laiwuiwiimn'EI „Het lijk in de Ketelstraat" /paarbank flOOO,- korting ,,'t Keukencentrum" PERSOONLIJKE LENING..? KOM ER MAAR OM! Reeds vanaf f1398,- Gebr. Schoort b.v. Eilandcompetitie volleybal weer van start - - - - VW Variant 1600 Sparen voor iedereen Nederlandsche Middenstands Spaarbank uje/t nedarland op een Indesit of Grundig K.T.V. Voor UW KEUKEN naar Kom kijken!! Desnoods tot 10 uur 's avonds. j Tweede blad Texelse Courant, vrijdag 29 augustus 1975 S.V. Texel Er staan ook dit weekend weer enige oefenwedstrijden op het programma. Za terdag om half zeven speelt Texel 4 te gen Oosterend 3 Zondag om 12.00 uur speelt de eerste selectie in Den Helder tegen Helder, we gaan met de boot van 11 05 uur Het derde speelt om half drie thuis tegen Cocksdorp. De junioren Al en BI gaan naar Den Helder om deel te nemen aan het „Arie Meijer'-tournooi van de V.V. Watervo gels. We gaan met de boot van 8 35 uur. Voor opstellingen zie in het kastje. De jeugdcommissie verwacht nog eni ge leden of belangstellenden, die als be geleider van een junioren- of pupillen- elftal willen optreden. Om aan de com petitie te kunnen deelnemen, zullen er nog enige leiders bij moeten komen. Het is ook mogelijk om bijv. twee of meer dere leiders bij toerbeurt mee te laten gaan. De jeugdcommissie is elke dins dagavond vanaf 19.00 uur in de „Klets- keet" op het terrein aanwezig. Oudere leden en ouders stelt uw jongens niet teleur en doe er iets aan. Ook de jeugd- secretaris Hans van Zeijlen, telefoon 2388, is altijd klaar om inlichtingen te geven. t.C. Texelse Boys Zondag a.s. een sportdag voor de jeugd. Geen voetbal, doch met allerlei andere sporten en spellen gaat de jeugd onderling de krachten meten. Verwacht worden alle pupillen, B- en C-junioren en meisjes tot 16 jaar. De leiders en leid sters worden om 10.00 uur in de nieuwe kantine verwacht om de gang van za ken even door te nemen. De jeugd om half elf. De wedstrijden worden gespeeld op de trainingsveldjes bij onze nieuwe velden. Zondag speelt het eerste aan de Wil sterstraat om half vijf tegen ZDH. De oefenwedstrijden van Al op zater dagavond tegen Texel Al gaat niet door. Er wordt getracht alsnog een wedstrijd te organiseren. Ook voor het tweede wiens oefenwedstrijden door te late af- berichten van de tegenstanders 2x de mist ingingen, wordt alsnog een tegen stander gezocht. Zie het kastje. A.W. Dinsdagavond 7 oktober zal in de nieuwe sporthal ,,Ons Genoegen" de eilandcompetitie volleybal beginnen. Vanaf nu kunnen de teams zich opge ven bij mevr I. de Kleijn (02226-427), mevr. A de Haan (02220-3438) en mevr. I. Momberg (02220-3882). De organisato ren zouden gaarne zien dat degenen die als scheidsrechter kunnen fungeren zich ook opgeven, aangezien in het vo rig seizoen door scheidsrechtersproble- men een aantal wedstrijden minder ple zierig zijn verlopen. Door de hogere zaalhuur en materiaal kosten zal het inschrijfgeld voor het ko mende winterseizoen plm. 125,per team bedragen. Aan het eind van het vorige volley balseizoen zijn besprekingen gevoerd omtrent een nieuwe opzet van de orga nisatie van de eilandcompetitie. Men was van mening dat het voortbestaan van de eilandcompetitie meer gewaar borgd zou zijn, wanneer niet alleen Te- voko maar ook andere deelnemende teams of verenigingen bij de organisatie betrokken zouden worden. Naar aanlei ding hiervan is er medio juni in hotel De Zwaan een vergadering gepland, ech ter de opkomst van de aangeschreven teams en verenigingen was van dien aard dat de vergadering opgeschort werd. Door het lange zomerseizoen heeft deze bijeenkomst ook nu nog niet plaats gevonden. Personen en/of verenigingen die ak- tief willen meehelpen de eilandcompeti tie volleybal weer tot een groot succes te maken kunnen met de eerder ge noemde dames contact opnemen. Donderdag, vrijdag en zaterdag goed nieuws voor de liefhebbers van Louis de Funès, want dan vertoont het City theater het vervolg „De gendarme op vrijersvoeten". Een even maffe film als vorige week werd vertoond; snel ingezet vanwege het succes van „Saint Tropez". (De Funès is erg populair op Texel). De kleine man met het gummi gezicht raakt smoorverliefd, tot groot vermaak van zijn manschappen. De bruid is de eveneens verknipte Claude Gensac (eer der De Funès echtgenote in „Oscar"). Een onverwoestbare lachfilm voor jong en oud. Vrijdagnacht (23.30 uur) een zeer in teressante film van de jonge (25) regis seur Stevan Spielberg, getiteld „Duel". De op weg naar huis zijnde Dennis „McCloud" Weaver, wordt in zijn auto naar het leven gestaan door een enorme vrachtwagen. Heel bijzonder heeft Spiel berg bereikt dat de wegreus een soort persoonlijkheid gaat worden. De chauf feur krijgen we niet eens te zien, maar door de vreemde gebeurtenissen (en ca mera-instellingen) wordt de kolos een dreigende berg metaal. Een erg knappe en sDannende film, met weinig geld ge maakt. Na dit debuut kreeg Spielberg dan ook miljoenen dollars tot zijn be schikking voor de produktie van „Jaws" (De zomer van de witte haai) een film die in Amerika alle records breekt en binnenkort in Nederland wordt uitge bracht. „Duel" is de laatste nachtvoorstelling van dit seizoen en wordt aanbevolen voor chauffeurs en filmliefhebbers. Zondagmiddag (3 uur) „De gelaarsde kat als sheriff" een grappig getekende western van Zweedse makelij, maar van Nederlandse stemmen voorzien. De die ren zijn (onder aanvoering van een kat) de mensen te slim af. (Alle leeftijden). Zondag, maandag en dinsdag (20.00 uur) een groots opgezette combinatie van (Chinese) kung fu en (Engelse) grie zeltoestanden. „Het mysterie van de 7 gouden vampiers". In Engeland staat de gevreesde Dracula uit zijn graf op en treedt in het lichaam van een Chinees. Op die manier kan hij emigreren naar een land met wat meer donors. Onheil in China natuurlijk, maar gelukkig is professor Van Helsing in de buurt. Dat is de man met het bekende tasje waarin hamer en pennen zitten om de vampiers te doorboren. Toch krijgt hij het erg moeilijk en heeft de hulp nodig van enige karate en kung fu vechters. Span nende onzin, waarbij Bram Stoker (schrijver van het schitterende boek Dracula) zich in zijn grafkelder om en om draait. (18 jaar). Afscheid ook van de woensdag-wes tern met Sturges' bijna 20 jaar oude „Backlash". Een oer-western waarin verschillende thema's aan elkaar wor den gekoppeld. Een goudroof tijdens de Amerikaanse burgeroorlog, een speur tocht naar de moordenaar en de con frontatie vader-zoon, (hier de verper soonlijking van kwaad en goed). Mag de Amerikaanse western rustig de oer vader van de speelfilm genoemd worden (de eerste speelfilm uit Amerika was een western „The great train robbery" van Porter in 1903), Sturges, maker van o.a. „Last train from Gun Hill" en „The magnificent seven" mag gerust een oer- westernfilmer worden genoemd. Ri chard Widmark en John Mc Intire zijn de boeiende acteurs in deze onverslijt- bare prachtfilm. (14 jaar). FEUILLETON: door Astrid Kleyn 25. Bezwerend hief hij zijn hand op. „Nu moet u geen voorbarige conclusies trekken. Wij hebben geen enkele reden om te denken dat er met Marjolijn iets ernstigs gebeurd is". „Heremijntijd, ik wist niet dat het zo iets was. Ik dacht dat het weer kapsones van die meid waren. Haar vriend.... Ze zeggen dat ze een vriend heeft. Is ze daar niet?" „Nee. De man beweert dat hij niet weet waar ze is". „Gelooft u hem?" „Ja". „Maar waar kan dat kind dan zit ten?" Haar kalmte was nu helemaal ver dwenen. „Zodra u iets van Marjolijn hoort, mevrouw, wilt u het ons dan doorge ven?" De vrouw merkte verschrikt op: „Gaat u nu al weg? U heeft niet eens een kop koffie gedronken. Als u even wacht, ik heb het zo klaar". „Nee dank u, mevrouw. Heel vriende lijk, maar ik moet nu echt gaan. Ik heb nog een fikse rit voor de boeg". Het gezicht van de vrouw had nu weer de uitdrukking van onverschillige berusting aangenomen. Van Benten was blij dat hij even een kijkje achter dat masker had kunnen nemen. Deze vrouw stelde wel degelijk belang in het lot van haar dochter. Met zijn autosleuteltje in zijn hand stond Van Benten bij het portier van zijn auto, toen hij een tikje op zijn schouder voelde. Achter hem sfond een zeer behaarde jongeman. Zijn haar hing tot op zijn schouders en hij droeg een wilde baard en snor. Van Benten wierp een blik op zijn buitenissige kleding. Wel schoon, constateerde hij. Een paar trouwhartige bruine ogen keken hem aan. Net een vriendelijke ruigharige hond. „U bent van de politie hè?" „Ja". „Is er iets met mijn zuster? Ik be doel, ze is weg hè?" „Weet u waar ze is?" „NeeTenminste Ziet u, moe der weet dat allemaal zo niet, maar Marjolijn heeft een vriend". „Zo?" „Ja, hij schijnt getrouwd te zijn. Ik denk dat ze er samen vandoor zijn". „Hoe weet u dat allemaal?" „Ik heb een vriendin die in hetzelfde ziekenhuis werkt als Marjolijn". Heel even gleed er een glimlach over Van Bentens gezicht. „Je moeder weet meer dan je denkt, jongen. En verder kan ik je vertellen dat je zuster er niet met die man vandoor is. Gesteld dat we dezelfde man bedoelen. Weet je de naam van die vriend?" „Nee, maar daar kan ik misschien wel achter komen". „Goed, doe dat en bel mij dan op. Hier is mijn telefoonnummer". De jongen Van Benten schatte hem niet ouder dan twintig groette verle gen en ging het huis binnen, nagekeken door de hoofdinspecteur. „Ze konden nog best eens meevallen, die kinderen van moeder Kaats over dacht hij, en stapte in zijn auto. Vermoeid en dorstig opende Van Ben ten de deur van zijn flat. Op hetzelfde moment rinkelde de telefoon. Het was niet uit te maken of hij al lang overging. Toen Van Benten bij het toestel kwam, was het geluid verstomd. „Verdraaid" mompelde hij en liep de kamer uit om de voordeur dicht te doen. Vervolgens schoot hij de badkamer in en nam een lauwe douche. Hij voelde de barometer van zijn humeur stijgen. Kwistig gebruik makend van zijn lieve- lingszeep floot hij een deutje. Het leek op een aria uit een of andere opera. He laas was hij verre van muzikaal, maar onder de douche ging het heel aardig. Eindelijk draaide hij de kraan dicht. De stilte die daarop volgde werd bijna onmiddellijk verbroken door het door dringende gesnerp van de telefoon. „Wel verdomme!".Er volgde nog een hele reeks vloeken, eindigend met een paar sappige Franse krachttermen, toen zijn Hollandse woordenschat op dit gebied was uitgeput. Inmiddels had hij kans gezien een badjas aan te trekken en nu pakte hij, nog steeds vloekend, de hoorn van de haak. „Sacré. „Hè?" klonk er béte aan de andere kant van de lijn. „Pardon, met wie spreek ik?" „Met Blazoen, chef. Wat zei u eigen lijk?" „Ik vloekte". „O". „Ja „O". Ik stond onder de douche, zie je". „Sorry". „Was jij het een kwartier geleden soms ook?" „Eh, inderdaad chef" „Wat is er verdorie zo belangrijk, dat je me zo hoog nodig moet storen? Ik sta hier verdomme al zowat in een plas wa ter!" „Als ik had geweten. „Ja, laat maar". „Ik wilde u iets vertellen. Misschien kan ik straks even bij u komen?" „Dat komt verdraaid slecht uit. Hen- kes komt vanavond schaken. Hij komt al om acht uur en ik moet eerst nog eten". „Kan ik direkt niet even naar u toe komen? Het is nu zeven uur In de tijd dat u eet, kan ik praten". „Is het zo belangrijk?" „Misschien, ik weet het niet". „Nou vooruit maar. Tot zo!" Nog geen tien minuten later werd er al gebeld. Van Benten deed op kousen voeten open. Terwijl Kasper zich in de keuken nuttig maakte door een paar eieren te bakken, knoopte de hoofdin specteur zijn veters dicht. Vervolgens ging ook hij de keuken in en dook in de broodtrommel. „Nou vertel op", zei hij terwijl hij een paar boterhammen smeerde. „Vanmiddag waren Tine en ik in de stad; boodschappen doen. Ze wilde een broekpak kopen. We zijn heel wat win kels in geweest en eindelijk slaagde ze; een heel aardig pak, zwart met. „Ja zeg, spaar me. Kun je het kort maken?" Een beetje uit het veld geslagen liet Kasper voorzichtig de eieren op het bord van zijn baas glijden. „Enfin, er moest nog een leuke blouse bij en daarvoor gingen we naar een zaakje in de Koningstraat „Twen Club" heet het. Die naam kwam me erg be kend voor. Toen we binnen waren, wist ik het ineens. Een van de collega's van Marjolijn vertelde dat zij haar had ge zien in de Twen Club. Dat was zater dagmiddag om ongeveer drie uur". „Dus, nadat ze bij mevrouw Van der Kolk wegging, is ze nog door iemand gezien". „Ja. En nu wil het geval dat mijn vrouw geholDen werd door Viola Perlé. Zij werkt daar!" „Zo, zo!" „Natuurlijk wist ik wel dat Viola in een boutique in de Koningstraat werkte, maar dat heb toch niet in verband ge bracht met de „Twen Club". Ik dacht namelijk dat ze met die naam een bar bedoelde". Van Benten stak bedachtzaam een stuk brood in zijn mond. Kasper wacht te geduldig tot hij zijn mond leeg had en vroeg: „Wat vindt u ervan?" „Merkwaardig Het kan natuurlijk toeval zijn. Herkende ze jou?" „Dat denk ik niet. Ik geloof het niet. Ik geloof niet dat ze me ooit gezien heeft". „Heb jij haar dan niet die maandag voor mij uit de wachtkamer gehaald?" Kasper grinnikte. „Weet u, ik ben wat lui uitgevallen. Toevallig kwam ik Peters tegen. Hij ging toch de kant van de wachtkamer op en zodoende heeft hij Viola gehaald". „Dan hebben we geluk gehad". „Ja, vooral omdat ik nog een glimp van haar opgevangen heb, toen ze uw kamer binnen ging. Vandaar dat ik haar vanmiddag herkende. Per slot van reke ning is ze nu niet bepaald een verschij ning die je over het hoofd ziet". (wordt vervolgd) Dames, grijp de winst I BONTMANTELS alléén augustus 20% kor ting. Nu eerste keus uit volledige kollektie 1975, a.s. winter pas betalen. Met garantie. Desgew. zeer soepele kredietser vice. Grootste en goed koopste bontzaaik van Nederland De Bontkoning Voor streek 71, Leeuwar den-C, tel. 05100-20713. Bij koop reisgeld terug (ook benzine) dus gratis reizen TE KOOP: 1970 Ideale bedrijfswagen. ƒ1500,—. Tel. (02223) 677 OOSTEREND, Mevrouw M. A. Eelman-Trap, Ankerstraat 28, tel. (02223) 451 UITTREKSEL UIT ONZE UITERST VOORDELIGE TARIEVEN: geleend per maand terug te betalen in netto bedrag 12 mnd 18 mnd 24 mnd 36 mnd 48 mnd 500,— 44,73 30,89 1.000,— 89,30 61,67 47,98 1.500,— 133,86 92,45 71,92 51,82 2.000,— 178,42 123,23 95,87 69,07 2.500 222,39 153,36 119,13 85,52 3 000,— 266,83 184,01 142,94 102,61 3.500,— 311,28 214,67 166,75 119,71 4.000,— 355,72 245,32 190,55 136,80 4.500,— 400,17 275,97 214,36 153,90 5.000,— 443,43 305,36 236,83 169,43 137,10 6.000,— 532,08 366,41 284,17 203,31 164,52 7.000,— 620,73 427,46 331,52 237,18 191,93 8.000,— 707,51 486,51 376,73 268,60 216,50 9.000,— 795,92 547,31 423,81 302,17 243,55 10.000,— 884,34 608,11 470,89 335,74 270,60 De Nutspaarbank West Nederland berekent geen ver zekeringskosten of afsluitprovisie en desondanks wordt het restant van de lening bij overlijden kwijtgescholden. 1 .i i gemakkelijk, één adres voor al uw geldzaken Nu ook grootbeeld kleurent.v. met de allerbeste kleuren voor diegenen, die dachten er niet aan toe te kunnen komen. Dwars tegen alle logica in, juist voor het nieuwe tv-seizoen ƒ1000,korting op 'n Indesit of Grundig k.t.v. 'n grootbeeld k.t.v. en nog geld voor een bruik bare inruil. Zo'n aanbod kunt U alleen verwachten van Waalderstraat 30/35, telefoon 2550. Onder volledige garantie. Zolang de voorraad strekt. Wij bieden lste klas materiaal, concurrerende prijs inruil oude keukens mogelijk, gratis geplaatst. Siematic en Keiler keukens Houten en kunststof keukens, Houten, RVS en kunststofbladen, de allerbeste service.

Texelsche Courant | 1975 | | pagina 5