspie gels verwijderd Zoals reeds eerder aangekondigd wordt morgenmiddag in het kader van de folklore op de Groeneplaats een draaiorgelconcours gehouden waaraan 8 orgels (waaronder één Texels orgel: De Tiet) deelnemen. Het concours be gint om 2 uur. De gemeente heeft voor de winnaar een beker beschikbaar ge steld. De jury bestaat uit de heren D Wassink, H. Kok en A. Kuik. Volgende week woensdag is de laatste folkloredag van dit seizoen. Dan zal 's avonds een drumbandshow worden ge geven. Als gevolg van het niet geven van voorrang botsten zondagochtend om half elf op het kruispunt Pontweg- Akenbuurtsweg twee auto's. J.Z. (38) uit Den Burg kwam van de Akenbuurts- weg, verleende het van links komende verkeer voorrang, meende toen dat er een „gaatje" was en gaf gas. Van rechts kwam op dat moment echter J. P van B. uit Culemborg. Zijn wagen, een Fiat 127, werd bij de aanrijding flink be schadigd en moest met de takelwagen worden weggehaald; de Mercedes van Z liep lichte schade op. Niemand werd ge wond Tijdens een hevig onweer dat vrijdag ochtend om half elf boven Texel los barstte zijn drie koeien door de bliksem dodelijk getroffen. Het waren twee die ren van het biologisch dynamisch be drijf „Sint Donatus" in Den Hoorn en een koe van KI du Porto van 't Hooge bij Oosterend De noodslachtplaats heeft zich over de beesten ontfermd na ter plaatse de ingewanden te hebben ver wijderd. Ook enkele schapen van Joh. C. Roeper werden door het hemelvuur ge dood. De Eilandschutters zijn zondagmiddag op het schietterrein van Concordia in Amsterdam districtskampioen in de klasse B geworden en bewerkstelligden daarmee afvaardiging naar het Neder lands kampioenschap in september. De Eilandschutters bereikten een to taal van 4.528 punten bestaand uit de resultaten van zondag (2.243 punten) en van de eerder dit jaar verschoten wed strijden in Den Helder. In de persoon lijke rangschikking was Henk Witte zondag met 8 speld de beste Texelse schutter, gevolgd door Henny van Heer waarden, Klaas Kikkert, Theo Dijt, Geert Witte en Cees van Heerwaarden die ieder 7 speld behaalden. Hedenavond komt de vereniging voor het eerst in de Burgemeester De Ko ninghal. Deze zaal is veel geschikter dan 't Skiltje waar tot dusver werd ge oefend. De 22-jarige J J.S. uit Den Burg wei gerde de bloedproef nadat hij zondag ochtend op verdenking van rijden onder invloed was aangehouden De man had de aandacht van de surveillerende poli tie op zich gevestigd door op zijn brom mer zonder licht te rijden. Hij ging er vandoor maar kon later in De Koog worden gevat. De blaasproef viel voor hem ongunstig uit. Dat hij de daarna te nemen bloedproef weigerde levert hem waarschijnlijk geen voordeel op want de straf voor het weigeren van de proef is gelijk aan die van rijden onder invloed. De politie kreeg met nog twee andere gevallen van rijden onder invloed te ma ken. Een rijverbod werd opgelegd aan een automobilist die bij de blaasproef iets minder dan 0,5 pro mille bleek te hebben. De bloedproef werd genomen bij automobilist P A. die wat rijkelijker over de streep was gegaan. Texel heeft nu 3 oefenwedstrijden gen Helderse topploegen gespeeld en le 3 gewonnen met de doelcijfers 14 v en 3 tegen. S.V. Texel Een S.V. Texel-combinatie van 3e en 4e elftalspelers speelde woensdag in De Koog tegen een combinatie van spelers uit de Texelse verenigingen. Na een goede wedstrijd werd het een 10 ne derlaag voor de Texel-combinatie. Op het middenveld viel het goede spel van Marius Brons op, het was jammer dat juist hij het was die door een ongeluk kige handsbal de penalty veroorzaakte, die de nederlaag betekende. Donderdag speelde de eerste selectie een goede oefenwedstrijd tegen Ooster end. Al spoedig was het 20 voor Texel, door een goed schot van Klaas Dirk Koorn en een kopbal van Guus Zegel. Tot de rust bleef Texel meer in de aan val er kwamen wel kansen, maar de goede afwerking ontbrak nog Na de rust maakte Uriot er met een prachtige kopbal 30 van Hierna verslapte het spel van Texel en Oosterend kon door een penalty en een mooi schot inlopen tot 32. Toen was Texel weer aan de beurt en Henk Groen bracht met een schot via de binnenkant van de paal de eindstand op 42. Zaterdag werd in Den Helder tegen HCSC gespeeld. Nu was Gert Pansier ?ls laatste man opgesteld en met groot succes. De achterhoede bleek veel meer inhoud te hebben, zodat het middenveld door Texel werd beheerst, vooral Uriot en Jan de Lugt speelden een steke par tij. Al spoedig gaf Uriot een doorspeel bal aan Cor Blonk, die feilloos inschoot. Aad Blom verloor een duel op het mid denveld en de linkerspits kon vrij door lopen naar het Texel-doel. Hans Geus vergat de sliding en het was 11 Uit een vrije trap, even buiten de zestien meterlijn, maakte Uriot na een overstap van Klaas Dirk Koorn er nog voor de rust 12 van Na de rust bleef Texel ook het meest in de aanval en het was Klaas Dirk Koorn die met een strak schot de stand op 13 bracht, na een goede aanval over links Cor Blonk werd vervangen door Eigenbach, die op de linkervleugel een goed debuut maakte. Texel 4 kon het tegen de kampioen Texelse Boys 3 lang niet bolwerken. Voor de rust hield Texel het nog redelijk bij elkaar, er werd zelfs een penalty ge mist door Tom Bakker. Na de rust was Texel evenwel uitgespeeld en verloor kansloos met 41. Het enige doelpunt voor Texel werd gemaakt door J. D Bakker. Het oefenprogramma verloopt tot nog toe nogal succesvol. Bedenk evenwel in de competitie gaat het er anders tegen aan. We moeten dan een hele wedstrijd kunnen uitspelen. Het is dus zaak om de training te bezoeken, vooral de spe lers van het 2e, 3e en 4e moeten komen. Donderdagavond speelt het eerste se lectie tegen Oosterend Z; dat kan weer een goede oefenwedstrijd worden. t C Training Z.D.H. Op het ZDH-terrein is donderdag avond vanaf 7 uur conditietraining voor alle spelers van 16 jaar en ouder. Ver der zijn er deze week nogal wat klusjes op het veld te doen. Iedere avond wordt gewerkt en extra hulp is zeer welkom Het Texelse zaalvoetbalteam heeft in zijn derde oefenwedstrijd de Helderse hoofdklasser Telstar met 40 geklopt. Er werd van Texelse zijde uitstekend gespeeld, de voorhoede bracht met veel storen de tegenpartij uit hun ritme, zo dat de weinige aanvallen van Telstar vrij gemakkelijk waren te onderschep pen. Texel kon de le helft echter geen voorsprong nemen, mede door het uitste kende keeperswerk van de Telstardoel man. Ook in de tweede helft bleef Texel in de aanval en al gauw kon Koos Witte een terugspringende bal keihard in het doel schieten: 10 Telstar bleef nu minder voor het doel hangen en dat gaf Texel iets meer ruimte. Een razendsnel le counter via Louis Uriot, die de bal op maat voorzette, maakte Jan Piersma af met een circus-achtige beweging die de keeper van Telstar met geen mogelijk heid kon volgen: 20. Het derde doel punt was een prachtig staaltje zaalvoet bal. De bal werd door Klaas Dirk Koorn Jan de Lugt en Bep Vonk grandioos rond getikt. Iedereen werd uitgespeeld met inbegrip van de keeper: 30 Een lange pass van Texel-verdediger Hans Geus bereikte Louis Uriot, die zich knap vrij maakte van zijn bewaker en kei hard in de hoek schoot: 40. Zondag 17 augustus hield de wiel vereniging Texel een wedstrijd voor clubkampioenschap voor de jeugdlei die door A. Winter werd gewonnen, van Boven ging van de start af op maar moest drie ronden voor het eii de tol van zijn inspanning betalen Winter nam een tussensprint waar all< door E. Kooiman op werd gereageerd van Boven moest deze twee laten ga A. Winter werd eerste, gevolgd door Kooiman. R. van Boven sleepte de dei plaats in de wacht voor Martien en M< no Koorn. Woensdag 20 augustus aanvang 18 uur wielrennen jeugd op de Hogebe 19 00 uur senioren en junioren. BRIEVEN VAN LEZERS- BIJTTEN VERANTWOORDELIJKHEID VAN DE RECW Ge t t np 222 L rtir Boksen is spel, men moet het niet v tij< warren met „vechten", want de bo! 92 sport is aan reglementen gebond Twee kandidaten, die van ongeveer lijke grootte en lichaamskracht zijn, p beren op vriendschappelijke wijze kaar in behendigheid te overtroev. De bokssport eist van haar beoefenai een gezond lichaam en een gezor geest en kan belangrijke karaktereigi schappen als zelfvertrouwen, betrou baarheid en zelfbeheersing aankwek en ontwikkelen Iedere bokser dient streven naar goede manieren, een vl< keloos gedrag en netheid, zowel in buiten de ring. De laatste tijd zijn nogal vragen gerezen bij diverse oudi omtrent de Boksschool Texel (BST). R mg keer werd er verteld, dat de BST leen maar op 18-jarigen en ouder is gesteld, of er geen gevaren aan verbc den zijn etc., etc. Ouders schieten je straat aan met. .Mijn zoon is 11 jaar wil graag boksen leren, is dat wel v< antwoord?" Wij kunnen u mededeli dat de goedlopende BST, met zo'n betalende leden en een groot aantal nateurs, in de eerste plaats niet gezi moet worden als een „Opleidingsct trum voor fanatieke vechtersbazen' op straat of waar dan ook, wel even zuil laten zien dat ze niet terugschrikken voor één of andere vechtpartij. De Boksschool Texel staat onder voegde en deskundige leiding van heer J van Rooy, en deze maakt i wat er wel en wat er niet kan gesch den. Elke zaterdagmiddag van 16 00 18.00 uur is er een conditie- en bokstr ning in het dorpshuis ,,'t Skiltje" te 0 deschild, waar een ieder aan deel k nemen, zowel jong en oud. Het is as moedigend dat de laatste tijd stee meer jeugd interesse krijgt in de con< tietraining, waarbij vooral aan de jeu speciale aandacht wordt besteed Bij de tot nu toe uitgevoerde demo stratiepartijen op Texel bleek veel int resse voor de bokssport. Wij nodig een ieder uit om eens een training toeschouwer bij te wonen, waarna u tx een bepaalde conclusie kan trekken Z wel trainer als bestuursleden zijn bere om u over de Boksschool Texel meen' re inlichtingen te verschaffen. D R. Iken (Bobo) TELEF00NBEANTW00RDERS met en zonder terugspreek- mogelijkheid eenvoudige bediening landelijke service lage prijzen, v.a. f460.- Ook voor U de juiste mogelijk heid. Informeer maar bij vh Langeveld endeRooybv den Burg Texel TEXELAARTJES Minimaal (3 regels) 2,70, elke regel meer ƒ0,90. Texel aartjes dienen bij vooruitbetaling te wor den voldaan. Onder adres te bevragen (niet eerder dan 11 uur in de boek handel; en onder nummer ƒ1,50 meer. Alles inclu sief 4% BTW Vanaf ƒ38,70 per maand heeft u all een elektro nisch orgel. Verder heb ben wij alle soorten mu ziekinstrumenten, snaren en bladmuziek, ook van Johan de Heer op cijfer accoorden. Muziekhandel Fa. v. Wijngaarden, We verstraat 68, tel. 02220- 2695, Den Burg Volop handappels. M. Huisman, De Veen, tele foon 2203 Vanaf ƒ44,per maand heeft u al een kleuren tv bij ons. TV en andere re paraties zijn a oontant. Radio en TV service Van Wijngaarden, Weverstr. 68, Den Burg, telefoon 02220-2695 Lompen- en metalen- handel Cobus Spigt, Eier- land, telefoon (0222.5) 297 Te koop aangeb. i.p.st. toerspeedboot 4V* mtr, 35 pk buitenboordmotor met afstandsbediening. Bur- gerhoutstr 7, 'Den Burg. Volop rode bessen. M. Huisman, De Veen, tel. 2203 Tapijtreinigen, schoor steenvegen en alles wat schoon moetSchoon maakbedrijf Harm Spigt, Pamassiastraat 17, De Koog, tel. (02228) 311 Plaats de GESLOTI huiisvuilzakken ZO DICHT MOGELIJ langs de weg. Dit spaart de ophaaldier veel tijd 00] OOf irst Te AT Nu me vai 300 Re< tie. We rep DE JW rel< tx >en jitt< >en 'Ugl leet Mi- Te koop Fiat 1! bouwjr. 1970. Tel. (0221 390 na 19.00 uur bh enn ■an Schooltijd burea tijd Arfcima heeft Tel. 3592 18e eeuws Ohinees Japans porcelem bij Goutsberch, Binnenbur 15, Den Burg, tel. 2295 3978. Inkoop - verkoop ruil Meisjes van 14 jaar ouder, die interesse he ben in damesvoetb kunnen zich opgeven Mevr Bakker, Keesoi laan 20, tel. 2113 Pel Bi i lesc. Bu Ros vei istu we t 2L ;im nne nge iscl ugu turt

Texelsche Courant | 1975 | | pagina 2