Gemeente sloopte douche, wc en open haard Noordelijk Texel urenlang zonder stroom „Het lijk in de Ketelstraat" 0THE Onder toezicht van politie van het raadhuis Veel schade bij aanrijding Schietoefeningen Winkeldiefstallen Motor contra auto 3* Overstekend meisje (10 door auto geschept Blikschade 'N Q0ED IDEE In aanwezigheid van twee politie mensen hebben werklieden van Ge meentewerken een gecombineerde douche-wc en een open haard wegge- sloopt uit een zomerhuisje van de heer D. B. Zoete aan de Pontweg. Een en ander was zoilder bouwvergunning eigenhandig door de heer Zoete in zijn vrije weekenden aangebracht. Oud-Texelaar Doede Zoete woont se dert zeven jaar in Zaandam maar komt bijna elk weekend met zijn gezin naar het eiland waar hij dan verblijft in een zomerhuisje op het twee hectare grote terrein aan de Pontweg bij Den Burg Het huisje is een voormalig kippenhok waarvan er nog twee staan op dit ter rein. Verder is er het stenen hoofdge bouw, dat in de zomer wordt verhuurd. De heer Zoete wilde de schuur waar hij telkens verblijft wat meer comfortabel maken. Al lang geleden begon hij met het maken van de douche, wc en de open haard. In mei werd zijn vrouw op gebeld door een ambtenaar van bouw en woningtoezicht, die op de hoogte bleek te zijn van de op zichzelf zeer on opvallende verbouwing en liet weten dat de bouw moest worden gestopt. Clandestien Een gesprek ten raadhuize volgde, waarbij naast de heer Zoete de direc teur van gemeentewerken, het hoofd en een ambtenaar van bouw- en woning toezicht aanwezig waren. In het gesprek werd duidelijk gemaakt dat Zoete over de schreef was gegaan en dat het ach- Opel-bestuurder J.G.K. uit Gelder- malsen reed zaterdagavond om 19.00 uur op de Beatrixlaan en verzuimde voorrang te geven aan de uit de Kees- omlaan komende Duitse automobilist C.S. Beide auto's werden vrij zwaar be schadigd; niemand liep letsel op. Te Breezanddijk wordt geschoten op 27 augustus van 11.00 tot 19 00 uur met een 105 lang 30. teraf aanvragen van een bouwvergun ning ook zinloos zou zijn omdat de bouw strijdig was met het bestemmingsplan Volgens de gemeente is in dit gesprek bevolen het gebouwde af te breken; vol gens de heer Zoete was dat niet het ge val. Korte tijd later kreeg de heer Zoete een brief van de gemeente die geen twijfel liet voortbestaan: douche, wc en open haard moesten voor 12 augustus zijn afgebroken. De heer Zoete (,,Ik had er de pest in") maakte schriftelijke be zwaren, maar de gemeente gaf geen krimp en herhaalde in een volgend schrijven het bevel tot afbreken. Dat was twee dagen voor de twaalfde au gustus. Niet zo snel De heer Zoete, die alleen in de week enden korte tijd op Texl is, belde wet houder Zuidewind en vertelde dat hij niet zo snel gevolg kon geven aan het bevel. Vergeefs, want woensdag stapten vier mannen van gemeentewerken met de politie het erf op, drongen de schuur binnen door de ramen te forceren, sloop ten douche, wc en open haard en namen alles mee. De heer Zoete vindt het niet erg char mant dat de aktie buiten zijn aanwezig heid heeft plaatsgevonden. „Ik zou wel graag een telefoontje hebben gehad. Het verbaast me dat wethouder Zuidewind niet op de hoogte was van de sloopaktie, noch een van de andere leden van B. en W of de directeur van gemeentewer ken". MEDEDELINGEN VAN B EN W Momenteel ligt ter gemeentesecreta rie (kamer 209) gedurende 3 maanden voor een ieder ter inzage de goedge keurde verordening tot wijziging van de verordening op de seizoenwoonverblij ven (6e wijziging) vastgesteld bij raads besluit van 10 juni j.l. De wijziging houdt in het uitdrukke lijk verbod tot de bouw van een los staande berging bij een zomerhuis en het verbod tot de bouw van een zomerwo ning bij een z.g. 2e woning. De verordening is op 26 augustus j.l. in werking getreden. S.V. Texel Op 19 augustus overleed Adriaan Stiggelbout en moesten we als vereni ging weer een gevoelige slag incasseren. Onze gevoelens gaan natuurlijk aller eerst uit naar zijn echtgenote en kin deren en wij wensen hun alle sterkte toe om dit verlies te dragen. Adriaan was geen man, die aan de weg timmer de, maar als SVT iets nodig had, dan was hij altijd paraat om in die leemte te voorzien. We hebben in hem weer een van de steunpunten waar een ver eniging toch altijd weer op moet draaien verloren en het zal moeilijk zijn hem te vergeten. Hij ruste in vrede. Ons oefenprogramma ging door Woensdagavond speelde een combinatie van derde en junioren, tegen een selec tie-elftal van diverse verenigingen. Tot aan de rust ging het goed tegen elkaar op en bleef het dan ook 00. Na de rust kon de Texel-achterhoede het niet meer klaren, ook al omdat de jonge voorhoede geheel terug viel. Gelukkig verkeerde John Cnossen in een goede vorm en ranselde er nog al wat ballen uit Toch kon ook hij niet voorkomen, dat Texel een verdiende 30 nederlaag moest slikken. Donderdagavond trad een eerste en tweede combinatie aan tegen Oosterend Z. Het werd een strijd die zich voorna melijk afspeelde tussen de Texel-voor- hoede en de Oosterend-achterhoede. Willem Peter van der Vis bracht Texel al spoedig met twee kopballen op 20. Nog voor de rust brachten Louis Uriot en Guus Zegel de stand op 40. Direkt na de rust weer een rush van Cor Blonk en het was 50. Na een misser van Aad Vaars werd het 51 en even later uit een penalty zelfs 52. Hierna nam Texel weer de aanval over en Louis Uriot en Hans Geus bepaalden de eind stand op 72. Zaterdag speelde het derde tegen ZDH 2. Texel was over het geheel wat sterker maar een afmaker ontbrak ook nu weer terwijl de uitstekende ZDH-doelman geen krimp gaf. Na de rust werd het door Piet Roeper en Peter Bremer 20 Toen was het ZDH te erg en het Texel- doel kwam onder zeer zware druk te staan, maar nu was keeper Cnossen op zijn post en alleen een zeer fraai schot van de linkerspits was hem te machtig, zodat de eindstand 21 werd. Zondagmiddag speelde het eerste een oefenwedstrijd tegen Texelse Boys. In het begin was Texelse Boys meer in de aanval en een schot op de lat was voor Texel een waarschuwing, dat er iets ge daan moest worden. Na een hoekschop van links schoot Guus Zegel on houdbaar in. Texel kwam zelfs op 20 na een handig vrij spelen van Louis Uriot. Er kwamen nog goede aan vallen op het Boys-doel, maar die le verden geen doelpunten meer op. Ook de Boys-voorhoede stond niet stil en toen Jan van Bennekom het wat mooi wilde doen en in laatste instantie Aad Blom vergat om in te grijpen, kon de Boys via de binnenkant van de paal tegensco- ren. De rust ging in met 21. Na de rust was het bij Texel een onsamenhangend geheel en daar profiteerde de Boys van. Bij een aanval op het Texel-doel haalde Aad Blom de spits geheel onnodig on deruit en het was 22. De Boys namen het spel in handen en werden zeer ge vaarlijk voor het Texel-doel. Henk Groen had nog eenmaal pech door de bal uit een pass van Jan van Bennekom tegen de paal te tikken Het bleef even wel 22 en hiermede kunnen beide partijen wel tevreden zijn. Een pluim willen we de scheidsrech ters Eelman, Koopman, Dijker e.a., die hun vrije tijd toch altijd maar weer be schikbaar stellen en het zo goed doen, niet onthouden. Donderdag een wedstrijd tegen Cocks- dorp. Zie voor de opstellingen het kast je. t.C. DE KOOG Een 36-jarige Duitser werd zondag op heterdaad betrapt toen hij in Daalders supermarkt in De Koog diverse artikelen stal. De politie maak te proces verbaal op. Een half uur later werden in dezelfde winkel drie Italia nen betrapt die voor 47,aan souve nirs hadden weggenomen. Het bleken echte souvenir jagers te zijn want de po litie trof in hun rugzakken tientallen andere voorwerpen aan die in allerlei souvenirzaken in het land waren ont vreemd. Donderdagavond was bij Daalder ook al een 16-jarige jongen wegens diefstal aan de politie overgegeven. Vrijdagoch tend gebeurde hetzelfde bij de firma Jac. Lut: een 21-jarige Duitser had daar voor ca ƒ8,gepakt. Een vrouw uit Den Burg werd gister ochtend betrapt toen zij zonder te beta len een klein bedrag aan artikelen weg nam uit een supermarkt. De politie maakte proces verbaal op. TEXELSE VOETBALCOMBINATI] NAAR GRONINGEN Elf Texelaars zijn donderdag de hele dag te gast bij het feestvierei Groningen in het kader van het 3 an jarig ontzet Aanvankelijk was het bedoeling dat de Texelaars met 2 vli tuigen van de heer B. Rienks zou< lils vliegen, maar deze reis ging over om één van de toestellen nog steeds dei m, is. Om de reis toch te laten doorga >a: omdat er in Groningen veel propagai voor gemaakt is, is er een TESO-bus gehuurd. De volgende spelers won|iL vriendelijk verzocht om 8.15 uur de Elemert in Den Burg te staan Dekker, H. Jonker, A. Eelman Koog), Koos Witte, Peter Beerli eri Maarten Veeger en Henk van Samb|ei< (Texelse Boys), Klaas van den Berg, han de Waard en Ben Molanus (Oost end) en R. Veldman (Cocksdorp). Te laars die op 28 augustus mee wil kunnen gratis met de bus. Opgaven Ben Molanus, Oorsprongweg 33, Cocksdorp, telefoon (02225) 283. ét oei M1 171 Het noordelijk deel van Texel inclu sief De Koog heeft gisteravond geruime tijd zonder stroom gezeten. Oorzaak was sluiting in een kabel bij „Zeeburg" in de Eendrachtpolder. Het defekt deed zich voor om 20.15 uur; het duurde lang voordat de sluiting was gelokaliseerd. Heel wat Texelaars hebben daarom het grootste deel van de avond in het don ker gezeten. Als eerste dorp kreeg De Koog weer stroom zodat het ongerief hier niet langer dan ruim anderhalf uur DE KOOG Motorrijder G.L. uit Duitsland reed gisteravond met zo hoge snelheid vanaf de Badweg de Nikadel op, dat hij in de bocht bij hotel Dijkstra de macht over het stuur verloor en te gen de auto van zijn landgenoot M.v.R. botste. Het bleef bij materiële schade aan beide voertuigen. duurde; in De Cocksdorp, Eierland Oosterend werd het geduld heel langer op proef gesteld. Personeel ée „Texelstroom" is tot half één 's nac T in touw geweest om het defect te v its helpen. EIERLAND De 10-jarige G.L. Keulen werd donderdag door een j aangereden toen zij onverwacht Hoofdweg nabij „De Kievit" met 1 fiets overstak. De uit noordelijke richt (naderende automobilist F.G.M.H Arnhem had het meisje niet gezien c dat ze tevoorschijn kwam vanachter SRV-wagen. Ze liep een hersenschi ding op alsmede schaafwonden aan zicht en benen. Dokter Barnard 1 leende eerste hulp maar achtte opna le in het ziekenhuis niet nodig. le Ia S.V. Oosterend S.V. Oosterend houdt vrijdagavond zijn jaarvergadering in het clubhuis. Aanvang 20.00 uur. TRAINING ZDH DEN HOORN Elke dinsdag- en vrijdagavond houdt sportvereniging ZDH training voor alle leden van 16 jaar en ouder op het ZDH-terrein. Twee auto's beschadigden elkaar don derdagavond zes uur op de Emmalaan. Achter elkaar reden twee Duitsers, W U. in een Ford Capri en G.J. in een Re nault. De Renault reed harder en botste op de achterzijde van de Capri, hetgeen aanmerkelijke blikschade tot gevolg had. EIERLAND Bromfietser A.K. uit Oosterend kwam donderdagavond van de Slufterweg en verleende geen voor rang aan de op de Postweg in zuidelijke richting rijdende automobilist R.P. uit Duitsland. Zowel brommer als auto (een Peugeot) werden beschadigd; niemand liep betekenend letsel op. TEXELAARTJES Minimaal (3 regels) ƒ2,70, elke regel meer ƒ0,90. Vanaf ƒ44,per maand heeft u al een kleuren tv bij ons. TV en andere re paraties zijn a contant. Radio en TV service Van Wijngaarden, Weverstr. 68, Den Burg, telefoon 02220-2695 Te koop prima aard appelen. J. Huisman en Zn., „Berkhoeve", Pont weg K 90, tel. (02220) 2401 Tapijtreiiügen, schoor steenvegen en alles wat schoon moetSchoon maakbedrijf Harm Spigt, Pamassiastraat 17, De Koog, tel. (02228) 311 Vanaf 38,70 per maand heeft u al een elektro nisch orgel. Verder heb ben wij alle soorten mu ziekinstrumenten, snaren en bladmuziek, ook van Johan de Heer op cijfer accoorden. Muziekhandel Fa. v. Wijngaarden, We verstraat 68, tel. 02220- 2695, Den Burg )e ïj Bedroefd om haar heengaan, maar dank baar, dat aan haar lijden een einde is geko- 4 men, geven iwij U kennis, dat, voorzien vat [jj het H. Sacrament der Zieken, is overlederf mijn lieve vrouw en onze moeder en oma YVilhelmina Bakker, echtgenote van Frans Witte, in de leeftijd van 71 jaar. Fr. Witte M. A. Witte C. Witte Th. Witte-Witte W. J. Witte A. Witte-van Aaken M. Witte N. C. Witte-Glasbergen F. Witte G. Witte-Glasbergen en kleinkinderen Oosterend, 26 augustus 1975, Kerkplein 2. De H. Eucharistie-viering zal plaatshebber op vrijdag, 30 augustus om 10.30 uur in de Parochiekerk van de H. Joannes de Doper, waarna de begrafenis op het R.K. kerkhof Den Burg. Gelegenheid tot condoleren donderdag avond van 7.30 - 8.30 uur in Huize St. Jan alwaar moeder ook «is opgebaard. FEUILLETON: 24. Een vaasje met plastic bloemen deed een vergeefse poging om de kamer wat op te fleuren. Op het ouderwetse dressoir stond een goudvissenkom, waar van de bewoners de bezoeker nieuws gierig leken aan te gapen. Een enorm televisietoestel beheerste het andere deel van de kamer. Een jong meisje kwam binnen. Haar uitdagende vormen in een strak truitje en een smalle broek waren in tegenstel ling met haar onschuldig kindergezicht. Zonder plichtplegingen werd ze door haar moeder de kamer uitgezet. „Ik moet met deze meneer praten en ik wil jullie daar niet bij hebben. Be- RIIHIDIIIIIini voor LUXAFLEX ZONWERING even kijken bij interieuradviseurs Wilhelminalaan 30, Den Buig, telefoon 2575 IlittilH door Astrid Kleyn grepen? Je zorgt maar dat iedereen bui ten blijft". Ze maakte een verontschuldigend ge baar naar Van Benten. „Gelukkig zijn de meesten niet thuis met dit mooie weer". „Uw man is ook niet thuis?" „Hij is een klusje aan het opknappen voor een kennis. Zijn loon is niet slecht hoor, maar als je met zijn negenen bent, kun je best een extraatje gebruiken". „Wat doet uw man?" „Hij is metselaar". „Marjolijn is uw oudste dochter?" De vrouw knikte zwijgend. Ook Van Benten zweeg. Hij voelde zich niet op zijn gemak. Hij kon zich geen voorstelling maken van de gang van zaken in zo'n groot gezin. Zelf was hij enig kind geweest. In zijn jeugd lo geerde hij wel eens bij een oom en tan te die drie kinderen hadden. Zijn ouders dachten dat hij het leuk zou vinden een tijdje in een wat groter gezin door te brengen. Maar hij had zich er niet thuis gevoeld en zich steeds afzijdig gehou den, uit angst dat de kinderen hem in een van hun onbegrijpelijke ruzies zou den betrekken. Deze vrouw had maar liefst acht kin deren. Zou ze er werkelijk geen belang in stellen waar haar dochter uithing? Alsof ze zijn gedachten geraden had, begon ze ineens te spreken: „Weet u, ik heb alles gedaan om mijn kinderen tot nette oppassende mensen op te voeden. Maar ik weet niet wat het is tegen woordig. Als ze vijftien, zestien jaar oud worden heb je niets meer te vertellen. Ze doen precies waar ze zin in hebben. Als ik ze waarschuw, lachen ze me uit. Ze luisteren naar God noch gebod. Ik mag blij zijn dat de vier jongste kinde ren nog mee naar de kerk gaan. De an deren vertikken het. Misschien zou mijn man zich er wat meer mee moeten be moeien, maar ja, hij heeft ook zijn werk. Hij gaat 's morgens al vroeg weg en 's avonds doet hij vaak nog klussen om wat bij te verdienen. Als hij dan soms pas om tien uur thuis komt, is hij te moe, dat ik hem niet meer aan zijn kop durf te zeuren over de kinderen. En Marjolijn. Ach ze was vroeger altijd een lief en meegaand kind. Ze was een goeie hulp voor me. En op school haalde ze de mooiste cijfers van alle maal. Toen kreeg ze het in der hoofd dat ze verpleegster wilde worden. Mijn man vond het prachtig. „Laat haar maar een goed vak leren. Ze heeft een helder koppie, die oudste van ons". Van die tijd af is ze veranderd. Ze werd brutaal en humeurig. Als ze hier is, ligt ze tot 's morgens tien uur in bed en moppert dan nog als ik zeg dat ze moet opstaan. Niets wat we doen of zeggen is goed. Ze gaat niet meer mee naar de kerk en heeft een grote mond tegen haar eigen vader. Weet u wat het is? Ze heeft kapsones gekregen". De vrouw leek opgelucht dat ze dit woord kon gebruiken. Het drukte ken nelijk alles uit wat haar in haar dochter niet zinde. „Ja, ze heeft kapsones", herhaalde ze. „Ze komt de laatste tijd steeds minder vaak thuis. Wat ze uitspookt, zal onze lieve heer weten, maar ik durf het niet te vragen. Ik weet het maar liever niet meneer. Eerlijk, een mens kan beter maar niet alles weten". Van Benten overwoog dat het zijn vak was om wel alles te weten. Daarom zocht hij en niet mevrouw Kaats naar Marjolijn. „Wanneer is Marjolijn het laatst thuis geweest, mevrouw?" „Eh,wanneer was dat? Dat moet met de verjaardag van onze jongste ge weest zijn. Marjolijn is erg dol op onze Bertje. Hij is pas vijf jaar, een nakomer tje". „Wanneer was die verjaardag?" „Gisteren drie weken geleden". „Gedroeg ze zich toen net zoals an ders?" „Ja. Ik heb niets bijzonders gemerkt. Ze had een heel mooi cadeau voor Bert. Een racebaan met auto's. Hii vond het prachtig. De kinderen krijgen van ons niet zulke dure cadeaus, dat kan er niet af. Ze gaf het hem pas zaterdag, want ze was op die vrijdag, Berts verjaardag dus, pas 's avonds laat thuis gekomen. De hele zaterdagochtend hebben ze er mee gespeeld. De andere kinderen za ten te kijken, zodat ik in huis lekker kon opschieten, 's Middags is ze met Bertje en Annelies van tien jaar naar het bos gefietst. Het ging prima alle maal, dat weekend. Bijna geen ruzie, al leen wat woorden toen ik zondag vroeg, of ze mee naar de kerk ging. Ik wou dat ze het goede voorbeeld gaf voor de kleintjes, maar daar wilde ze niets van horen". De moeder plukte een paar denkbeel dige pluisjes van de bank en vroeg zon der hem aan te kijken: „Wat is er met Marjolijn? Is het alleen omdat ze weg is, dat u hier bent, of heeft ze wat op haar kerfstok?" „Zover wij weten, heeft ze niets mis daan in de zin van de wet". „Heeft ze al vakantie gehad, dit jaar?" „Een weekje". h „Is ze toen uit geweest?" „Zover ik weet niet. Ze is hier lang weekend geweest en toen is ze rug gegaan naar haar kamer". „Ze heeft nog meer vakantie dit ji neem ik aan?" „Ja, nog wel vier weken. Ze heeft veel vakantie omdat ze op de feestdaj werkt". „Heeft ze niets verteld over plan! die ze had?" „Ik heb er geen woord over gehooi „EnfinIk raad u aan om bij uw familie en kennissen eens te inf meren. Wij zullen van onze kant eens uitgebreid in het ziekenhuis in! meren. Veel meer kunnen we op dit ment niet doen. Ze is per slot van re ning meerderjarig. Apropos heeft ze paspoort?" „Ja, ze heeft al een paar maal buitenlandse reis gemaakt dus „Weet u waar het is? Wij hebben op haar kamer niet gevonden". „Ze zal het wel bij zich hebben, haar tas of zo. Het is hier in ieder niet in huis. Marjolijn is slordig, m ze is wel zo wijs om hier in huis n van waarde te laten slingeren. Zu dingen zijn hier direkt kapot of verdi Van Ben ten wierp nog eens een op de gapende vissen en stond toen „Maar haar hospita maakte zich ongerust over haar. En wij vinden niet helemaal ten onrechte. Zoals u is het meisje, dat bij Marjolijn in woonde, overleden. Wat wij u nog verteld hebben is dat dat meisje op nogal akelige wijze om het leven is komen. Ze is vermoord". Van Bentens stem had zacht, bijna ruststellend geklonken om de vrouw al te zeer te schokken. „Ze is.vermoord?" (wordt vervolgd) V te|- ;e ill 1-

Texelsche Courant | 1975 | | pagina 2