Het lijk in de Ketelstraat" watlijktude fijnste vakantie? Rabobank Q iGOEnGftyi Auto schade net iets beter m J. M. SCHOO boottocht maken, Middellandse Zee-cruise, Amerika- reis, leuk bungalowtje, eigen auto,vliegreis, per trein, luxe autobus, u kiest 't, wij verzorgen t... spetter van die weck] vers vsiii liet mes ijrocntc en fruit [KROON SUPERMARKTI Den Hoorn Tel: 02226- 252 centrale verwarming b.v. el' zwembad „MOLENKOOG" Je kunt er méér dan zwemmen Voor al uw KANTOORMEUBELEN B.V. v'h Langeveld de Rooij Caissière nette jongens of meisjes ALLES VOOR UW TUIN! Houthandel A. van der Vis b.v. Assurantiekantoor „Texel", Alleen met originele onderdelen FA. GEBR. SCHOENMAKER Jonderdag tot en met dinsdag (dage- 20.00 uur) vertoont het City theater belegen, maar uitstekende film met nis de Funès, getiteld „De gendarme Saint-Tropez" en geregisseerd door in Girault. De Funès is hierin politie- m, en wel een van het soort dat niets ■er doet dan bonnen schrijven. Een •-ijverige dienstklopper, voortdurend oopsmerend bij zijn meerderen en de mpers die onder hem staan afknij- id. Vooral na zijn promotie en over using krijgt hij de kans om een ,epje sullige agenten vreselijk hard te pakken. Doel: het vormen van soort commandogroep, speciaal be- t met, en getraind in het opsporen en ïhouden van blootlopers aan het and van Saint-Tropez. Deze plaats is nelijk nog niet zo ver als Texel en op iistisch-naturistische aktiviteiten daar zware straffen. Naast de on- •woestbare De Funès is er een fijne van Jean Lefèvbre (de kleine en sul- ;te van de gendarmes) die zorgt voor mooi contrast met de waanzinnig ikke wachtmeester De Funès. (Voor leeftijden). rijdagnacht (23.30 uur): „Het gaat goed als een Tiroler het doet". Het is weinig subtiele vertaling van „Ach lel mir noch einem". Ditmaal landt daar in de Alpen een vliegende scho- met vijf meisjes van een andere pla it. Hun opdracht is een lading man- ijk zaad mee terug te nemen. Een oteltje zaad zogezegdMisschien omdat ze in die andere wereld al 50 cm te wel gestopt zijn met die vervelende Beierse gymnastiek. Zolang het publiek er zich echter te pletter om blijft lachen en dit soort films beter bezoekt dan an deren (van welk soort dan ook), zullen ze worden gemaakt.en dus ver toond. (Voor boven 18 jaar). Zondagmiddag om 3 uur. „Niels Hol- gerssons wonderbare reis", een mooi ge maakte jeugdfilm, over een jongen die voor straf wordt betoverd, omdat hij al tijd de dieren treitert. Wanneer hij dat ook met een kabouter probeert, blijkt hij de verkeerde voor zich te hebben. Hij verandert in een zeer klein manneke, kleiner nog dan de dieren op het erf van zijn vader. Op de rug van een gans vliegt hij naar Lapland, beleeft allerlei avonturen en leert zijn lesje. Fraaie na tuuropnames worden afgewisseld met knappe trucages in deze Nederlands ge sproken film voor alle leeftijden. De woensdag-western is „Nevada Smith", met Steve Mc Queen in de ti telrol Verhaal en scenario werden geba seerd op de gelijknamige figuur uit Ha rold Robbins' roman „The carpetbag gers". Max Sand is de zoon van een In diaanse moeder en een blanke vader. In het (nog) wilde Westen van 1890, zijn talloze bandietenbendes aktief. Drie mannen martelen en vermoorden de ou ders van Max, terwijl hij daar getuige van is. De gezichten van hen zijn voor altijd in zijn geheugen gegrift. Hij gaat de moordenaars achterna met alleen zijn paard, een geweer en acht dollar. Henry Hathaway maakte deze wes tern in 1966 en Steve McQueen is hele maal in z'n element als de zwijgzame, verbeten en wraakzuchtige hoofdfiguur. (14 jaar). EUILLETON: door Astrid Kleyn !3. Toen Van Benten de Oranjelaan [raaide, overviel hem opnieuw de >rname stilte die de buurt scheen uit stralen. Hij reed zijn Austin het pad n nummer 21 op, het adres van de fa lie Vogel. Op zijn bellen werd de deur ia direkt geopend door een jongen een jaar of dertien. ,Dag, is je vader thuis?" Jawel", antwoordde de jongen nors bleef hem afwachtend aankijken. Wil je hem zeggen dat Van Benten n graag wil spreken?" londer een woord te zeggen draaide jongen zich om en verdween in de ig- let volgende moment verscheen Vo- aan de deur. Bleek en mager met een ipannen uitdrukking op zijn gezicht. Reeft u nieuws?" Nee, het spiit me. Tenminste niet t u bedoelt. Kan ik even binnen ko- n?" Natuurlijk. Let u niet op de rommel, ben alleen thuis met de jongens. Mijn •uw is boodschappen doen". ,Dat weet ik", antwoordde Van Ben- droog. fogel keek hem vragend aan. Ik zag haar in de stad. Ze was in ge- schap van uw baas". O ja?" Vogels stem klonk niet geïn- isseerd. Ontmoet uw vrouw Van Ieperen ik?" Och, zo nu en dan. Hij heeft een ver- uwenspositie in ons gezin. Ze vraagt n wel eens raad of ze leent geld van n, zoals vorige maand bijv. Vandaag len ze samen vermoedelijk een elek- che trein uitzoeken voor een van n zoons. Hij is volgende week jarig, n vrouw vroeg me vanmorgen of ik wilde doen, maar ik had geen zin. /endien moest er iemand bij de kin- en blijven. Maaike is dol op winkelen ben ik thuis gebleven". Heeft uw vrouw een verhouding met Hè7" Vogel trok verwonderd zijn kbrauwen op. Dat zou toch kunnen of niet soms?" Nee. Ik heb haar in een ruzie wel s gezegd dat we beter konden schei- i, zodat ze met Van Ieperen kon trou- Ze begon toen een beetie hyste- h te lachen. „Dat zou je wel willen ik met zo'n ouwe vent, maar zo ge- kkelijk kom je niet van me af". Och weet u, ze mag hem wel, geloof maar ze koestert een fysieke afkeer hem". En hij?" Hij zou wel willen". Is hij getrouwd?" Weduwnaar". an Benten had wat tijdschriften op geschoven en was met zijn jas aan 3e bank gaan zitten. Met zijn hoed op knie keek hij de kamer eens rond. was er een onbeschrijfelijke bende sen het verveloze meubilair slinger overal speelgoed. In een hoekje zat jongen, die de deur voor hem had pend. op een kruk met een boek op schoot. Hij scheen ingespannen te in, maar Van Benten besefte ver- rikt dat de jongen vermoedelijk het gesprek gehoord had. Zichzelf ver eend dat hij daar niet aan had ge- ht, wierp hij een blik op de vader. scheen zich nergens van bewust en t met een nerveus gebaar een siga- aan met de peuk van de vorige. 'P dat moment kwam er een meisje ien hollen Even keek ze verbaasd r de vreemde man en schoot toen op r broer af. Ze griste het boek uit zijn den ^at boek is van mij, dat weet je 3ch barst". De jongen probeerde r nog bij haar rok te grijpen, maar te net. Schel fluitend liep hij de ka- OPENLUCHTZWBMBAD MOLENKOOG Ook ZWEMMEN is fijn MAAS 4 6 MARKT Gravenstraat 15, Den Burg, telefoon 2475, vraagt voor zijn bedrijf en 15 - 22 jaar, voor de groente- en levensmiddelen afdeling. Vastwerk of parttime. Hoog loon. mer uit en knalde de deur achter zich dicht. Vogel fronste zijn wenkbrauwen maar zei niets. „U heeft zeker nog steeds niets van Marjolijn gehoord?" Vogel keek hem gelaten aan en schud de zijn hoofd. „Ik was van plan haar ouders eens op te zoeken". „O ja?" Zijn belangstelling scheen ge wekt. „Kent u ze?" vroeg Van Benten. „Nee, ik heb ze nooit ontmoet". Een tijd lang zaten de mannen zwij gend tegenover elkaar. Eindelijk stond Van Benten op en liep naar de deur. „Blijft u maar zitten, ik kom er wel uit". In de gang hoorde hij de kinderen boven ruzieën. Hij zuchtte en trok de voordeur zachtjes achter zich dicht. Hij reed in de richting van de grote vierbaansweg die om de stad naar het oosten afboog. Een rit van minstens an derhalf uur had hij voor de boeg. De radio stond zachtjes aan, net verstaan baar voor een aandachtig luisteraar. Van Benten luisterde helemaal niet. Zijn gedachten gingen naar de ouders van Marjolijn. Met opzet had hij zijn komst niet aangekondigd. Misschien konden hun reakties op zijn plotselinge bezoek hem wat verder helpen. De rit scheen eindeloos. Hij kon best begrijpen dat het meisje niet zo vaak naar huis ging. Zoals Kasper had voorspeld, was het weer wat opgeknapt. De zon scheen tussen de witte donzige wolkenpartijen, die in een strakblauwe hemel dreven. Veel gezinnen, door het mooie weer naar buiten gelokt, reden nu in lange files de stad uit, in de hoop een stukje natuur te kunnen bemachtigen. Hij ging op de linker baan zitten en trapte het gaspedaal in. Al zijn aandacht was nu bij de weg en het drukke verkeer. Bijna een uur bleef hij geconcentreerd door rijden, totdat hij de afslag vond met de naam van het bewuste plaatsje. Hij zuchtte verlicht, blij dat hij aan de rij zoevende auto's kon ontsnappen. Het laatste deel van zijn tocht was veel rus tiger. Hij opende het raampje om de fris se voorjaarslucht binnen te laten. Ont spannen, met een matig gangetje reed hij langs de rustige landwegen. Zo nu en dan moest hij even inhouden voor een trekker of een ander onherkenbaar voertuig. Eindelijk bereikte hij de plaats j van bestemming. Het was niet moeilijk om het adres te vinden, want de familie woonde aan de Hoofdweg. Hij stopte midden voor een rij huizen met rode da ken. Hun saaie eenvormigheid deed on gezellig aan. Er waren geen voortuin tjes. Het trottoir liep direkt langs de voordeur. Een paar fietsen stonden slor- dit tegen de regenpijp van het huis waar Van Benten aanbelde. De moeder van Marjolijn was een grijze vrouw van middelbare leeftijd, die weinig goeds van de toekomst leek te verwachten. Met doffe ogen keek ze de hoofdinspecteur aan. Mocht deze gehoopt hebben iets uit een reaktie te leren, dan werd hij daarin teleurgesteld. Niets scheen haar meer te kunnen verbazen of op te winden. Ze duwde haar bril met een ouderwets montuur hoger op haar neus en maakte een gebaar dat hij binnen kon komen. „Heeft ze een ongeluk gehad?" „Nee mevrouw, niet dat ik weet, ten minste". „Heeft u, sinds wij u belden, begin deze week, nog iets van uw dochter ge hoord?" „We horen nooit iets van haar", ant- woorde de vrouw berustend. Ze excu seerde zich automatisch voor de rommel die er niet was en wees hem een stoel. Zelf ging ze op de bank zitten. Het goedkope meubilair had kenne lijk zijn tijd gehad. (wordt vervolgd) VLECHTMATTEN voor windkering GOLFBANEN voor windkering SCHAARHEKKEN voor afscheiding WANE PLANKEN voor afscheiding EILANDHEKKEN voor afscheiding SPOORBIELZEN voor afscheiding RETONTEGELS voor verharding GRINDGEWASSEN TEGELS in 6 soor ten en in verschillende afmetingen in voorraad tegen de laagste prijs. TUINBANKEN - TUINTAFELS ENZ. telefoon <02220) 2356. de bank voor iedereen COR DE BOER, Brouwerstraat 2, Den Burg, 02220 - 3626 b.g.g. 02228 - 525 voor reis-, pleziervaartuigen-, caravan-, zomerbungalow-, horeca- en alle verdere verzekeringen, hypotheken (de aanvrage voor evt. gemeente-garan tie wordt door ons volledig verzorgd). financieringen. 8 IJslollics 69 ct. om zelf in te vriezen. Luxe pedaalemmer, van 17,50 voor 12,50 Fles echte sherry, van 4,95 voor 4,45 Pak 500 gr. K.G. koffie bonen of gemalen 3,49 Pak Dreft, van 5,85 voor 4,85 Appel- of kersentaartje van 2,25 voor 1,98 Pot mosselen 1,89 2 kuipjes Remia halvarine voor 89 ct. 10 eieren 1,59 Vt ltr. Goudband koffiemelk van 1,62 voor 1,39 Hele Edammer 9,98 Pak 400 gr. speculaas 1,19 Pak 12 hazelnootspritscn 98 ct. Pak Victoria butterfy, van 1,20 voor 98 ct. Erkend A.C.I.-installateur C.V.-installaties, Warmwatervoorziening Luchtbehandeling Gas, water en elektr. installaties SPOUWMUUR-ISOLATIE HAWO-NORD-CHEMIE UW INSTALLATEUR SINDS 1950. Telefoon (02220) 2312 - 2396 - 3591. v*n ieder merk repareren wij Uw Ook voor carroBseriereparaties. Wezenland, Den Burg, tel. (02220) 3111 b.g.g. 2178. Wit of bruin brood van de Warme Bakker 1,42 Overpak toiletpapier, 24 pak a 4 rollen is 96 rol voor 21,60 Overdoos Croma, 30 pakjes, van 23,10 voor 19,90 Overdoos Baby Scot luiers, 12 pak a 30 stuks, van 53,40 voor 43,40 Kilo schoudercarbonade voor 8,50 500 gr. magere varkens lappen 5,48 Kilo voor 9,98 500 gr. magere speklappen 2,98 Kilo voor 5,50 3 bieftartaar 2,98 150 gr. boterhamworst 1,19 100 gr. snij worst 89 ct. 150 gr. rollade 1,49 150 gr. comedbeef 1,69 1,5 kg. James Grieve, heerlijke handappel, voor 1,98 500 gr. tomaten 75 ct. Kilo voor 1,40 Spaanse suikermeloen 1,48 Alleen zaterdag, voor de laatste maal, doosje verse aardbeien 1,48 UIT DE DIEPVRIES 400 gr. kabeljauwfilet, van 2,98 voor 2,49 400 gr. spinazie, van 1,05 voor 89 ct. 3 kippen a 900 gr. 10,00 250 gr. kippelevcr, voor 1,70 Kilo patates 1,59

Texelsche Courant | 1975 | | pagina 7